Ia plateel aardewerk G-outd.» Kristal Theelichtjes en Theepotten Thee-, Onthjjt- en Eetserviezen. Electra lampen HOOGEKDUIJN's Warenhnis. Het volgende ichrijven li Dinsdag aan de Reedersvereeniging gezonden Als antwoord op uw schrijven dd. 22 dezer berichten wij u In de op 21 Augustus j.l. met de directies van de V. E. M., de Marezaten en Praxis ge houden bespreking, werd van Reeders-zijde de wensch te kennen gegeven tot de af sluiting van een nieuw contract te komen. De aanwezige Organisatie-besturen ver klaarden zich daartoe bereid en om zoo spoedig mogelijk besprekingen te doen plaats hebben, waarvoor dan het contract van 1921 als basis zou worden genomen. Reeds den 2en September ontvingen de Organisaties het door genoemde Directies gewijzigde contract van 1921. Op 19 September werd dit contract door de organisaties teruggezonden, gelijk met de door de organisaties noodig geoordeelde wijzigingen, waaronder de U kort geleden toegezonden Ioonsvoorstellen. De Directies, welke in aanvang zoo'n lofwaardigen ijver aan den dag legden, door het concept contract reeds twaalf dagen na de besprekingen aan de organisaties toe te zenden, hadden na het ontvangen onzer voorstellen 52 dagen noodig om de besturen, nog wel in een conferentie en onmiddelijk bij den aanvang der bespreking, mede te deelen dat zij niet bereid ware» over deze voorstellen met ons te spreken. Uw Bestuur zal het kunnen billijken, dat na deze voor ons minder aangename voor geschiedenis, wij er in ons schrijven dd. 12 November op aandrongen binnen veertien dagen een bespreking te houden. Oegeven het feit dat de verbittering der visscherij-bemanning, gewekt door boven aangeduide handelwijze van de genoemde Reederijn, spoedige behandeling onzer voorstellen dringend noodzakelijk maakt, stellen wij U voor nog deze week met ons een bespreking te houden over de door ons ingediende voorstellen, zonder dat daaraan verdere schriftelijke voorbereiding vooraf gaat. De kwestie van den waarborg kan dan in bedoelde bespreking als nummer een op de agenda worden geplaatst. Mocht deze bespreking niet kunnen plaats hebben, dan achten wij het noodzakelijk en plicht de stand van zaken zoo spoedig mo gelijk in de ledenvergaderingen te bespreken. VELSEROORD. Zaterdagavond had in het gebouw Tivoli een propaganda-bijeenkomst plaats van de afd. Velseroord van den Alg. Ned. Geh. Onth. Bond. Het programma bevatte o.a. muzikale medewerking v. de h.h. v.d. Vlerk en Schou ten, een Causerie van den heer Reitma en twee tooneelwerkjes, welke door de onlanga opgerichte tooneelvereeniglng. .Voor Uw Naaste" opgevoerd zouden worden. De voorzitter, A. van Bodegraven opende om streeks 8 uur de bijeenkomst en zette in korte trekken uiteen het doel van dezen propaganda-avond. Het niet talrijk opgekomen publiek kreeg eerst een paar muzieknummers te hooren en daarna het tooneelstukje „Ondergang" dramatische schets in een bedrijf. Waar de tooneelvereeniging „Voor Uw naaste" dezen avond voor het eerst debiteer de, ligt het voor de hand, dat wij nieuws gierig naar haar prestaties waren. En wij willen het direct verklaren, dat deze too- neelclub een aanwinst kan worden voor de geheelonthouders beweging, indien zij op den ingeslagen weg voortgaat. De opvoering van het stukje leverde het bewijs, dat er met ernst gestudeerd was geworden en dat goede krachten zich beschikbaar gesteld hebben, om de propaganda der geheelont houding. door middel van het tooneel, te dienen. De regiseur, de heer van Riessen, had alle eer van zijn ongetwijfeld zwaren arbeid. Wij wenschen niet in