riijnhardt's Hoofdpijntabletten V. I. 0. 8. [J. V. V. STORMVOGELS ViweherÜ ab Seheepi prijs een groote zilv. med. toegekend aan Spa arnd amine r Kwartier'' Amsterdam met 148P-> aan »St. Cae cilia" te Schoten met 155V2 P-> en aan „Voorwaarts" te Haarlem met 142l/: In d'e 1ste afd. Harmonie behaalde „Kunst na Arbeid" te Hoorn een lsten prijs een zilv. lauwertak met 186% In -de afd. Uitmuntendheid Fan far behaalde „Eensgezindheid" te Halfweg een lsten prijs met 175P- een zilv. lauwerkrans. In'de afd. Uitmuntendheid Harmonie behaalde „Excelsior", Amsterdam een lsten prijs met 184l/2 p., een zilv. lau werkrans. „Laurens Jansz. Koster'', Haarlem, eveneens een lsten prijs met 165 pun ten. In d'e Eere-afd. Harmonie werd een eerste prijs verg. zilv. lauwerkrans toe gekend aan „Ons Genoegen" te Wor merveer met 195% punt met hijzonder lof der jury, een twee-de aan „Werk man-s Wilskracht" te Leiden met 156 p, een zilv. lauwerkrans. De 1ste directeursprijs een gouden potlood viel ten deel aan den heer Ge- rord H. Boedyn, directeur van „Kunst na Arbeid" te Hoorn. De 2e directeurs- prijs, een zilveren potlood- werd toege kend aan den heer M. Kley, -dir. vail „Goncordia" te Oostzaan. De zilveren medaille, aangeboden dooi' II. M. de Koningin voor het hoog ste aantal punten van het geheele con cours werd veroverd ddor „Ons Ge noegen" te Wormerveer met 195% p. De verg. zilv. m-ed. aangeboden 'door het gemeentebestuur' van Velsen voor het hoogste aantal punten voor liet ver plichte nummer werd- eveneens gewon nen door „Ons Genoegen" te Worm er veer mot 96 punten. Om ruim half negen- ving de Eere we-dstrijd: aan, waaraan werd d-eelge nonnen door 5 Ve-reemgingen-, -die van daag een eersten prijs gewonnen, had den. Daar er de vorige week 7 eerste prijzen waren- uitgereikt, was er du-s een 12-tal, waaruit de jury eene keuze moest do-en. Na een hevigen kamp luidde de uit spraak Fanfare 1ste prijs met 100 pun ten „Onderling Genoegen." te Kromme nie, directeur de heer G. Schaar. 2de prijs met 90 punten „Eensgezind lieid" te Halfweg, directeur de heer B D. Peters. Harmonie 1ste prijs met 100 p. „Kunst na Arbeid" te Hoorn, -directeur de heer Gerand H. Boedyn. 2de prijs met 90 punten „Ons Genoe gen" te Wormerveer, -directeur -de heer A. Meyns. De eerste prijs 'bestond in een mas sief gouden medaille, de tweede idem. Na afloop van den wedstrijd bleef een groot aantal nog in het park om naar de bioscoopvoorstelling te zien. Er was den heelen -dag weer veel pu bliek, waartoe de gunstige weersge steldheid zeker veel bijgedragen had. „De Eendracht" kan met genoegen terugzien op dit zeer goed geslaagde concours. De arbeider de D. is Maandagmor gen met een zijner voeten- onder een houtlorrie geraakt, waardoor de groote leen werd afgelcneld. Per Ziekenauto van den heer van Gameren is de man naar het Elisabeth gasthuis te Haar lem vervoerd'. Zaterdagmorgen is de 19-jarige P. B., wonende te Wijkeroog, op wien -de verdenking was gevallen, de dader van het j.l. Dinsdag plaats gevonden ze denmisdrijf te zijn, met' het meisje ge confronteerd, die in hem den dader herkende. B. heeft het misdrijf bekend en is daarop ter beschikking gesteld van den commissaris van politie te IJmuiden. Het onderzoek van deze zaak, die in Velsen zooveel opzien heeft gebaard, wals. in handen van den ge meenteveldwachter. B. en den rijks veldwachter E. P. B. is naar Hl. Dbl. meldt, zenuwpatiënt en lijder aan val lende ziekte en moet. als