orgaan voor d ;nte v No. Tl Woensdag 8 Juli 1925 10e Jaargang IJMUIDER COURANT orriciBEL. BURGERLIJKE STAND. Huwelijksaangiften. n. Amhteaaar van den Burgerlijken ™d der gemeente Velsen krengt ter .'[.„is van belanghebbenden, dat het Ljjg ja, dat bij de huwelijksaangifte Sistukken worden overgelegd, die r het huwelijk vereischt worden, Linde onjuistheden of teleurstellin- ,n ten aanzien van de huwelijksai- mdtgkiS of huwelijksvoltrekking te vorkomen. Inlichtingen betreffende dc vereisch- le stukken kunnen verkregen worden m de afdeeling Burgerlijke Stand op eiken werkdag tusschen 9 uur v.m. en uur n.m. Velsen, 8 Juli 1925. De Ambtenaar van den Burgerlijken ■'and voornoemd, SUWERÏNK. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN Donderdag j.l. behaalde onze laatsgenoote, Mej. A. VisserRas, te lkmaar het diploma voor kraam- rouwverzorgster. Mej. Visser was leerlinge op een der loedercursussen, vanwege het Witte ruis, alhier gehouden. - Bij de baggerwerken in de vis- chershaven zijn de electrische kabels oor de machine beschadigd. Hoewel eze beschadiging van vrij ernstigen ard schijnt te zijn, is het toch moge- ijk aan beide kanten der haven room te houden. Weer de slniswerkers. Zaterdagavond heeft de politie weer uiig last gehad van de sluiswerkers. enige van deze polderjongens waren eschouken. De commissaris en eenige genten wilde een der beschonkenen pbrengen, toen een andere partij daar- jor trok en den commissaris te lijf ing. Deze kreeg 'n klap in 't gezicht, oodat hij eenige schrammen in 't ge lat bekwam, terwijl zijn lorgnet ver leid werd. De dader werd daarop ook ;arresteerd en opgebracht en kreeg in procesverbaal wegens mishande- ing. Hierover is in bet kamp der polder- ingens groote ontstemming ontstaan, ondagavond werd ieder, die de groote luis wilde overgaan, aangeraden om laar terug te keeren, omdat aan den ?erkant de polderjongens met messen knuppels klaar stonden, om wraak nemen. Men kon ze aan dezen kant ooren schreeuwen en natuurlijk wa- zat van den alcohol, die opwek inde drank, wélke van ons mensehen ieuwen maakt. In de vacature van den heer Ir. lood, is tot lid van het bestuur der toningbouwvereeniging „Velsen" ge- ozen de beer A. van der Linde, te Jmuiden. Zaterdagmiddag wilde een Duitsch eeman, die wellicht te veel „schnapss" jad gebruikt, gaan leunen tegen het ïeren hek, boven de betontrap voor iet overzetveer, aan de Trawlerkade. let hek bezweek onder dien last en de ian stortte naar beneden. Gelukkig Sdaar een oude mand, waardoor de gebroken werd en de vreemdeling slechts licht bezeerd gevoelde en tot de voeten in het water had gele ien. Toch moet erkend worden dat «echts door een toeval een ernstig on- oluk voorkomen is: ffiak( werden door de politie personen bekeurd, wegens bet van muziek, zonder daartoe inning te hebben, Bij de gehouden aanbesteding °jjr de leverantie van aardappelen ten woeve van de soldatenmenage van t fort IJmuiden, gedurende het tijd- yaa 1 Augustus31 October was inschrijver de heer A. Borst alhier voor f 7.40 per 100 K.G. Hst verrichten en onderhouden verfwerk aan de gehouwen en in- fiSS» van het Staatsvisschers- nüedrijf alhier is opgedragen aan H. J. Hplt te Beverwijk voor f 4192, zijnde op een na laagste in schrijver. De laagste inschrijving was uit Leeuwarden en bedroeg f 2853. VELSEROORD. De opening der E. V. I. E. H. T. Zaterdagmiddag had onder veel be langstelling in het Patronaatsgebouw de officieele opening plaats van de Eer ste Velseroordsche Tentoonstelling voor Handel en Industrie. Dit geschied de door den eere-voorzitter der tentoon stelling, burgemeester R. G, Rijkens. De burgemeester en zijn echtgendote werden aan den ingang van bet ge bouw door de leden van