ORGAAN VOOR D EEIMT Eerste Concert Yerschfjnt Woensdags Zaterdags !J. V. V. STORMVOGELS KAMERMUZIEK IJMUIDEN THNLI/% op Vrijdag 16 Oct. a.g. Herman Lydensdorff (fo. 99 Woensdag 14 October 1925 10e Jaargang IJMUIDER COURANT jnenientsprijs: f 1.— per 3 maanden, franco per post f 1.35. Abonnemen- „■orden aaangenomen aan het bureau en bij de Agenten. .{(tcntiên 2 maal achtereenvolgend opgegeven op het gewone tarief, jeB kosteloos nog een derde keer opgenomen in het eerstvolgend [Ljagnummer. rtrtentiën voor de Adreslijst 6 plaatsingen van dezelfde tekst (onveran- n j 4,_, 13 plaatsingen (dus 3 maanden achtereen) f 8. Lfentiên uiterlijk in te zenden WOENSDAG tot 9 uur v.m. en [jpAGS tot 4 uur n.m. m ilaatsen van advertentiën van Buiten de gemeente VELSEN in dit blad - -J gerechtigd het Advertentie-bureau P. F. C. Roelse, IJmuiden. Uitgave van de N.V. UITGEVERS-MIJ. „IJMUIDEN" Adres voor Redactie en Administratie N.V. DRUKKERIJ SINJEWEL WILLEMSPLEIN 11 TELEFOON 153 IJMUIDEN Ingezonden mededeelingen 40 ets. per regel Advertenties van 1 tot en met 5 regels f 1.iedere regel meer 20 ets. Compact gezette adverten ties van 1 t, en m. 5 regels f 1.25, iedere regel meer 25 ets. Kleine advertenties en familieberichten zoomede vereenigings-advertenties uit de gemeente, uitsluitend bij vooruitbetaling, van 1 tot en met 5 regels f 0.75, iedere regel meer 15 ets. Bij niet contante betaling worden de gewone prijzen berekend. Advertenties „adres bureau van dit blad" 10 ets. extra; voor bezorging van op advertenties ingekomen brieven wordt 10 ets. in rekening gebracht. Bovenstaande regelprijzen worden met 5 cent verhoogd" voor advertenties van bui t e n de gemeente Velsen. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Zaterdagavond is op het terrein van den Jouw weer een polderwerker onder een zard geraakt. De man kwam er nogal goed af, hij 'B been. Nadat Dr. de Vries Robles hulp had ijndi werd de man, die onder den invloed van jol verkeerde, per ziekenauto naar een nis in Haarlem vervoerd. Vrijdag is te Haarlem aanbesteed het T>p- i maken van een opgeruimden remstoel in het otoeleidingskanaal naar de groote schutsluis r behoorende tot de werken van "het Noord- maal, Ingeschreven was als volgt: Stada, IJmuiden f 5290; G. Schermers, Nieu- jjk, f 5115; fa. P. Heere en Zn., IJmuiden. 17- N.V. Uitslagers Aannemersbedrijf, Am- jró, f 5000; J. J. Juffermans, Amsterdam, 5. N.V. Aannemersbedrijf v.h. van Dongen m' Hoven, Dordrecht, f 4770. raming bedroeg f 5300. De commissaris van politie heeft, van zijn teruggekeerd, zijn bijzondere tevredenheid jjd aan het politiecorps, voor de in de laat- reken betoonde activiteit bij het nasporen nisdadigers. Gebruik makende van, zijn "be Iheid heeft de commissaris aan het perso. extra-dag verlof verleend. Naar we vernemen zal op 20 October in den wburg „Thalia" een jubileum- en afscheids- telling gegeven worden door Mevr. Gusta de ooiman. Zij schrijft het volgende: eptember was het veertig jaren geleden, dat 1 het tooneel kwam. Dat jubileum wil ik er vieren met een goed stuk: (Om het Kind, jlspel in 4 bedrijven van A. SteinLandes- en bijgestaan door goede ^krachten, is niet mijne bedoeling deze herdenking grijpen als eene gelegenheid om eens extra Ügd, in de bloemen gezet of door toespraken ipaus hewierookt te__worden. De eenige re- S\e mij drijft, ja, bijna noodzaakt deze voor in te geven, is gelegen in het feit, dat mijn Jan C. de Vos, die dezen zomer 70 jaar ge en is en reeds eenige jaren