ontoereken- hia'ar voor het gepleegde feit. worden beschouwd. WANDELPARK VELSERBEEK. OPENBAAR CONCERT te geven door do Harm. „Concordia", Directeur S. Vlessing, op Woensdag 15 Juli, 's avonds 8 uur. Meeting voor Geheelonthouding. De Provinciale meeting voor Geheelonthouding en Plaatselijke Keuze, Zondag op Veiserbeek ge houden, trok zeer veel belangstelling, meer dan we bij de geheelonthouding gewoon zijn. Reeds vroeg in den morgen kwamen eenige booten met meetinggangers aan. Omstreeks half een stelden zich de meetinggangers, met een groot aantal vlaggen en banier, op het Willemsplein op, om in optocht naar het meeting-terrein te trekken. Daar deed zich echter een incident voor, dat wel niet in staat was de stemming neer te slaan, maar toch de belangstelling voor de optocht heel wat minder maakte. Waar men bovendien onder alle groepen der bevolking Ie lijden heeft onder het drankkwaad, doet het onaangenaam aan als men bij de bestrijding daarvan de godsdienstig, politieken strijd ziet woeden. I11 verband met het concours te Velsen was het 11.I. het bestuur der meeting niet mogen gelukken muziekkorps te krijgen voor de optocht en men had reeds de moed daarop laten zinken, toen het toeval dat bestuur in aanraking brachl met het Roomsch-Katholieke Harmonie korps St. Fidelis, te Velseroord. Hoewel dit korps dien middag een uitvoering moest geven bij de ten toonstelling, verklaarde het zich op de meest welwillende wijze bereid het meetingbestuur tij dens den optocht bij te staan, echter onder voor waarde dat alleen de aandacht door de vlaggen en banieren op de drankbestrijding zou worden gevestigd en niet op politieke partijen. De verte fenwoordiger van het bestuur nam dit royale aan- >od gaarne aan, zonder echter van zijn bestuui de goedkeuring dezer voorwaarde verkregen te hebben. Dit had inmiddels vele organisaties, waarvan zij medewerking verwachtte, waaronder de al'deelingen der S. D. A, P. enz., uitgenoodi] met banieren aan den optocht deel te nemen. Toen dus de leden van St. Fidelis op het Wil lemsplein aankwamen vonden zij daar opgesteld de vaandels van vele afdeeJingen der Ned. Ver. der A.N.G.O.B., der I.O.G.T., der J.G.O.B. enz. maar ook van vele vakvereenigingen en tenslotte an de S, D. A. P. met hare vrouwen- en jeugd organisaties. De muzikanten eischten nu van het bestuur d- vervulling van de gestelde voorwaarde, zoodat de vaandels der S. D, A. P. niet ontplooid zouden worden medegevoerd. Dat bestuur, dal den zir dezer eisch niet billijkte en bovendien die politie ke gasten genoodigd had, weigerde den eisch van Si. Fidelis in te willigen, waarop de muziek «ver trok. De voorzitter van het bestuur deelde hel verloop van het conflict vanuit de muziektent mede en stelde voor, dan maar een optocht zon der muziek te houden, wat onder gejuich werd aangenomen. De optocht ging toen op weg, maak te nog een omwandeling door Velseroord en kwam daarna op het terrein der meeting aan. Daar werd eerst eenige mandolinemuziek gemaakt hield de A. J, C. de aanwezigen bezig met ;ang en dans. Omstreeks half drie betrad de voorzitter, de heer G. A. Aalderink uit Amsterdam, hel podium en heette alle aanwezigen welkom, Nog eens her haalde hij hel conflict met de muziek, en gaf ah zijn meening te kennen dat de afdeelingen der S, A. P. hier mede demonstreerden voor geheel onthouding en plaatselijke keuze, waarbij het hem alleen maar speet dal niet meer dezer af deelingen medededen. Gaarne had hij trouwens