„De Faam" Najaars-Coileci Deukhoeden Dophoeden Eng. Petten Laken Pettei Heeren Mode Hoeden en Petten Magazijnen. TREKVOGELS. Visschery en Scheepvaart Hoestsiropen voor Kinderen Pieterlje rao der Velde Jaeger, Baaien en Flanellen WEES SLIM GEBRUIK GLIM JULIAN AKADE 68. C. ADMIRAAL. No. 496 G. W. BLIJDORP ONZE zijn thans complei Pull Overs 15.00(oli Wollen Vesten Eng. Truien 1100Wl Belg. Manstruien Joh. de Waard Herijk van Maten en Gewichten. Wij herinneren belanghebbenden, dat vóór October van dit jaar alle maten en gewichten, op gevaar van straf, moeten voorzien zijn van de let ter b. Voor degenen, die tot nog toe verzuimd hebben in de laatste twee jaren te laten herijken bestaat daartoe alsnog gelegenheid des Maandags en des Vrijdags van 9.30 tot 3.30 uur aan het IJkkantoor te Amsterdam, Brouwersgracht no. 276. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN Naar aanleiding; van het, in enkele bladen voorkomende bericht, waarin sprake is dat het niet de regeling aan den kant wel eenigen tijd zal duren, al vorens ze in werking kan treden, deelt men ons, van welingelichte zijde mede, dat dit bericht geheel onjuist is. Wij kunnen integendeel mededeeler. dat de overeenkomst door de Vereeni- ging van Reeders en door de Vereeni- ging van kleine Reeders is goedge keurd en geteekend, terwijl ook de fac- loors, voorzoover die in aanmerking komen, geteekend hebben. Zeer waarschijnlijk zal nu a.s. Maan dag de commisssie, belast met de uit voering van de reorganisatie in het ha venbedrijf, bestaande uit de heeren Schneiders, Koster, Polderman, Dam me en van der Steen bijeenkomen, in welke vergadering de heer Schilling officieel benoemd zal worden. De be doeling is dat de heer Schilling deze week de voorbereidende werkzaamhe den zal verrichten, om de regeling op Maandag 28 September a.s. in werking te doen treden. VELSEN V. H. B. S. V. Op de Vrijdagmiddag gehouden, eer ste algemeene ledenvergadering van dit vereenigingsjaar werd tot nieuw bestuur gekozen: C. P. Smit, voorzitter; II. Donkers, secretaris; D. Vis, penning meester; T. VVagenaar, vice-voorzitter; herkozen werd J. de Nobel Jr., 2de se cretaris. Nadat de rondvraag gehouden was sprak de heer Smit eenige woorden van dank tot het aftredend bestuur, inzonderheid tot den oud-voorzitter, den heer M. J. van der Plas, die in liet afgeloopen jaar de voorzittershamer gezwaaid heeft tot heil van de Velser H. B. S.-Vereeniging. De grenswijziging. Voor eenige dagen deelden wij mede, dat de nieuwe minister van bin- nenlandsche zaken, jhr. de Geer, in verband met een aangelegenheid die zijdelings met de grensregeling van Haarlem te maken heeft de toezeg ging gedaan had, dat die grensregeling voor 1 Januari 1926 tot stand zou ko men. Nader vernemen wij evenwel, dat er een veranderingin den stand van za ken is gekomen. Het is namelijk wat de heffing der belastingen betreft, onmo gelijk gebleken de grenswijziging te doen ingaan op 1 Januari 1926. Nu is bet de bedoeling van den minister, dat de grenswijziging in werking zal tre den op 1 Maart 1926, dus 2 maanden later. Bedoelde toezegging is door den mi uister gedaan aan het college van B. en W. van Haarlem, dat eenige dagen geleden naai* Den Haag is gegaan, om op een spoedige behandeling van het wetsontwerp aan te 'dringen. Een nog belangrijker toezegging is evenwel aan ons gemeentebestuur ge daan. Namelijk dat een kleine tech nische verandering uitgesloten het wetsontwerp door de nieuwe regeering ongewijzigd gelaten wordt. Uit de memorie van antwoord, die binnenkort zal verschijnen, zal