flmiUpgi 34 WsM 34 Spaar- en Voorschotbank Boaz $qbinq ML Dekker, Kanaabtr. pen drinki thqns overql Tandarts Stark Tflor liters! \m prijzen. in Heeren Modes. Alleen te Haarlem 1M»111 Depüt van IJszout N.V. PROVIAND STORES SANGUINOSE VOOR DE JEUGD Steedi voorradig Slagerijassen Kruidcnierijanen Bakkersjassen Kappersjassen Koksbuizen Koksmutsen Bakkerssloven Heerenstofjassen Damesstofjassen Orijze jasjes enz. enz. enz. Aanbevelend, QROOTE MARKT 5 Spreekuur 9—11 en 2—4 dagelijks is HET adres voor goede Tand heelkunde en Kunsttanden tegen een laag tarief tot bestrijding van praktijken van onbevoegden. Spaarbusjes beschikbaar, zoolang de voorraad strekt. Rente 4 p©i Onder voortdurende contröle van den Accountantsdienst der NutsBpaarbanken. Zitdag voor IJ muiden: sfóaendsge van 79 Heïntstrasi 9 Voor Velseroord: Woenedag'e van 7—9 WillabroFdsir. 6 Wij berichten hiermede aan fabrikanten van Vanille- en Vruchtenijs dat wij aan de MIDDENHAVENSTRAAT Z. Z. hebben gevestigd een uitsluitend bestemd voor bovengenoemd gebruik. JAN VAN DER MADE CO. - TEL. 260 H VINUM SANGUINOSUMIN VACUO De Sanguinose is een zuiver plantaardig middel, dat in hooge mate het bloed verrijkt, doordat het de roode bloedlichaampjes vermeerdert. Oezond en krachtig bloed is eene levensvoorwaarde voor jong en oud en wanneer het bloed gezond en krachtig is, tdan verdwijnen de kwalen, de zwakte en de lusteloosheid, die het leven dikwijls maken tot een last. Honderden in ons eigen land hebben reeds de goede werking der Sanguinose ieeren kennen. Neemt er ook de proef eens eens mede, wanneer gij geen baat vindt bij uwe tegenwoordige behandeling Oij behoeft van de Sanguinose geen Likeurglaasjes te ge bruiken. Tweemaal per dag een eetlepel is genoeg. Daar is géén middel, versta het goed, geen enkel middel dat zoo snel helpt in alle gevallen van uitputting en algemeene verslapping. Sanguinose wordt verkocht in alle apotheken en bij alle voorname drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK! Prijs per flacon f 2—, 6 tl. f II.—, 12 tl. f 21.—. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Coöperatieve Oevestlgd te IJmulden Kanaalstraat 37 Raad van Toezicht i Ir. W. Polderman, F. J. H. Schneiders, Mr. A. W. Hellema, A. de Wit. Rechtskundig Adviseur, Mr. A. W. Hellema. Deze Bank verstrekt voorschottan tegen borgstelling of zakelijke zekerheid Spaargelden worden legen uitgifte van een boekje in bewaring genomen tegen eene rente van 4 pCt. in 't jaar, voor een jaar vast 4'/, pCi De bank is geonendi Eiken Maandag en Donde'dagven 7—9 uurn.m. ln alle lagen van Nederlands bevolking is Sabina Thee de geliefkoosde drank. Ook Sabina Koffie doet thans overal opgeld. Thee en Koffie zijn in Holland zulke voor name artikelen. Hebt ge wel eens uitge rekend; boe weinig een kop Thee of Koffie U eigenlijk kost en hoeveel genot Ut ervan hebt? Zelfs al zou Sabina iets duurder zijn dan de 'andere merken, die zonder scherpe con trole de wereld in worden gestuurd, dan nog zou ,0 cent per kopje voor U geen beletsel kunnen zijn om Sabina te koopen en ervan te genieten. Uw winkelier heeft Sabina in voorraad. Koffie Groen Merk 6o ct Thee Groen Merk^zjo ct| Blauw S2'A Blauw 35 Oranje 42 X Oranje 30 per M pond Firma h.W.tiolsmuller Alkmaar.Opgericht: 