ook R.K. organisaties met geel-witle, pauselijke vlaggen, zien mede optrekken voor het doel van heden. Verder bracht hij dank aan het gemeentebestuur voor het terrein en aan allen die bij de voorbe- eiding hielpen en wenschte allen een aangenamen iddag. Als eerste spreker trad op de heer A. Marlinus, uit den Haag, over het onderwerp: Schijn en We zen, Deze wees op het feit dat de drankhandel tegenwoordig de geheelonthotiders als droogleg- gers betiteld. Daartegen protesteert hij; deze be weging gaat veel verder en dieper als alleen hel zoogenaamde droogleggen. Het is een valsche schijn op ons laden, om ons wezen te verdonke ren, Nu staat daarin de drankhandel niet alleen, Door zeer velen worden de geheelonthouders ver keerd beoordeeld. Doch als men er niet tegen waakt zou door een dergelijke valsche schijn ten slotte de mooie, menschlievende strijd der geheel onthouders dood gaan. En daarvoor is het de tijd niet. Integendeel, meer dan ooit te voren is activiteit een eisch. Geen middel mag onbeproefd worden gelaten om het alcoholisme te bekampen. Spr. wekt dan ook alle aanwezigen op voort te gaan en vol te houden in den eens begonnen strijd. Nu bracht het zangkoor Excelsior uit Wormer veer eenige liederen ten gehoore, waarna als spre ker optrad de heer P. Voogd uit Haarlem, mei het onderwerp: Volkswil en Drankbestrijding. Deze stelde de vraag hoe het mogelijk is ora den volkswil, die de drankbestrijding sympathiek gezind is, buiten de dagen van verkiezingen, te gebruiken voor dien strijd. Men heeft wel eens gedacht dat het eenvoudiger ging, doch het lot van de wetsontwerpen tot invoering van Plaat selijke Keuze, bewijst dat men dan niet voldoende rekening had gehouden met de hoogheid der Eer ste Kamer, die van veel grooter belang is als de volkswil. Toch zal men in de wetgeving aan de eischen van den volkswil tegemoet moeten komen en hel is een eisch van gezonde democratie en van wijs staatsbeleid, als telkens weer de door particu lieren, b.v, door de drankbestrijders, bereikte re sultaten in de wetgeving worden vastgelegd. Na tuurlijk is er dan dwang, doch dat is het dwingen van enkele kwaadwilligen, om de rust van velen niet te storen, zooals b.v. ook elke winkelslui- tings-verordening neerkomt op dwingen van en kelen, ten bate van velen. Ook deze spr. wekte allen op tot volhouden in den strijd en aan te grij pen alle middelen die te gebruiken zijn, In zijn slotwoord deelde de voorzitter mede dat aan deze betooging werd deelgenomen door 69 dranlcbestrijdersvereenigingen, 27 vakvereenigin gen, 16 politieke organisaties, 2 anti-militairisti- sche vereenigingen en 1 afdeelng der Ned. Vege- tariersb'ond, Bovendien was nog van 2 organisa- éen schriftelijke sympathiekbetuiging ont- angen. Verder dankte de voorzitter allen die aan het welslagen der meeting hadden meegewerkt en sloot de drukbezochte bijeenkomst. Na de sluiting was er nog eenige zang en dans van de A. J. C. PROGRAMMA: Abschied der Gladiatoren, H. Blankenburg. Ouverture Calif van Bagdad, A. Boieldieu. Frühlïngserwachen» E. Bach. Ballet Muziek „Marion", S. Vlessing. Vivat IJmuiden, S. Vlessing. (op verzoek) Fantaisie Cabaret Prinses, E. Kalmann. Chant du Soir, Valse de Concert. Ernst en Luim, Groote Potpourri. Speldjesdag. De speldjesdag van „Herwonnen Levenskracht" is een schit terend succes geworden, waar het drukke bezoek aan het concours van de Eendracht niet weinig heeft toe bijgedragen. De meisjes die hun vrijen