UW TRUIEN Kinder Modes Joh.deWaard's Het vervloekte Eiland f Na het rooken WYBERT Net Meisje Net Meisje Nette Dienstbode Kraamverpleegster Sigaretten- inpaksters Meisjes P. J. NAUTA Te Koop, Woonhuis, Dieren-Asyl Aanbesteding. Oran jestr, C 25 17 Kuipbaden 59 Douchebaden Verloren Wie niet adverteert verkoopt niet In onze afdealing Ijsmutsen Mutsen Alpins Meisjes Hoeden Truien Tricot Pakjes Wollen en Zijden Sjaals Petten, Baretten enz. TttRUPk THEMTEI? Schitterend komisch by werk! De Hygi ne van het Hnwelijk. 5 Vakkleeding-Magazjjn ICalverstrast 168 - Velseroord R. H. BROUWER. fr tg ser overgeeft. Deze loopt snel met den bal door, om vervolgens hard in te schieten. Mac Neill stopt wel, maar werkt niet weg, waarna Blinkhoff Sr. den bal slechts behoeft aan te raken Stormvogels de leiding te geven (1-0). Wanneer H. V. V. weer heeft afgetrapt brengt haar voorhoede den bal vlug op. Een voorzet van rechts belandt bij Max Jansen, wiens schot rakelings naast igaat. De Stormvogels komen nu sterk op zetten. Struys krijgt een vrije trap op den rand van het strafschopgebied te nemen. Mac Neill wordt in 't doel ge assisteerd door Van Kar nebeek, terwijl twee andere H. V. V.'ers niet ver van den bal stelling nemen. In deze om standigheden was het verkeerd ge zien, hard in te schieten en was een center naar een vrijstaanden clubge noot beter (geweest. Thans schoot Struys tegen één der H. V. V.'ers aan. Goed spel van Visser stelt Oldenburg en Asbeck in staat een paar maal snel door te breken, uit wier voorzetten Sint en Blinkhoff Sr. kansen krijgen tot doelpunten. Eerstgenoemde is ech ter bijzonder slecht op schot, terwijl laatstgenoemde steeds even te lang wacht, zoodat Campioni of de Beus weer redding kunnen brengen. Hoewel H. V. V. er niet veel van te recht brengt, kan de Stormvogels-ver dediging toch niet geheel op haar lauweren rusten. De tamme aanvallen bezorgen Koster c.s. echter weinig moeite. Slechts eens ontstaat een ge vaarlijk moment, wanneer men in de Stormvogelsgelederen denkt, dat de bal over de zijlijn is geweest, doch v. Gessel Snouck Hurgonje laat door spelen. Deze plaatst den bal naar Sandberg, die hard tegen de lat schiet. Nogmaals bemachtigt een H. V. V.'er den bal, maar nu gaat het schot naast. Na dit fortuintje krijgt Asbeck plotse ling een bevlieging. In z'n eentje pas seert hij enkele H. V. V.'ers, om ten slotte hard in te schieten, welk schot Mac Neill evenwel ten koste van een corner keert. Dezen trapt Sint over de lat. In de laatste minuten voor de rust komt H. V. V. nog even in actie. Een hard schot van Neuerburg komt in de veilige handen van Van der Wint en Jansen schiet nog eens naast. In de allerlaatste minuut voor de rust schiet Blinkhoff Sr. uit een voorzet van Ol denburg rakelings voor 't doel langs. De rust schijnt II. V. V. goed gedaan te hebben, althans het gekikt den Ha genaars het spel geruimen tijd op de Stormvogels-helft te houden. Het ver band tusschen Stormvogels-backs en half-backs is ver te zoeken, wat ten gevolge heeft, dat laatstgenoemden tel kens gepasseerd worden. Gelukkig voor Stormvogels schieten de H. V. V.