ORG AAM VOOR DE Ql VELSEN No. 66 Woensdag 18 Jnni 19*4 9e IJ MUIDER COURANT 9e Jaargang Abonnementsprijs: t 1.— per 3 maanden, franco per postf 1.35 Abonnementen worden aangenomen aan het Bureau en bij de Agenten. Tot plaatsen van advertentiën van Buiten de gemeente VELSEN in dit blad is uitsluitend gerechtigd het Advertentie bureau P. F. C. ROELSE, IJMU1DEN. Advertentiën uiterlijk in te zenden WOENSDAO tot 9 uur v.m. en VRIJDAGS tot 4 uur n.m. Verschijnt Woeasdaga Zaterdags, Uitgave van de N. V. UITGEVERS Mij. „IJMUIDEN" ADRES VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE N. V. DRUKKERIJ S1NJEWEL Willemsplein 11 Telefoon 153 IJmuiden Ingezonden mededeelingen 40 ets. per regel Advertenties v. 11. en m. 5 regel® f 1iedere regel meer 20 ets. Compact gezette advertenties van 11. en m. 5 regels f 1.25, iedere regel meer 25 ets. Kleine advertenties en familieberichten zoomede vereenigings advertenties uit de gemeente, uitsluitend bij vooruitbeta ling, van 1 tot en met 5 regels f 0.75, iedere regel meer 15 ets. Bij niet contante betaling worden de gewone prijzen berekend. Advertenties „adres bureau van dit blad" 10 ets. extravoor bezorging van op advertenties ingekomen brieven wordt 10 ets. in rekening gebracht Bovenstaande regelprijzen worden met 5 ets. verhoogd voor advertenties van buiten de gemeente Velsen. OFFICIEEL, HINDERWET. Burgemeester en wethouders der gemeente Velsen, brengen ter openbare kennis dat het verzoek van: E. van den Brink, te Velseroord, om op het perceel, kadastraal bekend Oemeente Velsen, afdeeling IJmuiden, Sectie M. NO. 2566plaatselijk bekend Kanaalweg, Wijk E No. 51, zijne broodbakkerij te mogen uitbreiden door het bijplaatsen van een heetelucht-oven, door hen is toegestaan. Vclsën, den 12 Juni 1924. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. Kostelijk. J. P. Handgraaf, 1. b. Bekendmaking Drankwet. V Burgemeester en wethouders der Oemeente Velsen brengen ter openbare kennis, dat op 16 Juni 1924 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van Machiel Overdorp, van beroep fabrieksarbeider, wonende te Velsen, om verlof voor den verkoop van uitsluitend 'alcoholvrijen drank in de navolgende loca- liteitde winkel van het perceel, plaatselijk gemerkt L. 2, en gelegen aan de Princestraat aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren iij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Velsen, den 17 Juni 1924. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de Secretaris, de Burgemeester, J. Kostelijk. J. P. Handgraaf l.b. BEKENDMAKING zitting commissie uit Oedeputeerde Staten in verband met bezwaren tegen het uitbreidingsplan. Burgemeester en wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat door Gedeputeerde Staten aan een commissie uit hun midden is opgedragen een plaatselijk onderzoek in te stellen in verband met de l ingediende bezwaren tegen het besluit van X den raad dezer gemeente tot vaststelling van een plan van uitbreiding. Bedoelde commissie zal te dien einde op MAANDAG, 23 J UNI e.k., des voormiddags tusschen ongeveer 11 en 12 uur een onder zoek ter plaatse instellen, waarna omstreeks .12 uur ten raadhuize alhier een OPEN- *BARE ZITTING zal worden gehouden. Belanghebbenden zal alsdan de gelegen- 1 heid worden gegeven zoowel ter plaatse als bij de openbare zitting hun standpunt j in deze aangelegenheid in persoon of bij /■gemachtigde voor de meerbedoelde com- missie toe te lichten. KENNISGEVINO inzake weder openstelling van de betonbrug. Burgemeester en wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat de beton •brug te IJmuiden met ingang van WOENS DAG 18 Juni a.s., wederom voor het ver keer zal zijn opengesteld. Velsen, 17 Juni 1924. Burgemeester en wethouders van Velsen, de secretaris, de burgemeester, J. Kostelijk. J. P. Handgraaf, l.b. Waterstand IJmalden Juni 1924 Dagen *19 20 21 22 '2i- 24?' 