ORGAAN VOOR DE GEM Evangelisatie-Landdag. No. 57 Wöengdag 30 Mei 1935 10e Jaargang IJMUIDER COURANT OFFICIEEL. BEKENDMAKING. DRANKWET. 1 Burgemeester en wethouders <jer ge- !fnte Velsen brengen ter openbare jnis, dat op 9 Mei 1925 bij hen is in tomen een verzoekschrift van G. ikker, van beroep spoorwegbeambte, tonende te Velsen, om verlof voor den ittkoop van uitsluitend alcoholvrijen jtank in de navolgende localiteit: den jjkel van hét perceel, plaatselijk ge- ijikt L 33 en gelegen aan de Kanaal tje aldaar. Binnen twee weken na de dagijeeke- •jjg dezer bekendmaking kan een der tegen bet verleenen van dit ver- schriftelijk bezwaren bij burge- pester en wethouders inbrengen. Vel9en, den 13 Mei 1925. Burgemeester en wethouders voorn., secretaris, de burgemeester, SOSTELIJK. „RIJKENS. Uslnlting Wijk aan Zeeërvoetpad. I Brrgemeester en wethouders van jan brengen ter algemeene kennis, •I gedurende het tijdvak van 1 Juni (IOctober 1925 het Wijk aan Zeeër- itlpad, van den Biezehweg af tot aan Heiletje, voor het publiek verkeer sloten zal zijn. Velsen, 15 Mei 1925. Burgemeester en wethouders voorn., t secretaris, de burgemeester, hOSTELIJK. RIJKENS. KIEZERSLIJST. burgemeester en wethouders van (jtn maken bekend, dat de op 22 j.l. vastgestelde kiezerslijst, rs deze thans luidt, tot 15 Mei van «Toigende jaar van kracht blijft, be llens de wijzigingen daarin ten ge- ijt van rechterlijke uitspraken, Ike wijziging der lijst bevelen, te ogen. Ie kiezerslijst blijft voor een ieder ie secretarie der gemeente ter in- i nedergelegd en in afschrift, tegen ding der kosten, verkrijgbaar, eisen, 15 Mei 1925. irgemeester en wethouders vobrn"., secretaris, de burgemeester, 10STELIJK. RIJKENS. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN CONCERT te geven door de mie „Concordia", Dir. S. Vlessing op VRIJDAG 22 MEI a.s. e muziektent op het Willemsplein huiden. Aanvang 's avonds 8 uur. Tivat IJmuiden, Marsch Sam Vlessing. ks Saltimbanques, Ouverture, L. Canne. i Printemps, Valse de Concert, E. Waldteufel. 'aria, Potpourri 1921. PAUZE. Ifmenée, marche Nuptiale, G. Allier. tataisie Cabaret Prinses, E. Kalmann. iche Wals, E. Waldteufel. en Luim, Potpourri 1925. de wijziging van den ist kunnen we thans melden, 1 Juli 10 binnenloodsen naar sm worden verplaatst. Een "I'M worden gepensionneerd of Égeld gesteld. "«loodsen blijven alhier gestati- 'i, de gehouden aanbesteding thuii ,e,ering van versch- of bevro- in Jadvleesch, gerookt- en pekel- behoeve van de soldaten-me- J bet fort IJmuiden, gedurende fak' 'van 1 Juli31 December "laagste inschrijfster de fa. L. h alhier. de politie alhier is'aange- P 60-jarige kgopman C. F. N. 'da'm, die gesignaleerd stond S: Politieblad, daar hij hogiets j-MtHie te' Vereffenen had. is naar Ilaarlen^overge- jte beschikking van de justi- VELSEROORD De brievengaarder alhier, de heer R. India, is op zijn verzoek weder over geplaatst naar Amsterdam. Voor de Rijks Hoogere Burger school hebben zich 45 nieuwe leerlin gen aangemeld, n.l. 43 voor de eerste klasse, 1 voor de tweede en 1 voor de derde klasse. De Harmonie Kunst na Arbeid heeft Zaterdagmiddag de aangekondig de rondgang door onze plaats gemaakt. Met het prachtige zomerweer be stond er veel belangstelling voor en het corps heeft op verschillende