Voor de Wintermaanden U.V.V.Stormvogets Koopt THANS REGENJAS MANTEL Joh.deWaard's Kosthuis Deelname aangeboden flink Dienstmeisje uwe Cape Wollen Testen van t 14.50 tot f8.75 TRUIEN Sjaals Handschoenen Meuwe Knip- en Naaicursus onder het beheer van de gemeente te bren gen. Deze pogingen stuitten af op princi- pieeie bezwaren van den Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, omdat de Minister het standpunt was toegedaan, dat dergelijke inrichtingen zooveel mogelijk moesten uitgaan van het particuliere initiatief Sedert is verbetering ingetreden in hel administratieve beheer, gevoerd door het bestuur van de ambachtsschool en daarom achten wij de vraag, de ambachtsschool onder het beheer van de gemeente te bren gen, niet meer urgent. Intusschen is de motie-Vermeulen aanlei ding geweest om nader besprekingen aan het departement van Onderwijs te houden, omtrent de wenschelijkheid, de ambachts school onder het bestuur van de gemeente te brengen. Opnieuw is düarbij gebleken, dat de Minister te dezen opzichte niet van standpunt is veranderd en op de noodige medewerking niet valt te rekenen. Hoewel men van meening kan verschillen over de vraag of de overdracht van de nijverheidsavondschool aan het bestuur van de ambachtsschool voordeelen biedt, zal toch deze vraag, mede naar aanleiding van een schrijven van den inspecteur van het Nijverheidsonderwijs, opnieuw onder de oogen worden gezien en de commissie van toezicht op de nijverheidsavondschool en het bestuur der ambachtsschool daar over worden gehoord. Reeds nu kan worden opgemerkt, dat het blijken zal, dat zoolang de ambachtsschool niet beschikt over een permanent gebouw het noodig zal zijn voor het nijverheidsavondonderwijs afzonderlijke lokalen beschikbaar te stellen. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Uitslagen j.l. Zondag gespeelde wed strijden. U. V. V—STORMVOGELS I 1—1 STORMV. II—AJAX III 0—2 V. V. II.STORMV. III, uitgesteld. STORMV. IV—V. V. II. II 2—1 SPAARNVOGELS—STORMV. V 8—2 STORMV. VI—STORMVELD II 2—4 A.s. Zondag wordt gespeeld: STORMVOGELS—E. D. O. te 2 uur. A. F. C. II—STORMV. II te 2 uur. H. F. C. III—STORMV. III, te 10 uur. V. S. V. IV—STORMV. VI, te 12 uur. Het ie eu 5e elftal geen wedstrijd. In herinnering wordt gebracht dat des Zaterdagsmiddags voor de trai ning alleen spelers van de -elftallen 3 t/m. 6 worden verwacht, tenzij de trai ner anderen verzoekt te komen. VOETRAL. 1—1. STORMVOGELS—U. V. V. Overzicht. Deze uitslag zal de ingewijden in de voetbalwereld wel eenigszins be vreemd hebben. Stormvogels, dat de vorige week drie goals tegen Ajax scoorde, zag thans slechts kans één goal tegen U. V. V. te maken. Over het geheel speelde Stormvogels stukken minder dan tegen II. B. S. en Ajax. De voorhoede, die ons in de ze wedstrijden zoo vaak op „open" spel onthaalde) speelde van .heti bfe- gin tot het einde een akelig langzaam uitgevoerd shortpassing, waarhij As beck en Oldenburg vooral de laat ste bijna niets te doen kregen. Ook het verhand tusschen voorhoede en middenlinie was lang niet ais tegen H. B. S., terwijl dit toch goed had kunnen zijn, omdat de U. V. V. voor hoede, een tiental minuten na het be gin uitgezonderd en op enkele be vliegingen van David Buitenweg na, er niet veel van terecht bracht. Haak was als half-back bij lange na zoo goed niet, als in den wedstrijd tegen II. B. S. als back. Het komt ons voor, dat hij voorloopig op deze plaats de noodige snelheid mist, waardoor een snelle wing gemakkelijk spel zal krijgen. Het achtertrio heeft naar be- hooren zijn plicht gedaan. Bij U. V. V. was Swarttouw zoo ver standig niet den geheelen wedstrijd door den buitenspelregel toe te pas sen. In dat opzicht had hij waar