ORGAAN VOOR DE Gl 101 t. Woensdag 21 Oetober 1926 10e;; Jaargang IJ MUIDER COURANT plaatselijk nieuws. IJMUIDEN. ia„ boord van den Zondagmorgen alhier Jjcomen stoomtrawler „Erica", ÏJM, 384, Vrijdagavond op de Noordzee een ernstig plaats gehad, Terwijl een aantal leden Lanning aan het dek bezig was verschil- ^erkzaamheden te verrichten, knapte plot en der vischlijnen. Twee matrozen A. V. kregen het afgeknapte eind tegen de i waardoor beiden een beenfractuur be- JJi, Direct na binnenkomst werd een ge- (t geroepen, die de eerste hulp verleende, de mannen per ziekenauto naar het zie- 5 ,St, Johannes de Deo" te Haarlem wer- jergebracht, mstifl ongeval aan de Hoogovens. ternacht omstreeks 1 uur is aan de Hoog- een ernstig ongeval gebeurd. Terwijl drie jeden bezig waren een 8000 K.G. zware rf te repareeren, welke werkzaamheden zij ude moesten verrichten, schoot plotseling de die van de schijf gelaten was, weer in de pet het gevolg dat de kabel beweegbaar en het contra gewicht doorzakte. De arbei- werden door dit zware gewicht getroffen, de Vries Robles, die de eerste hulp ver- je trof de mannen nog levend aan, maar t'érvan, de bankwerker R. Baden, wonende everwijk en de havenarbeider P. Offenberg, ode te Wijk aan Zee, gaven spoedig den Beiden waren gehuwd, de eerste had geen, de tweede 5 kinderen, De lijken werden de begraafplaats De Biezen overgebracht, derde arbeider, P. W. A, Alkermade en wo. de te Wijkeroog, werd tamelijk ernstig, maar i levensgevaarlijk gewond. Na door Dr, de s verbonden te zijn, werd hij per ziekenauto li het gesticht Johannes de Deo te Haarlem De sluisbouw. njdagmorgen te half twaalf werd door den fdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat de directie Noord-Holland, aan zijn bureau 3 te Haarlem aanbesteed: het bouwen het buitensluishoofd en bijkomende werken, oorende tot de werken voor den bouw van een ilsluis c.a. te IJmuiden, ingevolge de wet van anuari 1917, ^raming van dit werk bedroeg f 5 125.000. r werd naar Hl, Dbl, meldt, als volgt inge- ;even: dusirieele Betonmaatschappij, Amsterdam, l f 4.763.000; ieimsch Westi'alische Bauindustrie, bijkan- voor f 6.127,000; Den Breejen van den Bout, Nijmegen P. v. Broekhoven, Nijmegen en W, A. van Jen te Groningen voor f 4.674.000; IV, Nederlandsche Aannemingsmaatschappij firma H. F. Boersma, den Haag v. f 5,390.000; IV. H. Butzer's Gewapend betonbouw, den ij 1ste aanbieding f 5,128.250, 2de aanbieding 107,566; Maatschappij tot het maken van beton, den Haag: 1ste aanbieding 576.000, 2de aanbieding f 4.935.000; Christiani en Nielsen's Gewapend-beton Den Haag, le aanbieding f 5 423,200, aanbieding f 5.390,200; ;V, Internationale Gewapend-betonmaatschap- Breda, f 5.854.790; ,V. „Albetam" den Haag: 1ste aanbieding 250.000, 2de aanbieding f 5,230.000. ile aanbieding (1ste eigen projectie f 5.110.000. aanbieding (1ste eigen projectie) f 5,125.000. aanbieding (2e eigen projectie) f 4,980,000, aanbieding (2de eigen projectie) f 4.995.000. heeren Joh. P, v. Broekhoven te Nijmegen ff, A. van Zuilen te Groningen, waren dus de file inschrijvers voor f 4,674.000. - De volkslezingen, in de winteravonden, die telkens ouden worden in het gebouw voor Chr. Belangen, weer begonnen. De zaal was Vrijdagavond vrij goed it, toen Ds. van Oostrom Soede, de samenkomst ade, met een kort woord van welkom aan spreker Daarna was het woord aan Prof. Dr. H. Th. tink, uit Utrecht, voor een lezing met lichtbeelden r; Het heilige land. De spreker heeft voor 2 jaren, «enige collega's, een reis gemaakt naar Egypte en estina, en het laatste deel daarvan deed hij ons gen, met foto's uit alle plaatsen die hij bezocht en feelfde volgorde. 5) elk der platen gaf hij eenige korte toelichtingen fed, zoodoende, een blik slaan in het leven en in natuur van het land, waarvan we allen hoorden, ie Bijbelsche geschiedenis. het spoor uit Egypte komt men aan in het en eenige opnamen verduidelijkten de der woestijn van Ber-Seba, afgewisseld door thtbare oasen. bn Jeruzalem met de merkwaardige omgeving, met daagmuur' het tempelplein en vele, heilige, gedach- Jkerken, op plaatsen waar het een of ander bijbelsch luren moet zijn afgespeeld. Volgens spr. echter vele van die beweringen minstens onbetrouwbaar dienen ze in hoofdzaak voor enkele kerken, om i te verdienen. kregen we een tochtje naar het Zuiden, waar 'hem en Hebron liggen. Ook daar anders weer 'lfde, ongeloofwaardig gedoe met heilige plaatsen, jh een merkwaardigheid noemde spr. dat Betlehem Nazareth de beide eenigste steden van Palestina zijn, ten christenbevolking hebben. '«volgens zagen we tafereelen van de Oostzijde, rho, de Jordaan en de Doode Zee. een reis