jmuider Courant Hoofdpijn «HJnhardt liltrdaï 15 Augustus 1925. 2e blad PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG A.S. IJMUIDEN NRD. HERV. KERK Os, van Ooslrom Soede. Dezelfde. Schaalcollecte voor de Kerk. .„5DKERK (Koning WUlomthuU) De heer Doevendans. "„dagavond 8 uur: Bidstond. Uoasg«- Gun. Aid. Prot Bond. Uur; Oeen dienst. qeref. kerk. Ds. T. L. Kroes, van Ruinerwold. Dezelfde. chr- geref. kerk. Docent A. v. d. Heyden, van Apeldoorn. Dezelfde. iangeusatie hoogeberg. „morgen 10 uurSamenkomst, «middag 11 uur: Zondagschool, «avond 7.30 uurSamenkomst. Ier: B. Jenninga. dOpenlucht-Samenkomst op het Koningsplein. d,g«vond 7.30 uur: Meisjeskrans voor meisjes VHnaf 12 jaar. iderdagavorzd 8 uur: Bijbelbespreking. VELSEROORD. neb. hert. kerk 01 Ds. w. Kroese. geref. kerk. L Godsdienstoefening, lp Hetzelfde. VELSEN NEB. HERT. KERK [in Ds. W. S. van Leeuwen. WIJKEROOG. geref. kerk. KirD. Boerkoel. it: Dezelfde. SANTPOORT ned. hert. kerk it: Prof. Dr. O. A. van den Bergh van Eysinga. lokaal bethel. uurDs. O. R. Kuyper, van Haarlem, uurDezelfde, Voorbereiding. evangelisatie. p: De heer K. A. Weeda te Amsterdam. BEVERWIJK. doopsgezinde gemeente. iirDs. van Calcar. OFFICIEEL. DIENSTPLICHT. iBurgemeester van Velsen brengt ter aige- kennis, dat een aanvraag om vrijstelling |tn dienstplicht betreffende Jasper van Gel- 1923, wegens kostwinnerschap, is af in bij besluit van den Minister van Oorlog, Aug. 1925. KENNISGEVING. kennis van belanghebbenden wordt dat de vergadering der Schoonheids- zal worden gehouden op Donderdag 20 fus 1925, des voormiddags 9.30 uur, ten van het bedrijf Openbare Werken te Urende deze vergadering zullen belangheb- I van 11 tot 11.30 uur in de gelegenheid a gesteld de commissie te spreken. Schets- die men aan haar oordeel wenscht te jerpen, worden uiterlijk tot Dinsdag 18 lus, middags 12 uur, bij den secretaris inge- 15 Augustus 1925. De secretaris der commissie, J. ARENDS. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN Ramp te Boiculo. w'ij vernemen zal dei Nationale ftfeeniging- alhier haar bemidde- to'leenen tot het overmaken van "tot leniging van de> stormschade ftulo. Op al de kantoren dezer in- zijn-de kassen opengesteld tot Wis gireeren van giften te dezer Welke naar Borculo zullen wor- f ^gemaakt, en welke zullen wor- verantwoordi in de Telegraaf, het Handelsblad en de Nieuwe Jhmsche Courant. 'oofddirectie der Nationale Bank ing heeft de lijst geopend met (t van f 1000.—. Een schadepostje. ^ei^ag'morgen vervoerden eenige yan de Vereenigde Ijsfabrieken ^gemaakte frambozen naar de Jf» v^n de fabriek aan de shav den afrit van de Vis- n Et ^"ielen twee vaten van den iel v rdat de bodem uit de va- kwaan die kostbare inhoud1 op de straat neer. Dit beteekent naar Hl. Dbl. meldt, een schadepost je van onge veer tweehonderd gulden. Naar de Kenn. Ed. meldt, zal de autobusondernemer J. Duin uit IJmui den voorloopig de autobusdienst tus- schen Spaarndam en Haarlem onder houden. Deze zaak is dus thans in het reine gebracht; Spaardam heeft nu weer zijn autobus. Een definitieve regeling zal wel spoedig v olgen, zoodat de bewo ners van Spaarndam. nu van hun isole ment voorgoed verlost zijn. Hoe lastig dit was,.dat heeft men pas goed bemerkt toen de eerste dienst werd opgeheven. Donderdagavond was de motor, in de veerboot naar het fort onklaar. Bij de pogingen om het gebrek te ver helpen vloog idle motor in brand. Geluk kig was de verbinding met de benzine tank hermetisch af gesloten, zoo dat het gevaar beperkt bleef tot wat gespeel, van vlammen om de machine. Inmid dels werd dienst gedaan met de motor- vlet. Gevonden voorwerpen en dieren. Een kinderschoentje, een portemon- naie met inhoud, een zadeldek van een rijwiel, een jongenspet, een heerenrij wiel, een