Kampeertente By MnggebeteD IJ V. Y. STORMVOGELS V. 1.0. s. VisscherQ en Scheepvaart Br. de Weerdt te hnnr en te koo M. van Vee MiddenhavenstM»! Telefoon 313. Te koop PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN Voor hel admissie examen der M. T. S, te Haarlem is geslaagd de heer C. L. Baljé, oudieerling der ambachtschool Ie IJ muiden. Bij het te Alkmaar gehouden Mulo-examen zijn geslaagd voor diplo ma B. J. J. Broek en N. G. Kroone, hei de alhier. Rijkswaterstaat. Met ingang van 1 Aug. 1925 wordt opgeheven de betrekking van haven knecht en ingesteld de betrekking van havenwachter en zijn met ingang van genoemden datum tot havenwachters te IJmuiden benoemd de heeren G. Nieuwhuurt en H. Bruin, thans haven knechts. Hedenmorgen is hier het stoom, schip „Franconia" van de Cunavd Lijn binnengekropen met een gezelschap van 400 toeristen aan hoord, die tot de beste kringen der V. S. behooren, en de z.g.n. Midnightsun Cruise naar de Noordkaap en door de Noorsche Fjor den hebben gemaakt. Onder leiding van Lissone wordt vandaag een excur sie gemaakt naar Amsterdam. Per ex tratrein, die geheel uit eerste klasse wagens zal bestaan, begeeft men zich naar de hoofdstad, alwaar in bijna 150 luxe automobielen een toer door de ver schillende wijken en langs de grachten wordt gemaakt. Voorts worden bezoe ken gebracht aan het Koninklijk Pa leis, het Rijksmuseum en de Diamant slijperij der Heeren Asscher. Ten slotte vereenigt zich het voorname gezel schap aan een lunch in het Restaurant Trianon en vertrekt in den namiddag weder per extratrein naar IJmuiden. Hedenavond ligt de „Franconia" het anker en zet de reis voort naar Lon den, VELSEROORD Het Symphonie-orkest Euphonie geeft a.s. Maandagavond een tuincon- cert in den tuin van de concertzaal Ti. voli. VELSEN Bij het te Alkmaar gehouden Mulo-examen zijn geslaagd voor diplo ma B, M. E. Schmit'z en A. C. Lang broek, helde alhier. Door de politie werd Zondag de autobussnorder H. A. de W. te YVijker- oog bekeurd, omdat hij geen vergun ning had. Zondag j.l. hebben op een paar plaatsen in het bosch van Rooswijk branden plaats gehad, die gelukkig door in de nabijheid wonende men- schen bij tjjds ontdekt en met zand ge bluscht konden worden. Zooal geen kwaadwilligheid in het spel is, dan mag men toch zeker van verregaande roekeloosheid spreken. Maandagavond is de sprei verloot ten bate- der kas van Resba. Ze viel op No. 246 van welk lot Mej. C. M. Raat te Wijkeropg de bezitster was. Maandagavond heeft de vergade ring in het gebouw voor Chr. belangen te Velsen plaats gehad, welke belegd was door een Voorloopig Comité om te komen tot het stichten eener vereeni- ging voor een speeltuin voor kinderen in Velsen. De vergadering werd geleid door den heer H. Groeneveld. Met algemeene stemmen werd beslo ten eene vereeniging te stichten onder den naam van „Kinderspeeltuinver- eenigirig-Velsen". Er werd een bestuur gekozen van 5 leden, nl. de heeren H. Groeneveld, voorzitter, S. Baarda, se cretaris, Dr. P. C. de Weerdt, W. van Heyst Pzn. en mevr. Wuis—Dekker. De minimum-contributie werd voor gpwonè leden op 50 cent per jaar be paald, ter-wijl het donateurschap voor f 2.50 bereikbaar is. Zeer waarschijnlijk zal voor speel terrein gereed gemaakt kunnen worden een stuk grond gelegen tusschen het groote huis en het voormalig Kinheim voetbalt'errein. Wens,chelijk is nu, dat een groot aan tal Velsenaren zich als lid of donateur laat