Linnen Jongenspakje 2 Prachtsorteering bjjG. J. SMEENK - Trompstraat - Velseroord - Telef. 341 uit mat JOH. DE WFIHRD'S MODE M4GAZIJHEK - Thalia-Theater IJmuiden De beklimming van de Mount-Everest. SAOcdstuunis - BADmutseh - BIDdoeken punten, Zandvoort 282, Santpoort 271 Beverwijk 260, Heemstede 266 (laagste serie 85), Wijkeroog 266 (laagste serie 82), Haarlem 261, Velaeroord 260, Bennebroek 259, Bloemendaal 256, Schoten 249, Vo gelenzang 227. pkedikbeuhtbn VOOH ZONDAG a,s, IJMU1DEN. ned. herv. KERK. 10 uurDs. Erdman. 5 uur: Ds. v. Oostrom Soede. Zaterdagavond 8 uur Bidstond. Doepagaz. Gom. Aid. Prat. Bond. 10.30 uur: Ds. a. Trouw, van Heemstede chr. OBREF. KERK. 10 uur: Ds. Woudstra, van Woerden. 5 uurDezelfde. Donderdagavond 7.30 uurDs. Oroen, van Zwijndrecht. GEREF. KERK. 10 uur: Ds. Jansen. 5 uur Dezelfde. leger des heils. Zondag 7 uur v.m. Bidstond. 10 Heiligingsmeeting. 3.30 n.m. Openluchtmeeting (Velseroord) 8 uur: Verlossingsmeeting. Leider Majoor Palstra. Maandag 8 uur n.m. Bijzondere meeting. Dinsdag 8 uur n.m. Soldatenmeeting. Woensdag Openlucht (Beverwijk) Donderdag Heiligingsmeeting Maandag wordt de samenkomst geleid door Majoor Rönilhs, en Kapte. Nebbeiing. velseroord. ned. HERV. KERK. 10 uur: Ds. Kroese, Doopsbediening. GEREF. KERK. 10 uur: Ds. Wissink. 5 uurDezelfde. VELSEN. NED. HERV. KERK. 10 uur: Ds. J. H. H. van Beem, van Nieuw Vennep WIJKEROOG. GEREF. KERK. 10 uur: de heer L. Hoorweg, beroepen predikant, te Purmerend. 5 uur: de heer O. B. Wurth, beroepen predikant te O. en W. Souburg. SANTPOORT. ned. herv. KERK. 10 uurDr. O. A. v. d. Bergh van Eysinga Collecte Orgelfonds. evangelisatie. 10 uur: Ds. Warners, vlootpredikant, Den Helder. lokaal bethel. 10 uur: Ds.j. C. Brussaard v. Bloemendaal. 5 uurde heer L. Hoorweg, candaat te Hilversum. burgerlijke stand velsen. Ondertrouwd: J. F. R. Buwaldaen B. v. HeystH. Jansen en D. Oversluizen P. J. Keesen en O. M. Groenland, Gehuwd: H. A. v. Noort en J. M. MolenkampJ. Rijke en M. B. A Rem S. ue ries en P. Hooggreef; H. Piersm. en A. DienaarA. Herben en C. v. d. Bogae'de; J. Mantje en R. Kok; C. K Êognettean en M. Stam. Bevallen: C. B. Niepoortv. Nes, z. A. Kraayv. d. Steen, d.C. M. v. d. Heuvel— Broeze, d.M C. Anthonissen Overbeeke, d.C. J. Heyligenberg—Brou wer, d.M. H. Schoorl—Raiphoist, z. J. Olivier—Deile, z. ;J.M Lek—de Jong, z.; D. J. Seewald—Hemminga, z. Overleden: Theodorus Corneiis Wol terman, 30 j. echtgen. v. C. M. v. d. Aar. visscherij. De stoomlogger Dirk Jacobus IJ. M. 267 van de V. E. M. is hier Woensdag binnengekomen met 32 last pekelharing. De Fransche motorvrachtiogger Rose- lyne vertrok van hier naar Fecamp met een lading Noorsche haring, ingenomen bij de reederij Zaanstroom. Kennisgeving inzake het onttrekken aan den openbaren dienst van een gedeelte weg. Burgemeester en wethouders van Velsen brengen ter kennis van het publiek, dat zij voornemens zijn den gemeenteraad voor te stellen, het weggedeelte, loopende van den Kerkweg tot de achterzijde van het burean openbare werken te Velsen, bij het kadaster dezer gemeente bekend als onge nummerde weg, aan den openbaren dienst te omtrekken. Belanghebbenden worden in de gelegen heid gesteld hunne bezwaren tegen deze ontti ekking aan den openbaren dienst binnen 14 dagen na dagteekening dezer openbare kennisgeving, bij den gemeenteraad in te brengen. Een kaart, aangevende het bovenbedoelde gedeelte weg, ligt vanaf heden gedurende den bovengenoemden termijn van veertien Jagen ter secretarie (4e afdeeling) voor een ieder ter inzage. Velsen, den 28 Mei 1924. