RAMP TE BORCULÖ. Inzake de ramp te Borcluo is een Co mité samengesteld uift de volgende da mes en lie eren: R. G. Rij'keiis, Eere-Voorzitter. Ds. W. S. van Leeuwen, Voorzitter. Mevrouw C. Vermeulen-Koirwen- koven. W. van Haselen, Voorz. afd. IJmui den Roode Kruis. L. Rinkel, O.-K. Pastoor. D. F. G. Schilling. Mevr. A. S. J. Rijkens-van Slooten J. E. Sluiters. J. F. van der Meer, R.-K. Pastoor. W. van Doorn. C. P. J. Maas. M. K. Hofstede, secretaris. Dit Comité stelt zich voor in het he gin der volgende week niet. lijsten langs de huizen te gaan. Lit de dagbladen is het verschrikke lijke van de ramp voldoende bekend, zoodat het Comité 'zich zal onthouden dit nogmaals naar voren te brengen, maar het hoopt dat de inwoners van Velsen zooveel mogelijk zullen bijdra gen tot leniging van de ramp. RAMP BORCULO. Bij den Burgemeester van Velsen zijn in dank ontvangen de volgende gifter- Wed. S. IJmiuidlen i 10.- H. L. S. IJmuiden 2.50 P V. IJmuiden 1 W. V. Driehuis 2.50 Faim. G. Velsen 5. R. J. v. D. 3. Naomi. Venn. H. IJmuiden 100.— R. R. Driehuis 1- Bridgepotje IJmuiden 3.25 C. N. IJmuiden 20.— Soc. O. B. Velseroord. 8 S. Velsen 10. Vereen. H. i. N. Velseroord 25. J. L. S. Santpoort 100.— J. L. U. IJmuiden 50. W. A. D., Santpoort 50. N.V. Di'. S., IJmuiden 25. Totaal f 416.25 PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN liet drukke bezoek aan het strand, den vorigen Zondag, dat deze week zich eiken dag eenigszins herhaalde, is mede de oorzaak dat deze week het uiterste beproefd is om het veer, over den mond der visschersihaven, voor- loopig gereed te krijgen. Dat is niet gelukt, de nieuwe motorbooten zijn niet gereed gekomen en van de drijvende pontons is slechts een verschenen. Met lofwaardigen ijver wordt thans gewerkt om althans met deze eene ponton, den toestand iets te verbeteren. Vrijdagmorgen arriveerde die ponton, nog in de grondverf, in de haven. On middellijk is men begonnen daarmede de pontonsteiger aan de zijde van het strand voor het gebruik gereed te ma ken en het is te verwachten dat die a.s. Zondag dienst kan doen. De veerman zal dan trachten, vanaf de drijvende steiger in de visschersha vcn met de motorboot van den dienst naai' het fort het veer naar het strand met betere hulpmiddelen te onderhou den. Daarmee zal dan een voorloopige voorziening zijn aangebracht, die men ■hoopt de volgende week in een defini tieve verbetering te kunnen omzetten. Voorloopig kunneni we niet beter doen dan te wenschen dat de toeloop morgen zoo groot is, dat deze voorloo pige verbetering bij lange niet voldoen de zal blijken te zijn. Het bezoek van generaal Sjoe. Omtrent het bezoek van generaal Sjoe aan ons land kunnen thans de volgende bizonderheden worden mee gedeeld: De generaal is gisteren om 7 uur uit Brussel per vliegtuig aan de Waalha ven te Rotterdam aangekomen. In den loop van den ochtend was hij te 's Gra- venhage waar hij enkele officieele be zoeken aflegde waarna hij zich per auto naar het Loo begaf waar hij door de Koningin ontvangen werd. Te half vijf keerde hij naar Den Haag terug. De Ghineesche zaakgelastigde gaf dien avond te zijner eere een offi- cieelen maaltijd, waar o.a. aanzaten de minister van oorlog, de burgemeesters van Amsterdam en Rotterdam en de heer Heringa, administrateur, chef van de afd. handel van het departe ment van arbeid, handel en nijverheid. Heden, Zaterdag brengt de generaal een bezoek aan Amsterdam. Hij wordt, daar ontvangen door den burgemees ter, bezoekt de diamantslijperij