HEERENKLEEDING NAAR MAAT Zie onze speciale Etalages. Zie onze speciale Etalages. SGHABLONIEMEIOT - Coupe en afwerking gegarandeerd - JG.GMMEB y;gEK.oopiN€i Publieke Yerkooping. "KSÜST Heptuuusstraat ijmnidgii Telefoon no. 501 Ontvangen de nieuwste stoffen voor van het eenvoudigste tot het fijnste genre, zijn in onze magazijnen aan het stuk voorradig REEKENCOSTUUMS naar maat f42, f46, f52, f55. Extra fjjne Engelsche en Schotsche Stoffen, Kamgaren, Wibp-Cords enz. f 60, f 65, f 70, f 75, f 80, enz. IIGES KLEERMAKERIJ Stalen worde® gaarne op aanvraag toegezonden. YEEKÜOPIHG Iwee Woonhuizen CÜBSÜS „Liclaiele OpTöeÉi" GyiiasM en AiMeM yereeiipi „ÖLYMFIA". C. F. SMIT, verdienen de Mrs. lïdeman, L. A. Baren van Ittersu en J. W. vita Rees, advocaten en preeurem geven kennis, dat zjjj met ingang van 23 Maai ek te IJmaiden de rechtspraktijk zulle uiteetenen. Het kantoer is gevestigd aan de en geopend op werkdagen tnsschen 10 en nar en Zsterdags tot 12 aar. rjÜtöKAFEN JÜ5-YEttËfiM&lAi Cf TM IJMUIDEN. fl. KR0ÖNSBEH6, Jniiasakade 21. benevens Schabloneer-patroueii. Bockhandel P. f. C RCJELSf Het drama vanGlossow OPENBARE TE IJMUIDEN op Vrijdag 3 April 1925 des middags 2 uur (precies) in hotel „Nummer Een" ten overstaan van notaris W. A. Dolleman te IJmuiden krachtens art. 1223 B.W. van 1. Een perceel BOUWTERREIN gelegen aan de Julianakade te IJmuiden, kadaster sectie L nummer 897, groot 3.47 Are. behoorende tot het faillissement J. List. 2. Een WOONHUIS en ERF, te IJmuiden, Breesaapstraat No. 36, groot 60 c.A. Eigendom van den heer J. R. Huiser. En vrijwillig, van 3. Twee HEERENHUIZEN met schuren, erven, tuinen en steeg, aldaar, aan de Kennemerlaan Nos, 24 en 28, groot tezamen 3.59 Are. Afzonderlijk en gecombineerd. Eigendom van den heer L. H. Jansen te IJmuiden. 4. BENEDEN en BOVENWONING met ERF, aldaar, aan de Kanaal straat 23 zw. en rood. 5. Vier BENEDEN en BOVEN WONINGEN, met ERVEN, aldaar, aan de Breesaapstraat Nos. 37 en 39, Afzonderlijk en gecombineerd. 6. Een PERCEEL ingericht voor winkelhuis met magazijn en zolder, aldaar, van de Pollstraat 1 t/m 3, hoek Breesaapstraat. Eigendom van N.V. Zwager's Ijzer handel. HUREN: Perceel sub 2 eigen gebruiksub 3: No. 24 eigengebruik, No. 28 verhuurd voor f 650.- per jaar sub 4 eigen gebruiksub 5. resp. voor f 3.15 en f 3.50 p.w. verhuurd; sub 6 verhuurd voor f 10.p.w. Bezichtiging op 25 en 26 Maart a.8, van 24 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden notaris en betreffende de perceelen sub. 3, 4, 5 en 6, tevens bij den makelaar D. Bals Jzn. te IJmuiden. van 2 Inboedels toebehoord heb bende aan de Heeren P. Mooy te IJmuiden en J. Klomp te Beverwijk op Vrijdag 27 Maart 1925 in het verkoopiokaal der Makelaars Bakker, Dijksen en Co, Prins Hendrikstraat No. 8 des namiddags 2 uur ten overstaan van de Deurwaarder J. van Wijngaarden. Kijkdag Donderdag 26 Maart 1925. De Heer H. Harmsen te Tiel schrijft ons dd. 6 Jan. 1925: Bij een drogist alhier kocht ik een doosje "Rodent", daar ik veei last van muizen had. Tot mijn genoe gen kan ik U mededeelen, dat