pun ten menig nummertje ten beste gege ven. En ondanks de warmte zat er het noodige vuur in, zoodat de ledep ten slotte geen draad meer droog hadden aan hun lichaam. Maar het publiek wist dit op prijs te stellen en de meis jes-collectanten mochten het mooie be drag van f 90 inzamelen. Maandagmorgen is het gezin van G. in de Ruyterstraat uit de woning ge zet geworden. Het is altijd een ellendig gezicht, als men een familie met het huisraad op straat ziet zitten. Omtrent den brand aan den IJmui- der straatweg kunnen wij nog mede- deelen, dat de oorzaak niet bekend is geworden. Waarschijnlijk heeft er in de houtloods iets liggen smeulen., In Tivoli is de muziek en een potje met f 40.van het Symphonie-orkest Euphonie verloren gegaan. De vaan dels van verschillende vereenigihgen konden gered worden. Een lid van de Harmonie Kunst na Arbeid redde de groote trom, die aan den heer D, be hoorde en niet verzekerd was. Zeer velen hebben Zaterdag en Zon dag het terrein van den brand in oogenschouw genomen. Nader vernemen we, dat de in bp edel van den heer Heiligers wel verzejkerd was, maar dat een partij loodgiejters- werktuigen ter waarde van o.g. f 900 niet verzekerd was. De Chr. Vrouwenvereeniging al hier heeft reeds Maandag haar jaar- lijksch uitstapje gemaakt en een be zoek gebracht aan de Internat. Bloe mententoonstelling te Heemstede. De brand te Velseroord. Naar aanleiding van de onjuiste.toe standen, die we meldden in de organi satie van onze brandweer, hebben we ons tot bevoegde autoriteiten gewénd, waar we de mededeeling ontvingen, dat men reeds bezig is maatregelen te tref fen om deze toestanden te verbeteren. N. Hl. Gt. Maandagmorgen is aangehouden W. K. alhier, verdacht van diefstal van lood. Op verschillende bouwwer ken alhier had hij in den nacht jVan Zondag op Maandag lood ontvreejmd, ook bij de Rijks Hoogere Burgerschool. Bovendien had hij bij zijn ouders de gasmeter gelicht. De politie had |em al te pakken, nog voor er aangifte >vas gedaan. K. is ter beschikking van den commissaris te „IJmuiden gesteld. VELSEN. Op uitnoodiging van den heeii en mevrouw Boreel van Hogelanden ver zamelden zich Vrijdagmiddag te half vier in den tuin van het buitengped „Waterland" te Velsen de geïnvitèer- den voor eene thé op het landgoed. Aanwezig waren o.m. de Amerikaan, sche gezant R1 M. Tobin, de Engels'che gezant Sir Charles Marling en Lady Marling, Jhr. Roëll, Commissaris der Koningin in Noordljolland, het be stuur der Alg. Vereeniging voor Bloe mencultuur, leden van het bestuur {Ier Intern. Voorjaarsbloemententoonsiei- ling te Heemstede, leden van het Eere- Gomité, Mr. van Toulon van der Kopg, secretaris van den Bond van Blo^m- bollenhandelaren, de presidente van de Internationale Jury, Mrs. Francis King en leden van de Inter-Jury, de burge meester van Heemstede, Jhr. v. Dooirn en de wethouders de heeren Droog en v. d. Poll,.Mr. Everwijn, gewezen ge zant te Washington. De samenkomst werd opgeluisterd door het koor der Leeuwarder Straat zangers, die in nationaal costuum dan sen uitvoerden en liederen zongen, o.a. LUNCHROOM WESTERVELD DRIEHUIS HEMELVAARTSDAG, pracht strijkje op het terras, fijn zitje, nette bediening, geen verhoogde prijzen Aanbevelend, W. H. OTTO. het Friesche volkslied en het. Mole