Zondag voor dit goede doel hebben opgeofferd hebben eer van hun werk. De opbrengst was f 322.70. N. Hl. Ct. Het bestuur van het Centraal Drank- weercomité in de gemeente Velsen, heeft in zijn nieuwe samenstelling de functies verdeeld. Als voorzitter treedt op de heer A. Rolloos, als secretaris J. R. Huizer en als penningmeester F. Meeken. Maandag werd aan de politiepost te Bj stillen spoedig de ergste hoofdpijn E| Ha Prijs 60ct Bij Apoth.en Drogisten. jf 501 Wijkeroog een zeer klein en achterlijk jonge, tje gebracht van 12 jaar, die, naar Kenn, meldt, vari uit Krommenie met een woon wagen was meegeloopen en nu niet meer wist waar hij heen moest. Door de zorgen der politie is hij naar Krommenie gebracht en aan zijn ouders teruggegeven. Burgerlijke Stand Velsen. Geboorten: W. S. KoolMartens z. A. Zegelv. d. Berge z,M. Otte—Ottez, J. M. Bakker—Nijman z.N. Wilmink Dekker, z.; C. M. HommesSnijders Blok, d.; N. van RiessenWijker z.; P. Dedecker de Korte z.; W. Arends't Hartz.K. C, SieraadLips, z.A.J. Loman—van Soest, J. C. M. Koopman—van Meurs, z. C. van Gelder— Rechsteiner d.L te Loo v. d. Duin z.A. M. van EwijkBus z, (SANTPOORT Aan cle Middelbare Technische -eliool te Haarlem is bevorderd van het eerste naar ihet tweede studiejaar, afd Bouwkunde, W. H. J. Hoosemans al liier. Zondagmorgen, toen zich juist veel menschen op de Kerklaan, die leidt van jan Gijzenvaart naar Schoten, bevonden kwam een hollend paard aanrennen. Ijlings trachtten de vele voetgangers zich het veege lijf te bergen, wat gelukkig allen gelukte, Persoonlijke ongelukken kwamen dus niet voor. Een eind verder werd het woeste dier gegrepen. - Vrijdagavond had in den tuin van de Enot aan de i Duinlustparkweg een apenbare protestvergadering plaats tegen de voorgestelde arbeidsverlenging voor het personeel aan de Provinciale Ziekenhuizen De bijeenkomst werd geopend door den heer Schulz, waarna het woord werd ge voerd door de heeren v. d. Wal, lid van Prov. Staten en v. d. Stapele, die beiden krachtig tegen de voorgestelde verlenging protesteerden. De zangvereeniging Morgenrood" ver eende haar medewerking. De Staatscourant bevat de statuten der Vereeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs alhier. DRIEHUIS. Op stap. Maandagmiddag was een koe aan den wandel op den Driehuizer- kerkweg. Het beest stoorde zich niets aan de voorbij snorrende autobussen en wilde blijkbaar een uitstapje naar Veiserbeek maken. 1 De vrijheid heeft evenwel niet lang ge duurd, want door een voorbijganger werd de eenzame wandelaarster meegelokt en lan de politie overgeleverd. Toen was hel beestje weer spoedig waar 't thuis hoorde, N. Hl. Ct. luiten INGEZONDEN verantwoordelijkheid der redactie Jongelui met een hart vol liefde oor de lijdende menschen en dieren, Dat zijn de jongelui van de II, B. S. Daartoe opgewekt door Mej. Schr. eene hunner leeraressen verzamelen postzegels, waarvan de opbrengst (le verzameling f 5.is voor de t.b.c.pa- tiënten, zilver en lood, dat verkocht ordt, om. één of meer bleekneusjes naar een herstellingsoord te zenden en verder was ei' in het busje voor het die- enasyl f 4.60. Dank aan leerares cn leerlingen voor 'hunnen steun! Ook aan de scholen van de heeren J. te IJmuiden en v. Z. te V. werkt men ijverig mee in deze richting. Mochten «11e scholen dit goede voorbeeld vol gen, wat zou de opbrengst van een en ander dan veel grooter zijn! Dank aan allen! (De le zending post zegels van school A bracht f 1.op!) Mijn dank Mijnheer de Redacteur voor de plaatsing van dit stukje. K. SPORT. A.s. Zondag: L. F. C. (Leiden]Stormvogels II, Vertrek en verdere regelingen zullen den spe Iers worden bekend gemaakt. Wordt bekend gemaakt dat nog deze maand zal worden begonnen met de inning der contribu tie. De gelegenheid bestaat de contributie in 4 ter mijnen te voldoen, waarvan de eerste termijn Juli vervalt. Verdere inlichtingen worden gaarne door het bestuur en den bode verstrekt. