i De Huldiging. Een zaal vol voetbal-enthousiasten Zat knus en warm zich te vergasten Wat, als eenmaal het scherm opgaat Hun toch wel te wachten staat. Officieel Particulier, Alles was vereenigd hier. Een Jonkheer op de voorste rij Zat naast een Graaf haast zij aan zij. Het Comité in beste spullen Een feestgezicht om van te smullen, 't Begin een fraaie openingsspeech, Daarna een zeer sportieve speech, Toen twaalf felicitatie-speechen, Tot slot een speech voor jong en oud Als dankwoord voor 't cadeau van ij-S J goud. Bij 't geestig woord en 't goudcadeau Klonk telkens weer, hoera! bravo! 't Was warm, de dames luchtgekleed Daarnaast de man die bloed haast zweet. Beneden kon het net nog. even Maar boven zat men vast te kleven. Veel manvolk zocht een luchtig plekje Ook hingen er aan een klammig nekje, Tot de warme schat met lodderblik Ten slotte zei: „zit recht, ik stik!" Het elftal kreeg voor het noeste werken Een elftal gouden zakuurwerken; Een prachtidee, en nuttig hoor Ik dacht, was ik nu maar midvoor. Toen luchtig spel, en cabaret Trotsch Congohitte hadt men pret. Toen was het dansen tot besluit En liep het pek de naden uit. Maar ieder was voldaan, tevree 't Was een succes voor 't Comité. Jungbacker. IJmuidens Mannenkoor geeft a.s. Vrijdagavond een concert, met mede werking van het bekende mannen- kwartet Euphonia van Haarlem. De politie heeft tegen verschil lende autobushouders proces-verbaal opgemaakt, omdat ze aan het strand een standplaats hadden ingenomen, zonder daartoe vergunning te hebben. Het waren meest personen van buiten de gemeente, o.a. zelfs uit Katwijk. Zondgavond werd aangifte ge daan dat het 13-jarig meisje van den heer S. was aangereden in de Cronjé- straat door de vrachtauto van den bierhandelaar B. Het meisje bezeerde zich aan den linkerarm, terwijl het rij wiel beschadigd werd. De politie stelt een onderzoek in. In de Maandag te 's Gravenhage gehouden algemeene vergadering van de N.V. Machine en Seheepssmederij De Nijverheid alhier werden het jaar verslag en de balans en winst- en ver liesrekening goedgekeurd. Het door den zeeschilder Jaars- ma aangeboden schilderij ter verloting door het Huldigings Comité ten bate hunner kas, is gevallen op No. 150. De gelukkige winnaar was de heer J. Martens, bestuurslid van Stormvo gels. Op den hoek van Oranjestraat en Kanaalstraat kwamen Zaterdagmor gen twee vrachtauto's met elkaar in botsing, n.l. een vischauto van den heer P. en een bierwagen van den heer B. De heer P. verklaarde, dat de bier wagen met groote vaart en zonder signalen te geven kwam aansnellen. Beide auto's beliepen schade, de bier wagen werd geheel ontzet en kon niet verder. Politie-onderzoek wordt inge steld. De heer D. uit het Casino van het Hoogovenbedrijf deed aangifte dat uit zijn kippenhok 18 kuikens werden vermist. De politie stelt een onderzoek in. De waarnemende stationschef heeft bij de politie aangifte gedaan, dat uit een van den Hoek van Holland aangekomen zending, geadresseerd aan den heer D., in de Rijksvischhal- len, twee zalmen, wegende samen 39 pond, werden vermist. Het is niet de eerste maal, dat dit ge beurt, ook vroeger is op deze wijze zalm vermist geworden Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. De politie heeft verscheidene honden opgevangen, die niet van een halsband met penning voorzien waren. Dit mag -als