V. I. O. 8. V. S. V. fluid wondjes PVROL SPORT. OFFICIEELE MEDE DE E LIN GEN. Uitslagen van gespeelde wedstrijd" op Zaterdag 29 Aug. V. I. O. S. IStormvogels ÏI 6- 11 am itV. I. O. S. II ("ontri butie-afdracht eiken Zaterdi van 78 uur 's avonds. Wedstrijd Vios—Stormvogels II. Als om ruim 4 uur beide elftallen zich opstellen, onder de uitstekende leiding van den heer Dalmeijer, tellen partijen elk 10 man. V. I. O. S. wint dei loss en verkiest tegen den wind te spe.' hm. Al spoedig komt Stormvogels in de meerderheid, mede door den wind, er krijgt de keeper, v. d. Kuil eenige scho ten te verwerken. Ook V. I. O. S. laat zich niet onbe luigd en komt gevaarlijk opzetten on met succes, want na een kwartier geeft Meyboom zijn club de leiding. Als weer begonnen is ondernemen de Stormvo gels een snelle aanval van links en met een schitterend schot, in den uiter sten benedenhoek, denken we den links-binnen te zien scoren, als de V. I. O. S.-keeper fraai, vallende redt. Beide elftallen zijn nu volledig ge worden. Weer weet de linksbinnen van V. I. O. S. den voorsprong te vergrooten. Wel is Visser (de Stormvogels-crack) rechtsbuiten gaan spelen, maar ook hij brengt het niet verder dan eeltige on gevaarlijke uitvallen, zoodat de rust. komt. met 20. Na dien komt V. I. O. S., nu gesteund dooi' den wind opnieuw opzetten en Wiegman werkt keeper met den bal in het doel. 30. Doch dan is het ge daan met haar overwicht en in korten tijd weet Stormvogels' linkerwing go- lijk te maken. Daardoor wordt V. I. O. S. echter weer Wakker geschud en weet d<m stand tot 53 op te voeren, waarbij vooral een mooi schot van v. d. Steen opvalt. Visser is dan midvoor gaan spelen en blijkt zeer gevaarlijk, *hij weet er 54 van te maken. Doch hij wordt scherp bewaakt en intusschen weet Meijhoom nog een goal voor V. I. O. S. te maken. 64. Er moest nog 5 minuten gespeeld worden, in welker tijd de arbiter aan Stormvogels een strafschop toekende, die tegen den onderkant van de staan der ketste, opnieuw het veld invloog, doch toen door den linksbuiten van Stormvogels in een doelpunt werd om gezet, zoodat het einde kwam met 65. Dan heeft V. I. O. S. verdiend gewonnen Er werd gespeeld onder de nieuwe spelregels, die door scheidsrechter Dal meijer goed doorzien waren. Uilslagen der gespeelde wedstrijden van Zon dag 30 Aug.: StormveldV. S. V. 2 32 Stormveld 2V. S. V. 3 40 Wedstrijden voor Zondag worden eventueel op de gewone wijze bekend gemaakt. A.s. Dinsdag- en Vrijdagavond 6 Uur oefenen op het terrein, alleen voor spelers van het 1ste elf tal, Zaterdagmiddag half drie voor de lagere elf tallen, onder leiding. A.s, Maandag 8 uur be stuursvergadering in het Clublokaal, Stationsweg. De competitie-indeeliiifl en Het Wedstrijd-programma. De Sportkr. had dezer dagen een onderhoud met den Ajax-secretaris, den heer J. Grootmeyer. Omtrent de competitie-indeeling zei deze: ,,De nieuwe competitie-indeeling is voor Ajax al zéér ongunstig, 't Vorig jaar troffen we 't best, maar wat ons dit seizoen te wachten staat is wei nig aanlokkelijk. Als men en hier citeeren we letterlijk Blauw-Wit, V. O. C., Stormvogels, D. F, C., Sparta, H. F. C, en H, V. V, tezamen in de ééne afdeeling plaats en men deelt clubs als Feijenoord en Ajax met nog enkele sterkere of tenminste meer bekende le klassers in met een groot contingent minder bekende en op papier zwakkere, dan begaat men tegenover Feijenoord, Ajax c.s. een grove onbillijkheid. Zulk een indee ling is allerminst bevorderlijk voor de ambitie bij de spelers, voor de spelkwaliteit, voor de inkom sten der clubs hetgeen beteekent de bondsin- komsten kortom zulk een indeeling is onbil lijk en in strijd met de directe belangen van bond en sport. Het gehalte der wedstrijden zakt er