om gezondheids- en niet mer kan optreden, mij niet langer nissen als dagelijksche hulp en steun. is onder de vleugelen van Pro Senectute en lank zij het Pensioen der Kon. Vereen. Het landsch Tooneel en de bijdragen aan het fonds bescheiden leven, maar ik moest het seizoen spelen en in Den Haag wonen. We veelal gescheiden. gaat hier dus niet om eene tooneelspeelster, jevierd wil worden, maar alleen om eene die na 40-jarigen, dikwijls moeilijken ar-- zich gaarne in staat gesteld zag haren man rpleging te kunnen geven, die hij noodig en de onrust te ontnemen van het alleen- 1 bezorgheid over zijn afwezige vrouw, raag geen verhoogde prijzen, geen bloemen, kransen, geen cadeaux, maar ik hoop op zalen, teneinde zoo mogelijk van de binnen- en gelden eene lijfrente te kunnen koopen. nan en ik, zullen er U innfg dankbaar voor Hoogachtend, GUSTA DE VOS-POOLMAN. Verdronken* Maandagmorgen werd aan het politiebureau rmeerd of daar misschien ook een polder- r was opgeborgen, die met kameraads was veest, doch niet met hun in de keten bij den iuw was aangekomen. Het bleek niet het ge- zijn, namiddags, omstreeks 5 uur, wilde de pa- scher v. d. W, zijn fuiken, die uitstonden buitentoeleidingskanaal bij de groote slui- ïhalen en ontdekte daarbij het lijk van een ferward tusschen het net, lugubere vangst werd aan de politie over- n, die het naar de algemeene begraafplaats 'ervoeren. Het werd weldra herkend als te vermiste polderwerker, zekere G. K,, oud ;n, afkomstig uit Nederhemert en ongehuwd, [lit treurig ongeluk en terugdenkende aan e anderen, in den laatsten tijd in die om~ denken we, zonder iemand of iets te be ien: hoe lang nog? IJmuidenOost. 'e stopplaats IJmuiden-Oost schijnt zeer lan een gevoelde behoefte tegemoet te ko- ïen week nadat zij in gebruik is genomen, Je directie der H. S, M., op verzoek van ntal inwoners van het nieuwe gedeelte van lên, besloten daar meer treinen te laten n, waarbij enkelen, die speciaal belangrijke dingen geven. Het is de trein, welke v.m. 2 uur uit Haarlem vertrekt en om 10.15 uur luiden aankomt en de laatste trein, die om des avonds uit Haarlem gaat én om 11.42 nuiden-station is. Van de vertrekkenden de treinen die om 7.27 des morgens en om es avonds van het station gaan, aldaar stop- ferwijl de trein welke 5.48 van IJmuiden Ie Velsen zal stoppen, Bekroningen tentoongesteld. k heer D. Visser, van wien we in den laat- 'Ijd verschillende bekroningen op bakkerij- 1 bochten vermelden, heeft thans in de I® van zijn winkel, in de President Steyn- 1 zijn verschillende prijzen, voor het publiek ^gesteld. We zagen er verschillende me- 5 en diploma's en wat wellicht voor de e massa het mooist is, een zilveren kunst- ïerP» een molen van behoorlijke afmetingen. Het is te begrijpen dat de heer Visser deze ge legenheid aangrijpt om de aandacht op zijn pro ducten te vestigen, waarom hij om de medailles heen verschillende bakkerijwaren geplaatst lieeft, kustvormwerk, dat bewijst welk een bekwaam vakman daar aan het werk is geweest. Ds, T. J. van Oostrom Soede, predikant der 'Ned. Herv. Gemeente alhier, ontving deze week zijne herbenoeming als predikant bij de Prote- stantsche gemeente in Ned, Indië. Een aardig tafereeltje kon men Maandag avond aan het Willemsplein opmerken. Daar kwam een jongeman aan op de fiets, met vrij groote snelheid. Achter hem aan hield hij een veulen vast aan een eind touw. Van den anderen kant kwam een dame op een rijwiel en, we weten niet wie de schuldige was, de fietsen