ümuider Courant Zaterdag 21 Februari 1925. 2e blad. PREDIKBEURTEN 16 VOOR ZONDAG A.S. IJMUIDEN NED. HERV. KERK g 10 uur: Ds. Van Oostrom Soede. Schaalcollecte. f 5 uur i Ds. Erdman. Schaalcollecte. JEUGDKERK (Koning Willemshuis) 10 uur: Ds. Erdman. (Uitsluitend voor,; jongens en' meisjes van 14 tot en met 18 jaar). Q Zaterdagavond 8 uurBidstond. Doopsgez. Gem. Afd. Prot. Bond. 10.30 uur: Ds. W. Luikinga. GEREF. KERK. 10 uurDs. joh. Jansen. 5 uurDezelfde. CHR. GEREF. KERK. 10 uurDs. T. A. Bakker. 5 uurDezelfde. EVANGELISATIE HOOGEBERG [Zondagmorgen 10 uurSamenkomst. ^Zondagmiddag 12 uur: Zondagschool. Zondagavond 7.30 uurSamenkomst. ^Donderdagavond 8 uurBijbelbespreking, Spreker: B. Jenninga. a Toegang vrij. Woensdagavond half achtMeisjeskrans. 10; VELSEROORD. NED. HERV. KERK *10 uur: Ds. W. Kroese. j 5 uurDezelfde. ■g GEREF. KERK. ■el0 uur: Ds. O. J. Wissink. ei 5 uurDezelfde. VELSEN NED. HERV. KERK ls10 uur: Ds. W. S. van Leeuwen. j5 uur: Dezelfde. rt WIJKEROOG. ll: GEREF. KERK. [*0 uurDs. J. D. Boerko^l. 1,15 uur: Dezelfde. SANTPOORT. NED. HERV. KERK "'O uur: Prof. Dr. O. A. van den Bergh i van Eysinga. LOKAAL BETHEL. ,1.45 uur j».30 uur: EVANGELISATIE. 0 uur: Ds. Vunderink te Haarlem ''.30 uur: Bijbelbespreking. BEVERWIJK. DOOPSGEZINDE GEMEENTE, ei0 uur: Ds. van Calcar. OFFICIEEL. OPENBARE VERGADERING fan den raad der gemeente Vels£n3 )t)p Dinsdag 24 Februari 1S25, des na middags 7 uur, ten gemeentehuize. AGENDA: 1. 2. Ingekomen stukken. Vaststelling van een nieuw regle ment- voor de burgerlijke armbe sturen en van daaruit voortvloei ende besluiten. Verhooging der bezoldiging van den gemeentelijken geneeskundige. Wijziging der verordening rege lende <de voorwaarden voor de le vering van water door het water leidingbedrijf. Verbetering van den Engelmiin- dusweg. Aanvulling van de verordening houdende eischen, waaraan een localiteit moet voldoen om voor „vergunning" of „verlof" in aan merking te komen. Wijziging van de le supple to ire begrooting der gemeente, dienst 1924, en vaststelling van de le suppletoire begrooting, dienst 1925. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN Men schrijft ons: heeft zich eenigen tijd geleden een commissie gevormd, om een bazar ee houden. Jawel, 't staat er heusch, fen bazar te houden. Niet voor een van grooten naam, niet voor een met welk mooi doel ook, eaaar voor onze eerste, oudste bewaar- chool, die we allen in IJmuiden ken nen. Hoevelen zijn er, die daar met de eerste beginselen van 't schoolleven ebben kennis gemaakt! Uiteraard bezit een oude dame en- iele, soms vele zaken, dié aan haar sugd herinneren, 't Is met de Mevr. an Tuyll-Bewaarschool niet anders. l1 is ze wat haar uitrusting betreft, an den eenen kant heel modieus, en omt ze in niets bij anderen achteraan, an den anderen kant bezit ze toch ook weer van die dingen, die we heel goed. kunnen plaatsen in de lijst van den tijd toen ze gesticht werd, maar die nü, 't eerste kwartaal van de 20ste eeuw is haast voorbij, toch wel aanvulling of vervanging behoeven. Dat is de reden van 't ontstaan der Bazar-Commissie. En daarin ligt ook het doel, dat die Commissie zich voor stelt te bereiken, opgesloten. Was 't oorspronkelijke plan de Ba zar in Februari te houden, door de be kende omstandigheden op maatschap pelijk gebied heeft de Commissie ge meend, het houden van de bazar te moeten uitstellen. Het zal nu gebeuren in de eerste week van Maart. Waar zoo velen in IJmuiden hun eerste school herinneringen hebben aan de Bewaar school op het Enschedéplein, daar twijfelen we niet of heel velen zullen het werk der Commissie willen steu nen. Dat de verwachting der Commissie niet beschaamd worde! Uitvoering Zangkoor „Eensgezindheid" We hebben van de uitvoering in Thalia van de Oud-Kath.