BADHUIS AAN ZEE. i IEOENAVBID DUS i DOET UW VOORDEEL!! Bruijnzeels' net dagmeisje. Net Dagmeisje Loopjongen Slagersjongen J. MTS - COIFFEUR nette Leerling Hoofdagenten Een vrij Huis Te Huur Solide Burgerwoningen ruilen van woning. Mooi huis Grootste Collectie uit den omtrek Heeren Petten Laken Petten Slappe Yilthoeden Zelf binders Overhemden Etaleeren, Vergelijk onze prjjzen, van nitsliiitend prima kwaliteit goederen Bretels 22 Kuipbaden 62 Douchébaden ii Dagelijks CONCERT vanaf 7 uur. Zondags vanaf 3 nnr. Mej". J. C. Schut, vroeger onderwij zeres Mn de Chr. School alhier, thans te Amsterdam, is benoemd aan de Chr. School te Nieuw-Loosdrecht. Op het Zondag te Wormerveer gehouden muziekconcours, gegeven door de Harmonie Crescendo aldaar, ter gelegen heid van haar 20-jarig bestaan, behaalde de Harmonie Kunst na Arbeid alhier in de derde afdeeling een 2e prijs met 151 punten. Het was zeer te bejammeren dat de ver eeniging maar met 23 van de 28 leden Alton opkomen. Nu moest de vereeniging haar Solo-clarinettist en tusschenbezetting missen. In dit licht bezien was het voor de jonge vereeniging een mooie prestatie. Haarlems Dagblad schreef over het optreden hei volgende „Eerst hoorden wij het verplichte num mer van „Kunst na Arbeid" dir. H. Amse, uit Velseroord. De samenklank was zeer verdienstelijk. Jammer was het dat de solo- trombonist, een klein ongelukje had. De solo-klarinet speelde zeer gedistingeerd. Niet slecht was ook de saxophoon-solo, y'alleen hinderde de eventjes te lage stemming van het instrument. De nuanceering was over 't algemeen goed. De vereeniging was doorgaans geluk kiger met het vrije nummer „Dame Blanche". Het samenspel van trombone en piston was heel mooi, en het slot was pittig". Het vermiste rijwiel van den heer Br. alhier, is weer terecht. Toen hij bij de politie kwam, kreeg hij het daar terug. En wat bleek toen? Dat de heer Br. het voor 1 het postkantoor had neergezet en loopend was heengegaan. Later was hij zich daar van niets meer bewust. VELSEN. Maandagavond is een stoomtrawler aan den steiger van Olie en Oonnerman met aardbeien voor Engeland geladen. Er waren heel wat nieuwsgierigen, waarvan er enkelen onder de jongeren zich niet ontzagen verscheidene vruchten te rooven. Maandag 30 Juni zijn voor het onder wijzersexamen geslaagd te Haarlem onze plaatsgenooten de dames J. Scholz en C. Duinker, oud-leerlingen van de Rijksdag normaalschool ahier. De Vereeniging van Waterslaatsper soneel „Eendracht maakt Macht" houdt Woensdag en Donderdag hare Jaarver gadering in Hotel „Noord Brabant" te Utrecht. De kleine stoompont, de „Wijkeroog" zal in het vervolg alle werkdagen dienst doen van 's morgens 7 uur tot 's avonds half 9. Er wordt vaak geklaagd over het feit dat door de spoorwegmaatschappijen ver schillende overwegen niet meer worden bewaakt. Dezefde klacht is nu schrijft Hl. Dbl. van toepassing op de stoompont „Wij keroog". Naar men ons mededeelte, is om bezuiniging op deze pont een man ont slagen en om nu het werk toch te laten marcheeren, worden de afsluitboomen open gelaten. Wel is er-nu een waarschuwings bord geplaatst, wat evenwel niet wegneemt, dat de toestand daar uiterst gevaarlijk is, te meer daar de „oprit" afloopt. Tot de Rijkskweekschool vooronder- wijzers te Haarlem zijn toegelaten de dames A. S. Scholtz en A. Duinker alhier. De groote drukte en de vele klachten verleden week, hebben tot gevolg gehad, dat voortaan zoo noodig de beide groote stoomponten dienst mogen doen en wel zoo lang als het verkeer zulks eischt. Het ongunstige weder was echter oorzaak, dat het gisteren niet overdruk was. Het was hier den ganschen dag stormachtig en in Velseroord en IJmuiden was hetloopenop straat haast onmogelijk door de wolken van zand, die over de straten joegen. De Harmoniekapel der Kon. Papier fabriek „De Eendracht" alhier, directeur de heer K. H. Kerkhoff, uit Haarlem, zal a.s. Zondag deelnemen aan het muziek concours te Wormerveer. Als verplicht nummer zal „Patri"-ouver ture Dramatique van O. Bizet, arr. door L. Cbic en als