een waarschuwing voor ieder gelden, als de honden zonder penning loopen, worden ze meegeno men en afgemaakt tenzij men zijn hond terug wil hebben, wat dan be halve de belasting een boete kost. Van 2227 Juli wordt te Amster dam het Internationaal Eucharistisch Congres gehouden. De pauselijke 'e- gaat, kardinaal van Rossum, zal in den middag van 22 Juli hier per boot van Antwerpen aankomen en dan per boot naar Amsterdam doorvaren. In de gisteren gehouden vergade ring van de Visscherij Mij. Sidney Al- bert alhier werden het verslag en de balans, winst- en verliesrekening goed gekeurd. Door de politie is hier gisteren een minderjarige jongen aangehouden uit Haarlem. De jongen, R. genaamd, werd hier zwervende aangetroffen. Hij zeide naar hier gekomen te zijn om vaart te zoeken. Hij is door de politie naar Haarlem teruggebracht. Onze plaatsgenoot de heer J. Gorter, havenknecht alhier, is met in gang van 1 Juli benoemd tot sluis- meester te Sas-van-Gent. POSTERIJEN. POSTKANTOOR IJMUIDEN. Lijft van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Ie helit van Juni 1921. Brieven Binnenland. 1. De Ruyterkade 140, Amsterdam 2. Mevr. B. de Bruin, id. 3. Fam. M. Rijswout, id. 4. Lett. T 2813 Bur. de Courant, Alphen a,d. Rijn. 5. Mevr. Hendrikse Knapen, Ütrecht. Briefkaarten Binnenland. 6. Zonder adres. 7. Zonder adres. 8. Zuster Kuyk, Santpoort Meerenberg Fam. P. v. Munster, 10. Jonh. K. Benkers, 11. J. Toorenberg, 12. Zr. Arentse, 13. Zr. Thijmsma, 14. Zr. Koster, 15. Mej. E. de Vries, 16. G. Edens, Amsterdam. Schiedam Amsterdam Utrecht id. id. Amsterdam. Noorderhoogebrug bij Groningen, 17. P. Dramen, Amsterdam. 18. Idem, Idem. Briefkaarten Buitenland. 19. frl. E. Uhlmann, Frankfurt a. Main 20. Fam. W. Bandsche, Memel, 21. Zonder adres. VELSEROORD. Zondagavond laat fietste Dr. wo nende in de Kalverstraat alhier, in den Houtrakpolder, op den grindweg langs het Noordzeekanaal, toen hij aangere den werd door een luxe auto, waar door hij zich aan het been bezeerde terwijl het rijwiel geheel vernield werd. Tegen den auto-bestuurder werd pro cesverbaal opgemaakt. VELSEN. Het mooie weer heeft Zondag weer eens duizenden uitgelokt om zich door de beroemde ponten te Vel- sen laten overzetten. Was het vroeger wel eens lastig om aan de overzijde te komen, thans was die last weggeno men, dacht menigeen, want in de cou ranten had toch gestaan, dat er thans drie ponten waren. En zóó druk zou het toch wel nooit zijn of drie ponten zouden er wel in kunnen voorzien. De Regeering was nu toch aan de wen- schen van het publiek tegemoet geko men. Wat zal dat Zondag velen tegen ge vallen zijn, als ze in de rij moesten staan en meer dan een uur moesten wachten, voor ze aan de beurt waren, 't Is er weer te doen geweest. Er ston den soms 30 voertuigen achter elkaar en dan de honderden voetgangers en wielrijders! Telkens werd een gedeel te overgezet en als de pont vol was, ging onverbiddelijk de boom omlaag, dikwijls tot groote boosheid van wie er juist voorstond en dan moest de po litie er bij komen om handtastelijkhe den te voorkomen. Voor hen, die voor pleizier uit waren, was het nu het ergste niet, al is een uur oponthoud voor een pontveer nu juist niet aangenaam, maar voor de autobusdiensten was het allerver schrikkelijkst, daar zij op tijd moeten rijden. De groote stoompont „Velsen" werd van 's morgens 9 uur tot half één en middags van 3 uur tot half zeven door het derde pontje „Wijkeroog" bij gestaan. 