IJ.V.V. Stormvogels het Thalia Theater, hier ter plaatse op treden, ter viering van. haar 50-jarig jubileum. Bekroning. Aangemoedigd door het succes, on langs te s Hertogenbosch behaald, heeft onze plaatsgenoot, de lieer Jac. Gorter, thans medegedongen in de afdeeling Banketbakkerij v. d. Tentoonstelling voor Gas en Middenstand te Alkmaar. Ingezonden werd een prachtige room taart, waarmede een 2en prijs, verguld zilveren medaille met diploma werd be haald. Voor den inzender dus wederom een fraai succes. VELSEROORD. Zaterdag 20 Sept., nam. 9 uur, ter wijl het op de beurs (hoek Kalverstraat en Stationsweg) druk en woelig was, werd zekere G. S. aangevallen door P. v. D., die in staat van dronkenschap verkeerde en de orde verstoorde. S. zocht bescherming bij den brigadier der llijksveldwacht van der Meer, die aldaar surveilleerde en door wien v. D. werd vastgegrepen, ten einde hem te arresteeren. Onmidellijk sprong toen F. v. D., een broeder van eerstgenoemde, toe om zijn broer te ontzetten, met gevolg dat een tamelijk hevige worsteling ont stond tusschen den politieman en F. v. D. Eerstgenoemde die eenige ontvellin gen opliep, wist zich zijn aanvaller van het lijf te houden, door zeer noodzake lijk gebruik te maken van zijn gummi stok, doch moest zijn arrestant losla ten. Beiden zijn echter bekend en zul len nog wel iets naders van deze ge schiedenis vernemen. ook moet vervoegen tot het bekomen van hulp door de kraamverzorgster. Nogmaals wordt in herinnering ge bracht dat Zuigelingenzorg nog alleen werkt voor dorp Velsen, Velseroord: en I -inluiden. - De levering van gietcokes en van turven ten behoeve van de gemeentege bouwen is opgedragen aan de N. V Vereenigde Steenkolenhandel te IJmuiden VELSEN De Staatscourant bevat de statu ten van de Vereeniging Afdeeling Vel sen en omstreken der Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van die ren. I Men deelt aan Hl. Dbl. mede, dat door enkele fabrieksarbeiders van ver schillende richting, die ontevreden zijn over den afloop der laatste actie aan de papierfabriek, pogingen wor den in liet werk gesteld om te komen tot oprichting van een neutrale perso neelsorganisatie. Op het stationemplacement alhier is Zondag een groote kuil ontstaan bij de losplaats, ter diepte van 5 meter. De oorzaak moet als volgt zijnter plaatse moet vroeger een waterput zijirgeweest voor de watervoorziening dei' loeomo tieven. Toen het nieuwe station werd gebouwd, heeft men die put afgedekt met een deksel en daarna het terrein opgehoogd. Het deksel is nu vergaan en zoodoende werd de put gedempt en ont stond de groote kuil. Een gelukkige om standigheid was, dat bij de instorting geen menschen op bedoelde plek waren. Den 19den October a.s. hoopt de opvolger van Ds. Egglnk als predikant in Velsen zijn intrede te doen. Juist op de brug van de stoom- pont Kennemerland brak één der voor wielen van den zwaar beladen gros sierswagen van den heer Wicherink te Beverwijk. Er moest een vrachtauto ge haald worden om de waren over te la den, maar daar de inhoud te klein was, moest hij nog eens terugkomen, waar door de gestrande wagen eenige uren moest blijven liggen. Alleen voor een met stroo beladen wagen leverde hij last op, zoodat hij toen wat opzij gewerkt moest worden. Onder begunstiging van goed weer heeft Zondagavond „De Eendracht" haar concert in den tuin gegeven. Hoe wel er veel volk -was, kon toch de op komst niet zoo groot als anders ge noemd worden, waarvan zeer waar schijnlijk «ie boottocht'naar de meeting tegen den oorlog wel een der oorzaken geweest zal zijn. Het aantal personen, dat sympa thie betuigd heeft voor de oprichting eener winkeliersvereeniging is zoo groot, -dat deze week nog eene vergade ring belegd wordt om tot de stichting over te gaan. Een belangrijke aanwinst voor- - VVijkeroog is het, dat in de politiepost aldaar een raderbrancard gestationeerd is. Te Wijkeroog circuleert een adres om te verzoeken, dat bij de aanstaande