dit ook blijken. Daaruit is dus af te leiden, dat de actie van het anti-annexatie-comité te Heemstede, den nieuwen minister niet bewogen heeft om met een kleiner plan to komen. Hl. Dbl. De Hondenkwestie. Naar wij vernemen heeft de commis sie welke een adresbeweging op touw heeft gezet, om wijziging in de Honden- Verordening te verkrijgen, naar aan leiding van het voorstel van den heer Tusenius in de laatstgehouden raads zitting, waarop B. en W. prae-advies zullen uitbrengen, besloten de adresbe weging krachtig voorttezetten. Getrouwd: H. Th. v. Niekerken en J. M. H. Dreijer; L. W. Boeree en A. KarremanC. Koster en J. v. d. Doel; J. Prins en W. Geerlofs; G. Foppen en J. Brandsen; L. J. Kroone en C. Visser. SANTPOORT. De heer H. Kniese van hier is aan gesteld tot agent van politie te Amster dam. De Kerklaan, de verhindïngsvoet- weg tussdhen Provinciaal Ziekenhuis, Jan Gijsenvaart en Oud-Schoten, is reeds zes achtereenvolgende avonden in diepe duisternis gehuld'. Juist bij den spoorovergang is het zoo onontbeerlijke lichtpunt gedoofd en aldus de Kenm. Ed. tot heden nog niet voorzien, zoodat men niet kan zien of de afsluitboomen omhoog, dan wel neergelaten zijn. Een tiental bewoners daar ter plaat se benevens een tamelijk druk verkeer worden bierdoor ernstig gedupeerd. We zijn er niet op verbeterd, nu in plaats van het P. E. N. de lichtcontrole en reparatuur aan Velsen's gasbedrijf is overgegaan. De Haarlemsche rechtbank beeft inzake bet appèl van W. H. B., koop man alhier, terzake overtreding van art. 46der Alg. Politieverordening van Velsen, het vonnis van den kanton rechter bevestigd. Hedenmiddag 3,30 uur speelt „Trekvogels" een vriendschappelijken wedstrijd tegen „Ulysses 1 op haar terrein achter de Hoogovens, Trekvogels zal met eenige nieuwe krachten in het veld verschijnen, hetgeen, naar wij hopen, een versterking zal blijken te zijn. Stevig aangepakt Trekvogels, toon U het eerste klasseschap waardig! WATERSTAND IJMUIDEN. Sept. 1925 H. water L. water Dagen v.tu. n.m. v.ra. n.sa. 20 4.19 4.38 0.13 0.22 2.03 21 4.52 5.10 0.44 0.52 2.35 22 5.25 5.42 1.15 1.23 3.07 23 6.01 6.20 1.47 1.58 24 6.43 7.02 2.22 234 25 E.K 7.35 8.01 3.00 3.19 26 8.39 9.15 3.54 4.22 Oeen Zomertijd. Mfinhardt's Borsthoningsiroop Mijnf ijnhardt's Thijmslroop Anga-siroop (ook bij Kinkhoest). Bij Apothekers en.Oroglstea 381 f 0.60 f 0.75 .1 Ui SPORT. Burgerlijke Stand Velsen. Geboren: C. E. van Ginnekon— Warmerhooven, d.; J. M. Uytendaal-v. Schooten, z.; E. van OsSchaap, z.; C. M. Warmerho ven-Terhorst, d.; C. G. ScholVeldman, d. On dertrou wd R. Slikker en E. Hoenderdos; A. J. v. d. Wees en M. K. Rijke; P. Halerbeek en G. J. Kleiman, W. J. Stek en G. M. Ruig; G. J. Voer man en II. Basstra; H. Visser en M. Ol denburg; D. v. Noordenne en J. Scliol- der; A. P. Brouwer en J. Giiekspoor. VOETBAL. Tyssen naar Stormvogels. Naar wij vernemen, komt Tyssen, de bekende 't Gooi-keeper, in het komend seizoen voor Stormvogels uit. STORMVOGELS—EXCELSIOR. Zooals men onder de officiëele mededeelingen van Stormvogels heeft kunnen lezen, speelt onze plaatselijke vereeniging morgen een vriendschap pelijken wedstrijd tegen Excelsior. Over het ge heei vallen dergelijke ontmoetingen niet bijster in de smaak en we kunnen ons zulks volkomen be. grijpen, aangezien de spelers er doorgaans maar wat van maken. Het komt ons echter voor, dat de kamp van morgen op dezen regel een uitzondering zal maken, daar de Stormvogels-spelers dezen wedstrijd wel degelijk als een OEFEN-wedstrijd zullen beschouwen en niet als een genoegelijke