Oeachte Redactie! Verzoeke beleefd een plaatsje in uw blad voor het volgende, bij voorbaat mijn dank. De laatste uitbreiding der visschershaven mocht als een groot gerief zijn voor de visscherij, dus ter berging van het materiaal enz., voor het personeel, werkzaam aan de Z. Z., groot en klein en voor de opvaren den, was zulks niet het geval. De afstand welke de menschen moeten afleggen om hunne werkplaatsen en schepen te bereiken is van dien aard geworden, dat buitenge woon veel tijd verloren gaat. ten gelukkig verschijnsel was het daarom, dat een inwoner van IJmuiden het initiatief nam, een veer te stichten. Natuurlijk is dit van den ondernemer niet louter philanthropie, wat echter niet wegneemt, dat het veer in een groote be boette voorziet. Toch zou er, met betrekke lijk geringe kosten, nog heel wat verbeterd kunnen worden. Aan de Noordzijde namelijk, is een trap aangebracht bij de vuilnissteiger. Afgezien nu nog van het feit, dat zulks heel dikwijls minder aangenaam is voor passagiers, voornamelijk voor hen die kleeren dragen van lichte kleur, afgezien dat de geuren daar ook niet altijd even aangenaam zijn, meen ik tevens dat die aanlegplaats min of meer in strijd is met de hygiëne. Het verwonderd mij ten zeerste dat zulks tot heden schijnt te zijn ontsnapt aan de aandacht der autoriteiten. Is het misschien uit bezuinigingsoogpunt, omdat een en ander weer kosten met zich medebrengt Wanneer dit het geval is, dan moet ik tot mijn leedwezen constateeren, dat zulks dan weer een echte rijksbezuiniging is. Een bezuiniging van den verkeerden kant. Laten wij bijv. aannemen, dat er slechts één persoon, door de inademing van voor namelijk huisvuil, tuberculoos wordt, wiens lot de Raad van Arbeid zich aantrekt, dan zal zulks in dit geval meer kosten als een heele aanlegplaats. Wij laten natuurlijk dan nog onbesproken de verantwoording die het Rijk op zich laadt. Men zal toch niet durven beweren, dat er in dat huisvuil geen ziektekiemen aan wezig zijn? Welnu, daarom is het een plicht van den Staat, om zoo spoedig mogelijk verande ring in dezen onverantwoordelijken toestand te brengen. Uitbreiding van de haven, goed, maar dan tevens behoorlijke middelen van ver keer. Een toeschouwer. Watsntaad UbvUUis Juni 1924 H. water L. Dagen v.m. n.m. v.m. 6.46 7.14 7.40 8.12 8.42 9.13 9.44 10.15 10.51 11.21 11.57 0.26 1.01 1.21 1.47 1.58 2.24 22 23 24 25 26 27 28 29 30 L.K. 2.19 3.10 4.05 5.03 6.07 7.13 8.12 9.04 9.47 water n.m. 2.43 3.36 4.35 5.36 6.45 7.51 8.48 9.38 10.16 Oeen Zomertijd. BURGERLIJKE STAND. Gemeente Egmond aan Zee. Getrouwd: Klaas Wijker en Harmijn- tje Stam. Geboren: Gerarda Johanna, dr. van Jan Visser en Jansje Blok; Adrianus Antonius Maria, zoon van Johannes de Boer en Margaretha BuurMathijs, zoon van Jacobus Wittebrood en Dirkje Glas. Overleden: Eibertus Jacobus Dekker, 39 jaar, echtgenoot van Maria de Graaft. VISSCHERIJ. Aan de memorie van antwoord nopens het wetsontwerp tot vaststelling van de begrooting van inkomsten en uitgaven van het staatsvisschershavenbedrijf te IJmuiden voor het dienstjaar 1924, wordt het volgende ontleend Aan de leden, die klaagden over de groote tekorten, die het bedrijf oplevert, meent de minister het volgende te kunnen antwoorden. Bij een inzage van de rekening van het bedrijf treft men onder de lasten een zee», hooge post voor rente en aflossing van in het bedrijf gestoken kapitalen. Gaat men die kapitalen na, dan blijkt, dat bij den opzet van het bedrijf o.a. zijn ingebracht de haven, waaraan de bedrijfskosten liggen. Deze zware overigens theoretische last heeft het bedrijf in de jare# van ruime ontvangsten in den oorlog niet gevoeld. Thans echter nu het