verandering de postbestelling niet van Beverwijk, maar van Velsen zelve zal uitgaan. Wanneer het bestaande plan uitge voerd zou worden, dan zou dit vooral voor zakenmensehen veel vertraging, dus schade opleveren. ZUIGELINGENZORG. Afdeeling vian het Witte Kruis. In aansluiting op het bericht in ons vorig nummer, deelt men ons mede dat het adres van de kraamverzorgster, zuster Lavoo, is Velserduinerbuurtweg 188, te Velseroord en dat aanstaande moeders zich om inlichtingen kunnen wenden tot Mevr. Dykstra, Tromp straat 77 te Velseroord, waar men zich Burgerlijke Stand Velsen. Geboren: A. SchikBroekhuizen, d.; J. B. Miedemade Jongh, z.; H. Gar- ritsenOnsteuk, z.; P. Ommering Ales, d.; A. AardenburgVerdikt, z.; E, Kuiperv. Dalen, z. Overleden: Jacobje de Vries, 85 jaar.; Had-de v. d. Berg, 6 w., z. van B. v. d. Berg en J. Koster. Arbeidsbemiddeling Velsen. Als werkloos ingeschreven 20 Sepl. 1924 1 schilder, 1 wagenmaker, 1 typograaf, bankwerkers, 1 plaatwerker, 23 sigaren makers, 1 kantoorbediende, 17 diversen De nieuwe predikant. Na ruim een jaar zonder predikant te zijn geweest, zal er dan eindelijk een komen Ds. W. S. van Leeuwen te Ellerwoutsdijk hoopt 12 October afscheid te nemen van zijn gemeente aldaar en Zondag 19 October alhier zijn intrede te doen, na des morgens bevestigd te zijn door Dr. H. H. Meulenbelt van Oosterhout. De Chr. Bewaarschool. De opheffing der Chr. Bewaarschool alhier is opgeschorst toi 1 December. Op Maandag 13 October zal in het Gebouw voor Chr. Belangen een vergadering van belangstellenden worden gehouden, waarin besproken zal worden of het mogelijk is de school in stand te houden. DRIEHUIS. Op Donderdag 2 October a.s. zal de plechtige inwijding plaats hebben van de nieuwe Apostolische School van de Mis sionarissen van het H. Hart van Jezus, te Driehuis. De plechtigheid zal worden ver richt door Z. D. H. Mgr. A, J. Callier, Bisschop van Haarlem, die te 9 uur aan het nieuwe Missiehuis op kerkelijke wijze zal worden ingehaald en een stille H. Mis zal opdragen in de voorloopige kapelzaal Te 11 uur, na aankomst aan de halte Driehuis van den trein, die reizigers uit het Zuiden kan aanbrengen, zal Mgr. overgaan tot de kerkelijke plechtigheid van de in- wijding van het huis en de school. Na afloop der plechtigheid zullen de aanwezigen zich in de recreatiezaal ver eenigen, waar Mgr. zal worden toegesproken en een begroeting der studenten zal ont vangen. Te 1 uur zal een lunch worden aangebo den, waarna voor de gasten de gelegenheid vrij is, om het geheele gebouw te bezichtigen. N. Hl. Ct. SANTPOORT. In de te Utrecht gehouden algemeene vergadering van het Genootschap voor zedelijke volkspolitiek werd lot lid van het Hoofdbestuur gekozen Mr. J. Bierens de Haan alhier. De aanbesteding voor het maken van een warmwater-verwarmings- installatie in het oude gedeelte van het hoofdgebouw van het Prov. Zieken huis, aanvankelijk gesteld op 10 Octo ber, is uitgesteld tot Dinsdag 7 Novem ber. Aan den heer D. Peereboom al hier is vergunning verleend tot het bouwen van twee woonhuizen aan den Terrasweg en aan Gebr. Sanders al hier voor het bouwen van een woon huis aan denzelfden weg. De aanbesteding van twee woon huizen aan den Terrasweg had het vol gend resultaat: P. Geldorp, Haarlemmerliede t 8852 Servaas, Velseroord f 8700 Pieterse, alhier f 8580 Jansen en Krom, alhier f 8570 Gnodde, alhier f 8570 Visser en Arisz,alhier f 7300 L. IJ. Rings, alhier f 7200 P. de Boer, alhier f 69-49 Gevonden voorwerpen. Ring met sleutels. Terug te bekomen bij W. K. Nieborg, Stationsweg 30 hoek Molenstraat, al hier. morgen plaats hebben. Zatardagavond tegen tien uur kwam echter een telegram van de echtgenoote in, dat het stoffelijk overschot beslist veraschi moest worden. De zoon liep met het telegram naar den begrafenisondernemer en vroeg dezen, of omzetting van begrafenis in verassching nog mogelijk zou zijn. De ondernemer vroeg een kwartier beraad en ried toen het volgende te doende