het bijzonder over de verschillende rollen te spreken, daar ieder der medespelenden zich met vollen ernst van hun taak kwijten. Het hartelijke applaus en de gespannen stilte der luisteren den was het bewijs, dat men voldaan was over het geleverde werk. De heer Reitsma wees in zijn propaganda- praalje er op, dat de actie der geheelont houders gelukkig weer aan het opkomen was. maar dat zij nog niet die hoogte had bereikt van voor een 10 12 jaren terug. Toen gebeurde het toch, dat 4 weken achtereen voor een uitverkocht huis door de toen bestaande Oeh. Onth. tooneelclub het zelfde stuk werd op gevoerd. Maar spr. hoopte dat de nieuwe tooneelclub dit evenement mocht beleven, daar is geen twijfel aan, gezien den ernst, waarmede zij de zaak aanpakt. Het is verblijdend, dat het werken van toen zulke vele en tastbare rusullaten heeft opgeleverd. In vele gezin nen, waar veel misbruik van alcohol ge maakt werd, is de drank door de actie der goede oude A.n.g.o.l. verbannen. Maar nog te veel gezinnen lijden onder het onbe schrijfelijk leed van het aicohollisme. Er moet met alle felheid gestreden worden tegen den beruchten heerscher, die als verwoe ster van veel levensgeluk optreedt, zoo besloot spreker zijn rede. Na de pauze kregen wij muziek, die zeer verdienstelijk gegeven werd en een blij spelletje genaamd „Een huis vol commen saals". Ook dit werd zeer vlot gespeeld. De lach klonk luider door de zaal bij de eigenaardige verwikkelingen, die in dit stukje voorkomen. Na nog een paar nummers muziek sloot de voorzitter dezen propaganda- vaond met een hartelijk woord van dank aan allen, die hadden medegewerkt om dezen avond te maken tot een gezellige propaganda-bijeenkomst en riep den aan wezigen op om mede eendrachtig den strijd te voeren tegen de ellende van den drank. Na nog een poosje gezellig bijeen geweest te zijn, ging men om 12 uur huiswaarts. Sinds korten tijd bestaat hier de N.V. Woningbouw Velseroord, die obli gaties uitgeeft. Dinsdagmorgen is dooi de politie een bezoek gebracht aan het kantoor in de Trompstraat en zijn alle voorwerpen en bescheiden, op de Ven nootschap betrekking hebbende, in be slag genomen. St. Caecilia. Het Mannenkoor .„St. Caecilia" al hier, directeur de heer Nico Hooger- werf te Haarlem, gaf Zondagavond een uitvoering in het Patronaatsgebouw. Het koor had voor dezen avond de me dewerking verkregen van de dames Trude Oosterveld, viool; Jetty Heyblok- Klein, sopraan en Jo EngeigeerJas pers, begeleiding, en van het Mannen- kwartet „Euphonia", allen uit Haar lem. „St. Caecilia" heeft onder den heer Hoogerwerf groote vorderingen ge maakt. Dit bleek al dadelijk uit de eer ste nummers: „Beati Mortui" en Ave Maria. Zeer mooi toch werden deze nummers vertolkt. Ook de andere door het mannenkoor gezongen nummers werden goed gezongen. De solisten hebben uitstekend vol daan. Mevr. Heyblok vertolkte vele liedjes van den directeur en deed dit op uitnemende wijze. Mej. Oosterveld had het zich met het concert van Tar- tini en „Le Déluge" van Saint Saëns niet gemakkelijk gemaakt, maar had veel succes. De begeleiding door mevr. Engeigeer viel zeer te loven. Over „Euphonia" behoeven we niet uit te weiden. Men heeft weer veel ge noten van dit hier zoo geliefde Haar- lemsche kwartet. Het was een avond vol mooie kunst. Alleen het was des guten zuviel, want er werden niet minder dan 32 num mers uitgevoerd, zoodat het concert eerst bij middernacht was afgeloopen. Overdaad is ook hier niet goed. De Woensdagmiddag verrichtte sectie op het lijk van de G. alhier, die Zaterdag overleed na het