kwamen in botsing en beide menschen rolden over den grond. Het paardje was gedwongen in de vaart over hen Tieen te hollen, doch deed dit zoo voorzich tig dat het menschen nog fietsen raakte en daar de val ook goed was 'afgeloopen, konden beiden weer opstaan en hun weg vervolgen. Winterlezing, Vrijdag a.s. zal de eerste winterlezing in dit seizoen alhier plaats hebben in het Gebouw voor Christelijke Belangen. De heer Prof. Dr. H, Th, Obbink te Utrecht zal een lezing houden over „Het Heilige Land" (met lichtbeelden), Aan den heer L. Beurs, Bloemstraai C 34, Importeur van vleesch, vet en spek, is bij den 13 October 1925 gehouden inschrijving voor de leve ring van vleesch, aa!n de Marine te Den Helder de gunning toegewezen van 75000 K.G. VELSEROORD. De Geheel-Onthouders Tooneelvereeniging „Voor Uw Naaste" alhier geeft Zondagavond 18 October een uitvoering in de Concertzaal Flora. Opgevoerd zal worden „De gevolgen van oorlogs winst." Gistermiddag had in den Willemsbeekweg een aanrijding plaats, die buitengewoon goed afliep. De heer BI. kwam met zijn luxe auto van het erf, toen van den kant van den Zeeweg een vrachtauto aankwam, die de auto van den heer BI, recht in de flank aanreed. Gelukkig dat de vrachtauto zeer langzaam reed, want de voorwie len stonden op de treeplank van de andere auto, precies voor de plaats van den bestuurder. Nu was van de luxe auto de treeplank verbogen en het verfwerk wat beschadigd, terwijl van de vrachtauto een der spatborden verbogen was. Indien de bestuurder der vrachtauto hard ge reden had, de heer BI, ware er zeer waarschijnlijk niet levend afgekomen, Maandag stond in de Evertsenstraat een vrachtauto, waarvan de bestuurder aardappelen had geleverd. Toen deze, J. V. genaamd, weer vertrekken wilde, reed hij eenige meters achter uit, waarbij drie kinderen van 6 en 7 jaar werden aangereden. Een der kinderen zou een wiel over de buik hebben gekregen, maar Dr. O,, wiens hulp was ingeroepen, kon geen ernstige gevolgen constateeren. Van een ander kind was het aan gezicht geschaafd en een der armpjes uit het lid, terwijl het derde kind ontvellingen aan het ge zicht had. Een onderzoek wordt ingesteld. De bestuurder der vrachtauto heeft waarschijnlijk echter geen schuld aan het ongeval, daar de kinderen met de auto moeten zijn meegeloopen. - Door de politie te Beverwijk werd proces verbaal opgemaakt tegen H. V. alhier, wegens diefstal van een vloerkleed en een stuk gordijn. :lof ten nadeele van C. M. aldaar. VELSEN. Het Wethouderschap van den heer Landeweert, Omtrent deze aangelegenheid vinden wij in „Het Volk", dat hieromtrent zeker wel het best inge licht zal zijn, een bericht waaraan wij het volgende ontleenen. Voor eenigszins ingewijden was het sinds lang geen geheim meer, dat er tusschen de S. D. raads- fraktie, het Federatiebestuur en p.g. wethouder Landeweert een verhouding bestond, die te eeni- ger tijd op een conflictstand zagen, In de meest belangrijke kwesties, vooral op on derwijsgebied, pleegde de hr. Landew. bijna nooit óverleg met zijn fraktiegenooten, waardoor het dan in den raad herhaalde malen voorkwam, dat de heer Landeweert tegenover de geheele frak- tie kwam te staan, iets wat natuurlijk naar bui ten een zeer slechten indruk maakte, In deze kwesties kwam L, dan toch meest als overwin naar naar voren, daar hij dan werd gesteund door onze tegenstanders in den 'raad, die hierin voordeel voor hun stande zagen. Herhaalde malen is getracht hierin verbete ring te krijgen, nu