tijdpasseering alleen. De ontmoeting tegen R. C. H. heeft doen zien, dat het Stormvogels-team er nog lang niet „in" is. Moesten we vroeger wel eens meer op de min der groote homogeniteit der ploeg wijzen, steeds echter konden we tegelijkertijd een of meer indi- vidueele lichtpunten aanwijzen. De vorige week ook zelfs daar niets van. Wil Stormvogels zich ook dit seizoen weer onder de sterke clubs scha- ren, dan dient in de allereerste plaats gezorgd te worden, dat het elftal wat meer een geheel vormen. En daarvoor leent o.a. een oefenwed strijd zich uitstekend, d.w.z., dan, wanneer men het maken van goals als bijzaak beschouwt, het verkrijgen van de zoo noodige eenheid als hoofdzaak. Zooals hieronder uit de opstelling blijkt, heeft men de verdediging gelaten, zooals ze Zondag j.l. was. Omtrent een zeker systeem van verdedigen kan men van meening verschillen, doch een sy steemloos verdedigingsspel, zooals Stormvogels tegen R. C. H. speelde, zal zeker geen verdedigers vinden. Aan Koster c.s. nu de taak te toonen, dat zij ook nog wel anders kunnen. Deze oefenwed strijd biedt voorts den half-backs een schoone ge legenheid zich op beter „plaatsen" toe te leggen, In de voorhoede zijn nogal wijzigingen aange bracht. Zoo zien we Blinkhoff Sr. op de rechts buitenplaats. We hebben hem daar reeds eer zien spelen en konden toen naar waarheid getuigen, dat zijn prestaties niet tegenvielen. Alleen leken zijn voorzetten nog te veel op schoten. Aan de andere zijde staat Boekelaar. Een ieder, die de zen speler in de tweede helft tegen R. C. H. op deze plaats heeft zien spelen, zal moeten toege ven, dat hij hier stukken beter voldoet dan als binnenspeler. Asbeck heeft nu het veld moeten ruimen en vooral na zijn spel van Zondag j.l. kunnen we zulks volkomen begrijpen, Oldenburg vervangt Visser, die in Utrecht speelt. Van Oldenburg als binnenspeler zijn we nimmer een groot bewonderaar geweest. Mogelijk als hij er zich nu eens op toelegde wat minder aan acrobatiek en „mooi-spel" te doen en wat meer zijn vleugels aan 't werk te zetten, dat zijn prestaties nog meevallen. Als binnenspelers treden op twee jonge krach ten. Van beide hebben we meermalen goede din gen gezien, zoodat we ook thans het beste er van willen hopen. Tenslotte geven we hieronder de samenstelling van het Stormvogels-elftal: Tyssen Haak Koster Struys Snoeks Bakker Blinkhoff, Van Strien, Oldenburg, v. d. Velde, Boekelaar. V. S. v.—E. V. C. V. S. V. heeft haar eerste nederlaag te pakken en daardoor een paar zeer kostbare puntjes ver speeld. Bekijken we de zaak niet al te verkeerd, dan komt het ons voor, dat zoowel V. S. V. als Helder ernstige candidaten voor den eeretitel zijn en nu moge 't waar zijn, dat twee verliespunten twee verliespunteii zijn, in verband met boven staande komt het er zeer zeker ernstig op aan tegen welke club men ze verspeelt. Daarom zou het V. S. V. in de toekomst wel eens duur kun nen komen te staan, dat v, d. Wint de toegeken de penalty niet benut heeft. Dat V. S. V. zwakker is dan Helder zouden wij, al is er met 2—1 verloren, niet gaarne beweren. Het elftal der Velseroorders toch was door het ontbreken van de Witte en Van Zutphen geducht gehandicapt, vooral nu daardoor bovendien het elftal tal van wijzigingen onderging. Morgen komt JE. V. C. uit Edam op bezoek., Wij rekenen stellig op de eerste overwinning, V.. V.Vttl j L 1 i.