pakje met inhoud, twee sport kousen, een rijwielbelasting-plaatje, een kinderschoentje, een halsketting, een kous met gekleurde rand', een kinder rokje, een postduif, een rijwielbelast.ing- plaatje. VELSEROORD. Tot onderwijzeres aan do ge meentelijke bewaarschool alhier is be noemd Mej. S. Kuiper te Enschedé. Hedenavond viert de afdeeling Velsen van den Nederlandsehcn Bond van Personeel in Overheidsdienst haar 10-jarig bestaan met een feestvergade- ring in „Flora" alhier. Als spreker zal optreden dé heer Snikkers, lid' van het hoofdbestuur. Bovendien.1 omvat het programma humoristische voordrach ten, muziek, vaandelonthulling, enz. Naar wij vernemen zijn de maze len die gedurende vele weken in Wij- loeroog bijna huis aan huis voorkwa men, aldaar thans aan het afnemen. Wel komen er nog enkele nieuwe ge vallen bij, maar over het algemeen wordt de toestand gunstiger. De ziekte heeft thans haar intrede ge daan in Velseroord. Door de vacantie der scholen zijn geen officieele gege vens te vermelden; de gemeentelijke geneeskundige deelde ons echter mede, dat ook daar de geconstateerde geval len van goedaardigen aard zijn. In ver band met het optreden der ziekte in dit deel der gemeente hebben B. en W. besloten, de gemeentelijke bewaar school na de vacantie nog twee weken gesloten te houden. In IJmuiden heeft de ziekte zich tot. nu toe niet vertoond. Hl. Dbl. In het verbreede gedeelte van liet Noordzeekanaal, waar de remstoelen liggen en de zandlaadsteigers van de Ballast Mij. zijn, ligt een woonschip, be woond door het gezin van den heer de Vries, E'em twee-jarig dochtertje zou Dinsdagavond wat op den wal gaan spelen, maar toen ze wat lang weg bleef, ging do moeder kijken en1 vond ze haar kindje dood in het zand' liggen. Daar ter plaatse is een electrische kabel van de Ballast Mij. en daarop is de kleine met de handjes gevallen, juist op een gedeelte, dat niet voldoen de geïsoleerd was, zoodat de arme kleine door den electrisch'en stroom werd gedood. Men kan zich de droefenis der ouders over dit vreeselijk ongeluk indenken. Donderdag deed Mej. Z. bij de po litie aangifte, dat een 2-jarig kind bij haar was komen aanloopen, hetwelk verdwaald was. Later hebben de ouders, M. genaamd, zich aangemeld en het kind afgehaald. feè Door J. Z. alhier werd hij de poli tie aangifte gedaan, dat zijn kind mis handeld was door zekere J. M. legen M. zal proces-verbaal worden opge maakt. Aanbesteding. Gistermiddag is door B. en W. ten raadhuize aanbesteed het bouwen van 35 arbeiderswoningen op een terrein aan den Tusschenbeeksweg alhier. In geschreven werd als volgt: J. Willeinse, Santpoort, f 90.665; Ma- zereel en Goedhart, Velseroord, f 89.990; N.V. Aannemers Mij. Velsen, Velser oord, f 89.800; P. van Nes, dén Haag, f 87.582; Wijtmans en Sanders, Am sterdam— Haarlem, f 87.575; J. C. de Geus, Schoten, f 87.500; EI. Doorn, Zijpe, f 85000; B. van Geldorp, IJmuiden, f 87.500; J. G. Ileepke en Bijlaart, Am sterdam, f 82.975; G. Lastdrager, Hel der f 77.965; G. van Heyst, Wijkeroog, f 74000. Door de N.V. Aannemers Mij. Velsen was de voorwaarde gesteld dat de op leveringstermijn met 3 maanden werd verlengd. De gunning weid aangehouden. Heropening Tivoli. Heden, Zaterdagavond, wordt de on langs afgebrande concertzaal Tivoli weer heropend. Dit zal op eeiiigszins feestelijke wijze geschieden, waarbij de Harmonie Kunst na Arbeid hare mede werking verleent. Floralia-Tenitoonstelling. Volgende week zal in de zaal Flora de F lor alia^tento o nstelli ng worden ge houden en wel Dinsdag en Woensdag. Zooals men weet heeft' zich eenige maanden geleden een vcreeniging ge vormd, die liefde voor bloemen en planten bij de kinderen wil a ank wee- ken. Aan de kinderen, van de vier scho len zijn toen voor enkele centen plant