IJ.V.V,Stormvogels OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Wedstrijden voor a.s. Zondag. Het eerste elftal speelt een vriendschap pelijke wedstrijd tegen H. F. C. te Haarlem, aanvang 2 uur. Het tweede en derde elftal zal vermoedelijk spelen voor de Seriewedstrijden van den Haart. Voet. Bond. Heden Woensdagavond oefenwedstrijd voor het 3e en 4e elftal, aanvang 6.45 uur. De elftalcommissie is als volgt samen- gesteld P. Slikkerveer en F. J. Stafleu secretarissen, A. v. d. Bos, C. v. Hemert en M. H. Oieske, leden. De elftallen zullen zoo spoedig mogelijk worden samengesteld. Het eerste en tweede elftal spelen in de N. V. B., terwijl het 3e, 4e, 5e en 6e elftal is ingeschreven voor de competities van de H. V. B. De voorbereidingen voor den wederop bouw van de overdekte tribune zijn zoover gevorderd, dat spoedig de aanbesteding zal plaats hebben. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. We laten hier de route volgen die de optocht met bewaarschoolkinderen Vrij dag 2 uur zal nemen. Opstellen bij de Insinger school. Daar gaat de stoet langs de Cornelia Drebbel straat, Snelliusstraat, Huygensstraat, Ken nemerlaan, Mahustraat, Willem Barendz straat, Jacob van Heemskerkstraat, Olivier van Noortstraat, Julianakade, over de brug, Wilhelminakade tot de electrische centrale, Rijksweg, Kanaalstraat, Visseringstraat, Priqs Hendrikstraat, Enschedestraat, De Wetstraat, President Steijnstraat, Konings plein, Bloemstraat, Neptunusstraat, Bik en Arnoldkade, Zeestraat, Oranjestraat, Wil- helminakade, over de brug, Kennemerlaan Kennemerplein waar de stoet ontbonden wordt. De winkelweek. Dit eerste en grootste nummer der oranjefeesten ter dezer plaatse is een succes geworden. De geheele dagen, vooral Za terdag en Zondag, zag men bij de deel nemers een massa menschen voor de ramen staan om de telkaarten te zoeken. Soms scheen het of er werkelijk iets te krijgen was, zoo verdrong men elkander voor de etalages. Vooral was dat het geval bij die winke liers die nog extra-wedstrijden hebben uitgeschreven. Zelfs in den regen zag men kinderen, gewapend met pipier en potlood voor de ramen staan. En dit moet erkend worden, onze win keliers hebben hun uiterste best gedaan om door hunne etalages de straten een feestelijk aanzien te geven. We zagen verschillende etalages die werkelijk kunststukken op dat gebied zijn. Ze zullen dan ook wel de gansche week volk blijven trekken. Door het architecten-bureau Meyran en ten Broeke alhier is de verbouw van het perceel Raamvest 29 te Haarlem tot garage met paardenstal, bovenwoning en meubelzolder opgedragen aan den heer T. de Hoop te Overveen voor f 17160. Morgenavond half acht hoopt voor de Chr. Oeref. Oemeente alhier op te treden haar oud-leeraar, Ds. J. B. O. Croes te Bussum. Aanvulling Prorgamma a.s. Vrijdag. Des middags om 4 uur zal er een vliegerwedstrijd gehouden worden waarvoor deelnemers zich kunnen op geven bij dén heer Tjaden, Prins Hen drikstraat. Verjaardag van H. M. de Koningin. Terwijl men overal in den lande feestvierde, dreigde, door het verschui ven der eigenlijke feesten, de eigenlij ke verjaardag van Hare Majesteit hier bijna onopgemerkt voorbij te gaan. Slechts enkele vlaggen zag men Maandag. Ook een garnizoensparade ontbrak. Daarom vonden we het een zeer goe de gedachte van het Chr. Fanfarekorps „Wilhelmina", dir. de heer D. Klut, om des avonds een concert te geven op het plein. Dat brengt er de stemming in en bij een dergelijke dag behooren volksliederen en koralen. Een vrij groot publiek genoot van deze, geheel