25 Geen Zomertijd. L.K. H. water L. water v.m. n.m. v.m. n.m. 4.14 4.46 0.20 5.05 5.35 0.45 1.07 5.54 623 1.32 1.55 3.52 6.46 7.14 2.19 2.43 7.40 8.12 3.10 3.36 8.42 9.13 4.05 4.35 9.44 10.15 5.03 5.36 PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Ju bil bij het Staatsvisschershavenbedrijf. Dan lalt juli a.s, zal hat 25 jaar geladen zijn, dat de rijksvischafslag in werking trad, in de plaats van particuliere afslagen. Den 16en Juni daaraan voorafgaande ontvingen een aantal thans nog in dienst zijnde ambtenaren een aanstelling van de regeering bij dien rijksvischafslag, zoodat het Maandag j.l. reeds 25 jaar geleden was, dat zij werden benoemd, doch traden zij eerst den lenjuli 1899 in werkelijken dienst. Het zijn de heeren F. J. A. Schneiders, thans Directeur van het Staatsvisschershavenbedrijf; J. D. Heykoop, Halchef, Th. Doevendans en A. Tol, afslagers le klasse; J. Merkus en F. de Kort, onderhavenmeesters en J. Koevoets bureelambtenaar. Het zijn misschien deze tweeerlei data, die eenige onzekerheid bij de belangstel, lenden in dit jubilé hebben gebracht over den juisten datum van de herdenking. Zoo is het ons bekend, dat bij de twee voor aanstaande vereenigingen op Visscherij- gebied, de Reedersvereeniging en de IJmui- der Vischhandelvereeniging de idee bestaat, dat het jubilé der ambtenaren samenvalt met het 25 jarig bestaan van den rijksvisch afslag. De Visschershaven dateert reeds van vroeger datum en beide instellingen zijn later vereenigd in een Staatsvisschershaven bedrijf. Anderzijds heeft men de jubileerende ambtenaren reeds Maandag j.l. gehuldigd en blijken van belangstelling geschonken en hebben enkelen hunner hun ambtsjubilé in meer intiemen kring herdacht. De Directeur van het bedrijf, die den nadrukkelijken wensch te kennen had gegeven zijn vijfentwintigjarig ambtsjubilé op 16 dezer liefst onopgemerkt te willen zien voorbijgaan, heeft zich desniettemin moeten onderwerpen aan een groofsche bloemenhuldiging en mondelinge, schrifte lijke en telegrafische gelukwenschen. Het aantal schitterende bloemenmanden, de een al fraaier dan de andere en eigenlijk allemaal prachtige kunststukken was zoo groot, dat kantoor en huiskamer in bloemenhoven herschapen waren. Ook op het kantoor van den halchef prijkten vele fraaie fraaie bloem stukken. Zooals ook de andere jubilarissen van vele zijden in de bloemetjes gezet zijn Ten kantore van den heer Directeur van het bedrijf zagen we o.m. bloemenhuldi- gingen van het personeel van de Haarlem- sche Bank van de Coöp. Vereeniging van Amsterdamsche Vischhandelaren van een groep ambtenaren aan het departement van Waterstaat te 's Gravenhage van het hal personeelvan het kantoorpersoneelvan het havenpersoneelvan de steenkolen- handelsvereeniging en van tal van firma's en particulieren alhier. Ongetwijfeld zal de herdenking van de instelling „rijksvischafslag" op 1 Juli a.s. een meer officieel karakter dragen, waarbij velen de gelegenheid zullen aangrijpen tevens de jubileerende ambtenaren te compli menteeren. De beker, door Stormvogels te Utrecht gewonnen, is te bewonderen in het sigaren magazijn van den heer Jac. Tellier. Het ongeval aan boord van de Pelikaan. Naar aanleiding van ons artikel „De „Visscherij en de Scheepvaart-inspectie" in ons blad van Zaterdag, maakt men er ons opmerkzaam op dat de ketels niet gein specteerd worden door de Scheepvaart inspectie, maar door het Stoomwezen. Wij maken hier gaarne melding van, omdat wij nu niet de minste ongerustheid omtrent de Scheepvaart-inspectie behoeven te koesteren. Wij kunnen voorts nog melden dat aan de Scheepvaart-inspectie alhier is opgedragen een onderzoek in te stellen naar aanleiding van het ongeval aan boord van de