ik er thans absoluut geen last meer van heb, zoodat Uw doosje "Ro dent", van 45 ets. mij voor veel schade vrijwaart. Verkrijgbaar bij Uw drogist in doosjes 45 en 90 ets. Import.: Firma B. Mcindcrsmo, Den Haag. Fabrikant: Th. Harley, Apotheker, Perth (Schotland). Cll Te IJmuiden bij: Gez. Bargerbos en S. 8mit. Gebr. Bisehoff OPENBARE te IJMUIDEN, op Vrijdag 3 April 1925, des middags 2 uur (precies), in hotel „Nummer Een", ten over staan van de notarissen O. D. BOERLAGE en W. A. DóLLEMAN, ter standplaats Velsen, van met ERVEN te IJmuiden, aan de Pres. Krugerstraat Nos. 92 en 98, resp. groot 76 c.A. en 75 c.A. Eigendom van de Wed, C. Langbroekvan Dongen. Huren: Resp. f 4.25 en f 4.50 per week. Bezichtiging op 25 en 26 Maart a.s. van 2-4 uur, Nadere inlichtingen ten kantore van genoemde notarissen. ARCHITECT Bernulfusstraat 40, Amersfoort Ontwerpen, Conslructieteekeningen Bestekken, Begrootingen Adviezen in: Bouwzaken, Woning inrichting. - Leiding en toezichi bij uitvoering van Bouwwerken. School C., Willemsplein, IJmuiden. Inschrijving van nieuwe leerlingen. Lesgeld (2.— per 3 maanden, jongens 7—11 jaar Donderdag 56 uur. jongens II16 jaar Donderdag 6—7 uur. Heeren Donderdag 81;,10'/2 uur. Meisjes Zaterdags 51/,—61/, Dames 89/, Voor alle jongens Woensdags middags Openlucht-Spelen. Gedipl. Gymn. Sport- Spelleider. Jac. v. Heemskerkstraat 49, IJmuiden. zoozeer de aandacht en worden zij door verbruikers zoo geroemd?? ilïrdsf z'' Sen,akkelijk verleerbaar zijn en juist DIE eiwitten C IL .tdl bevatten, welke de kip voor de eierformatie noodig heeit. ItïTïlTsr hoenders gevoerd met ons korrelochtendvoerof Ochtend meel reet melkeiwit steeds volop aan den leg zijn en in de beste conditie. Ij,1 4 kuikens gevoederd met opfokvoer met melkeiwit groeien V Uitlaai) ajs |,0ol en spoedig in de veeren komen, fimala'f sterfte onder kuikens met ons opfokvoer gevoederd niet IJ III VItU voorkomt. Verkrijgbaar te IJmuiden bijFa. van Oosbree's Zonen, en R. Kofman. Te Velseroord bij: P. Verhoog tnG. Wijkhuizen Jr. Te Wijkeroog bij: Coöp. Verbruiksvereeniging „De Eendracht". Te Santpoort bij: Limbach Co. Opgericht 1896. voor ZIJDE, LINNEN, WOLLEN- EN KATOENEN STOFFE HOUT, PAPIER, e. d. Verkrijgbsar in den Roman van H. COURTHS-MAHLER, 7. Moeder en zoon werkten ook in dit opzicht samen. Gregor begon, zoodra hij met de vacanties in 't huis van den professor vertoefde, Sanna ijverig het hof te maken. Hij geloofde geen groote moeilijkheden te zullen ondervinden. Dank zij de berekening van zijn moe der was Sanna teruggehouden van el- ken omgang met jonge menschen. Zij kende slechts de oudere geleerde hee ren, die bij haar oom kwamen en deze kwamen natuurlijk niet in aanmer king als aanstaand echtgenoot. Boven dien wist Sanna, dat zij niet moeilijk in haar keus kon zijn, zij moest blij zijn, als een man met zijn eerlijken naam. den smaad, die op den hare kleefde, bedekte. Zoo geloofde hij een gemakkelijk spel te zullen hebben, vooral daar hij een knap man was, te genover wien zich de vrouwen in 't ge heel niet afkeerig