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. Kostelijk. Rijkens. De gaslevering dooi de Hoogovens. Ons artikel van Woensdag verdient nog eenige toelichting. Het was wat vluchtig geschreven, want bij nader inzien bemerken we dat het gemeente bestuur van Haarlem met zijn be zwaar tegen de bedrijfszekerheid be doelt dat de levering van het gas door het Hoogovenbedrijf niet voldoende verzekerd is, wegens mogelijke ar beidsconflicten. Wij hebben dit ook werkelijk als het voornaamste bezwaar tegen de over eenkomst met het Hoogovenbedrijf ge- zien. Maar daarom zal het toch geen grond zijn voor Gedep. Staten om het raadsbesluit te vernietigen. Want wat zou er dan van de autonomie der ge meente overblijven? Onze raad heeft dit risico bij de gaslevering aanvaard. Men weet, dat in den raad het vertrou wen werd uitgesproken, dat bij een mo gelijk conflict de directie van het Hoogovenbedrijf de cokesovens zoo lang mogelijk op gang zouden houden En bij de goede verstandhouding, die er tusschen 'het gemeentebestuur en de directie der hoogovens nu toch wel zal ontstaan, kunnen we daar wel zeker van zijn. We herinneren er nog eens aan, hoe eenige Soc.-dem. raadsleden bang waren dat bij een mogelijk con flict aan de hoogovens, waarbij de gas levering gestaakt zou moeten worden, heel de bevolking, de arbeidersvrou wen incluis, zich tegen de stakers zou keeren, omdat we door de stopzetting van den gastoevoer er allen de dupe van worden. Niettegenstaande dit niet denkbeeldig bezwaar hebben twee le den der Soc.-dem. fractie toch voorge stemd, omdat zij zeer terecht in het voordeel een gemeentebelang zagen. En, al kan de gasvoorziening dus ge vaar loopen, meestal weet men er wel iets op te vinden, door het laten arbei den van hooger technisch personeel of anderszins. Men bedenke, dat de cokes ovens aan den gang gehouden kunnen worden, ook al ligt het geheele Hoog ovenbedrijf stil. En dat er voor de cokes en de bijproducten steeds een afzetge bied te vinden is. Zoodat wij blijven bij onze meening dat er geen redenen zijn om het raads besluit te vernietigen. De gemeenteraad is om dit besluit zeker niet te misprij zen. Er moet bezuinigd worden en als de raad mee kan werken om den gas- prijs te verlagen, mag hij deze gele genheid niet laten voorbijgaan. En tenslotte, er kan onder het perso neel van een gemeentegasfabriek ook een staking uitbreken, al is de kans daarop wel geringer. Maar als het zou gebeuren, zouden B. en W. van Haar lem toch zeker maatregelen treffen, om de gasvoorziening gaande te hou den. Zoo zal bij een mogelijk arbeids conflict aan het Hoogovenbedrijf er waarschijnlijk ook wel een oplossing te vinden zijn, b.v. dat eenig technisch personeel, buiten het personeel der hoogovens staande, de cokesovens gaande houdt. Zoodat er van dezen grond van 't Haarlemsche gemeente bestuur niets overblijft. G. V. plaatselijk nieuws. IJMUIDEN. In de a s. vacature van predikant bii de Chr. Gereformeerde Kerk alhier, wegens het vertrek van Ds. Croes naar Bussum,is beroepen Ds. J. P. Meijerink te Nieuwpoort. Het was druk met den Hemelvaarts dag in onze plaats en in Velsen. Duizenden menschen gingen naar zee, naar 't IJmuider strand, maar nog meer naar Wijk aan Zee. Op het terrein van de Hoogovens hao een landdag plaats, georganiseerd door de Ger. Zondagschoolvereeniging De Zaaier. Om 10 uur arriveerde deze