door, omdat men bij op goede velden behoorlijk geschoolde spelers, geen geestdrift opwekken kan voor wedstrijden op slechte terreinen tegen tech nisch minder onderlegde tegenstanders." Ook over het bekend maken van het wedstrijd programma was de heer Grootmeyer weinig te spreken. Hierover lezen we: Het gaat mondjes maat, nu eens enkele weken in het vooruit, soms pas acht dagen tevoren. Waarom niet 't Engelsche voorbeeld gevolgd en voor een geheel seizoen het programma vast ge legd? De bond kan dan nog de benoodigde dagen reserveeren voor het internationale voetbal en voor de rest weten we dan precies waar we aan toe zijn, waar we dan en dan heen moeten, wan neer we vrij zijn, kortom ieder weet waaraan hij zich te houden heeft. Nu zijn de clubbestuurde ren als 't ware 't geheele jaar in onzekerheid. Zij kunnen haast geen eigen plannen maken, want als je voor den 28en denkt een Hongaarsche ploeg le kunnen inviteeren, legt de bond den 22en be slag op dien datum. Zoo krijgt de competitie iets gedwongens, komt er een hinderlijke dwang dien tie spelers ook gevoelen en die ongunstig werkt op de ambitie. Grootmeyer verduidelijkte met enkele spreken de voorbeelden zijn standpunt. Hij blijft er bij dat ieder er belang bij heeft dat voor 't nieuwe sei zoen met het oude stelsel gebroken wordt. Er lcome een volledig wedstrijdprogramma vóór den aanvang van het seizoen 19261927. Om hiertoe te geraken is 'l beste dat er een competitie-com missie uit de clubs gevormd wordt. VISSCHERIJ. Woensdagmiddag werd hier binnengesleept de stoomtrawler „Albatros", IJM. 191, van de N.V. „De Marezaten", door de „Verano" IJM, 48, van de N.V. „Noorderlicht". „De Albatros" had een defecte machine dreef reeds geruimen tijd hulpeloos rond, aleer de „Verano" haar hulpwerk begon. Ook de sleepreis was moeilijk en duurde ten. gevolge van het opkomende ruwe weer, langei dan verwacht was. Des nachts moest o.a. g kerd worden. De stoomtrawler „Calabria", IJM. 40, kwam binnen met een zieken schipper. De stoomtrawler „Raaf", IJM. 432, kwam binnen met verlies van borden en net. De stoomtrawler „Concordia", die Dinsdag- iddag naar zee was gegaan, kwam Vrijdagmor gen reeds weer binnen, omdat een der stokers iele was. In Sovjet-kringen worden de kansen op een tot stand komen van een Russisch-Duitsch han delsverdrag heden veel gunstiger geacht. Men erwacht, dat men ten aanzien der hangende kwesties, met name in zake de aangelegenheid Jc-r visscherijconcessïes aan de Moermankust thans spoedig tot overeenstemming zal komen. - Van de IJmuider haringvloot kwamen se dert de vorige opgave binnen: de stoomlogger: IJM. 267 met f 9478.besomming voor 18 last en IJM. 266 met f 11041.besomming voor 22 last pekelharing. SCHEEPVAART. Het stoomschip „Dirksland" kwam Donder dagavond binnen bij de hoogovens. Des avonds om 10 uur begon men met de lading van 2500 ton steenkool le lossen en was de volgende morgen om 6 uur gereed voor het vertrek. Men was dus in het geheel 8 uur van zee af. In den storm van Donderdagavond kwam de Engelsche kolenboot „Broomfleet" binnen. Juist in de pier werd de stuurinrichting onklaar, doch de bemanning wist het gevaar te overwinnen en het roer te herstellen. IJmuiden. Aangekomen 3 Sept.: Gouwzee, sleopb., Vlissingen; Meath- side, st.. Bordeaux naar Hamburg, als bijlegger! Dirksland, St., Newcastle, steenkolen, Hoogovens; Bloomfiekl, st., Goole, als bijlegger. Vertrokken 8. Sept.: Imp nol, St., Rol- terdam, ledig; 4 Sept.: Dirksland, st. Velsen, Aangekomen 3 Sept. Ornef- jell, St., Archangel, papierhout, Papier fabriek. Vertrokken: 3 Sept. Rostock, st. Schrijnende Plekken, Schramn en en Ontvellingen verzacht en geneest men met 30 60 90 ct. POLITIENIEUWS. IJMUIDEN. Op verzoek van een der commissarissen