gebruik van een hoofdpijnpoeder, heeft uitgemaakt, dat de doodsoorzaak niet in het ge bruik van den poeder moet worden ge zocht. Ook in ander opzicht is van mis drijf geen sprake. VELSEN De Rijks Hoogere Burgerschool. De aanbesteding voor den bouw dei- Rijks Hoogere Burgerschool met con ciërgewoning alhier zal op Woensdag 17 December te 's Gravenhage plaats hebben. Dinsdagavond voor de raadsvergade ring hebben wij de plannen even kun nen inzien. De voorgevel is naar onze meening zeer mooi en dat het gebouw zal een sieraad voor onze gemeente worden. Door de politie zijn twee rijwielen in beslag genomen, daar deze niet voorzien waren van rijwielbelasting- plaatjes. De heer O. slager te Wijkeroog, die in zijne slachtplaats een electrisch lampje wilde inschroeven, kreeg daar bij den stroom door het lichaam tenge volge waarvan hij bewusteloos neerviel De hulp van dokter Barentsen werd ingeroepen. Arbeidsbemiddeling Velsen. Als werkloos ingeschreven 22 Nov. 1924. 1 typograaf, 4 timmerlieden, 3 metselaars, 5 schilders, 1 stratenmaker, 2 kuipers, 1 meubelmaker, 2 bankwerkers, 1 chauffeur, 1 kraandrijver, 4 sigarenmakers, 2 kantoor bedienden, 82 diversen. ingekomen personen. Aantal ra. t. D. J. de Jong, in een woonschip nabij spoorbrug 22 INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der redactie St. Nicolaas en de Vrede. Wederom staan wij aan den vooravond van het St. Nicolaasfeest. Wanneer men nu vele winkels in speelgoederen afloopt, ontwaart men dat er nog veel speelgoed te krijgen is dat in het teeken staat van de vernietiging der menschheid. Forten, sol daatjes, geweren enz. enz. is alom verkrijgbaa r Waar men tegenwoordig internationaal alsmede ook hier in Holland bij uitstek zijn mond vol heeft over ontwapening en vrede, dan dient men toch zeker de daad eens bij het woord te voegen. Men begint bij de jeugd de dragers eener volgende menschheid. Met hen begint men het idee oorlog aan den oorlog bij te brengen en dat doet men toch zeker niet door speel goederen te koopen, wat in het teeken staat van het geweld en vernietiging der mensch heid. Al wie het heven wil verruimen, rermooien en schooner wenscht te maken, koopen; en verkoopen niet bovenstaande artikelen. Moge vele lezers Uwer veelgelezen blad, Mijnheer de Redacteur hunne oogen open gaan, alsmede vele winkeliers die straks den moed zullen hebben motto's op hunne ramen te plakken, alhier wordt geen oorlogs materiaal verkocht enz. enz. Hopende dat dit stukje wortel moge schieten benedenwaarts en dat het vruchten moge dragen opwaarts, ter vermeerdering en grootmaking van het anti-militaristisch ideé. U dankzeggend mijnheer de Redacteur voor de verleende plaatsruimte teeken ik. Achtend H. J. C. Stork. Kerstfeest op zee. Het Kerstfeest nadert met rassche schreden, en voor hen die thuis het feest kunnen vieren is blijheid. Zoo weinig wordt er gedacht aan den zeeman, die inplaats van rustig thuis te zijn, rond zwalkt op de zee, aan alle gevaren bloot gesteld, en ver wijdert van vrouw en kinderen. Daarom was het een goede gedachte van het bestuur van het Koning- Willemshuis om iets te bedenken, wat er gedaan kon worden voor den zee man, om ook hun Kerstfeest te laten vieren. Verleden jaar is dit gelukt. Verscheidene kisten, waarop stond (Kerstfeest op zee), werden door den heer Visser, congierge Koning-Wil lemshuis, met blijdschap naar de sche pen gebracht. Ongeveer 150 man mochten zij ver blijden. Nu komt het bestuur wederom met een vriendelijk verzoek tot u, om u te vragen helpt ons met kleedingstukken, versnaperingen, tabak, sigaren, met worst, enfin alles is welkom. De kisten zijn leeg en wachten op uw gave. Als het kan wit het bestuur dit jaar het getal kisten verdubbelen. Wilt u spoedig zenden, daar de kis ten vroeg in zee gaan? Is het voor sommige gemakkelijker geld te geven, ook dit is welkom, het geld zal goed besteed worden. De goederen kunnen bezorgd worden: Koning Willemshuis. Leo P. Tismeer. Mevr. van Lierop. Mevr. Doevendans. Mevr. Dunnebier. SPORT. VOETBAL. R. C. H.