ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN Stroohoeden. prijsvermindering HEEREN- en KINDER JOH. DE WAARD's V. I. O. s. ffo. 69 Woensdag 1 Juli 19S5 10e Jaargang IJMUIDER COURANT plaatselijk nieuws. IJMUIDEN. Bij K. B. is benoemd tot gewoon Lieeraar aan de Technische Hooge- *1 te Delft in de afdeeling electro- ■uiek om onderwijs te geven in de ïotecbniek Ir. E. J. F. Tbierens 3d der afdeeling electriciteit van de Jujdijke N'ederlandsche Hoogovens Delftsche correspondent van de jfueldt ontrent den nieuwbenoem- volgende: E. J. F. Tbierens werd 28 Januari i te Workum geboren. Hij studeer- "tan 1896 tot 1900 aan de H.B.S. te idelburg-. In laatstgenoemd jaar be dde bij bet einddiploma en volgde jna de lessen aan de toenmalige rtedmiscbe school te Delft. In 1904 »ierf bij het diploma voor werk- undig ingenieur. Daar in dien jan de P.S. nog geen onderwijs d gegeven in de electrotechniek, itkij rijn studies voort aan de Hoo- te Karlsruhe, alwaar hij in (5 jet diploma voor electro-tech- ïj ingenieur behaalde. Hij keerde lunar Delft terug en was van 1905 K|90g assistent van prof. Feldmann. i de P.S. In 1906 werd Ir. Thierens „and tot adjunct-directeur bij het leentelijk electrisch bedrijf te Lei- Hij ging later in het particuliere rijf over en was voor de firma Lin des-Stokvis eenige jaren werk- in Ned. Indië. In 1917 keerde hij ons land terug en werd in het- jaar benoemd bij de gemeente- lijven te Delft, eerst als ingenieur ki., later als adjunct-directeur. Ids 1920 is hij in functie bij de N.V. Hoogovens en Staalfabrieken. Thierens heeft zeer belangrijke aen uitgebracht, o.a. is hij thans i met het uitbrengen van een ad- voor de electro-mechanische aan- ring van de schut- en spuisluizen VVieringen in den nieuwen af- ,k van de Zuiderzee. Van zijn d verschenen in „De Ingenieur" en aders technische tijdschriften vele msehappelijke bijdragen, oor de benoeming van prof. Thie- is eindelijk gevolg gegeven aan wensch van curatoren om het aan- hoogleeraren in de afdeeling elec- lechniek met één te vermeerderen. Zaterdagavond werd op het Wil- iplein zekere J. H. gearresteerd, is openbare dronkenschap. Daar ïan zich ernstig tegen zijn arres- verzette kwam nog een agent te en werd hij opgebracht naar het Sebnreau. Hij kreeg nu ook een isvorbaal wegens wederspannig- i j Zaterdagavond werd ook nog in st gesteld H. J. C. E., die in staat dronkenschap de openbare orde eigde. In de laatst gehouden vergadering de afd. IJmuiden der Alg. Ned. ambtenaarsbond, werd gesproken den toestand der salarissen. Ge- tateerd werd dat het aantal leden plaatsten tijd toeneemt. bestuur werd nieuw gekozen en ingesteld uit de heeren: P. Toorn- voorzitter, P. D. Klut, secretaris Spoelstra, penningmeester. en ti i indagmorgen, na 12 dagen op tyweer gewacht te hebben, werd gewaagd om de grooto ele- vo°r de haven van Antwerpen j^'d door Verschure en Co. te Am- to buitenom naar de plaats van ^ng te sleepen. De sleepboot Jtorg, van de firma L. Smit te sleepte het gevaarte naar j1- Reeds in de haven was het te mt d'e wind te veel invloed op het monster had. Op zee gekomen t de sleep zoo hevig dat men keeren, wat gelukte, aadat zware averij aan den ele- toegebracht. De hallast was v&rsohoven en van de pijpen Ddflfl6r ve*en -geibroken of ontzet. gmorgen moest men haar terug Raw