Imuider Courant "Backin BISCUITTAART DrOefker's Bakpoeder rdag 28 Maart 1925. 2e blad. O F F I C I E E I». KENNISGEVING ke tijdelijke afsluiting-van een weg. [Lmeester en wethouders van 'f brengen ter openbare kennis, het gedeelte van den Kruidberger- te Santpoort, van den Duin- en [nhersrerweg af tot aan liet Keik- van Maandag, 30 Maart 1925, tot »r order, voor het verkeer met rij- roertuigen zal zijn afgesloten. >lsen 25 Maart 1925. Srgemeester en wethouders voorn, secretaris de burgemeester, OSTELIJK. RIJKENS. drankwet. „reemeester en wethouders der ge- Zt Velsen brengen ter openbare nis dat op 21 Maart 1925 bij hen is ■komen een verzoekschrift van W'. Lingen van beroep machinist, wo- ie te Velsen, om verlof voor den •oop van alcoholhoudenden drank bren dan sterken drank in de na- ■ende localiteiten: de beneden voor- chterzaal van het perceel, plaatse- gemerkt D 113 en gelegen aan den iiiderstr.weg aldaar. Innen tweo weken na de dagteeke- dezer bekendmaking kan een t tegen het verleenen van dit ver- schriftelijk bezwaren bij burge ster en wethouders inbrengen, ilsen, den 24 Maart 1925. ïrgemeester en wethouders voorn, secretaris, de burgemeester, OSTELIJK. RIJKENS. I Kennisgeving. [r kennis van belanghebbenden wordt acht, dal de vergadering der schoon- .scommlssie zal worden gehouden op fderdag 2 April 1925, v. m. 9.30 uur, antore van hel bedrijf Openbare Wer- -!e Velsen. "durende deze vergadering zullen be- -lebbenden van 11 tol II 30 uur inde enheid worden gesteld de commissie I reken. Schetsontwerpen, die men aan liordeel der commissie wenscht fe onder en, worden tot uiterlijk 1 April, n.m. bij den secretaris ingewacht. Hsen, 28 Maart 1925. De secretaris der commissie, ARENDS. PREDIKBEURTEN F" VOOR ZONDAG A.S. IJMUIDEN NED. HERV. KERK ir: Ds. Erdman. Maandel. Schaal- collecte. ,ir: Ds. Erdman. ■lensdagavord 8 uurOud-aannemelin- /ond. SprekersDs. Erdman en Ouderling Tismeer. j.lerdagayond 8 uurBidstond. IGDKERK (Koning Willemshuls) irDe Heer Selling, jioopsgez. Gem. Afd. Piot Bond. J uur: Ds. A. Trouw van heemslede. GEREF. KERK. urDs. Joh. Jansen, juurDezelfde. CHR, GEREF. KERK. "urDs, T. A. Bakker, ir: Dezelfde. ANGELISATIE HOOGEBERG 'agmorgen 10 uur: Samenkomst. I^agmiddsg 12 uur: Zondagschool, .igavond 7 30 uurSamenkomst diploma's' plaats, in tegenwoordigheid van de bestuursleden, de leeraren en vele ouders. Nadat de voorzitter der Vereehigmg, de heer D. Bais Jz, de aanwezigen had welkom geheeten, gaf hij het woord aan den directeur, den heer H. J. Zee man. De directeur las daarna voor de Lijst van Gediplomeerden en Bevorderden. Diploma's. 3e kl. Bankwerker: P. Druiven, J. A. Koningsteyn, C. v. Pel, P. de Groot, C. Schorsy, J. B. Hele- mich, A. P. Eyman, P. Plokker, G. Nat, L. Slikker, A. P. Troost. 3e kl. Timmerlieden: A. Antonijsen, O. Schilling, A. Geertsma, J. Schuiten, J. Witziers, F. Jongsma, J. M. Kocx, G. Wagter, K. Mudde, W. A. Wagenaar. 3e kl. Electriciens: J. Sneekes, K. Ligthart, K. Tol, K. Steyn, J. de Waard, P. J. Born, C. Jonkman. Bevorderden, Bankwerker. 2e naar de 3e kL: J. D. v. Rooijen, C. de Visser, W. Duij- velshoff, P. Koopman, L. de Vries, .T. Koomen, H. Zwart, G. v. d. Nulft, P Busman, J. Tietz, Wilgenburg, C. Vis- raan, P. Stevens, H. Kabel, Koster. Voorwaardelijk: Gravenmaker, R. Bloem. Timmerlieden. 