E.M.Jaarsma Haarden. 6, FRIS Jr. jgiuider Gouran PI V. v.h. 29 Augustus 1925. 2e blad pRUDIKBEURTEN VOOR ZONDAG A.S. IJMUIDEN NED. HERV. KERK ps. van Oostrom Soede. qs van Oostrom Soede. 4e Diensten Maandelijksche Schaal- Jlecte voor de Kerk. UjGDKERK (Koning Wlllemshnls) v. De Heer Tismeer. erdagavond 8 uur: Bidstond. .aosfftz. G«m. Aid. Prot Bond. uur: Ds. W. Luiking». geref. kerk. Ds. Joh. Jansen. Dezelfde. chr. geref. kerk. Ds. T. A. Bakker. Dezelfde. f0gelisatie hoogeberg. igmorgen 10 uurSamenkomst. Liddag 12 uur: Zondagschool, ■«avond 7.30 uurSamenkomst. ;{ker: B. Jenninga. dagavondOpenlucht-Samenkomst op het Koningsplein. Kiisdagavond 7.30 uur: Meisjeskrans voor meisjes vanaf 12 jaar. iderdagavond 8 uurBijbelbespreking. VELSEROORD. ned. herv. kerk fliir: Ds. C. J. Warners, vlootpredikant. geref. kerk. .;r: De heer Visser, cand. te Kockengen. jjr: Dezelfde. VELSEN ned. herv. kerk uri Ds. W. S. van Leeuwen. WIJKEROOG. geref. kerk. De heer Gispen, candidaat te Scheveningen. Dezelfde. SANTPOORT ned. herv. kerk Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. EVANGELISATIE. A. J. van Wichen te Amsterdam. LOKAAL BETHEL. uur: de heer O. W. van Det'h, cand. te Brussel. 'uur: Dezelfde. BEVERWIJK. doopsgezinde gemeente. lurDs. van Calcar. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN Liefdadigheids-Uitvoering 4 September a.s. in Thalia. ij verwijzen naar de advertentie, dit no. (betreffende bovengenomde oering, waarvan alle baten,' niets sonderd, worden afgedragen aan Comité Borculo, gemeente Velsen. ledewerking zullen verleenen widens Mannenkoor, Kamermu- [vereeniging „Kunstkring" en Too- Ivereeniging „Varia". Een aardig esteld programma is borg voor een genamen avond. a afloop zal een Amerikaanscbe looping plaats hebben, waarvoor ids verschillende artikelen zijn ezegd. Allen die iets voor dit edele hebben of willen geven worden ndelijk verzocht zich tot de bestu- van de deelnemende vereenigingen renden. bij elkaar genomen zal deze oering zeker druk bezocht worden, Ijl voor de noodlijdenden niet ge lkan worden gedaan. In verband met den verjaardag H. M. de Koningin zal het post- en ?i*aafkantoor alhier voor den jsost- t slechts open zijn tot 2 uur n.m. afhalen van stukken door bus- houders blijft echter op dien dag op andere werkdagen mogelijk. Gevonden voorwerpen. i'ijwielbelastingplaatje, een zilve- broche miet twee portretjes; een '^rijwiel, een wit kinderschortje, zilveren dameshorloge, een grijze ■'Um\ een bruinlederen damespor- ftonnaie met inhoud. VELSEROORD ""^lej. E. B., het bekende Duitsche uwtje uit den Engelmundusweg, 81 meermalen veroordeeld is we- Jhet onbevoegd uitoefenen der ge- Aunde, had zich Donderdagmor-j Mweer voor den Kantonrechter te 'tem te verantwoorden. ambtenaar van het Op. Ministerie aai6r °-P' beklaagde reeds drie- veroordeeld was en vroeg thans f 100 boete of 10 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde haar tot f 50 of tien dagen. Door de architecten Meyran en ten Broeke te IJmuiden is gistermiddag aanbesteed het bouwen van een afdak, het maken van een terreinafscheiding op het terrein van. den houthandel der fa. Joh. M. van Heyningen alhier. Ingeschreven was als volgt: J. van Beelen en W. v. d. Plas, IJmui den f 3525; fa. P. Langendijk, Bever wijk f 2947; G. Web er en H. J. Bui s, te Veiseroord f 2693; Cupido en Dakneijer, IJmuiden f 2590; J. P. IJsbr. de Vries, Wijk aan Duin f 2474; II. Keuris, Vel- seroord f 2375; Tier sen en Weernekers, Velseroord f 2185; Wijker en van Pel, IJmuiden f 1700. Gunning aangehouden. Gevonden voorwerpen. Een huissleutel, een bruine porte- monnaie met inhoud, een bos sleutels, een rijwielbelastingplaatje, een huis sleutel, een signaalgever van auto. VELSEN De landdag van de Hervormde Stadszending te Amsterdam in het park Veiserbeek, zal