toonden. Tot zijn pijnlijke verbazing echter merkte hij, dat Sanna "zijn hofmakerij en afweerde. Zij kwam hem niet alleen j liet- tegemoet, zooals hij gemeend, ge- "oofd en gehoopt had, maar ontweek hem. Daarom moest zijn moeder ingrijpen door Sanna nog' méér dan anders aan haar bezoedelden naam te herinneren. Zij maakte ruimschoots gebruik van diplomatieke kunstgrepen om Sanna volgzaam te maken en was niet spaar zaam met toespelingen, hoe oprecht Gregor Sanna liefhad en hoe gelukkig deze moest zijn, als zulk een knap, achtenswaardig man naar haar hand dong. Zij schilderde met verlokkende kleuren, hoe Gregor haar uit de gevan genschap in het huis van haar oom zou wégvoeren en haar een vroolijk, zonnig leven zou bezorgen. Op Sanna had dit echter volstrekt geen uitwerking. Zij koesterde een die pen afkeer voor moeder en zoon, in stinctmatig voelde zij, dat het slechte, onoprechte menschen waren. Zij zou liever gestorven zijn, dan de vrouw van Gregor te worden. Zij wist ook heel goed, waarom Gregor zich zooveel moeite gaf. j Toch verlangde zij meer dan ooit zich vrij te maken van de drukkende banden, al vreesde zij tegelijkertijd voor de wereld daarbuiten. Tante An na had ervoor gezorgd, dat zij zich voelde, als met een brandmerk getee- kend. Zij geloofde deze onvoorwaarde lijk, als zij moest hooren, dat geene man van eer de hand naar haar zou uitstrekken. Zij had zich dus voorge nomen ongetrouwd te blijven. Nooit zou zij haar hand in die van Gregor leggen, nooit. Meer en meer leerde zij hoe dikwijls onrustige gedachten in haar hoofd woelden, die haar tot vluchten aanspoorden. De rampzalig heid van haar leven overmeesterde haar vaak in de stilte van haar kamer. Dan wierp zij zich schreiend op de knieën en bad om bevrijding. Maar het grijze huis en de hooge tuinmuur hiel den haar vast. Wanneer zou zij verlost worden uit deze neerdrukkende gevan genschap? Zij zuchtte diep. „Laat ons nu naar binnen gaan, tan te Anna, opdat oom Michael niet be hoeft te wachten," zei zij haastig, want zij kon het bijna niet meer uitstaan naast de oude dame te locpen. Maar deze hield haar nog een oogen- blik vast. Zacht streek zij met haar vleezige handen over het kastanje bruine haar van het jonge meisje. De ze had daarbij het gevoel, alsof heur haai' overeind ging staan uit afkeer en tegenzin. „Mijn arm kind", zei Anna von Reh- ling zoetzappig," „wat heb ik een me delij met je en hoe graag zou ik je hel pen! Maar 't is niet in mijn macht. Slechts één uitweg zou ik voor je we ten. Er is één mensch, die je zóó innig liefheeft, die al het andere zou verge- met haar verstandige oogen den onop- ten en je zou verlossen uit alle smart, rechten, berekenenden aard van tante als je er hem het recht maar toe wilde Anna doorzien, maar zij was te trotsch geven. Je weet, wien ik bedoel. Gregor om haar te toonen, hoezeer zij daaron- heeft geen grooteren wensch, dan het der leed. Slechts zelden liet zij zich, leven licht en mooi voor je te maken, zooals heden, door haar bitterheid Je vermoedt niet, hoe groot zijn liefde overmeesteren. Meestal