bedr§r den terugslag ondervindt van de malaise- in den vfcsch- handel, treedt het nadeel van dezen theore- tischen opzet duidelijk aan het licht De Minister meent dan ook, dat als eigenlijke saldo verliespost van het bedrijf alleen mag worden beschouwd het bedrag, dat het verschil vormt tusschen het nominale saldo en de som van f 202.000, welke som de rente en aflossing van de kosten vait de hiervoren genoemde werken vertegei> woordigt. Aldus beschouwd is het geraamde verlies- ever 1924 terug te brengen tot f 110HL-7 en zal zeer waarschijnlijk straks een sluitende begrooling voor het jaar 1924 kunnen worden tegemoet gezien. De leden, hier aan het woord, verwachten, met de commissie voor de staatsuitgaven in haar nota van 15 Februari 1924, heil van de instelling vaa een commissie van oijsiand voor net beürijt. De wensch naar zuiK een commissie werd den Minister ook reeds van andere zijde kenbaar gemaakt, mj kan echter niet inzien, dat zoodanige commissie iets ten goeae zou kunnen uitnemen. TOESTAND DER ZEEVISSCHEKIJ IN APRIL 1924. Naar de Afdeeling VisscJaerijen van Let Departement van Blnnenlandsclie z,aKen en .Landbouw ons mededeelt, werd de zeevisscLerij in April door meer vaartuigen uitgeoeiena, dan in <ie overeenkomstige maand van net vorige jaar. noeveeilieid en opbrengst der aange voerde viscli bedroegen volgens voor- loopige opgave respectievelijk 3.157.2UU iv.tr. en 1 1.053.UUU.tegen 2.iy3.oUU iv.G. en f 654.709,in April 1923. De vermindering der vangsten van de stoomtrawlers zette zien in deze maand voort. In zooverre zij de Noord zee bevisebten en bier te lande aan voerden, vingen zij gemiddeld per reis dag met meer dan 613 (verleden jaar April 672) K.G. Voor een belangrijk deel was dit kleinere reisdaggemiddel de te wijten aan den langen duur der reizen, doordat over 't algemeen nogal Noordelijk in de Noordzee gevisebt werd. Aanvankelijk waren de prijzen der viscb boog, later, toen de aanvoer van Zuiderzee-baring grooter was, ver toonden de prijzen der platviscb een neiging tot daling. De besommingen boe wei beter dan verleden jaar April, waren onvoldoende. Bedroegen zij toenmaals voor de Noordzeestoom- trawlers, die bun vangsten bier te lan de, losten, gemiddeld f 228.per reis dag, tbans was dit gemiddeld f 242.- ln bet gebeel namen 134 stoomtraw Iers aan de visscberij deel, waarvan 3 uitsluitend en 9 gedeeltelijk in Enge land aanvoerden; verleden jaar April waren er slechts 110 in de vaart, waar van 50 uitsluitend en 12 gedeeltelijk bun viscb in Engelsche havens losten. De totale hoeveelheid en opbrengst der viscb, door onze stoomtrawlers hier te lande aangebracht, bedroegen res pectievelijk 1.963.000 KjG. en f 725.300.- (760.000 K.G. en f 258.600.— in April 1923). De zeilloggers bleven minder druk aan. de trawlvisscberij deelnemen, dan verleden jaar; bet aantal der traw lende motorkustvisscbers was iets ge ringer, dat der trawlende zeilkustvis- scbers daarentegen grooter, dan in April 1923. De feilloggers hadden thans minder, de motor- en zeilkustvisschers meer financiëel succes. Gemiddeld per reisdag vingen eerstgenoemden 144 K.G. (139 K.G. in April 1923) en gemid deld per reis de motor- en zeilkustvis- schers respectievelijk 417 en 174 K.G. (400 en 123 K.G. in April 1923). De grootere gemiddelde vangst en besom ming is weer voor een deel te danken aan de bijvangsten van haring en sprot, welke een deel 'hunjier verkreeg. De visscberij met de snurrevaad ver toonde eenige uitbreiding. Er namen nl. t stoom- en: 2 motorvaartuigen aan deel, terwijl deze tak van visscherij verleden jaai; April in bet gebeel niet uitgeoefend werd. Met de beugvissche- rij bielden zich bezig 23 stoom- en 10 zeilschepen (verleden jaar April 20 stoom- en 10 zeilschepen en 1 motor vaartuig). De vangsten waren slecht, zoodat de besommingen onvoldoende waren. Gemiddeld per dag vingen en besomden de stoombeugers respectie velijk 350 K.G. en f 170.