V. I. 0. s. TREKVOGELS. IJ. V. V. STORMVOGELS V. S- V. Courantenbezorger Wegensplaa tsgebrek A. 8. GROEN, Naaister Naaimeisjes Nachtstoker Bovenhuis een Muis flinke Dienstbode Zit-Slaapkamer Vervormen Dameshoeden Veranderen Bontwerken G. Schaaf, IJmuiden. Zit- en Slaapkamer Kosthuis. Kost en inwoning Kamers HEEREN MODEMAGAZIJNEN Afdeeling Kinder Artikelen. TRICOT PAKJES, TRUIEN „PULL OVERS" JOH. DE WAARD. utt beltuur van dl afd, Velsen van 'ftnlrial Omootichap van Kinder. ,|in«. en Vacantiekoloniei heeft L ten bate van de kas der afdeeling 'jjn loop der volgende maand een .«iljeidag te houden. Als de opbrengst loslaat, zullen 10 kinderen ter najaars 'j.ging worden uitgezonden. Inmiddels ,|0Or oen gemeeme-geneesk 32 kinderen alleen van de laagste \en der verschillende scholen firsverpleging opgegeven, zoodat lang 1,11e kinderen, die daarvoor in aan- komen, kunnen worden uitge- Jm, Het bestuur overweegt nog, meldt pdj., binnenkort een muziekavond te waarvoor reeds een aanbieding van orkestje is ingekomen. Herhaaldelijk wordt gewaarschuwd ',i het gevaarlijke van vasthouden aan tl| doch nog altijd weer worden er «iiin gevonden die zich hieraan niet [(lll Zoo ook weer Vrijdagavond. In pórverilaan te Wijkeroog reed naar meldt, een vrachtauto met een matig «ilje, een jongen hield zich hier aan bliep eerst even mee doch ging er i«n hangen. Toen hij er weer af kon hij 't niet meer beloopen en i pp de straat, waarbij hij zijn knieën pilcht vrij ernstig verwondde. De N. Haarl. Ct. deelt mede, dat het I door ons overgenomen bericht uit „tmerland, als zouden de R. Katholie op Wijkeroog een eigen kinderspeel (ln stichten, uit de lucht 'gegrepen is Jit er geen Roomsche speeltuin komen Arbeidsbemiddeling Velsen. werkloos ingeschreven 10 Sept. 1925. schilders, 5 timmerlieden, 3 metselaars, iichinale houtbewerker, 6 bankwerkers, «leur, 1 kuiper, 2 kantoorbedienden, Rljkslandbouwwlnterachool te Schagen. tij het op 21 September j 1. gehouden lillngsexamcn voor da eerste klasse igden de heeren K. Ruys Kzn. en A. I. i Splunter, alhier. De lessen zullen morgen magen. -De Reslauratiebazar, (R. E. S. B. A) Iks van 24—26 September gehouden worden in het gebouw „Concordia" te jkeroog zal Donderdag 24 September liddags te 3 uur geopend worden Het Eerecomilé wordt gevormd door ■vr, C. M. Boreel van Hogelanden—Jvr. ii Weede; Mevr. Dr. O. Hanneman—Van genMevr. Ds. C. van Leeuwen—Van jkjJ.Deinum, hoofd der school met den ijtol en J. Smit, Procuratiehouder der ipltrfabrleken Van Oelder Zonen. Hel uitvoerend Comité bestaat uit de wen: C Oderkerk, de Jager, P. van uien, Th. W. Deinum, C. J. van Oost, A. Bos, T. Heida, P. de Jong, S. Luttik ij, v. d. Siuijs. De opbrengst van den bazar zal deels enen tot hoog noodzakelijke restauratie n hel orgel in de Ned. Herv. Kerk ander lol slijving van de Kerkvoogdijkas De Commissie heeft een groot aantal ienkingen in geld en goederen ontvan- zoodat de onderneming een succes [looft te worden. - De heer Van Zoest, hoofd van school i, zil dezen winter de land en tuinbouwers te: in de gelegenheid stellen hun vak ais uit te breiden. Bij genoegzame deel IJl! word! in Velsen door hem een Land Diwcnrius opgericht, voor personen boven de 15 jaar. Zoowel arbeiders als boeren zoons kunnen tegen betaling