was zij stil en is. Hij heeft mij in zijn vertrouwen ge in zichzelf gekeerd, en beantwoorddenomen. Sluit je hart niet langer voor de pogingen van moeder en zoon j zijn liefde, reik hem je hand voor het slechts met lijdelijk verzet. Niemand j leven. Hij zal je in de vrijheid brengen wist, hoe het er in haar ziel uitzag en 1 en je voor al het ruwe en boo ze be schermen. Hij heeft geen vuriger wensch dan je te dienen en je alles te verschaffen, waarnaar je verlangt." Sanna deed haastig een schrede te rug, zoodat de hand van tante Anna van haar hoofd gleed. Zij keek haar recht in hét gelaat. „Laat dit onderwerp alsjeblieft rus ten, tante Anna. Gregor heeft mij niet in 't onzekere gelaten omtrent zijn wenschen en ik heb hem duidelijk te verstaan gegeven, dat ik ongetrouwd zal blijven. Gelooft u dan, dat ik den moed zou hebben het aanzoek van een man aan te nemen, wie hij dan ook mo- j ge zijn, na alles, wat u mij over mijn j ouders hebt gezegd en over de smet, die op hun naam rust? Volgens uw in zicht ben ik toch een schepsel, dat iederen man uit den weg moet gaan. Hoe komt het, dat u nu wenscht, dat ik het aanzoek van Gregor aanneem? Bent u dan niet bang, dat deze smet. ook hem zal bezoedelen, en dat ik hem met mijn slechte, overgeërfde hoeda nigheden ongelukkig zou kunnen ma ken?" Anna von Rehling liet zich niet over bluffen door deze vraag. „Maar mijn lief kind, wat ik je ge zegd heb, is maar het oordeel van de heele wereld en wat oom Michael vreest. Ik denk over dit alles toch veel zachter, omdat ik je liefheb en omdat ik weet, dat je ondanks je wat onhan- delbaren aard een goed kind bent. En ik weet immers, dat mijn zoon je met geheel zijn hart liefheeft en dat hij zonder jou geen waar geluk zou vinden. Hoe zou ik mij dan kleinzielig en be krompen tegen een verbintenis tus- schen jullie verletten." Een trek van verachting kwt het gelaat van Sanna. Zij wist k. zeer goed, dat het tante Anna weest, die oom Michael zóólang haar slechten aanleg had gesp: dat deze het geloofde. En eve: wist zij, dat Gregor haar in 't: niet lief had, dat hij niet in stas tot een groote liefde en dat hij s haar rijkdom verlangde. O, ziji moeder en zoon helaas goed en zag hen met haar gescherpte oog- wist zelfs precies, dat Grego: loerde de erfgenaam van oom Sfc te worden en slechts voorwend^ hij hem genegen was. Dat was i- lijk, zoo gemeen! Zij walgde var- veel laagheid en huichelarij. „Ik bid u, laten wij er niet met spreken, ik blijf ongetrouwd, mijn vast besluit," zei zij haas voordat mevrouw von Rehling ie: antwoorden, snelde zij naar huis HOOFDSTUK III. Michael van Sachau zat weri bij het venster van zijn studeert Weer was hij, zooals den laatste zoo dikwijls gebeurde, niet in st werken. Zijn zenuwhartkwaal m hem slap en ellendig. Zwak en gebogen dook zijn ntë chaam in den hooggerugden art ■Het grijze hoofd met het hoogt profiel was voorovergebogen matte, vrij kleurlooze oogen blik der de borstelige wenkbrauw® winterschen tuin in. i Wordt ver*

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 4