vereeniging per boot alhier in de sluis met muziek aan boord, waarna het door het Kanaal van de hoogovens naar het terrein ging. Als sprekers traden op ds. Joh. Jansen alhierds. J. D. Boerkool te Velsends. IJ. v. d. Zee te Si terdijk en de heer N. Baas te A'dam. Groot was het bezoek op dezen landdag niet. Op het landgoed Rooswijk had een land dag plaats van het Leger des Heils. Nieuwe Zaak. De Naaml. Venn. A. Haak en Zoon, opticiens te Beverwijk, heef. alhier een zaak geopend in het perceel Wilhelminakade 15, in brillen en optische artikelen. Waar deze firma van het IJmuider publiek reeds een goede reputatie genoot, zal deze door veatiging van haar filiaal alhier, hetwelk met verschillende machines als slijpinrich ting, snijmachine etc. is ingericht, er zeker nog op verbeterd worden. De verkoop van het drankbestrij- dingsbloempje heeft te IJmuiden opge bracht f 60, te Velseroord f 50 en te Velsen f 58. Te Santpoort zal de ver koop op Tweeden Pinksterdag plaats hebben. -Aan de N.V. Technisch Scheep vaart Bureau Visser en Braat te Rot terdam is door den heer A. Hoogendijk alhier opdracht gegeven tot den bouw van een motorvrachtboot met afmetin gen van 25.X 4.21 X 1.60 M., voor zien van een 30 P.K. Berkel-motor. VELSEN. Woensdag 4 juni zal Velsens Accor deonclub „Crescendo", directeur de heer C. Zwanenburg eene uitvoering geven in het gebouw van den Roomsch Katholieke Volksbond. Woensdag 4 juni zal de honden dres seerclub een demonstratie geven op haar terrein, waar eenige honden uit Amsterdam zullen toonen wat door dressuur bereikt kan worden. De voorjaarsinzameling der georgani seerde guldenscollectie voor de zending Heeft alhier f 206.opgebracht. SANTPOORT. Tot directeur van ons syphonie orkest „Caecilia" is benoemd den heer Kerkhoff uit Haarlem. We meenen wel, dat we de vereeniging met haar nieuwen directeur nunnen gelukwenschen. voetbal. stormvogels—be quick 3—1. 't Is onze stellige meening, dat de be zoekers van StormvogelsBe Quick heel wat meer voldaan huiswaarts zijn gekeerd dan die van Stormvogels Feijenoord. Wanneer Stormvogels in laatstgenoemden wedstrijd zoo had ge speeld als Donderdag jl„ dan was Feijenoord zeker met een nederlaag huiswaarts gekeerd. Stormvogels heeft inderdaad een uit stekenden wedstrijd gespeeld. In 't veld werd vaak aardig gecombineerd. Alleen voor 't doel was men niet altijd even doortastend en niet altijd fortuin lijk. Het achtertrio speelde in zeer goeden vorm. Koster heeft zich tegenover E. J. Bulder volkomen gerehabiliteerd. De zoo gevaarlijke man uit de Groning- sche voorhoede had thans weinig of niets in te brengen. Blinklioff Jr. stond hem zeer goed terzijde. In de middenli nie was Bakker beter op dreef dan in den laatsten tijd, hoewel zijn steunen der voorhoede nog voor veel verbete ring vatbaar is. Struys 'bevestigde weer volkomen hetgeen wij in ons nummer van Woensdag j.l. over hem schreven en Snoeks, hoewel niet zoo sterk op den voorgrond tredend, mocht er ook weer zijn. In de voorhoede viel het goede spel van Sprokkreeff op. Zijn passeeren was zeer goed en geschiedde bijna steeds op de wijze, zooals Mr. Magner dat wenscht. Een succes dus voor den Stormvogels-trainer. Oldenburg kan eveneens op een goeden wedstrijd te rugzien, zoodat wij over de vleugel spelers tevreden kunnen zijn. Het bin- nentrio heeft hard gewerkt, doch was niet altijd even gelukkig met schieten. Van Strien was er na de rust beter in dan daarvoor. Be Quick speelde zeker