2e naar 3e klasse: J. Boot, A. v. Pel, P. Heere, J. Ban der, L. Bander, Q. IJ. Jagtenberg, L. Vervelde, R. Hes, H. v. d. Kolk, J. de Graaf, K. de Reus, W. J. Clazing, G. Grootveld, H. Stam, D. de Niet, J. Smit, J. C. Broek, L. Lavoo, J. Hand- graaf, J. Hamburg, Th. Verzijlbergch. Voorwaardelijk: D. Ley en. Electriciens. 2e naar 3e klasse: M. de Haan, L. Bant, K. Wegman, H den Otter, W. Hoedenmaker. Voorwaardelijk: Huyer, O. Zalm, J Put. Mach. Bankwerker. Ie naar 2e kl.: Bravenboer, J. Kaptein, C.. Visman, M. Bestelink, S. Rosier, W. Oldenburg, D. Velthuizen, I. Poldervaart, N. Wiegman, J. Roelofs, Pijl, Gordijn. Timmerlieden. Ie naar 2e kl.: F. Hanekroot, D. Beenhakker, A. Posthumus, J. Blenk, W. Paardcnkoo- per, H. Otto, J. Drijver, D. Gihaux, A. v. Dongen, A. de Groot, J. Stolte, M. Spruit, E. Krab, G. Wagner, J. Heere, K. Hoogerwerf, D. Smit, P. Wegman, R. Lindhout, P. Kuyk, P. Veenstra, M. Qaak, J. Been, S. Nuyen, M. Workum, P. Meyer, G. Zeegers. Voorwaardelijk: B. Zwaan, G. v. Of fenbeek, W. J. Goethem. Electriciens. Ie naar 2e kl.: W. Engelhart, E. Hellendoorn, D. Streefland, A. Kaas, A. Koudenburg, J. v. d. Kolk, C. Holstein, K. Goos, D. Spaans, W. B. Kaan, C. Grapendaal, P. Broek, A. Gouda, A. Nyman, Grimm. Voorwaardelijk: A. Dienaar, L. Groe neveld, J. Gorter, A. Smakman. De directeur wees er op, dat dit jaar voor 't laatst de gediplomeerden de ge reedschappen gratis medekrijgen. Het bestuur zal een nieuwe regeling treffen, zoodat de leerlingen in 't vervolg de gereedschappen tegen een geringen prijs kunnen meekrijgen. De heer Zeeman sprak de vertrek kende leerlingen als volgt toe: „Jongelui, nu je ons gaat verlaten S moet je er vooral aan denken, dat je niet de Maatschappij binnenrolt als timmerman, electricien of mach. bank- werker. Wat wij hier gemaakt en vast- gelegd hebben, is niets anders dan een j fundatie, waarop je kunt voortbouwen r- Zorp- p.r vnnr. dat ia naast da nraWiifc- v. Zorg er -voor, dat je naast de praktijk, „wHgavond 8 uur: Bijbelbespreking.bij blijft met de theorie van het vak. Waar je ook te werk wordt gesteld, stel je op de hoogte, waar avondonder wijs wordt gegeven, opdat je de lange winteravonden kunt benutten, om het geleerde bij te houden en je kennis te verrijken. Nu heb ik nog wat op mijn hart, n.l. dit: laat zien en verzwijgt nimmer, dat ge leerling zijt geweest van de A. B. S. te Velsen. Ik moet hier wel even op wij zen, omdat gebleken is, en nog wel zeer kort geleden, dat een jongeman, oud leerling van de A. B. S. te Velsen, ge slaagd is voor een examen. Dat deze jongeman drie jaar lang hier een prak tische en theoretische opleiding heeft genoten, door zijn diploma van de Am bachtsschool tot dat examen is toege laten en nu deze inrichting verzwijgt. Laat door je ijver en werk zien, dat fèker: B. Jenninga, [tJ Toegang vrij. .sdagavond half achtMeisjeskrans. 1 VELSEROORD. os NED. HERV. KERK dr: Ds. W. Kroese. r,r: Dezelfde. 2 geref. kerk. r: de heer M. de Boer, candidaat fe l, Amsterdam, "r: Dezelfde. if VELSEN is ned. herv. kerk ir: Ds. W. S. van Leeuwen. WIJKEROOG. 