-Zangvereeni- ging „Eensgezindheid", onder directie van den heer Joh. Tol eon veel beteren indruk medegenomen, dan van de laatste uitvoering in de Oud-Kath. Kerk. De oorzaak, waarom we toen niet in alle opzichten voldaan werden hebben we toen opgenoemd. Blijkbaar is er sedert dien ook goed aangepakt en goed geoefen'd en liet terecht de di recteur thans 'de vele zoogenaamde kwartetzangen achterwege en bepaal de hij de uitvoering in hoofdzaak tot de koorzang, wat we voor den totaal indruk een groote verbetering vonden. We zijn dan ook de meening toege daan, dat de directeur en de leden van het koor evenals de vele toehoorders over deze uitvoering zeer tevreden kunnen zijn, waartoe alle reden be staat. Bijzonderlijk was het mannelijk stemmenmateriaal veel verbeterd en meer aanpafesend bij de sopranen en alten. We hebben niet alle liederen geboord, doch vooral het Wiegelied van Hubert Melis, op muziek gezet door den heer S. VIeasing, dat niet geringe eischen stelt en het vroolijke „Er was ereis", woorden van C. Essel en muziek van C. v. d. Linden sloegen buitengewoon in en mochten een verdiend, langdurig applaus afdwingen. Ook de heer Cor. Tol wist zijn toe hoorders weer aandachtig te boeien met zijn geactieveerd vioolspel, daarbij uitstekend, soms naar het ons scheen wat al te bescheiden begeleid door den heer Joh. Raaman, pianist. De tombola in de pauze gehouden zal aardig wat in het laad je gebracht hebben voor de stichting van een eigen vereenigingsgebouw en verhoogde niet weinig de spanning en de gezellig heid. Een voordracht en een ceuactertje besloten deze welgeslaagde uitvoering, die voor een geheel gevulde schouw burgzaal gegeven werd. Bij de gisteren ten overstaan van notaris Dolleman gehouden verkoo- ping werd een woon- en winkelhuis met erf en slachthuis aan de Willem Barendszstraat 26 gekocht door den heer K. Dekker te Velseroord voor f 8250. Een woon- en winkelhuis aan de Keizer Wilhelmstraat 5 werd gekocht door den heer C. M. Wonink te Wijk aan Duin voor f 4801. Een eer voor onze industrie. In de Nieuwe Rott. Courant van j.l. Maandagavond komt een artikel voor over de haven van Delfzijl in 1924. In dit verslag staat o.a. het volgende: „De stoomloodsvaartuigen, welke in 1923 in dienst werden gesteld, voldoen zeer goed en kunnen ook bij zwaar weer op station blijven." Zooals men zich zal herinneren, zijn deze schepen gebouwd en van machi nes en ketels voorzien door de Ind. Mij. Hera alhier. Van een der drie sche pen maakten wij den proeftocht mede en konden toen ervaren, welk een goede zeeschepen het waren. Het is ze ker een groote eer voor onze plaatselij ke industrie, dit nu in dit deskundige verslag bevestigd te zien. VELSEN Gistermiddag werd door B. en W. ten raadhuize aanbesteed het metselen van een terreinafscheiding 'aan den Doodweg te Wijkeroog, benevens het uitvoeren van met een en ander in ver band staande werken. Ingeschreven was als' volgt: C. J. van Heyst f 4737.90; Jac. van Heyst f 4389; W. van Heyst f 3889, allen al hier. De gunning werd aangehouden. Muziekconcours. Zooals wij reeds vroeger hebben ge meld, organiseert de Harmoniekapel De Eendracht der Kon. Papierfabriek alhier ter gelegenheid van haar 25- jarig bestaan een Nationaal Muziek concours op 28 Juni, 5 en 12 Juli en zoo noodig op 19 Juli. Het zal gehouden worden in het park Concordia. Reeds hebben vele vereenigingen zich doen inschrijven. De inschrijving staat nog open tot' 1 Maart. Zeven bekende musici zullen in de jury zitting hebben en verder zullen moeiten noch kosten worden