belanglooze, poging om den verjaar dag te doen gedenken. Lijst van deelnemers aan de etalage- week bij wie telkaarten te vinden zijn. Kanaalstraat. Jac. Tellier, P. Boeree, C. J. Snooy, A. Borst, M. Dekker, D. J. Bais, A. Smit, J. de Goede, H. v. d. Made, fa. W'ijnbergh, fa. Brachthuizen, C. v. Leeuwen, Joh. de Waard, M. Kroonen- berg, fa. Spruyt, J. P. Klaassen, van Lochum—v. d. Wiele, Hoogerduijn, Op bergen. Prins Hendrikstraat. - M. G. van Praag, Jac. van Lierop, S. do Vlugt, S. van Dorp, G. Fris, Joh. v. d. Wel, J. Houwer, C. J. Klein, K. Veu- ger, C. W. Böttger, Boekhand. Schaep- man, C. Geyteman, Bruynzeels. Oranjestraat. J. P. Hazevoet, H. Sohl, J. M. Boon, Wed. A. Visser, G. Botman, W. Gouda, J. Hopman, P. de Vries. Willemsplein. L. P. Tismeer, Th. Diepen, fa. C. van Vrede, S. Kroonenberg. Wilhelminakade. S. Wiersma, F. de Boer, Bloemisterij Geels. Bloemstraat. Gez. Bargerbos, IJ. J. te Loo. De la Reystraat. A. Kolk. Keizer Wllhelmstraat. P. Boozekrans, S. Huisman. Zeestraat. J. N. Bos. Enschedéstraat. E. v. d. Steenvan Zon.C.Kistenma ker, J. P. Jung, W. J. van Es. Neptunusstraat. Gebr. Bisschof. Annastraat. P. Cupido. Koningsplein. Huisman. Kennemerlaan. J. Gorter, N. Wildschut, L. Brand wijk, A. Burggraaf. Crahamstraat. >H. Geyteman, P. Mulder. Huygensstraat. Wed. Zwaan, R. Feddema, N. v. d. Zwan, R. van Zanten, K. Tijssen, P. de Groot, W. Wijminga, J. Meyer, J. van Toor, L. Brunsting, Hoogerduijn. Willem Barendzstraat. E. van Es, J. Vermeulen, Wed. G Stuut, P. Borst, J. v. d. Zijl, G. Daal huizen, W. de Jonge. Jacob van Heemskerkstraat. C. F. Smit, G. Zwier, C. Vreeswijk Hadleystraat. A. Post. Rijkstraat. J. W. Braam. Hedennacht zag een agent twee personen in de Lipperheystraat bezig met plakwerk aan een der huizen. Bij zijn nadering werden deze personen door een ander gewaarschuwd, waar op zij de vlucht namen. De waarschu wende persoon werd door den agent aangehouden en bleek zekere B., een alhier wonende typograaf te zijn, die echter ontkende aan het plakwerk te hebben deelgenomen. VELSEROORD. Drankweer-tentoonstelllng. Gistermiddag had in de consistorie der Herv. Kerk de opening plaats van de Drankweer-tentoonstelling, die de afdeellng der Nat. Chr. Geheel Onthou ders Vereeniging organiseert ter ge legenheid van haar 10-jarig bestaan. Ofschoon door de viering van den Ko ninginnedag de belangstelling daar voor zeker minder groot was, waren toch verscheidene leden en belangstel lenden samengekomen, om deze ope ning bij te wonen. Deze geschiedde door -den voorzitter der afdeeling, den heer G. Voet, die op de gebruikelijke wijze opende, nadat Gezang 50 1 en 4 was gezongen. Spr. heette allen wel kom, in 't bijzonder den vertegenwoor diger van het gemeentebestuur, wet houder J. C. Dunnebier. Spr. zeide het zeer op prijs te stellen, dat 't gemeente bestuur hiermede blijk gaf belang te stellen in het werk der drankbestrij ding, wat gelukkig reeds jaren het ge val is. En wat spr. ook zeer noodig achtte, want deze tentoonstelling kan leeren, welk een macht ten kwade de alcohol 'is en hoe schadelijk hij is voor de volkskracht. Waar echter de over heid lang niet overal die belangstelling toont, zeide spr. het -hier bijzonder te waardeeren. Hij dankte alle leden, die het vele werk voor de tentoonstelling verricht hadden en hoopte dat deze nu maar door druk bezoek goed mocht slagen. Ook sprak de voorzitter den wensch uit dat Vrijdagavond zeer ve len de opvoering van het zoo mooie ta bleau „Ons dagelijksch brood" van Ds. H. Visser op Velserdufn zouden komen zien. Daarop