van een schoolgeld van f 2 50 de lessen volgen terwijl minvermogenden van betaling wor den vrijgsteld. De lessen worden gegeven gedurende 6 wintermaanden October—Maart 2 avonden per week en zullen handelen over veeken nis, grondbewerking, bemesting en veevoeding. Wie plan heeft de lessen te volgen, kan zich daarvoor opgeven vóór 1 October te Driehuis, Zeeweg H. 194. Aan hetzelfde adres kan men zich opgeven voor het vol gen van een tuinbouwcursus, waar voor een zelfde schoolgeld, als boven, les zal gegeven worden o.a. ingroenteteelt, fruitteelt, bloembollenteelt, bemesting en grondbewerking. Bevorderd tot lsten monteur aan de R. E. W. te IJmuiden de 2de monteurs A. Lankhaar, J. Kuiper, J. Houtgraaf en H. de Wilde. SANTPOORT Ten overstaan van Notaris B. M. Serné te Haarlem, werd Vrijdag in Hotel „De Weiman" in het openbaar verkocht een dubbel huis, schuur, bergplaats, zeer ge schikt voor garage en erf, benevens een perceel bouwterrein aan den Hagelingerweg te Santpoort, gemeente Velsen, groot 7 aren 90 centiaren en groot 1 are 53 centiaren. Kooper werd de heer B. Witteman, alhier voor f 9661. Als zijnde de laagste inschrijver is aan den heer P. de Boer van hier gegund bouw van een woon en winkelhuis voor rekening van den Heer Oraman te Driehuis. te 2 uur, te 12 uur vordt na- V. S. V. II—E. G. K. I V. S. V. Ill—E. G. K. II Reisgelegenheid voor het 1ste elftal der bekend gemaakt. De aangeschreven spelers denken er wel aan, uiterlijk Vrijdags bericht van verhindering te zen den aan het Secretariaat. Des Maandags 8 uur vergadering der elftal commissie en van het bestuur in het clublokaal, H.H. Supporters, die Zondag de reis naar Purmer- end wenschen mede te maken wenden zich hier voor tot de Supporters-vereeniging ,,Rood-Wit", secretaris Jac. Snijders, Kalverstraat, Velseroord, 1—2. 2—1. Uitslag van Zaterdag 19 September: G. S. C. I—V. I. O, S. I V. I. O. S. IIKennemerland II Voor Zaterdag is vastgesteld: V. I. O. S. II—Hamit I 3 uur. Contributie afdracht eiken Zaterdag van 7 tot uur, uur, bij P. Visser, President Krugerstraat 24. Voor het le elftal is wedstrijd aangevraagd. Zateïdag-Voelbal. Uitslagen van Zaterdag 19 September: Trekvogels IUlysses comb. H, A. M. I. T.Trekvogels II Voor Zaterdag a.s. zullen vriendschappelijke wedstrijden worden aangevraagd. 10- 4—2. Wanneer eenige jaren terug de winter naderde, was de Commissie voor Winter lezingen, welke gehouden werden in de Ned. Herv. Kerk, paraat. Deze commissie is echter reeds lang ter ziele, zoodat we het reeds geruimen lijd zonder deze lezingen moesten stellen. Thans schijnt het, dat we dezen winter weer in het bezit er vin gesteld zullen wor den. Het initiatief daartoe gaat uit van de Vereeniging van Vrijzinnige Hervormden. Het ligt in de bedoeling minstens twee lezingen le houden, welk aantal zeker uitgebreid wordt, wanneer de financiën zulks toelaten. En waar er op de circu- leerende lijst vrij druk geteekend werd, bestaat daarop veel kans. Een fietsendief heelt Zaterdag zijn slag geslagen. Na eerst uit een bergplaats een stalen ros gestolen te hebben, nam hij „en passant" een voor een villa staand vehikel mee. Men zij gewaarschuwd I OFFICIEELE MEDEDEEL1NGEN. Uitslagen j,l. Zondag gespeelde wedstrijden. Stormvogels IExcelsior 12 Haarlem