-' Q.rtlfe. VISSCHERIJ. De stoomdrifter „Hibernia", IJM. 326, die Vrijdagmorgen ter visscherij vertrok, keerde eenigen tijd later weer terug wegens keteldefect. Ten bewijze van de connecties, die de handel hier ter plaatse heeft, om alle aangebrachte visch tot de volle waarde te kunnen plaatsen kan het volgende dienen. Te Scheveningen werd dezer dagen aangebracht een steun van 80 K.G. en aldaar verkocht, naar men zegt voor f 100. In elk geval de kooper zond de visch in consignatie naar de hal te IJmuiden en ontving daar den volgenden dag voor dezelfde steur f 160. De stoomtrawler „Freia", IJM. 142, kwam deze week binnen wegens machineschade. Deze week moest een trawler gerepareerd worden, die op denzelfden dag nog varen moest. De mannen meenden, des avonds om 9 uur, het vertrek wel tot den volgenden dag te kunnen uitstellen en weigerden dus. De betrokken maat schappij, de V. E. M., kwam echter met ander personeel en het bleek, dat in strijd met hetgeen vele meenen, omtrent het uur van vertrek niets bepaald is in het collectief contract, zoodat deze weigering de mannen niet alleen hun boot, maar bovendien ook nog de 7 dagen gage als boete kost. Het Hospitaal-Kerkschip „De Hoop" is op nieuw naar zee vertrokken. Évenals de vorige reis zijn aan boord Dr. van Asperen uit Overveen voor medische hulp en de heer Martens uit Am sterdam als geestelijke. Reeds meermalen is, door de betrokken industriën, de aandacht er op gevestigd dat de bestaande electrische hijschkraan aan de vis- schershaven te klein is en op een ongeschikte plaats is opgesteld. Terwijl toch zeer veel reparaties voorkomen, die het verwijderen en plaatsen van stoomketels noodig maken, die overigens wel hier ter plaatse kunnen geschieden, wegen deze dikwijls meer dan 20 ton, het maximum hefvermogen der kraan. Dikwijls moeten daarom de schepen juist naai Amsterdam, of wel, men waagt het er op. Wat de plaats betreft, wijzen we er op dat de kraan aan het uiteinde der fabrieken staan, in de plaats van het midden. De Industriëele Maatschappij „Hera", wien deze zaken veel aangaan, paste Vrijdag een ander middel toe. Voor het plaatsen van den ketel in de „Plutos", welke ketel 29 ton weegt, had zij een drijvende bok uit Amsterdam laten komen, die vlak voor de fabriek dat werk verrichtte. Wil het Rijk dus eenheid in het bedrijf, dan zal ze daarin moeten voorzien. In visscherijkringen bestond deze week een groote levendigheid, in verband met besommin gen, die deden denken aan vroegere gouden jaren. J)e visch was duur, de reizen kort en de vangsten groot. Toen echter in het midden der week de aanvoer groot bleef, daalde de prijzen, waarde ook de besommingen daalden. We hebben de resultaten eens nagerekend, voor wat betreft de binnenkomende schepen van Vrijdag 11 tot en met Donderdag 17 September. Van de 142 sche den, die in die week de visscherij uitoefenden, cwamen er binnen 108, wat wijst op een gemid delde reisduur van 8 dagen, uit en thuis. Zij be- somden te samen f 321726, dus gemiddeld f 2979. Het schommelen der prijzen ziet men uitgedrukt in het verschil, dat bij ongeveer gelijke, gemid delde vangst, 27 booten op Zaterdag f 77407 ont vingen, op Maandag 25 booten f 90824 en op Donderdag 19 booten f 40427. Anseele, Belgisch minister van spoorwegen en marine, is aan boord van de Zinnia, een be wakingsschip voor de vischvangst, dat tot een klein kruisertje ingericht is, een tocht naar de Iersche wateren gaan maken. De mislukking van het haringseizoen Engeland weerspiegelt zich in den uitvoer van gerookte en gekaakte haring uit Yarmouth en Lowestoft. Van 3 Juli tot 31 Augustus zijn slechts 37.700 vaten naar het buitenland verzonden tegen 856.422 tot 31 Augustus 1924 en 410.463 tot 31 Augustus 