—Stormvogels 2—4. Stormvogels is tóch sterker. Een merkwaardige wedstrijd die ontmoe ting tusschen R. C. H. en Stormvogels op Zondag j.l. Merkwaardig doordat Storm vogels, hoewel niet op haar sterkst ver schijnend, in tegenstelling met de andere wedstrijden tegen R. C. H., waarvan de partijen altijd aan elkaar gewaagd waren, vrijwel den geheelen wedstrijd veel ge vaarlijker is geweest dan de Haarlemsche En hoewel de beslissing pas in de e minuten viel, zal niemand durven of kunnen beweren, dat de 4—2 uitslag geflatteerd is. Dat de voorhoede der Haarlemmers zoo bitter weinig heeft kunnen uitrichten komt door het werkelijk uitstekende spel van Snocks, Struys, Blinkhoff jr. en Koster. De rechts-back der Stormvogels speelde, zooals we dat vroeger zoo vaak van hem gewend waren. We hebben hem letterlijk geen mistrap zien doen. Koster was even eens enorm op dreef. Hij speelde voor links-back en links-half gelijk, wat maar heel goed was, daar Bakker er nog al eens naastgreep. Snoeks en Slruys waren er geheel „in". En wat dit wil zeggen, zal de R. C. H.-voorhoede het best kunnen vertellen, speciaal het binnentrio. De voorhoede was door 't gemis van Visser sterk gehandicapt, vooral nu er geen invaller-linksbinnen aanwezig was. Gezegd dient, dat Haak op deze voor hem vreemde plaats gegeven heeft, wat redelijkerwijze van hem verwacht mocht worden. Mèt hem hebben alle voorhoede-pelers hard gewerkt. Blinkhoff Sr. zelfs zóó, dat hij in z'n ijver Oldenburg nog wel eens vergat. Zijn goal was echter keurig en 't scheelde slechts zeer weinig, of hij had ook nog een fraaien kopbal gescoord. Asbeck Brusse speelde dezen keer veel minder onbesuisd dan ge woonlijk, wat z'n spel aanmerkelijk ten goede kwamHij speelde werkelijk een heel goeden wedstrijd. En waar ook Sint en Oldenburg met eere genoemd mogen worden, zal uit deze regelen blijken, dat we heel beter over de voorhoede te spreken zijn, dan in de wedstrijden tegen U. V. V. en H. V. V. bijv. Aan Blinkhoff Sr. echter nog den raad voortaan te trachten ook links-binnen en links-buiten eens met een „pass" te gedenken. Van de Wint had aan de doelpunten geen schuld. R. C. H. viel, zooals gezegd, niet mede. Oeen der „keien" uit de voorhoede heeft ook maar iets behoorlijks gedaan. Nagte- geller, van Dam nóch Roefsema waren in velden of wegen le zien. De Koning was, dank zij het feit, dat Koster uitstekend den vleugelspeler hield, slechts sporadisch ge vaarlijk. Het minst slecht vonden we Brugman nog. De R. C. H.-verdediging heeft het zwaar te verantwoorden gehad. Met behulp van enkele voorhoede-spelers is het haar gelukt tot kort voor 't einde stand te houden. Van behoorlijk steunen der voorhoede was echter geen sprake. Erdsieck, de R. C. H.