IIStormvogels II 13 SpaarndamStormvogels III 22 Stormvogels IV—R. C. H. V 3—3 Spaarndam IIStormvogels V 15 A.s, Zondag wordt gespeeld: STORMVOGELS I—D. F. C. te 2 uur. AJAX III—STORMVOGELS II te 2 uur. AURORA II—STORMVOGELS IV te 10 uur. Overige elftallen geen competitiewedstrijden. Afgevoerd van de spelerslijst: N. de Waard, C, Zwart en J. v. Toor, allen wegens wangedrag en J. PI. Gorter wegens verhuizing. Secretariaat Velserduinerbuurtweg 298. Uitslagen van Zondag 20 September: V. S. V. I—E. V. C. 3—1 V. S. V. II—Haarlem 5 4—2 Voor Zondag a.s. zijn vastgesteld: PURMERSTEIN—V. S. V.. in Purmerend. VOETBAL. Stormvogels—Excelsior 1—2 Doordat Snoeks bericht van verhindering had gezonden, Kosler en Visser met een der keurelftallen in Utrecht meespeelden en men het tweede elftal niet al te zeer wilde verzwakken, bracht Stormvogels een niet al te sterk elftal in 't veld. Dit elftal heeft tegen het eveneens niet vol ledige Excelsior met 2—1 verloren, doch de nederlaag zou ongetwijfeld grooter zijn geweest wanneer Thyssen, de nieuwe Stormvogels-doelman, niet zoo voortreffe lijk zijn heiligdom had verdedigd Voor de rust vooral heeft hij zich schitterend ge weerd. Op gewaagde wijze greep l ij eeni ge malen den bal voor der tegenstanders voelen weg, aldus senigc zekere doelpunten voorkomend. Het komt ons voor, dat met deztn doelman Stormvogels het nieuwe seizoen gerust kan tegemoet gaan. Na Thijssen noemen wij direct Haak. Het aantal keeren, dal deze redding heeft gebracht, is zeer groot. Hij stelde zich steeds tactisch op, waardoor hij een groot deel van de Exceisior-voorhoede belieersch- te. Bakker kon niet in zijn schaduw staan, al verrichtte hij ook na de rust geen on verdienstelijk werk. Wal ons echter weer opviel, is, dat Bakker niet voldoende links kan trappen, wat vooreen linkshalf back welke plaats hij toch waarschijnlijk weer moet bezel- zeiten met het oog op hel plaatsen toch een eerste vereischte is In de middenlinie debuteerden als half backs de Boer uit het 3e elftal en Asbeck. Laatstgenoemde toonde zicli op deze plaats nog niet al te zeer thuis, terwijl het debuut van de Boer niet tegenviel. Slruys speelde spil en kon ons hier, vooral na de rusl zeer bekoren. Hij zotte toen in tegen stelling met de eerste helft, toen hij Boeke laar absoluut negeerde beide vleugels aan het werk en onderbrak menigen aan val. Met dit feit voor oogen en speciaal met het oog op hetgeen we hierboven over het links trappen van Bakker schreven, lijkt ons een halfbacklinie Bakker Slruys Snoek- sterker dan Struys-Snoeks- Bakker (beide van rechts naar links'. De voorhoede heeft maar matig vol doening geschonken. Zooals de zaken er Zondag voorstonden, behoefde men geen ingewijde te zijn om te begrijpen, dat de St. elfialcommissie naar een bruikbaren blnnenspeler zocht. Wij kunnen ons echter niet voorstellen, dat men dien in Van Strien of v. d. Velde meent gevonden te hebben Het komt ons voor, dat het thans het beste is te zoeken naar een bruikbaren bulten speler, teneinde Oldenburg tot sprier van het btnnentrio te proclameeren. Men weet, dat wij Oldenburg op den vleugel prefe- reeren, doch voelen ook iets, voor wat men ons deztr dagen van bevoegde zijde toevoegde, n.l. dat men van Oldenburg nooit ten volle ais