1923, De op 11 April in Berlijn onderteekende overeenkomst tusschen Duitschland en Noorwe gen betreffende de invoering van verdragsrechten voor bepaalde Noorsche vischconserven in olie, werd geratificeerd. De overhandiging van de rati ficatie-oorkonden heeft gisteren te Berlijn plaats gehad. De stoomtrawler Albatros IJ.M, 191, kwam gisteravond weer terug, wegens keteldefect. IJmuiden. Aangekomen 17 Sept.: Stentor, sleep boot, Vlaardingen. Gedurende de week van 10 tot en met 16 September 1925 kwamen de navolgende vaartui gen alhier aan den afslag. 94 stoomtrawlers, 1 Engelsche stoomdrifter, 4 motorharingloggers, 5 zeilharingloggers en 155 kustvisschers. De besommingen waren als volgt: Stoomtrawlers van f 8161 tot f 1417; motorha- ringlogger van f 7942 tot f 6016; zeilharingloggers van f 7937 tot f 1615; Engelsche stoomdrifter f 6008, terwijl de kustvisschers f 11431,18 besom- den. De aanvoer bestond uit 965.772 K.G. Trawl- visch, 1513 kantjes gezouten haring en 863 man den versche haring. De totaal opbrengst bedroeg i 371.051.52. k De beide laatste dagen is er weer eenige aanvoer van versche haring. Telkens kwamen eenige drifters binnen, waarbij er waren met zeer groote vangsten. SCHEEPVAART. IJmuiden. Vertrokken 17 Sept.: Bernhard Blumenfeld, st., Hoek van Holland, om te bunke ren; De Hoop, hospitaal-kerkschip, Noordzee. Aangekomen 17 Sept.: Titan, Duitsche sleep boot, Noordzee. Velsen. Aangekomen 18 Sept. Argo, st., Ar changel, papierhout, Papierfabriek. Vertrokken 17 Sept.: Venus, st., Blyth, ledig. WITTE KRUIS Stel niet uit lid te worden van het Witte Kruis tot dit noodig is. Ziekte komt onverwachts, het noodlidmaat- schap kost u dan f 4.—. Voor t 1.50 Contributie per jaar dus 3 cent per week is men lid en heeft dan recht op kostelooze hulp van een der wijkzusters en tevens gebruik van ver- pleegmateriaal. Opgave van lidmaatschap gelieTe men te richten aan den Administrateur den heer J. Woltman, Trompstraat 103 te Velseroord. Heden overleed tot onze droefheid onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder, Mejuffrouw Wed. v. Kors Dekker Sr. in den ouderdom van 78 jaar. Kors Dekker Jr. J. Dekker—van Nek J. W. K. Dekker M. DekkerNotmeijer Wed. P. Ligihart- Dekker P. C. Schenk—Dekker D. Schenk Klein- en Achterkleinkinderen Velseroord, 18 September 1925 Trompstraat 87. Eenige en algem. kennisgeving. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag a.s. des nam. 2 uur op de Algemeene Begraafplaats te ifmuiden. De Harmonie Vereeniging „KUNST NA ARBEIDie Vel seroord, brengt langs dezen weg haar harteljken dank aan allen, die bij de gehouden rondgangen, de collecte zoo deden slagen, dat het korps thans in het bezit is ge komen van 3 nieuwe instrumenten. Het Bestuur. 't Vertrouwdste adres in den ganschen omtrek. HET EENIGE ADRES VOOR TE IJMUIDEN IS Speciaal ingericht voor directe af levering tegen sterk concurreerende prijzen en accurate uitvoering vol gent voorschrift van H.H. Oogartsen Aanbevelend, OPTICIEN, Telefonisch aangesloten onder Zeilmakerij en handel in SCHEEPSBEHOEFTEN. BIK- EN ARNOLDKADE 26-27. Schitterend is onze keuze 14.50 lot 11 10.75 toll, 3.50 ttl Ij Alleen kwaliteiten waarvan voor klem kan worden ingestaan. 4.50 tol 1. 14 50 teil 11.75 loll Onze collecties: Overhemden, Zelfstrikkers, 1 Handschoenen, Heeren OnderkhA Regenjassen, Heeren-fekken Motor-jekkers Kinder Truien, Kinder Vesltr, Alpina Mutsen enz. enz,, zijni ie overtreffen. Aanbevelend, Kanaalstraat C 22 24 - Telej. I' 1

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 2