jes uitgereikt en nu kunnen ze laten zien, wie ze het best verzorgd heeft. De kinderen moeten de plantjes Maandagmiddag na 5 uur in de zaal Flora brengen, waar ze dan zullen wor den opgesteld. Aan de kinderen van iedere school zullen een drietal prijsjes wonden toegekend. Het is te hopen clat velen de tentoon stelling zullen bezoeken en tooncn be lang te stellen in dit werk der kinde ren, hetwelk zulk een uitnemende strekking heeft. De heer DIjkcma zal door een planten- en bloemenversie ring de tentoonstelling verder aantrek kelijk maken. De opening heeft Dinsdagmiddag te 2 uur plaats. Een muziektent. De volgende weck zal alhier Cyn ver gadering worden gehouden van afge vaardigden van muziek- em zangver eenigingen, ter bespreking va.n de op richting van een muziektent te Velser oord'. Het is te hopen, dat men nu slagen zal, waarop alle kans is. Immers er is reeds een fonds je van f 480 hijeen en eenige timmerlieden hebben aangeboden de tent geheel gra tis te maken. Wellicht heeft Velseroord dus het volgend jaar zijn eigen muziektent en zal mén ook hier van mooie concertei kunnen genieten. Gevonden voorwerpen Een koperen gewicht, een medaillon met foto, een zilveren gulden, een gou den broche met portret, een gouden E versharp-vulpotlood. VELSEN In het woonwagenkamp werd: dooi- de politie aangehouden A. O., die in 't Alg. Politieblad stond gesigna leerd, daar hij nog in de schuld stond bij de justitie. De man betaalde de boe te en werd daarop weder vrijgelaten. Woensdagmiddag had de arbeider S., wonende te IJmuiden en werkzaam aan de papierfabriek, het ongeluk bij het lossen van hout met zijn linkerbeen tusschen 2 wagens bekneld te raken, waardoor dit been ernstig werd ge kneusd. Na aan de fabriek te zijn verbonden is S., die naar Kenn. meldt, pas Maan dag in dienst was gekomen, per rijtuig naar zijn woning gebracht. Be Harmonie „Be Eendracht" op reis. De Harmonie „De Eendracht" der Vereen, Kon. Papierfabrieken lieeft een reisje naar Antwerpen en Brussel gemaakt. Hierover lezen wij in Hl. Dbl. het volgende: Zaterdagmiddag 12.14 vertrok de Harmonie „De Eendracht" naar Brus sel en Antwerpen. Hiermede was een lang gekoesterde wensch in vervulling gekomen, want hoewel met de tegen woordige concoursen nogal eens ver schillende plaatsen buiten Noord-Hol land worden bezocht, naar het buiten land was toch al sinds jaren het ideaal geweest. Nadat zich nog in Haarlem de direc teur de heer Kerkhoff bij het gezel schap van 72 personen had gevoegd, ging het in een stuk door naar Es- schien. Daarna werd de reis naar Brussel voortgezet, waar men te ongeveer half zes aankwam. Direct na aankomst begaf men zich naar de verschillende hotels om zich wat op te knappen, waarna om 7 uur in hotel „Scheers" het diner plaats had. Op dit diner werd op voorstel van den Voorzitter besloten, een- tele gram te zenden aan de Directie dei- Papierfabrieken en hen te danken voor dit schitterende uitstapje en verder om den volgenden dag met het gehee- le gezelschap in tourauto's een tocht door en om de stad te maken. Na het .bedaart spoedig door het gebruik van Hoofdpijntabletten. Buisje 60 c. diner ging men in groepjes de stad bezichtigen, terwijl ook een deel de opera „Carmen" ging hooivn en zien. Voor 's nachts 2 uur dacht niemand er aan om te gaan slapen. Zondag na het ontbijt werd de be zichtiging der stad voortgezet. Ook is het Paleis van -Justitie bezichtigd. 