G. W. Böttger. Eenige gebruikte ORGELS !J. de Haan - Haarlem! ilaarfemsche Bankvsreeniging Tijde'Ijkc- aanbieding Dames Japonnen Blouses Kinderjurken Bontmutsen Bontkragen j Weiischi gij veel eieren te rapen?! I.T V. Y. STORMVOGELS ter overname aangeboden. Met en zonder Harp NA BIJ HET SOEND4 PLEIN. lJM IDEN BE VBBWijk i RENTEWIJZIGING Ziet de Etalages. Tel. 421 - Piïm Hendrikstraat 83-85.1 N er in f du; proef met do Dos hef iiu M. J. van der Meer VOETBAL. E. D. O.—STORMVOGELS. Overzicht. De wedstrijd Ajax—Stormvogels heeft een goede pers gehad. En geen wonder. Er is werkelijk zeer goed ge speeld, zoo zelfs, dat de verslaggever van de Sportkroniek zegt, dat het ver toonde op één lijn gesteld kan worden met het spel uit de beste periode van het clubvoetbal: Hij schrijft woorde lijk: „EEN OUDERWETSCHE WED STRIJD. We hebben in de Meer op een buitengewoon zwaar terrein van twee werkelijk le klasse ploegen een partij voetbal te zien gekregen, die op één lijn gesteld mag worden met het spel uit de beste periode van ons club- voetbal. Het was in den waren zin des woords een eerste klasse wedstrijd, een felle, scherpe kamp, die niet ontaardde, kortom een partij voetbal die lang in herinnering zal blijven." Het spel van Visser heeft zeer te recht bijzonder de aandacht getrok ken. De Sportkr. schrijft o.a.: Zonder eenigen twijfel was de oud- internationaal Visser gister de beste voorspeler van 't veld. Voor de rust speelde hij linksbinnen, daarna ruilde hij van plaats met Sint. Doch waar hij stond vooral echter als mid-voor deed hij knap werk, was hij een voort durend gevaar voor Ajax. Zóó heb ik dezen IJmuidenaar nooit eerder zien spelen; zou dit zijn normale vorm zijn, dan dient ook hij als candidaat voor de midvoor plaats in onze nationale ploeg in aanmerking te komen." En in „De Sport" lezen we: „Onze Internationaal Visser heeft zijn naam als zoodanig voor het hoofd stedelijke voetbal volkomen gehand haafd, want zijn spel was phenome- naal". Maar ook Van der Wint's spel heeft eveneens zeer terecht indruk ge maakt. In de Sportkr. lezen we daaromtrent, dat de IJmuider keeper uit het aller beste hout gesneden wasen zich als een reus te weer stelde, terwijl de Sport schrijft, dat de Stormvogels-doelman vooral door zijn subliem spel aller aandacht trok. Als we over een en ander wat uit voerig zijn, dan is dat, om nog eens duidelijk te doen uitkomen, tot welke prestaties onze plaatsgenooten in staat zijn. En dat het praatje, dat Stormvogels niet op modderige terrei nen kan spelen, naar het rijk der fabe len verwezen kan worden. 't Kansje op de eerste plaats is nu inderdaad klein geworden. Maar het is er nog. Het puntenaantal, dat II. B. S. bereiken kan en waarschijn lijk ook wel zal kan Stormvogels ook nog bereiken. En wanneer H. B. S. dan tenslotte door een beter doelge- middelde van zooveel honderdsten de bovenste plaats bezetterwijl Storm vogels notabene den Hagenaars 3 pun ten ontnomen heeft dan is dat door een onzinnige regeling en sneuve len de Stormvogels eervol. Daarom zullen de Stormvogels tegen E. D. O. er zeker ook alles opzetten. Tegen Ajax is goed gespeeld, omdat men wist, dat de Amsterdammers sterk waren. Wel nu van E. D. O. kan hetzelfde gezegd worden. Deze flinke ploeg heeft in het eerste jaar van haar eerste klasseschap voldoende bewezen in de eerste klasse thuis te behooren. De ontmoetingen tegen H. B. S. en Ajax zijn daar om te bewijzen, dat zij vooral op eigen terrein een kracht van beteekenis is. Ajax moest er, nadat zij een week daarvoor met 111 V. V. verpletterd had, met 21 aan gelooven en ook II. B. S. had zeker geen twee punten meegeno men, als er een v. d. Wint in het rood zwarte doel had gestaan. Met het spel van eenige weken gele den tegen V. O. C. bijv. op eigen ter rein komt Stormvogels er dan ook vast niet. Het ligt echter voor de hand, dat Stormvogels, nu 't zelfvertrouwen weer terug is, wel uit een ander vaatje zal tappen. Als