- doelman, maakte een niet al te zekeren indruk. De wedstrijd. De elftallen zagen er als volgt uit: Erdsieck Kuyt Hazevoet Oeutskens Nieuwenhuis Krom de Koning, v. Dam, Roelfsema, Nagtegeller, Brugman. Asbeck, Haak, Sint, Blinkhoff Sr., Oldenburg Bakker Snoeks Struys Koster Blinkhoff Jr. v. d. Wint. Stormvogels trapt tegen den wind in af, doch R. C. H. onderneemt den eersten aan val, die door Koster tot staan wordt ge bracht. De Racing houdt het spel even in handen, ,maar veel te genieten valt er nog niet. Het eerste mooie staaltje voetbal verrichten Blinkhoff Sr. en Sint. Laatst genoemde geeft een harde center naar rechts, waai Oldenburg klaar staat om na 9 minuten met een hard diagonaal schot Erdsieck te passeeren (0—1). Dit is R. C. H. toch wat al te kras. Roelfsema lost een enorm hard schot, dat v.'d. Wint fraai stopt. Als Bakker kort hierna finaal mist, krijgt de Koning een kansje, doch v. d. Wint loopt resoluut uit. De eerste corner van den wedstrijd wordt op het Stormvogels-doel genomen. Ooed genomen, kopt Koster het leder weg, waarna Snoeks, die, evenals Struys goed op dreef is, voor verdere expeditie zorgt. Een through-pass van Blinkhoff Sr. bezorgt Sint een mooie kans. Hij trapt evenwel iets te hard naar voren, zoodat Erdsieck door uitloopen kan redden. Wanneer er ongeveer 20 min. gespeeld is, wordt Asbeck „genomen". Hijzelf plaatst den bal voor het doel, waar Blinkhoff Sr. met een keurigen omhaal den bal in 't net doet verdwijnen (2—0). Hoewel R.C. H. in 'tveld iefs sterker is, is het opmerkelijk hoe weinig v. d. Wint te doen krijgt. Koster heeft den anders zoo gevaarlijken rechter vleugel volkomen in bedwang, terwijl Snoeks Roelfsema vol komen onschadelijk maakt. Voor de rest zorgt het duo Struys—Blinkhoff Jr. Een gevaarlijk moment ontstaat echter, als een hooge voorzet van rechts over Blinkhoff's hoofd gaat. Brugman krijgt nu een pracht kans. Hij schiet hard in, doch v. d. Wint stompt den bal het veld weer in. Door hun overrompelend karakter zijn de Stormvogels aanvallen zeer gevaarlijk. Zoowel Oldenburg en Asbeck zijn zeer snel. Uit één hunner voorzetten schiet Sint hard in, maar Erdsieck stopt. Bij een vol genden aanval kopt Sint den bal naar blinkhoff Sr., die tusschen Hazevoet en Kuyt doorschiet. Zijn hard schot stopt de R. C. H. keeper wel, maar hij laat den bal vallen. Geen Stormvogel is echter precent om den bal in 't net te deponeeren. Zes minuten voor de rust schiet Krom onverwachts een voorzet van rechts in het1 net (1—2). Om beurten vallen beide partijen nog aan, doch tot de rust blijft de stand on gewijzigd. Als R.C H. voor de derde maal heeft afgetrapt, zit Stormvogels direct voor het R. C H.-doel. Haak fapt echter naast. Direct breekt Roelfsema door, maar zijn schot stopt. v. d Wint. Het blijkt echter uitstel te zijn, want geen halve minuut later benul de Koning op schitterende wijze een voorzet van Brugman (22). Wie nu een spannenden strijd om de leiding verwacht, vergist zich, Stormvogels neemt het spel geheel in handen. Schoten van Sint en den heel goed spelenden Asbeck bezorgen Erdsieck de grootste moeite. Sint heeft weer de gebruikelijke pech. Een kogel van zijn voet ketst van de lat loodrecht naar beneden. R. C. H. kon zich bijna niet loswerken. Elke uitval wordt reeds in de kiem ge smoord. Koster en Blinkhoff Jr. staan bijna tot op de helft. Alleen Brugman gelukt het eenmaal door te breken. In buitenspel positie ontvangt van Dam den bal maar Koster weet nog juist te redden. Dan gaat het weer op het R. C. H.-doel af. Er is echter voor Stormvogels bijna geen door komen aan, waar de geheele R. C. H.- verdediging met Krom aan 't hoofd, plus een deel der R. C. H.