1042 HET ADRES VOOR HANDELS DRUKWERKEN IS N.V. DRUKKERIJ SINJEWEL IJMU1DEN W I L LEMSPLEIN Nog slechts tot en met Woensdag 9 juli, alleen In onze filialen te IJmulden en Velseroord door Louise. LENI EN HAAR POPJE. (Nadruk verboden.) it er Leni had haar popje gewasschen en la- aangekleed. Wat was het toch een lief kindje! Zulke frissche, rose wangetjes en zulke lieve, blauwe oogjes! Het mondje lacht het kleine poppenmoe- dertje van vijf jaar vriendelijk toe. Le ni geeft haar schat een kusje en zegt iel tegen moeder: „Kijk eens moe, wat is ite ze lief en wat ziet ze er schoon uit!" at- „Ja", zegt Moeder, „jij zorgt maar goed voor je kindje. Je bent een lief lu! moedertje!" lat „Alleen haar haartjes zitten zoo lee- iet lijk. Ik kan ze niet goed uitkammen, er- Het kammetje wil er niet door. Ik trek al de haartjes uit. 1 „Ja," zegt Moe, „dat pruikje is niet lil linooi. Het lijkt wel wat op een rage- ïp>ol." Leni speelt nog wat met de pop. Dan gaat zij er mee uit wandelen. En tel- kens kijkt ze maar naar die verwarde haartjes, die onder het hoedje uit ko men. „Een ragebol" heeft Moeder gezegd, „het lijkt wel een ragebol". De men- schen zullen wel denken, dat Pop een vies kind is en zij een slordig moeder tje, „Weet je wat" denkt ze, „als ik straks thuis kom, kni{> ik de haartjes af. Mijn haren zijn toch ook geknipt? Haren groeien vanzelf wel weer aan." Meteen stapt Leni al naar huis. Zij legt Pop nog niet in haar wiegje, maar zoekt Moeders naaimandje op, neemt de schaar en heeft nu gauw alle haren van Pop op den grond liggen. Mooi is dat kale poppekopje niet. Je ziet het linnen, waar de haren op gemaakt zijn. Leni vindt het zelf erg leelijk, maar 't zal wel gauw aangroeien. Nu stapt zij naar Moeder, laat haar het popje zien en zegt: „Kijk Moe, ik heb de haartjes maar afgeknipt. Met zoo'n ragebol zouden de menschen maar denken, dat zij een vies kind is. Denkt U, dat zij weer gauw aangroeien?" „Aangroeien," zegt Moeder, „nee kindje. Popjes haren groeien niet. Poppen zijn toch geen echte kindertjes, poppen groeien heelemaal niet. Daar moet Leni om huilen. Nu houdt haar kindje altijd zoo'n leelijk pruikje. Maar Moeder troost haar en zegt: „Het is niet zoo erg. Nu is je pop een jongetje. Als ik eens tijd heb, maak ik een jongenspakje en een mutsje. Dan lijkt het heelemaal een jongenspop." Dat vindt Leni fijn. Zij lacht al weer. ,n Matrozenpak dan, hé Moe?" „Goed, een matrozenpak hoor!" Den volgenden dag komt er een Tan te van Leni. Dat is prettig, want Tante brengt flikjes mee voor Leni en haar zusje en broertje. En ook nog voor ieder een klein prentenboekje. Die Tante houdt veel van Leni en Leni houdt ook veel van haar tante. Zij is al vaak een paar daagjes met haar mee naar Haarlem geweest. Dat vindt ze- heel prettig, want daar is het zoo mooi. Je hebt daar zulke mooie bloemen en bij Tante is een groote hond in huis. Zij mag Tante helpen stof af nemen en ramen lappen. Dat doet zij wat graag. „Ga je weer met mij mee, Leni?" vraagt Tante. Zij is meestal alleen en. daarom neemt zij het kleine snapster- tje graag eens mee. Leni's oogjes schitteren en kijken naar Moeder. Wat zal die wel zeggen? Zou Moeder het goedvinden? „Als Leni zoo graag wil, mag ze wel voor een weekje mee, dan kom ik haar Zondag