bet Tentoon-, stellingscomité verwelkomd, waar een dochtertje van een. der comitéleden, Willy v. d. Corput, een toespraak hield en Mevr. Rijkens een bouquet aanbood. Na de officieele begroeting door den voorzitter, den beer A. de Wit, werd de tentoonstelling door den burgemeester geopend. Deze zeide met genoegen gevolg te hebben gegeven aan de uitnoodiging van het comité om de tentoonstelling te openen. Spr. zeide dat zijn gedachten terug gingen tot voor 30 jaar, toen hij af en toe in IJmuiden moest zijn en er van het station Velsen tot IJmuiden maar enkele huizen waren op de kale vlakte. Nu is deze veranderd in een dichtbevolkte streek en een der belang rijkste deelen van de gemeente Velsen geworden, niet alleen omdat bier een groot deel van den hoofdelijken omslag wordt opgebracht, maar ook omdat er een nijvere en energieke bevolking woont. Spr. hoopt dat het resultaat der tentoonstelling zal wezen het door dringen der gedachte, dat ook hier vele fraaie en nuttige voorwerpen ge kocht kunnen worden; dat zij, die hier exposeeren, tastbare gevolgen daarvan mogen ondervinden en dat bet Comité met genoegen op de tentoonstelling zal mogen terugzien. De voorzitter dankte den burgemees ter voor diens bereidwilligheid en ver der alle aanwezigen voor bun tegen woordigheid. Spr. dankte ook de deel nemers en de juryleden en tenslotte de paters Capucijnen voor hun hulp bij de installatie. Spr. hoopt op een druk be zoek en twijfelt niet aan het succes en hoopt dat de tentoonstelling later door een grootere gevolgd zal worden. De heer Jac. Groot, voorzitter der Winkeliersvereen. Wijkeroog, bracht de gelukwenschen over dier zusterver- eeniging en bood een bouquet aan. Bij de opening waren aanwezig de raadsleden J. C. Dunnebier, B. G. Schuitenmaker, C. P. J. Maas, J. Zwa nenburg, P. Bosman, Ant. ten Broeke en J. P. Nijssen; voort3 de commissaris van politie, de heer D. de Ridder. Na korten tijd werd door de jury, be staande uit de heeren van Tetering, Schlattman en Lamp te Haarlem, de uitslag der beoordeeling bekend ge maakt. Dit geschiedde bij monde van den heer P. J. M. van Tetering, die zei de dat het bestuur der afd. Haarlem van de R.K. Middenstandsvereeniging De Hanze na eenige aarzeling toch met genoegen de uitnoodiging om een jury te zenden, had aangenomen. De beoor deeling in een zoo beperkte ruimte en met deze groote deelneming was uiterst moeilijk, zei spr., temeer daar alle stands keurig verzorgd waren. De uitspraak was echter gedaan na nauw gezet onderzoek en genomen met algc- meene stemmen. De medaille van den burgemeester werd toegekend aan den heer I.. Meesters voor decoratie- en schilder werk Voor de mooiste stands werden de volgende prijzen toegekend: le prijs II. H. Vremegoor, Trompstraat; 2e prijs G. W. Need, Trompstraat; 3e prijs C. W. J. de Vries, Trompstraat; voor de mooi ste reclame luidde de uitspraak als volgt: le prijs G. A. J. Meyer, Willems- beekweg; 2e prijs R. de Boer, Zeeweg; 3e prijs fa. Brandwijk, Willebrordstr.; voor de meest doeltreffende reclame werden de prijzen als volgt toegekend: le prijs Joh. van Reeuwijk, Lagerstr., 2e prijs N. J. B. van Egmond, Wille- brordstraat; 3e prijs P. Eriks, Stations weg. De heer Tetering zeide dat de jury aan de prijzen er nog twee toevoegde, die werden toegekend aan J Prins, Zee weg en F. Servaas, Stationsweg. Voorts werd aan alle andere inzenders een eervolle vermelding toegekend. De feestelijkheid werd opgeluisterd door muziek van het strijkje „Utile Dulci'' De verschillende stands zijn alle zeer mooi en het geheel is de bezichtiging zeer waard. Te 6 uur werd de tentoonstelling voor 't publiek geopend. In den tuin is een muziektent en zijn verschillende at tracties, terwijl