verklaarde hij de tentoon stelling voor geopend en werd in het andere lokaal een kop thee gepresen teerd, terwijl eenige kieken van de groep werden genomen. De tentoonstelling is ondergebracht in de consistorie, terwijl in het nieu we lokaal de theetent is, waar thee en koffie wordt geschonken. Ook is er een grabbelton, sjoelbak, terwijl een fraaie collectie planten en bloemen tot koopen noodt. Gisteravond was het er al gezellig druk en werden de aanwe zigen vergast op aardige Duitsche wasdom moet geven. Een der leden zal eenige toepasselijke teksten uitspre ken, terwijl het koor Psalm 104 zingt. Bij de volgende tafereelen, maaien en dorschen, ziet men maaiers met sikkels en bindsters en dorschers. Bij ieder tafereel zingt het koor uit de le den een lied en alles wordt verlicht met Bengaalsch vuur. Het bestuur vertrouwt daarom, dat zeer velen dit mooie tableau zullen komen zien. De tentoonstelling is ook heden en Donderdag geopend. Bij ongunstig regenachtig weer wordt de opvoering van het tableau uitgesteld tot Dinsdag 9 September. De verkochte kaarten blijven geldig. Zie verder de annonce in dit blad. Het kinderfeest. Gisteren was het feest voor de schoolkinderen, die het gelukkig nog al troffen met het weer. Des morgens werden de kinderen der jongste klas sen door de muziek afgehaald en ging het in optocht naar het feestterrein achter huize Stormveld. De kleinen werden daar onthaald en met aller lei spelletjes bezig gehouden. Des middags trokken zoo de oudste klassen naar het terrein, waar allerlei wedstrijden georganiseerd waren, als tonrijden, hardloopen enz., terwijl bij zonder vermakelijk waren het koek- happen en de verkleedingswedstrijden Er waren jongens, die in een broek moesten, waarvan ze wel heelemaal in een -der pijpen konden. De feesten slaagden uitnemend, dank zij vooral de goede zorgen der terreincommis sie. De R.K. muziekvereeniging „St. Fi- delis zorgde voor het muzikale ge deelte. Ook de kinderen der gemeentelijke Bewaarschool vierden 's morgens feest, Ze hielden ook eerst een optocht en hadden daarna feest in de school. Het was een gezellig feest en het be stuur is dan ook voornemens het jaar lijks te herhalen. Des avonds was het zeer levendig in de plaats en was er weer muziek op de straat en in de café's. VELSEN Door zekere B. uit Beverwijk werd aangifte gedaan bij de politie al hier, dat hij Maandagavond in het ca fé van L. op Wijkeroog mishandeld zou zijn door zekere de R. Deze zou B. geslagen hebben, zoodat diens linker oog bloedend verwond en opgezwollen was. De politie stelt een onderzoek in Tot kantoorhouder van het post kantoor alhier is benoemd de heer R. India, conducteur van de brievenma len te Enkhuizen, vroeger brievenbe steller te IJmuiden. Blijkens een door de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem ontvangen schrijven van het Staatsbe drijf van de posterijen, telegrafie en te lefonie, inspectie Amsterdam, ligt het o.m. in de bedoeling om de diensten post, telegraaf en telefoon te Velser- oord te vereenigen en de bestelling al daar van het hulpkantoor ter plaatse, inplaats van Velsen te doen uitgaan en tevens om het post- en telegraafkan toor te Velsen te vervangen door een hulppost-, telegraaf- en telefoonkan toor met bestelling ter plaatse. De Kamer van Koophandel stelde voor een schrijven aan het Staatsbe drijf der posterijen, telegrafie en tele foon te zenden, waarin zij mededeelt, dat zij tegen deze reorganisatie geen bezwaar heeft. In de gisteren gehouden vergadering werd dit goedgekeurd. Terzake van ordeverstoring