niet slecht, maar kon toch niet veel tegen Storm vogels beginnen. Slechts een enkelen keer zijn de Groningers inderdaad ge vaarlijk geweest. Het verwaarloozen van de vleugelspelers viel'zeer op. In de middenlinie kon eerst Legger en daarna Groen Van Linge niet doen vergeten. De heer Eymers was weer eens niet verschenen, waardoor de heer Hazen de leiding had, met wiens beslissingen wij 't niet altijd eens waren. O.i. floot hij veel te veel na geappeleer van de spelers. De wedstrijd. De elftallen zien er als volgt uit: Rambonnet Rodermond Groen Sissingh Legger Dorenbos E. J. Bulder, -de Haas, J. Bulder, Ree der, Hemmes. Oldenburg, v. Strien, Sint, Bhnkboff Sr., Sprokkreeff Bakker, Snoeks Struys Koster Blinkhoff Jr. v. d. Wint. Het begin levert bijna een goal voor Stormvogels op, Plotseling nl. staat Blinkboff Sr. alleen voor Rambonnet, die slechts door snel uitloopen een vrij zeker doelpunt weet te voorkomen. Twee minuten later is Blinkhoff Sr. ►r de verdediging gepasseerd, doch nogmaals weet Rambonnet door flink ingrijpen een doelpunt te voorkomen. Be Quick brengt het niet ver. Nadat haar voorhoede eenmaal v. d. Wint be laagd heeft, wordt zij op eigen helft te rug gedrongen. De verdediging krijgt volop werk. Al spoedig krijgt Sprok kreeff een corner te nemen. Dezen trapt Blinkhoff Sr. in, doch Groen trapt den bal uit 't doel. Een poging van den linker wing om door te breken, verijdelt Blinkhoff Jr., die zijn voor hoede weer aan 't werk zet. Ondanks de warmte speelt men hier een enthu siast spel. Oldenburg en Sprokkreeff zijn keer op keer hun tegenstanders de baas. Verschillende goede voorzetten komen voor 't doel. Rambonnet krijgt druk werk, hoewel niet al te moeilijk. Eenmaal heeft hij bepaald geluk, als Sprokkreeff een hoogen voorzet van Oldenburg hard langs het doel schiet. Plotseling een doorbraak van Be Quick. Reeder dringt door de vijande lijke verdediging heen, een goal schijnt onvermijdelijk, maar v. d. Wint grijpt hem den bal voor de schoenen weg. Na dit „tusschenspel'' is Stormvo gels weer niet voor 't Be Quick-doel weg te krijgen. Twee voorzetten van Sprokkreeff, die Groen en Dorenbos glad de baas is, kogelen Sint en Blink hoff Sr. over de lat. Na een voorzet van Van Strien krijgt Blinkhoff een fraaie kans, maar mist. Be Quick dringt even door tot Koster, die direct het leder retourneert. Sint rent op Rambonnet af en lost een schot, dat Rambonnet ten koste van een corner stopt. Deze wordt door Sprokkreeff ingeschoten, maar weer redt Rambonnet. Tegen de rust raakt het spel meer verdeeld. Evert Jan begint zich wat te roeren, doch vindt in Koster een bijna niet te passeeren tegenstander. Veel kans krijgt Be Quick dan ook niet. Al leen Jaap Bulder krijgt een kans, maar dan ook een schitterende. Hij komt al leen voor v. d. Wint, die echter fraai redt. Weer komt de bal voor 't doel, doch nu redt Blinkhoff Jr. op boven alle lof verheven wijze. Nog eenmaal stelt Struys Sprokkreeff in staat op te brengen en dan is het rusten. Als weer wordt afgetrapt, ontspint zich al gauw een vlug spel. Na een kort overwicht der thuisclub, in welke periode Rambonnet schoten van Struys en Oldenburg uit zijn doel houdt, atta queert ook Be Quick. Het schijnt, dat de Groningers grootsche plannen heb ben, althans ze vallen heftig aan. Ge lukkig is de Stormvogels-verdediging in goeden vorm en wordt de een al eens gepasseerd, dan is een clubgenoot spoe dig aanwezig om het gevaar af te wen den. Zoo passeert