van de firma Asscher en het paviljoen aan het IJ. Daarna maakt hij een rondvaart op een motorvaartuig van den rijkswater staat door de havens en door het Noordzeekanaal naar de sluizen van IJmuiden, begeleid.1 door den hoofd-: ingenieur-directeur van den rijkswa terstaat te Haarlem, den heer Gelinck en de hoofdingenieurs van den rijkswa terstaat Redeker en Ringers, resp. te Amsterdam en IJmuiden. Over hei bezoek van den Chineeschen Generaal Sjoe kunnen we ridg melden dat het gezelscnap hedenmiddag 3.30 uur hier wordt verwacht. Zij komen mettwee Directie booten va.i den Rijkswaterstaat en bezich tigen dan de werken van den Sluisbouw en indien er tijd is wordt ook nog een tocht door de naven gemaakt. Verder zullen de chineesche heeren op de reis inlichtingen verstrekt worden over onze polders en de droogmaling er van, over bruggenbouw enz. Alhier vermaakte zich naar Hl. Dbl. meldt, een elftal personen, meest badgasten, in een vlet in de buitenha ven nabij de semaphore. Van roeien of sturen had geen der inzittenden ver stand, zoodat het bleef bij spelevaren, hetgeen in het drukke vaarwater niet ongevaarlijk is. Hetgeen al spoedig zou blijken. Op een gegeven oogenblik kwam de vlet recht voor den boeg van het uitgaande stoomschip Hebe van de Kon. Ned. Stoombootmaatschappij. Het kleine roeibootje zou zeker overvaren zijn als de kapitein van de Hebe op het laatste moment het anker niet had laten vallen en daardoor een aanvaring wist „te vermijden. Indien de vlet onder den boeg was gekomen, zouden onge twijfeld slachtoffers zijn gevallen. Naar wij vernemen heeft gisteravond op het werk voor de sluisbouw een ernstig ongeluk plaats gehad. Een der arbeiders is onder een lorrie gekomen, zoodat een zijner beenen bekneld geraakte, naar wij hoorden zal het been moeten worden ge amputeerd. Van geachte zijde vernemen wij het volgende over het ongeval Men was bezig met het laden van lorries met ijzer, waarbij de chef toezicht hield. Deze chef gaf hef sein tot vertrek en de man is toen het spoor overgeloopen, waar bij hij onder een lorrie geraakte. Hierbij werd zijn been ernstig verwond. Spoedig was hulp van doktoren aanwezig en na verbonden te zijn werd den man naar een ziekenhuis te Haarlem overgebracht. Men kon nog niet zeggen of de man zijn been al of niet zal moeten missen. Raisap te Borculo. Gaarne verwijzen wij naar de advertentie dit no. van üe Commissie voor de in zameling ten behoeve der geteisterde streken, waarin dames en jongemeisjes gevraagd worden om hun hulp in dit edele werk te verleenen. Zij kunnen zich aanmelden bij Mevr. VermeulenKouwenhoven, Ken- nemerlaan 82. Hedenavond om 8 uur zal een vergadering plaats hebben in het Diensl- gebouiv op het Willemsplein, waarop de deelneemsters verzocht worden zoo moge lijk aanwezig te zijn. VELSEROORD Heit werk van de Amsterdamsche Ballast Maatschappij, aan de Noordzij de van het kanaal, stond deze week onder een verkeerd gesternte. Eien kind werd door den electrischen stroom gedood. Gistermorgen geraakte een der arbeiders onder de wielen van een zandtrein, met bet treurig gevolg dat de man ernstig gekneusd naar een ziekenhuis vervoerd moest worden. Tijdens het lossen van staven ijzer bezweek een ketting, zoodat het ijzer over den grond rolde. Op de plaats, waar anders steeds menschen staan, stond nu gelukkig niemand, zoo dat er geen persoonlijke ongelukken ontston den. VELSEN Gelijk we in een advertentie in dit nummer kunnen lezen, zal Maan- dag a.s. 