's Middags werd een autotocht ge maakt in 7 groote tourautö's. Maandag was een bijzondere dag, daar toen de heer Kerkhof! jarig was, aan het ontbijt, leliciteerde cie voorzit ter, de heer de Groef hem en bood mot eenige goedgekozen woorden een diri geerstok voor dezen dag aan. Om 9.40 uur had het vertrek uit Brussel naar Antwerpen onder hevige stortbuien plaats. Na het diner in hotel „Max", ving om 151/.2 uur (half 4) het concert in den Dierentuin aan met het spelen van de „Brabanconne'' en het „Wilhelmus", welke beide staande door het publiek werdc n aan-g eb oord Door den regen was de opkomst niet zooals was verwacht, maar toch waren nog wel ruim 1000 toehoorders aanwezig. Het programma word op schitterende wijze uitgevoerd on het. publiek was opgetogen, men kon zich niet indenken een dilettanten vereen! ging te hooren. Verschillende Belgi sche musici kwamen den heer Kerk hoff compliment,eeren. Onder het con cert rommelde de donder nu en dan hevig. Na afloop van het concert hielp ieder mede de instrumenten inpakken en om 18.45 (kwart voor 7) vertrok het gezelschap met een D-trein weer naar Velsen. Over het concert te Antwerpen schreef de heer Jos. de Klerk in de Kenn. Ed. het volgende: Op vereerende uitnoodiging van de directie der Antwerpsche Diergaarde, was het gereputeerde Velser Harmonie korps naar de Scheldestad getogen oni aldaar voor leden en bezoekers een concert te spelen. In aanmerking genomen liet regen weer en concurrentie van concert in de lucht met heusclie donderroffels, was de belangstelling groot. En zij was ook goed wat de qua.lit.eit aangaat, want wij troffen er veel personen van naam uit de Antwerpsche harmonie-dirigen tenwereld. Zoo was er de heer Frans van Havenberge, de dirigent van het beroepsorkest der Maatschappij van Dierkunde, de heer Eug. Dubois, ka pelmeester van 't 5e linieregiment; J Martin, de oud-kapelmeester van 't 7e linie, en ook verschillende leiders van burgermuziekkorpsen, die ook wel eens benieuwd waren te vernemen wat een Noord-Hollands ch korps prestee ren kan. Onder de belangstellende luisteraars ontdekten wij ook den IJmuidenschen dirigent Sam Vlessing, die, te Antwer pen in vacantie, zich ook natuurlijk naar zijn naaste buren getrokken voel de. Hetzelfde was met mij het geval, en meteen werd ik, midden in het dolce far niente van mijn verlof, er aaoi 'her innerd, dat ik ook nog muziekredac teur van de „O. H. Crt." ben. Voor mij gold het interressantste der uitvoering om het korps van dien heer K. H. Kerkhoff nu eens in een andere atmosfeer te kunnen hooren, en niet minder om links en rechts eens de in drukken op te vangen die Antwerp sche kenners van het samenspel kre gen. Laat ik échter zonder veel uitwei den al gauw vertellen dat zoowel deze laatsten als ik zelf, reden vonden om de uitvoering ten zeerste te roemen Het zwaar en smaakvol programma werd zonder noemenswaardige onge lukjes met volle beheersching en zeer klankschoon vertolkt. Algemeen trok de aandacht de mooie sonoriteit der klarinetten en van het kleine koper. Zeer veel succes genoot de solo-klarinettist K. Hollander met zijn solostuk „Deauville", een bijval die zeker verdiend was. De heer Van Havenberge sprak mij 1 zijn hooge bewondering uit voor het mooie samenspel van het korps en over de zeer muzikale 'directie van dén heer Kerkhoff. Een voortreffelijke indruk werd vooral gemaakt met de Willem Teil-Ouverture. Maar ook het Egyptisch Danspel van Luigïni, de orkestsuite ..Liefdadigheidsfeest" van Ch. Lecocq de „Landelijke tooneelen" van Masse net om alleen maar te gewagen van de voornaamste nummers genoten een vertolking die er wezen mocht. Met zeer veel lof gewaagde de oud militaire kapelmeester J. Martin over het expressieve spel en de sonoriteit van het ensemble. En zoo boorden wij nog menig klokje luiden, en er waren geen disso nanten tusschen. 