Pelikaan Bij de behandeling der zaak voor den Raad voor de Scheepvaart zullen wij dus wel van het rapport kennis kunnen nemen. In het bericht van het ongeval staat dat de inspectie voor het Stoomwezen machines en ketel moet keuren. Dit is ook niet juist, daar de machines door de Scheepvaart inspectie worden gekeurd. Alleen de ketels komen voor rekening van het Stoomwezen. Men deelt ons mede dat de ketel van de Pelikaan behalve door het Stoomwezen ook nog gekeurd is vanwege Lloyds Register of British and foreign shipping, wat niet verplichtend is. VELSEROORD. Moedercursus. la het versltgje in ons blad van Zalerdsg j.l. komen eenige fouten voor. Mej. Tand was niet in de leiding der cursus maar als cursist, terwijl mej. Puree-de Haas geen bloemen werden aangeboden, maar deze offreerde aan Mevr. van Vuuren-de Boer. Door den heer E. alhier werd bij de politie aangifte gedaan van de vernieling van ruiten van zijn woning, terwijl ook een kuip van zijn erf werd gestolen. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Door den heer de V., aannemer alhier, werd aangifte gedaan van de vermissing van een dekkleed. Door de politie werd een onderzoek ingesteld en toen kwam het kleed weer terecht. Goed afgeloopen. Zaterdagmiddag gebeurde een ongeval, dat voor den betrokkene buitengewoon goed afgeloopen is. De heer N., lijnwerker bij het P. E. N., was aan de Sneliiusstraat te IJmuiden bezig met het inzetten van zekeringen aan de elecirische geleiding, waartoe hij boven in een paal zat. Opeens sloeg T. achterover, maar bleef aan de ijzeren klemmen, die hij aan de voeten had, in den paal hangen. Dadelijk werd T uit den paal gehaald en geneeskundige hulp ingeroepen. Dr. Veldman kon niet anders dan eenige brandplekken aan de hand ont dekken. Daarop werd T., die erg geschrok ken was, met de auto van de waschinrichting naar zijn woning aan den IJmuider straatweg alhier vervoerd. Daar werd T. nog eens door dr. Oosterwijk onderzocht, maar deze kon hem gelukwenschen, want behalve de brandplekken was hij er goed afgekomen. De heer T., die bezig was een draadklem vast te zetten, weet zich door den schok het ongeval niet te herinneren, maar ver moedt dat hij, toen hij een tang wilde grijpen, met zijn hand een tweede stroom draad even aangeraakt heeft. De politie heeft, om weer eens aan de verordering op de maximum snelheid te herinneren, legen een aantal bestuurders van auto's, autobussen en motorrijwielen proces-verbaal opgemaakt wegens te snel rijden. Wie vooral de motorwielrijders soms in krachtzinnige vaart voorbij ziet snellen, kan dezen maatregel niet anders dan toejuichen. In de Maandagavond alhier gehouden vergadering van het Centraal Drankweer- Comité werd verslag uitgebracht van de Blauwe Week-actie. De opbrengst van den verkoop der blauwe bloempjes is o. g. f 234, waarvan te Velsen f 58.37, Vélseroord f 50.38, Santpoort f 71.47 en IJmuiden o.g. f 54.—. De uitgaven voor de propaganda-ver- gadering te IJmuiden, verspreiding Blauwe Week-courant, aankoop, bloempjes enz. be droegen f 189.70. De begrooting voor 1925 werd behandeld en in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op f 700.—. VELSEN. Naar wij vernemen, zal dezer dagen wederom de uitreiking plaats hebben der aanslagbiljetten, van het Hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwartier over 1924, welke gelden bestemd zijn voor onderhoud der Hondsbossche Zeewering Het bestuur geeft thans de gelegenheid aan de belastingplichtigen om volgens art 141.2 van het bestuursreglement deze be lasting af te koopen tegen den penning twintig, dus door een betaling in eens van 20 X d"1 aanslag. Echter zij opgemerkt, dat men voor 1924 nog den minimum aanslag betaalt. De betaling kan geschieden aan den gemeeniebode en bij de Haarlemsche Bank- vereeniging te IJmuiden en Beverwijk. Gymnastiek-Vereeniging „Sparta". Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der G. V. „Sparta" te Velsen, op 8 October a.s., organiseert deze vereeniging op Zater dag 6 September athletiek- en gymnastiek- wedstrijden. De athleliekwedstrijden zullen bestaan uit 1. Vijfkamp Heeren, leden K. T. K. ploegen van 5. a. 100 M. hardloopen; b. Verspringen mef aanloop c. Speerwerpen d. SHnger- balwerpen e. 5 X '00 M. hardloopen, estafette. 2. 200 M. hardloopen, leden K. T. K. 3. 800 M. hardloopen, vrije deelname4. 400 M. hardloopen, vrije deelname5. Hink stap sprong, leden K. T. K.6. 3 K. M. veldloop, vrije deelname. De 400 M., 800 M. en 3 K. M. zijn open voor alle sportbeoefenaars, terwijl het inleggeld f 0.50 en voor de 3 K. M. fl.00 bedraagt. Inschrijving gelijktijdig met het inleggeld voor 1 Juli aan het wedstrijdsecretariaat: Mejuffr. A. v. d. Meer, Kanaalkade 26, Velsen. Het bestuur van de afdeeling Velsen van „Het Witte Kruis" maakt met dank baarheid melding van N.N. een gift van f 10.te hebben ontvangen. Zaterdag is er in onze gemeente wederom gecollecteerd voor de textiel arbeiders in Twente. De IJm. Bestuurders bond collecteerde dezen middag met behulp van de A.J.C. te IJmuiden. De opbrengst bedroeg f 123.99. De Christ. Besturenbond collecteerde weder met medewerking van het Chr. Fanfarecorps „Wilhelmina" van IJmuiden, te Velseroord, Velsen en Wijker- oog. De opbrengst kan eerst Zaterdag meegedeeld worden. Arbeidsbemiddeling Velsen. Als werkloos ingeschreven 14 Juni 1924. 1 schilder, 1 stoker, 1 vuurwerker, 1 con structiewerker, 1 sigarenmaker, 1 bakker, kantoorbedienden, 77 diversen. SANTPOORT. Het bouwen van een gesticht voor pensionaires met 90 kamers, kapel, zuster huis enz. op de terreinen van de voormalige R. K. Kerk aan de Peperstraat te Beverwijk is opgedragen aan den heer P. Rings alhier, die laagste inschrijver was met f 222.800. - Het vergrooten van de wachterswoning bij het fort de Liede is opgedragen aan den heer L. H. Rings alhier voor f 2899. Het maken van voorzieningen aan de militaire gebouwen en werken van het noordelijk gedeelte van het westelijk front der stelling van Amsterdam met IJmuiden, is wegens een fout in het inschrijvingsbiljet der laagste inschrijvers (de heeren Sanders en van Kaam te Velseroord) niet aan dezen opgedragen, maar aan den heer L. H. Rings alhier voor f 6200. Bij het te Haarlem gehouden praktijk examen boekhouden der Vereeniging van Leeraren, slaagden de heeren P. S. Chr v. d. Boogaard en S. H. Evelijn, alhier. SPORT. In den nacht van Zondag op Maandag werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in een perceel bewoond door den heer Oversteegen, gelegen achter het woon huis van den heer Eikelenboom aan de Rijkstraatweg. Door onbekende oorzaak was hier brand ontstaan, welke pas door de echtgenoote van den Heer O. ontdekt werd, toen het vuur reeds hevig om zich heen greep. Nog juist bijtijds wist men zich in veiligheid te stellen. Ook de be woners van de omliggende perceelen wer den haastig gewekt. Tenslotte is de brand vrijwei beperkt gebleven tot de woning van den Heer O, welke geheel is uitgebranc Van den heer Eikelboom verbrandden naast enkele andere voorwerpen, drie fiet sen. Verzekering dekt de schade. Maandagmiddag sloeg een paard van den voerman Sp. op hol. Op het Kerkpad kwam het dier, door het nemen van een scherpe bocht, te vallen, doch rende, na opgestaan te zijn weer door in de richting van den Brederodeweg. Hier werd hetech ter gegrepen. Ongelukken kwamen niet voor. Ons fanfare-corps „Wilhelmina" nam Zondag j.l. deel aan het muziek-concours te Zaandijk. In den marschwedstrijd ver overde het een eersten prijs, in de concert wedstrijd een derden prijs (le afd. fanfare) Op Zondag 22 Juni wordt een Kerkelijke Jeugddag