er gespeeld wordt als tegen Ajax en waarom zou dat niet dan hebben wij moed op een over winning. Stormvogels, laat het laatste kansje niet ontglippen. Het elftal ziet er waarschijnlijk als volgt uit: v. d'. Wint Blinkhoff Jr. Koster Struys Snoeks Haak Oldenburg, Blinkhoff Sr., Sint, Visser, Asbeck R. C. H. II—STORMVOGELS II. Deze wedstrijd had over het kampi oenschap kunnen beslissen. Het lot," het noodlot heeft echter anders beslist. Den vorigen Zondag werd op het nip pertje van R. C. H. verloren, waardoor allen kampioensillussies de bodem werd ingeslagen. De wedstrijd van morgen is nu van weinig belang meer. Wij gelooven, dat beide punten wel weer in het blauw zwarten kamp zullen blijven. V. S. V.—HELDER. Op het V. S. V.-terrein wordt een zeer belangrijke wedstrijd gespeeld, belangrijk althans voor den Helder. De kansen van deze cluh op het kampi oenschap staan inderdaad zeer goed. Wanneer zij dezen laatsten wedstrijd slechts gelijk speelt, is ze reeds binnen, ook al wint H. R. C., wat zeer waar schijnlijk is, haar laatsten wedstrijd tegen Swift. We gelooven wel, dat Hel der minstens één punt zal medenemen. ZaterdagmMdagcompetMe.- De laatste competitiewedstrijd van V. I. O. S. I is geëindigd in een 3—0 overwinning, hoewel G. F. C. I voor haar vlug kort samenspel zekel' een tegenpunt verdiend had. I Voor de rust vlotte het, niet erg in de achterhoede van V. I. O. S„ waar hevi ge wind ook debet aan was. De half- linie speelde een goeden wedstrijd, terwijl in de voorhoede de wing v. d. Plas—v. d. Steen het gevaarlijkst was. Bij G. F. C. was het achtertrio in goe den vorm; vooral de keeper verrichtte uitstekend werk. De mid-half zette steeds zijn voorhoede aan het werk, zoodat deze menigen aanval op het V. I. O. S.-doel ondernam. Scheidsrechter Oldenburg gaf af en toe zonderlinge beslissingen. Over den wedstrijd het volgende. V. I. O. S. wint den toss en speelt eerst tegen den wind in. De eerste aan vallen zijn voor V. I. O. S. en al spoedig krijgt de keeper eenige goede schoten te verwerken, wat hem uitstekend^ af gaat. G. F. C. laat zich ook niet onbe tuigd en we krijgen een vlug op en neer gaand spel te zien. Beurtelings zijn beide doelen in gevaar. Als Koel man tegen Boogaard oploopt, geeft de scheidsrechter hiervoor geheel ten on rechte een vrije trap. Deze, goed geno men, wordt door v. d. Kuil fraai ge stopt. Van wordt nara ge werkt om een doelpunt te verkrijgen, maar de achterhoeden zijn de voor hoeden de baas. Rust gaat alzoo in met blanken stand. Na de hervatting is V. I. O. S. direct in de meerderheid, maar de achterhoe de der gasten weet van geen wijken, totdat eindelijk Meyboom de geheele verdediging passeert en met een hard schot via de paal V. I. O. S. de leiding geeft. Niet ontmoedigd speelt G. F. C. verder. De Koning is echter zeer trap- vast en weet het terrein met verre trappen te zuiveren. Na handig samenspel schiet v. d. Plas tegen de bovenlat. Even later den ken we Wim te zien doelpunten, als hij alleen voor het doel komt te staan; hij schiet echter juist in de handen van den keeper. G. F. C. raakt uitgespeeld en doet slechts enkele uitvallen, welke door hun vlugheid zeer gevaarlijk zijn. Bij een volgenden aanval van V. I. O. S. ontvangt v. d. Pijl den bal in duide lijke buitenspelpositic, iets wat den heer Oldenburg ontgaat. Hij zet goed voor en v. d. Velde schiet ineens den bal in het doel. Een fraai doelpunt! Een paar minuten later scoort v. Don gen uit een vrije trap met een hard schot in den linkerbovenhoek 3—0. V. I. O. S. vindt het nu blijkbaar welletjes, althans er wordt niet meer gedoelpunt. Turnvereerigimg J5IJmuid8ii". Zondag, 1 Maart a.s. organiseert bo venbedoelde vereeniging, onder auspi ciën van den Noord-Holl. Athletiek Bond, een serie veldloopen, als volgt: 1. K.M. voor Dames. 3Va K.M. voor Heeren, Klasse A (nieu welingen); vrije deelname. 5 K.M. voor Heeren, Kl^se A, uit sluitend N. A. U.-leden. 