1 geref. kerk. r: Ds. O, J, Wissink. "rDezelfde. J SANTPOORT. ned. herv. kerk j je technisch onderwijs hebt gehad; de - vraag rijst dan van zelf, waar hebt ge Prof. Dr, O. A. van den Berghje opleiding genoten? Jongelui, het ga van Eysinga. j je goed."' Met applaus werden deze woorden van den directeur door de aanwezigen begroet. De voorzitter deelde nog mede, dat tot den nieuwen cursus waarschijnlijk 170 leerlingen zullen worden toegela ten, n.l. 82 timmerlieden, 52 machine bankwerkers en 36 electriciens. Maan dag zullen nog 7 jongens toelatingsex amen doen en tot Maandagmorgen is er nog gelegenheid tot aanmelding. Velen hebben daarna de tentoonge stelde werkstukken en teekeningen be zichtigd. fc »t' v lokaal bethel. murGodsdienstoefening, n iur: Ds. H. Hasper van Heemstede. BEVERWIJK. oopsgezinde gemeente. r; Ds. van Cal car. Doopsbediening. plaatselijk nieuws. IJMUIDEN. Ambachtsschool. Netgebouw der Ambachtsschool haa gisteren de uitreiking van Gevonden voorwerpen en dieren. Een rijwiel, ccn kinderdas, een rij wiel-belastingplaatje, een duif, een dameshorloge, een hond, een dames- tasch, een kinderbontje, een lederen mantelceintuur, een damesring, een ceintuur. Het opbrengen van stoomtrawlers. Zooals men weet, zijn in de oorlogs jaren verscheidene Hollandsche stoom trawlers naar Engeland opgebracht. De kwestie der schadevergoeding hier voor is nog steeds niet geregeld kan nen worden. Deze week is de secretaris der Ree- dersvereeniging, de heer F. P. Vermeu len, naar Engeland geweest, voor het voeren van besprekingen over deze zaak. Men verzoekt ons te verwijzen naar de advertentie in dit 110., betref fende het optreden op Woensdag 1 April in Thalia van den vermaarden illusionist en fantast Bellardi. Chr. Gem. Koor „Looft den Heer". In October a.s. zal het 10 jaar geleden zijn, dat bovengenoemd Koor opnieuw werd opgericht. Waar in dien tijd door dit Koor fraaie resultaten zijn bereikt, zoowel in de Concert zaal als op Concoursen hoopt men dit feit feestelijk te herdenken. Tevens zullen de heeren C. van Leeuwen Jr. en A. van der Veer dan tien jaren deel uitmaken van het bestuur, de eerste onaf- gebrokèn als voorzitter, laatstgenoemde eenige jaren als muziekcommissaris, sinds 1919 als penningmeester. DE EENIG AFDOENDE ANTI-NICOTINSPIJP ZIE ETALAGE. Alleen verkrijgbaar Sigarenmagazijn Jacq. TELLIER - Kanaalstraat. VELSEROORD. Voor het Donis Rijkersfonds. Zooals men uit de advertentie kan zien, zal de liefdadigheidsavond ten bate van het Dorus Riikersfonds Woensdag 1 April plaats hebben in de zaal Flora. Ongevoerd zal o.a. worden de schets „De Helden der Zee" van Henri ter Hall, terwijl onze piaatsge- nooten, de heeren Corn. Zwanenburg en K. Ebbeling hun medewerking ver leenen. Gevonden voorwerpen en dieren, waaromtrent inlichtingen te bekomen aan de politiepost: twee rijwiel-belas tingplaatjes, een lidmaatschapsbewijs, een roode wollen muts, een zwarthari ge hond, een herderhond. Vacantiekolonies. Woensdagavond had in den lunch room Eynthoven alhier de jaarverga dering plaats van de afdeeling Kenne- merland van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantie kolonies. Als gewoonlijk was de ver gadering slecht bezocht. De notulen der vorige algemeene vergadering, alsmede de jaarverslagen van den secretaris en de penningmees- teresse werden goedgekeurd. In