Reeder Struys en Blinkhoff Jr., maar is Koster juist bij tijd aanwezig, om een doelpunt te voorkomen. E. J. Bulder weet zoowaar aan zijn strenge bewaking te ontko men en een bard schot in te zenden, dat v. d. Wint stopt. Als Snoeks na een corner den bal het veld 'heeft ingezon den, gaat Stormvogels tot den aanval over. „Pietje" de naam, waarmede dames-supportsters bij voorkeur Sprokkreeff toeroepen, de heeren zeg gen Sprok of Sprokkie snelt razend snel en dito handig langs zijn tegen partij, gebruikt bij het voorzetten goed zijn hoofd, waarna Blinkhoff Sr. keu rig den eersten goal in het net depo neert (10). De goals blijken thans goedkoop te worden. Nadat E. J. Bulder door mis sen van Bakker een zeer fraaie kans heeft gehad, doch deze niet heeft benut, maakt Reeder van een tever opdringen van Blinkhoff Jr. gebruik en laat v, d. Wint vissehen (1—1). In de volgende minuut denken we Stormvogels weer de leiding te zien hernemen. Oldenburg passeert Sis singh en Rodermond, komt vlak bij 't doel, waar Sint, Blinkhoff Sr. en Sprokkreeff op een zacht tikje wach ten, maar zet dan zoo hard voor, dat een vrij zeker doelpunt verloren gaat. Even hierna herstelt hij zijn fout. Zijn voorzet schiet Sprokkreeff onberispe lijk langs Rambonnet (21). Nog is bet gejuich niet verstomd, of Sint brengt met een hard schot dén stand op 31. Be Quick, dat nóg niet aaii opgeven denkt, wijzigt haar opstelling. Roder mond gaat rechtsbinnen spelen, de Haas rechts-half, Sissingh rechts-back. Veel baat dit den Groningers niet, want al vallen zij. aan, gevaarlijke situaties ontstaan voor het Stormvogels-doel niet veel. Het stevige duo Rodermond- E. J. Bulder heeft tegen Koster weinig in te brengen. Slechts eenmaal ont snapt „E. J." Zijn voorzet is onberis pelijk, Jaap Bulder loopt even met den bal door, maar dan roept v. d. Wint hem een „Tot hiertoe niet verder" toe. Struys en Blinkhoff Jr. zijn den linkerwing volkomen de baas. Het Be Quick-doel beleeft nog ver schillende benauwde momenten. Van Strien begint met meer zelfvertrouwen te spelen eri geeft-Sint een paar goede centers, doch -deze richt iets te hoog. Eens schiet Van Strien in 't zijnet, waar een voorzet heter op.z'n plaats was geweest. Ook Struys lost een paar ouderwetsche schoten, doch heeft thans evenmin succeS. Het is en blijft dus 31. De goals in de kampioenscompetitie werden gescoord door: Sprokkreeff 4, Struys 3, Blinkhoff Sr. 2, Sint 2, Visser 1, Van Strien 1. N. A. C—STORMVOGELS. Morgen speelt Stormvogels in Breda tegen N. A, C. Wint zij dezen wedstrijd, dan is de kans'nog lang niet verkeken. En gewonnen wordt er, als Storm vogels'speelt gelijk tégen Be Quick. En er is o.i. geen "reden, om dit niet te doen. WIJ VERKOOPEN HET ARTIKEL daar wij dit artikel niet meer voeren. Geen beter gelegenheid, iets moois voor lage prijzen te koopen. IN KINDERSTROO - PRACHT NOUVEAUTE'S. Aanbevelend, KANAALSTRAAT C 22,24 TELEFOON 171. Tel. 136 ZATERDAG, ZONDAG, MAANDAO en D1NSDAQ 8.15 en ZONDAGMIDDAO 4.30 geven wij een SCHITTEREND filmwerk Prachtige natuuropname Kapitein NOEL heeft zijn taak uitstekend volbracht (De Times) Dit is een van de mooiste films, die we tot op heden gezien hebben. Deze niet gezien te hebben, beteekent niet de waarde te begrijpen in de 20e eeuw te leven. (Evening Standard.) Wij hebben deze film met enorme kosten machtig kunnen worden Bespreekt tijdig uw plaatsen. HEDENAVOND, ZONDAGMIDDAO EN ZONDAOAVOND

IJmuider Courant | 1924 | | pagina 6