van politie te 's-Gravenhage is Woensdag door de politie alhier aan boord van den stoomtrawler Joh N. Klein", IJM. 201, aangehouden zekere L P. G., verdacht van mishandeling van een gent van politie in den Haag, in vereeniging ge pleegd en waarvoor reeds eenige personen in et Huis van bewaring, zijn opgesloten. G. is, na hier voor den commissaris te zijn ge leid en verhoord, naar den Haag overgebracht. WIJKEROOG. De politie op Wijkeroog kreeg van de po litie te Zaandam bericht dal aldaar was aange houden zekere W. G., wegens vermoedelijke ver duistering van een rijwiel. De man verklaarde dit rijwiel gekocht te hebben van een rijwiel handelaar te Velsen voor f 8. W. G., een los werkman en een hier welbekend type, die den laatsten tijd in een logement te Beverwijk verblijft, is naar hier overgebracht en voor den commissaris geleid voor onderzoek Op Wijkeroog werd gisteren door de politie een driejarig meisje aangetroffen, dat verdwaald was. Later bleek de kleine in Velseroord thuis le hooren en kwamen de ouders het afhalen. Door de politie werd bekeurd de autobus houder A, H. de W.' alhier, die, zonder daartoe vergunning te hebben, bij de boot een stand plaats had ingenomen. INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redactie! Zeer gaarne zag ondergeteekende onderstaan de regelen in Uw blad opgenomen, bij voorbaat onzen dank. De Tooneelvereeniging „Voor Uw Naaste" le Velseroord, welke het vorige jaar meermalen met succes optrad, is voornemens in het a.s. seizoen meermalen een uitvoering te geven. Een tooneel- tuk heeft zij alweer in studie genomen, met hel doel dit in October a.s. op te voeren. Om nu met meer kracht te kunnen optreden, zouden wij hen, die genegenheid gevoelen voor tooneelspel, willen oproepen zich bij onze club aan te sluiten als werkend lid. En zij, die door toetre ding als donateur ons willen steunen, worden be- leefd verzocht zich ten spoedigste bij onderge- teekenden te willen opgeven. Zij kunnen de uit voeringen, tegen de laagst gestelde donatieprijs bijwonen. Hopende dat vele menschen te Vel seroord en omstreken aan onzen oproep gehooi zullen geven: Voor de Tooneelvereeniging „Voor Uw Naaste" Hoogachtend, A. E. Riessen, Voorzitter J. Donker, Secretaris, Achterstationsweg 37, Velseroord PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN Kamermuziek IJmuiden. Het ligt in het voornemen van het Comité tier Kamermuziek dezen winter wederom drie avonden te organisee- ren. Voor de heide eerste avonden zal getracht worden jte medewerking te verkrijgen van een bekend strijkkwar tet en een onzer eerste Hollandsche zangeressen. Indien er voldoende deelname be toond wordt, zal de 3e avond door een orkest gevuld worden. Hiertoe is echter de medewerking nooddg van alle nog niet lid zijnde muziekliefhebbers. Im mers het engageeren van een vol or kest gaat met groote geldelijke offers gepaard en het risico daaraan moet zooveel mogelijk te voren gedekt zijn. Om zooveel mogelijk aan de wen schen van de abonné's tegemoet te ko men zal het comité gaarne rekening houden met, voor 1 Oct. a.s., Kanaalstr. 69 schriftelijk kenbaar gemaakte ver langens wat betreft keuze van solisten, Wij hopen dat het ledental voldoende zal stijgen, opdat de te geven concerten ook dit jaar als een groot, succes aange merkt kunnen worden. Liefdadigheids-Uitvoering. Gisteravond had in Thalia de uitvoe ring plaats ten bate van de ramp te Borculo, door de vereengingen IJmui dens Mannenkoor, Kamermuziekver- ecniging „Kunstkring'' en Tooneelver eeniging „Varia" voor een zeer goed gevulde zaal. IJmuidens Mannenkoor bracht een viertal liederen ten gehoore, welke zeer goed werden gezongen, hoewel ei' nog flink gestudeerd zal moeten worden om de zang tot een nog