Umuider Courant Dl. N. Ph. Ingwersen van Nijkerk. Dezelfde. lentenieren. pits 8 Augustus 1925. 2e blad f b e o i k b e u r t e n VOOR ZONDAG A.S. IJMUIDEN NED. HEBT. KERK Dj. van Oostrom Soede. Dezel'de. Bediening van den H. Doop. (tjsDKBBK (Koning Wllltmshnlt) De heer Selling. (Uitsluitend voor jongens en meisjes 14 tot en met 18 jaar). ..^dagavond 8 uur: Bidstond. „gpiltt. Gom. Aid. Piot Bond. uur Oeen dienst. qeref. kerk. chr. geref. kerk. Oodsdienstoefening Hetzelfde. ^angelisatie hoogeberg. joadagmorgen 10 uurConferentie-sa- jomsten. jvonds 7.30 uur en vervolgens eiken 'jiniddags 3 en 's avonds 8 uur. ..schillende sprekers. VELSEROORD. ned. hert. kerk ,gl]I! Ds. P. Groot, van Olanerburg. geref. kerk. (ir! Ds. E. Beukema, van Nletslawier. uur'; Dezelfde. TELSEN ned. hert. kerk jinn Ds. W. S. van Leeuwen. WIJKEROOG. geref. kerk. uurJ. D. Boerkoel. uurDezelfde.- SANTPOORT ned. hert. kerk f uur: De heer Klumper, Cand. v. d. H. Dienst. lokaal bethel. ïl. S uurDe heer E. L. Srtielik. 0 uurOodsdienstoefening. etangelisatie. uurDs. Scholtz, te Amsterdam. BEVERWIJK. doopsgezinde gemeente, tuurOeen dienst. DIT EN TOOR HET LETEN. Nadruk verboden. ,Geen zwaarder werk dan rcntenie- i!" zeii vriend Walter, toen wij zijn enden, op zijn verjaardag in een ge lig kringetje om hein heen zaten. Wij Schijnbaar behaaglijk lag hij, zijn beenen uitgestrekt in zijn lui- 1 stoel. „Jullie lachen, omdat jullie weten, wat het is, om zoo'n langen ten eind te krijgen! Maar en t een handgebaar brak hij lachend „Dat onderwerp is vandaag niet i de orde." iValter was sedert een paar jaar ge- isioimeerd; had als meesterknecht zijn 65ste 'hard (gewerkt; mocht van. de welverdiende rust, zoo als gebruikelijke term; luidt, genieten, genoot ook eerst, maar kort. Zijn nog krachtig lichaam verzette tegen de gedwongen rust; zijn nog helder en friseh, zocht be- beid en afleiding: Maar waar en die te vinden? Walter werd geme lde grauwe, trieste verveling maak- zich van hem meester. Hij groeide de verdrukking zooals zijn vrouw plaigtend en schertsend zei, maar wist het: er knaagde iets aan zijn luk. Staat niet voor niets geschreven: jln 't zweet des aanschijns zult ge Ibrood eten!" In dat gebod ligt geen maar een zegen. Dat begreep de plakker niet, die bij eiken bijlslag 'verzuchting slaakte: „Adam!" Toen in een voorbijganger vroeg, w;at dat bekende, zei hij: „Had Adam niet zondigd mijnbeer, dan hoefde ik zoo hard te werken,'' De arbeid öte zwaar, te drukkend zijn; op ge- ben welvolbrachten arbeid moeten €n ontspanning volgen. Dat eischt boogere mensch, de geestelijke zijde J zijn bestaan. Maar rust is eerst Jj ^ete rust, en ontspanning kan werkelijk ontspanning heeten als lraan arbeid en inspanning zijn 6 merisch is geboren om te arbei- Hij heeft een taak, niet slechts om ei$en leven te bewaren en genot na tëgen, maar een taak in dienst der Daarom is de tijd van eerst gekomen, als de levens- als de krachten ontzin- •em! Ik weet iiiet, hoe het u gaat, lezer en lezeres. Voor mij is het een schrikkelijk woord. Wanneer dat althans toeteek ent: clen tijd in ledig heid doorbrengen, de uren dooden met niets-doen; zonder doel of taak voor oogeti 'den dag beginnen; 's avonds vroeg gaan slapen, omdat ja, omdat de dag zoo lang duurde. Waarvoor leeft men dan? Voor de huisvrouw, de 'huismoeder, is de dag maar zelden te lang, omdat zij zich geeft, zich toewijdt aan haar gezin. ,Steeds heb ik beklaagd de „on- gelukkigen" want dat zijn ze die reeds op 40, 45-jarigen leeftijd zich aan geregelden arbeid hebben onttrokken, omdat de fortuin hun gunstig