vrij nummer „1' Tiliciènne", ouverture van O. Bizet ten uitvoer worden gebracht. De vereeniging zal uitkomen in de eere- afdeeling Harmonie. Burgerlijke Stand Veisen. Bevallen: P. v. MeursSeys, d. M. C. MorsRusch, d.C. Oroen—Bran denburg, d.A. C. Broekhuizen—Oorthuis, z.A. J. BlokAttinga, d.C. H.Meyer— Josemans, d. Overleden: Jozina Jacoba Termer, 84 j. wed. H. v. d. WelAnnie Hermine Hogan, 69 j. wed. Jb. Th. Cremer. Heden zou, naar Hl. Dbl. meldt, te Amsterdam een bedrijfsconferentie voor de papier-industrie worden ge houden. Behalve de hoofdbesturen der verschillende organisaties, zullen hier aan 'ook deelnemen afgevaardigden van alle plaatselijke afdeelingen. Op deze conferentie zal de situatie nader onder de oogen worden,, gezien. SANTPOORT. Tot de Rijkskweekschool voor onder wijzers te Haarlem is toegelaten Mej. M.J. A. Nieuwenhuyzen alhier. VISSCHERIJ. De in den afgeloopen winter na bij Wijk aan Zee gestrande stoomtraw ler Heemskerk IJ. M. 5 zit er nog steeds en levert gevaar op voor de zwemmers. Het gemeentebestuur heeft daarom bij het schip een waarschu- vvingsbord geplaatst. Naar wij vernemen is de heer A. B. Brouwer, inspecteur der visscherijen alhier, met ingang van 1 Juli a.s. aan- gewezen als chef van de afdeeling Vis- scherijen van het Departement van Binnenlandsche Zaken. J De heer Brouwer blijft belast met de functie van hoofd van het 4e,. 6e en 7e j visscherijdistrict. Vad. j De stoomtrawlers Hatano Cf 39 en Fuji Cf 40 van de firma Neale and j i West te Cardif zijn aangekocht door j de N.V. Scheepsexploitatie Mij. „De Marezaten" en zullen van hier uit in de vaart worden gebracht. liquidatie, gevestigd te IJmuiden. Deadres- seerende vereeniging is in 1915 opgericht ingevolge een aanschrijving van en daarop gevolgde besprekingen met den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, ter regeling van de distributie van zeevisch voor binnenlandsch gebruik en uitvoer daar van naar het buitenland. Volgens de stataten der vereeniging be stonden haar inkomsten uit de concent- gelden. Daarmede werden de kosten der vischdistributie tegen lagen prijs bestreden. Naar adressante mededeelt is in de practijk de gang van zaken aldus geweest, dat de Rijkscommissie van toezicht over de con- sentgelden beschikte en deze gebruikte voor het vooromschreven doel. Adressante's grief is thans, dat bij liqui datie der vereeniging niet voldoende gelden in kas waren ter bestrijding der kosten, zijnde het tekort van f 65.000, doordat: 1. aan adressante geen machtsmiddelen waren gegeven om een deel der reederste dwingen mede de kosten der distributie te dragen 2. de consentgelden niet aan haar ver antwoord zijn, zoodat een eventueel batig saldo niet tot haar beschikking is gesteld. Blijkens haar mededeeling is de zaak onder worpen, aan het oordeel der Commissie van advies in crisisaangelegenheden en heeft deze geadviseerd aan adressante's verzoek te voldoen, voor zoover van de visch distributie nog baten waren overgebleven. Niettemin heeft de Minister van Financiën afwijzend op addressante's verzoek beschikt, óp grond, dat op adressante de plicht had gerust een zoodanige regeling te treffen, dat onwillige reeders in rechten konden worden aangesproken. Waar volgens adressante's mededeeling de adresseerende vereeniging van den aan vang af op zulk een regeling zou hebben aangedrongen, doch deze aandrang zou zijn afgestuit op een besliste weigering van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, en waar uit de genoemde beschik king ook niet blijkt, of het standpunt der vereeniging ten aanzien der concentgeiden al of niet juist is, en, zoo ja, of zij aldan geen recht meer heeft op uitkeering uit een eventueel voorhanden saldo in geldof bezittingen, daar acht de Commissie nadere inlichtingen gewenscht. Zij, stelt mitsdien aan de Kamer voor, dit adres te verzenden aan den Minister van Financiën, met verzoek om inlichtingen, met welke conclusie zich de Kamer vereenigde. tons); Mapia (9300 tons) en Benkalis (6548 tons). De totale tonnage der opgelegde