's Morgens ging het vrij goed, het kleine ding kan wel niet zooveel tege lijk meenemen, maar zoo goed als ge regeld konden de beide vaartuigen in de behoefte van het verkeer voorzien. Middags ging het minder goed en moest er al telkens een gedeelte blij ven staan, maar toen om half zeven de Wijkeroog" aan den wal bleef liggen, liep het spaak en werd de achterstand steeds grooter en steeg de wrevelige stemming van het publiek, dat zich maar .niet begrijpen kon, dat er twee stoomponten ongebruikt aan den wal moesten blijven liggen, terwijl ze het publiek van zoo veel dienst hadden kunnen zijn. Wie de verantwoording draagt voor dezen chaotischen toestand, heeft zich Zondag niet veel vrienden verworven. We staan nu eenmaal nog niet allen op het standpunt, dat we zeggen: de Zondag is er niet voor om uit te gaan, er zijn er nog steeds velen, die dezen dag daarvoor juist uitkiezen. Wanneer het mooi weer is, is de drukte des Zondags nu eenmaal over stelpend, dat is sedert lang bekend en daarom moest bij zulke gelegenheden een tweetal ponten dienst doen van 's morgens 9 uur tot 's avonds 9 uur Alleen bij mooi weer is -dat noodig en daarom moest er iemand in Velsen aangewezen worden, die de bevoegd heid had, des Zondagsmorgens uit te maken hoe de dienst dien dag geregeld moet worden, want op een koelen of regenachtigen Zondag kan één pont het gemakkelijk af. Dat er nog velen zijn, die een tochtje met de Alkmaar Pakket van Amsterdam naar Velsen en IJmuiden aangenaam vinden, is Zondag weer duidelijk bewezen. Er zijn 2300 a 2400 passagiers vervoerd. Zondagmiddag is een processie gehouden in den tuin van het Sint Jo zefgesticht te Wijkeroog. Het weer was dezen keer heel wat gunstiger dan ver leden jaar toen de kinderen liepen te bibberen van de kou. Zondagmiddag ontstond er sto ring in het electrisch licht. Gelukkig kon toch ongeveer 10 uur stroom toegevoerd worden. Bij onderzoek bleek de storing te zitten in een ver binding tusschen de Corverslaan en het kanaal. Maandagavond 12 uur is door de politie op Wijkeroog proces-verbaal opgemaakt tegen den bloemenhande laar R. uit Beverwijk, wegens diefstal van bloemen en het maken van buren gerucht. Er wordt vaak minder vriendelijk geoordeeld over chauffeurs van auto mobielen en autobussen, schrijft Hl Dbl., vooral als er een ongeluk is ge beurd. Doch dat er Zaterdagavond op den Wijkerstraatweg te Wijkeroog geen ongelukken zijn gebeurd, is in hoofdzaak aan den chauffeur te dan ken. Twee mannen dié wat al te diep in het glaasje hadden gekeken, maakten het den 'bestuurder van een der auto bussen meer dan lastig, was hij niet uiterst kalm geweest, -dan waren zij zeer zeker de dupe van eigen onvoor zichtigheid geworden. Zij bleven gere geld vlak voor de auto, ging deze links, zij gingen denzelfden kant, ging de auto rechts, zij gingen mee. Aan het dringende verzoek op zij te gaan gaven zij geen gehoor, waarop de chauffeur tenslotte de hulp der politie moest inroepen. Maandagmiddag is door Gedep. Staten van Noord-Holland ten raad- huize alhier een vergadering gehou den, waarin verschillende bezwaren werden aangehoord en toegelicht tegen het door den raad vastgestelde uit breidingsplan. De bezwaren kwamen vooral van eenige ingezetenen te Sant