bij openbare dronkenschap, gepaard gaande met vernieling en mishande ling, is op Wijkeroog aangehouden de R„ stoker te Beverwijk. Harmonie „De Eendracht". Zondag had naar Hl. Dbl. meldt, te Wormerveer de uitreiking plaats dei- bekroningen van het aldaar door de Harmonie „Ons Genoegen" uitgeschre ven concours. De Harmonie „De Een dracht" alhier -die daar zulk een schit terend figuur had gemaakt, had drie groote lauwerkransen, twee verguld zilveren en een zilveren in ontvangst te nemen. De zilveren krans is die wel ke was beschikbaar gesteld voor het hoogste aantal punten van het geheele liedjes van een paar vrienden der ver-1 concours, terwijl de vergulde zijn be- eeniging. I haald in de eere-afdeeting'harmonie en Over de opvoering van het tableau I in den eere-wedstrijd, beide als eer- nog het volgende. Dit door Ds. H. Vis ser in elkander gezette tableau stelt de verschillende phasen voor van ons dagelijksch brood. De zeven tafereelen worden uitgevoerd op een heuvel op Velserduin en zoo natuurgetrouw mo gelijk voorgesteld. De eerste twee ta bleaux, ploegen en eggen met paard voor ploeg en eg. Daarna 't zaaien, bij 't vierde tableau is niets te zien, om dat dit de gedachte moet wekken dat, nu 't zaad in den akker is, God den sten prijs, Van Woensdag 3 September af zul len deze kransen eenige dagen ter be zichtiging worden gesteld in het rij wielmagazijn van den heer N. Kat, Burgemeester Weertsstraat, Wijker oog. Burgerlijke Stand Velsen. Bevallen: M. Th. v. d. Veldt—v. Roode, z.; J. M. Th. VisserKolderie, d.; I. Ras—Kramer, z.; M. J, y. d. Pias- Kroon, d.; A. Beenhakkerv. Noorder. ne, d. Overleden: Anthonius Zeegers, 52 j., echtgen. v. G. Nagel; Pieternella Sloot, 30 j.; Wilhelmina Soonius, 15 d., d. van C. J. Soonius en C. J. Schoort. SANTPOORT. We kunnen ons zoo levendig voorstellen, hoe bestuur en leden van Koninginnedag met belangstelling Zondagavond den barometer hebben bestudeerd. Wat zou de dag van Maan dag geven? Nu, bepaald ideaal „oran- jedag-weder" kon het wel niet ge noemd, maar toch, het had slechter gekund. Vrijwel het grootste deel van den dag was het droog, terwijl de en kele regenbuitjes niet in staat waren de feeststemming te verstoren. Zóó goed hield het weder zich, dat zelfs des avonds het vuurwerk nog kon worden afgestoken. Hier zijn we ech ter reeds bij het einde van het feest gekomen, terwijl het toch de bedoeling was bij het begin te beginnen. 'Het feest begon dan 's morgens om acht Uur op de Cremerslaan. Daar stelden de 'deelnemers 'aan Iden Ver sierden optocht zich op. Ondanks het vroege morgenuur waren reeds talrij ke belangstellenden aanwezig. Het aantal deelnemers hadden wij ons grooter gedacht, wat niet wegneemt, dat er heel wat aardige dingen te be wonderen vielen. Zoo had de heer Maarschalk een grooten molen in el kaar gezet en de firma Geels en Kleyn, eigenaresse van de kweekerij „Multi- floris" een pracht van een vliegma chine. Voorts werd het oog hekoord door eenige fraai versierde fietsen, poppenwagens en hoepels, terwijl een kleine Berlinerbollen-venter evenzeer de aandacht vroeg. Nadat een en ander opgesteld was, ging het met de mu ziek van „Soli Deo Gloria" voorop het dorp door. Op het terrein der feestelijk heden aangekomen, ving de jury, be staande uit de dames Reekers en Bee- kedam en de heeren Jac. Nijssen en Chr. H. B. Lonbar Petri haar niet ge makkelijke taak aan. Tenslotte kwam zij tot den volgenden uitslag: le prijs. No. 2 Molen van den heer Maarschalk; 2e prijs No. 1 Vliegmachine van de firma Geels en Kleyn, na loting met