niet op Zondag, maar a.s. Maandag plaats hebben. B. C. V., wonende alhier, had op 10 Juli zijn paard en wagen onbeheerd in de Breestraat te Beverwijk laten staan, terwijl hij bij de ITaarlemsche Bank aldaar was. De inspecteur van politie te Beverwijk wees den bekl. er op, dat dit het verkeer in gevaar bracht waartegen bekl. protesteerde. Het O. M. vond naar de N. Hl, Gt meldt, dat de bekl. zich niet behoorlijk hacl gedragen en eischte f 25 boete, subs. 25 dagen hechtenis. De uitspraak was f 30 boete-subs. 10 dagen hectenis. Donderdag was een aantal jon gens in den tuin achter het gesticht Meerzicht geslopen en waren daar be zig met vruchten plukken. De politie wist enkele jongens te pakken te krij gen en nam die mee naar het bureau, waar ze ernstig werden onderhouden. Gelijk we in een advertentie in dit nummer vernemen, zal vanavond in clen tuin van „Concordia" een con cert gegeven worden door „De Een dracht". We twijfelen er niet aan of een groot aanjtal menschcn zal zich opmaken om dit concert bij te wonen, daar er een mooi programma te genieten valt voor den geringen prijs van 11 centen, ter wijl het bedrag ten goede komt aan de kas van de Vereeniging „Kinder vreugd". „Zang Veredelt". A.s. Woensdag, 2 Sept., beginnen on der leiding van den directeur, den hr. Leo Pielage, wederom de repetities. Het eerstvolgende concert zal wor den gegeven eind November. Waar de heer Pielage zich voorneemt voor 't eerst in Velsen te doen uitvoeren „Frü'hlings symphonie" en „In Specu- lo" van Loots, benevens „De Winter" en het concourswerk „Jezus' slapen gaan" van Anderson waarmede in de 2 e af deeling van het Polyhymnia concours de 2e prijs werd behaald wordt verwacht, dat even als in hel "vorige seizoen de repetities trouw zul len worden bezocht om door opgewek te studie tot nog grooter succes te ge raken. Ook bestaan er groots olie plannen voor de viering van het 10-jarig be staan in 1926. Het welslagen dier plan nen hangt af van de blijvende mede werking en van den steun, idle ons ho pelijk zal geworden door uitbreiding van de ledenlijst. Door krachtige sa menwerking van 'directeur en werken de leden zal het koor ongetwijfeld op nog hooger peil komen. Het Kinderkoor van Z. V. begint eveneens 'zijne repetities op a.s. Woensdag 2 September. Alle jongens en meisjes worden na tuurlijk verwacht. Den vorigen keer zijn zij zeer goed voor den dag geko men en daarom mogen zij van den di recteur op het November-concert we derom optreden. Dan zullen gezongen worden: twee Cantates: „Het Onweer" (Loots) en „Oud Sprookje" (v. Tus- schenbroek), bovendien eene serie geestige kinderzangen ook van Loots, waaronder de pas verschenen Sint- Ni colaas-lied j es. Alle repetities worden gehouden in 'gebouw „Concordia" Kinderkoor 6 uur, Gemengd Koor 8 uur. Gaarne wil de heer Pielage daar en op dien tijd groote en kleine zangeres- isen en zangers in zijn koren opnemen. Gevonden' voorwerpen en dieren. Te bevragen politiepost Wijkeroog: Een ceintuur, een parapluie, een rij wielbelastingplaatje, een poesje, een blauw kinderjasje. SANTPOORT. De groote jaarlijksche ringrijderij uitgeschreven door de vereeniging „Santpoorts Ringrijden" is, dank zij vooral de medewerking van liet weer, uitstekend geslaagd. De belangstelling van de zijde der deelnemende paren was niet zoo groot, als het vorige jaar: Waren er toen 67 paren, thans moest de commissie zich tevreden stellen met een 50 tal, wat echter nog ruimschoots voldoende was, om ook in dit opzicht het feest te doen slagen. Evenals vorige jaren, waren ook nu weer 4 fraaie prij zen uitgeloofd voor de dames en even zooveel voor de heer-en, benevens voor elke groep een wisselprijs, resp. be staande uit een verzilverd koffie- en theeservies en een wisselbeker. Eerst genoemde wisselprijs werd dezen keer voor het eerst „verstoken", terwijl nummero tweë verdedigd moest wor den door den heer B. Wigchert. Deze was thans niet zoo fortuinlijk als een jaar geleden: Niet alleen, dat hij den wisselprijs moest afstaan aan den heer H. Meyer van Wijkeroog, maar hij kwam zelfs niet in aanmerking voor een der vier overige prijzen. Het ver zilverde servies werd voor de eerste maal gewonnen door Mej. Schoo uit Velsen, zoodat geen der hoofdprijzen in onze plaats bleef. Ook voor de twee mooist versierde paarden waren weer prijzen uitgeloofd. Met 4—3 stemmen werd de -eerste prijs toegekend evenals het vorige jaar aan den heer G. Maas van hier. Na afloop werden de prijzen uitge reikt in Hotel „de Weyman". Hier dankte -de "voorzitter, de heer B. Witte- man, allereerst degenen, die- had-den medegewerkt tot het welslagen van het feest de ingezetenen, die- op -de lijsten hadden ge-te ek end-, -de de-elne- mers-(s-ters), zijn mode-bestuursled en, alsmede het fanfare-korps „Wilhelmi- na" om tenslotte met eenige harte lijke woorden de prijzen te overhandi gen. De uitslag was: Heer en: le prijs en Wisselbeker, II. II. Meyer, Wijkeroog; 2e prijs, boeken rekje, G. Zwaan; 3e prijs, rooktafeltje, I-I. Smit, Santpoort; 4e prijs, kapstok, J. Nelis, Schoten. Dames: le prijs en Wisselservies. Mej. Schoo, Vels-en; 2e prijs, servies. Mej. A. Rutt-e; 3e prijs, handwerkmand, Mej. Schipper, Santpoort; 4c prijs, Mej. -de Boer, Velsen. Mooist versierde paard: lc prijs, rookstel, G. Maas, Santpoort, 2e prijs, barometer, Van Riessen, Velsen. Toen de -prijzen ..uitgereikt waren, trok de commissie, gevolgd -door de prijswinnaars in optocht -door het dorp. Met de verkeersssituatie niet vol komen op de hoogte zijnd-en automobi listen overkomt het meermalen, dat zij op het kruispunt Kerkpad-Enschedé- straat links in plaat-s van rechts af slaan, ondanks -het feit, dat daar ter plaatse -door de Ver. voor Vreemdelin genverkeer een bord is geplaatst, dat een tegengestelde richting aan- wijst, doch dat bepaald niet al te zeer in het oog valt. Het komt ons voor, dat. dit bord beter aan zijn doel zou beant- woorden, wanneer het geplaatst werd op het snijpunt TerraswegEnschcdé- straat, waardoor tevens zou bereikt worden, -dat het auto-verkeer niet meer langs-het te smalle Kerkpad zou plaats vin-den. Donderdagavond bracht het mu ziekkorps „St. Caecilia" uit Schoten den heer Huyboom, den directeur van het korps, die zijn zilveren huwelijks feest vierde, een serenade voor „Zo- merlust". van Van Kol voor het socialisme van 1870 af tot heden en zeide dat Van Kol een sieraad zal blij ven in de geschiedenis der partij. Namens het te Marseille vergaderende internationale congres bracht spr. ook een woord van hulde aan den overledene. De heer Drop las een telegram van deelneming voor van mr. P. J. Troelstra, die in Zwitserland vertoeft. Minister Wauters sprak in het Fransch namens de Belgische Socialistische Partij. Hij schetste de beteekenis van Van Kol ook voor de partij in België, waar zijn naam hoog vereerd wordt. Van Kol was niet alleen bekend in Brussel, maar ook in de Borinage, waar hij de mijnwerkers herhaal delijk steunde bij hun strijd, in de Ardennen en Vlaanderen. Ir. G. Chr. Cramer sprak namens de soc. dem. fractie van Eerste Kamerleden en namens de In dische Soc. Dem. Partij. Spr. zeide zeker te zijn ook namens het Indische volk te spreken, als hij dank bracht voor wat van Kol voor Indië heeft gedaan. Namens het Nederlandsch Verbond van Vak- vereenigingen sprak de heer R. Stenhuis, die van Kol roemde om zijn pioniersarbeid voor het so cialisme. De heer Voogdgeest sprak namens de Twent sche arbeiders, waarna ir. W. H. van Sandick herinnerde aan het werk, dat van Kol als inge nieur in Indië heeft verricht. Ir. Ott de Vries sprak namens de Vereeniging van Waterstaatsingenieurs in