10 K.M. voor Heeren, Klasse C, uit sluitend N. A. U.-leden. Start en finish zijn bepaald bij de Gem. Visscherijschool, alhier, des n.m. 1 uur. De deelnemers die het parcours bin nen den te stellen maximum tijd af leggen, ontvangen het N. H. A. B. diploma, terwijl voorts fraaie medail les beschikbaar zijn gesteld. Inschrijvingen te richten aan dén secr.-penningm. van den N. H. A. B., den heer W. Selling, Wandelweg 57, te Wormerveer. Het adspiranfeiïfeest der T. V. IJ. Dat was me een drukte Dinsdag avond 7 uur voor de ingang van Tha- lia's feestzaal. Vol verlangen werd daar door 165 groote en kleine turnstertjes en turnertjes, van 7 tot 15 jaar, ge- wacht op het oogenblik dat de deur zou geopend worden en het feest een aanvang zou nemen. Allen natuurlijk heel nieuwsgierig wat de komende j avond brengen zou, want dit was zoo veel mogelijk geheim gehouden; alleen boorde je zoo nu en dan gefluister ovej repetities van voordrachten en zang stukjes. Ei* is werkelijk, vooral door de meisjes hard voor dezen avond ge werkt, en toch geloof ik, dat er ondanks het vele repeteeren, Dinsdagavond nog wel eens een hartje onrustig getikt zal hebben, bij de gedachte aan het voor te dragen liedje. Of heb ik het mis? Eindelijk even over zevenen ging de deur open en stroomde de troep binnen in de verlichte en keurig versierde zaal. Wat <?en feestelijk gezicht, al die vlaggetjes, guirlandes en gekleurde lichtjes, en wat was dat daar op die lange tafel? Zeker wel meer dan 100 voor wie ot ene zijn? Toen allen een zitplaatsje gevonden hadden en het een beetje rustiger was geworden, nam de Voorzitter, de heer Driessen even het woord, heette alle kinderen welkom, sprak het vertrou wen uit dat allen zich als echte turn sters en turners, dus ordelijk, zouden gedragen en wenschte allen heel veel plezier dien avond. En toen begon de pret, of eigenlijk begon het nog niet, want die promena de vlotte niet erg. Hoe zit dat nu jon gens, waren jullie nu werkelijk te ver legen om een meisje te vragen? En jul lie, meisjes, vond je het nu heusch een beetje raar om gearmd met zoo'n tur- nertje een wandeling door de zaal te maken? Een volgende keer je wat meer als echte, groote dames en heeren gedra gen hoor. Enfin, even later ging het toch goed en marcheerde het troepje netjes op den maat van de pianomuziek, onder liet zingen van verschillende liedjes, door de zaal. Daarna begon de afwerking van het programma. Alle voordrachten en zangstukjes kan ik hier niet afzonder lijk op gaan noemen, dat neemt te veel ruimte in beslag, en ik zou ook niet weten welk stukje ik als het mooiste of aardigste zou moeten noemen, ze waren allemaal echt leuk en er is zelfs geen enkele vergissing gemaakt, wat ik werkelijk kranig vind; Het. meest hebben we, geloof ik, ge lachen om die voordracht van „De beentjes", en om de „Gymnastiekles". Wat zagen die dames en die eene me neer er potsierlijk uit en wat konden ze ver achterover buigen, heb jullie al eens geprobeerd of je het ook zoo kunt? Zoo tegen 9 uur was er weer een rus tig oogenblikje en werden er lootjes uitgedeeld. Toen kwam pas uit waar voor die tafel met cadeautjes was, want ieder mocht met zijn of haar nummer naar die tafel gaan om het cadeautje in ontvangst te nemen dat het zelfde no. droeg als dat op het loot je. Dat was een meevallertje hé, alle maal wat. Dit was dan ook voor de kleinste kinderen, beneden 10 jaar, het slot van den avond. Nadat deze door hun ouders waren gehaald, kwam er voor de groo- teren wat meer ruimte om een dansje te doen, waar dan ook druk gebruik van gemaakt werd. Na nog een paar voordrachten, o.a. „De Dorpsschool", opgevoerd door 10 leden van de dames-afdeeling, waren we zoo langzamerhand aan de prijs uitreiking gekomen van de wedstrijden, welke voor de meisjes in September, voor de jongens in December waren gehouden. De uitslag hiervan laat ik hieronder volgen. Kleine meisjes. le prijs L. Kool met 90 punten. 