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Uitslagen tl Juli: Ulysses II—V. I. O. S. I 2—4 Trekvogels I—V. I. O. S. II 6—4. Voor a.s. Zaterdag nog geen wedstrijden be kend, spelers krijgen nader bericht. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Uitslag j.l. Zondag gespeelde wedstrijd, V. U. C.—STORMVOGELS 4—1 A.s. Zaterdag wordt gespeeld: Trekvogels IStormvogels III, terrein Trekvo gels, aanvang 4 uur. VOETBAL. V. U. C.—STORMVOGELS 4—1, Het is Stormvogels niet mogen gelukken een beter resultaat te bereiken tegen het Haagschi V.U.C. dan A.D.O.: Met dezelfde cijfers, waarme de het vorige jaar werd verloren, moest ook de zen keer het onderspit worden gedolven, Stormvogels bracht in verband met verschil lende omstandigheden een vrij zwak team in het veld. Dit elftal heeft getracht er van te maken, wat er van te maken was. Het vormde echter, zooals zeer goed te begrijpen is, geen eenheid, zoodat de werkelijk zeer goede V.U.C.-verdedi ging geen moeite had de weinig georganiseerde aanvallen der Stormvogels-voorhoede af te slaan. Ook de verdediging was niet op volle kracht, wat er niet beter op werd, toen Haak, die center half speelde, al spoedig moest uitvallen. Veuger, die tot dusver links-half speelde, nam toen zijn plaats in, terwijl Heilig Sr. als links-half inviel, In betrekkelijk korten tijd rees de score nu van 10 tot 30. Zelfs werd voor de rust nog een vierde doelpunt gemaakt, Van der Wint heeft zijn doel goed verdedigd, Aan de gemaakte doelpunten had hij geen schuld, Het Slormvogels-tegenpunt kwam van zijn voet, Op keurige wijze benutte hij een toegekende pe- nalty. V.U.C. speelde een zeer goeden wedstrijd, een gevolg van het feit, dat gedurende eenige weken met animo tegen sterke elftallen is gespeeld. Van de Stormvogels-invallers noemen wij als besten Vermaak en v. d. Velde. Tot slot geven wij hieronder het elftal: v. d. Wint Bakker Koster Vermaak Haak Veuger Broek, Visser. R. C., Oldenburg, v. d. Velde, Asbeck. Visser als links-kali. 6 September e.k. wordt te Antwerpen tusschen een Belgisch en een Nederlandsch Bbndselltal een liefdadigheids-wedstrijd gespeeld. In het Nederl, Bondselftal is Visser gekozen als links-half. We zijn nieuwsgierig, hoe hij op deze voor hem reemde plaats zal voldoen, Buitengewone Atg, Verg. „Stormvogels", De heer De Nobel bedankt. Gisteravond hield „Stormvogels" een buiten gewone algem, verg. in Thalia" ter bespreking van het punt: Uitbreiding van het bestuur met 2 leden. Na uitvoerige discussies werd dit voorstel inet vrij groote meerderheid aangenomen. Hierna verklaarde de heer Jac, de Nobel zich niet lan ger bereid voorzitter van „Stormvogels" te zul- n blijven. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren Jongstra en Uitzinger, Zaterdagmiddagvoetbal. Ulysses I—V. I. O. S. I 2-4. In een door beide partijen goed gespeelden edstrijd zijn de IJmuidenaren er in geslaagd de Spoormensehen een nederlaag toe te brengen, De Ulysses-achterhoede had het zwaar te ver antwoorden tegen de voorhoede van V. I. O, S, waarin heel goed werk geleverd werd. Beide wings waren even gevaarlijk en het- is vooral aan het vlugge samenspel te danken, dat de V, I, O. S,- voorhoede 4 maal wist te doelpunten. De halflinie was eveneens in goeden vorm wat zoowel hel verdedigen als het voeden van de voorhoede be treft. Van Dongen had Steehman volkomen in be dwang zoodat deze gevaarlijke speler niet veel on uitrichten. Beide backs waren na de rust eter als voor de rust en. v, d, Kuil heeft ziji: doel, behoudens een geweldige blunder, welke hij in de eerste halve minuut reeds beging, op schit terende wijze verdedigd. Het tweede doelpunt was onhoudbaar. Bij Ulysses speelde de mid-half een goede partij, terwijl in de voorhoede het duo Fennearts-Steehman nog even vlug bleek te zijn, maar niet veel uit kon richten. De wedstrijd werd gespeeld onder de nieuwe, nog niet officieel in toepassing zijnde spelregels, waarin hoofdzakelijk de buitenspelregel afwijkt. Bij deze spelregels is het voldoende dat men in plaats van drie slechts twee spelers tusschen zich n de doellijn heeft om nog niet in buitenspel te erkeeren. Het scheen ons toe dat door toepas sen van deze nieuwe buitenspelregel de kans om te doelpunten vergroot is. Als om circa half vijf de scheidsrechter, welke goed voldeed, de elftallen in het veld blaast, blijkt dat Ulysses geheel volledig is; V, I. O. S, heeft één invaller. Boogaard wint den toss en laat V, I. O, S. eerst tegen wind en zon inspelen, Steehman trapt af en plaatst naar Pennearts, deze passeert v, Don gen, geeft terug aan Steehman, welke een pass fee ft, de bal komt echter bij v. d. Kuil, welke lem opneemt maar niet vasthoudt en de inloopen- de Steehman trapt den bal in het net, zoodat binnen een halve minuut Ulysses de leiding jeeft, Door dit suces aangemoedigd komt Ulys ses terug en onderneemt eenige aanvallen op de I, O. S.-veste; de verdediging met v. Dongen aan het hoofd geeft geen kamp en daar v. d. Kuil zich hersteld heeft, wordt verder doelpunten oorloopig voorkomen. De V. I. O. S.-voorhoede kmt dan de noodige opluchting brengen. Mey- boom plaatst eenige keeren naar v. d. Pijl, die £oede vorzetten geeft evenals v. d. Plas, die lian- c ig met v. d. Steéfi samenspeelde en hierdoor de Ulysses-achterhoede dikwijls zijn hielen liet zien. Er wordt echter niet veel kans tot schieten gela ten en in laatste instantie is de Ulysses-keeper op zijn post, zodat doelpunten uitblijven, Van der Pijl weet enkele corners te forceeren, waarvan één door Wichman net naast gekopt werd. De Ulysses-achterhoede laat zich niet onbetuigd en het is vooral de mid-half die zijn voorhoede voortdurend aan het werk zet, zoodat het spel snel op en neer golft. Van der Velde plaatst uit een vrije schop den bal vlak voor het doel waar door v. d. Plas een goede kans krijgt. Zijn schot wordt echter gestopt. Even later komt Meyboom alleen voor den keeper te staan, die nu door tij dig uitloopen redding brengt. Aan den anderen kant weet v. d. Kuil vallende zijn doel voor verde re doorboring te bewaren, Dan komt de gelijk maker als v, d. Plas den bal goed voor doel 'plaatst en v. d. Pijl inkopt (l__n trapt dezelfde speler buiten bereik d gen den paal, Spoedig hierna is het Na de thee eerst weer hetzelfde komt V. I. O. S. in de meerderheid ners, die goed door v, d. Plas deiió*"^ loopen op niets uit. De Ulysses-acht l" den druk niet uithoeden, "«-sa voorhoede met gelukt de noodige