bijeenkomst op het kerkhof alle uitnoo- digingen waren reeds verzonden en beant woord en de Zondag belette eiken tegen maatregel te doen doorgaan, daar mede deeling van den uitersten wil te doen en vervolgens het lijk van het kerkhof naar het Crematorium te vervoeren. Zoon en familie durfden dit ten slotte niet aan en het stoffelijk overschot werd begraven. Na eenige dagen kwam de weduwe in het land. Toen zij het gebeurde vernam, raakte zij in groote wanhoop, want ze had indertijd plechtig haar man beloofd, dat zij voor de verassching zou zorgen. Zij stelde dan ook alles te werk, om opgraving en verassching alsnog te verkrijgen. Toen de autoriteiten weigerden, is zij persoonlijk den Minister van Justitie gaan smeeken, om in staat te mogen worden gesteld, den laatsten wensch van haar man te vervullen, omdat anders de rust uit haar leven weg zou zijn. Z. E. antwoordde om even drin. gende redenen het verzet van zijn, partijhet verzoek niet te kunnen in- willigen. Vad De elftallen zagen er als volgt uit: v. d. Wint Haak Koster Struys Snoeks Nieborg Sprokkreeff, Oldenburg, Sint Visser, i Asbeck Brusse OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Uitslagen j.l. Zondag gespeelde wed strijden. Stormvogels 1H. F. C. 31. 5—H. F. C. 5, 02. Indeeling voor de H. V. B. competitie. Stormv. 3 in klasse 1 A. 4 2 C. 5, 30. 6 „3 I. A.s. Zondag wordt gespeeld Stormv. 1 D. F. C. te Dordrecht. 2 speelt waarschijnlijk vriend schappelijk. Stormv. 3E. D. O. 3 te 12 uur op eigen terrein. Stormv. 4Haarlem 5 te 2 uur op eigen terrein. Stormv. 5—V. S. V. 3 te 12 uur op V. S. V. terrein. Stormv. 6 geen wedstrijd. Gebruikmaking van goedkoopere reisge legenheid zal voor de Supporters die het eerste elftal vergezellen weer gelijk zijn als het vorige Seizoen. Hedenavond te half negen elftalcommissie vergadering. SPORT. VOETBAL. M i c he 1 s' Oude Garde. Naar we vernemen is het Stormvogels bestuur zoo welwillend geweest, haar veld ter beschikking te stellen van „Michelsr Oude Garde", dat Zaterdag a.s. van 41/2 tot 6V2 uur een wedstrijd zal spelen tegen een reeds samengestelde, sterke IJmuider com binatie, onder den naam van „IJmuiden Boys". Wanneer de nog niet aangezochte heeren oud spelers eveneens hunne medewerking verleenen, zal het elftal behoudens nader aan te brengen wijzigingen er als volgt uitzien Dalmeyer Engelhart Vos de Korte Nuyens v. d. Zee Hoogerduijn Krooshoff Bremerkamp v. Hernert v. d. Plas. Voor de enthousiaste Stormvogels süp porters een mooie gelegenheid om hun oud-spelers nog eens in actie te zien. Deri oud-spelers zal het aan de noodige fighting spirit" niet ontbreken De leiding zal berusten bij den heer Slikkerveer. BINNENLAND. De regeering en de crematie. Ons is in verband met de crematie een geschiedenis ter oore gekomen, welke vrijI kracht is, vertrouwen we, dat hij voor teekenend lijkt voor de vrijheid, waarin de j de eerste opvoering z'n mannetjes STORMVOGELS—H. F. C. 3—1. Zondag hielden de Stormvogels hun generale repetitie voor het Zondag a.s. te Dordrecht voor het eerst op te voe ren „blijspel": „De competitie 1924 *25". De regie was in handen van Mr. Magner. De acteurs Bakker en Blink- hoff Jr. maakten deze repetitie niet mede. Ze wenden vervangen door hun „kunstbroeders" Haak en Nieborg. Dat deze generale repetitie in alle opzichten geslaagd is, zouden we niet gaarne beweren. Waar de regi- seur er echter één van beproefde Nederlandsche burger zich ten huidigen dage mag verheugenIn onze stad stierf plotseling iemand, terwijl zijn vrouw op weg was van Indië naar ons land. Zijn zoon moest dus de verzorging van het lijk op zich nemen. Hij meende, dat zijn vader indertijd te kennen had gegeven, dat hij zijn stoffelijk overschot wilde laten veras- schen, doch hij wist dit niet zeker. Derhalve seinde hij zijn onderweg zijnde moeder. Door een toeval had het telegram vertra ging. Aangezien het antwoord zich liet wachten, trof de zoon in overleg met de familie alle