gespaard, om het concours op een hoog peil te brengen. Dierenbescherming. De af deeling Velsen van Dierenbe scherming mocht uit de nalatenschap van Mej. v. B. te Z. een legaat van f 100 ontvangen ten behoeve van de exploitatie van het asyl der vereeni- ging. Het werk der vereeniging wordt in steeds breederen kring gewaar deerd, waarvan de gestadige toene ming van het ledental ook getuigt. SANTPOORT Woensdagavond hield de R.K. propagandaclub' St. Engëlmundus een propaganda-avond in „Zomerlust" waarbij een onderafdeling dezer club, de toon e el ver é.ènigi n g, hare me dewerking verleende, alsmede het mannenkwartet „Kinheim". De tooneelvereeniging voerde, op het tooneclspel in drie bedrijven „De gril van den Hertog".JDe rol van Hertog Heinrich von Blümenstein had men toevertrouwd aan den 'heer J. Uiten- daal, die zich zeer goed van zijn taak heeft gekweten. Den heer H. Heere mans was de ondankbare rol van Patzeld toevertrouwd. Dat hij desniet tegenstaande het er goed heeft afge bracht, pleit zeker v oor hem. De vorige dilettanten zorgden er mede voor, dat het blijspel zeer in de smaak viel, ge tuige het applaus aan het eind van elk der bedrijven. Tot het succes van den avond droeg zeker ook bij het mannenkwartet. Dit zong op prachtige wijze eenige num mers, waarvoor het een daverend ap plaus in ontvangst moest nemen. De zaal van Zomerlust was vrijwel geheel bezet met eei'eleden en dona teurs. Morgen gaat het stuk voor de tweede maal, thans tegen entreé. Wij verwachten weer veel belangstelling. Donderdagochtend kwam een wielrijder tusscKen Velsen en Sant poort met zijn stalen ros te slippen. Hij zelf kwam er met de schrik af, doch zijn rijwiel, dat onder een melkwagen geraakte, zag er deerlijk gehavend uit. SPORT. onmogelijk is het niet. Heeft voetbal niet juist daardoor zoo'n groote aan trekkingskracht, doordat het immer errassingen biedt? Verloor de vori- e week in de 3de klasse A niet H. R. een kampioenscandidaat met —3 van de hekkensluiters Swift? Stormvogels zal dus goed doen mor den tegen Excelsior nog eens flink aan te pakken. Ongetwijfeld zullen de sympathieke Rotterdammers alle po gingen in 't werk stellen revanche te nemen voor de op het Stormvogels- terrein geleden nederlaag. De wedstrijd wordt gespeeld op het Spart a-terreinDit terrein is van flin ke afmetingen, zoodat, er alleszins ge legenheid is weer een partij voetbal te spelen, als tegen Ajax werd gedemon streerd. En dan gaan de punten zeker mee naar IJmuiden. Het elftal trekt geheel volledig heen. Het ziet er dus als volgt uit. v. d. Wint Blinkhoff Jr. Koster Struys Snoeks Haak Oldenburg, Blinkhoff Sr., Sint, Visser, Asbeck. VOETBAH. EXCELSIOR—STORMVOGELS. Overzicht. Het heeft niet zoo mogen zijn: Stormvogels is er niet in geslaagd aan de Kleverlaan twee punten te verove ren. Het had anders niet veel ge scheeld. Als een elftal 7 minuten voor het einde het winnende punt scoort, dan denk je, dat het de overwinning in den zak heeft. Laat ons echter eerlijk zijn en er kennen, dat een overwinning niet ver diend zou zijn. Het is opvallend, hoe weinig constant in den laatsten tijd de spelvorm der Stormvogels is. Als we eens even teruggaan tot den thuiswed strijd tegen V. O. C., dan zien we, dat Stormvogels slecht in conditie was, maar desondanks met 10 won. In Rotterdam tegen dezelfde club speel den onzen plaatsgenooten aanvanke lijk zoo, dat aan een „inmaakpartij" van V. O. C. gedacht werd. Na een half uur zakte echter de verdediging* als een kaartenhuis ineen. Toen tegen Ajax in Amsterdam een pi'achtwed- strijd. Om nooit te vergeten, mijnheer! En tenslotte tegen E. D. O. als tegen V. O. C. in IJmuiden. Neen, een kam pioenselftal is Stormvogels den laat sten tijd niet geweest. Er is nu nog een heel, heel klein kansje, dat het kampioenschap in IJmuiden komt. Dan zou U. V. V. den zwarten Hagenaars een nederlaag moeten toebrengen. Nu is dit inderdaad een zeer onwaarschijnlijk geval, maar R. C. H.