is ge weest, zooals het heet: zij hebben hun schaapjes of koetjes op het droge, ik; zie ze rondom me. Hier is mijnheer A., wiens voornaamste bezigheid is: vier] keeren per diag zijn kinderen naar en van de school te brengen en halen. Mijnheer D. is er in geslaagd zijn dag •ongeveer te vullen met de beide edities van zijn dagblad. Mijnheer C. loopt de nieuwtjes van de stad af en brengt ze verder rond. Mijnheer U. schrijft 's mor gens brieven aan familieleden, maakt 's middags een wandeling, en gaat 's avonds naai* de soos. Aller bezigheden worden afgebroken door een middag slaapje. Om uit te rusten! Mijn lieve hemel, is dat een bestaan voor men- sohen op de middaghoogte van hun leven? Is het dan niet waar wat Sha kespeare zegt: dat de mensch zijn gaven heeft gekregen om ze te gebruiken en weer te geven? Het leven is te kort om het mijmerend ,en werkeloos door te- brengen. Indien menschen, 'die een ziel hebben - aldus Robertson slechts leven om te eten en te drinken en zich tei vermaken, is 't wonder als hun le ven verduisterd wordt door moedeloos heid? Neen, niet te gauw moet de mensch het bijltje er bij neerleggen. Ik herinner me een instituteur, 'die (door omstandigheden toen circa 50 jaar was, zijn inrichting moest sluiten. Hij zocht werk in zijn tuin. Spitte en schof felde en harkte heel (den dag. Aan een mail van zijn leeftijd en intelligentie kon dat echter geen bevrediging geven, zijn geest was te werkeloos. En anders dan de houthakker zuchtte hij: „Mijn God geef uitkomst!" Hij zocht en vond. Jarenlang werkte hij nog en was een sieraad voor de gemeente. Zoo kan ieder vinden, als hij ernstig zoekt, iets naar zijn gaven en krachten. Want de wereld, de maatschappij heeft behoefte aan handen en 'hoofden cn harten, die zich willen geven. Werk zoolang het dag is! Tot de avond ^alt, dat ge niet meer werken kunt! Een vriendelijke grijsaard, emeritus-predikant, bleef, ook nadat hij den 'dienst zijner gemeen te had verlaten, werkzaam tot z'n laat ste» stond. En toen hij nog eenmaal, midden zeventig jaar behoefte gevoelde (den kansel te 'betreden, toen eindigde hij zijn indrukwekkende rede met de 'dichtregelen van Nicolaas Beets: Houd U den slaap des doods uit de oogen Door werkzaamheid; Geloof niet dat wij rusten mogen, Eer ons de Heer ter rust geleidt. Verpoos uw geest, verkwik uw krachten, Schort d' arbeid, maar hervat hem weer; En leg, ook zelfs in uw gedachten, Uw taak niet neer. YPSILON. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Mooie onderscheiding. Op de Internationale Bakkerij-Ten toonstelling te Parijs, behaalde onze plaatsgenoot de heer D. Visser, Presi dent Steynstraat 15, een mooie onder scheiding. Dezer dagen ontving hij het bericht dat hij, voor zijn inzending brood, bekroond was met een zilveren medaille en diploma. Hieruit blijkt dat deze bakkerij, die zich reeds eerder op verschillende bin nenlands che tentoonstellingen onder scheiden had, ook in staat is een. ver gelijking met het buitenland te door- En, wat vooral in onze havenplaats van groot belang is, het brood van den heer Visser lang goed is. Het bekroonde brood toch werd 29 'Juli van hier verzonden, terwijl de keu ring door de jury op 3 Augustus plaats vond, zoodat het 6 dagen oud was. In verband' met dei eischen die gesteld worden op de trawlers aan het brood, van zeer veel beteekenis. Aan het Willemsplein, bij het punt van vertrek voor de autobussen voor Haarlem, is thans geplaatst een benzinetank met pomp. Het uitvoeren van bestratings- werkzaamheden met bijkomende wer ken op 'de wegen- en aangrenzende ter reinen