rechtsbuiten zal proti teeren, zoolang hij geen binnenspeler naast zich heeft, die hem veel ballen toespeelt Het binnentrio zou dan gevormd moeten worden uit Blinkhoff, Visser, Oldenburg, of Blinkhoff, Oldenburg, Visser. Met Ol denburg of Visser naast zich, zou ook Boekelaar's spel meer tot zijn recht komen. Zooals uit bovenstaande beschouwingen blijkt, Is de taak van de elftal commissie in de komende dagen geen gemakkelijke. Ho pen wij, dat zij er In stagen mag, inderdaad het sterkste elftal op de been te brengen Excelsior speelde een goeden wedstrijd. De spelers begrepen elkaar heel goed en vulden elkaar best aan. Van den Berge heeft het niet al te druk gehad, maar toon de zich in de weinige keeren, die hij moest optreden, een goed doelman. Van de beide backs kon Van Rijsselons het best bekoren en van de halfbacks Stolk Sr. In de voorhoede werd Huysman te veel genegeerd en kreeg de rechterwing het meeste werk. Hier speelde Orobbe op de voor hem vreemde plaats lang niet slecht. Vooral voor de rust was hij zeer gevaartijk. Een mooi doelpunt was de be looning voor zijn inderdaad goed werk. Het tweede doelpunt scoorde Stolk jr. na een mooi aangegeven bal van Blok. Het Stormvogels-doelpunt nam Van Strien voor zijn rekening. Scheidsrechter Westerheek leidde tot aller genoegen. De elftallen zagen er als volgt uit: v. d. Berge, Van Rijssel, Van Blmmel, Stolk Sr,, Blok, v. d. Ende, Orobbe, v.d.EndeJr., Klein, Stolk, Huysman Boekelaar, v. d. Velde, Oldenburg, v. Sirien, Blinkhoff, Asbeck, Struys, de Boer, Bakker, Haak, Thijssen. V.S.V.—E.V.C. Door de V. S, V.'ers is de eerste stap op den ■goeden weg gedaan. Hoewel E, V.C. niet tot de zwaarste tegenstandster behoort, gaf ze toch een aardig, ving en enthousiast spel te zien, doch op het juiste moment raakte ze het hoofd kwijt, wat tegen een achterhoede als die van „V, S. V." al tijd een mislukking van den aanval beteekent. Toch is het gelukt een tegenpunt te maken, wat naar onze meening nooit was gebeurd, indien de spil Bruidschaar zich om de een of andere reden niet zoo had aangesteld, waardoor hij totaal geen moeite deed eenigszins op een voetballer te ge lijken, maar doodeenvoudig, als betrof het hier een wandeling, heen en weer liep. Neen, Bruid- schaar, als je in 't belang van je vereeniging wilt werken, haal dan die flauwe dingen niet meer uit. Jammer, dat V. S. V. het nog zonder de Witte (die een zware operatie heeft ondergaan) en van Zutphen moest stellen. Hiervoor stonden in de plaats C. Griekspoor en Jac. Glas. Hoewel bei. den in dezen wedstrijd getoond hebben, een aar dige partij met zeer goede momenten te kunnen spelen, achten we het geheel sterker, indien de Witte en v. Zutphen er bij waren geweest. De jonge v. Heijst, die de plaats van zijn broer be zette, blijkt werkelijk uit het goede hout gesneden te zijn. Jammer, dat zijn uithoudingsvermogen nog iets tekort schiet, maar dit komt wel. Stapper Glas vormden een heel aardigen vleugel, eenigszins doortastender zou hun spel ten goede komen. De rechtervleugel, Zwanenburg en de Bakker, vergat somwijlen dat er 5 spelers in de voorhoede zijn. DE WEDSTRIJD. Onder de eminente leiding van den heer Henne berke tossen om 2 uur-beide aanvoerders. Van d. Pieterman is de gelukkige en verkiest eerst mei