— (619 K.G. en f 227.— in April 1923) en de zeilbeu- ge-rs 153 K.G. en f 81.— (299 K.G. er» f 124.— in April 1923). De totale hoe veelheid en opbrengst der aangevoerde bengvis,cb bedroeg respectievelijk 2114.800 K.G. en f 105.700.— (328.000 K.G. <yn f 123,300.— in April 1923). Waren in April van bet vorig jaar nog slechts 2 stoomjoggers, 3 motorloggers en 16 zeilloggers ter haringvangst uit gevaren, de gunstige vooruitzichten ten aanzien van den afzet van bet pro duct waren oorzaak, dat tbans reeds, voor zoover bekend werd, 16 stoomlog- gers, 5 motorloggers en 28 zeilloggers aan dezen bedrijfstak deelnamen. Ter wijl verleden jaar in April nog geen aanvoer van drijfnetviscb plaats vond, werd tbans daarvan door stoomloggers reeds een hoeveelheid van 23.200 K.G. (waarvan 221 kantjes pekelharing), ter waarde van f 5100.aangebracht. De Zulderzeevisscherij. Het geringe zoutgehalte van bet zee water langs de kust, waarover wij de vorige maand reeds berichtten, berok kent groot nadeel aan onze visscberij. In de eerste plaats blijven de ansjovis en de geep ver van deze kusten, zoo dat de visschers genoodzaakt zijn van andere havens uit, bun beroep uit te oefenen. Dit brengt natuurlijk extra kosten mee en beeft tevens ten gevolge, dat de viscb ook op die plaatsen wordt aangevoerd. Met de botvisscherij gaat bet niet naar wenscb. De bot moet ook ver uit zee weggehaald worden en veel kans bestaat er, dat ze tijdens bet vervoer sterft. Verschillende visschers gaan dan ook met hunne vangst naar den afslag te Urk. Ook komt bet de laatste weken herhaaldelijk voor, dat de in ka ren in onze haven bewaarde bot ten gevolge van de zoetheid van bet wa ter, voor een zeer groot gedeelte bederft en dan slechts enkele centen per pond opbrengt. Dat ook de visebkoopers door dezen toestand groote schade be loopen, behoeft zeker geen verder be toog. De toestand der Kustvisscherij in April 1924. Nog niet verzoend. Verleden week kwam een Duitscbe stoomtrawler aan in de haven van 1 Fleetwood met een lading van 1700 f 2000 kisten kabeljauw, gevangen in TJslandsche wateren. Waarom het schip nu juist in Fleetwood havende, weet niemand. Het vaartuig is echter onverrichter zaken weer moeten ver trekken, daar geen handelaar te vin den was, diie de viscb wilde koopen, en geen havenarbeider, die bereid was het schip te lassen. in April bad de koude weersgesteld heid, naar de af deeling Visscberij en van bet Departement van Binnenland- scbe Zaken en Landbouw ons mede deelt, een ongunstigen invloed op de vangst van verschillende vischsoorten, inzonderheid op die van bot en aal. In bet Noordelijk deel der Zuiderzee en de Zuidbollandscbe Stroomen en zeegaten werd de visscberij drukker, in de Lauwerzee en den Dollart daarente gen iets minder druk uitgeoefend dan in de overeenkomstige maand van bet vorige jaar. De opbrengst der viscbvangst was in de Zuiderzee en in Dollart en Lau werzee grooter, in de Zuidbollandscbe Stroomen echter kleiner dan verleden jaar April, Hoeveelheid en opbrengst der aan gevoerde visch bedroegen nl. volgens voorloopige opgaven respectievelijk in de Zuiderzee 12.084.027 K.G. ei f 529.532.— (7.166.730 K.G. en f 389.060, in April 1923), in Dollart en Lauwer zee 75.597 K.G. en f 8016.— (122.660 K.G. en f 6188.in April 1923), in de Zuidhollandsche Stroomen en zeegaten 93.104 K.G. en f 17.667.— (105.564 K.G. en f 24.729.— in April 1923). Uit Zee land werden verzonden 2.322.000 oes ters, ter waarde van f 160.530.