naartje. In deze landelijke omgeving, op de gazons tusschen de eeuwenoude hoornen leverden deze dansen, die ook uit folkloristisch oogpunt interessant waren, een schilderachtig effect op. In den tuin was voor deze gelegen heid een tent opgericht, waar verver- schingen en gebak konden worden ge nuttigd. Begunstigd dooi- mooi weer, was de bijeenkomst in deze riante omgeving een ware verkwikking. Tegen 5 uur vereenigden de aanwezi gen zich in den huize „Waterland", om thee te gebruiken, waarna te onge veer half zes de terugtocht, werd aanvaard. N. Hl. Ct. Eenigen tijd geleden werd door ons mededeeling gedaan dat door ver. schillende bewoners der wonjngen van de bouwvereenigingen pogingen in het werk werden gesteld om in plaats van het dure electrische licht, gas voor de verlichting te krijgen, Thans is bij de bewoners bericht binnengekomen, dat zij, die het wen- schen, gas voor verlichting kunnen be komen. Van deze vergunning wordt door ve len gebruik gemaakt. Kenn. Arbeidsbemiddeling Velsen. Als werkloos ingeschreven 16 Mei 1925: 1 letterzetter, 1 kuiper, 1 matrassen- maker, 1 chauffeur, 1 eiectriciea, 1 voorslaande!', 1 bankwerker, 2 'bak kers, 2 kantoorbedienden, 35 diversen. Gered. weren. Een jongmensch zwom in het kanaal en kwam in de zuiging van een zeeboot, waardoor hij onmiddellijk in de diepte i verdween. De heer J. N. van Lutfer Jr., i uit Beverwijk', sprong gekleed te water en mocht sf in slagen den drenkeling te redden. Een kranige kerel. H. V. uit Velseroord werd Zondagi te Wijkeroog in arrest gesteld wegens' openbare dronkenschap. Zondag werden op Wijkeroog weer eens twee personen bekeprd, die met autobussen aan-'t snorren waren en geen vergunning hadden. Het waren T. K. van hier en C. van O. uit Amster dam. De lieer de W. op Wijkeroog had achter zijn woning een serre gebouwd, zonder dat hij vergunning had van B. en W.. Door gemeentepersoneel is de serre Maandagmorgen weer afgebro ken, waarbij de politie assistentie ver leende. Door de politie is Maandag pro ces-verbaal opgemaakt tegen den woonwagenbewoner J. L„ wegens het i maken van muziek, zonder vergunning 1 daarvoor te hebben. Door de politie te Wijkeroog werd bekeurd L. G. te Scheveningen, wegens het gevaar doen opleveren voor het verkeer. Door G. waren dwarsliggers van de verwijderde tramrails op straat gelegd. DRIEHUIS Men deelt ons mede, dat het voor nemen bestaat om onze plaatselijke vereeniging Euphonie, haar voljedig program te laten hooren in den tuin van Lunchroom Westerveld. Zoo men weet is Euphonie aangezocht om te spelen in België, zoodat voor muziek liefhebbers weer iets schoons te wach ten staat. Donderdagmorgen half acht j reed op den Driehuizer Kerkwèg een tilbu ry, bestuurd door C. van Scli. uit Santpoort. Daarachter kwam de auto bus Blauw-Wit. Ofschoon vanfScb naar rechts uithaalde, kwam de auto bus met de tilbury in botsing' Het paardw erd schichtig en sprong ofc zij. Juist reden drie wielrijders voorbij, waarvan er twee links van denfweg reden. Deze linksche rijders kr,egen paard werd schichtig en sprong op zij. rijwielen geheel vernield werden. De wielrijders zelf, A. de V., uit Bloemen daal en M. V. uit Santpoort, kwamen er noga] goed af. De politie maakte proces-verbaal op tegen dezé wielrijders, die zeer onoor