schijnlijk het vorige seizoen leergeld betaald. Keeper v. d. Brink heeft een aantal moeilijke schoten te stoppen gehad en deed 'dat op zekere wijze. De voorhoede was, zooals gezegd, niet bijster op dreef. Het binnentrio heeft vrijwel geen behoorlijk schot ge lost. De middenlinie heeft verdedigend goed werk verricht, daarbij vaak ge steund door Vos; een groote steun voor den aanval was zij echter niet. Scheidsrechter Laarmans heeft naar behooren zijn taak verricht. Alleen heeft hij enkele keeren gefloten, als zulks niet noodig was, -daar hij daar mede de overtredende partij bevoor deelde. De wedstrijd. Om 2.10 stellen de volgende elf tallen zich op: v. d. Brink Rumbrink Swarttouw v. Gelder Smelt Tap Buitenweg, Huizer Arentse, Vos, Walder Asbeck, Visser, Sint, Blinkhoff Sr., Oldenburg Haak Snoeks Struys Koster Blinkhoff Jr. v. d. Wint Na het gebruikelijke krachtsverken- nen, komt U. V. V. krachtig opzetten. Jan Vos haalt enkele aardige trucjes uit, waardoor hij Walder in de gele genheid stelt enkele voorzetten te ge ven, waaruit Huizer eenmaal hard in v. d. Wint's veilige handen kogelt. Ook Buitenweg laat zich niet onbetuigd. Na een snelle doorbraak schiet hij keihard in 't zijnet. Tot dusver heeft de Stormvogels- voorhoede nog weinig van zich doen spreken. De eerste gevaarlijke aan val wordt geleid door Struys. Van de rechtsbuitenplaats zet hij voor het doel, Asbeck schiet in, doch v. d. Brink stopt. Direct zit U. V. V. weer voor het iStormvogels-doeii ;Een 'jcóiS ner veroorzaakt een zeer gevaarlijk moment. Gelukkig brengt Blinkhoff's hoofd redding. Via Snoeks komt de bal bij Oldenburg, die een ren onder neemt, zooals hij er tegen Ajax zoove le ondernam. Hij zet met een boogje voor het doel, waar Swarttouw door wegkoppen een voorkomt. Over dezen wedstrijd het volgende; Als om ruim drie uur de spelers op het terrein aanwezig zijn, blijkt dat v. j d. Velde, Boon en Terhorst verhinderd waren en dat slechts één invaller pre- sent is. D. V. S. is volledig. V. I. O. S. wint den toss en speelt j eerst tegen de zon in, er wordt met 4 man in de voorhoede, 3 in de half- linie en één back gespeeld. Al dadelijk is O. V. S. in de meerder heid en krijgt v. d. Kuil druk werk. Eenige harde schoten, waaronder en kelen van zeer korten afstand, weet hij uit zijn doel te houden. Na ongeveer 10 min., als bij een aanavl van D. V. S., V. d. Boogaard de midvoor tegen den grond loopt, wordt hiervoor een straf schop toegekend. De bal wordt door Legorius tegen de paal getrapt en weg gewerkt.. Het blijkt slechts uitstel van exutie? Bij een volgenden aanval, als v. d. Kuil niet weg kan werken loopt Legorius den bal in het net. V. I. O. S. wijzigt nu hare opstelling, de Koning gaat in de half-linie en v. d. Boogaard j back spelen, hetgeen een verbetering blijkt, daar V. I. O. S. nu in den aan- val komt en de keeper bij een dezer, slechts ten koste van corner kan red- vrij zeker doelpuntden. Dan komt da gelijkmaker, als v. d. i Pijl fraai voor doel zet en v. d. Plas Is tot dusver U. V. V. de meerdere ge-met een harde schuiver de eerste goal weest, thans gaat het spel vrij gelijk voor V. I. O. S. maat. Vlak hierna is op. Beide partijen spannen zich ge-het rust. Na half-time gaat het spel ducht in, zoodat het talrijke publiek meer gelijk op, v. Leeuwen komt al waar voor zijn geld krijgt. Nadat Sint leen voor den keeper te staan, maar en Blinkhoff Sr. beiden het doel te hoog schiet juist over. hebben gezocht, gaat Buitenweg, die Dit is het sein voor D. O. S. om nog nog al eens vrij spel heeft er snel van- eens flink aan te pakken, maar de door, zwenkt naar binnen en lost dan een hard schot, dat tegen de paal stuit. Een oogenblik speelt Stormvogels achterhoede van V. I. O. S. weert zich zoo geducht dat er geen doorkomen aan is. Een free-kick op het V. I. O. S.