poort. Het is lang niet denkbeeldig, schrijft Hl. Dbl. dat de actie in de pa pierindustrie scherpere vormen gaat aannemen, daar in de laatst gehouden conferentie tusschen de directie der firma Van Gelder Zonen en de organi saties van fabrieksarbeiders geen over eenstemming is bereikt. De verschillende personeelorganisa- ties zullen met hunne afdeelingen ver gaderen en dan in een gecombineerde hoofdbesturenvergadering hunne hou ding nader bepalen. Maandagmiddag kon de trein van Beverwijk, die half twee van hier vertrekt, de spoorbrug niet oprijden, omdat de brug door de zon en de Noor- derwind ontzet was. Reeds was een IJmuider trein klaar gemaakt en naar de brug gereden en de reizigers zouden daarin overstappen, toen bleek dat de brug weer berijdbaar was. Intusschen had deze trein naar Haarlem ruim een half uur vertraging gekregen. Burgerlijke Stand Velsen. Bevallen: C. J. M. Suikerv. d. Bronk, z.; G. v. Os-Zwaan, d.; J. Kraay- erMenke, d.; M. M. JonkerKerkho ven, d. Overleden: Cornelia Jacoba Christensen, 19 d„ d. v. J. H. Christen- sen en M, Houtgraaf. Arbeidsbemiddeling Velsen. Als werkloos ingeschreven 21 Juni '24: 1 metselaar, 4 stokers, 1 machinist, 1 vuurwerker, 1 constructiewerker, 1 bankwerker, 1 chauffeur, 1 bakker, 3 kantoorbedienden, 67 diversen. De rioleeringswerken voor den Groote Hout- of Koningsweg en den Oude Schulpweg in de afd. Wijkeroog zijn opgedragen aan den laagsten in schrijver, den heer A. A. van Kaam te Velseroord, voor f 32974. - Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, bestaat bij het bestuur der vereeniging tot oprichting en instand houding van scholen, het vaste plan tegen het besluit van den gemeente raad, waarbij de gelden voor den bouw eener school werden geweigerd, in hooger beroep te gaan. Kenn, De leden van den Amsterdamschen Gemeenteraad hebben Zaterdag een excursie gemaakt naar het-Hoogoven- bedrijf alhier. Des morgens 10.15 arri veerden de heeren, nl. de wethouders Ter Haar, (commissaris van het Hoog ovenbedrijf), Wibaut, Polak, Wierdels en Rodrigues de Miranda, benevens een 30-tal raadsleden, aan het station te Beverwijk. Onder leiding van de directeuren werd het bedrijf in oogenschouw geno men. De raadsleden toonden groote be langstelling voor het in volle werking zijnde bedrijf. Aan de kade lag het groote Spaan- sche stoomschip „Arinda Mendi" in lossing. Na de bezichtiging werd in het Ca sino een lunch gebruikt, waarna de heeren te half twee wedervertrokken. DRIEHUIS. Tuinconcerten. De accordeon-vereeniging „Cresen- do" uit Amsterdam, bezocht Zondag de Ruïne van Brederode, de begraafplaats Westerveld en het Crematorium. 's Middags en 's avonds werd gecon certeerd in den tuin van lunchroom Westerveld. Deze ongewone muziek trok veel belangstelling. Waren in den middag ruim 200 luisteraars aanwezig, 's avonds bedroeg het aantal meer dan 700. Eenige variatie werd gebracht door een bariton-solo, begeleid door ver kleinde bezetting accordeons. Ook eenige instrumentale soli, zoomede een compositie met echo's de-den het goed, terwijl het heerlijke zomerweer en het lommerrijke zitje het geheel verhoogden. -Een gi-oot gedeelte van -den Drie- huizer Kerkweg is vernieuwd en dit is een zeer groote verbetering. Ook de verbreeding van den spoorwegover gang in den Zeeweg is een uitnemende verbetering voor het verkeer. Maar de Hagelingerweg