aanwerven. Arbeidsbemiddeling Velsen. Als werkloos ingeschreven 23 Juli 19251' 1 letterzetter, 3 timmerlieden, 1 man denmaker, 1 matrassenmaker, I bak ker, 2 kantoorbedienden, 26 diversen. Maandagmiddag woei tijdens den plotseling opgekomen storm een onge veer '200 Kg. zware tak van een der hoornen aan den Driehuizerkerkweg na-bij den ingang van „Velserbeek". De tak viel dwars over den weg. Het is een gelukkig toeval dat op den anders zoo drukken weg niemand passeerde. De tak werd spoedig door het personeel van het park weggeruimd. Hl. Dbl. boottocht gemaakt. Dezen keer was Weesp en omstreken het doei. Leek aanvankelijk het weer niet te willen meewerken, later knapte het op en de reis werd zeer aangenaam te meer daar door eenige Beverwijker muzi kanten voor vroolijke muziek gezorgd werd. 's Avonds half tien kwam het gezel schap in Velsen terug en na een om- gang over een deel van VVijkeroog bleef meri nog eenigen tijd in Hotel De Prins -gezellig bijeen. 't Is voor de bewoners van Wij keroog een zeer onaangename zaak, dat ze om hunne maten en gewichten te laten ijken heel naar Veiseroord moeten. 't Zou heel wat moeite en tijd bespa ren, als daarvoor in Wijkeroog ook ge legenheid gegeven werd. Nu moeten zooveel menschen te Veiseroord gehol pen worden, dat de mogelijkheid vol strekt niet buitengesloten is, dat be woners van Wijkcfoog na langen tijd op hun beurt, gewacht te hebben niet meer geholpen woriden en later de groote reis nog eens -moeten onderne men. Er zou een goed werk verricht worden als nu nog een gelegenheid voor de groote bevolking van Wijker oog in hun afdeeling zelve gegeven werd. BURGERLIJKE STAND VELSEN. Geboren: N. BrandenburgMeijer, d,; M. Meerhofvan Duijn, z,; A. TrompMeinders, d, A. Edamde Vries, d.; J. Th. B. DingerdisRei- merink, d,; N. van BreemenVisser, z.; T. van der PolAmelsbeek, z.; C. J, SandersKoks, d.; T. van UrkBakker, z. Overleden: Wilhelmina Theresia Hendrika Marie Toutlemonde, 76 jaar, ongehuwd; Margare- tha Wilhelmina Rozemeijer, 20 j., d. van J. H. Rozemeyer en C. Luttikhuizen. De weg HaarlemVelsen. De dienst van den Rijkswaterstaat schijnt als verhardingsmaterialen voor den Rijksstraatweg HaarlemVelsen twee soorten te willen gebrui ken. Het gedeelte van de Kennemerstraat tot de brug over de Jan Gijzenvaart zal in 1927 geheel geasphalteerd zijn. Daar wordt, schrijtf Hl. Dbl. de keibestrating hier en daar vervangen door het moderne asphalt. Maar van de brug naar Sant poort worden de tot puin gereden klinkers ver vangen door de bekende groote bazaltkeien. Na bij de grenspaal SchotenVelsen is men bezig met het vernieuwen der bestrating. Langs de oude klinkerstraat loopt ter weers zijde een ongeveer 1 M. breed zand- of koolasch pad. Nog slechts kort geleden werden deze pa den opgevuld met sintels; de zware autobussen hebben er echter wel geulen van gemaakt waar de steenen randen een decimeter boven uitrei ken. De nieuwe bestrating wordt daarom ander halve meter breeder gemaakt, zoodat de kool- aschpaden bijna tot de boomranden bestraat wor den. Dat zal een goede verbetering zijn, want nu gebeurt het, dat men veel moeite heeft om de wielen uit de geulpaden op den rijweg te bren gen. En achter de boomenrijden ligt aan beide zijden een zeer goed en bruikbaar rijwiel- en wandelpad. De verbreeding van de bestrating komt dus uitsluitend ten goede aan het zware rijverkeer. Duikersarbeid. De sluisdeuren, welke het Vechtwater