van de Visschershaven is opge dragen aan de fa. P. Ileere er. Zn. al hier voor f 5435. De heer J. Marees, tot voor kort hoofd-commies der posterijen en tele grafie alhier, is thans benoemd tot. di recteur van het post- en telegraafkan toor te Kampen en wel met ingang van £16 dezer. LUNCHROOM WESTERVELD DRIEHUIS. Geheel nieuw strijkje op het terrein, 36 en 810 uur. Door den commissaris van politie is aangehouden J. F. P. Deze man was destijds voorwaardelijk in vrijheid ge steld, maar omdat hij handelde in strijd met de voorwaarde op zijn verlof pas is hij nu aangehouden en naar Haarlem overgebracht, tot het verder ondergaan van zijn straf. In ons blad van Woensdag ver meldden wij een berichtje over den werkman M., die in het ruim van den stoomtrawler J. T. Cremer viel. Dit be richt was niet juist. Het was niet de werkman M. maar de bankwerker cn ijzerhandelaar S., wonende aan den Stationsweg te V eiseroord, die op ge noemden stoomtrawler had1 gewerkt en bij het van boord gaan viel. Hij kwam eerst op een balk en daarna in 't water terecht. Na op den wal te zijn gebracht en door Dr. de Vries Robles te zijn onderzocht, is hij per ziekenauto naar het Elisatoethsgasthuis te Haar lem vervoerd. De heer S. heeft twee ribbon gebroken en een zijner knieën gekneusd. Gevonden voorwerpen en dieren. Een- -boodschappen tas eh, een num merplaat van een auto, een zilveren gulden, een mantelceintuur, een siga renkoker, een portemonnaie met in houd, een kussen, een paar lage schoe nen, een mes, een broche, een werkjas met inhoud, een rijwielbelastingplaat- je, een blauwe duif, een hond, een huis sleutel, een dameshorloge, een porte- monnaüe met inhoud, een dames schoen, een beugeltaschje. VELSEROORD Door de politie alhier werd de chauffeur A. R. bekeurd wegens het buiten- noodzaak berijden van een rij wielpad met een motorrijtuig. N. T. de R. werd bekeurd wegens o vertreding der Trekhond en wet Gevonden voorwerpen. Twee auto-reservebanden, een poe temonnaie met inhoud; vijf gulden. VELSEN Nationale Militie. De uitslag van de Donderdag gehou den loting voor de Nationale Militie is als volgt: C. van Amersfoort 163; F. J. Ari^z 80; J. Asjes 50; A. do Back 103; J. P. Barnhorn 160; J. Berg 178; A. II. v. d. Berg 42; P. v. d. Borg 156; .T. .T. de Bie 106; G. J. Bierman 221; D. P. Blom 73; J. F. Blum 190; W. Boender 205; R. de Boer 102; B. J. Böhm 89; P. Th. Boom 65; J. P. Boon 196; J. T. Boot 40; II. Borst 186; T. Borst 183; J. P. v. d. Bos 210; P. J. Bot 227; C. Bouchier 87; G. J. Bremerkamp 53; E. Broers 214; K, Brouwer 123; A. P. de Bruin 139; H. B. Bruining 148;i A. Bruisschaart 31; J. Bruyn 194; H. P. de Bruyn 130; J. de Bruyn 138; A. Burggraaf 184; C. Duys 41; J. Garst 19; A. Castricum 60; P. Gossee 91; E. Dekker 5; J. Dekker 18; L. Dekker 132; R. Dekker 9; J. F. Dem mers 209; J. Dol 95; C. van Dongen 151; J. Donker 74; H. B. Donkers 203; D. Duindam 17; Th. van Duyn 189; A. van Dijk 57; T. van Dijk 115; C. Dijkhuizen 164; C. Dijkhuizen Dz. 96; L. Dijkshoorn 119; J. v. -d. End 61; W. G. Gerner 235; W. G. Gerritsma 104; A. Giesberg 51; J. de Graaf 26; J. de Graaf Wz. 193; J. F. Grapendaal 211; D. de Groot 158; D. II. de Groot 157; J. de Groot 62; K. II. Haak 228; J. H. Hagedoom 114; P. A. M. Handgraaf 108; H. Harings 35; C. Haver 82; J. M. Haver 172; P. A. Heere mans 121; W. P. J. Heiligers 133; J. v. Heyst 56; P. N. C. Hille 165; G. Hoek 173; M. C. Hoogendijk 59; C. Hoogzaad 201; R. v. d. Horst 170; L. C. Huisman 77; P. C. -Hij-ma 177; S. Jak 136; R. G. Jocheims 179; A. de Jong 66; II. J. de Jong 30; G. O. -de