tusschen de R.K. Kerk en den Biezenweg eischt dringend be strating, daar deze weg haast onbe gaanbaar is door de vele kuilen. SANTPOORT. Bij de eindexamens aan het Gymnasium te Haarlem is geslaagd voor diploma A Mej. L. M. v. -d. Bergh van Eysinga alhier. WITTE KRUIS. Stel niet uit lid te worden van het Witte Kruis tot dit noodig is. Ziekte kom onverwachts, het noodlidmaat- schap kost u dan f 4. Voor f 1.50 Contributie per jaar dus 3 cent per week is men lid en heeft dan redht op kostelooze hulp van een der wijkzusters en teven gebruik van ver- pleegmateriaal. Opgave van lidmaatschap gelieve men te richten aan den Administrateur den heer J. F. de Liefde, Lagerstraat 12 te Velseroord. - De heer J. G. M. van Walsem, de zer dagen aan de Universiteit te Lei den tot Semi-arts bevorderd, is be stemd tot reserve-officier van gezond heid bij het reserve-personeel van den geneeskundigen dierfst der landmacht. Zaterdagmiddag, omstreeks half één, is op den Rijksstraatweg ter hoog te van den Verkeerden Molenweg een vreeselijk ongeluk gebeurd, dat helaas een slachtoffer heeft geëischt. De 15- jarige J. v. d. Vlerk stapte daar van een groote melkauto af, niet ziende, dat van den anderen kant een auto van de melkinrichting „Velsen'", be stuurd door den heer H., nadeide. De ze kon een aanrijding, ondanks daar toe aangewende pogingen, niet verhin deren. Het slachtoffer werd tegen den grond geslagen en bloedend opgeno men. Voorloopig legde men den ge wonde aan den kant van den weg. Spoedig verscheen Dr. de Groot, die ten huize van den heer v. d. V. diens zoon onderzocht en overbrenging tiaar Haarlem noodzakelijk achtte. Eenigen tijd na aankomst is de arme jongen overleden. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is tot arts bevorderd de heer J. O. M. van Walsem, geboren alhier. Het 75-jarig bestaan van het Provin ciaal Ziekenhuis te Santpoort zal op be scheiden wijze worden gevierd. Op Don derdag 26 dezer zullen de commissaris der Koningin, de leden van Oedep. Staten de Prov. Staten en enkele andere autoriteiten worden genoodigd in het ziekenhuis, waar de directeur, dr. Van der Scheer, een herdenkingsrede zal houden. Daarna zal een rondgang door de in richting worden gemaakt. Op Zaterdag 28 dezer zal er voor de patiënten een buitenfeest zijn, waartoe het weer moge medewerken. Er zal een kermis worden ingericht met de daartoe behoorende vermakelijkhedener zal muziek worden gemaakt, en een vuurwerk zal het feest besluiten. land van het Kon. Ned. Gymnastiek- verbond behaalde de Turnver. IJmui den in den marschwedstrijd voor da mes een derden prijs. Athletiek. Aan de gehouden afstands-marseh 60 K.M., uitgeschreven door de A. V. A. C., te Amsterdam op 14 Juni 1.1., namen met succes deel de heeren H. Blok en P. Heiligers, leden der T. V. IJ. Nationale Athletiek-wedstrijden. Naar men ons mededeelt, is het de bedoeling der „T. V. IJ.", om'in de maand Augustus Groote Nationale Athletiekwedstrijden te organiseeren. Programma en datum zullen zoo spoe dig mogelijk bekend gemaakt worden. Kennemer Turnkring. Slingerbal-competitles. Leider: P. Dijkstra, Trompstraat 98, Velseroord. Als gevolg van het zich uit de Slin gerbal-competitie terug trekken der vereenigingen „Sparta" en B. G. V., wordt het slingerbal-programma als volgt gewijzigd: Zaterdag 28 Juni, van 34 uur n.m. T. V. IJ. IIT. V. IJ. I, scheidsrechter P. Dijkstra. 