wind mee te spelen. De voorz. van de Supporters- /ereeniging verzoekt dan den scheidsrechter even gelegenheid keeper v. d. Wint een huldeblijk, met name een bloemstuk, aan te bieden. Dan trapl E. V. C. af. Het eerste kwartier blijft aan beide zijden niet meer dan verkennen, Daarna neemt V, S. V. het spel meer in handen, maar door stug ver dedigen der beide backs en keeper weet E. V. C. doorboring van doel te voorkomen. Aan den anderen kant brengt E. het niet verdet dan de halfbacks. Eenige mooie kopballen van v. Heyst Jr. gaan even naast den doelmond. Toch heeft deze speler even later succes, als een mooi voorgezette bal door hem besloten wordl met een zuiver, laag schot (10). E. is echter niet ontmoedigd en komt even overdonderend opzet ten, Ze bezorgt v. d. Wint een benauwd oogen- blik. Deze weet juist voor de doellijn een bal weg te slaan, welke volgens E. de lijn al gepas seerd was. Vlug verplaatst hel spel zich weder naar de E, helft, waar Zwanenburg voor den 2en goal zorgt. Een door E. gemaakte goal wordt nog geannuleerd wegens buitenspel. Na de thee blijkt, dat Bruidschaar om een ol andere reden zijn zinnen niet bij het spel heeft, waardoor de E.-voorhoede geducht op komt zet ten. Maar de beide backs met in laatste instantie v. d. Wint bezweren het gevaar. En Bruidschaar blijft wandelen, hoewel hij verschillende keeren gelegenheid krijgt de voorhoede aan 't werk te zetten. Nu wordt het Ë.-doel bestookt. Trots bet uitstekend spelend backstel weet Zwanenburg den V. S. V.-voorsprong te vergrooten. 31. Een goed gericht schot van v. Heyst weet de keeper juist tot corner te werken, waaruit Stappers nel naast kopt. De E. V. C.-voorhoede onderneemt nog eenige aanvallen, maar v, d. Wint houdt de deur gesloten, tot de zeer correct leidende heer Henneberke inrukken blaast. De leiding van dezen wedstrijd was zeer naar genoegen van beide elftallen, wat de aanvoerder van E. V. C. persoonlijk bekend maakte aan den heer Henneberke. Zij tenslotte nog vermeld, dat voor den aan vang de heeren Tusenius en Luchsinger den V. S. V.-aanvoerder een herinneringsmedaille aan den wedstrijd Stormvogels-V. S. V. aanboden. Stormvogels 5Spaarndam 2. Spaardam is volledig, Stormvogels met 10 man. Direct na de aftrap neemt Spaarndam hel spel in handen en doelpunt binnen 5 minuten door haar middenvoor. Dit vindt Stormvogels te bar en Wevers maakt spoedig gelijk, 3 minuten later gevolgd door nummer 2 van dezelfden speler. Nog voor rust zorgt Wevers met een schitte rend schot voor nummer 3, alzoo de hattrick verrichtend. Hiermee gaat de rust in. Na rust is Stormvogels geregeld in den aanval en spoedig is nummer 4 door Schilling gemaakt. Het einde begint te naderen, een vlugge aanval Stormvogels wordt besloten door een moo1 schot van Wevers, zoodat het einde komt met 3—1 in 't voordeel van de Vogels. VISSCHERIJ. Van de IJmuider haringvloot kwam edert de vorige opgave binnen de logger „Elsa" IJM. 85 met 13 last haring. De stoomtrawler „Qerberdina Johan na", IJM. 134, kwam Zondag binnen met verlies van 2 borden en een net. De stoomtrawler „Helder", IJM. 39, fie Zondagmiddag binnenkwam, had eenige leden der bemanning, die gedurende de reit ziek waren geworden. SCHEEPVAART. In de week van 14 tot 21 September 1925 zijn te IJmuiden