Amsterdam, voor repa- Arïif\\JL Neptunu9straat-Bik- müade kwam de heer N. S., wonende alhier op de fiets aanrijden. Van de andere zijde kwam een auto uit Haarlem. De beide voertuigen kwamen in hot sing, waarbij de heer S. zich bezeerde en zijn rijwiel ernstig beschadigd werd. De politie werd met het gebeurde in kennis gesteld, om althans vergoeding der materiëele schade te verkrijgen. De heer G. ten Napel Jr. alhier is benoemd tot onderwijzer aan de school der Nieuwe Schoolvereeniging in de Jan Luykenstraat te Amsterdam. VELSEROORD. De Tentoonstelling. Zooals reeds bekend wordt de E(erste V(elseroordsche) I(ndustrie) en Han delstentoonstelling) gehouden in het patronaat aan den Zeeweg. Konden we dezer dagen mededeelen, dat het aantal deelnemers 21 bedroeg, dit getal is nu opgeklommen tot 27. A.s. Zaterdagmiddag zal de burge meester de tentoonstelling officieel openen. De tentoonstelling zal geopend zijn van 2 tot 11 uur. Buiten de tentoonstellingszaal is ge legenheid voor verschillende attracties o.a. een schiettent. Gedurende de tentoonstelling wordt iederen avond concert gegeven. Maandag door de Mannen Zangver. „Caecilia'', Woensdag door de Harmo- nievereenigmg „St. Fidelis", Vrijdag door de Muziekvereeniging „Éuphonie'' terwijl de overige avonden het Muziek- ensemhle „Utile Dulci" zal muciseeren. De volgende winkeliers nemen aan de tentoonstelling deel. Stand no. 1. van Praag, manufactu ren, 2. G. Ritskes, Chemicaliën en ver- plegingsartikelen, 4. P. Eriks, machi- neriën, 5. Mej. Geerlofde Bruin, siga ren en sigaretten, 6. H. H. Vrenegoor, kinderwagens en huishoudelijke arti kelen, 7. Willems, electrische artike len, 8. J. van Reeuwijk, schilder, 9. Martens, chocolade, 10. M. J. Dijkema, bloemen, 11. R. de Boer, uurwerken en horloges, 12. Wed. Suk, toiletartikelen, 13. D. v. Buuren, schoenhandel, 14. C. W. de Vries, fotograaf, 15. P. Ver hoog, sluis' kippenvoer, 16. v. Egmond, bakker, 17. G. v. d. Ende, rijwielhan del, 18. Struikenkamp, broedmachines, kunstmoeders, 19. Fa. Brandwijk, thee, 20. Gebr. Meyer, witgoedereu, 21. J. Prins, electrische artikelen, 22. F. Ser- vaas, ijzerhandel, 23. F. de Vilder, R.K. Drankweer Comité, 24. Menist, electri sche artikelen en radio, 25. P. Verhoog, limonade en wijnen, 26. Need, muziek instrumenten. VELSEN. Uit het politierapport. Door de directie der Bouwmate- rialenhandel werd aan de politie ken nis gegeven, dat jongens danig hebben huisgehouden aan de terreinen dezer vennootschap aan de Kanaalkade. Zij hebben zware betonblokken omver ge kanteld, die tegen het hekwerk op kwamen, waardoor dit beschadigd werd. Voorts 'hebben zij tegels en an dere materialen vernield. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Zaterdag werd de motorrijder N. V., wonende te Wijkeroog bekeurd we gens het berijden van den voor het ver keer afgesloten Koningsweg. Vijf motorrijders werden bekeurd wegens te snel rijden langs den Wij kerstraatweg. Zondag werden drie motorrijders bekeurd wegens het berijden van den Koningsweg. Een 9-jarig meisje was Zondag op Wijkeroog zwervende en werd aan het politiebureau gebracht. Zij bleek uit Amsterdam te komen en zèide met een vriendinnetje uit te zijn geweest en achter te zijn gelaten. Door de politie werd ze naar Amsterdam terugge bracht. Door de politie op Wijkeroog werd