beletten of zoo noodig toelaten het stadje Weesp binnen te stroomen, konden den laatsten tijd niet meer met handenkracht bediend worden, aange zien het water op een bepaalde plaats door de sluisdeuren binnenvloeide. Ten einde het kost bare droogleggen der sluis te ontgaan, droeg het gemeentebestuur aan de heeren N. en H, Engel- ïart te Veiseroord (dezelfde die onlangs het in de Vecht gezonken ijzer weer op het droge brachten) op, een onderzoek naar den toestand der sluisdeuren in te stellen. Bij dat onderzoek, hetwelk dezer dagen plaats had, is aan het licht gekomen, dat het puntstuk of de slagdrempel op den bodem der sluis opge licht is (waarschijnlijk door het sleepen van een anker). Bovendien was in den sluisdrempel over een lengte van circa anderhalven Meter een gat ontstaan van niet minder dan 15 c,M, Door den duiker H. Engelhart is in den tijd van slechts eenige dagen het gat eerst met beton aangevuld, waarna met behulp van handheiers een houten afdekking werd aangebracht. Nu het eene stel sluisdeuren gerepareerd is, zullen ook de overige sluisdeuren aan een gron dig onderzoek worden onderworpen. Tel. SANTPOORT Tot de le klasse der aid. werk tuigbouwkunde en electrotechniek der Middelbare Technische school te Haar lem is toegelaten Ch. L. van Berkel al hier. Bij de vorige week te Spaarndam gehouden aanbesteding voor het bou wen van een woonhuis, onder architec tuur van den heer Aug. M. J. M. Seven- huysen, was laagste inschrijver de hr. J. Vis alhier met f 19330. Tot hulpprediker, voor den dienst in de Geref. Kerk alhier, is met ingang van 15 Augustus a.s. benoemd de wel- eerw. heer G. W. van Deth, theologisch candidaat te Brussel. Door den storm van de laatste da gen hebben de boonen, vooral de stok- snijboonen, zeer geleden. Naar wij vernemen, maakt de on fortuinlijke motorrijder Schipper, die ern- vrij en Beten van andere Inlieten geeft het inwrijven met PUROL dadelijk verlichting. dan geen tijd. had -hij zijn aanvallers onderworpen door brood en melk. Men ziet 't, een oorlog behoeft niet al tijd beslist te worden door kruit en loo-d en gifgassen! Toen de inwendige mensch versterkt was, ging het in optocht naar „Terras". Hier had .men de keus tusschen bosch en open veld. Met 't oog op de warmte koos men het eerste. Hier vermaakte de jeugd zich uitstekend. Natuurlijk veroorzaakte een en ander grage ma gen, maar daar was „Zo-merlust" goed voor. Opgewekt trokken de jongens en meisjes des avonds weer per boot huis waarts. In ons nummer van Zaterdag heeft men kunnen lezen, dat voor -den Commissaris van Politie was geleid zekere K. verdacht van diefstal van 2 stoelen te Santpoort. Hieromtrent ver nemen we, dat de eigenaar van deze stoelen, was de heer Böh-m van café „Zomerlust". Zoodra deze 's morgens zijn 2 stoelen miste, schoot hem het be zoek, dat genoemde K. hem den vorigen dag bracht, te binnen. Hij trok er zelf op uit en op zijn aanwij.zi-ging werd K. gearresteerd -met bovenstaand gevolg. -- In het Nederl. Dans-Olympiade- Comité heeft o.a. zitting genomen on ze plaatsgenoot, de heer F. C. G. Du- verge, leeraar gymnastiek M. O. aan de H. B. S, te Velsen. SPORT. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. A.s. Zaterdag te half zeven wordt gespeeld de wedstrijd StormvogelsV. S, V. voor het Olym pisch Comité. Daar deze wedstrijd niet door onze vereeni ging is georganiseerd,, zijn de lidmaatschapskaar ten dien dag voor toegang tot het terrein niet geldig. A.s. Vrijdagavond te 8 uur eerste vergadering met spelers, bestuur en elftal-commissie in Hotel Augusta. Voor deze vergadering zijn uitiïoodigin- gen verzonden alleen aan eerste elftalspelers en enkele reserves. Anderen buiten bestuur en elf talcommissie hebben dien avond geen toegang. De elftalcommissie is thans vastgesteld en be staat voor dit jaar uit de heeren: J. v. d. Bos, M. H, Gieske, C. Nuyens, P. Slikkerveer en F. J. Stafleu. Zondag j.l. „Vriendenkring'' heeft de vereeniging haar jaarlijkschen de vorige week Woensdag zulke stige verwondingen opliep, het goed. Zaterdagmorgen, ongeveer half elf, arriveerden bij café-restaurant „Zo merlust'1 bijna 400 Amsterdamsche schoolkinderen. Dat gaf me een drukte van belang. Gelukkig bleek de eige naar, de heer Böhm, op een der gelijken aanval voorbereid' te zijn en in minder VOETBAL. De ontmoeting' StormvogelsV. S. V. Dezer dagen beweerde een bezoeker van eer ste klassewedstrijden, dat een wedstrijd tusschen een eerste klasser en een derde klasser toch be zwaarlijk interessant kon zijn. Wij voor ons zijn van het tegendeel overtuigd, vooral nu boven genoemde ontmoeting nog een plaatselijk cachet leeft. Wij herinneren ons nog levendig, hoe tal van jaren geleden Stormvogels speelde nog in de 3de klasse onze plaatsgenooten voor den Holdertbeker moesten spelen tegen H, B. S. En wat heeft H. B, S., dat slechts 2 invallers telde, niet moeten werken om zich de derde klassers van het lijf te houdenI In het algemeen kon van dergelijke ontmoetin gen getuigd worden, dat de laagst geplaatste club door enthusiasme vergoedt, wat haar aan capa citeiten ontbreekt en de '„hoogere" zuster na een tam begin al spoedig tot de ontdekking komt, dat er flinker aangepakt moet worden. En zoo komt het, dat deze ontmoetingen vaak meer bet aanschouwen waard zijn, dan ontmoetingen tus schen twee eerste klas-clubs. Het plaatselijk Olympisch Comité heefc niets onbeproefd gelaten dit vreedzaam treffen tus schen bovengenoemde clubs een algeheel succes te doen zijn. Teneinde iedereen in de gelegenheid te stellen, den wedstrijd bij te wonen zijn de entreéprijzen zeer laag gesteld. Voorts stelde het, opdat de wedstrijd zoo geanimeerd mogelijk zal zijn, een fraaien wisselbeker op voetstuk be schikbaar. Dan verzocht en verkreeg het we zouden haast zeggen natuurlijk de medewerking van ons Harmoniegezelschap gezelschap Concordia". En ook op de Gymnastiek- en Ath- letiekvereeniging „Olympia" werd niet tever geefs een beroep gedaan. Deze vereeniging zal in de pauze een paar athletiek-nummers, o.a, een estafette-loop, demonstreeren. Men ziet het: „Elck wat wils!" Zooals wij reeds mededeelden wordt de wecf- strijd geleid door den heer Mutters. Waar deze tot de beste internationale scheidsrechters mag gerekend worden en waarschijnlijk wel de nieu we spelregels in toepassing zal brengen, is ook diens optreden een reden te meer den wedstrijd bij te wonen. Zoodat wij tenslotte maar zeggen willen, dat men voor weinig geld te zien krijgt: 1. Een spannenden voetbalwedstrijd. 2. Het optreden van ons kranig „Concordia". 3. Athletiek-wedslrijden. 4. Een zuivere voetbal-rechtspraak. ,,'t Is voor niets", durven wij beweren. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. In verband met den Zaterdag a.s. te spelen wedstrijd StormvogelsV. S. V., welke ten bate van het Olympisch Comité gespeeld wordt, zijn beide elftallen vrij. VÏSSCHERIJ, De Staatscourant bevat de gewijzigde statu ten der N.V. Stoomvisscherij Sidney Albert en van de N.V. Zeevisscherij en Transport Mij. Vertrouwend Voorwaarts, beide alhier. De Credietvereeniging voor de Zuiderzee meent dat de visschers een voordeelig jaar heb ben. Daarom zal zij in 't algemeen geen crediet meer verleenen. Wie dit nog mocht aanvragen, moet daarbij een opgave doen van de gemaakte verdiensten, Tevens raadt de Vereeniging aan, thans een aanvang te maken met de terugbetaling der Cfedieten, Blijven de visschers daarin achter wege, dan zal het door bemiddeling der rijksont vangers langs 'gerechtelijken weg worden inge vorderd. In den nacht van Zondag op Maandag ont dekte een wachtsman dat de stoomtrawler Pie ter Cornelis IJ.M. 146, in zinkenden toestand ver keerde. Hij wekte eerst een man, die aan boord sliep en in een gevaarlijke positie begon te verkeeren, en maakte daarop alarm. Met behulp van een sleepboot werd het schip, op een ondiepe plaats, aan den grond gezet, en den volgenden morgen leeggepompt. De Raad voor de Scheepvaart deed uit spraak betreffende het loopen van het stoomvis- schersvaartuig „Robert William" K.W. 123 op de Zuidpier te IJmuiden. De Raad was van oordeel, dat de oorzaak van de ramp geheel moet geweten worden aan den schipper. In de eerste plaats had deze, toen de „Robert William" van de visschershaven ter visscherij vertrok, de vrouwen en kinderen moeten gelasten het vaartuig te verlaten. In de tweede plaats is het onverantwoordelijk van den schipper met een schip, dat zeker 13 voet lag, te trachten ter plaatse, waar hij zulks deed, (en nog wel bij laag water) aan te leggen de schipper moest weten, dat aan de kanten van de pier basaltblokken liggen en dat daar geen aanlegplaats is voor vaartuigen als de „Robert William". In de derde plaats stoomde de schipper met veel te groote vaart op de pier af, de verklaring van den machinist en de belangrijke scha le be wijzen, dat als de machine eens, toen de tele graaf op volle kracht achteruit werd gezet, niet dadelijk gepakt had, het schip te pletter was slagen. In de vierde plaats was de manoeuvre van den schipper om tusschen de le en 2e ton door te gaan ten eenenmale verkeerd, omdat het vaartuig dientengevolge recht op de pier aanstoomde. Ter zake voormeld, straft de Raad den schipper van de „Robert William" K.W. 123, door hem de bevoegdheid te ontnemen om als schipper te va ren op een schip als bedoeld, bij artikel 2 der Schepenwet voor den tijd van zes maanden. Voorts heeft de Raad uitspraak gedaan be treffende de klacht van den hoofdinspecteur voor de scheepvaart tegen den schipper van het zeil- visschersvaartuig Kees K.W. 105, Door de beken tenis van den schipper staat vast, dat deze over treden heeft art. 17 lid 2 van het Kon. besluit van 22 Sept. 1909 (Staatsblad no. 315), zooals dit la ter is gewijzigd, voorschrijvende, dat de red dingsboei op zeilschepen op het achterschip moet worden opgehangen. Dit nuttige voorschrift heeft natuurlijk tot strekking, dat bij het overboord gaan van een opvarende, de reddingsboei onmid dellijk bij de hand is en een drenkeling kan wor den toegeworpen. Het wegbergen van de red dingsboei, nog wel in het reepruim, dat op zee veelal gesjord is, maakt het aan boord hebben van een reddingsboei vrijwel nutteloos. Er is echter niet gebleken, dat, indien de reddingsboei gehangen had, waar zij behoorde te hangen de stuurman