- ers slecht. Neuerburg schiet hard in. Van van der Wint springt het leder tegen de paal en rolt dan langs het doel zonder aangeraakt te worden. Dit fortuintje is voor de Stormvogels voorhoede een sein ook weer eenige teekenen van leven te geven. Olden burg rent snel langs de-lijn en schiet hard in. Mac Neill stopt fraai, doch oogenblikkelijk loopt Blinkhoff hem het doel in, echter zonder den bal, daar de kleine Haagsche doelman de- verdwijnt de onaange name smaak in den mond direct door ge bruik van de verfris- schende TABLETTEN Groote doozen 65 Cts. iiiiiuiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiminiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiniiiniiiiiiiiiiiiiiHHi zen naast de paal had geworpen. Na goed werk van Asbeck breekt Visser bij een volgenden aanval door de H. V. V.-v erdediging. Hij komt alleen voor Mac Neill, maar schiet weer niet best. Intusschen wordt het spel er niet mooier op. De Stormvogels-voorhoede raakt hoe langer hoe slechter op dreef, terwijl die van H. V. V. de mooiste kansen onbenut laat. Als er nog -een kwartier is te spelen, krijgt Stormvo gels een penalty te nemen. We zien in gedachten reeds Mac Neill gepasseerd door een gloeienden kogel van Struys, als Blinkhoff Jr. zich achter den bal plaatst en een zacht rollertje op Mac Neill afzendt, dat deze gemakkelijk stopt. Hoewel het spel technisch op een laag peil blijft staan, werken beide partijen hard voor een doelpunt. Acht minuten voor het einde gelukt het Ol denburg Mac Neill met een houdbaar schot te passeeren, terwijl Sint er vlak voor 't einde een derden goal aan toe voegt (3—0). Nog even wordt afgetrapt en dan fluit van Gessel inrukken. Zaterdagmiddag-Competitie. V. 1.0. S. I leed haar eerste nederlaag door met 21 van G. F. C. I te verliezen. Zij dadelijk gezegd dat, evenals de vorige week, ook nu een gelijk spel de juiste lerhouding geweest zou zijn. Verder annu veerde de arbiter een goal van v. d. Velde om onverklaarbare reden en vermeende hij niets te zien toen v. Leeuwen, die voor het inschieten had, in den rug aangevallen en in hét beruchte gebied „genomen'' werd. V. 1. O. S. II, dat met slechts negen man j speelde, verloor van G. F. C. II eveneens [met 2—1 en Trekvogels behaalde een sprekende overwinning op Kennemerland II. j Met niet minder dan 8- 0 moesten deze het ontgelden. Over de wedstrijden het volgende Als de elftallen in het veld gefloten worden zien wij van V. 1. O. S. slechts 9 inau, waaronder 2 invallers voor v. C ongen hoede wordt duchtig gevoeld. Toch weet v. d. Pijl met een harden schuiver de par tijen op gelijken voet te brengen. Spoedig hierna is het rusten. Er wordt meteen ge draaid en nu is V. 1. O. S. geregeld in den aanval, de eerste goal komt echter van den anderen kant. Door een fout van Boogaard weet de snelle midvoor voor de tweede maal aan G. F. C. de leiding te geven. V. I. O. S. blijft dömineeren, v. d. Velde wringt zich door de verdediging heen en passeert de keeper met een hard schot, deze goal werd echter geheel ten onrechte geannuleerd. Het spel blijft nu gelijk op gaan en spoedig daarna is het tijd. Uitblinkers bij V. I. O S. waren v.d. Kuil en Boon. V. I. O. S. II verloor met 2—1, welke stand reeds met rust bereikt was. Daar er slechts met negen man tegen een volledig elftal gespeeld werd, is dit nog niei eens slecht te noemen. Trekvogels verpletterde Kennemerland II. Van de 8 goals wist Muller er niet minder dan 6 te scoren. Welke pogingen Kenne merland ook aanwende om de eer te redden, de achterhoede