de nummers 5 en 29; 3e prijs No. 17, hoepel met dennenappels, na loting met de nummers 22 en 25; 4de prijs versierd rijwiel. Terwijl de jury haar plicht deed, bracht de jeugd een bezoek aan den draaimolen. De kinderen mochten na overgave van hun uitgereikte kaartjes gratis -draaien, zoodat de animo be grijpelijkerwijze zeer groot was. De commissie had dan ook druk werk de orde te handhaven. Ook de electrische vischtent, de consumptietent en niet te vergeten de oud-Hollandsche pop penkast mochten zich in een groote be langstelling verheugen. Het programma van na den middag vermelde o.a. volksspelen, welke zoo als we dat gewoon zijn, heel wat be kijks hadden. Er werd met groote ani mo gestreden, zoodat de winnaars hun prijzen tenslotte welverdiend hadden. De uitslag was: Ringrijden dames. Mei. L. Kaasscn brood, eereprijs; Mej. F. Visser, le pr.; Mej. Jo. Handgraaf, 2e pr.; Mej. B. Ste- gemeyer, 3e pr.; Mej. A. Blom, 4e prijs. Kinderwagen-race dames. Mej. M. Handgraaf, le prijs; Mej. P. Wighert 2e pr.; Mej. M. Spanjaard, 3e prijs; Mej. Annie Geldorp, 4e prijs. Ringrijden heeren: Joh. Dam, eere prijs; N. Handgraaf, le prijs; P. Molen kamp, 2e prijs; A. Stegemeyer, 3e pr.; I-I. Koster, 4e pr. Kartrekken heeren: L. Heeremans, le prijs; G. Spanjaard, 2e prijs; M. Boon, 3de prijs. Hindernisbaan heeren. M. Boon, le prijs; Jo. Boon, 2e prijs; P. Kaandorp, 3e prijs; A. v. Leeuwen, 4e prijs. Nadat de prijzen aan de verschillen de winnaars(essen) door den heer Bak ker waren uitgereikt, trok een groot aantal personen naar het terrein, waai de voetbalwedstrijd E. G. K.„Sant poort" werd gespeeld om den zilveren wisselbeker. Aan weerskanten werd vinnig gespeeld, soms wel eens al te vinnig. Al spoedig nam E. G. 14. de lei ding om deze tot de rust te behouden. Na een korte pauze werd weer begon nen. Nu domineerde „Santpoort" sterk en wist deze meerderheid in drie doel punten uit te drukken, waarna E. G. K. tegen scoorde (3—2). Met deze cijfers veroverde „Santpoort" den beker, die haar door den heer Bakker werd uit gereikt. E. G. K. ontving een zilveren medaille. Nauwelijks was men van den zwaren strijd bekomen, of het harmonie-korps „Soli Deo Gloria" gaf onder leiding van den heer Oudendijk een concert op het feestterrein, dat vele belangstel lenden tot zich trok. Een ander deel der aanwezigen vermaakten zich in de „electrische tent" der heeren Jak c.s., waar het, dank zij de „manager", die er „den moed in hield", vroolijk toe ging. Prompt op tijd werd het vuurwerk afgestoken. Gelukkig bleef het pok nu MALLE GEVALLEN. Per advertentie en per circulaire hebben de twee te IJmuiden gevestig de bankinstellingen bekend gemaakt, dat hare instellingen, In verband met de viering van den verjaardag van H. M. de Koningin op 1 September geslo ten zonden zijn. In hetzelfde blad, waarin bedoelde advertentie voorkomt, wordt tevens aan het publiek bekend gemaakt, dat de feestelijkheden ter gelegenheid van genoemden verjaardag alhier zullen plaats hebben Vrijdag 5 September, dus hier wordt de verjaardag van H. M. de Koningin Vrijdag 5 September gevierd. Deze viering krijgt zelfs een min of meer officieel karakter, doordien op die dagen op de scholen vrijaf gegeven wordt. Hier uit te wijden, waarom de feeste-\ lijkheden hier moeilijk op Maandag] gehouden worden kan vrijwel overbo dig genoemd worden. De hoofdbron van bestaan de visscherij en risch-' handel laat zulks niet toe. Maar dan vragen we ons af, waarom de te IJmuiden gevestigde bijkantoren der bankinstellingen gesloten moeten zijn, als hier geen