- mot tien man, daar Oldenburg's shirt doel wordt juist naast geschoten. Dan het begeven heeft. Toch blijven de blauw-witten aanvallend, daar het schijnt, dat U. V. V. het tempo niet kan volhouden en al meer en meer af zakt. Nadat het korte samenspel tus schen Blinkhoff Sr. en Sint al menig maal mislukt is, schijnt het eindelijk succes te zullen hebben. Blinkhoff gaat in z'n eentje op v. d. Brink af, kan ech ter den bal niet onder schot krijgen, zoodat Swarttouw kan redden. Daaf Buitenweg tracht de situatie te redden door rechtsbinnen te gaan spe len. Veel baat ook dit niet, daar Koster c.s. zeer trapvast zijn en Arentsen en Vos vrijwel niets meer presteeren. Een corner, doof Asbeck genomen, kopt Blinkhoff Sr. buiten bereik van v. d. Brink tegen de lat. Even later „boft" U. V. V. weer, wanneer Oldenburg na een doorbraak tegen Rumbrink's hoofd gaat v. d. Steen er van door en geeft hij met een hard schot via de paal V. I. O. S. de leiding. D. O. S. doet wanhopige pogingen om gelijk te maken, echter alle zonder succes. Als even later van der- Steen weer alleen voor den keeper komt te staan, kanjert hij den bal te gen den onderkant van de bovenlat, de bal komt ruim een halve meter achter de lijn op den grond, hetgeen den heer Pigge, die overigens dezen wedstrijd welke een eenigszins forsch karakter droeg, naar behooren leidde, ontgaat. Onder groote spanning komt dan het einde en heeft V. I. O. S. revanche ge nomen. Voor a.s. Zaterdag is vastgesteld: G. F. C. I—V. I. O. S. I. V. I. O.. S. II—G. F. C. II. TrekvogelsKennemerland II. Het zou ons niet verwonderen als al- drie de elftallen, indien zij volledig le schiet. Bij een aanval van U. V. V. weet verschijnen de overwinning wisten te Arentsen een corner tc forceeren. behalen. Snoeks kopt den bal weg, maar de balAangaande de wedstrijd G. F. C. II wordt weer ingeschoten, wat v. d. Wint werk bezorgt. Als dan nog een paar aanvallen door te langzaam spel van Sint en Blinkhoff geen goal heb ben opgeleverd, is het rusten. Na een klein kwartier rust wordt weer begonnen. Struys lost al spoe- Trekvogels vernemen wij nog, dat het een vlug gespeelde wedstrijd was waarin de Trekvogels na een kwar tier de leiding verkregen. Wel hadden ze een moeilijke taak, de sterkste te blijven, doch dit gelukte door het goe de spel der half-linie, die zich schitte dig een venijnigen schuiver, dien v. d. rend rehabiliteerde. Voor de rust wist Brink stopt. U. V. V. antwoordt met men nog 2 maal te scoren, waarbij een een tegenaanval, waarbij Walder hoog maal uit een penalty. Daarna nog eens, over de lat schiet. Weer is 't dan terwijl het G. F. C. gedurende den Struys, die v. d. Brink aan 't werk zet.geheelen wedstrijd niet gelukte een Üit een vrije trap schiet hij ontzettend doelpunt te maken, ondanks hard hard in, waarna v. d. Brink schitte-werken. De uitslag was dus 04. rend den bal over de lat stompt. Ook i Nog werd Zaterdag een wedstrijd ge- Snoeks lost eens een schot, dat ech-speeld tusschen elftallen der knapen- ter juist tegen de deklat komt. Ten- vereenigingen uit IJmuiden en uit Vel- slotte heeft Acbeck na volhardend sen, waarbij de Velsenaren met 5—4 in doorzetten succes met een schot, datde meerderheid bleven, via de paal in 't net komt (01). j Algemeen is thans het vermoeden, dat Stormvogels nog wel enkele doel punten zal maken. U. V. V. is niet meer in staat het v. d. Wint lastig te maken. Zelfs een deel der voorhoede helpt me de verdedigen. Blinkhoff en Koster staan tot bijna op de helft. Een door braak van Buitenweg brengt wat le ven in de brouwerij, maar Vos schiet naast. Dan gaat het weer op 't U. V. V. doel af, waar de verdediging, met Swarttouw aan 't hoofd, zich goed weert. Een hard schot van Blinkhoff stopt v. d. Brink fraai, maar hij heeft geluk als Oldenburg tegen de paal J schiet. Tege'n het einde leeft U. V. V. wat op, luide aangemoedigd door het publiek Toch brengt zij het St.