Sint. Door het enthusiaste en goede spel van Visser en Sint wordt de R. C. 11.-verdediging geducht aan den tand gevoeld, terwijl Asbeck af en toe niet onverdienstelijk meehuppelt. Weldra i/ doelpunt nummer drie ter wereld, doch wegens off-side wordt het niet toegekend. Als Oldenburg uitvalt, komt R. C. H. weer wat meer opzetten. Ilaak en Koster zijn echter niet voor de poes en slaan menigen aanval af. Toch ziet Brugman kans een hard schot te los sen, dat juist langs de verste paal vliegt. Een vierde doelpunt van Visser wordt wederom niet toegekend en een kogel van Sint stopt Erdsieck schitte rend. Een voorzet van Visser werkt Broek, die inmiddels Oldenburg ver vangt, net naast de paal. Kort voor het einde denken we Blinkhoff een doelpunt te zien maken Hij werkt zich door de verdediging heen en wordt dan gehaakt, waarvoor Hakker penalty geeft. Deze wordt kei hard door Visser in een doelpunt om gezet (3—0). Dan fluit Hakker spoedig eindigen. R.C.H. VII—Stormveld. De secretaris van Stormveld kreeg Woensdag van de H.V.B. bericht dat Stormveld I a.s. Zondag spelen moet tegen H. C.. H. VII (Kampioenswed strijd), om 10 uur op het Aurora-ter- rein te Schoten. Zoodoende is de vermelde medaille- wedstrijd tegen Spaarndam I afgelast. Naar aanleiding van de prestaties van R. C. H. VII mag men wel ver wachten dat de punten in Velseroord komen. „Good luck". ZaterdagmiddagvoetbaL TramvogelsV. I. O. S. I 42 Op een zwaar te bespelen terrein heeft een volledig V. I. O. S. aan de Zandvoortschelaan een verdiende ne derlaag geleden. Als de heer Schippers, die den wed strijd op correcte wijze leidde, de spe lers in het veld roept, blijkt dat V. I. O. S. slechts met 10 man is, waarvan nog 4 invallers. Dit veidiindert niet dat V. I. O. S. di rect na het begin in de meerderheid is en Tramvogels zich op verdedigen toe moet leggen. Na een kwartier spelen komt het eerste doelpunt, dat op fraaie wijze door den mid-voor ingezet wordt. Dit schijnt aanstekelijk op de Trek vogels te werken, ze weten zich los te werken en als bij een aanval v. d. Kuil uit zijn doel gelokt wordt, heeft de mid-voor geen moeite de partijen op gelijken voet te brengen. Het spel gaat nu meer gelijk op; beurtelings zijn beide doelen in gevaar, als v. d. Plas eens scherp voorzet scoort Wim het tweede doelpunt voor V. I. O. S. Rust kwam met 2— 1 voor de IJmui- denaren. Na de thee is weer V. I. O. S. in de meerderheid, een drietal opgelegde kansen worden niet benut en dan is het gedaan met de gasten. Tramvogels komt geweldig opzetten en al spoedig weet de mid-voor uit een hooge voorzet den hal langs v. d. Kuil in het net te koppen. Even later herhaalt hij dit uit een corner 32. Deze laatste goal was ons inziens te houden geweest. Nu ont staat er een kleine opleving bij V. I. O. S.; de voorhoede onderneemt eenige goede aanvallen, reeds denken we v. d. Plas de gelijkmaker te zien scoren, doch de keeper weet het harde schot te stoppen. Kort voor het einde weet de rechtsbuiten er 42 van te maken als de bal van de bovenlat in het veld te rugspringt. Er wordt niet meer gedoel punt en zoo eindigt deze in goede ver standhouding gespeelde wedstrijd. Tevens werd aan de Zandvoortsche laan de wedstrijd Kennemerland Ulysses gespeeld, welke met 32 door laatstgenoemde werd gewonnen. Hierdoor heeft V. I. O. S. nog slechts op papier kans om kampioen te wor den, daar