deelkundig handelden, door links van den weg te gaan rijden. De KegelcluK„Velsen heeft eene, bijdrage van f 4.98*geschonken aan de Donderdagavond was de bloemen- - - - koopman H. de Gr. uit-Velseroord .met I zijn .wagen alhier, toen een passeeren- de auto zijn voor cje wagen gespan- kas van het Olympia-Comité. In de Limburgsche Courant lezen we het volgende bericht: Bij een wedstrijd voor Solo-zang, uit geschreven door de Vereeniging tot ver betering van -den Volkszang, behaalde j Mevrouw Anny van der HorstVan Geelen den Eereprijs voor het hoogste aantal punten, haar door jury en pu- I bliek toegewezen. Het ging hier voor namelijk om de voordracht. Het te behalen aantal punten was 30, waarvan haar 24'/4 werden toegekend. De bekroonde is een oud-ingezetene van Velsen, die tijdens de mobilisatie vele malen op zangavonden met succes in deze omgeving optrad. Maandagmiddag kwam een voer man uit Beverwijk met een platten wa gen, waarop leege kisten torenhoog wa ren opgestapeld. Bij het Schulpen gekomen, moest: hij voor een auto wat ver uitwijken, juist op eene plaats, waar de weg nog groo- ter kuilen vertoont dan overal elders. Dientengevolge begonnen de torens .be denkelijk te waggelen en één hunner viel over de straat. Gelukkig passeerde daar juist niemand, want anders had daar wel eens een ernstig ongeluk kun nen gebeuren. Nu is' het wel waar, dat -de weg zeer slecht is, maar 't is ook zeer verkeerd een wagen op -die manier te laden. Door de politie op Wijkeroog werd aangehouden de woonwagenbewoner W. H., die gesignaleerd stond in het Alg. Politieblad, daar hij nog iets met de justitie te vereffenen had. De man betaalde de boete en is toen weer vrijT gelaten. Voorts werd tegen twee vrouwen uit het woonwagenkamp, J. G'. en W E. proces-verbaal opgemaakt, wegens het. venten zonder vergunning. bloedend verwond. De bestuurder van de auto reed door, -zonder ook maar om te zien. I De politie alhier heeft proces-ver- haal opgemaakt tegen W. Kr. te Velser- 1 oord, wegens verduistering van een ge- vonden revolver met scherpe patronen, welke door Kr. aan <een vischv enter te IJmuiden was verkocht. SANTPOORT. Bij Koninklijk besl. is goedkeu ring verleend aan de wijziging van het salarisreglement voor het provinciaal personeel in Noord-Holland. Deze wij ziging betreft voornamelijk het ver plegend personeel aan de provinciale ziekenhuizen. Leerling-verpleegsters kunnen nu voortaan op arbeidscon tract worden aangesteld op verlaagd salaris en buiten verband van de pen sioenwet, waarmede belangrijke 'be sparingen worden bereikt. Zaterdagmiddag is door nog on bekende oorzaak, maar vermoedelijk door het wegwerpen van een branden de lucifer, 1500 4 2000 M' bosch in den Neethof verbrand, toebehoorende aan Mej. van Wichevoort Crommelin, te Bloemendaal. Een door de politie ingesteld onder zoek leverde tot nog toe geen resultaat op. Zaterdagavond heeft „Vox Huma na" met groote opgewektheid haar 15 jarig bestaan herdacht. De zaal „Zo- merlust" was flink bezet met leden en genoodigden. Natuurlijk werd door den voorzitter, dén heer Cornegge op dezen avond in korte trekken de ge schiedenis van „Vox" in de vijftien achter haar liggende jasren gememo In TABAKSPIJPEN ontvingen wij wederom groote sorteering in de meest gevraagde