meer beschaaf der hoogte te doen komen. De Kamer- muziekvereen. „Kunstkring" kwam met applaus op en bracht ten gehoore Helden der-Zee en Balletmuziek uit. de opera Faust. Uit het herhaalde applaus hebben wij kunnen opmaken dat de aanwezigen hebben genoten van beide stukken en onwillekeurig komt, de ge dachte op, zouden wij met het a.s. win terseizoen niet meer dergelijke avon den kunnen hebben. Men was zeer dankbaar gestemd, zoodat nog een toe- giftje gegeven werd, de bekende .Tubi- leum-Marsch. In de pauze kwam de directeur van IJmuidens Mannenkoor, de heer N. Gonlag op het podium en deelde mede dat het eenigszins vreemd zal hebben aangedaan dat deze uitvoering niet met een kort woord geopend is gewor den. Spr. deelde mede dat de Burge meester welke uitgenoodigd was, ver hinderd was geworden de uitvoering- bij te wonen. Spr. bracht verder woor den van dank aan de directie en ar- tiston van Thalia voor hun belanglooze medewerking, aan de gevers(sters) van de aardige artikelen welke tijdens het bal in een Amerikaanschen verkoop verkocht zullen worden en verder aan allen die belangloos hunne medewer king hebben gegeven om dezen avond te doen slagen en gaf verder het woord aan de Tooneelvereeniging Varia, dat een waardig slot- van dezen avond is geworden. Mej. A. Karreman, de heeren L. Boe- ree, A. H. Holtslag en Jacq Roza heb ben het voor ons bekende programma weer keurig gespeeld. Wij vonden den heer Boeree in zijn declamatie uitste kend, terwijl bot blijspel Intermezzo van den heer .1. B. Schuil door het trio Mej. KarremanBoereeHoltslag met korte woorden gezegd, af'was. Een wel verdiend applaus was hun deel. Hierna kregen wij nog eenige Caba- •etstukjes ten gehoore niet verdienste lijke begeleiding van mej. Peek, welke zeer aardig waren, waarna het hal be gon, waar wij geen gebruik van heb ben gemaakt en keerden ongeveer half twaalf huistoe met den indruk het was een aangename gezellige avond. Naar wij 'vernemen bedragen de ba ten van deze uitvoering ongeveer f 260. Verkooping. Bij de gisteren ten overstaan van no taris Dolleman krachtens rechtelijk bevel gehouden verkooping van het heerenhuis, genaamd „Mariaheuvel' aan de Kanaalstraat no. 1, werd dit perceel gekocht; door den heer J. M. Barneveld al'hier voor f 13701. Over de uitbreiding van den trei nenloop op het traject Haarlem-I.Tmui- den meldt Hl. Dbl. nog het volgende: Het aantal treinen dat met de nieu we dienstregeling dagelijks van Haar lem naar IJmuiden zal vertrekken be draagt 31. Op Zon- en feestdagen loopt er een tiental minder. Van de 31 trei nen stoppen er 10 niet te Velsen of rij den rechtstreeks, dus zonder overstap pen te Velsen van Haarlem naar IJmuiden. Aan de nieuwe halte IJmui den—Oost zullen dagelijks in genoem de richting 6 treinen stoppen. In omge keerde richting vertrekken 28 treinen, waarvan eveneens een tienatl recht streeks naar Haarlem rijden, dus zon der overstappen in Velsen. Van deze 28 stoppen er 9 aan de halte IJmuiden- Oost. Het totaal aantal treinen, dat in IJmuiden aankomt of van dit station vertrekt bedraagt omstreeks 65. Met Ingang van -den winterdienst zullen verkrijgbaar worden gesteld tienrittenboekjes voor buurtverkeer lie of Ille klasse Haarlem-IXniuidei of omgekeerd, kostende f 3.75 voor He en f 2.50 voor de Ille klasse. Ofschoon wij daaromtrent geen offi- cieele mededeelingen ontvingen geloo^ ven wij met vrij groote zekerheid te mogen aannemen, dat de aangebrachte wijzigingen den eersten stap beteeke nen op den weg tot een algeheeie reor ganisatie van de spoorverbinding Am sterdamI Jmuiden. Posterijen. De directeur van het Post- en Tele graafkantoor te IJmuiden maakt be kend, dat, ingaande 16 September a.s. de post-, telegraaf- en telefoondienstel' te Velseroord zullen worden vereenigd en dat de vcreenigde dienst zal worden uitgevoerd in het bestaande hulppost kantoor. Het vereenigde hulpkantoor te Vel seroord zal (ingaande 16 September a.s.) zijn geopend als volgt: werkd.: 8.30—12.