van Trekvogels met Mulder aan het hoofd wist van geen wijken, zoo dat Geiteman in het doel niet veel te doen kreeg. Voor a.s. Zaterdag Is vastgesteld H.S.C. I—V. I.O.S. I. V.I.O.S. II—D. V. S. II. T rek vogels—Vitesse. V.I.O.S. I'achten wij wel in staat om H.S.C. te slaan, V.I.O.S. II wint van D. V. S. II en we vragen ons af met welke cijfers Vitesse de suprimatie van Trekvogels zal moeten erkennen. Wedstrijd Trekvogels II—Blauw Wit Deze ontmoeting die op het terrein van Trekvogels gespeeld werd, eindigde ineen overwinning voor Trekvogels met 6—2. Het spel ging van beide kanten vlug op. Voor halftime was Blauw Wit iets in de meerderheid, maar kon toch niet verhelpen dat Trekvogels in de rust met 2—1 leidde. Na rust wist Blauw Wit nog 1 keer te doelpunten en Trekvogels 4 maal. plannen doen dan dat uit het feit dat Ged. Staten met den minister over de zaak corres- pondeeren wel blijkt, dat zij het met dezen bewindsman betreffende de annexatie niet eens zijn. Over een persoonlijk bezoek van den minister is bij de Staten geen bericht inge komen. VISSCHERIJ. Door den zwaren mist van gister morgen liepen verscheidene botters op het strand en tegen den dijk te den Helder. De schepen konden door de assistentie die direct verleend werd door vletterlui en andere botters, losge- sleept worden. De Duitsche stoomtrawler Moltke O. N. 80 bracht hier Zaterdag van Yar mouth een lading haring aan voor de Visscherij Mij. Nordsee. vernomen, dat het voornemen bestaat den Raad voor de Scheepvaart te verplaatsen van Amsterdam naar 's-Gravenhage, om de huur van het daarvoor gebruikte gebouw uit te sparen. Zij vroegen of dit juist is. Zoo ja, dan zouden zij het zeer betreuren, omdat daardoor aan de belanghebbenden, die, wanneer zij niet op zee zijn, vrijwel steeds in de havensteden verblijven, veel last wordt veroorzaakt en het hooge bedrag aan vergoedingen voor reiskosten het uit gespaarde bedrag aan huur voor een goed deel geheel zal tenietdoen. SCHEEPVAART. De grenswijziging van Haarlem. De Tel. bevatte het volgende bericht Naar wij vernemen zijn de sedert jaren aanhangige Haarlemsc'ne annexatieplannen IJmuiden. Aangekomen 8 Nov.: Moltke, Duitsche stoomtrawler, Yarmouth, haring, visschershaven; S Nov.: Circe, st., Caen, ijzererts, Hoog ovens; Astarte, St., Bremen, cement, steiger sluisbouw; Hebe, St., St. Malo, ijzererts, Hoogovens. Vertrokken 10 Nov.: Astarte, st., Am sterdam, restant-lading; 11 Nov.: Cir ce, st., Blyth, ledig. Velsen. Vertrokken 8 Nov.: Ottawa. St., Kotka, 'ledig. De verbreeding v. h. Noordzeekanaal. Naar aanleiding van hetgeen wij uit het Voorloopig Verslag der Tweede Ka mer op de Waterstaatsbegrooting, ten aanzien van de noodzakelijkheid van verbreeding van het Noordzeekanaal hebben overgenomen, schrijft ons de hoofdingenieur van den Rijkswater staat het volgende: „De wet van 2 Januari 1917, krachtens welke de nieuwe schutsluis te IJmui den gebouwd wordt, tevens beveelt de verruiming van het Noordzeekanaal, ten einde naar gelang van de behoefte waaraan de afmetingen te geven, over eenstemmende met de slagdrempel diepte van de nieuwe sluis. De onteigening der voor bedoelde ka- naalverbreeding noodige eigendommen thans in een beslissend stadium gekomen. De minister van Binnenlandsche Zaken hield tot nu toe vast aan de indertijd aan de gemeenteraden en dubbele raden voor- en v.d. Plas, terwijl Terhorst en v. d. Pijl j gelegde, meer beperkte plannen, volgens later het elftal kwamen compleieeren. G. F. C. is geheel volledig. Het terrein is erg glad wat voor de zwaardere V.l.O.S.