Jonge 219; S. Jonge ling 150; M. W. Jonker 229; S. Jonker 233; E. M. van Kaam 14; J. Kalis 29; J. Kalkman 153; W. P. van Kampen 232; F. J. Kee 125; F. A. Kelting 81; F. J. Kenninck 234; J. Kes 207; J. P. Keu ter 127;' H. Kisjt de Ruyter 113; A. Kla ver 224; G. Klepper 159; J. C. Kleyn 176; J. W. Klut 44; G. J. Kocx 212; R. Kof- feman 16; F. E. II. Kok 230; M. J. Kok 226; D. Koning 78; N. Kops 168; H. C. Korthouwer 13; J. Kosson 180; J. Kox 145; J. D. Kraayeveld 147; J. Kramer 216; R. Kramer 98; L. L. Kroone 58; J. Krijger 198; J. A. de Krijger 191; H. J. Krijnen 143; J. Kuiper 76; II. Kuyper 54; F. J. G. Lavies 11; A. van Leeuwen 25; I. van Leeuwen 128; S. Leuring 195; A. I. W. J. v. d. Linde 105; A. v. d. Luigt 231; J. v. d. Lugt 154; J. B. Maar schalk 167; J. U. van Maris 109; A. v. d. Mast 112; A. G. Meesters 49; W. Mel- gerdi 64; J. Menzel 215; A. Mortens 174; P. H. Metz 131; G. J. Melzelaar, 70; F. J. v. d. .Mey 141; J. Middelie 69; A. G. Molenkamp 92; A. J. Mooy 37; H. Mul der 188; J. Mijzen 85; W. F. II. Naar- ding 71W. C. Nan 32; A. J. van Nieker- ken 238; M. van Nieuwenhuizcti 7; G. J. Nijmaa 45; A. N. H. Ockhuysen 68; C. v. d. Oever 199; .T. N. Osendorp 10; J-I. J. van Otterloo 24; G. v. d. Outenaar 152; J. N. Ouwcrkerk 20; J. U. Pawner koek 161; E. de Pee 140; E. van Pel 200; A. Pirovano 206; C. v. d. Plas 137; M. J. v. d. Plas 12; F. Pleging 100; E. Plot ting 21; D. Plug 217; A. C. Polderman 79; L. Prins 111; A. Pronk 120J. Pronk 181; A. N. Punt 4; A. J. v. d. Putten 134; I). Roe 208; A. Reekers 169: W. 11. van. Reeuw ijk 146; A. Rietvel-t 33; C. J. Rob 237; J. E. Roodenberg 222; W. G. de Rooy 142; J. J. Rosier 3; R. Rutte 149; K. Ruys 99; A. Rijke 55; G. Sant 101; H. Schaap 223; A. van Scliagen 213; A. Schagen 1; J. Schipper 83; A. Schoenmaker 38; C. Scholder 204; N. Schong 202; A. Schweitzer 28; J. B. Sintcnic 117; F. Slager 135; J. Smit 94; vS. R. Smit 8; C. de Smit 39; G. A. Smits S. C. van Son 122;B. A. Spoolstra 63; J. Spronk 6; A. Spruit 236; Th. Spij ker 187; G Stada 175; W. F. Stals 162; J. Sterk 23; J. Stoker 144; C. J. Stoop 15; A. P. Tuinzaad 90; P. J. Uytendaal 192; II. L. v. d. Valk 48; W. van Veen 84; H. E. Veenstra 218; W. Verbeek 185; P. W. Verloop 171; J. M. Vet 22; P. Visman 2; G. Visser 182; J. Visser 34; J. Visser A. C.z. 166; F. Voorburg 118; A. de Vries 52; D. J. de Vries 110 A. P. van Vuuren '1.55; J. II. G. v. d. Waal 116; B. J. C. Wagemans 97; R. Wagenaar 36; J. Wartonhorst 220; A Weber 197; II. J. Wenckebach 43; II. W. Wittenaaa* 129; A. J. van Woensel 225; A. van Wo'crekom 4G; W. ton Woldc 124; M. van Wolfe Pen 107; W. van Wijk 88; A. J. Zaayer 93; J. G. Zoc- gers 72; P. Zwaan 126; A. Zwart 47; W. Zwart 75. Door de politie op Wijkeroog word de vischventer P. P. uit Velseroord be keurd, omdat hij zonder vergunning een standplaats op don openharen weg had ingenomen. 'I-Iet uitvoeren van het tweede ge deelte van het stratenplan, te Be verwijt is opgedragen aan den heer G. den Adel alhier voor f 11820. Vier opvarenden van het voor de papierfabriek liggende De ens che stoomschip „Polaris" waren Woensdag aan; 't passagieren' gegaan. Zij waren 't eene café in en het andere uitgegaan cn waren tenslotte onder den invloed van de gedronken alcoholica gekomcr Zij liepen met hun vieren gearmd langs den Wijkerstraatweg, toen van den tegenovergestelden kant een motor- wielrijder aankwam, afkomstig van den Helder. Het zal wel een, samenloop van omstandigheden zijn geweest, maar de vroolijkheid der zeelieden werd verstoord toen, een: hunner door het motorrijwiel werd aangereden