de commissie tot het nazien der hoeken en bescheiden van de penningmeester- esae werden benoemd Mevr. Bus en Mevr. Barentsen te Wijkeroog. In het afgeloopen jaar werden 20 kinderen naar Heelsum uitgezonden. De gewichtstoename der kinderen va rieerde van 0.8 tot 5.2 K.G. De ontvangsten bedroegen in 1924 f 1483.38, de uitgaven f 1472.54, zoodat er een saldo was van f 10.84. Door par ticulieren en vereenigingen werd een bedrag van f 285.19 bijgedragen in de kosten van verpleging. Het ledental der afdeeling bedraagt. 210. De begrooting voor 1926 werd in ont vangst en uitgaaf vastgesteld op f 1480. De voorzitter, Dr. P. C. de Weerdt en de secretaris, de heer IJ. J. Reitsma. werden als bestuurslid herkozen. Een voorstel om aan de Oudercom missies der openbare scholen in de ge meente een ouderavond met lichtbeel den aan te bieden, handelend over het nut der vacantiekolonies, werd aange nomen. Dr. de Weerdt zal de' medische zijde van de vacantiekolonies belich ten en de heer Reitsma de maatschap pelijke zijde. De eerste groep kinderen van dit jaar ten getale van 10 gaat 2 April naar Heelsum, terwijl voor rekening der afdeeling nu reeds een kind te Ede vertoeft. VELSEN. In de week van 1521 Maart zijn in deze gemeente 5 gevallen van dyph- theritis voorgekomen. Gevonden voorwerpen, waaromtrent inlichtingen zijn te beko men aan de politiepost Wijkeroog: een kinderhandschoen, een muts, een zakmes, een aluminium bakje. Donderdag is bij de stoompont van een groote vrachtauto, die op weg was naar Amsterdam, de as gebroken. Dat. gaf gelukkig geen persoonlijke on gelukken, maar voor de firma wel veel oponthoud, want men is den geheelen nacht met repareeren bezig geweest. Jaarvergadering. Donderdagavond had de jaarverga dering plaats van de afd. Velsen van de j N. H. Vereeniging „Het Witte Kruis", 1 in het Stationskoffiehuis. Van de ruim drieduizend leden had- den slechts enkelen het werk van het bestuur zoo op prijs gesteld', dat ze er dezen avond aan konden opofferen, j Nu zit dit werk niet in groote aantallen op een vergadering, doch dit is toch wat erg laks. De voorzitter, de heer J. H. Unger, opende de vergadering met een kort welkomstwoord. Daarna bracht de secretaris, de heer J. Visser het volgende jaarverslag uit: Het vereenigingsjaar 1924 is weer voorbij en zijn wij weer aan het nieuwe begonnen, doch voor dat wij de werk zaamheden in het nieuwe jaar doen aanvangen, voldoe ik gaarne aan mijn plicht, u een verslag aan te bieden van wat in het afgeloopen jaar is ver richt. Gedurende 1924 werden 10 bestuurs vergaderingen gehouden, en hebben wij ons tot de loopende zaken bepaald, welke tot ons aller genoegen hun be slag hebben gekregen. Een der voornaamste werkzaamhe den was de kraam verzorging, en waar van wij met recht kunnen zeggen dat zij aan de verwachtingen voldoet. Ge lukkig zijn er thans geen vacante be stuursfuncties. Wanneer ik spreek van gelukkig geen vacante bestuursfunc ties, dan doe ik dat omdat het immers zooveel moeite kost medewerkers te vinden. In ons bestuur kwam in den loop van 1924 een bestuursfunctie vacant door het bedanken van den heer de Korte. Gaarne breng ik in dit verslag een woord van dank voor zijn gewaardeer de werkzaamheden, als bestuurslid, en in