(verle den jaar April 1.716.000 oesters, ter waarde van f 113.380.en 1.563.700 K.G. mosselen ter waarde van f 21.700 (verleden jaar April 1.403.500 K.G. ter waarde van f 20.000. Er werd met de meeste vischtuigen in de kom der Zuiderzee overvloedig haring gevangen, terwijl ook de ha- ringvisscherij in bet Noordelijk deel van dit water over 'het algemeen een bevredigend verloop had. Tot Paschen bleef de haringprijs goed, daarna daalde bij echter sterk, zoodat ver scheidene visschers aan het einde der maand tot een anderen tak van vis scberij overgingen. De geepvisscberij was in verband met bet koude en ru we weder nog van weinig beteekenis: Hetzelfde was het geval met de vis scherij op bot en aal en de vangst van garnalen met kwak en dwarskuil. De garnalenvisscherij op Texelstroom werd door Heldersche en Texelsche visschers met slechts matig succes uit geoefend. Met den wonderkuil werd veel spie ring gevangen, zij bleef echter klein van stuk. Van de perceelen werden geen mosselen gevangen en ook de mosselvisscherij op de natuurlijke banken liep ten einde. Enkele Zeeuw- scbe vaartuigen korden mosselzaad voor de Zeeuwsche cultuur. De visscherij op mosselen voor een denvoeder en op mest-mosselen nam toe; de vangst van de eersten was be duidend grooter, die van de laatster, echter kleiner dan verleden jaar April. De wulkenvangst was bevredigend; de visscherij op dit weekdier nam ech ter geleidelijk af. Hetzelfde geldt voor de alikruikenvisscherijenkele malen was echter de prijs der alikruiken te laag. In de Lauwerzee werd met gunstig gevolg op garnalen gevischt. De vangst was weliswaar over het algemeen klei ner, dan in April van het vorige jaar, doch er werden verhoudingsgewijze veel meer garnalen voor de consump tie verkocht, waardoor de opbrengst beduidend hooger was. De visscherij i nkt^^pe dan in de overeenkx^J^e maand van het vorige jaar. Ook de vangsten met het botschut- want en de botlijnen waren over het algemeen niet ruim, hoewel met de botlljnen dit jaar gemiddeld meer ge vangen werd dan in April 1923; de to tale aanvoer van bot bleef beneden dien van toenmaals. De visscherij met de ankerkuilen lag met 't oog op den gesloten tijd stil. De vangsten van wit- visch met de vischzegen en andere net ten waren tot aan den gesloten tijd eveneens maar matig. Met het spie- ringdrijfnetwant konden af en toe rede lijk goede vangsten worden gemaakt. De visscherij met de garnalenkor in de zeegaten werd op ongeveer gelijke schaal uitgeoefend als in April van 1 het vorige jaar. Aanvoer en opbrengst waren intusschen belangrijk minder dan toen. Kleine, z.g. nestgarnalen werden ook nu niet aangevoerd. Ver melding verdient, dat evenals in ande re rivieren ook op de Zuidhollandsche Stroomen eenige zeeforellen of z.g. schotjes, welke blijkbaar afkomstig zijn van de uitzettingen, welke de laatst voorafgaande jaren in enkele beken van ons land hebben plaats ge had, toevallig met andere vischsoorten werden medegevangen. In totaal wer den in deze verslagmaand van de Zuidhollandsche Stroomen 33 schot jes aangevoerd, waarvan er 32 werden gevangen met het botschutwant en 1 exemplaar met de botfuiken. Nu deze vischsoort zich tegelijker tijd en in grooteren getale dan voor heen op verschillende onzer rivieren begint te vertoonen, behoeft wel niet meer in twijfel te worden getrokken, of het planten van jonge schotjes zal, wanneer daarmede krachtig en op ruime schaal wordt voortgegaan, onze rivieren op den duur met een uit com mercieel. oogpunt zeer waardevolle vi9ohsoort verrijken. UIT DE GEMEENTE. VELSEROORD. Dinsdagavond had in de zaai „Flora" van den heer Bakker een biljartwedstrijd