waarbij de man verwondingen aan hoofd en, handen bekwam. Hij werd door Dr. Barentsen verbonden en- kon toen naar zijn schip gaan. Ook de mo torrijder bekwam verwondingen, ter wijl het motorrijwiel defect was. Deze week is het huis Nieuwland aan den Stationsweg, waarin vroeger de keuringsdienst en korten tijd het kantoor van den gemeente-ontvanger was gevestigd, door den heer Kocx te Driehuis, die het had gekocht, afgebro ken. De afbraak is Donderdag verkocht geworden. Te hopen is dat de verbree ding van den Stationsweg op dezen ge vaarlijken hoek nu spoedig tot stand wordt gebracht. Hierover schrijft Hl. Dbl. Donderdag, dat het in de bedoeling van het ge meentebestuur ligt om ter plaatse van de gesloopte villa „Nieuwland" het hek van „Velserbeek" een eind achter waarts te plaatsen, waardoor een rui mer uitzicht kan worden verkregen. Een definitieve verbetering van den weg stuit af op den onwil van een der bewoners, die niet bereid is eeri deel van zijn voortuin voor -het verbreeden van dey weg af te staan. Gevonden voorwerpen in het park Velserbeek: een rijw'ielbe- lastingplaatje, een gele dameshand schoen. WIJKEROOG. 'De politie heeft nogal heel wat te stellen met de opvarenden van de voor de papierfabriek liggende schepen. Woensdagnacht moest de politie optre den tegen een der opvarenden van het Zweedsohe stoomschip Polaris, die dronken was en het verschillende men schen op Wijkeroog lastig maakte. De politie nam hem mee en liet hem zijn - roes op het bureau uitslapen. Donderdagavond 11 uur had op den hoek van Wijkerstraatweg en Cor- verslaan een aanrijding plaats tus- schen twee fietsrijders. Een van hen, G. K. uit IJmuiden, kwam daarbij te vallen en kreeg een ernstige hoofdwon de. K. werd naar het politiebureau ge bracht en daar verbonden door Dr. Ba rentsen. Hij heeft den nacht op het bu- eau doorgebracht en kon Vrijdagmor gen weer naar huis terugkeëren. De andere wielrijder, P. T. van Bever wijk, kwam er beter af. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Stukgeloopen, branderige, dooreelt of knellend schoenwerk pijnlijk ge worden voeten, verzacht en geneest men met 30-60 90 ct. Woensdagmorgen werd aan de Papierfabriek begonnen met do los sing van het Zweedsohe stoomschip Polaris, geladen met: papierhout. Don derdagmiddag om 5 uur, dus in nor- geen twee dagen, was het schip gelost. Gevonden voorwerpen, te bevragen politiepost Wijkeroog: een rijvvielibelastingplaatje, een da mestas oh je met inhoud, een mouw schortje, een broodzak met veldflescli. SANTPOORT. Dinsdagavond hield de vereeni- ging „Koninginnedag" een 'vergadering ter bespreking van de feestelijkheden op 31 Augustus a.s. De belangstelling voor deze vergadering liet, weinig te wenschen over. Het volgende program ma werd vastgesteld. Des morgens /.ai een,optocht met muziek en vlaggen door het dorp worden gehouden. Das middags worden op het weiland tegen over café „de Uilenboom" verschillende kinder- en voksspclen gehouden, een en ander om fraaie prijzen. Voor de kinderen zal de draaimolen en de pop- pekast wel een groote aantrekkings kracht bezitten. Des avonds wordt op hetzelfde feesi- terrein door „.Soli Deo Gloria" een con cert gegeven, terwijl het slot van den avond een schitterend vuurwerk zal zijn. Donderdagavond is de bestuur- dersbond officieel opgericht,. In het voorloopig' bestuur hebben zitting ge nomen de he eren Cornegge, lïeere- mans, Jansen, Krom en d-o Vries. Defi nitief zijn toegetreden de vereenigin gen,: Soli Deo Gloria, Wilhelrnina, Vox Ilumana, GaeoM.ia, E. G, K., Varia, Kindervreugd en Santpoorts