zou zijn gered. De klacht is derhalve gegrond, en de overtreding van den schipper is een ernstige misdraging tegen de opvarenden. Te dier zake straft de Raad den schipper van de Kees K.W, 105 door hem de bevoegdheid te ont nemen, als schipper te varen op een schip als be doeld bij art. 2 der Schepenwet, voor den tijd van 14 dagen. Zooals men weet is de stuurman van de Kees tusschen de pieren van IJmuiden overboord ge vallen en verdronken. De onlangs door Gebr. Schager alhier aan gekochte Engelsche stoomtrawler Whitefriars H 866, is thans herdoopt in Petten IJ.M, 49, Als een zeldzame vangst met een trawler, werd hier Dinsdag door de Maria Elisabeth IJ.M. 38, aan de markt gebracht een tonijn. Deze visch leeft eigenlijk in de Middellandsche Zee, doch komt, op jacht naar haring en makreel, soms wel in de Noordelijke wateren. Ze zwemt echter te hoog en te wild om door de trawlers gevangen te worden, een enkele keer raakt ze verward in de drijfnetten van een logger. Welk een .schade deze slokop onder een school harin gen kan aanrichten, is te begrijpen uit hare grootte. Het aangebrachte exemplaar was 1.80 M. lang en 1.25 M. om de borst en woog, naar schatting, 300 K.G. De romp der visch is gelijk aan die van een haai, de kop is meer als van een reuzen makreel. In den bek zijn niet de scherpe tanden als bij een haai. SCHEEPVAART. De Raad voor de Scheepvaart heeft zijn on derzoek voortgezet naar de oorzaak van de aan varing tusschen de „Maasstroom" van de Holl. Stoomboot Mij. en de „Salland" van den Kon. Holl. Lloyd, welke, zooals men zich zal herinne ren, in het Noordzeekanaal heeft plaats gehad op 21 Dec. j.l., doordat de „Maasstroom" tegen de voorschriften in de „Salland" probeerde te passeeren. De gezagvoerder van de „Maasstroom" ver klaarde heden nog voor den Raad, dat zijn schip ongeveer halftwee 's middags uit de sluizon van IJmuiden komende, in het kanaal achter de Salland" aan bleef varen. De gezagvoerder stond eenigen tijd op de brug, maar niet doorloopend. Dan was er dc stuurman. De „Salland" voer een 600 of 700 M. vooruit, doch toen de Hembrug gepasseerd was om onge veer 3 uur, was zij nog slechts zeer korten af stand vóór. Het was den kapitein bekend, dat men elkaar achterop varende in het kanaal, zijn voorman niet passeeren mag. In de kaartenkamer ging de kapitein daarop zijn reisrapport afmaken. De stuurman was toen op de brug. Usance aan boord brengt mede, ver klaarde de kapitein, dat de stuurman, als hij op de brug is, de functie van den gezagvoerder waar neemt wanneer deze naar beneden gaat. Ook de loods stond op de brug. De kapitein had den stuurman evenwel niet uitdrukkelijk het commando overgedragen, doch den loods er op Jewezen, dat voorbijvaren verboden was en dat lij zulks ook niet wilde hebben. De kapitein had den stuurman meegenomen naar de kaartenkamer om hem de circulaire te laten lezen waarop stond, dat het voorbijvaren verboden was. Toen de kapitein daarna aan zijn reisrapport zat te werken, schrok hij eenige minuten later op, doordat hij het achterschip van de Salland vlak bij zag. Onmiddellijk snelde hij naar de brug, waar de telegraaf op volle kracht .ichteruit werd gezet, Een lid van den Raad vestigde de aandacht op de omstandigheid, dat het niet duidelijk was ge worden wie eigenlijk op het moment van de aan varing het commando voerde. De loods verklaarde, dat hij den indruk had gekregen, dat de kapitein het voorbijvaren niet uitdrukkelijk verboden had, maar hem vrijliet zulks te doen. Als 't hem pertinent verboden was, dan had hij zoo'n maatregel natuurlijk niet durven uitvoeren. De voorzitter: U heeft toch al veel te veel uit gevoerd. De stuurman vati de „Maasstroom" deelde daarop mede, dat hij Zelf had gecontroleerd, dat het roer aan boord gehaald werd om de „Sal land" Voorbij te yaren. De stuurman wist, dat zulks niet mocht. 