plaats. Op een Kenaubiljart speelde Prof. Koehof uit Amsterdam met drie der beste biljarters van Velseroord eenige partijen, n.l. met de Feber, Schipper en Zwanenburg. De Feber behaalde in 10 beurten 52 punten, tegen Prof. Koehof in 11 beurten 200. Voor de andere partijen was de uitslag: Schippers in 4 beurten 29 en Prof. Koehof in 5 beurten 200Zwanenburg in 12 beurten 29 en Prof. Koehoef in evenveel beurten 200 punten. De hoogste series warenvan Prof. Koehof 108, de Feber 19, schippers 10 en Zwanenburg 8. Eenige prijzen waren beschikbaar gesteld door den heer Bakker en zoo kreeg de heer de Feber een beeld, de heer Schipper sigaren en de heer Zwanenburg een klokje. VELSEN. Het Chr. Fanfarecorps „Juliana" had Woensdag in het gymnastieklokaal der Chr. school zijn gewone repetitie-avond. Dezen avond was echter ook de echtge- noote van den directeur genoodigd, om getuige te zijn van de huldiging van den heer Amse, voor het succes, behaald op het concours te Alkmaar. De voorzitter, de heer v. d. Vlugt, sprak den "directeur toe en vertolkte de dank baarheid der leden voor de mooie over winning, dien men had behaald. Spr. bood den direkteur een dirigeerstok aan, met den wensch dat de heer Amse het corps met dezen stok naar de hoogste afdeeling zou voeren. Mevr. Amse ontving een prachtige bloemenmand. Schriftelijke gelukwenschen waren inge komen van den eere voorzitter, Ds. J. D. Boerkoel, van het Gemengd Koor „Zang Veredeld", van de Harmonie Kunst na Arbeid" te Velseroord, benevens van een J eerelid, die zijn felicitatie vergezeld deed r gaan van een gift in contanten. Daarna werd een ommegang door Wijker- oog gemaakt, onder groote belangstelling van de ingezetenen. Aan H. M. v. d. Pieterman, te Velseroord! is vergunning verleend tot het bouwen van I een woon- en winkelhuis aan den Zeeweg, f De Muziekvereeniging Juliana" te Wijkeroog heeft Woensdagavond eenen omgang over Wijkeroog gehouden om uiting Je geven aan hare feestelijke stemming, Aan E. J. Rings, te jan Gijsenvaart, j veroorzaakt door het behaalde succes op is vergunning verleend tot het bouwen van I het onlangs gehouden nationaal concours een woonhuis aan den Biezenweg fel te Wijk aan Zee. Santpoort. I Door de muziek en het mooie weeri Aan F. de Vilder, te Velseroord, is|aan£e,okt h*d zich al heel gauw een groote vergunning verleend tot het bouwen vanP*0^ gevormd, die met muzikanten den woonhuizen en 1 woon- en winkelhuis]tocht meemaakten, aan den Rijksstraatweg te Santpoort. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer K. J. Nukoop, slaagde Woensdag te 's-Gra- venhage voor derden stuurman groote stoomvaart. Van twee vermiste knapen, Woensdagavond 10 uur werd aan de politie kennis gegeven, dat twee jongens van den heer Br., groentenhandelaar in de Prins Hendrikstraat, resp. werden vermist. Ze waren niet meer thuis geweest. Onder leiding van den commissaris werden direct alle mogelijke maatregelen genomen, om de jongens op te sporen. Met medewerking van de telefoon beambten kon overal heen worden ge telefoneerd, ook werd de kustwacht te Zandvoort gewaarschuwd. De agent S.: hoewel vrij van dienst zijnde, ging er dadelijk met zijn motorrijwiel op uit om te zoeken. Eenige vriendjes werden gewekt, die mededeelden dat de jongens op school waren geweest en dat ze van de school de Tasmanstraat ock naar de school in de Kerkstraat waren meegegaan, waar licht beelden voor de kinderen werden vertoond. De politie heeft toen in de school gezocht, daar de jongens waarschijnlijk opgesloten hadden kunnen zijn. Maar dat bleek niet het geval. Van andere jongens vernam de poliiie dat de twee broertjes 's middags op een vlot in het Noordzeekanaal