stoomschepen bedraagt dus 39.305 bru to reg. tons. Voorts is nog steeds opgelegd de mo torschoener Bovenkarspel (615 tons). Hdbld. IJ m u i d e n. Aangekomen 29 JuniTrost, St., Newcastle, met steenkolen voor de Britisch Coal Imp. Cy., lost aan de Hoog ovens 30 JuniLieutenant Robert Coutwier, st., Fécamp, met ledige vaten voor de Mij. Zaanstroom, Visschershaven. Vertrokken 28 JuniKatwijk, st., Rotter dam, ledig. De Noorsche motorschoener Outhorm Alsaker, met hout op reis van Christiania naar Cowes, is alhier wegens gebrek aan motorolie binnengeloopen. Het schip heeft Dinsdag de reis weder voortgezet. V e 1 s e n. Aangekomen 28 JuniSagitarius, st., Rotterdam, ledig, om te laden, steiger Plaatwellerij29 JuniNieuwcappele, st., Swansea, steenkolen, Papierfabriek. Vertrokken 1 JuliSagitarius, st., Lowestoft, aardbeien, Nieuwcappele, st., Antwerpen, ledig. SCHEEPVAART. Bureau-Zee-oorlogschade. Met ingang van gisteren is volgens de Crt. opgeheven het 'Bureau voor Zee- oorlogsschade. De nog loopende zaken zullen aan het departement van bui tenlandsche zaken 'worden afgewik keld. Opgelegde schepen. Was in.de vorige maanden het aantal opgelegde stoomschepen te Amsterdam j tot nihl gereduceei'd, in den loop van Zeevlschvereenlglng in llq. te IJmuiden A Juni zijn weer een aantal vaartuigen j uit den dienst genomen. De voorzitter van de Commissie voor deThans ™<roiao-n Errata. Tot onze groote spijt staat de datum in de advertentie Zendingsfeest Chr. Geref. Kerk in ons blad van Zaterdag 28 Juni j.l. abusief gedrukt op Woens dag 2 Juli 1924, dit moet zijn Woens dag 9 Juli 1924. UIT DE GEMEENTE. zijn opgelegd de volgende van de Nederland: de Ambon mer verslag uitgebracht over een verzoek-j (3598 bruto reg. ton); Saparoea (6713 schrift van de Zeevischvereeniging in tons); Saleier (6611 tons); Batoe (6535 Verzoekschriften heeft aan de Tweede Ka-schepen Schriftelijke vragen van leden van den gemeenteraad op grond van artikel 17 van het reglement van orde. De heer W. F. Visser heeft de volgen de vragen gesteld: „Is het burgemeester en wethouders bekend of het de bedoeling is, dat de verbinding tusschen de oevers van het Noordzeekanaal, met de ponten, gere geld blijft als op heden; n.l. met één pont den geheelen dag, terwijl de dienst met de tweede pont tot enkele uren van den dag beperkt blijft? Indien burgemeester en wethouders hiervan niets bekend is, zijn burge meester en wethouders dan bereid hierna te informeeren? Indien na eventueele informatie blijkt, dat het niet de bedoeling is in den beperkten dienst verandering te brengen, zijn burgemeester en wethou ders dan bereid, er op aan te dringen, dat, vooral gedurende de zomermaan den des Zondags, en, indien dit noodig mocht blijken ook door de week, de dienst den geheelen dag met twee pon ten wordt onderhouden?" Hierop wordt door burgemeester en wethouders het volgende geantwoord. Eén der leden van ons college heeft den 25 Juni j.l., terzake een onderhoud gehad met den Secretaris-Generaal van het Departement van Waterstaat. Deze verklaarde zich bereid onmiddellijk na te gaan wat gedaan kon worden om aan de bezwaren tegemoet te komen. Na dit onderhoud stelden wij ons denzelfden dag schriftelijk in verbin ding o.m. met den hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat voor het arrondis sement „het NoordzeekanaaT', te Am sterdam, van wien onder dagteekening •van 26 Juni j.l. het volgende antwoord werd ontvangen: „Met betrekking tot Uw aangehaal- den brief heb ik de eer Uw.college te berichten, dat door mij voor de zomer maanden voor de 2e dienstdoende pont de navolgende voorloopige dienstrege ling werd vastgesteld: op werkdagen 7 u. v.m. 8.30 u. n.m. op Zon- en Feestdagen: 8.30 u. v.m. 8.30 u a 9.30 u. n.m., met dien verstan- dé, dat op Zon- en Feestdagen na 8.30 uur n.m. alleen zal worden gevaren als de omstandigheden zulks eischen. Deze dienstregeling zal volgens af spraak mét den betrokken tëchn. ambt. v. d. Rijkswaterstaat, chef van het pont- veer, op Zondag a.s. 29 dezer ingaan. Door omstandigheden kon deze