Ned. Indië, Daarna daalde de kist onder de tonen van „Aan de strijders", waarna de schoonzoon, ir. M. E. H. Schaank, dankte voor de groote belang stelling. HET CONFLICT IN DE METAALINDUSTRIE. Aan de vier Vakorganisaties in de Metaal nijverheid werd Maandag door den Metaalbond respectievelijk het volgende schrijven gezonden: Aan het Hoofdbestuur van den Algemee- nen Nederlandschen Metaalbe werk hond te AMSTERDAM. Mijne Heeren. Naar aanleiding van Uw brief van 21 dezer deelen wij U vooreerst mede, dat wij geenszins beweerd hebben, dat de Vakvereenigingen wet telijk verplicht zouden zijn, in de toepassing van een verleende algemeene overwerkvergunning te berusten. Het door ons ingenomen standpunt grondt zich op de volgende overweging: Wanneer een werkgever op economische gron den het noodig acht, zijn geheele onderneming gedurende zekeren tijd langer dan 48 uur te laten werken, is hij niet bevoegd daartoe zelfstandig over te gaan, doch is hij verplicht, daartoe ver gunning te vragen aan den betrokken regeerings- ambtenaar. Slechts indien de regeering van oor deel is, dat de economische omstandigheden lan ger werken noodzakelijk maken, wordt de ver gunning verleend. De regeering houdt bij haar beoordeeling rekening met motieven van alge meen maatschappelijk belang, dus ook met de belangen van zoowel werknemers als werkgevers. Bovendien hebben de Vakvereenigingen ten al len tijde het recht, haar inzicht in de zaak aan de regeering kenbaar te maken. Indien nu de regeering, na de zaak grondig be keken te hebben van oordeel is, dat een vergun ning verleend moet worden en dien overeenkom stig handelt, is het, naar de meening van den Me taalbond, ontoelaatbaar (niet op wettelijk, doch op practische en economische gronden), dat de Vakvereenigingen zich niettemin aan de beslissing van de regeering niets gelegen laten liggen en weigeren aan dc uitvoering van de vergunning mede te werken. Zoodoende zouden de Vakvereenigingen, naar de meening van den Metaalbond, zich practisch wel degelijk boven de regeering stellen. Voorts willen wij U het volgende in herinne ring brengen: Bij de besprekingen over het conflict te Rot terdam hebt U aan uwe medewerking tot beëin diging van dat conflict de voorwaarde verbon den, dat de Metaalbond met de Vakvereenigingen terstond een regeling moest treffen, krachtens welke zoo spoedig mogelijk zou worden, terugge keerd tot de 48-urige werkweek. U hebt op die voorwaarde de bedreiging doen volgen, dat, in dien de Metaalbond daarin niet toestemde, uwe organisatie tegen de uitvoering .van iedere alge meene overwerkvergunning dien strijd zou aan binden en op 1 October a.s. overal zou weigeren haar leden langer dan 48 uur te 'laten werken, wat ook de beslissing van de regeering mocht zijn. Zooals U zich herinneren zult, verklaarde de Metaalbond de oplossing van het conflict lang: dezen weg onmogelijk. De Metaalbond acht geen enkel verband tus schen uwe voorwaarde en het conflict te Rotter dam aanwezig, en is niet bereid, deze kwestie in samenhang met dat conflict onder de oogen te zien. Het is de bovengenoemde door U gestelde voorwaarden, die de onderhandelingen over de oplossing van het conflict heeft doen afbreken. GEMENGD NIEUWS. Crematie H. H. van Kol. Op Westerveld heeft Woensdagmiddag de ver- assching plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer H. H, van Kol, oud-lid der Eerste en Tweede Kamer. De belangstelling was buitengewoon groot. Voor den stoet uit gingen vele deputaties met banieren, waaronder de partijvlag der S.D.A.P., die door den partij-secretaris, den heer W. Drop, gedragen werd. Twee baren met bloemstukken, waaronder er waren van de S. D. A, P. en de So cialistische Internationale te Londen, werden voor de stoet uitgedragen. Onder de aanwezigen waren de leden der Eer ste Kamer