-doel niet zóó in gevaar, dat de gelijkmaker verwacht kan worden. En toch komt deze. Vlak voor het einde „dribbelt" Buitenweg langs Struys, Koster en Blinkhoff Jr., om dan langs den uitloopenden v. d. Wint te schieten (11). Als Stormvo- gels heeft afgetrapt, klinkt spoedig het eindsignaal. SCHEEPVAART. IJmuiden. Aangekomen 19 Oct. As- tarte, St., Bremen, cement, steiger sluis bouw; vertrokken 17 Oct.: Vreewijk, st„ Rotterdam, ledig; 21 Oct.: Astarte, St., Amsterdam, restant-lading. Velsen. Vertrokken 17 Oct.: Keise- rinde Dagmar, St., Huil, ledig; 20 Oct.: Wright, St., Newcastle, id. In de week van 13 tot 20 October 1924 zijn te IJmuiden uit zee binnen gekomen 74 stoomschepen en naar zee vertrokken 69 stoomschepen en 1 zee lichter. Zaterdagmiddag-competitie. De doelpuntenhonger van Trekvo gels scheen -nog niet gestild te zijn na de 51 overwinning op Bato; met niet minder dan 40 heeft zij G. F. C. II de nederlaag toegebracht. V. I. O. S. II O. V. S. II ging w. n. o. van O. V. S. II niet door, terwijl V. I. O. S. I dat met slechts negen man speelde een 21 overwinning op. O, ,V. S. wist te beha- len, «LJ Verbetering van den vischhandel. Zooals we onlangs vermeld hebben, was er van de vereenigde visch-groot-1 bandelaars in Berlijn een voorstel uit- j gegaan, om door doeltreffende annon- ces, vooral wijzende op de gezondheid, die door bet vischeten bevorderd wordt, bet vischverbruik trachten te vergrooten. Gemeend werd, dat de on kosten, daaraan verbonden, zouden kunnen bestreden worden door een subsidie van 2% der besommingen toegestaan door cle reederijen van vis- schersschepen. Op dit voorstel heeft de vereeniging der „Deutschen Hochseefischereien'' de D. F. Z. van antwoord gediend, dat we hier in hoofdzaak meedeelen. Naar de meening der reeders is reeds vroeger door middel van de pers vaak op de waarde van het visohgebruik ten opzichte der gezondheid gewezen; of nu beter resultaten zullen verkregen worden door annonces, is aan twijfel onderhe\ig. Daarenboven zal men met 2 der besommingen niet klaar ko men, want adverteeren kost veel geld. De oorzaak van bet weinige visohver- bruik zit ook niet in het geringe be lang dat in de viscb-consumptie ge steld wordt, maar wel in de heer- scbende geldschaarscbte. De meeste menschen moeten zich bekrimpen, zelfs op liun voedsel, en op visch wordt de bezuiniging meestal in de eerste plaats toegepast. Het geneesmiddel is te vinden in 'het verlagen der visch- prijzen. Het is waar, alles werkt mee om den prijs boog te houden: dure vrachten, verpakking, belasting en an dere onkosten; maar misschien zou er toch wel iets op gevonden kunnen worden. Een andere oorzaak ligt in de on kunde der huisvrouwen om zeevisch lekker klaar te maken of in haar ge ringen lust daartoe. En bier is het ge neesmiddel even moeilijk te vinden. Vóór den oorlog, van 1908 af, heeft men op een bijzondere wijze propagan da voor het vischverbruik gemaakt door kookcursussen, lezingen, uitdee- ling van kookboekjes, en niettegen staande dit alles, was de vermeerde ring der consumptie van geen betee- kenis. En toch dient die propaganda- arbeid voortgezet te worden, maar dat kan niet gebeuren door de reederijen, die zeiven er slecht voor staan. Te ho pen is het, dat de regeering, daar bet een volksbelang is, middelen voor de tenuitvoerbrenging weet te verschaf fen. Het beste middel om vischvoedsel algemeene bekendheid