in de zaal des avonds radio-concerten zijn te hooren. De win kels mogen hier deze week tot 11 uur geopend zijn. De tentoonstelling duurt tot 12 Juli en is iederen dag geopend Nader vernemen we nog, dat door de jury ook aan de fa. M. G. van Praag een derde prijs is toegekend. De prijsuitdeeling heeft hedenavond plaats. Wij ontvingen het volgende ver slagje van de Vereeniging „Hulp in Nood". Mochten we verleden jaar berichten van een Vereeniging, opgericht tot steun voor het zwakke kind, zoo willen wij nu na een jaar gewerkt te hebben, hiervan een beknopt jaarverslag geven. Onze Vereeniging is van naam ver anderd en is geworden „Hulp in nood". Dat dit wel het rechte woord is, blijkt uit de daden van onze milde geefsters en gevers, zoodat onze arbeid steeds voortgezet kon worden. Aanvankelijk werkte onze Vereeniging met 7 wer kende leden, later zijn er nog 2 dames toegetreden. In het afgeloopen jaar mochten we 8 kinderen helpen, die naar buiten werden uitgezonden, wel ke met elkaar 145 kleedingstukken ontvingen. Aan deze kinderen zijn, na dat ze weer thuisgekomen waren, 238 liter melk verstrekt, om verder aan te sterken. Onze contributielijst steeg tot 146 leden, zoodat we weer met vrij en blijmoedigheid het 2de jaar intre den, hopende dat onze Vereen, steeds meer steun moge ontvangen, opdat zij voort kan gaan op den ingeslagen weg en nog veel doen mag tot welzijn van het zwakke kind. Mochten er soms zijn die dit lezen en gevoelen ook voor dit doel iets te wil len bijdragen, dan wordt men vriende lijk verzocht zich te wenden tot: Mej. Lust, Stationsweg, Velseroord. Mej. Sietses, Velserduinerb.weg, Vel seroord. Mej. Verhoog, Stationsweg, idem. VELSEN Zaterdagmiddag zijn de feeste lijkheden, verbonden aan het Groot Na tionaal Concours van Harmonie- en Fanfare-gezelschappen, begonnen on der begunstiging van prachtig weer. 's Middags 4 uur vertrok een stoei van Concordia langs Kanaalkade, Kruisstraat, Burgem. Weertstraat, Wij kerstraatweg, tot bij den spooroverweg en terug door de Melklaan langs Ko ningsweg, Corverslaan, Princenstraat, Walravenstraat en Doodweg naar het park van Concordia. Deze stoet bestond uit de werkende leden der jubileerende Vereeniging, versterkt door de kranige tamboers der Christelijke en Roomsche Muziek verenigingen en gevolgd door een 150- tal kinderen, die Kleppermarschen uit voerden. Vooraan ging een rijtuig, getrokken door twee met Oranjepluimen versier de paarden. In dit rijtuig hadden eeni ge heeren plaats genomen, o.a. de eere voorzitter en de vaandrig met zijn met eereteekenen beladen vaandel. Voor de woning van den heer Koste lijk, voorzitter van het eere-comité werd eenige oogenblikken halt gehou den en muziek gemaakt. Daarna ver volgde de optocht door een groote me nigte nieuwsgierigen vergezeld de war me en vermoeiende reis. De meesten waren blij, toen de reis achter den rug was, want het was toch zoo warm! 's Avonds werd het feest voortgezet met eene bijeenkomst van de leden van het Eere-comité, genoodigden en wer kende leden met hunne dames, terwijl op de galerij vrije toegang verleend werd voorzoover er plaats was. De voorzitter, de heer De Greef, open de de bijeenkomst met een woord van welkom. Het uitvoerend Comité, zegt spr., bij gestaan door de verschillende sub- comité's is gereed met den regelings arbeid en de jubileerende Vereeniging moet dus nu als gastvouw optreden. Laat zij dit op waardige wijze doen, zoodat bij alle gasten een zeer aangena me herinnering zal achterblijven. Ieder lid beschouwe zich als gastheer, die het zijnen gasten prettig moet maken. Hij wijfeit niet aan ieders goeden wil en geeft nu het woord aan den eere-voor- zitter, den heer Schilp. Deze zeide, dat de ochtend