het zwaarste programma voor Ulysses voorbij is. Voor de competitie speelden V. I. O. S. II—Bato I 1—1. Ook de reserves van V. I. O. S. speel den met 10 man Voor de rust gaat het spel gelijk op. Door een misverstand in de achterhoede weet de mid-voor der gymnasten met een formitabel hard schot zijn club de leiding te geven. Er wordt aan beide zijden £oed ge speeld, vooral het backstel van V. I. O. S. speelde een uitstekenden wedstrijd. Bust 01. Na de -rust is eerst Bato iets in de meerderheid, doch weet dit niet in doelpunten uit te drukken. V. I. O. S. weet zich dan los te wer ken en nu wordt het spel naar den an deren kant verplaatst. Oort weet uit een doelworsteling de gelijkmaker te scoren. V. I. O. S. gaat zich nu op verdedi gen toeleggen en als het eindsignaal klinkt, heeft V. I. O. S. II een kostbaar puntje van Bato afgesnoept. Zaterdagmiddagcompetitie. Voor a.s. Zaterdag 28 Maart is dooi de H. V. B. ingelascht. de wedstrijd: V. I. O. S. II—Trekvogels 3 uur. De eerste ontmoeting eindigde in een overwinning van Trekvogels. Van den nu te spelen wedstrijd hangt veel af voor beide elftallen, en we verwachten dan ook, mits zij volledig opkomen, een spannend en strijd. Doordat bovengenoemde wedstrijd is ingelascht is de wedstrijd V. I. O. S. I- Touring Stormvogels uitgesteld. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN Kamermuziek. 3e Concert. 't Was ons wel, Woensdagavond in Thalia te zijn. De zaal was goed ver warmd en verlicht. Het tooneei was in een gezellige huiskamer veranderd wat doen enkele planten in een kamer toch aangenaam aan en er was een belangstellend en rustig gehoor en slechts een enkele maal werd een dis sonant gehoord vanwege een dicht slaande deur of een opflappende stoel. Er was die aangename entourage, die een mooi concert dubbel doet genieten en waardeeren. Een mooi concert is het geweest, daarover zullen allen het met ons eens zijn en misschien voor vele. toehoor ders wel het mooiste, althans het meest genietbare, begrijpelijke en bevattelij ke der drie, die gegeven zijn. Wij meenen heusch de muzikale toe hoorders enkelen wellicht uitgezon derd niets te kort te doen en niets te kort gedaan te hebben, toen we schreven, dat de kunst van een Schmöller bijv. tamelijk ver uitgaat boven het muzikale begrip van velen, ondanks zij toch gerekend kunnen worden tot de gebenedijden, die de hoogere en misschien de hoogste kunst kunnen omvatten, en dan ook naar waarde kunnen waardeeren. Het gros der niettemin kunstlievende toehoor ders vraagt feitelijk wat anders. Dat andere, dat meer gewoon men- schelijke, hebben ons de solisten van Woensdagavond doen genieten en daardoor intenser doen medeleven, waarmede volstrekt niet gezegd ge worden zij, 'dat haar kunst op een la ger niveau stond, dan het tot heden door deze ondernemende kamermu- ziekvereeniging gebodene. Onze meening ten opzichte van deze kamermuziekavonden vonden wij vol komen bevestigd, door het in grootere mate opgekomen aantal toehoorders. Ontegenzeggelijk zullen velen het van deze Kamermuziekvereeniging weten te waardeeren, dat zij ons in de gele genheid heeft gesteld te genieten van het hoogste, wat wellicht op muzikaal gebied te bereiken is, doch niet alle muziekliefhebbende toehoorders kun nen zóó hoog reiken in hun muzikale sfeer. Vele leden der Vereeniging zullen het bestuur er daarom dankbaar voor