te geven is ze ker wel de oprichting van winkels voor gebakken visch. Hierdoor zijn de huis vrouwen van de bereiding bevrijd. In Engeland maken die winkels grooten opgang; niet alleen wordt er ter plaat se de visch geconsumeerd, maar ook wordt de gebakken visch naar huis voor den maaltijd meegenomen. De op richting dezer winkels ligt niet op den weg der reeders, maar wel op dien der handelaars. Gelukt het om in Duitsch- land honderd, of beter eenige honder den van winkels voor den verkoop van gebakken visch te installeeren, dan zal dit duizendmaal meer nut op leveren dan de uitgebreidste propagan da door middel van dure advertenties. N. VI. Ct. QEVRAAOD een net Dagmeisje. Adres: Neptunusslraat C 26. Net Dagmeisje GEVRAAGD. Adres: van der Linde, Visschershaven (naast Politiepost). Nette Dagdienstbode gevraagd. Zich aan te melden 'a avonds tusschen 7'/,—9 uur. AdresMevrouw NIEPOORT, Wilhelminakade 89. COIFFEURS Zelfstandige nette Bediende OEVRAAOD. Aanmelden Wlllems- plein 19, IJmuiden. VOOR TERSTOND OEVRAAOD Flink Jongmensch volkomen bekend met expeditie factureeren en machineschrijven. Schrift, sollicitaties met volledige inlichtingen aan N. V. Zeevischhan- del G. DEKKER, IJmuiden. OEVRAAOD, door Nachtwaker, in stil gezin. Brieven onder no. 2358, bureau van dit blad. voor flink Persoon met eenig kapi taal (8001000 gulden), in winst gevende onderneming (vischbedrijf). Brieven onder letter C, bureau van dit blad. Jongelui zonder kinderen, zoeken klein Huisje of Bovenhuis. Brieven onder no. 2359, bureau van dit blad. TE KOOP in goede staat zijnde Heeren/iets en Werkfiets, voor billijken prijs. Adres te vernemen bureau van dit blad. Mooie Hond TE KOOP, Duitsche herder, stam boom. Kanaalstraat 47. 'I, Viool met KIST en STRIJKSTOK te koop aangeboden. Te bevr. Boekhandel RAADMAN, Velseroord. VISSCHERIJ. Nieuw soort ijs. Eenigen tijd geleden gaven we me- dedeeling van een nieuw soort ijs, dat in Canada onder den naam van „Prest air ice" bij de visscherij en den visch handel gebruikt werd, en moest uit munten door langeren duur. Proeven genomen op trawlers en bij verzending van vdsoh op lange trajec ten, moeten echter niet zeer goed zijn meegevallen. Men heeft het er evenwel niet bij Ia- ten zitten en is voortgegaan met proef nemingen, en dat die een bevredigend resultaat hebben opgeleverd, blijkt hieruit, dat er een maatschappij opge richt is, die alleen het recht bezit voor de fabricatie en den verkoop van het nieuwe verkoelingsmiddel, en geves tigd is te Montreal. Nadere berichten over verkregen uitkomsten zouden zeer gewenscht Ondertrouwd JOSEPHUS L. LACOR en ANNIE M. SMIT. Amsterdam, 77-;j' 21 October 1924. Velseroord, Trompstraat 193. In de week van 13—18 Oct. '24 werden in de Badinrichting aan de Snelliusstraat, IJmuiden, gebruikt 21 Kuipbaden 70 Douchebaden Tarief] Kuipbad 45 cent. Douchebaden 25 cent. OEVRAAOD een Leeftijd 17 5 18 jaar. Adres te ver nemen bureau van dit blad. een onmisbaar Kleedingstuk. Wij brengen ze zoowel in de goed- koopere ais betere kwaliteiten, In Qummi en Oabardien. met mouwan in enorme sorteering. Vraag onze Overhemden fasmodel Meest practisch model. Aanbevelend, Heeren-Modes, Hoeden en Paffen Magazijnen Kanaalstraat C 22-24, Telefoon 171. Orondig onderricht wordt gegeven in het geheele Costaam- vak, Heeren-onderkleeding en Kinderconfectie. Voor gehuwde dames gelegenheid voor aparte cursus en huishoudelijk gebruik te leeren. Lesgeld f4.-per maand. Dames die wenschen deel te nemen kunnen zich vervoegen voor 1 November a.s. bij de coupeuse L. Menger, Velserduinerbuurtweg 314, Velseroord. Tevens kunnen nog eenige meisjes tot de breicursus worden toegelaten.

IJmuider Courant | 1924 | | pagina 3