hét' bijzonder voor zijn bemoeienis sen met de reddingsbrigade te IJmui den. In de ontstane vacature werd geko zen Pastoor Rinkel te IJmuiden, welke zijn benoeming aannam, en daarmede te kennen gaf, <dat het werk van het „Witte Kruis" wat hij elders met veel ambitie heeft behartigd, ook hier gaar ne deed. Tevens werd het bestuur aangevuld door Mevrouw Dijkstra, welke aanvul ling noodig was in verband mét de werkzaamheden voor de kraamverzor ging. Ds. Boerkoel die aan de beurt van aftreding was werd in de najaarsver gadering herkozen, en was zoo vriende lijk deze herbenoeming aan te nemen. In 1924 werden 2 leden-vergaderin gen gehouden die respectievelijk be zocht werden door 4 en 6 leden (leden aantal 3079). In de commissie tot nazien van de hoeken en bescheiden van den pen ningmeester werden in de najaarsver gadering benoemd de heeren S. Baar da te Velsen, W. Davidson en J. Dei num te Wijkeroog en tot plaatsvervan ger de heer J. P. J. Jager te Velsen. Gedurende 1924 werden door de Wijkverpleegsters bezoeken gebracht t.w. door: Zuster A. Valkenier, te IJmuiden: le kwartaal 857, 2e kwartaal 981. Zuster E. de Wilde te IJmuiden: 3e kwartaal 873, 4e kwartaal 766. Zuster T. de Betirs, te Vclseroord: 1 kwart. 1470, 2e kwart. 1113, 3e kwart. 1007, 4e kwart. 943. Zuster M. E. v. d. Hoek, Velsen: 1 kwart. 1005, 2e kwart. 1069, 3e kwart 959, 4e kwart. 923. Zuster A. W. Tulp, Santpoort: le kwart. 1075, 2e kwart. 926, 3e kwart. 723, 4e kwart. 766. In het geheel zijn in de afdeelingen per ja&r bezoeken afgelegd te IJmui den 3477, Velseroord 4533, Velsen 395G en te Santpoort 3490. Wanneer wij het aantal afgelegde be zoeken vergelijken van het jaar 1923: welke te IJmuiden 3042, Velseroord 4288, Velsen 2296 en te Santpoort 3247 waren, en dus afdeelingsgewijs dit jaar veel hooger zijn, dan blijkt daaruit, voldoende de ijver en toewijding waar mede de zusters hun taak hebbers ver richt, boven allen lof verheven, en zeer veel gezinnen mochten zij daarc^oor verlichting van lijden brengen. Van het verpleegmateriaal werd oo.k dit jaar zeer druk gebruik gemaakt. In het%personeel kwam dit jaar ver andering* door het bedanken van de Wijkverpleegster zuster Valkenier, die wegens huwelijk ontslag vroeg, en wel- ke haar onder dankzegging voor de ij aan de vereeniging bewezen diensten eervol weerd verleend. Mogen wij hopen dat' zuster Valke nier wel haar werk maar niet de liefde welke zij voor onze vereeniging. toonde, prijs heeft gegeven. De concierge en zijn vrouiw van het Wijkgebo-uw te IJmuiden, t,oonen zeer veel liefde voor hun werk, welke alle lof verdient. De 'Witte Kruisdag wjélke dit jaar naar Oetker's«Recept, gebakken met een door Dr. Oetker op wctenschappelijken grondslag vervaardigd Bakpoeder. Backin vervangt de Gist. Men gaat onmiddellijk tot bakken over, het deeg rijst onder het bakken. Backin is zuinig in het gebruik en niet, zooals gist, aan bederf onderhevig. 