mr. H. Slingenberg, prof. mr. van Embden, J. M, Lindeyer, en ir. G. C. Cramer, de leden der Tweede Kamer mr. G. W. Sannes, R, Stenhuis, W. v. d. Sluis en P, Hiemstra; namens de Belgische socialistische partij waren er mi nister Wouters, de heer Fischer, afgevaardigde van Brussel, en de heer Martel. Verder merkten wij op de heeren A. W. Michels, lid van Ged. Sta ten van Noord-Holland, J. A. van Zutphen, J. F. van Zadelhoff, J. H. Bergmeyer, Ed, Polak, wet houder van Amsterdam, M. A, Reinalda, wethou der van Haarlem, W, Landeweert, wethouder van Velsen e.a, Nadat de kist op de katafalk was geplaatst, nam de voorzitter van het partijbestuur der S, D. A. P., de heer W. H, Vliegen, het woord. Hij zei de dat men hier stond bij het stoffelijk overschot van hem, die in 1871 het communistische mani fest onderteekende, hoewel hij geen proletariër was, geen ketenen te verliezen en geen stoffelijke dingen te winnen had. Als jong, idealistisch stu dent voelde hij zich tot de socialistische bewe ging aangetrokken en hij is haar 55 jaar lang trouw gebleven als een strijder in het eerste ge lid. Spr. bracht hulde aan zijn onverwoestbaar idealisme van den trouwen strijder met het echt- menschelijke karakter, Hij schetste de beteekenis Evenals andere jaren hebben wij thans weder een ongekende voorraad Als bijzonderheid hebben wij een Interieur Haard opgesteld. U beleefd tot een bezoek uitnood end. Aanbevelend, Oranjestraat - IJmuiden. Voorts maken wij u opmerkzaam, dat de Me taalbond geenszins in de Landelijke Regeling de normale werkvveek op 56 uur heeft gesteld. In die regeling, die een interne regeling is, be vattende de minimum arbeidsvoorwaarden, wanr- .c-.n de leden van den Metaalbond moeten vol doen, wordt van een normalen arbeidstijd niet gesproken. U hebt ten onrechte den termijn van 56 uur per week, welke als langste termijn wordt genoemd, gedurende welken de Metaalbond nog toestaat dat voor overuren geen toeslag, op het uurloon wordt gegeven, aangezien voor een door den Metaalbond vastgestelde normale werkweek Uw geheele betoog over het zedelijk recht van den Metaalbond verliest door deze onjuistheid zijn beteekenis. Uit uw schrijven zien wij voorts, dat u zich niet _ansluit bij het standpunt, bij de besprekingen over het conflict te Rotterdam ingenomen door den Modernen Bond, daar u aan uwe medewer king tot beëindiging van dat conflict geen prin- cipieelen eisch in verband met den werktijd ver bindt. Zooals wij in onzen brief van 11 Augustus j.l. schreven, zijn wij derhalve thans bereid, ten spoedigste met uwe organisatie in overleg te tre den ten einde te trachten het conflict lot oplos sing te brengen. Waar de aoor u in uw schrijven voorgestelde wijze van behandeling in zake werktijdverlengiug niet in rechtstreeksch verband staat met bet conflict te Rotterdam, achten wij het beter, ten .einde de zaak niet te vertroebelen, deze aange legenheid in dezen brief niet te behandelen. Hoogachtend, (w.g.) J. GOEDKOOP, Voorz. Aan het Bestuur van den Nederl. Metaalbewerksrsbond te UTRECHT en Aan het Hoofdbestuur van den Christelijlcen Metaalbewerkers- bond in Nederland te LEIDEN werd het volgende schrijven gericht: Mijne Heeren, j Wij ontvingen uw schrijven van 18 dezer Waar- uit wij zien, dat U zich niet aansluit hij het stand punt, bij de besprekingen over het conflict tt Rotterdam ingenomen door den Modernen Bond, daar U aan uwe medewerking tot beëindiging van dat conflict geen principieelen eisch in vorband met den werktijd verbindt, i Zooals wij in onzen brief van 11 A.ugustitts j.l» schreven, zijn wij derhalve thans bereid, ten spoedigste met uwe organisatie in overleg te treden ten einde te trachten, het conflict tot op lossing te brengen. Waar de door U in uw schrijden voorgestielde wijze van behandeling inzake werktijdsverlenging