en dan scheen het dan ook werkelijk of die bereikt was, doch na een korten tijd werd het weer dezelfde misère, Ook het P, B. en het Gewestelijk bestuur hebben gepro beerd de zaak in goede banen te leiden, maar alles te vergeefsch, totdat ten slotte de bom Woensdagavond is gebarsten en de druk be zochte ledenvergadering een motie aannam, waarin Landeweert werd verzocht zijn funktie ter beschikking te stellen, De heer Landeweert verklaarde zich hieraan te zullen onderwerpen, doch dan tevens als raadslid te bedanken. Heft is inderdaad jammer dat de zaak zoo is geloopen, daar L., vooral in de eerste jaren van zijn lidmaatschap van den raad, met Brink veel voor de arbeiders heeft weten gedaan te krij gen. Hij was toen zonder overdrijving een der beste raadsleden. De heer S. Mossel, le opzichter bij het be drijf Openbare Werken alhier, is benoemd tot gemeente-architect te Huizen. Uitbreiding locaal verkeer. Plet lokaal verkeer schijnt nu door de Ned. Spoorwegen krachtig te zullen worden bevor derd. Wij meldden reeds dat aan de halte IJmuidenOost meer treinen zullen steppen. Zeer waarschijnlijk zullen er nog meer halten bijkomen, n.l. te Velseroord aan den Velserdui- nerbuurtweg en te Driehuis aan den Zeeweg. Ook dit zou een groote verbetering "zijn, want al lijkt het dat de halten dan wat kort op elkaar zullen komen, vanaf den Vèlserduinerbuurtweg en den omtrek van school H heeft men een kwartier noodig, om naar het station Velsen te komen. En waar aan den Zeeweg te Driehuis zoovele huizen zijn en nog steeds worden gebouwd, is een halte daar een groote uitkomst voor de be woners, vooral nu de autobusdiensten over Bloe- mendaal, die langs den Zeeweg gingen, opge heven zijn. Naar we .vernemen is de directeur der Ned, Spoorwegen, de heer Kalff, dezer dagen hier geweest, om de situatie in oogenschouw le ne men. Te Wijkeroog is men nu bezig met een adres beweging, om een halte aan den Koningsweg te verkrijgen. Dat is zeker ook zeer noodig, want waar hier ook steeds gebouwd wordt en in de zen omtrek vele arbeiders der Hoogovens wo nen, is te verwachten dat van deze halte een .druk gebruik zal worden gemaakt. Arbeidsbemiddeling Velsen. Als werkloos ingeschreven 10 Oct. 1925. 5 timmerlieden, 1 mach. houtbewerker, 1 metse laar, 1 mandenmaker, 3 bankwerkers, 1 machinist, 1 loodgieter, 1 kantoorbediende, 17 diversen. Burgerlijke Stand Velsen. Geboren: M. M. HamersBurger, z.; E. M. TurkenburgEmke, d.; J. C. M. van Markenstein- Bruin, z.; C, GravemakerKlaver, z.; J. Th. v. d, •Giessenv. Mouvik, z.; C. KramerMolenaar, d. C. G. M. DonkerHoenson, d. Overleden: Johs. Corns, van Lieshout, 19 d. Anna Cornelia Smakman, 42 j., echtgen. van L, Scholten; Anna Maria Bergman, 21 j., ongehuwd. WIJKEROOG. Op Wijkeroog is de adresbeweging op touw gezet, om aan de kruising KoningswegSchulp weg een spoorhalte te verkrijgen. Adressen liggen ter teekening in de Papierfabriek, bij de Hoog ovens en in verschillende sigarenwinkels, De verleden jaar opgerichte Gymnastiek- vereeniging „Vlug en Lenig" geeft Zaterdagavond a.s. een openbare uitvoering in Hotel De Prins. Vrijdag 16 October a.s, houdt de Vereeni- ging Kindervreugd eene algemeene vergadering in „Concordia", 's avonds half acht. Zaterdagavond had op den Wijkerstraatweg een botsing tusschen twee wielrijders plaats ten gevolge waarvan één der hecren zoodanig aan het hoofd en het gelaat verwond werd, dat de ander op het gezicht van zooveel bloed de hulp van dok ter B. inriep. Toen deze