georganiseerd. Men vereenigt te Bloemendaal vóór de Ned. Her". Kerk om 11.15 u. Om half twaalf zal een Fransche dienst in deze kerk worden gehouden en om 12.15 u. vertrekt men naar Santpoort en naar het heerlijke buitenverblijf van Mile van Wickevoort-Crommelin, dat zoo be reidwillig beschikbaar werd gesteld voor dezen jeugddag. De huldiging. De huldiging van de spelers van Storm vogels 1 en II belooft een grootsche te worden. Na de opening en de huldiging voert het cabaret „Varia" een aardig pro gramma uit. Athletiek. Op de gehouden Athletiek-wedstrijden te Zandvoort behaalde de heer J. H. Jonker, lid van de Turnvereeniging „IJmuiden", op de 3000 M. den 3den prijs (1 Juni). Ook behaalde de heer Jonker op de te Hoofddorp gehouden wedstrijden den lsten prijs op de 1500 M. (9 Juni). Slingerbal-competitie. De competitie heeft Zaterdag 14 Juni een aanvang genomen op het terrein van T. V. IJ., gelegen achter de R. K. Kerk te Driehuis. Gespeeld is door T. V. IJ I. tegen Turnlust, welke wedstrijd door T. V. IJ. met 6—0 gewonnen werd. Scheidsrechter was de heer P. Dijkstra. VOETBAL. Utrechtsche Com b.-Stormvogels 2—2 (Niet van onzen gewonen medewerker). Door de Utrechtsche voetbalvereeniging U. V. V. „Ares" was de medewerking van IJ. V. V. Stormvogels ingeroepen voor het spelen van een wedstrijd legen de sterkste Utrechtsche combinatie. Deze wedstrijd had ten doel de finan- cieele lasten van U. V. V. Ares te verlichten. De „Stormvogels" meenden dan ook dat het hun plicht was de sportbroeders in Utrecht te helpen, welk standpunt wij vol komen deelen. Voor dien wedstrijd was een mooie zilveren beker beschikbaar gesteld met 11 draagmedailles, welke door de gelukkige loting alleti naar IJmuiden verhuisden. Met een gehavend elftal is het onze jongens gelukt, na een zeer goeden wed strijd, waarin zij getracht hebben het sositiespel toe te passen, gelijk te spelen. Slinkhoff Jr. was vervangen door R. Nieborg terwijl voor Klaas Oldenburg, Sint en Sprok- kreeff, respektievelijk T. v. Strien, N. N. O. Broek het elftal complementeerden. Door U. V. V. „Ares" werd aan Storm vogels een krans aangeboden en het elftal gefeliciteerd met de successen van het afgeloopen jaar. Het begin van den wedstrijd was boeiend, direct kregen wij een mooi gelijk opgaand spel te zien, waarbij de aanvallen der Stormvogels iets gevaarlijker waren. Na een half uur gelukt het dan rechts binnen der comb, uit een mooien center W. Buitenweg de leiding te nemen. Aan den anderen kant ontkwam het doel eenige maten op wonderbaarlijke wijze aan een doorboring. Na de rust maakte Broek uit een corner van Visser gelijk, terwijl kort daarop Van Strien een tweede doelpunt maakte, dat echter door buitenspel werd geannuleerd. Eenige oogenblikken daarna verwerkt v. d. Wint een schot, op zijn heiligdom gericht, hij komt daarbij in aanraking met Koster, waardoor de „reus" ter aarde valt. Woud Buitenweg maakt van de gelegenheid ge bruik en scoort no. 2. Na 2 minuten is v. d. Wint weer op de been en het spel wordt hervat. We memoreeren eenige mooie aanvallen in Stormvogels, bij een dezer wordt Struijs de bal toegespeeld en met een schitterend schot brengt hij den stand op 2—2. Kort hierop is het tijd en wordt er twee maal 7'/2 minuut verlengd. In deze periode weet geen der partijen te doelpunten. Zoo eindigdt deze prettige ontmoeting met een gelijk spel. Na afloop werd door loten beslist wie de gelukkige was. Onze snoek hapte in het aas, waardoor aan iederen Stormvogel speler met de gebruikelijke woorden een medaille werd aangeboden, terwijl de cap tain een prachtigen beker in ontvangst had te nemen. In „Terminus" werd de inwendige mensch versterkt, terwijl uit de pasgewonnen beker een dronk werd gewijd ter eere aan de „Stormvogels".

IJmuider Courant | 1924 | | pagina 1