Ringrij- den, terwijl de R. K. Voetbalvereeni- ging, alvorens toe te treden, eerst nog ruggespraak mét haar leden wilde hou den. Zondag 16 Augustus houdt de zangvereeniging „Vox Humana", be houdens goedkeuring van de familie Cremer, een wandeltocht door Duin en Kruidberg. UIT DE GEMEENTE. VOOR DEN RAAD. Schriftelijke vragen van leden van den gemeente- laad op grond van artikel 17 van het reglement van orde. De heer K. H. Tusenius heeft de volgende vra gen gesteld. ,,Ondergeteekende heeft de eer Uw college de volgende vragen te stellen: le. Is het Uw college bekend dat de leerlin gen van de tegenwoordige school A alphabelisch verdeeld zullen worden over de nieuwe scholen Al en A2? 2e. Meent het college niet dat het rvensche- lijk is dat kinderen uil één gezin zooveel moge lijk op één school dienen geplaatst te worden tenzij de ouders dit anders wenschen? 3e. Is het aan het college bekend dat tot op heden, d, i. 6 dagen voor het eindigen van het tegenwoordige leerjaar, de oudets nog geen en kele mededeeling of vraag bereikt neeft dien aangaande? 4e. Kan het college ook mededeelen of aan de ouders van kinderen, welke de H. B. S. zullen gaan bezoeken, medegedeeld is dat vanaf het 4e leerjaar deze kinderen bijeen zullen worden ge bracht? 5e. Is het college bereid alsnog den betref- fenden ouders mede te deelen dat de voorberei ding voor H. B. S. of Gymnasium zal plaats heb ben in de laatste vier klassen van school Al. 6e. Is het aan het college bekend dat aan ouders wordt medegedeeld dat de eerste klasse van de nieuwe M.Ü.L.O.-school geheel gelijk zal zijn aan het 7e leerjaar van school Al? 7e. Kan het college ook mededeelen waarom in den oproep voor het inschrijven voor de nieu we school geen melding wordt gemaakt van wij zigingen in de inrichting dezer scholen, welke voor de ouders van belang waren? Hierop wordt door burgemeester en wethou ders het volgende geantwoord: le, 2e en 3e. De leerlingen, die zijn ingeschre ven voor de le klasse worden, evenals tot dusver is geschied, alphabetisch verdeeld over de eer ste klassen van beide scholen. Er is ons geen enkel motief bekend waarom van dezen maatre gel zou moeten worden afgeweken. Omtrent de verdeeling van de overige leexlin- gen van de tegenwoordige school A is nog geen enkele opdracht of aanwijzing gegeven. Deze aan gelegenheid zal na de vacantje worden geregeld en bij de verdeeling zal met de wenschen der ouders zooveel mogelijk rekening worden gehou den. Als het mogelijk is zullen de kinderen uit één gezin op één school worden geplaatst, 4e en 5e. In ons praeadvies aan den gemeen teraad opgenomen in gemeenteblad no. 69 van 1925 is door ons met betrekking tot hel samen brengen van leerlingen, na de 3e klasse doorlno- pen te hebben en die het middelbaar of gymnasi aal onderwijs zullen volgen, medegedeeld, dat dit een zaak is van interne schoolregeling, waar bij wij onzen steun hebben toegezegd. Deze toe zegging is door ons nimmer teruggenomen, zoo dat het stellen van de hier bedoelde vragen niet noodig was geweest. 6e, Het onderwijs in de eerste klasse ulo en hel centraal 7e leerjaar is niet gelijk en ei i te genovergestelde meening is of wordl door geen enkel lid van het personeel van school A voor gestaan of verbreid. Overigens wordt ten opzichte van deze vraag verwezen naar de inlichtingen verstrekt door het hoofd der tegenwoordige m.u.l.o.-school. welke inlichtingen bij de stukken zijn gevoegd. 1 7e. In de bekendmaking omtrent de inschrij ving van leerlingen voor de scholan Al, A2 en

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 5