zich naar Hotel De Prins begaf, waar de andere dan moest ingedragen zijn, was er geen gekwetste te bespeuren. Deze had 'het blijkbaar zoo erg niet gevonden en was met de pont over gevaren, Donderdagavond 8 uur a.s, zal de eerste Win terlezing van het seizoen in de gymnastiekzaal der school met den bijbel te Wijkeroog gehouden worden. De heer Albert Vogel, de gunstig bekende declamator zal voordragen Havelaars toespraak, Hannibal en Scipio, Het Wonderkind van Danton, SANTPOORT. Voor het diploma C. machinistenexamen te 's Gravenhage geslaagd de heer A. Kor- man alhier. Dr. A. Gans, geneesheer aan het Prov, Ziekenhuis te Santpoort, toegelaten als privaat docent in de Neurologie aan de Rijksuniversiteit alhier, heeft Maandagmiddag zijn colleges ge opend met het houden van een openbare les in het Klein-Auditorium over „Schetslijnen eener algemeene Neurologie". - Vrijdag a.s. wordt in „Zomerlust" een voor dracht gehouden over doelmatige volksvoeding met betrekking tot de bekende Maggi's produc ten. - Over Sovjet-Rusland is al heel wat gespro ken en geschreven. Hedenavond zal de heer Van Wijngaarden, die zich persoonlijk van de toestan den in de Sovjet-Republiek op de hoogte heeft ge steld, in het Enot-gebouw trachten onzen dorps- genooten eenig idee te geven van het wezen van deze staat. - De melkhandel heeft Maandag j.l. den melk prijs wederom met één cent verhoogd, zoodat de huismoeders thans 19 cent voor één liter mogen neerleggen. Voor het examen wiskunde L. V. is geslaagd de heer G. Blankensteyn alhier, onderwijzer aan de Chr. School in de Keizer Wilhelmstraat te IJmuiden, G, J. G., reiziger te Schoten, wist in Juni j.l. de directie van het Prov. Ziekenhuis, door middel van een valsche handteekening, te bewegen tot uitbetaling van een bedrag van f 15.24, welke som het tegoed vertegenwoordigde, dat zijn meisje, mej. C. A. B., die verpleegster was aan genoemd gesticht, nog aan arbeidsloon te vorderen had. Bekl. had zich in het bezit van een kwitantie ge steld, en deze tot tweemaal toe van een valschè handteekening voorzien. Ter zijner verdediging voert bekl. aan, dat hij voor mej. C. A. B. eenige uitgaven gedaan had, die minstens het verduister de bedrag vertegenwoordigden. Mej. C, A. B. ontkent dit, zij heeft bekl. daaren tegen telkens weer moeten ondersteunen. Eisch: een maand gev. straf. Uitspr,: f 30 boete subs, 15 d. hechtenis. SPOBT. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN, Uitslagen j.l. Zondag gespeelde wedstrijden UnitasStormvogels I 06 Stormvogels IIWatergraafsmeer II 23 Stormvogels IIISwastika 21 A.s. Zondag wordt gespeeld: STORMVOGELS I—R, C. H. I te 2 uur. Stormveld IStormvogels III, uur wordt nader bekend gemaakt, Haarlem VIStormvogels IV te 12 uur, V. S. V- IIIStormvogels V te 12 uur, H.H. leden worden beleefd verzocht in verband met den zeer belangrijken wedstrijd' Stormvogels- R. C. H. de overdekte tribune zooveel mogelijk vrij te houden. VOETBAL. UNITAS—STORMVOGELS 0—6. Overzicht. Met stevige cijfers heeft Stormvogels het Gor- kumsche Unitas geklopt, 't Zag er des morgens niet naar uit, dat de dag zoo glorierijk zou verloo- pen. Om te beginnen was 's morgens Blinkhoff Sr. niet present aan den trein. Gelukkig arriveerde hij toch nog bijtijds in Haarlem, dank zij de niet ge noeg te roemen chauffeurskunst van den Stormvo gels-secretaris. Dan antwoordde Snoeks op de vraag, hoe hij het maakte, dat hij zich niets lek ker gevoelde. Meer ingewijden concludeerden daaruit, dat Henk een „reuzen'-wedstrijd zou spelen, doch de minder-ingewijden keken min of meer bedenkelijk. De grootste teleurstelling was tenslotte het niet aanwezig zijn van Thijssen, die pas in de rust op het terrein verscheen. Gelukkig verklaarde Dal'meyer zich bereid onder de lat te gaan staan. Hij heeft zich hieronder zijn plaats volkomen waard getoond. Hij verdedigde zijn doel op zoo'n wijze, dat, toen hij acht minuten voor het einde moest uitvallen en vervangen werd door Thyssen, in menig Gorkumsch inboorlingen-hart de hoop op een gelijk spel nog levendig werd. Nu hij maar eenmaal weg was De voorhoede heeft dezen middag uitstekend ge speeld. Blinkhoff en Visser combineerden uitne mend met hun partners, Oldenburg en Boekelaar, die beiden sneller dan ooit waren. Ook Houtkamp was beter dan de vorige week. Hij hield het spel open om het zoo af en toe af te wisselen met een through-pass. De verdediging heeft het drukker gehad dan de uitslag zou doen vermoeden. Uit het feit, dat Dal- meijer het niet al te druk heeft gehad, valt vol doende af te leiden, dat Koster c.s. zich goed ge weerd hebben. De middenlinie steunde naar be hooren. Vooral Snoeks zagen we meermalen met succes lange centers geven. Unitas is ons bar tegengevallen. In de voorhoed was met den besten wil van de wereld geen eerste klas-speler aan te wijzen. In de verdediging schuilden wel enkele individueel goede spelers, bijv. de Man en Lefévre, doch en bloc was ze, vooral voor de rust, geen knfp voor den neus waard. En hierbij zijn we gekomen aan de stelling, wel ke een „supportster" ons in herinnering bracht: „Een elftal speelt tenslotte zoo goed, als zijn te genpartij toelaat", 't Is waar, de Stormvogels-aan val en de verdediging heeft uitmuntend werk ver richt, maar 't dient erkend, dat het spel der te genpartij zwak was. Dit neemt echter niet weg, dat dezen middag Boekelaar—Visser en Blinkhoff—Oldenburg wer kelijk een wing vormden, er snel werd afgegeven, het spel goed open werd gehouden en er door al len, zonder uitzondering, hard gewerkt werd. En dit zijn toch allemaal eigenschappen, welke ook tegen een sterke tegenpartij mede fn het veld kun nen genomen worden. Waarmee we maar zeggen willen, dat R. C. Hdoch hierover Zaterdag a.s. De wedstrijd. Om twee uur stellen de volgende elftallen zich op: Muller Roza Lefévre De Man de Jong Stassen Kapel, Lonkhorst, Boegheim, Hof, Van Dort Boekelaar, Visser, Houtkamp, Blinkhoff, Olden burg Bakker Snoeks Struys Koster Haak Dalmeyer 5 AANVANO 8 UUR SOLISTEN Kavel de Jong PIANO VIOOL. Werken o m. van Mozart, Beethoven, Bach, Chopin, Brahms, Cesar Franck. Diploma's voor de drie avonden te ver krijgen bij de Secretaresse, Kanaalstraat 69 en 's avonds aan de Kas: Zaal f 2.50, Balcon f 1 50, rechten inbegrepen. Nauwelijks is afgetrapt, of de Gorkummers zit ten vurig op den bal, waardoor Koster genood zaakt is )p Dalmeyer terug te spelen. Deze plaatst den bal naar rechts. Oldenburg zet voor, waarna Blinkhoff zeer hard inschiet, doch juist in Mullers handen. Gorkum komt weer terug. Haak slaat tweemaal raar te schutteren en achteraf bekeken, bleken dit de laatste tweemaal te zijn geweest en Bakker heeft er nog niet zoo het oog in als tegen D.F.C. Kapel breekt een paar maal snel door, maar blijkt zeer goedig van aard, tenminste eiken bal plaatst hij achter. Zijn clubgenoot aan den an deren kant schiet eenmaal hard in 't 2ijnet. Langzamerhand komt nu Stormvogels stevig op zetten. Visser is weer geheel de oude en combi neert, dat