de vorige week een persoon bekeurd wegens loopen op verboden grond. Deze gaf toen op te heeten J. B. Thans Vanaf heden BELANGRIJKE Aanbevelend, HEEREN MODES, HOEDEN- en PETTENMAOAZIINEN. Kanaalstraat G 22—24 - Telefoon 171. is gebleken dat de man J. v. d. P. heet en te IJmuiden woont, waarom hij nu nog een bekeuring heeft gekregen we gens het opgeven van een valschen J. P. v. d. B. en P. W. op Wijker oog werden bekeurd wegens het ma ken van burengerucht. Maandag werd weer een persoon bekeurd wegens het berijden van den afgesloten Koningsweg. Door burgemeester en wethouders van Velsen zijn de navolgende bouw vergunningen verleend: Aan J. W. Lijding, te IJmuiden, voor een woonhuis en een woon- en winkel huis aan de Julianakade, aldaar. Aan J. J. Glas, te Velseroord, voor een dubbel woonhuis aan den Rijks straatweg, te Santpoort. Aan J. W. Hanrath, architect, te Hilversum, voor het verbouwen van Huize „Beeckesteyn", tj Velsen. Aan L. van Drimmelen, te Velser oord, voor een woonhuis (beneden- en bovenwoning) en een woon- en winkel huis aan den IJmuider straatweg al daar. Aan G. Carst, te IJmuiden, voor een woonhuis aan de Havenkade, al daar. Aan W. M. Dudok, Architect, te Hilversum, voor een columbarium met open hof nabij het bestaande cremato rium te Driehuis. Op het Zondag te Uitgeest gehou den Nationaal Muziekconcours heeft het corps St. Caecilia alhier in de der de afdeeling Fanfare den len prijs be haald met 150 punten. Maandag was Mej. N. S. uit IJmuiden op bezoek bij hare schoon moeder, Mej. de Wed. W. aan den Rijksstraatweg alhier. De beide vrou wen kregen woorden met elkaar, waar op de schoondochter zich zoo boos maakte, dat zij een ruit insloeg. Nu krijgt zij nog een proces-verbaal ook wegens vernieling. Arbeidsbemiddeling Velsen. Als werkloos ingeschreven 27 Juni 1925: 2 letterzetters, 1 matrassenmaker, 1 machinist, 1 bakker, 1 kantoorbedien de, 28 diversen. BURGERLIJKE STAND VELSEN. Geboorten: P. J. Schaafsmt—Walter d.S. Visser—Oroot d.J. den Hollander v. d. Bent z.M. WittebroodVreeken z.; M. F. W. van Os—Schmidt d.A. Pluis— Vos d.J. J. van Kaam—Snijders Blok z.; M. C. van der Stel—Bolier z.1. O. Span jaardSmit z.A. E. Hof—Óröneweg d. DRIEHUIS Door de politie werd bekeurd E. IJ. uit Haarlem die zich per rijwiel door een autobus liet voorttrekken. De politie 'had een goede vangst ge daan want bij nader onderzoek bleek dat H. een valsch belastingplaatje op zijn fiets had. Het plaatje 1924 was vertind en moest zoodoende als een van 1925 fun- geeren. Proces-verbaal werd opgemaakt. W. C., bestuurder eener autobus, werd bekeurd terzake het rijden met een dusdanige snelheid dat daardoor de veiligheid van het verkeer in gevaar werd gebracht. N. Hl. Ct. Op de ronde vluchtheuvel alhier is een electrische lantaarn geplaatst, die het licht uitwerpt naar verschillen de hoeken. Het is zeer practisch en ook wel noodig op dezen hoek, alleen had den we de paal gaarne wat fraaier ge zien. SANTPOORT. Tengevolge van het feit, dat de overwegen aan den Duin- en Kruid- bergerweg en aan den particulieren weg „naar 'het landgoed Duin- en Kruidberg" niet langer „bewaakt" wor den, moesten de boomen van den over weg aan den Brederodeweg vanuit een meer zuidelijk gelegen blokhuis be diend worden. Tegelijkertijd met deze omzetting zijn de boomen aan de on