- spelers een groote handicap is. G. F. C. wint den tos en V. I. O. S. trapt af. Al dadelijk ontwikkeld zich een vlug spel en we krijgen volop gelegenheid het korte, vlugge samenspel van de Gil&emenschen te bewonderen. Herhaaldelijk zwermen ze voor het V. I. O. S. doel, waarin v.d. Kuil zich uitstekend weerde en er een onnoe- lijk aantal schoten op zekere wijze uithield. Joch kon een doelpunt niet uitblijven en als een der G. F. C. spelers den bal voorzet weet de midvoor uit de ontstane doel- worsteling den bal in het net te loopen. Nu komt V. I. O. S. los en het spel ver plaatst zich nu naar de andere helft. Het gemis van v. d. Plas in de V.I.O.S.-vqor- weike geheel Schoten en Spaarndam, als mede gedeelten van Bloemendaal, Heem stede en Haarlemmerliede tegen schadeloos stelling bij Haarlem zouden worden gevoegd. Slechts heeft de minister eenigen tijd geleden de bepaling omtrent een te verleenen scha deloosstelling laten vervallen. Wij vernemen thans, dat Ged. Staten hiermede geen genoegen hebben genomen en dat zij vasthouden aan het grootere plan, waarin geheel Bloemendaal zou worden opgeheven. De minister zou voornemens zijn zich binnenkort door persoonlijk bezoek een oordeel te vormen." Tot zoover dit bericht. Wij hebben bij den Griffier der Staten naar de juistheid er van geïnformeerd. De Griffier kon ons ever wel geen andere mededeelingen betreffende de annexatie- UIT DE GEMEENTE. VOOR DEN RAAD. Beroep ingevolge artikel 76, 2e lid der Lager-Onderwijswet 1920. Ingevolge de regelen, 'bedoeld in ar tikel 4 der instructie voor Gedeputeer de Staten, is bepaald, dat de openbare vergadering van genoemd college, ter mondelinge behandeling van het raads besluit dd. 17 Juni 1924, houdende af wijzende beschikking op eene door het bestuur der Vereeniging tot oprichting en instandhouding van scholen voor lager en meer uitgebreid lager onder- wijs te Velsen krachtens artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 ingediende aanvraage benevens het daartegen in gediend beroepschrift, is bepaald op Woensdag 19 November 1924, des mid dags te 12 ure in het gebouw der Pro vinciale Griffie Jansstraat 46, te Haar lem. LAATSTE BERICHTEN. j werd bepaald bij de wet van 26 April 1919 en de eindaanwijzing der te ont eigenen perceelen reeds is geschied bij Kon. Besluit van 26 Mei 1922". „Ik kan nog hierbij vermelden, dat vorenbedoelde onteigening rekening houdt met een toekomstig kanaalpro fiel met een diepte van 15 M. onder het Kanaalpeil en breedte van 100 M., op den bodem en 200 M. op den water spiegel. Ter vergelijking diene, dat het tegenwoordig Kanaalprofiel een diepte heeft van 9.80 onder het Kanaalpeil en een breedte van 50 M. op den bodem en 120 M. op den waterspiegel". Tel. In de week van 3 tot 10 Novem ber 1924 kwamen te IJmuiden uit zee binnen 81 stoomschepen en 1 zeelich ter en zijn naar zee vertrokken 67 stoomschepen. Verscheidene leden der Tweede Kamer hadden zoo lezen we in het v. v. dier Kamer over de Waterstaats-begrooting IJMUIDEN. Men verzoekt ons mede te deel on dat morgenavond een samenkomst zal worden