't Is dus voor „De Eendracht" en voor den knappen directeur K. H. Kerkhoff een groot succes geworden, temeer daar het als zeker mag gelden dat men in België op gebied van har- moniemuziek wel wat goeds gewend is. De lieer Kerkhoff liet tot opening van het concert de Belgische en Neder- landsche volksliederen spelen, die taande werden aangehoord. Ik ben er van overtuigd dal „De Eendracht" in Antwerpen een goede faam heeft nagelaten, Het Velser korps we ze er van harte om geink gewonsclu. Door de Haarlemsche rechtbank s beëdigd als makelaar in onroerende ocderende heer W. F. J. Meyer alhier. Woensdagavond werd door de politie in het woonwagenkamp aange houden P. S., die gesignaleerd stond in het Alg. Politieblad en nog f 20 of 20 dagen met de Justitie te vereffenen had. De man betaalde de boete en werd daarop weer vrijgelaten. M. v. d. D. uit Beverwijk moest Woensdag te Wijkeroog in arrest ge steld worden wegens openbare dron kenschap. Woensdag werd door Mej. S. bij de politie op Wijkeroog aangifte ge daan, dat haar dochter door een loLe ling uit Beverwijk van de fiets was getrokken. Het meisje was (laarbij ge vallen o.n had zich aan een der been en verwond. Op aanwijzing van de juf frouw was de jongen door de J'lever- wijksche politie aangehouden. De po litie alhier heeft toen den lo teling ver hoord, maar deze ontkende alle schuld, terwijl het meisje en andere getuigen hem niet pertinent herkenden', zoodat de politie den jongen moest laten gaan. Vele Bever-wijksche Loteïingen kwa men', daar de cafe's in Beverwijk Woensdag gesloten waren, naar Wij keroog en trokken van het ceno café naar liet andere en hebben daardoor hier nogal wat last bezorgd. Gevonden voorwerpen, te bevragen politiepost Wijkeroog: een paar witte strands choenen, een paar k i n d er ondérbro ekj es. DRIEHUIS. Welk een geweldige kracht de bliksem kan hebben, hebben wij deze week op Westervekl kunnen zien. Daar werd een jonge krachtige eik cloor den bliksem getroffen en sloeg van boven naar beneden als *t ware een goot in den boom. De uitgeslagen stukken hout lagen meters ver overal in den omtrek verspreid. SANTPOORT Een groote transport-auto beladen met hout voor de in aanbouw zijnde woning met bollenschuur van den hr. Jac. Nijssen, verzakte op den heek van Kerkpad en Voorplaats. Elet duurde eenige uren meldt de N. Hl. Ct., voordat men het gevaarte, na aflading, weer op den verharden weg had. De weg is nu in minder goeden toe stand en per fiets, vooral bij avond, niet te berijden. Donderdagavond gaven onze plaatselijke vereenigingen „Wilhelmi- na" en „Vox Humana" gezamenlijk een concert in den tuin van het parkhotel „Longwood". De belangstelling voor dit concert was zoowel in als buiten den tuin van 'het hotel groot. De vele be zoekers zullen zeker geen spijt van hun gang gehad hebben, want zoowel „Wil- helmina" als „Vox" hebben veel schoons te genieten gegeven. Vooral de aardige nummertjes van onze zang- vereeniging deden het op dezen schoo- nen zomeravond wonderwel, 't Was een mooie avond. Evenals vorige jaren wordt ook dit jaar weer een ringrijderij gehouden. Hoewel reeds eenige malen nieuws om trent dén dit jaar te houden strijd in ons blad verscheen, willen we nog een en ander mededeelen. Zooals bekend mag heetcn wordt elk jaar behalve om de gewone prijzen ook om een wissel beker gestreden. Dit zal ook nu weer het geval zijn en waar laatstgenoemde prijs het vorige jaar door den heer Wi- chert -werd gewonnen, zal hij 26 Augus tus door dezen verdedigd moeten wor den. De-ze extra-prijs kan alleen door de hecrcn gewonnen worden. Deze ..onbil lijkheid" was voor den heer Veil inga, den eigenaar van Hotel „de Weyman", aanleiding ook voor de dames zulk een wisselprijs beschikbaar te stellen. Deze bestaat uit een verzilverd servies, dat tweemaal achtereen of driemaal in 't. geheel moet worden gewonnen, om de finitief aan de winnares over te gaan. Dat dit den strijd nog levendiger zal maken, behoeft zeker geen betoog.

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 5