dienst regeling dit jaar niet eerder ingaan. Tevens had ik reeds orde]* gegeven in de zomermaanden op Zon- en Feest dagen met de beide kettingponten te varen. Aan Uw wenschen in dezen wordt derhalve geheel tegemoet gekomen, en stagnatie in het verkeer zal nu verder wel geheel zijn uitgesloten. Voor eventueele verdere op- of aan merkingen betreffende den dienst van het pontveer houd ik mij steeds beleefd aanbevolen." Verhuur van gemeentegrond, na ont trekking aan den openbaren dienst. Tusschen den Kerkweg en de achter zijde van het bureau openbare werken, te Veisen, ligt een gedeelte grond, het welk bij het kadaster dezer gemeente bekend staat als sectie H ongenum merde weg, en dat tot op heden voor den openbaren dienst was bestemd. Het wil B. en W. voorkomen, dat dit weggedeelte het karakter van openba ren weg ten eenenmale mist, aangezien het 'alleen dienst doet als toe- en uit gang naar en van de daarlangs staan de woningen, terwijl de bewoners daar van den grond bovendien voor allerlei doeleinden gebruiken, b.v. voor het plaatsen van hoenderhokken e.d. B. en W. achten het daarom beter, dat het terreintje aan den openbaren dienst wordt onttrokken en aan be doelde bewoners in huur wordt uitge geven. Van het voornemen om tot deze ont trekking.aan dpn openbaren dienst over te gaan is aan de ingezetenen op de gebruikelijke vvijze kennis gegeven en binnen den daarvoor gestelden termijn zijn geen bezwaren ingebracht. Zij stellen mitsdien voor: a. het meergenoemde weggedeelte aan den openbaren dienst te onttrek ken; j b. ons college te machtigen, van den daardoor vrijkomenden grond aan elk der bewoners van de perceelen Kerk weg, wijk K, nos. 24, 26, 28, 30 en 32, tot weder opzeggens in huur uit te geven het gedeelte, dat vóór zijne woning is gelegen, zulks tegen een huurprijs, voor elk perceel, van f 0.25 per jaar en on der de nader door ons collegé te stel len voorwaarden, waarvan één zal zijn, dat aan ieder der bewoners het recht van uitgang naar en van den openba ren weg wordt verzekerd. Eenige en algemeene kennisgeving. Geboren Annie Reinette dochter van R. N. BLOK en. A. J. BLOK—attinga IJmuiden, 30 Juni 1924. Voor de talrijke, bewijzen van belangstelling, ondervonden tijdens de ziekte en het overlijden van mijn geliefden Echtgenoot, den heer ADRIANUS SLOP zeg ik hierdoor hartelijk dank. Wed. m. SLOP—Sluis. IJmuiderstraatweg D. 49, Velseroord* Door ziekte-omstandigheid der te' genwoordige direct gevraagd een Mej. Hagt, Rijksstraatweg 21, Vellen. OEVRAAOD. Duinker Oranjestr. 27 OEVRAAOD, voor courantenbe zorging, voor enkele uren per dag, 's morgens en 't avonds. Adres Boekhandel P. F. C. Roelse. OEVRAAOD een flinke niet beneden 16 jaar. S. O. Oortwijn, Prins Hendrikstraat. Bloemstraat 19, vraagt of AANKOMENDE BEDIENDE. OEVRAAOD voor den verkoop van Premie Obligatiën, ruime provisie. N.V. Handels Mij. „Fortuna" te Velsen. Br. lelt. T, bur. van dit blad. TE HUUR, in de Jac. van Heems kerkstraat 52, beneden: voor- en achterkamer, keuken; boven 3 ka mertjes, a f 7.per week. Brieven onder no. 2288, aan het bureau van dit blad. PERCEEL JULIANAK ADE 7, vanaf 7 Juli. Bezichtiging Zaterdag n. m. Adres: Piet Verwoerd, Julianakade. TE KOOP, direct te betrekken. Hy potheek beschikbaar. Tevens een groot WINKELHUIS op den besten stand in IJmuiden. Adres: Trompstraat 82. Iemand uit Apeldoorn, die de vacantie in IJmuiden, wil door brengen, wenscht te Brieven fr. onder No. 2280, bur. IJmuider Courant. te huur. Br. onder left. J. K. aan het bureau van dit blad. Nieuwste dessins Allerbeste Laken f 4.50 Chique modellen Nieuwe collecties Tot maat 18 - Nieuwste dessins Houdt onze prijzen In het oog I Ziet vooral wat wij heden vooral onze prima GEMAAKTE GOEDEREN Schorten Witte Goederen en Kouien I Nieuwe zending - Enz." enz. HOEDEN PETTEN HEEREN MODE MAGAZIJN. Pr. Hendrikctraat 105 - Telef. 172 In de week van 23 Juni—28 Juni '24 werden in de Badinrichting aan de Snelliusstraat, IJmuiden, gebruikt Tarief Kuipbad 45 cent. Douchebaden 25 cent.

IJmuider Courant | 1924 | | pagina 3