— 2—3.30 5.30—7.30. Zon- en feestdagen: 89 voormidd. VELSEROORD - Tot. tijdelijk onderwijzer aan de openbare school te Egmond aan Zee is benoemd de heer J. van 't Veer alhier. VELSEN. Neutraal Velser Mannenkoor „Zanglusi". Men verzoekt ons te verwijzen naai de advertentie in dit. no. van bovenge noemde vereeniging, waarin zij te ken nen geeft, dat met het oog op het door haar te geven concert nieuwe leden kunnen worden aangenomen. Wij twij felen er niet aan of velen zullen zeer gaarnei onder de bekwame leiding van •haar directeur, den heer H, Pielage, hiervan gebruik maken. - In de week van 2329 Augustus zijn in deze gemeente twee gevallen van •oodvonk voorgekomen. Zondagmiddag zal in het park Velserbeek een openluchtsamenkomst worden gehouden, waarin als sprekers zullen optreden Ds. G. B. Westenburg van Beverwijk en Ds. W. S, van Leeuwen alhier. Met ingang van 1 September is een nieuwe dienstregeling ingegaan voor de 2de stoomponl, n.l. van 's morgens hall 9 tot 's avonds 6 uur, ter wijl verleden jaar de dienst een half uur later! begon en eindigde. - Bij een Donderdag te Beverwijk gehouden verkooping werd één woon huis met tuin en garage aan den Wij- kerslraatweg 307 alhier gekocht door den heer Joh. Eyking te Beverwijk voor f 9950. Donderdagavond werd naar Hl. Dbl. meldt, op den Wij kers tr aa.t weg te Wijkeroog de heer Z., wonende aldaar, aangereden door een wielrijdster uit Beverwijk. De oude heer kwam te val len en bezeerde zich aan handen en knieën; zijn pantalon was gehavend, terwijl van zijn rijwiel het achterwiel geheel kapot was. De schuld berustte echter bij den aangeredene, daar deze naar den verkeerden kant. uitweek. Door het bestuur van de Kinder- speeltuin-vereeniging „Velsen" is aan burgemeester en wethouders verzocht, ten behoeve van een speeltuin, een stukje grond in Velserbeek, achter het Hotel, beschikbaar te stellen. - Met ingang van 1 September heeft een reo ganhatie plaats gehad op het gebied van post- en telegraafdienst. Naar IJmuiden zijn overgeplaatst de be stellers: W. D. Baggerman, M. F. J. Steen- meyer, J. Broersen, P. J Heynis, M. Jurg, L. A. O. Stormmesand en W. Hoefakker. Naar Wijkeroog H. P. Lamers, M. Don kersloot, J Bergers en S. v. d. Htyden. Te Velsen blijven: G. Zonneveld, D. v. Heyst, Th. Hijnen en J. Duinker, de laatste als toegevoegde hulp van den kantoor houder. De bestelling te Velseroord tot de spoor baan zal van IJmuiden uit geschieden, die te Wijkeroog van het hulpkantoor aldaar uit De heer J. van Oemerden is benoemd tot waarnemend kantoorhouder te Velser oord. De reorganisatie geschiedt voor een belangrijk deel in naam der bezuiniging, maar of dit doel bereikt zal worden, daar mag nog wel een groot vraagteeken ge plaatst worden en of het publiek deze reorganisatie op den duur niet ten zeerste zal betreuren, dat is zelfs aan geen twijfel onderhevig. De bediening aan het loket laat veel te wenschen over, daar bijv. Vrijdagmiddag j.l. de eenig aanwezige ambtenaar langen tijd aan het telefoontoestel gebonden werd gehouden, terwijl er vrij wat publiek aan het loket met ongeduld stond te wachten. Veel menschen op Velseroord zullen hun correspondentie later dan nog toe ontvan gen. Op hunne stukken staat bijv. „Den heer P., Rijksstraatweg Velsen" Dezestuk ken komen te Velsen aan, maar de bestel lers kennen den geadresseerde en weten, dat ze te Velseroord thuis behooren, dus de bestelling heeft geen vertraging. Nu moeten die stukken in het vervolg eerst naar IJmuiden gezonden worden, liefst na te