zijn, dat zij ook kennis hebben mogen maken met het hooge, misschien het hoogste, in de vocale kunst, want Mia Peltenburg behoort ongetwijfeld tot de eerste en beste concertzangeressen in ons land. Deze uitspraak is niet alleen geba seerd op het feit dat haar de onder scheiding en de eer te beurt is gevallen voor H. M. de Koningin te mogen zin gen, doch meer nog op de eigen erva ring, die we hebben opgedaan op dezen concertavond, toen we, allicht wat laat, voor de eerste maal met deze zangeres mochten kennis maken. Haar roep en haar roem waren haar immers reeds voorgegaan en de groote kunstcritisi der vooraanstaande persorganen heb ben haar kunnen in evenveel toonaar den gezongen, als zij ons de groote lie dercomponisten heeft voorgedragen. Mia Peltenburg is een concertzange res, die men niet licht vergeten zal. Zij boeit, zij imponeert, door haar zang, door haar gratie, door haar dictie, door haar vorstelijke verschijning, door haar eenvoud en door haar groote kunst, die getuigt van zeldzame be gaafdheid en die^o-aande studie. Zij beheerscht Kaar vocale middelen, zoo als een Schmöller zijn instrument. Doch bij haar techniek spreekt niet minder het gevoel, het sentiment, wat bR velen helaas als quantité négliable wordt beschouwd en het was zeker wei nig merkbaar, dat Mia nog den avond te voren met buitengewoon succes in den Haag was opgetreden. Dat we Mia, ondanks het gezellige interieur van Thalia, liever elders had den gehoord, waax de acoustiek haar heerlijke stem nog meer tot haar recht zou hebben doen komen, zal zij, on danks haar groot succes, ons wel wil len beamen en ons vergeven deze ont boezeming. In een daartoe meer geëigende con certzaal zouden we ongetwijfeld nog meer genoten hebben. Dat dit derde concert voor ons een dubbele attractie had, omdat we met het solospel en het accompagnement van Mej. Frouwe Boomgaard nader mochten kennis maken na haar sedert eenige jaren geleden vertrek van IJ muiden, zal begrijpelijk gevonden worden. Mej. Boomgaard heeft hier reeds vroeger een zeer goede reputatie als pianiste gehad, doch was haar muzi kale ontwikkeling ons ontgaan. Met onverdeeld genoegen hebben wo de kennismaking hernieuwd en hebben we mogen constateeren, dat de groote beloften, die zij ons gegeven had, in vervulling zijn gegaan. Zoowel in haar solospel, als in haar begeleiding heeft zij ons groote voldoening gegeven en heeft zij zich een waardig en talentvol leerlinge van den grooten pianist Wil lem Andnessen getoond. Een warm en dankbaar gestemd pu bliek heeft de solisten hartelijke bij valsbetuigingen geschonken, in alle opzichten verdiend, evenals de groote bloemenhulde haar namens de ver eeniging aangeboden. J. Naar wij vernemen is alhier op gericht een club onder de naam „Se- ro", welke zich ten doel stelt het be oefenen van verschillende takken van sport, het houden van gezellige win teravonden, zomersche fiets-, kampeer en zeiltochten. Plet secretariaat is ge vestigd hij den heer A. W. Driesseri, Kanaalstraat 3. Prof. Mr. J. H. VAN MEURS. Bij Kon. Besluit van 24 dezer is be noemd aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen, in de faculteit der rechtsge leerdheid, om onderwijs te geven in liet Romeinsch recht en zijne geschiedenis, tot gewoon hoogleeraar Mr. J. H. van Meurs te Bilthoven. Mr. van Meurs werd benoemd lot hoogleeraar in het Romeinsch recht en