van dezen dag hem een beetje vreesachig gemaakt had, wat het weer betreft, maar het is later prachtig helder geworden en hij hoopt, dat het geheele concours onder zulke gunstige omstandigheden mag plaats hebben. Hij maakt de verschillende comité's die een moeilijke en omvangrijke taak hadden zijn compliment. Zij, die op zich genomen hebben het park voor ontvangst in te richten, komt in het bij zonder een woord van lof toe, het is als in een bloemenhof herschapen. En nog is het werk niet af. Het park moet in goeden staat gehouden worden, ook ge schikt om de volgende week gasten waardig te ontvangen Hij voegt zijn wensch bij dien van den voorz., dat ieder zijn best zal doen de gasten waar dig te ontvangen en hij hoopt,, dat we na afloop allen kunnen spreken van een zeer goed geslaagd concours. Hierna krijgt de heer Kostelijk, voorz. van het eere-comité het woord, die in het bijzonder het -Uitvoerend comité een compliment maakt over de uitstekende wijze, waarop het alles in gereedheid heeft gebracht. Hij overhan digt met eenige hartelijke woorden een gouden medaille voor het concours en een prachtig bloemstuk in den vorm van een harp aan de jubileerende ver eeniging. De heer De Greef, voorz. der vereen, dankt namens de vereen, het comité en in 't bijzonder den heer Kostelijk voor de hartelijke woorden. Hierna compli menteert een afgevaardigde van de Haarlemsche Muziekvereeniging „Lau rens Jansz. Koster" de jubilaresse en overhandigt een mooi boemstuk. De heer De Greef dankt hartelijk voor dit bewijs van vriendschap en legt de belofte af, dat „De Eendracht" dit nooit zal vergeten en hoopt spoedig in de gelegenheid te komen dit te bewij zen. Hierna begeven zich allen naar bui ten, waar een talrijk publiek zich om de prachtige muziektent geschaard heeft om te luisteren naar het concert, dat „De Eendracht" geven zal. De tent, nieuw opgeschilderd en met bloemen versierd, en prijkende met schilden, waarop de namen van be roemde musici, bood vooral wat later op den avond, tóen ze baadde in een zee van licht, een prachtigen aanblik, en het concert, dat gegeven werd, was, gelijk we dat van „De Eendracht" ge woon zijn, prachtig. Werden alle nummers met applaus beloond, in bijzondere mate was dit het ?eval met nummer 5, Feestmarsch door Jos. de Klerk, opgedragen door den componist aan „De Eendracht" en ha ren directeur, en de voorzitter was er zoo over voldaan en er zoo mee vereerd, dat hij beloofde, dat op elk programma gedurende een jaar de feestmarsch als No. 1 zou prijken. Een daverend applaus toonde, dat dit aller instemming vond. Na afloop speelde de Vereeniging de feestmarsch nog eens en nu onder di rectie van den componist. Jammer, dat meermalen en soms on der de schoonste gedeelten, de dishar monische fluittonen m van een zeeboot zoo onaangenaam stoorden. En onnoo- dig, want geen aanhoudend fluiten opent de spoorbrug. Zondagmorgen mooi weer en opge wekte gezichten van Wijkeroogs be volking, want ieder stelt belang in dit feest, dit getuigt reeds de vlaggetooi aan de huizen der Kanaalkade. Om half elf begon reeds de stroom door de eerepoort naar het terrein en om elf uur had de officieele begroeting in het concertgebouw plaats. De voorz. riep allen aanwezigen een hartelijk welkom toe, de directie der fabrieken, het eere-comité, de jury en overigen. Hij meende in aller geest te handelen, wanneer hij eenige woorden wijdde aan de nagedachtenis van een bekend musicus uit dezen omtrek, n.l. wijlen den bekenden heer Kriens, die meermalen jurylid was op door „De Eendracht" bezochte wedstrijden en van wien dikwijls door haar stukken zijn opgevoerd. Vervolgens werden de namen mee- In TABAKSPIJPEN ontvingen wij wederom groote sorteering ln