Velsen van de aanwijzing Ve|. voorzien te zijn, en van daar wor?0^ naar hunne bestemming gebracht De heer Kee, organist in de Luthersche Kerk te Amsterdam heeft n derdagavond in de Oer. Kerk san h Koningsweg een zeer goed geslaagd 0r„ f concert gegeven. Er waren naar schJ tusschen 250 en 300 menschen aanw die zeker allen zeer tevreden overal* gehoorde zullen geweest zijn. De buurtvereniging Kanaalkade"i Wijkeroog mag dan buiten de berekeJ den Koninginnedag ongemerkt hebben li voorbijgaan, de op Donderdagavond gehouden jaarvergadering is er een gewJ. die een zeer feestelijk karakter droeg duurde met permissie tot 2 uurenmuzi.; zang en dans speelden gewichtiger rol d de notulen. In den nacht van Maandag Dinsdag j.l. reed de heer V. te WjjL oog met zijn auto, waarin 2 p-»*— 1 van Amsterdam langs het Noord^ kanaal naar Velsen. In den Velser rw der gekomen kreeg de auto oor* wachts een hevigen schok, waardooa heer V. het stuur kwijt raakte cii auto in de wegsloot terecht kwam. De inzittenden bekwamen zoo m als geen letsel, maar van den auï •brak aan ééne zijde alle ruiten. Hetri tuig heeft dien nacht in de sloot gej geerd terwijl de drie heeren naar hu moesten wandelen. Woensdagmiddag heeft een goZs i schap van ruim 100 onderwijzers onderwijzeressen uit Velsen en omsti ken een excursie naar het Hoogova bedrijf gemaakt. Door buitengewone omstandig den kan het concert, dat de HanJ ka.pel „De Eendracht1' a.s. Zonda Sopt. in het park van „Concordia" geven, niet doorgaan, De door de Winkeliersvereenigi| „Wijkeroog" uitgeschreven wedstrijd hebben den volgenden uitslag Ballonwedstrijd. No. 1139 gevonden op Schiermoiml oog, le prijs; No. 118 gevonden op Aa land, 2e prijs; No. 624 gevonden Sint Anna Parochie, 3e prijs. Het vinden van omgekeerde letters Bij loting moesten hier de prijzen to gekend worden: le prijs Burger, Koningsweg, 2de Lokhorst, Wijker straat weg, 3de pr, Swartz, Driehuizerweg, 4de pr. i\] van Heyst, Wijkerstraatweg. Oplossing van het kruiswoordraaiuj lste pijs J. van Roozendaal, 2de Van Coezand, 3de p. P. Schweitzer. Ook hier moest de toekenning prijzen hij loting plaats hebben. Burgerlijke Stand Velsen. Geboren: A. Prins—Baks, .an der FangeEnseler, d.; P.Pr Krab, 2 cl.; A. M. Bleijendaal—van teren, d.; J. A. Verwer—Iseijendeki z. en d.; G. BoschMeij, d. Ondertrouwd: Gerard Fofi lf! en Jannetje Brandsen; Jacob Prins [m Wijntje Geerlofs; Frederik Caret i pers en Ida Catharina Nije; Jai driesse en Johanne Kempe; Hernia Thcodorus van Niekerken en JohnBo Maria Hendrika Dreijer; Cornelishc ter en Jannetje van den Doel; Leoa|ro dus Willebrordus Boeree en Adri Karreman; Johannes de Jong enx van Beusekom. "n Getrouwd: Klaas Pier de J Iw en Johanna Arnolda Maria Wenli Cornells Boeter en Klazina Gil Stellingwerf; Job Smit en Trijntjeiun Leeuwen; Teunis Cornelis de Boe! Vis Guurtje Visser. 'P SANTPOORT De bazar ten bate van hetWj fonds der R.K. kerk mag als gofl slaagd beschouwd worden. Vooral tweeden dag was het bezoek groo kan dan ook een flink bedrag afgedragen. De melkprijs is hier roet Huil per L. verhoogd en nu gebracht oh» cent. n Bij het Hollandsch Bloemt- huis Hobaho en de Coöp. Veilig y|| eeniging van Bloembollepkwe« H. B. G. zijn in de maand Juli een P bloembollen ter veiling aang&J door een persoon die aan het een- bouw opgaf genaamd te zijn r.- hout en aan het andere gebouw j-k meer, beiden te Heemstede. Doo^ doelde persoon werd telkens een tuur over gelegd waarop de bollen den aangegeven als zijnde vaD. soorten Mr. Van der Hoef, Pt som en Electra (dubbele tulpenj- N, De H. B. G. betaalde niets uit a» zaen xia.eu meeü. ucit iu i*1-- J Vermeer als bollenkweker beken-1 De Hobaho betaalde aao iet I

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 6