hadden gespeeld. Toen rezen droeve vermoedens en de politie begon met dreggen. Tot er 's morgens half vijf bericht kwam, dat de jongens opi Wijkeroog door de politie waren aange-i houden. Ze waren naar Beverwijk gegaan om daar op de groentenmarkt hun vader te zoeken, maar hadden dezen niet ge vonden. Daarna waren ze naar familie daar ter plaatse gegaan, om vervolgens de terug reis weder te aanvaarden. Maar het was al laat geworden en toen de knapen, die ook wel erg moe zullen geweest zijn, een groote ijzeren pijp zagen, zijn ze daar in gekropen en er in gaan slapen. Het was geen zacht bed en vroeg werden de jongens weer wakker, waarop ze de reis naar huis Woensdagavond hadden een paar kinderen achter school G te Wijkeroog papier gestopt door een kapotte rooster onder den vloer der gymnastiekzaal en dit aangestoken. Toen de heer Kleefstra, hoofd der school, de ronde deed door het gebouw, bemerkte hij den rook, die door de naden gedron gen was. De politie stelde een onderzoek in en met behuip der brandkraan werd water onder den vloer gespoten, maar daar men niet voldoende kon constateeren, dat het vuur gedoofd was, werd voor alle zekerheid een gat in den vloer gemaakt, -waardoor het laatste vonkje gebluscht kon 1 12 en 7 jaar oud, I Gelukkig, dat de heer Kleefstra/''^ msinds's morgensjhet vroeg genoeg bemeikt heeft. DRIEHUIS. - De Staatscourant bevat de Slatuten van de Coöperatieve Boerenleenbank alhier. SANTPOORT. Gedep. Staten bieden ter vaststelling aar^ de rekening van het Prov. Ziekenhuis Santpoort over 1923, met ais eindcijfer f 2.233.614.86. GEMENGD NIEUWS. DttUUJAZÜIlU 11WKC1 waa. -LVO vwouucuj j -r J W/;;i,nrnn(T in den Dollart en op de Eems had een bevredigend verloop; de botvangsten waren nog niet ruim, docb de garna lenvisscherij liet zich niet ongunstig aanzien. Op de Zuidhollandsche Stroomen leverde de aalvisscherij, ofschoon deze op vrij uitgebreide schaal werd uitge oefend, tengevolge van de koude weersgesteldheid slechts onbeteeke- nende vangsten op, en de aanvoer van aal was zelfs nog beduidend kleiner de jongen, zag, werden ze natuurlijk onder haar hoede genomen en vlug naar IJmuidenl gebracht. De blijdschap der ouders laat zich beter denken, dan beschrijven. De knapen heb ben met hun uitstapje aan heel wat menschen werk en aan nog meerderen ongerustheid bezorgd. Want iedereen in de Pr. Hendrik straat voelde met de ouders mee en de vriendjes en derzelver ouders zullen ook| wel geen vredige nachtrust hebben gehad. Classicale Zendingsdag, Op Woensdag 9 Juli zal op hel land goed Wildhoef van Mej. vanlVicke- voort Crominelin te Bloemendaal een classicale zendingsdag worden gehou den vanwege de classis Amsterdam der Chr. Geref. kerk, aanvangend^ middags 1 uur. Als sprekers zullen optreden Ds. J. B. G. Croes van IJmuiden, openings rede; Ds. W. Bijleveld van Haarlem: „Uw Koninkrijk Kome"; Ds. W.Hen- driksen van Amsterdam: „E® be keerde slaaf"; Ds. A. Zwiep vaniille- gom: „De voeten geschoeid hebbede^ Ds. v. d. Ven van Lisse: „Een driev' dige goddelijke aanwijzing", Ds. B. v, d. Berg van Helder. Sluiting geschied! door Ds. Croes van IJmuiden. CONSULTATIE-BUREA O". Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose. Briniostraat, Velseroord, Dinsdags geopend van 2—3 nur. Het onderzoek is kosteloos en Bv sohledt door Dr. van Sloten van Haa leun, Ouders laat vooral uw kinderen 01 derzoeken. Door den grooten toeloop ls het n# dig gebleken, dat men zich laat inschr l ven Dinsdags van 2—3 uur, Vrijd? van 67 uur oi dat men zich schril lijk opgeeft voor inschrijving, waa?" U bericht zal worden gezonden, wc neer U op het Consultatle-Bure moet komen.

IJmuider Courant | 1924 | | pagina 2