zijn geschiedenis als opvolger van prof. Van Oven, die thans te Leiden in functie is. Hij is geboren te Rijsen waar zijn vader notaris was. Hij bezocht het gymnasium te Deventer, studeerde vervolgens te Utrecht en later eenigon tijd te Leipzig. De heer Van Meurs promoveerde in 1914 te Utrecht op een dissertatie over: „Rechtsgedingen over bepaalde goede ren in Oud-Helleensche rechten". Einde 1914 deed Mr. Van Meurs te Utrecht zijn candidaatsexamen in de klassieke letteren. Hij vestigde zich in 1918 als advocaat daar ter stede; later zoodanig te IJmuiden. Te Utrecht was hij repetitor in Ro meinsch recht, Burgerlijk recht, straf recht en internationaal privaatrecht. Van zijn hand verschenen verschil lende artikelen in het „Tijdschrift voor de rechtsgeschiedenis1'. In 1922 werd hij toegelaten als pri vaatdocent in de vergelijkende rechts geschiedenis te Utrecht. Mr. Van Meurs was van 19211923 secretaris der Gezondheidscommissie voor Velsen en van 19201923 lid der Commissie van Toezicht op het mid delbaar onderwijs. Mr. Van Meurs is lid der S. D. A. P. en heeft meermalen een onderwerp in geleid op de afdeelingsvergaderingen in deze gemeente. Hij is een groot ken ner van het werk van den Volken bond en was op de zittingen van den Volkenbond verslaggever voor Het Volk. Hij is medewerker aan de Socia listische Gids en andere periodieken. VELSEROORD Het bedrijf Openbare Werken is bezig met Velseroord te sieren met jonge boompjes. In verschillende stra ten, als de Trompstraat, Casembroot- straat enz. worden ze geplant. Vooral de beplanting voor de gemeentelijke Bewaarschool zal daar straks een mooie omlijsting geven van dit plein. Dinsdag had de Rijkspolitie tegen zekeren B. uit Schoten proces-verbaal opgemaakt, wegens het onbeheerd la ten staan van een trekdier. De man ging hierover appèlleeren aan het po litiebureau en maakte zich daar zoo boos, dat hij een ruit insloeg, zoodat een voor het raam zittende agent de glasscherven op zijn hoofd kreeg. De bekeurde was toen nog verder van huis, want toen kreeg hij ook nog een bekeuring wegens opzettelijke ver nieling. VELSEN Winkeliersvereenlging ,,Wijkeroog'\ Het programma voor de winkelweek der winkelier svereeniging „Wijker- oog", te houden van 4 tot en met 11 April, is thans vastgesteld. Zaterdag 4 April zal ter gelegenheid der opening een omgang met muziek worden gehouden over Wijkeroog met de muziekvereeniging „Juliana", van af den spoorwegovergang in den Wij- kerstraatweg. Donderdag 9 April rondgang der jury ter beoordeeling der etalages. Deze jury zal bestaan uit leden der Haarlemsclie en Zaandamscbe winke liersvereenlging onder voorzitterschap van den voorzitter der Haarlemsche winkeliersver eeniging. Op 14 April zullen twee bioscoop voorstellingen plaats hebben in bet Luxor-Theater en op 15 April voorstel lingen door een goochelaar enz. in ho tel „De Prins". Woensdagavond hield de afd. Velsen van aen Bond v. Staatspensi- onneering hare feestvergadering in het gebouw „Concordia", net welk daar voor welwillend was afgestaan door de directie der Papierfabriek. De to one elver eeniging „Concordia" verleende daarbij hare zeer gewaar deerde medewerking door de opvoe ring van „Het Offerlam", een blijspel in 3 bedrijven van Oscar Walther en Leo Stein. De zaal was goed bezet. Er waren afgevaardigden gezonden door de zusterafdeelingen te Santpoort en te