gehouden vanwege de Midder nachtzending Ver., waarbij als sprekers zullen optreden de heeren G. Veldhuy- sen van Amsterdam en de middern. zendeling P. Hartendorff van Haarlem. De vergadering zal in de Geref. Kerk worden gehouden en aanvangen te 8 uur. De toegang is vrij. Brand te Santpoort. Hedenmorgen kregen wij bericht, dat de openbare school te Santpoort; in brand stond. Dadelijk togen wij er heen, maar gelukkig bleek dit gerucht onjuist. Wel was er brand, die om half elf was uitgebroken in het woonhuis van het raadslid J. A. DaLmeijer, door dat het kind een petroleumkachel had omgetrokken. De brandweer was spoe dig ter plaatse, maar het huis van den heer Dalmeijer brandde tot den grond toe af. Ook de daarnaast staande on- bewoonbaarverklaarde woningen, bei de onbewoond, geraakten in brand. De daarnaast staande openbare school liep echter geen schade op. De brand weer hield de muur en de dakgoot van de school goed nat. De directeur van openbare werken, de heer Brader, was in de school aan wezig. De kinderen hadden natuurlijk vrij af. Van den inboedel van den heer D. kon maar heel weinig gered worden. Inplaats van kaarten Den 2Sen November a.B. hopen onze geliefde Ouders P. Krab en T. Krab-Heere hunne 25-jar'gs Echt vereeniging te herdenken. Dat zij n g -eie jaren voor ons gespaard inogen blijden, is de wenfcch van hunne dankbare kinderen. IJmuiden, Bloemstraat 66. gevraagd. Adres: HAMBURGER, Bik- en Arnoldkade 12, gevraagd voor alle huishoudelijke bezigheden. Adres r Wed. VISSER, Oranjestraat 9. Nette Dagdienstbode gevraagd. Adres bureau v. d. blad. gevraagd, in stil gezin tegen 1 December a.s. Brieven onder No. 2380, aan het bureau van dit blad. NETTE gevraagd, eind Maart, begin April. Brieven onder No. 2379 aan het bureau van dit blad. N. V. Sigaretlenfabriek voorheen! Qebrs. Melchers, Beverwijk vraagt j| bekend met het inpakken van sigaretten een modern ingericht Kennemerplein, bevatlende 6 kamers met zolder, van alle gemakken voor zien, met 14 dagen te aanvaarden. Te bevr.fa. P. Heere en Zonen. „De Zonnebloem" Beverwijk. Aangeboden een Hollandsche Herdershond en een Duitsche Herdershond. Pracht exemplaren, tegen matige vergoeding. Vrijdag 14 November 1924, om 12 uur 's middags, aanbesteding van versch en bevroren rund- vleesch levering alsmede van gerookt en pekelspek, voor het OARN1ZOEN IJMUIDEN, voor het tijdvak 1 Januari t. m. 30 Juni 1925. Voorwaarden verkrijgbaar op het fort IJmuiden, In de week van 3—8 Nov. '24 werden in de Badinrichting aan de Sneiliusstraat, IJmuiden, gebruikt Tarief i Kuipbad 45 cent. Douchebaden 25 cent. een zwart-lederen portefeuille. Te gen belooning terug te bezorgen bij A. v. d. Steen, Zeemansrust, Bik- en Arnoldkade. brengen wij een keur-collectie pracht kwaliteiten. NAPPALEER met BONT. in alle nieuwe kleuren. Oersons, Vilt, Pluche enz. Onze Collectie is over bekend. dito BROEKJES. Zie onze speciale Etalage hier voor met de laatste nouveauté's Aanbevelend, Heeren Modes, Hoeden en Petten Magazijnen. Kanaalstraat C 22-24 - Tel. 171. HEDENAVOND EN MORGENAVOND Sensatie-drama in 5 acten. VERWACHT WORDT koopt ge nergens voordeeliger dan in het speciale Zuiver wollen MANSTRUJEN, Reclameprijs f 5.25 Zware wollen SCHIPPERSTRUIEN f 10.50 Wollen JONGENSTRU1EN I 1.55 Aanbevelend, a 3e

IJmuider Courant | 1924 | | pagina 3