's avonds 8 uur in „Concordia" eene ledenvergadering gehouden wor den van de vereeniging „Kinder vreugd". t Zal eene belangrijke vergadering zijn, omdat daar besproken zal worden de aanstaande opening van den speel tuin, maar vooral ook omdat de kaar ten verstrekt zullen worden voor de kinderen, die vrijen toegang tot den speeltuin zullen krijgen. Naar we uit vertrouwbare bron te weten kwamen, zal Vrijdag 21 Augus tus, daags vóór de opening van den speeltuin een concert gegeven worden door de Harmonie-vereeniging „De Eendracht", waar dezelfde nummers gegeven worden als waarmee te Ant werpen zooveel succes behaald is. Ook wordt ons van goed ingelichte zijde verzekerd, dat pogingen aangewend worden om den bekenden baritonzan ger den heer Louis van der Zande uit te noodigen eenige nummers te zingen. Als deze pogingen gelukken, waar veel kans op bestaat, gezien de welbe kende welwillendheid van dezen zan ger, dan zullen zeker allen, die tijdens de mobilisatiedagen zooveel genoten hebben van zijn schoon baritongeluid van deze gelegenheid willen profile e- ren en het goedkoope concert bezoeken. Vrijdag j.l. vermaakten zich onder toezicht van eenige zusters de kinde ren uit het Sint-Jozefsinstituut „Meer zicht" in den speeltuin van het daar naast staande „Bloemoord". Naar we vernamen is dit een jaarlijks terug- keerend pretje, dat hun plus ieder een glas limonade gratis door den eigenaar van „Bloemoord", den heer Rc-nseii verstrekt wordt, die daarmee zeker wel toont een kindervriend te zijn. Naar we in de Couranten lezen wordt er aangepakt in Nederland om den nood der zwaar getroffen landge- nooten in het oosten te lenigen. Ook le zen w:e, dat er een zeer groote som, we lazen van 8 millioen gulden, noodig zal zijn. Om die bij elkaar te krijgen zullen allerlei middelen bedacht moeten wor den. Nu hebben we al kennis gemaakt gedurende eenige jaren met Emma- bloempjes en T. B. C. speldjes, zou bet nu geen overweging verdienen om de zen keer eens „Stormklokjes" te koop aan te bieden en dat bijv. op drukke plaatsen als onze stoomponten gedu rende eene week te doen? We hebben toch wel eens van eene Blauwe Week gehoord en zou eene Stormklok j es week niet minstens evenveel sympathie ge nieten? Aanstaande Dinsdag den 18en Augustus begint de Wijkeroogsclie Winkelweek met natuurlijk eene aan eenschakeling van festiviteiten, 's Mor gens om 9 uut zal het feest ingeleid worden met straatmuziek in Wijker- oog te geven door de Beierse lie Kapel, die hier zeer gunstig bekend staat. 's Middags wordt een Reclame op tocht en een Bloemencorso gehouden met 2 muziekkorpsen, terwijl 's avonds om 8 uur een concert volgt op het feestterrein ten zuiden van school G en tot slot een Bioscoopvoorstelling in de open lucht. Woensdag 19 Aug. zal 's middags 1 uur een Ringrijderij voor paard en kar plaats hebben op het terrein ten zui den van hotel „De Prins". Deze wed strijd gaat uit van de welbekende Ringrijderij vereeniging „De Prins" en geschiedt om zeer mooie prijzen, welke in de etalage van den heer H. H. Meyer tentoongesteld zijn. Behalve den zilveren wisselbeker, beschikbaar gesteld door den heer J. Kuiper, ziet men daar een eetservies, schoorsteengarnituur, beeld, kaasstolp, bloempot met plant en vele andere be- geerenswaardige prijzen. Bovendien zijn nog 2 extra prijzen te behalen. Voor het mooist versierde rij tuig schenkt de heer II. II. Meyer een rooktafel -en voor het mooist versierde paard de heer K. de Boer een inktstel. Men heeft van deze ringrijderij groo te verwachtingen en rekent er op, dat door stoomboot en autobus liefhebbers uit de omliggende steden zullen wor den aangevoerd, terwijl een onderne mend stalhouder voor dezulken paard en tilbury gereed houdt. Tijdens de ringrijderij voor volwassenen heeft voor de jongeren eerst een ballonwed strijd: plaats en daarna een ringrijderij per rijwiel voor jongens en meisjes. Alles wordt opgeluisterd door de Bei ers che kapel en geschiedt om fraaie prijzen. 