Beverwijk. De heer Bosman opent de bijeen komst en roept allen een woord van welkom toe, terwijl hij tevens dank brengt aan de dir. voor het gebruik van net gebouw en de Tooneelvereeni- ging voor de medewerking. Wel zullen niet allen komen uit belangstelling voor den Bond, maar toch zijn allen welkom. Hierna gaat spreker na of de Bond nog wel reden van bestaan heeft en beantwoordt deze vraag bevestigend. Laten we toch allen strijden voor 'n premievrij Staatspensioen voor allen of minstens voor hen die het noodig hebben. Oud en arm is en blijft ver schrikkelijk en we moeten dat uit de wereld helpen. Het zegeltjesplakken is onvoldoende en de vrijwillige verzekering zal ook het oud en arm niet doen verdwijnen. 't Is toch verschrikkelijk, dat men juist verongelukken moet om op den ouden dag geholpen te worden. Het ze geltjesplakken komt het meest hun ten goede, die altijd geregeld werk ge had hebben, zoodat er regelmatig voor hen geplakt is, terwijl voor de vaak werkloozen weinig geplakt is. Zij, die te arm zijn, om in de ouder- domsverzekering te gaan, hebben er het meeste behoefte aan. Zij, voor wie dus*le verzorging van den ouden dag het noodigst zou zijn,.profiteeren er het minste van. Spr. hoopt dat bij de a.s. verkiezing de voorstanders van een premievrij pensioen de overwinning zullen behalen of minstens belangrijk versterkt in aantal in het parlement hun intrede zullen doen. Hartelijk welkhm roept hij den af gevaardigden der zusterafdeelingen toe en hoopt ten slotte, dat alle aan wezigen meehelpen zullen, om den af- deeling vele leden toe te voeren en spreekt den wensch uit, dat allen zich zullen vermaken (Applaus). Hierna krijgt de Tooneelvereeniging .Concordia" het woord. Op schitteren de wijze heeft ze aan haar voornemen, om voor het prettige deel van den feestavond te zorgen, \oldaan. Het da verend applaus na elk bedrijf legde daarvan getuigenis af. We zullen over het stuk, noch over de spelers en speelsters in bijzonder heden treden. Genoeg zij het, dat dc aanwezigen zich allerkostelijkst ver maakt hebben, daar èn de inhoud van het stuk èn de wijze, waarop het ver toond werd, zeer in den smaak vielen, zoodat zoowel de Tooneelvereeniging als de feestvierende afdeeling met ge noegen op dezen avond kunnen terug zien, die bovendien voor een belang rijk gedeelte veraangenaamd werd door de muziek van de heeren Kroo- nenberg, pianist en Visser violist bei den van IJmuiden. Deze heeren had den nog al een zware taak, daar de pauzes tusschen de bedrijven nog al van langen duur waren. Na afloop dankte de heer Hooiberg de Dir. voor de zaal en de Tooneelver eeniging voor hare medewerking en wekte de aanwezigen op tot aanslui ting als lid. Een prettig dansje besloot den avond. De kiezerslijst dezer gemeente be vat voor de Tweede Kamerverkiezin gen 14483 namen. Het bouwen van een dubbel woon huis aan den Zeeweg te Velseroord, voor rekening van den heer G. ten Napel te IJmuiden, is opgedragen aan den heer W. van Heyst alhier. Door burgemeester en wethou ders van Velsen zijn de navolgende bouwvergunningen verleend Aan M. J. Rolvink, te Velseroord voor 11 woonhuizen aan de Tromp straat, aldaar. Aan H. Wichmann, te Velseroord, voor een woonhuis aan den Velserdui- nerbuurtweg, aldaar. Aan J. L. Min, te Driehuis, voor 2 dubbele woonhuizen aan den Zeeweg, aldaar. Aan Chr. Bartels, te Driehuis, voor