toebereidselen voor een begrafe nis. De begrafenis zou op een Maandag- nog wel eens onder handen zal nemen. En als zijn discipelen zijn wenken dan ter harte nemen, dan kan 't niet an ders, of de eerste opvoering wordt -een groot IJmuidensch succes. Of de Dor- denaren in dat geval echter zullen juichen betwijfelen we. De wedstrijd. Zooals gezegd ontbraken bij Storm vogels Blinkhoff Jr. en Bakker op 't appèl. H. F. C. verscheen echter nog veel onvollediger. Ze telde n.l. niet minder dan 5 invallers. Bouvy, v. Beekum, Miezèrus, Engel, Nyboer Eldering, de Koning Bureinan Steenhauer Gölner de Jonge Zooals uit deze opstelling blijkt, was Sint weer present. Het niet zeer talrijke publiek verwelkomde hem met een hartelijk applausje. En ook wij roepen dezen sympathieken, be scheiden sportman van deze plaats een hartelijk welkom toe. De eerste aanvallen komen van den H. F.C.-kant, wat niet te verwonderen is, daar de Haarlemmers den stevigen wind in den rug hebben. De Stormvo- gels-werdediging zit echter goed op den bal, zoodat het alleen Van Beekum gelukt een paar harde, doch niet zui ver gerichte schoten te lossen. Het duurt niet lang, of ook de Stormvogels- aanval doet zien, dat hij present is, Sint speelt een aantrekkelijke partij, evenals Asbeck Brusse. Visser onder scheidt zich meermalen bij het op brengen van den bal, maar schiet slecht. Sprokkreeff profiteert van een paar harde centers van Sint, zet goed voor, doch ziet voorloopig geen zijner voorzetten benut. H. F. C.'s aanvallen izijn, ondanks den steun van den wind, niet bijster gevaarlijk. Er zit weinig verhand in de blauw-witte voorhoede, zoodat de Stormvogels-verdediging, waarin Haak en Nieborg zich aardig thuis gevoelen steeds met succes kan ingrijpen. Van der Wint heeft het dan ook uiterst kalm, alleen een keihard sehot van Van Beekum uit een vrije trap, doet hem even in actie komen. Even later schijnt hij bij een aanval van Engel opnieuw in actie te moeten komen, doch de scheidsrechter fluit ten on rechte voor buitenspel. Nadat Visser een paar mooie kansen onbenut heeft gelaten, geeft hij een hoogen voorzet, Sprokkreeff snelt toe en maakt op fraaie wijze Stormvogels' eersten goal (10). De thuisclub blijft in de meerderheid en het is dan ook geheel tegen de ver houding in, wanneer Miezèrus met een prachtig, onhoudbaar schot gelijk maakt (11). Sint trapt af en reeds dadelijk wordt een corner geforceerd. Tot driemaal toe tracht Visser in te schieten, doch tel kens wordt hem zulks belet. Tegen het einde van de eerste speel- helft krijgt II. F. C. drie corners te ne men. De laatste schiet Miezèrus kei hard in, doch v. d. Windt redt keurig. De tweede helft had een éénzijdig verloop, daar H. F. C. zoo goed als niets had in te brengen. Koster en Haak stonden dan ook tot op de helft, v. d. Wint eenzaam achterlatend. Diens éenig werk bestond in het stoppen van eenige zuivere schoten van Koster. Ons verslag zou eentonig worden, wanneer we regelmatig opsomden de talrijke aanvallen van het Stormvo- gels-quintet, of vertelden van de vele vergeefsche pogingen van Sint om te scoren. Genoeg zij, dat Visser en Sint ieder éénmaal scoorden, zoodat Storm vogels met 31 won. De invaller-kee per de Jonge kweet zich in deze perio de goed van zijn taak. Zaterdagmiddag-voetbal. Het is aan D. V. S. gelukt om Zater dag j.l. V. I. O. S. een welverdiende nederlaag toe te brengen. Hoewel V. I. 0. S. met invallers speelde voor v. d. Plas, v. Dongen en Terhorst was het toch^ mogelijk geweest minstens de eer" te redden. Voor de rust ging het spel gelijk op maar de geboden kan sen werden door te groote langzaam heid van de voorhoede niet benut. De echtsbuiten van D. V. S. doelpuntte met een hard schot, dat de V. I. O. S.