modellen aan. Laagst mogelijke prijzen. Jacq. TELLIER - Kanaalstr. G 61 IJMUIDEN reerd. Even natuurlijk was het, dat de 2 leden, die van de oprichting af lid waren, de heer P. Visser en J. de Ko ning, gehuldigd werden. Hun werd een fraaie lauwerkrans aangeboden. Maar voor 't overige was het woord aan de vroolijkheid en kunst gewijd. Gelachen is er om de aardige voor drachten en den „schitterenden'1 kwar tetwedstrijd, aandachtig geluisterd werd er, toen het koor zich liet hooren, alsook een mannenkwartet, bestaande uit de heeren N. Arisz, F. Arisz, M. Boon en S. Wittebrood. Het is te be grijpen, dat het op deze wijze veel te vlug twee uur was. „Vox Humana'' zal nog lang met ge noegen op dezen avond terugzien. De heer Sixma, de hier zoo gewilde leider der Volkszangavonden, komt dit seizoen nog eenmaal op onze plaats, n.l. op Maandag 25 Mei. Dan treedt hij echter niet op als dirigent, maar als solist. Hij heeft zich de medewerking verzekerd van we zouden haast zeg gen natuurlijk den heer Vink als be geleider en de dames Muilemeister en Barbas, resp. violiste en declamatrice. Dat kan een mooie avond worden. op Hemelvaartsdag 21 Mei In „Velserduin", ingang achter „Stormveld, welwillend afgestaan door Jhr. Mr. J. VV. G. Bo reel van Hoogelanden. Sprekers: Ds. J. D. BOERKOEL. Ds. J. JANSEN, Ds. Y. VAN DER ZEE en Straatprediker BAAS. Muziekkorps op het terrein. Aanvang van. 11 nar. Toegang vrij. Bij ongunstig weer in de Geref. Kerk aan den Koningsweg te Wijkeroog. Tentoonstelling Stad Helder. 30 Mei—7 Juni 1925. Nog ruim een week en Helder staat in het teeken van een tentoonstelling op het gebied van Scheep- en Luchtvaart, Radio, Handel en Industrie, Electrici- teit en Gas. Wij ontvingen hierover een keurig uitgevoerd boekje, met een zeer duidelijken inhoud betreffende de stands en wat daar alzoo te zbn zal zijn, alsmede de vele verschillende at tracties aan deze tentoonstelling ver bonden. Helder als gastvrouw! Helder, de hij velen onbekende stad in de noordpunt van onze provincie, zich opmakend om haar gasten te ontvangen, zoo vangt het voorwoord aan. Wij zouden hierop kunnen antwoorden „Helder is althans voor IJmuiden geen onbeken de, Helder is wat het familieleven aan belangt zelfs zeer nauw verwant met IJmuiden, Helder is door zijn belang rijke marine-basis een van de meeste bekende plaatsen zoowel in het bin nen- als in het buitenland, Helder is met- zijn vliegbasis aan De Kooi ook geen onbekende,. Helder is door zijn badplaats Huisduinen ook meer be kend geworden, Helder is door de Zui- derzeedrooglegging nog meer in op spraak gekomen en wanneer dit werk tot stand is gebracht, zal dit eveneens van invloed zijn op deze stad. Helder maakt zich op door het hou den van deze Tentoonstelling een be scheiden stap te doen wat zij op dit gebied wil zijn. Wij twijfelen er dan ook niet aan of deze tentoonstelling moet slagen. Moge dit de belooning zijn voor het vele werk door de ver schillende commissies verricht. Wij hebben in eenige voorgaande nummers reeds het een en ander me degedeeld. Zij die plan hebben deze tentoonstelling te bezoeken raden wij aan zich een boekje aanteschaffen, het is tegen den geringen prijs van 25 cent verkrijgbaar in den Boekhandel.

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 1