een woonhuis aan den Duin- en.Kruid- bergerweg, aldaar. Door 'de Harmoniekanel der Papierfabriek,, De Eendracht", wa sloten, om haai' beschermheer heer P. Smidt van Gelder, die tha Zwitserland woont en daardoor n de gelegenheid was, het feestco ter eere van het vijftigjarig bestaa Harmonie bij te wonen, bij zijn b aan Holland, dat nu plaats heef eere-ooncert aan te bieden. Door het overlijden van den h Beuker, directeur der Papierfabri Renkum, is naar Hl. Dbl. meldt, van dit plan moeten worden af( en het concert voorloopig uitge* Op het a.s. concours te Wijk zullen de volgende verplichte mers gespeeld worden: 3de afd. Harmonie. Federale van L. Ble 2de afd. Harmonie. Ouverture Herfstklanken, J. v. 1 lste afd. Harmonie. Ouverture Si j'etais Roi, Uitmuntendheid Harmonie. Ouverture Die Zauberflöte, J E er e-af deeling Harmonie. Scènes Bohémiennes, 3de afd. Fanfare. Kermesse au Village Fantasie, P. Be 2de afd. Fanfare. Les Tourches Candines, Ouveru Edition Porchet, E. lste afd. Fanfare. Patrie et Liberté Fantasie, E. Uitmuntendheid Fanfare. Firenza Fantasie Ouverture, G. Eere-afd. Fanfare. Mars et Bellone Ouverture, G. Woensdagmiddag reed ee gen met 800 dakpannen beladei Velsen, toen de vracht, welke bli niet secuur gelegd was, naar schoof en van den wagen gleed, een belangrijk deel der pannen ii veranderde. Donderdagmiddag reed vrachtauto de stoompont „Wijk op. Reeds stonden de voorwielen pont, toen de vooras brak. De auto werd teruggetrokken dat het verkeer er niet doorl merd werd. NIEUWE UITGAVEN. Geiil. Gemeenteblad, dir.-uitge1 C. Pons te 's Gravenhage. Het 5 nr. bevat: Amstelodamiana; beidsbemiddeling; Heropening Oudheidkamer van. Zutphen Graafschap; De nieuwe watert voor Leeuwarden en omstreke de oude Spaarnestad en haar ving. Nijverheid en Handel, Maai van de Kamer van Koophandel t brieken voor Haarlem en omsti Inhoud van het Maart-nr.: Uit d mer; Jaarbeurzen, tentoonstel congressen; Wetgeving; Beroepsl Gemeentewinkel en gemeenteffl mer; Nederland's In- en Uitvt 1924; Ingezonden; Rapport van dj keerscommissie te Haarlem. Symphonia, uitgever J. J. Lispel versum. Het Maart-nr. bevat: 1 cent door André; De Flageolettö de viool door Felice Togni; Moril kowski door André; De Amsl: sche Madrigaal-Vereeniging te( door Dr. J. C. Hol; Brief uit Vlaa door Emiel Hullebroeck; Mozaiij door Lou van Strien; Van het^ damsche Muziekleven door Hl Rutters; Over de waarde van hr eenigingsleven door Ferd. 1$ verder de gewone rubrieken. Van het Centraal Uitgew reau te Amsterdam ontvingen^ affiche voor de zesde Beurst Dameskroniek. Dit door P. vant geteekend affiche is een be*1 Hollandsche teekenaars ook ee:« en sprekend stuk werk kunnen j Van het Vaderlandsch S ontvingen wij twee brochures,: Kiesreglement tot vaststelling' door het Vaderlandsch Verbom dienen candidatenlijst voor de zing van leden der Tweede Ky „Het Vaderlandsch Verbond en»i heid". De Stoomvaart Mij. Zfc Vlissingen zond ons een prospG treffende de vacantiereizen nan stone en het Zuiden van Enge' Het mooi-uitgevoerde boekje le keurige illustraties is een g* te doorbladeren. Voor hen, die voornemens- uitstapje naar Folkestone of andere Engelsche badplaatset Zuidkust te maken, zijn deze gratis verkrijgbaar bij de verscj^ reisbureaux door het geheele bij de Stoomvaart Mij. Zeeland sin gen.

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 2