's Avonds wordt een fakkeloptocht met muziek gehouden met een rond- ang der jury ter beoordeeling van den illuminatiewedstrijd, waaraan, naai de commissie hoopt, vele inwoners zul len deelnemen. Donderdag 20 Augustus wordt straatmuziek en muziek op liet feest terrein gegeven, 's Avonds 6 uur volgt masitklimmen om fraaie prijzen en om 8 uur concert op het feestterrein met tot slot eene Bioscoopvoorstelling. Als men in aanmerking neemt, dat buiten dit alles nog een 'wedstrijd in Tuin- en Gevelversiering gehouden wordt, kan men aannemen, dat Wijker- oog een aardigen aanblik zal opleveren. De prijzen, welke niet in verband staan met de Ringrijdersvereeniging ,De Prins", maar beschikbaar gesteld zijn door de commissie voor de Winkel week, zijn tentoongesteld in de etalage van den heer H. J. Post, vertegenwoor diger der Singer-Maatschappij. Liefhebbers van den dans kunnen Woensdagavond hun hart ophalen in Hotel „De Prins". Als het nu maar gunstig weer is! Aan den heer H. J. Zeeman, direc teur der Ambachtsschool alhier, is op zijn verzoek tegen 1 October eervol ont slag verleend als directeur der Nijver heids avond school te Beverwijk. nijnVlek, z.; W. van Woensel—v. d. Lugt, z.; A. G. GroenKleijne, z.; J. v. WijkDoes, d.; A. BoonSlotemaker, zoon. Ondertrouwd: D. Posthumus en G. Thijsmeyer; G. van Woerkom en M. v. Bommel; H. J. v. d. Werf, en M. v. d. Werff; K. P. de Jong en J. A. M. Wenting; C. J. van Oost en E. Wiers- ma; J. W. Heilig en M. T. van Opber gen; J. Zwart en A. v. d. Pol; P. Mooij en A. J. v. d. Bos; S. de Visser en L. Kleiman; G. v. d. Plas en T. E. Tand. Gehuwd: H. Bruinenberg en M. M. Ruig; D. II. Stapper en M. Kolle; L. Kok en E. van Yperen; J. H. Machielse en E. C. de Rooy; C. Smoor en A. Stam; H. Scheffer en B. Megens. Overleden: Cornelis Rens, 3 in., z. v. A. Rens en P. C. Feijen; Cornelia v. Pelt, 51 j., echtgen. v, L. M. Noordzij Cornelia de Vries, 2 j., d. v. J. de Vries en A. de Roo. SPORT. ZATERDAG-VOETBAL. TREKVOGELS. OFFICIEELE MEDEDEEL1NGEN. A.s. Donderdag 20 Augustus verga dert Trekvogels in de groote zaal van het Koning Willemshuis. Spelers van liet 2de elftal worden 7.30, en de overi ge leden 8 uur n.m. verwacht- Den leiden wordt dringen verzocht deze vergadering bij te wonen, daar dan de zaken betreffende liet a.s. voet balseizoen worden besproken. BESTEL UW DRUKWERK BIJ DE N.V. DRUKKERIJ SINJEWEL IJMUIDEN - WILLEMSPLEIN Burgerlijke Stand Velsen. Geboren: A. Guntersde Rooy, z.; C. J, Dam—Elsnerus, d.; J, C. Ko- VOETBAL. De Sportkr. weet mede te deelen, dat de V. O. C.