uit zee aangekomen 59 stoomschepen en naar zee vertrokken 59 stoomschepen en 1 zeelichter. gevraagd voor enkele uren per dag, 14 jaar of ouder. Boekhandel P. F. C. Roelse aangeboden massief eiken buffet, eiken talel en linnenkast met Iaden. Adres: Velaerduinerbuurtweg 178, Velseroord. Heden overleed tot ons groot leedwezen onze hooggeachte Patroon, de Heer I in leven firmant der fa. WED. S. I. QROEN te IJmuiden. De aangename verstandhouding zal steeds door ons In dankbare herinnering worden gehouden. Het gezamenl. pers. der fa. Wed. S. I. OROEN en der N.V. Kristal Ijsfabriek „üroenland". IJmuiden, 19 September 1925. Algemeene Kennisgeving. Heden overleed door een noodlottig ongeval onze ge- ™de Echtgenoot en zorgdra- jende Vader JACOB KE8, den ouderdom van 45 jaar. Uit aller naam Wed. O. C. KES-Denijs en Kinderen. Velseroord, 19 Sept. 1925. Trompstraat 70. m NIEUW, of VERSTEL- ith.H ('re5De Koning, En- ""diilraal 42 bovtn. 01 Verloofd FRANCISCU3 ZONNEVELD en JANNETJE SCHRAAL. Er kunnen eenige nette eerstbeg. geplaatst worden. Adres: bureau van dit blad. biedt zich aan Adres: De Weert- straat 36, Velseroord een naar gericht TE HUUR de eischen des tijds in- aan den Kennemerlaan, bev. 6 Ka mers, Badkamer, Keuken, Zolder en een Plat met Schuurtje. Te bevr. bij de fa. P. Heere en Zonen. TE HUUR nabij Velserbeek, direct te aanvaar den. Huurprijs f 10.— per week. Adres: O.J. Blom, Stationsweg K83 Velsen. GEVRAAGD Adres: bureau van van dit blad. Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Haarlem, dd. 16 Juni 1925, is verklaard in staat van faillissement HENDRIK FORCH, schoenmaker, wonende te IJmuiden aan de Keizer Willielmsiraat No. 9, met benoeming van den E. A. Heer Jhr. Mr. R. de Marees van Swinderen tot Rechter-Commissaris envanondergeteekende tot curator. Door den E. A. Heer Rechter Commissaris in bovenstaand faillis sement is bepaald, dat de verificatie vergadering zal worden gehouden op Vrijdag 30 October 1925, des voormiddags ten 10.30 uur, in het Paleis van Justitie te Haarlem, terwijl de schuldvorderingen bij ondergeteekende moeten zijn inge diend vóór den ,2den October a.s. De Curator: Mr. K. WESTERLINO. Kon. Wilhtlminakade 71, IJmuiden, Te huur aangeboden voor juf frouw, heer of echtpaar zonder kinderen een ONOEMEUBIL. met kookgelegenheid, met of zonder pension. Adresbur. van dit blad Het goedkoopste adres voor het van waaronderVelourhoeden Vilthoeden enz. en het van is GEMEUBILEERDE 92 TE HUUR, op eersten stand te IJmuiden. Adres: bur. van dit blad. Gevraagd degelijk Brieven met volledige inlichtingen Boekhandel Lagerstraat 14 E, Vel seroord. aangeboden met gebruik van vrij slaapkamertje, geen beroepskost huis. Adres te bevr. Enschedéstr. 20. Kantoorruimte centrum IJmuiden. Te huur aangeb. 2 ineenloopende hoek bovenhuis, bl] uitstek geschikt voor vestiging kantoor. Te bevr.: Kanaalatraat 61, IJmuiden. KANAALSTRAAT C 22/24 TELEFOON 171. Wij efateeren heden in een onzer Etalages de laatste Nouveaulé's voor kinderen. O.a. geheel nieuwe Collectie in ongekende keuze. Nieuw voor jongens en meisjes. Verder keur sortcering Petten, Baretten, Atplns, Pluche-, Vilt- en Certonhoedjes Heerenmutsen met bontrand enz. enz. Aanbevelend,

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 3