niet in rechtstreeksch verband staat met Let conflict te Rotterdam, achten wij het beter, ten einde de zaak niet te vertroebelen, deze aange legenheid in dezen brief niet te behandelen. Aan het Hoofdbestuur van den Nederl. Neutralen Bond van Metaalbewerkers en Arbeiders in aan verwante Vakken te 'AMSTERDAM. S' Mijne Heeren, Wij ontvingen uw schrijven van 18 dezer en moeten beginnen met U attent ie maken op twee onjuistheden, daarin voorkomende. Vooreerst hebben wij in onzen brief van 11 Augustus j.l. geen enkelen ieisch gesteld. Wij hebben slechts ons standpunt tn kenn-on gegeven tegenover den pricipieelen eisclr' die vïan de zijde der vakvereenigingen werd ges5teld, n.l. dat de oplossing van het hangende canflict 'alleen kon wol den verkregen, indien de Mettaalboind terstond met de vakvereenigingen een regeling maakte omtrent spoedigen terugkeer -tot He 18-urige werkweek, S k., Het antwoord van den Modernen Bond. Het bestuur van den Alg. Ned. Metaalbewer- kersbond zond het volgende schrijven aan den Metaalbond. Uw schrijven van 24 dezer geeft ons aanlei ding nog een enkele opmerking te maken. Wij zijn ons niet bewust bij de bespreking met uw bestuur over het conflict te Rotterdam eeniger- lei voorwaarden te hebben gesteld, die verdere onderhandelingen onmogelijk maakten. U heeft ons bij die besprekingen de vraag gesteld, op welke wijze wij een spoedige oplossing van het conflict mogelijk achtten. Ons antwoord op die vraag was, dat wij bereid waren op de basis van de 48-urige werkweek een regeling te treffen voor eventueele overwerkvergunningen. Een uitlating, dat wij bij het niet tot stand ko men eener regeling met ingang van 1 October a.s. overal zouden weigeren onze leden langer dan 48 uur te doen werken, is door ons zóó niet ge daan. Wij hebben gezegd, dat wij niet voornemens waren, als de minister van Arbeid eventueel de door den heer Zaalberg gedane toezegging om trent het geven van nieuwe overwerkvergunnin gen met 1 October tot maximum 51 uur, teniet deed, ons daarbij neer te leggen. En dat wij ook niet van plan waren, als de overwerkvergunnin gen wel tot 51 uur beperkt werden en de minder te werken uren niet door loon gecompenseerd zouden worden, dat zonder meer te aanvaarden. Wij zijn nog steeds van meening, dat het tref fen van een algemeene regeling in het belang der industrie is. Mocht u echter van meening zijn, dat het beter is dat elk geval van overwerkvergunning op zichzelf beoordeeld moet worden, dan blijven wij bereid ook daarvoor een oplossing te overwegen, mits dit geschiedt op de basis van de 48-urige werkweek. Naar de Tel. verneemt bestaat bij de andere organisaties het voornemen, met den Metaal bond weder in contact te treden. Antwoord van den R.K. Metaalarbeidersbond. De R.K. Metaalarbeidersbond heeft reeds het schrijven van den Metaalbond beantwoord. Naar „Het Centrum" meldt, luidt het antwoord als volgt: i tt l t Met gelijke post ontvingen wij zoowel Uw brief van 24 Aug. als het schrijven van den rijksbemid delaar, met een uitnoodiging voor een conferen tie op Vrijdag a.s. Gezien Uw schrijven, waarin ook U overeen stemming en oplossing van het conflict mogelijk acht, vernamen wij gaarne Uw zienswijze, of U de conferentie van den rijksbemiddelaar wilt af wachten, of vóóraf, zonder deze, een poging wil doen om tot overeenstemming te komen. Mocht dit laatste het geval zijn, dan zien we liefst spoedig een uitnoodiging voor een confe rentie van U tegemoet. De Tel. teekent hierbij aan: Naar aanleiding van bovenstaand schrijven wij zen wij er op, dat inmiddels bericht ontvangen is, dat de conferentie met den Rijksbemiddelaar niet zal doorgaan. Vermoedelijk is dus spoedig een bespreking in alle geval met de R.K. arbei dersorganisatie te wachten.

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 5