-baclc Weber in het komende seizoen voor H. F. C, gaat spelen. Gelukkig voor de Rotterdammers zal Swarttouw uit U. V. V. hun gelederen komen versterken, Sparla wordt ver sterkt door den Feyenoord-linksbuiten Weber, eoodat de Spangensche linkervleugel dan door twee ex-Feyenoorders Formenoy en Weber zal gevormd worden. Voorts schijnt het vrij zeker, dat de Feyenoord-spil Bul voor C. V. V. (Charlois) gaat spelen, In ,,De Sport" lazen we van de hand van Kungra Nosalis het volgende aardige gedicht, dat in dezen tijd van „naar we uit goeden bron vernemen" bijzonder actueel is: UIT GOEDE BRON, „Vermeer (ex-Quick) komt uit voor 't Gooi: hij krijgt er een goede betrekking!" „En Baer komt spelen voor Formenov: die heeft een kuitspierverrekkingl" „Die Balt, die keeper van U. V. V,, is lid van Haarlem geworden 1" „Cas Ruffelse speelt voortaan niet meer mee: hij wordt middenvoor, naar ik hoor, van U. D,: hij wordt Bankdirecteur in Vorden!" „De Stormvogels hebben geen spelers meer: de helft is naar Ajax getrokken, Van der Wint gaat keepen voor Watergraafsmeer, en Blauw-Wit krijgt de rest: dat kan dokken!" „Voor H, V, V, keept die A, D. O,-man, Quack: daar zitten de Kesslers weer achter!" Die Koeslag, je weet wel, die speler van Z. A, C,, is plotseling overgegaan naar N, A. C.: hij doet het vrijwillig. Wie lacht er?!" „Voor D, F.' C, staat het volgend seizoen Van Ilemert weer tusschen de palen, dn voor hun voorhoede wisten ze Groen uit Be-Quick hm! over te halen!" „De Koning speelt niet meer voor R, C. H.: H. F, C. heeft 'm ditmaal gekregen!" „Van Putten gaat vast weer uit Frisia: twee heeren uit Deventer loopen hem na en bieden 't Is beter gezwegen!" ,Zeg, Schindeler gaat, zoo deelt men ons mee, met het Ajax-bestuur te rade!" Daaf Buitenweg speelt straks voor Z. F. C.: hij eet graag zoetekoek van Verkade!" „Men zegt: P.S.V. heeft (men zegt zooveel kwaads)! M, V. V, een vlieg afgevangen: die Felix leek trouwens nooit achttien-karaats, en er is in de Philips-fabrieken veel plaats; wat kun je nog mooier verlangen!" Geruchten geraken weer ongestraft in vlottende circulatie: van spelers, die werden „aangeschaft", en meer van die informatie Maar 't ergste van heel de historie lijkt nog niet het ontstaan dier gedachten; en niet, dat zoo'n praatje gegrond soms blijkt, maar dit: dat het volk, dat niet verder kijkt dan z'n vrij onbeteekenend reuk-orgaan reikt, zich waarlijk nog „sportsmen" blijft achten! STORMVOGELS—E.D.O. Zondag a,s. speelt Stormvogels een vriend- schappelijken wedstrijd tegen E. D. O, De juiste opstelling van het elftal kon men ons nog niet opgeven. Oorspronkelijk was de bedoe ling het elftal als volgt op te stellen: v, d, Wint Bakker Koste? Struys Snoeks Krom Oldenburg, Blinkhoff Sr,, v. Hemert, Visser, Asbeck, Struys, Snoeks en Van Hemert hebben echter bericht van verhindering gezonden. Hun plaats vervangers waren op het moment dat we dit schrijven nog onbekend,. Van de IJmuider haringschepen W. neu de logger Roland IJ.M. 284 met ifi du ring. as' hj. De stoomtrawler Johanna Nicoletta kwam weer naar binnen, wegens ketelsc^'-f Gedurende de week van 6 t, en ra r> 1925 kwamen de navolgende vaartuiVe* nü aan den afslag: al"k 78 Holl. stoomtrawlers, 1 Iloll. stoomt (Spaansche kust), 7 zeilhariug-loggers rav,]!i kustvisschers, ir' De besommingen waren als volgt; Holl, stoomtrawlers van f 4560 tot f 4^, stoomtrawler (Spaansche kust) f 5399- 2ej|i! loggers van f 5820 tot f 2188, terwijl de n-.fV'l setters f 18.452,51 besomden. lVl1 De aanvoer bestond uit 622.49 3 K.G trawlvis. en 946 kantjes pekelharing. De totaal opbrengst bedroeg f 213.763_8q Donderdagavond ging het Fransche mar, vaartuig „Ancre" weer naar zee. Er was veel belangstelling toen de Jantjes in de .1 waren. Madrid Het directoire deelt het volt mede: De Portugeesche en Spaansche gen hebben een formule aanvaard, waardoor ïi mogelijk zal zijn, in het vervolg alle incident! zake visscherij-kwesties te voorkomen, De stoomtrawler