de meest gevraagde modellen aam Laagst mogelijke prijzen. Jacq. TELLIER - Kanaalstr. C II IJMUIDEN gedeeld van de heeren die op 5 Juli als jurylid zullen optreden, n.l. Louis Boer uit Den Haag, voorz., M. Lürsen uit Wormerveer, secr., K. H. Kerkhof f, Jos. de Klerk en G. L. Hazebroek, allen uit Haarlem; leden. (Luid applaus). Hierna was het woord aan den heer H. Smidt van Gelder, die er op wees, dat we dicht bij den aanvang van een onbloedigen veldslag stonden en al kunnen daar niet allen overwinnaar zijn, toch hoopte hij, dat ieder zich dapper zou gedragen. Hij bracht een woord van dank aan de jury, die een moeilijke taak op de schouders genomen had en aan hen, die zich verdienstelijk gemaakt hadden door het schenken van prijzen en in 't bijzonder aan H.M. de Koningin, die daardoor bewijs gaf met de Muziekwe reld mee te leven. Gaarne wilde hij ook zijn dank belui- ging richten tot de verschillende comi té's, den heeren burgemeester en secre taris der gemeene, die evenals andere notabele ingezetenen der gemeente be wijs hebben willen geven van hunne groote 'belangstelling door zitting te ne men in het eere-comité en het schen ken eener gouden medaille en een bloemstuk. Het terrein-comité zou spr. niet gaar ne vergeten, daar het mooie park door zijne zorgen een ware lusthof geworden is. Gaarne wilde spr. van deze gelegen heid gebruik maken om de vereeniging nogmaals, geluk te wenschen met dit jubileum, te meer daar er nog leden bij zijn, die van den beginnen of lid ge weest zijn, een bewijs, dat er een goede geest in de vereeniging leefde. Met den wensch, dat iéder een aangename her innering aan dit concours zou behou den, verklaarde hij het voor geopend. Nadat de voorz., de heer Smidt van Gelder bedankt had voor zijne vriende lijke woorden en nog eenige mededee- lingen had gedaan werd de eere-wijn aangeboden. Om 12 uur begon de marschwedstrijd, waarvoor zich 7 corpsen hadden opge geven, waarvan 1 n.l. Waterlandsch Fanfarecorps niet opgekomen was met kennisgeving. De wedstrijd had plaats in de Burgemeester Weertsstraat en Kruisstraat. Aan bedde zijden was het trottoir gevuld met belangstellend pu bliek. De kranig marcheerende muzi kanten acher hunne vaandeldragers, die hunne 'banieren, prijkende met in in de zon schitterende eere-teekenen in zware strijden bevochten, trotsch om hoog staken, leverden een mooi gezicht op en velen der aanwezigen hadden al le corpsen wel een eersten prijs willen toekennen. De uitspraak der jury luidde: lste prijs een zilveren lauwertak aan „Concordia" van Oostzaan met 100 p. 2e prijs met 95 punten aan „Crescen do" van Spaarndam, een verg. zilveren medaille. 3e prijs met 87V2 punt een zilv. med. aan „Veni-Vidi-Vici" te Amsterdam. Een 4de prijs werd nog toegekend aan „Eensgezindheid" te Wormer met 82V2 punt. 's Middags om 1 uur begon de con cert-wedstrijd. Deze had den volgenden uitslag: E er e-af deeling Fanfare „Onderling Genoegen" te Krommenie, le prijs met 191 punten een verg. zilv. lauwerkrans. Idem „Amsterd. Fanfare Orkest" met 18lV2 p.; idem „Concordia" van Oost zaan met 169V2 P- „Eensgezindheid" van Wormer behaalde met 141 punten een 2den prijs, een zilv. lauwertak. In de afdeeling Uitmuntendheid Fan fare behaalde Veni-Vidi-Vici van Am sterdam met I8U/2 punt een eersten prijs, een zilv. lauwertak. In de lste afd. Fanfare behaalde „Crescendo" van Spaardam met 177 p. een lsten prijs, een zilv. lauwertak. In de 2de afd. Fanfare behaalde „Het Nieuwe Zuiden" van Amsterdam met 128V2 punt een 2den prijs, een grooten zilv. medaille. In de 3de afd. Harmonie werden lste prijzen verg. zilv. med. toegekend aan „Sb Caecilia" te Velsen met 1711/* punt

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 1