8 eieren0.48 400 gr. suiker0.22 l/a pakje Dr. Oetkcr's Vanillesuiker 0.02Va 300 gr. tarwebloem0.11 Va pakje Dr. Oetker's Backin 0.04 6 eetlepels water. f 0.87\'a Bereiding: Eierdooiers, suiker, Vanillc«suik ti en water worden tot room geroerd, dan voege men langzamerhand het met Backin vermeng; de meel oij en daarna het stijfgeklopte eiwit Men vuile een met boter ingewreven spring vorm met het bereide deegenbakkedeze taart in een matig verhitten oven ongeveeruur. Vraagt gratis receptenboekje bij de Eenige Importeurs, E. Ostermann Co.. A dam. de gemeente is gehouden bracht bruto f 341.561/2 op. Zeer erkentelijk zijn wij de ingezetenen der gemeente voor hun offervaardigheid, echter stemde ons de opbrengst niet zoo blijmoedig als het vorige jaar, hoewel het groote tekort waar dit jaar de vereeniging mede te bekampen heeft, zeker weer een beroep zal worden gedaan op de offervaardigheid van de ingezetenen der gemeente, en mogen wij dan hoo- pen dat de gaven ruimschoots ons te kort zullen dekken. Het is mij weer een aangename plicht den dames welke dit jaar zich met de leiding der Witte Kruisjesdag belast ten, onzen oprechten dank te betuigen, en inzonderheid die dames welke zich beschikbaar stelden de offervaardig heid der menschen te vragen. Ook meen ik mijn woord van dank aan de redactie van de IJmuider Cou rant te moeten betuigen, want steeds bevelen zij ons liefdewerk belangloos aan. Dit jaar werden door ons drie moe der-cursussen gehouden te Velseroord, Santpoort en Wijkeroog, welke even als het vorige jaar te IJmuiden onder de bekwamen leiding stonden van Me vrouw J. G. v. Vuuren te Alkmaar, do cente der Vereeniging. Dat deze cursussen aan de verwach tingen hebben voldaan blijkt uit de waardeering van de dames welke de cursus hebben bezocht. Nu ik aan het einde ben gekomen van wat ik u over onze verrichtingen wilde mededeelen, zoo is het mij een genoegen u, geachte bestuursleden dank te moeten zeggen voor uw aangename samenwerking. Alvorens ik nu eindig met dit verslag zou ik willen eindigen met den wensch dan het jaar 1925 voor de afdeeling Velsen van de Vereeniging „Het Witte Kruis" een jaar zal worden dat zij aan de spits zal staan wat het leden-aantal betreft van de afdeelingen in de Pro vincie Noord-Holland, en dat dit zeker mogelijk is, behoefd van mij zeker geen nader betoog, en is gemakkelijk te be reiken, wanneer straks onze propagan dist in zijn werk in ieder lid der Ver eeniging een propagandist vindt, want daar de vereeniging „Het Witte Kruis" hulp geeft in huis, behoort het lid maatschap van het Witte Kruis in ieder huis. Uit het jaarverslag van den penning meester, den heer L. W. Kuiper, bleek dat de inkomsten over het afgeloopen jaar hebben bedragen f 13080.24; de uitgaven f 13.228,12, zoodat er- een na- deelig saldo ontstond groot f 147.88. De begrooting voor 1925 werd door de vergadering besproken en vastge steld. Een commissie, bestaande uit de hee ren J. Deinum, S. Baarda en W. Da vidson, had de boeken en bescheiden van den penningmeester nagezien en accoord bevonden, zoodat deze déchar ge werd verleend. Wel gaf de commissie in overweging leen meer afdoende controle op een en kele post in te stellen, indien dat tech nisch mogelijk is. Als afgevaardigde naar de algemee ne vergadering, waar tevens het. 50- jarig bestaan van het Witte Kruis her dacht zal worden, werd aangewezen de heer Unger, voorzitter der afdeeling. Daar niemand bij de rondvraag iets in het midden had te brengen, werd vervolgens de vergadering gesloten.

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 5