- keeper laat glippen. Na de rust is V. 1. O. S. geregeld sterker, maar door te veel opdringen en het met man en macht verdedigen van halflinie en back's van D. V. S. laat een goal op zich wachten; vermelding verdient een schot van v. d. Velde, dat de sterkte van de bovenlat beproeft. Een uitval van D. V. S. wordt V. I. O, S. voor de tweede keer noodlottig en met 20 voor D. V. S. komt het einde van dezen slecht gespeelden wedstrijd. Wil V. I. O. S. in de competitie%ie haar wacht eenig succes behalen, zal er geducht getraind moeten worden. V. I. O. S. II 'moest met 10 de meer derheid van Ulysses II erkennen; voor I. O. S. II zeker geen slechte presta tie. Zaterdag van hier naar de Noord voor het maken van een proeftocht keerde eerst gisteren daarvan ,teni| Het Duitsche stoomschip li Kimme neemt aan de Hoogovens een ding ijzer in voor Italië. Verschillend© opgelegd gew< zijnde vrachtschepen van de Mij. Net land' vertrokken in hallast naar Not Amerika, om vandaar graan naar Eij pa te verschepen. In de week van 15 tot 22 Septeni zijn alhier uit zee binnen gekomen! stoomschepen en 1 zeilschip en naar vertrokken 78 stoomschepen en 2zeelichi De nieuwe „Statendam". De „Statendam" van de Holla! Amerika Lijn, welke op de werf 1 Harland Wolff te Belfast te wil liep, is het grootste schip, dat in 1' gebouwd is. Het is 30.000 ton groot* is 697 voet lang, 81 voet breed en lii* een diepgang van 53 voet. Aan boord is ruimte voor 3000 p&i giers. De „Statendam" is niet alleen 3 grootste schip, dat dit jaar van sta? liep, doch het heeft ook grooter af| tingen dan elk ander schip, dat si', den oorlog in Engeland of waar gebouwd is. Aan boord zijn een bibliotheek, li: en schrijf zaal en een palmentuin. De electrische installatie is dé grf ste, welke ooit op een schip is aai1 legd. De grootste reddingsboot ter were1 Heden zal op de Mersey de gil ste reddingsboot van de wereld ple tig te water worden gelaten. Zij is' eerste van een serie van meer dan; motorreddingsbooten, die voor de gels che reddingsmaatschappij bouwd wordt. De boot, ingericht I uitsluitend door motorkracht bét' gen te worden, heeft twee afzondei ke machinekamers, ieder met een paards motor. Verder zijn er twee terdichte afdeelingen waar schipbr kelingen warme dranken kunnen \f den toegediend en ingericht voor geveer 150 personen. Het vaartuig uitgerust met een zoeklicht en een 1, werpkanon en heeft evenveel wai dichte afdeelingen als een mocüj slagschip, zoodat het practisch i zinken kan. Zendingsweek. In verschillende bladen werd re< medegedeeld, dat de te Oegstgeest m en werk end© Zendlngs-Corporatiesi groote najaars-actie organiseeren. n concentratie van aandacht en bela< stelling te bevorderen en om de v het werk benoodigde gelden bijeei J brengen wordt ook dit jaar weer d Zendingsweek uitgeschreven. 1 f „week van Gebed, Toewijding en Off! 1 Vastgesteld werd de week van 2d dag 23 tot en met Zondag 30 Novemf 1 Zij eindigt op den Zendings-Zoni welke ditmaal bijzondere aandacht U dient omdat het is een dag van al, meen gebed voor de Wereld-Zending Uit het bovenstaande moge men f afleiden dat voor dien tijd geen gel( noodig zouden zijn. Wanneer men weet dat op 1 Septi ber de achterstand in de ontvangs f 250.000 was, is verder comment overbodig. Bovendien moeten vóór 1 October noodige middelen gevonden worden te voorkomen, dat de credieten ten hoeve van d© Zendelingen geweig worden. Het is voldoend© bekend, we moeilijkheden voor de Zendelingen e staan door het niet tijdig verstrek! van benoodigde gelden en tractemeni SCHEEPVAART. IJmuiden. Vertrokken 19 Sept.: Brunswijk, st., Blyth, ledig; Teresa, st., Bilbao, na gebunkerd te hebben; 23 Sept.: Eisvogel, m.b. (bijlegger) Londen. Het stoomschip Sumatra van d© Stoomvaart Mij, Nederland, vertrok NIEUWE UITGAVEN.^ Slechts één op de duizend. Dit is titel van een mooi© geïllustreerd© lï chure, uitgegeven door de Vereenig tot behoud van natuurmonumenten Nederland. Het is, zoo wordt geze uitgegeven om te laten zien, wat Vereeniging tot stand bracht, meer i om; den lezer op te wekken het werJ( steunen, waar in de allereerste plaa om zooveel mogelijk het gevoel inga

IJmuider Courant | 1924 | | pagina 2