4—5 uur: Turnlust—Concordia, scheidsrechter C. Nieuwenweg. Zaterdag 5 Juli 3—4 uur: T. V. IJ. I— Concordia, C. Nieuwenweg. 4—5 uur: Turnlust—T. V. IJ. II, P. Dijkstra. Zaterdag 12 Juli, 3—4 uur: T. V. IJ. IIConcordia, P. Dijkstra. De aanvoerders der 5-tallen worden verzocht het wedstrijd-formulier be hoorlijk ingevuld aan den scheidsrech ter in te leveren. De wedstrijden hebben plaats op het terrein bij de R.K. kerk te Driehuis. Vroegtijdig aanwezig zijn, opdat de wedstrijden op het vastgestelde uur kunnen aanvangen. SPORT. - De tot heden 'bekende uitslagen van den Nationalen schietwedstrijd „Nimrod" te Alkmaar zijn als volgt: Personeel: 1. J. D. Heykoop, IJmui den, 57—54; 2. H. Rijkenberg, Alk maar, 5558; 3. A. J. Meesters, IJmui den 55; 4. A. de Waard, Egmond aan Zee 54. Afd. A. Marga, korpswedstrijden, le vijftallen. 1. IJmuiden 270 p.; 2. Vel sen 262 p.; 3. „Lisse" 260 p.; 4. Ver- eenlgde Schutters, Alkmaar 252 p.; 5. Broek op Langendijk 202 p. 2e Vijftallen: 1. IJmuiden 264 p.; 2. Lisse 259 p.; 3. Velsen 258 p. Eere-wedstrijd, maximum 120 pun ten: 1. A. J. A. Genefaas, Alkmaar, 59, 54, 50; 2. Ruigewaard, Egmond aan Zee, 56, 55, 54; 3. A. J. Meesters, IJmui den, 56, 55 4. A. Tol, IJmuiden, 56, 54, 53; 5. P. Alders, Schoten,'56, 53; 6. J. Hazes, Alkmaar, 56. Vrije baan: 1. A. J. A. Genefaas, Alk maar, 36, 36, 35, 35 2. A. de Waard, Egmond aan Zee, 36, 36, 34, 34, 34 3. H. A. Maas, Alkmaar, 36, 36, 34, 34, 33; 4. T. Ruigewaard, Egmond aan Zee, 36, 35, 35, 35, 35, 35 5. W. Wittebrood, Eg mond aan de Hoef, 36, 35, 34, 34; 6. C. Wijker, Egmond aan Zee, 36, 34, 34, 33; P. Alders, Schoten, 36, 34, 34 8. J. Hazes, Alkmaar, 36, 34, 33, 33, 33; 9. A. Wittebrood, Egmond aan Zee, 36, 34. Afd. B. Flobertbuks. Korps, le vijf tallen: 1. „Lisse", 445 p.; 2. IJmuiden, 421 punten. 2e Vijftallen, 1, Velsen, 421 p. Personeel 1. C. Wesseling, Lisse, 89 p.; 2. J. D. v. d. Burg, Lisse, 87 p.; 3. A. Tol, IJmuiden, 85 p. Eerewedstrijd: 1. C. Wesseling, Lisse, 97, 95; 2. J. D. v. d. Burg, Lisse, 88. Geluksbaan: 1. J. Weyers, Limmen, 1418; 2. P. C. Snoecks, Egmond a. Zee, 1401; 3. G. Snoecks, Egm. aan Zee, 1374; L. Trijbetz, Alkmaar, 1312. Vrije baan: 1. J. de Korte, IJmuiden, j 60, 54, 53; 2e. C. Wesseling, Lisse, 59, 58, 58, 58, 58, 58; 3. J. D. v. d. Burg, Lisse, 59, 55, 55, 55; 4e. A. Tol, IJmuiden, 59, 55, 54; 5. L. v. d. Burg, 58. Kenn. Ed. SCHEEPVAART. SPORT. Bij de te Alkmaar gehouden wed strijden van bet Gewest Npprd-Hol- IJmuiden. Aangekomen 20 Juni: Innvaer, St., Christiansand, met ma kreel voor de firma Aalberts; 22 Juni: Siegmund, St., Oxelösund, ijzererts, Hoogovenbedrijf. Vertrokken 21 Juni: Copthorne, st., Seaham, ledig. 22 Juni: Arinda Mendi, St., Barry, ledig; 23 Juni: Innvaer, St., Christiansand, ledig. - In de week van 16 tot 23 Juni werden alhier door de Noordzeeslui- zen geschut: uit zee 71 stoomschepe: en 1 zeelichter en naar zee 68 stoom schepen en 2 zeelichters. IJmuiden. Aangekomen 17 Juni: Li moges, St., St. Nazalre, ijzererts, Hoog ovenbedrijf; 18 Juni: Copthorne, st., Newcastle, steenkolen, Haringhaven; 19 Juni: Arinda Mendi, st., Sagunto, ijzererts, Hoogovenbedrijf. Vertrokken 17 Juni: Daphné, st., Caen, ledig; 18 Juni: Norli, st., Chrfsti- an-Sand, ledig; 19 Juni; Limoges, st., Rotterdam, ledig, a

IJmuider Courant | 1924 | | pagina 2