derzijde voorzien van ijzerwerk, zoodat in geen geval iemand meer bekeurd zal worden wat daar ter plaatse nogal eens gebeurde omdat hij onder de boomen doorkruipt. Hopen wij, dat de verandering mede tot gevolg zal hebben, dat het lange wachten tot het verleden zal behooren. Maandag maakte de verkiezings auto der S. D. A. P. een propaganda- tocht door ons dorp en Jan Gijzenvaart Op verschillende punten werden rede voeringen gehouden, die veel belang stelling trokken Zaterdag hield Mr. Bomans in de groote zaal van „Zomerlust" een propa ganda-rede voor de R.K. Kiesvereeni- ging. De spreker vond een groot en aandachtig gehoor. Zaterdagavond gaf het harmonie korps „So}i Deo Gloria" een concert in de open lucht aan het Kerkpad, hoek Enschedéstraat. Het betrekkelijk gun stige weer we zijn tegenwoordig al gauw tevreden had heel wat mu ziekliefhebbers derwaarts gelokt, 't Dient gezegd, dat de heer Oudendijk en z'n mannen die groote belangstel ling waard zijn. Het nog maar jonge harmonie-korps heeft zich in korten tijd reeds tot een flinke hoogte opge werkt, zoodat het de goede verwach tingen, die men algemeen na het be haalde succes te Uitgeest koesterde, niet beschaamde. Van harte hopen we, dat „Soli Deo Gloria" dit seizoen nog eens terug komt. SPORT. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Uitslagen 27 Juni L.F.C. I—V.I.O.S. I 1—3 L.F.C. II—V.I.O.S. II 1—4. Voor a.s. Zaterdag 4 Juli is vastgesteld Ulysses IIV.I.O.S. II 4 uur. Het Ulysses-terrein is gelegen aan de Muntersche laan te Heemstede. Vertrek 2e elftal 3 uur vanaf de brug. ZaterdagmiddagvoetbaL Zaterdag speelt V.I.O.S. II 'n vriend schappelijken wedstrijd tegen Ulys ses II. De vereeniging Ulysses speelt een serie wedstrijden welke bedoeld zijn als propag. v. d. Zaterdagmiddag voetbal, waartoe zij beide elftallen van V.I.O.S. uitgenoodigd heeft om aan mee te doen, zoodat V.I.O.S. I den llen Juli op bezoek gaat. Het elftal dat V.I.O.S. II op het oogenblik bezit is beslist sterker dan dat van het afgeloopen seizoen, zoodat, wordt zoo gespeeld als Zaterdag j.l., wij op zijn minst een gelijk spel van de V.I.O.S.-reserves verwachten. Er maar flink opzitten jongens! Nederlaagwedstrijden L.F.C. Amsterdam. Zaterdag j.l. trokken beide elftallen van V.I.O.S., vergezeld van een aan tal supportsters en supporters, naar Amsterdam om daar beide elftallen van L.F.C. te ontmoeten. Als om circa 4 uur de beide reserve elftallen in het veld gefloten worden, zien we dat L.F.C. II geheel volledig is, V.I.O.S. II heeft enkele nieuwe spelers In de gelederen, welke goed voldaan hebben, vooral Pronk speelde een ste vige partij half. In TABAKSPIJPEN ontvingen wij wederom groote sorteertng ln de meest gevraagde modellen aan. Laagst mogelijke grijzen. Jacq. TELLIER - Kanaalstr. C 61 IJMUIDEN Visser wint den toss en laat eerst voor den wind spelen, de gasten zijn direct in den aanval en de keeper van L. F. C. krijgt al spoedig gelegenheid zijn talenten te vertoonen. Dan komt L. F. C. los en onderneemt eenige aan vallen, die meestal door de zeer snelle mid-voor geleid werden. Het spel gaat nu gelijk op totdat V. I. O. S. kort na elkaar tweemaal weet te doelpunten. L. F. C. laat den moed niet zakken en komt onstuimig opzetten. Kort voor half-time heeft de mid-voor succes met een hard ingeschoten bal, zoodat