Derika Xlliji M. 127, kwam gister avond binnen gens ketelscliade. SCHEEPVAART Een nieuwe instelling ten dienste u de zeevaart. In overleg met Let Rijksbureiau voi de Scheepvaart en met steun van hydrografische filialen van het Mek rologasch Instituut heeft de heer S, Schol, oud-gezagvoerder, thans ,<lii teur van het Nautisch-Techniscli vaartbureau te Groningen 'een toont mei' ingericht voor zeekaarten en j strumenten ten dienste van <dy vaarders. Hij heeft daar in vooi een groot aantal kaarten voor Ie vaart en heeft op zich genomen dien durig hij te werken, zoodat de fcii f pers tot op den dag bijgewerkte L ten kunnen verkrijgen tegen den te prijs. Wanneer men weet, dat zeervj kapiteins zich heidienen van heel os kaarten, die een absoluut onjuist k J geven van den wiaren toestand,^ moet men erkennen, dat 'deze instel voor de scheepvaart een groote veri tering hrengt, die ook zal worden Is gejuicht -door reeders en assuradeurs De heer Schol neemt ook op ziclii gen een kleine vergoeding zeekaart; die niet al te zeer verouderd zijn, vo de gezagoverders van schepen hij werken uit de gegevens die hij van dj autoriteiten ontvangt wanneer nie veranderingën in de betonning aangebracht. De inspecteur voor de si de heer Mellema, en de directeur de Zeevaartschool te Groningjo, heer Bartlings, hebben bij de opeuiij van dezetoonkamer hunne groot genomenheid met deze nieuwe ii ling betuigd, IJmuiden. V er trokken 12 Aug,: 81 tor, sleepboot, Vlaardingen, vert van daar met dun lichter Albatros Kingslynn. eisen. Aangekomen 12 Aug,, sey, st., Archangel, papierhout, Papi fabriek. Vertrokken 13 Aug.: Normandiet I Rotterdam, ledig. Eeii meevallertje. In de jaren, die onmiddellijk opi oorlog volgden, kocht Duitschland1 geheelen haring-voorraad van wegen, tot een bedrag van 60 niilil Kronen, waarvan tot op onlangs slei f 3 millioen was betaald. Het ovei bedrag, dat 1 Juli 1926 betaald moeten worden, werd tot ieders vfi zing eensklaps ontvangen. Het Nou: departement van Financiën wee niet te zeggen, hoe de betaling k schiedde. Bij het manoeuvreeren aan de steijjersli oude sluizen heeft de sleepboot Werkeuh firma Volker en Bos; de moforvlet der v^- den-vereeniging „De Koperen Ploeg' sl« gen. GEMENGD NIEUWS. YisscheRj en Scheepvaart VISSCHERIJ. Woensdagmiddag zou een stoomtrawler, die in reparatie was geweest, weer naar zee gaan. Onderscheidene leden der bemanning waren echter, in het vooruitzicht der goede reis, danig in de olie gekomen. De schipper zelve stond niet vast genoeg op zijn beenen om van de kade op de trawler te komen en daalde neer in het natte element, Het kostte heel wat moeite om hem weer op het droge te brengen. De reederij besloot, gezien den toestand dei mannen, het vertrek maar tot den volgenden dag uit te stellen. Herstel van Borculo. In Borculo wordt het werk '"1 van de zoo zwaar geteisterde slid wonderenswaardige snelheid voorlg Nog steeds zijn 400 militairen beul het opruimingswerk. Men is nu bezi! groote tractors het houten gestel Proteslanfsche Kerk omlaag Ie rukke gevaarlijke brokken muur op l« Ook het groote houten dak van oei» school is losgewerkt. Met den o»g de stad nu een bewoonbaardtr Voor het opruimingswerk zul|en nog weken noodig zijn. Voor de werkloozen worden e plaatsen barakken opgericht. De burgemeester deelde aan n slaggever van de Tel. nog "Jf"',.,1 bureau van opbouw reeds Ma»" zal aanvangen te werken. R'l«' Westerhout zal tot directeur van o

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 6