f 61 brengen. De bal zweeft voortdurend v der gastheeren en als v. d. Steen zijn°i.0r ziet kanjert hij den bal hard in het n iansi: V. I. O. S. blijft sterker en is dan S-M in den aanval. Na goed samenspel W l Steen en v, d. Plas zet laatstgenoemde^ en Meyboom schiet ineens langs den k Nog is het niet genoeg en even latpr^f Pijl voorzet is het Wichman, die met schot den keeper voor de 4e maal we seeren. Dit is de thuisclub toch te bar men nu flink opzetten;- v. d. Kuil kon len slechts ten koste van corner redden" ding verdiend een keihard schot van Si dat hij op schitterende wijze weet te j' Toch weet Ulysses nog eenmaal te doeipj Steehman een trough-pass naar Pennearj deze laatste wordt door v. d. Boogaard 4 den, maar de toeschietende rechtsbuiten li den bal en voltrekt vanaf korten afstand k! nis. Spoedig hierop is het einde van zeer goede verstandhouding gespeelden Zaterdag-voetbal. Uitslag 11 Juli: Trekvogels IV. I. O. S. II Voor Zaterdag 18 Juli 4 uur a vastgesteld: Trekvogels IStormvogels M, Indien Beide elftallen volledig men, verwachten wij een spann wedstrijd. Een gelijk spel lijkt ons niet on? schijnlijk. Over den wedstrijd Trekvogel Vios II het volgende: Als de arbiter, de heer Ketting ginnen 'blaast, zien we dat Vios li invaller telt, en trekvogels f® voor Geytenuan en- J. v. d. .Steen,l| genoemde verschijnt echter 10nJ na het begin op het tooneel. De eerste aanvallen zijnvoorn vogels, die echter voor oen grol door het backstel Visser—Pro; schadelijk worder- smaakt. Yjjj derneemt dan een aanval, die, got leid door v. d. Valk het eerste oplevert 01. Even later veroorzaakt Mp nalty. Deze strafschop wordt dooi benut. Dit bevalt de Trekvogels baar niet. Zij vallen aan en W. vai der verkort met een fraaien goa achterstand. Vios weet nog eet voor rust 'het Trekvogelsdoel ten waarin Geyteman noode gemist Na de rust scoort Vios nog eet waarna het met Vios gedaan is, vogels onderneemt dan aanval op val, in welke periode het Vios-fe le hachelijke momenten beleef weet den stand dan ook op te jvoeii 64, waarmee liet einde komt WATERSTAND UMuirai Juli 1925 H. water L. Dagen v.m. n.m. v.m, 16 0 09 714 17 0 36 1.10 811 18 1.06 1 52 919 19 2 06 2 33 1001 20 N.M. 2.43 3.09 1041 21 3.20 3 46 1111 22 3.55 4 21 Oeen Zomertijd. VISSCIIERIJ. De visscherij in de Noorsche .Norges Haridels og Skipsl dende" merkt, in verband Noorsch-Britsche onderhandel» zake de territoriale wateren gende op: Zooals uit het communitliif waren de onderhandelingen vil loopigen aard. Het doel van <k entie was na -te gaan, 'hoe een overeenkomst kan komen t ling van de visscherij ter hoo; de Noorsche kust, ,en van den der Noorsche territoriale langs de kust en in verbani fjorden. De conclusies der regeerin ook worden voorgelegd aan ting, en wij 'gelooven, dateen' regeling van deze kwestie e' ook -door verscheidene andertj zal moeten worden goe..,,^ Ook Duitschland, Frankrijk- en de Noordzeestaten zijn digd zich aan te sluiten bij een' regeling. Want zulk een regeling ka® doeltreffend zijn, d.wz. de kust1 rij beschermen tegen doodvisso alle betrokken mogendheden' men aan de onderhandelingen De minister v«n w«terst«»l voldoening aan art. 6, lid 3, yM ongevallenwet 1019 bekend, dit 8' Juni 1925 een aantal verzekennp komsten met den staat ii •'I", behoeve van de bemanningen zeevaartuigen IJM. 39 Helder,JJ» sulinde, IJM. 116 Meedows, welf, en Cornelia Hendrika.

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 2