feestviering is. Slui ten deze voor den handel onontbeerlij ke instellingen dan hier omdat elders feest gevierd wordt. Niet alleen achten we dezen maatre gel verkeerd, noch in het belang van den handel, die daardoor meer gedu peerd wordt, dan men op de bankin stellingen meent, doch we vinden het evenmin tactisch van instellingen op eigen initiatief haar kantoren te slui ten, die er zijn ten dienste van den han del en niet omgekeerd. Het sluiten der bankkantoren hier ter plaatse, waar alle bedrijven op 1 Sept. in hun vollen omvang intact waren, komt ons voor een zeer wille- keurigen maatregel te zijn. In strijd met de belangen van handel en indu strie, waaraan deze bankinstellingen dienstbaar moeten geacht worden. droog, terwijl voorts de donkere avond zeer medewerkte om het geheel te doen slagen. De vereeniging „Koninginnedag' mag dus op een welgeslaagd feest te-I rugzien. - In de ochtendgodsdienstoefening in lokaal Bethel nam Zondag de heer O. B, Wurth, cand. t. d. H. D., die het beroep als predikant bij de gereformeerde kerk Ie O. en W. Souburg aannam, afscheid van den kring alhier. Gedurende eenige jaren die hij, als hulp prediker der geref. kerk van Bloemendaal hier doorbracht, kwam de evangelisatie in Bethel tot stand en begon het streven om] tc komen tot eigen kerkinstiiutie. Hoewel thans zijn opvolger, de heer! Smelik, reedseenigen tijd het werk van hem heeft overgenomen was hij nog sleedt hier om dien overal in te leiden. De vorige week werden hem, als her innering aan hel werk alhier, namens dt leden eenige cadeaux aangeboden, n.l. eer boekenkasl en een foto van het gebouw En nu, de laatste Zondagmorgen, war het lokaal overvol, zoodat er vele zitplaatser le, kort kwamen. De prediker had als leks voor dezen sfscheidsmorgen gekozer 2 Tim 2: 19. Hij wees er op dat alle arbeid in kert en evangelisatie ijdel is, tenzij gebouwd op liet fundament Christus en wees er op dat dit fundament ook het werk dat hi hier deed in stand moet houden. Met zekere droefheid, hoewel blijde dl hij elders een eigen herderstaf ter hant mag nemen, scheidt hij van dit werk. Voora ook in het provinciaal ziekenhuis, waar di plans des levens verdwenen scheen, zi| lij meermalen het licht van Gods genad schitteren. Verblijd was hij dat zijn vriani Smelik dit heerlijke werk zou voortzetten Aan het einde richtte de spreker ziel met een persoonlijk woord tot de ledei van den kerkeraad, in het bijzonder to ouderling Bakker, die steeds zijn ouder' raadsman is geweest. Verder nog tot di aanwezigen uit het ziekenhuis, tot zij: catechisanten en tot alle leden der krinj Tenslotte nam de heer Bakker het woon en sprak zijn droefheid uit dat de wenscl niet vervuld kon worden dat de heer Wurti de eerste predikant, in de volt* bedieninj van Santpoort zou zijn. Maar de leiding Oods Is anders geweei als de wcnsch van menschen en met ver trouwen op de toekomst weiischte hij hem namens de de kerkeraad van Bloemendal en Santpoort, Oods zegen toe op het than' te betreden pad. Uit naam van den heer Smelik, die zelr wegens dienst elder» moest zijn, las hij ee afscheidswoord voor, waarin dank wen gebracht voor de verleende hulp en eer heilwensch uitgeaproken voor de toekomsi Nadat de gemeente, op verzoek van del heer Bakker, den scheidende prediker no| Ps. 121:4 had toegezongen, eindigde dl dienst op de gewone wijze. Bij den uitgang was er nog gelegenheii den heer Wurth de hand tot afscheid li drukken en waren, voor belangstellender, de cadeaux in de coniiitoriekimer Ir bezichtigen.

IJmuider Courant | 1924 | | pagina 2