2e pr. R. de Waal met 89ijs p. 3e prijs M. Schol met 82 p. 4e prijs F. Boelsums met 81'/a P- Groote meisjes. le prijs A. IJzerdraat met 92 p. 2e prijs N. Bais met 90 p. 3e prijs A. Dik met 89^2 p. Tusscheniklasse. le prijs M. de Waal met 1091/-! P- 2e prijs L. Stam met 1051/., p, 3e prijs T. Bakker met 86V~> p. Jongens. le gelid le prijs G. Dekker m. 92 2e pr. J. Verwoerd m. 89V- P- 2e en 3e gelid. ie prijs j. ue p 2e prijs D. Wijminga met 831/, j 3e prijs B. Bouwmeester met 83j 4e gelid. le prijs K. Glas en C. Deute» ieder met 76 Va p. Tusschenklasse. le prijs C. Visman met 88V2 p. 2e prijs C. Oort met 85Va p. Ik feliciteer de prijswinsters en ners hierbij nog eens hartelijk eir voor wie nu een 2e, 3e of 4-e prijs ben weten te bemachtigen, dat zi volgend jaar voor een hoogeren in aanmerking zullen komen. Voor wie nu al een le prijs gefo hebben, ja die kunnen niet ho maar wel kunnen zij zorgen diej prijs te behouden het volgend ja^ dan met een hooger punten-aanta" voor wié geen prijs kregen, jonj jullie weten wel, je kunt nu éénj niet allen no. één zijn, maar we nen wel allen ons best doen en al dien je daar nu niet dadelijk een- mee, je komt ér toch zeker mee ij hoogere afdeeling en dat is tocia heel wat waard. Nog een verrassing was, dat dij voor 't eerst bij den eersten prijs.* de oudste meisjes en jongens doo Bestuur een Vereenigings-dip? werd uitgereikt. Meisjes en jongens, toekomstig den van ons T. V. IJ., denkt er aaiv dit nu maar niet zoo'n gewoon pfi tje is, wat je daar is gegeven, maal je dat eigenlijk als een eereprijs, beschouwen. Zoo'n diploma maar niet aan den eersten, den k uitgereikt. Het Bestuur vond dal. lie, die hebt getoond de èerste, de! in je afdeeling te zijn, die eer ven den. Daar tegenover rust op juli plicht je die eer waardig te mi1 steeds klaar te staan als T. V.f oproept nu of later, b.v. straks, onze uitvoering met al z'n voort) dingen en repetities, wees dan present, sta klaar en geef je 1 krachten. Lang leve ons T. V. IJ.! i Maar ik ben, geloof ik, aan 't air len; we zijn nog steeds in Thaliai staan nog steeds maar mèerf drachten en dansen op het progrjj Heel aardig waren de 7 lied^ nachtgewaad. Arme Puckies, mot jullie zóó lang naar je juffrouw zöj met je kaarsje. Gelukkig dat je in Thalia vond. Daapna nog een dansje en ëem dracht van een onzer jongens eenige van de heele jongens-afde! kunnen jullie niet voordragen gens?) en toen was het bijna ell' en de feestavond weer voorbij. Nu maar weer met goeden moed 't werk en je best gedaan voor om uitvoering. Ik heb ook alweer' vaardigheidsproeven in Haarlem, ren fluisteren, dus jongelui, i beste beentje voor! C. v| VELSEROORD. Bamwedstriid der D. C. V. Groep I. BosKnegjes KoelemeyPost E Veuger—Rietdijk Groep II. Nieuwenhuis—Steenmeijer w. n. o.1 NieuwenhuisPut De RuyterMertens v. d. KolkVisser afgebi) Groep III. d Servaas—Böhm Groenendijk—de Boer w. n. o.) Desgewenscht op termijnbetaling. Te bezichtigen bij Deposito dagelijks opeischbaar 1V, pCl. voor één maand vast Prolongatiekoers. voor drie maanden vast 3pCl. voor een jaar vast 4'/, Spaardeposito (Spaarbankboekjes tot maximum f 2500.-) 4 pCt. MELKEIWITPRQDUKTEN voor PLUIMVEE H0UAN05CHE MELKSUIKERFABRIEK TE UITGEEST, en ge BLI|FT verbruiker. SUCCES VERZEKERD. Dagelijks ontvangen wij tevredenheidsbeluigingen van onze afnemii Verkrijgbaar !e IJmuiden bijFa. van Oosbree's Zonen, en R. Kofmi Te .Velseroord bijP. Verhoog en O. Wijkhuizen Jr. Te Wijkeroi bijCcöp. Verb:uiksvereeniging „De Eendracht". Te Santpoort bi Limbach Co. Michelin, Dunlop en prima Engclsche buitenbanden vanaf ft 39 Binnenbanden 59, 75 en 98 cl. een jaar garantie. Spatborden per slel 49 cent. Zware wielen f 3.25 per stuk. Perry-appleby en prima kettingen vanaf 69 ct. Elec. gloeilampen vanaf 38 ct. met garantie. Schagchelstraat 7, 3e huis vanaf de Anegang, Haarlem. Door in de IJMUIDER COURANT te adverteeren ia auccaa varzakart.

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 8