—STORMVOGELS. Voor den beker speelt Stormvogels op 1 Maart in Schoten tegen R. C. II. R. C. H. II—STORMVOGELS II. De Stormvogels-reserves zijn de vo rige week tegen R. C. II. II niet opge komen, wat de vereeniging, naast een minder goeden naam, ook onkosten bezorgt. Voor morgen is deze wedstrijd thans ingelascht. SWIFT—V. S. V. V. S. V. boekte de vorige week een, zij T niet geheel verdiende, overwin ning op Helder. Gelukkig voor deze vereeniging verloor haar concurrente met 53 van Swift, zoodat het kam pioenschap toch „binnen" is. Morgen trekt V. S. V. naar Swift. Wanneer er nog groote belangen op 't spel stonden, zouden wij niet aarzelen V. S. V. een overwinning te voorspel len. Thans zou een ander resultaat ons ook geenszins verwonderen. GEMENGD NIEUWS. KAMER VAN KOOPHANDEL. handelsrelaties Argentinië. Een te Buennos Aires gevestigde export-firma -wenscht relaties aan te knoopen met handelaren in het di strict dezer Kamer. Belanghebbenden verzoeken wij hun adres te willen op geven aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken, Kruisweg 70, Haarlem. HAARLEM. De politie heeft het geluk gehad de hand te leggen op een handige die vegge, die links en rechts blijkt gesto len te hebben. Dinsdagmiddag om 4 uur ongeveer hield een agent van politie in de War moesstraat een juffrouw aan, die; in verboden richting reed. De juffrouw, van wie later bleek, dat zij heel wat op haar kerfstok heeft, was zoo dom om tegen te spreken, hetgeen eenig be kijks uitlokte. Plotseling kwam een man uit de menigte, die de vrouw als een dievegge aanwees. Deze zette Jaet daarop op een loopen, sprong een oogenblik later met groote behendig heid op haar rijwiel en reed als een dolle over de Markt de Smedestraat in. De agent haar achterna. Het mocht hem gelukken, de vrouw te grijpen en naar het bureau van politie te bren gen, hetgeen echter met nogal wat moeilijkheden gepaard ging. Zij bleek te izijn M. D., echtgenoote van H. J., wonende te Beverwijk, die zich schuldig had gemaakt aan op lichting van een schoenenwinkelier te Haarlem, wien zij twee paar schoe nen had afhandig gemaakt, benevens diefstal van twee Edammer kazen hij een anderen winkelier. De recherche toog op onderzoek uit en nu bleek, dat in haar woning ge vonden werden drie damestaschjes en een lap stof. Zij bekende deze bij een winkelier te Velsen te hebben gesto len en 14 dagen geleden drie coupons stoffen te hebben ontvreemd. Voorts bekende zij bij Vroom en Dreesmann te Haarlem twee coupons stoffen en drie coupons kant te hebben gestolen en bij een winkelier in de Groote Hout straat vier kerkboekjes. Voorloopig zal de juffrouw de War moesstraat niet in een verkeerde rich ting kunnen berijden. K. Ed. Maandagmiddag is, naar wij in de N. Rt. Ct. lezen, te Zandvoort een ernstig ongeluk gebeurt. De heer A. Keur, wonende Diaconiestraat 20 te Zandvoort, kwam met een vrachtauto met visch uit IJmuiden. In den auto waren, behalve de heer Keur, nog 7 personen geze.tcn, allen uit Zandvoort. Bij den Koninginneweg te Zandvoort wilde de heer Keur den overweg van de tram Haarlem-Zandvoort passee- ren, maar hij moest wachten, omdat een tram uit Zandvoort naderde. Toen deze voorbij was stak hij over, zonder te zien, dat ook uit Haarlem een tram aankwam. Reeds was het voorste ge deelte van den auto over den over weg, toen het achterste gedeelte door den motorwagen gegrepen werd. De auto werd eenige meters meegesleurd en kantelde daarna. Alle inzittenden geraakten onder den vernielden wagen met het gevolg, dat twee personen ernstig gekwetst werden. De eene, Kerkman, die over hevige inwendige pijnen klaagde, werd per politiebrancard naar zijn woning vervoerd. De andere, Koper, die een beenbreuk had, werd per auto naar huis gebracht. Een zekere Visser klaagde over hevige hoofdpijn, maar kon te voet naar zijn woning gaan. De anderen kwamen met den schrik vrij. ONS U L TATIE-BUREAU. Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose. Briniostraat, Velseroord. Dinsdags geopend van 2—3 uur. Het onderzoek is kosteloos en ge schiedt door Dr. VAN SLOOTEN van Haarlem. Ouders laat vooral uw kinderen on derzoeken. AïntoTisKïdieï!8fwi IJMUIDEN—HAARLEM-BEVERWIJK. Standplaats Willemspleln (Westzij de) Dienst op Haarlem. Route: Willemsplein, Dirkstraat, Neptunusstraat, Wilhelminakade, Overweg Spoor, Rijksstraatw., Tromp straat, Willebrordstraat, Stationsweg, Rijksstraatweg (Velsen), Driehuizer- kerkweg, Hagelingerweg, Rijksstraat weg (Santpoort). Autobushouder: G. Schoone. Kcntoekcn der bus V 1. Uren van vertrek: voorm. 7.9. tl.—. nam. 1—, 3.5.7.—, 9.11.—. Autobushouder: S. Hogeland. Kcnteeken der bus V 6, 7, 15. Uren van vertrek: voorm. 7.30, 9.15, 9.30, 11.15, 11.30. nam. 1.15, 1.30, 3.15, 3.30, 5.15, 5.30, 7.15, 7.30, 9.15, 9.30. Autobushouder: Gebr. Roodt. Kcnteeken der bus V 3, 14, 38. Uren van vertrek: voorm. 8.—, 9.45, 10,—, 11.45, 12.—. nam.. 1.45, 2.3.45, 4.—, 5.45, 6. 7.45, 8.—, 9.45, 10.—, 11.30, 11.45. Autobushouder: A. Hartman. Kentoeken der bus V 4, 5. Uren van vertrek: voorm. 8.15, 8.30, 10.15, 10.30 nam. 12.15, 12.30, 2.15, 2.30, 4.15, 4.30, 6.15, 6.30, 8.15, 8.30, 10.15, 10.30. Autobushouder: J. Duin. Kenteeken der bus V 36. Uren van vertrek: voorm. 8.45, 10.45. nam. 12.45, 2.45, 4.45, 6.45, 8.45, 10.45. Standplaats Willemsplein (Zuidzij de) Dienst op Haarlem. Route: Willemsplein, Dirkstraat, Neptunusstraat, Wilhelminajkade,, Overweg Spoor, Rijksstraatw., Tromp straat, Willebrordstraat, Stationsweg, Rijksstraatweg (Velsen), Driehuizer- kerkweg, Duin- en Kruidbergerweg, Bredeiodeweg, Duinweg, Jan Gijsen- vaart. Autobushouder: C. Vroom en J. Vos. Kenteeken der bus V 37. Uren van vertrek: voorm. 7.10, 9.05, 10.50. nam. 12.50, 2.35, 4.20, 6.05, 8.05, 9.50. Standplaats WUlemsplein (Zuidzij de) Dienst op Haarlem. Route: Willemsplein, Dirkstraat, Neptunusstraat, Wilhelminakade, Overweg Spoor, Rijksstraatweg, Vel- serduinerbuurtweg, Zeeweg, Driehui- zerkerkweg, Duin- en Kruidbergerweg, Brederodeweg, Duinweg, Jan Gijsen- vaart. Autobushouder: H. N. Mastenbroek. Kenteeken der bus V 23. Uren van vertrek: voorm. 8.30, 10.20. nam. 12.10, 2.—, 3.50, 5.40, 7.30, 9.20. 11.10. Standplaats Willemsplein (Zuidzij de) Dienst op Beverwijk. Route: Willemsplein, Dirkstr., Nep tunusstraat, Wilhelminakade, Overweg Spoor, Rijksstraatweg, Trompstraat, Willebrordstraat, Stationsweg, Pont, Wijkerstraatweg. Autobushouder: J. Vos. Kenteeken der bus V 9, 34. Uren van vertrek: voorm. 10.05, 11.20. nam. 2.05, 3.35, 4.50, 6.10, 7.35, 9.05, 10.20. In het belang van de veiligheid van het verkeer is de commissaris van po litie bevoegd tijdelijk een andere stand plaats en een andere route aan te wij zen. Wanneer een autobus stopt voor het het in- of uitlaten van reizigers is het den bestuurder van een achteroprijden- de bus verboden de stilstaande bus te passeeren. Door den burgemeester is ingevolge art. 150 der algemeene politieverorde ning verboden in de voor het publiek toegankelijke autobussen te rooken.

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 5