4 Ook" Heeft hij gehoord dat de 100J zijn van den kapitein gezegd had: V° schuld". ij Nadat de Raad in raadkamer was <s de voorzitter de mededeeling, dat^'1 stuurman als de gezagvoerder v, ??0ït stroom" op daad of nalatigheid z0!!j e gehoord, eö De kapitein voelde er zich niet voor, dat hij den stuurman het commando niet had overgedragen. Ook de hij, dat hij in 't geheel niet voorbii Jj' varen. nad De stuurman had op de brug met staan praten en had niet op het nader „Salland" gelet. Er waren 5 stooten or,"] gegeven ten teeken dat men de SilU j" wilde. Bij dit signaal had de gèzagv" jV loods en den stuurman de circulaire L i ring gebracht. Hierna hield de ambtenaar der Sch inspectie zijn requisitoir. Naar zijn meen'^ ben zoowel de stuurman als de loods schl de aanvaring. De loods heeft geheel eigener bew handeld. Aan den stuurman moet echter gebrek antwoordelijkheidsgevoel worden verwet1" Aan boord heerschte echter een welke aan de houding van den kapiu*' worden toegeschreven. Een bepaald bevel"1 met voldoende kracht gegeven. Ook had' zagvoerder na het hooren van de 5 sj0.,'! op de brug moeten zijn, De kapitein protesteerde er nog tetfen een „slappe boel" bij hem aan boord zou'* De Raad zal de zaak nog nader overw te zijner tijd uitspraak doen. Bij de hoogovens is aangekomen hs(i sche s.s. Deputé Pierre Goujon, met eeDj van 2900 ton erts, uit Nantes. In de week van 20 tot 27 Juli 1925 IJmuiden uit zee aangekomen 55 stoom;! en 1 zeilschip en naar zee vertrokken 62 schepen en 1 zeelichter. Dinsdagmorgen kwam hier weer biota rug van de pleziervaart naar de Noords stoomschip Gelria, van den Kon. Holl, LL Het moet voor de reizigers een ontnucli zijn geweest toen zij, na een zoraersch mL in het barre Noorden, in onze gematigde!, zee overvallen werden door een vliegend^ CORRESPONDENTIE, Wegens plaatsgebrek moeten stukken tot het volgend nummer Getrouwd W, CHR. SUWERINK en A. HËIJKOOP. Veiseroord, 21 Juli 1025. Trompstraat 72. De Heer en Mevrouw SuwerM Heljkoop betuigen, mede ni» de wederzijdsche familie, dezen weg hun hartelijker) voor de buitengewoon vele blijti van vriendschap en belang!» bij hun huwelijk ondervond», Den 9en Augustus hepn onze geliefde ouders: PIETER ZWAAN MARIJTJE SCHOL den dag te herdenken want) zij voor 25 jaar in den etl werden verbonden. Dat zij nog lang gespal mogen blijven is de wenitli van hun liefhebbende kinder» jacob Enqel Cor Pieter Marinus IJMUIDEN, Bloemstraat 67, is AFWEZIO van 29 Juli fol met 20 Augustus. Praclijk «I waargenomen door Dr. Oostera Willebrordstraat 25, die sprerl za! houden te Veiseroord, t brordstraat 25, "s morgens ichl- half negen, 'imiddap twaalf—een uur. Te Vellen, Stalionsweg K S'sff half teven—half acht. Boodi: pen kunnen ook afgegiven 's morgens voor half tien bijv Rooyen, Zeeweg 12. Fondskaarten medebrengen!' 3 groote lnmaakpotlen, lSlrP I Kinderwieg, 2 Schilden'» I Salongratnofoon mil P" (pracht Instrumant). Adres nemtn buraau van dit

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 2