-voorhoede zich voor 't doel terugtrekt, 't Lijkt er dan ook veel op, of de wedstrijd zal in een gelijk spel eindigen. Gelukkig voor Stormvogels komt R.C.H. tegen het einde even opzetten. De Storm vogelsverdediging zorgt er echter voor, dat v. d. Wint het niet al te lastig krijgt. Plotseling gaat Asbeck er van door. Hij lost een keurig schot dat doel treft (2—3). Er is dan nog 4 minuten te spelen. Haak trekt zich thans in de verdediging terug en R.C.H. valt aan. Van de Wint redt eens vallend. Twee minuten voor het einde gaat Asbeck er nogmaals tusschen uit. Hij zet netjes naar binnen, waar Sint na een handige schijnbeweging Kuyt passeert om dan het R. C. H.-net ten vierde male doen trillen (2—4). Onder groot enthusiasme kondigt vi Bisselick dan het einde aan. k. - Zaterdagmiddag-competitie.; Ook de tweede wedstrijd tegen D. V. is door V. I. O. S. gewonnen, met een 3— nederlaag moesten zij naar Haarlem terui keeren, D. V. S. II verloor eveneens voi de tweede maal van V. I. O. S. II, nu m 10—1. De wedstrijd Trekvogels—Ulysses moest, wegens de invallende duisternis, min. voor het einde gestaakt worden, c stand was 3—2 voor de IJmuidenaren. Over de wedstrijden het volgende. D. V. S. wint den toss en kiest eerst h voordeel van den wind. We krijgen er gelijk opgaand spel, langzaam kon V. I.O. S. in de meerderheid, talrijke aai vallen worden ondernomen maar door hi goed toegepaste één back-systeem strandde deze meestal op buitenspel. Vooral Me< boom bezondigt zich hieraan nog al een p. V. S. tracht dan het spel naar d V. I. O. S.-helft te verplaatsen, maar vin< de achterhoede, waarin de Koning zei trapvast is, in goede vorm, zoodat v. d. Ku niets te doen krijgt. Vrij onverwachts kon het eerste doelpunt als v. d. Steen handi eenige spelers passeert en de keeper mi een hard onhoudbaar schot het nakijke geeft. Met deze stand treedt de rust ii Er wordt meteen gedraaid en nu i V. I.O.S. voortdurend sterker, door slecf schieten gaan vele kansen verloren. N ongeveer 20 min. weet v. d. Steen uit ee voorzet van v. d. Plas de voorsprong t vergrooten, terwijl Meyboom even late hieraan een derde doelpunt toevoegt. D.V.S doet wanhopige pogingen om de eer t redden hetgeen echter niet gelukte, zoodi met een 3—0 overwinning voor V. l.O.S het einde komt, De heer Faassen floot on inziens wel eens te veel voor buitenspe V. I.O.S. II verpletterde de reservesvai D. V. S. 10 min. na het begin opende d Koning Jr. de score, D.V.S. weet da; nog gelijk te maken, maar met de rui was de stand reeds 4—1. Na de hervattini voer e V. l.O.S II de score op tot 10i Trekvogels speelde tegen haar gevaai lijkste concurrent. Er werd eerst om 3.1! uur begonnen. Al dadelijk pakt Alysse goed aan en als de bal voor eigen dot gezet wordt, passeert de mid-voor di uitlooper.de keeper- Even later weet de linksbinnen uit eei corner de voorsprong te vergrooten. Di is Trekvogels blijkbaar te erg en dezi ondernemen enkele aanvallen. Uit een deze weet Muller een goal te maken, hoewe hij in duidelijke buitenspelpositie stom wordt dit doelpunt toch toegekend. Di werkt even ontmoedigend op Ulysses waarvan Wartenhorst een handig gebruil maakt en de partijen op gelijken voet breng] Rust 2—2. Na de rust hetzelfde spel. Ui een doorbraak weet de rechtsbinnen Trek vogels de leiding te geven. Er wordt af ei toe een beetje te forsch gespeeld, waartegei de scheidsrechter niet voldoende wist o; te treden. De tijd verstrijkt en dan maak de invallende duisternis het onmogelijk on verder te spelen. hebben wij groote sorteering. (Alleen verkoop) T,SUM-W2vt>lr Portemonnaies ueerwerji en Tasschen mei groote Zijden kap vanaf f 12.50, 15.50, 17.50. (Ophangen gratis.) Kanaalstraat 26 Huijgensstr. 15. Tel. 319. Een advertentie geplaatst in de IJMUIDER COURANT beeft steeds succes.

IJmuider Courant | 1924 | | pagina 2