met 21 in het voordeel dér IJmuide- naren gedraald wordt. Na de rust is V. I. O. S. het meest aan vallend, vooral de linkerwing is zeer gevaarlijk en wordt ook terdege be waakt. Toch gelukt het v. d. Pol om zich met een sierlijke zwaai door de verdediging heen te werken en met een fraai schot den keeper voor .le der de maal het nakijken te geven. Even later weet hij weer aan zijn bewaking te ontsnappen, doch op het laatste mo ment wordt hem' den bal ontfutseld, zoodat een goede kans om te doelpun ten verloren gaat. Uit, een wegens hands toegestane strafschop doelpunt v. d. Lugt Jr. voor het laatst -n als de scheidsrechter einde blaast heeft V. I. O. S. II een verdiende 4—1 overwin ning behaald. Om half zes betreden beide eerste elftallen het terrein, beide ploegen heb ben één invaller, v. d. Boogaard wint den toss en laat V. I. O. S. eerst tegen den wind in spelen. De eerste aanval len zijn voor L. F. C. maar do Koning en v. d. Boogaard zijn in goeden vorm, zoodat v. d. Kuil niet veel te doen krijgt De V.I.O.S.-voorhoede brengt de noo- dige opluchting en het spel verplaatst zich naar de andere zijde. Wim weet met een hard onverwachts schot, dat de keeper glippen laat, het eerste doelpunt te maken. Het samen spel in de voorhoede wilde eerst niet erg vlotten, later toen v d. Steen meer op v d. Plas speelde ging het beter, de rechterwlng v. d. PijlLustig voldeed ook heel goed, terwijl voor de rust Meyboom het spel naar behooren ver deelde. Uit een voorzet van rechts doel punt Meyboom met een omhaal voor de tweede maal. L. F. C. geeft het nog riet op en probeert een tegenpunt te (ma ken. v. d. Kuil krijgt enkele verre scho ten, welke geen moeilijkheden oplever- ren. Als v. Dongen een vrije schop net naast trapt is het rust. Na de thee is V. I. O. S. direct in de meerderheid, en weet v. d. Plas dit al spoedig in een doelpunt uit te drukken. V. I. O. S. sluit L. F. C. geheel in het geen een groote fout bleek te zijn, daar van open spel nu geen sprake meer was en er steeds een Amsterdamsch hoofd of been in den weg stond, zoodat doelpunten uitbleven. Meyboom hield bovendien den bal steeds te lang bij zich, waardoor het samenspel eveneens zeer veel te lijden had Dan komt het te genpunt, dat op een vreemde manier gemaakt werd Bij een der weinige uit vallen van L. F. C. wordt de bal achter getrapt. De linksbinnen van L. F. C. haalt den bal op om deze aan v. d. Kuil te geven, hij trapt iets te hard en de bal rolt naar den mid-voor, deze puntert den bal terug en deze belandt in het doel, tot ieders verbazing, zoowel van ons als van alle in de buurt zijnde spe lers wijst de arbiter naar het midden. Daar beide grensrechters het geval niet goed gezien hadden, werd dit doel punt niet geannuleerd en kwam de te genpartij op een goedkoope manier aan een tegenpunt. De resteerende minuten zijn weer geheel voor V. I. O. S. v. d. Velde probeert het nu in de voorhoede, de keeper krijgt nog enkele schoten te verwerken maar gedoelpunt wordt er niet meer en als er voor het laatst ge floten wordt heeft V. I. O. S. met 31 gewonnen. Dit was tevens de eerste nederlaag die L.F.C. kreeg, zoodat V. I. O. S. een goede kans maakt op den uitgeloofden prijs. Het tweede elftal heeft zich eveneens een goede kans veroverd.

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 1