het een lust is. Een hard schot van zijn voet stopt Muller met de beenen, waarna Blink hoff naast de paal schiet. Dan geeft Houtkamp een through-pass. Visser rent er achter en geeft Stormvogels met een hard schot de leiding (01). Eenigen tijd gaat nu het spel gelijk op, ja, is Unitas zelfs bijwijlen iets sterker. Voor 't doel spelen Boegheim c.s. echter bijzonder slecht, zoo dat Haak en Koster steeds weer hun terrein kun nen zuiveren. Goed gesteund door Bakker— SnoeksStruys komt Stormvogels dan overwel digend opzetten. De voorhoede combineert in een .woord schitterend. Visser profiteert keer op keer van de onvoldoende bewaking van Boekelaar en ook Oldenburg wordt aan 't werk gezel. Na uitste kend werk van Blinkhoff en Oldenburg komt eerstgenoemde alleen voor Muller en maakt geen fout (0—2). De Stormvogels beginnen er thans nog meer de smaak van te krijgen, 't Zou ondoenlijk zijn eiken fraai opgezetten aanval te memoreeren. Genoeg zij te vermelden, dat menige aanval niet onderno men werd door een bepaalden wing, maar dat de geheele voorhoede aan zulk een offensief deel nam. Een oogenblik later daarentegen was het ól de rechter- of de linkerwing, die den aanval leid de. Geen oogenblik werden Boekelaar en Olden burg werkeloos gelaten. Deze volledige, snelle samenwerking leverde voor de rust nog vier doel punten op, waarvan er één geannuleerd werd. Het derde doelpunt scoorde Blinkhoff uit een voor zet van Oldenburg, het vierde nam Jan eveneens voor zijn rekening, na een heftig bombardement van de heele voorhoede en het vijfde doelpunt scoorde Houtkamp, toen Muller een voorzet van Oldenburg miste (05). Met dezen stand was het rusten. Evenals de eerste helft, vangt Unitas ook de tweede helft met een flinken aanval aan. Van Dort schiet hard in, doch hij heeft geen succes, daar Dalmeyer het leder stopt, Voorloopig vindt Storm vogels het dan weer welletjes en leiden Boeke laarVisser den eersten aanval na de rust. Een kogel van Boekelaar stopt Muller ten koste van een corner, welken Houtkamp inkopt, maar -weer staat Muller op de goede plaats. Unitas werkt zich thans weer even los. Een oogenblikje is de linkerwing zelfs gevaarlijk. Haak redt eens een vrij zeker doelpunt en wanneer Dalmeyer een voorzet van Van Dort niet ver weg werkt, zorgt Koster voor verdere expeditie. Een volgende aanval levert zelfs een corner op, wel ken Blinkhoff wegkopt. Dan komt de St. middenlinie weer in actie. Ze zet haar voorhoede aan 't werk. Na mooi werk van den rechterwing veroorzaakt Lefévre een penalty. Houtkamp „lepelt" deze over de lat. Na de uit trap zien we Dalmeyer twee harde schoten van Van Dort en Kapel stoppen, maar dan woidt het Unitas-doel weer onder vuur genomen. Twee through-passes van Houtkamp brengen Visser al leen voor Muller, maar beide malen laat deze zich op den bal vallen. Dan zal Boekelaar het doen. Als Oldenburg weer een fraaien voorzet geeft, lost Klaas een hard diagonaal schot, dat doel treft jO-6) Even later herhaalt zich dit spelletjebijna Thans zoekt Boekelaar het doel iets te hoog Tegen het einde krijgt Dalmeyer een schot van Kapel te stoppen, wat hij naar behooren doet. Hij schijnt daarbij gewond te zijn, verlaat het veld en wordt vervangen door Thyssen, wien door Unitas geweigerd was direct na de rust mee te spelen. Veel krijgt Thyssen niet te doen tn ook Stormvogels verontrust Muller niet meer, zuodat het bij 6 gaten in het Gorkumsche net blijft.

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 1