over een week zelf halen". „Heerlijk!" Leni huppelt en klapt in de handjes van blijdschap. „Nu zegt Moeder, „dan zal ik haar maar aankleeden en haar kleertjes in pakken." Als Leni aangekleed is, denkt zij aan haar Popje. Zij zal haar lieve kindje nog eerst even toedekken. Ze haalt popje uit het wiegje en geeft het een zoentje. „Dag lieveling," zegt ze. „Zal je braaf zijn, als Moeder weg is?" „Ja Moe," antwoordt zij zelf met een piepstemmetje voor pop. Maar nu ziet zij weer dat leelijke, kale kopje. Wat is dat toch jammer van die lieve pop. Zou dat nu nooit meer groeien? Weet je wat, ze doet er wat kliswortel op, dat doet Moeder bij haar ook wel eens op het hoofd voor den haargroei. Ze weet de flesch wel te staan, gaat die gauw halen en doet een paar hand jes vol kliswortel op de poppenpruik. Die is drijfnat en ook de kleertjes wor den nat. „Ziezoo schat, als moeder nu terug komt, zijn je haartjes weer gegroeid en ben je weer je Moeders lieve meis je hoor! Ze gaat aan Moe en Tante ver tellen, wat ze gedaan heeft. Die lachen om het kleine ding. Kort daarna vertrekken zij. Leni bleef wel veertien dagen bij de Tante. Moeder was een paar dagen ziek geweest en kon haar niet komen halen. Vader had gevraagd of zij nog mocht blijven tot Moe beter was. Zij vond het naar, dat Moesje ziek was en wou weer graag naar huis. Maar Tan te zei, dat Vader gelijk had, Moeder had rust noodig en daarom moest zij nog wat blijven. Eindelijk bracht Tan te haar zelf weer terug. Leni vloog haar moeder om den hals. Die was gelukkig weer heelemaal in orde en zij was blij, dat haar lieveling er weer was. Toen gaf Leni vader een zoen en haar broertje en zusje, maar daarna ging zij gauw eens naar haar poppekind kijken. Zouden de haren al aangegroeid zijn? Vol verwachting gaat zij naar het wiegje, slaat de gor dijntjes open en haalt het popje van onder de dekens. Ach neen, ze zijn nog niet gegroeid. Wat jammert Leni begint een beetje te huilen. Ze gaat naar Moeder. „Ach Moe, kijk eens, nu zijn de haartjes nog niet gegroeid. Zou dat nu altijd zoo leelijk blijven?" „Ik weet het niet, kindje. We zullen Sinterklaas vragen of die een ander pruikje brengt. Zoolang moet de pop maar een jongetje blijven. Kijk eens, moeder heeft ook al een jongenspakje gemaakt." „O, wat is u toch een lieve Moesje." Zij geeft moe een stevige pakkerd en gaat dan gauw het mooie pakje pas sen. Ach, wat staat dat het popje lief! Wat is dat kindje toch een snoes. Wat zit er een mooie kraag op het pakje. En kijk een ankertje op de mouw en ook op het frontje. Mooi kan moe dat toch maken! Ze zet popje in haar stoel tje, een lief klein rieten leunstoeltje. Net zoo een als vader in het groot heeft. Ze zet het stoeltje op tafel en speelt er dan wat mee. Maar, och hemel, daar komt klein zusje. Die wil het popje in het stoeltje pakken. Zij kan er niet goed bij en plof daar ligt het lieve poppekind op den grond, het arme kopje geheel aan scherven! „O, o, schreit Leni, „o, Moe, nu is mijn lieve kindje dood, nu is mijn lie ve kindje dood!" De kleine meid is haast niet te troosten. Maar eindelijk belooft Moe der haar, dat Tante het popje naar Haarlem zal meenemen. Daar woont de poppendokter en die zal het popje dan weer maken.

IJmuider Courant | 1924 | | pagina 3