langs Silo, Sichem, Samaria, de naar Tiberias, Nazareth en Kapernaum, waarna door het overjordaansche land naar Damascus, en den Libanon voerde, fe was een zeer leervolle avond, waardoor zeer een ander gezicht op het land hunner droomen VELSEROORD. Onmerischelijke daad. de Eikenstraat alhier woonde een juffrouw 'haar twee kinderen, waarvan het jongste zes 3 bij een ander gezin in op de bovenka- 's' lQen de juffrouw Zaterdagmorgen was uit- ee*t| Vond zij terugkomende haar boeltje op straat gezet. Aan haar werd door de bewoners de toegang tot het huis geweigerd. Daar stond het arme vrouwtje in den regen en teneinde raad viel ze bewusteloos in een stoel neer. De omwonenden bemoeiden er zich mee, de op loop werd steeds grooter en allerlei dreigemen ten werden tegen de bewoners van het huis geuit. De hulp der politie werd ingeroepen en deze heeft toen de vrouw weer in huis gebracht en op bed gelegd, Dr, de Weerdt verleende geneeskundige hulp. De politie was juist op tijd gekomen, want de verontwaardiging der omstanders was zoodanig gestegen, dat men zichzelf recht verschaft en het huis zeker gebombardeerd zou hebben. Schaakwedstrijd. De 5de ronde van den wedstrijd in Lunchroom v, Eynthoven bracht eenige verrassingen. De heer M, A, Post, die algemeen als een der sterkste spelers uit den omtrek genoemd mag worden, schijnt in dezen wedstrijd totaal uit den vorm te zijn, althans moest hij het tegen den heer Sant Sr. afleggen. De verrassing bracht dezen avond de heer Labree, die den heer Bakker, zijn eerste nederlaag deed toekomen en nog wel in een goed gespeelde partij. De heer Bakker werd algemeen als no, één aangewezen, te meer daar hij van den heer Sant Jr,, die ook nog geen partij verlo ren had, wist te winnen. De heer Ter Haar be haalde zijn eerste overwinning en wel op don heer Reisig, die ook de partij tegen den heer Sant Jr. verloor. In lb moest de heer v. d. Berg, die ook nog niet verslagen is een l/„ punt tegen den heer Ver hoog laten, genoemde speler was zeer met remise tevreden. Jammer voor den heer Verhoog dat het een weinig te vlug ging in 't eindspel, anders had de heer v, d. Berg zijn eerste 0 geboekt. De partij BaljetRingers moest worden afgebroken, en wanneer eerstgenoemde geen fout maakt, kan hij wel de partij winnen. In groep 2 won de heer Streefland van den heer Kufhus. De heer Bontenbal speelde niet erg for tuinlijk in de 2e groep, en moest, in den beer G, Gordyn zijn meerdere erkennen. De heer J. Gor dijn moest in zijn ouderen broer, ook zijn meer dere erkennen door ook zija partij te verliezen, alzoo staat de heer G. Gordijn thans aan 't hoofd van deze groep met alle gewonnen partijen. In de 3e groep zorgde de heer Wey voor een verrassing door een 1/n punt van den heer Kaam te winnen; was hij niet zoo nerveus geweest, ge wis hij had gewonnen, thans staat de heer Eynt hoven in deze groep bovenaan. De stand der groe pen is thans als volgt. Groep Ia Sant Jr. i punten Labree 2 Bakker 2 Woudenberg 2 Post 1 iï.' Ter Haar 1 Sant Sr. Reisig 0 Groep Ib. v, d. Berg 3l/n punt Baarda 3 punten Oderkerk 3 Baljet 3 j t Verhoog 1 ii Ringers .J/0 -i 11 Ruys Q ii Happée Q is-' Groep II. G. Gordijn 4 punten Streefland 3 f v. Doorn 1 P. Bontenbal 1 n Kufhus 1 J. Gordijn 0 n 11 Groep III. Kaam 3*/« punt Eynthoven 3 punten Rom 3 Ten Bosch 1 V» u Jonkman D u Engelhart 1 u Wey 1I0 VELSEN. Donderdagavond heeft de eerste der Winter- lezingen van het seizoen 19251926 plaats gehad in de gymnastiekzaal van de school met den bijbel te Wijkeroog. Met deze eerste lezing heeft de Commissie groot succes gehad, alle plaatsen wa ren bezet. De heer Schuyt opende de bijeenkomst met een woord van welkom namens de Commissie en sprak zijne groote voldoening uit over de talrijke opkomst, Voor een zeer groot gedeelte is dit te danken aan de groote bekendheid ••ran den spre ker van dezen avond, den heer Vogel, maar ook zeker voor een deel aan de Commissie van bij stand, die zoozeer haar best gedaan heeft om toegangsbewijzen te verkoopen. Tevens wenscht hij èr op te wijzen, dat de Pers door hare goede verslagen zeer veel bijgedragen heeft tot de po pulariteit, die de lezingen genieten. De heer Schuyt verheugt zich te meer over de groote opkomst, omdat deze geconstateerd kan worden trots de machtige concurrentie, n.l. de radio, welke den menschen concerten en lezingen doet genieten zonder dat ze zich daarvoor uit hunnen familiekring behoeven te verplaatsen, ja zelfs zonder dat ze zich het genot van leuning stoel en sigaar behoeven te ontzeggen. Na deze inleiding gaf hij het woord aan den heer Vogel, die begon mét de voordracht van het klassieke gedicht van Huygens, getiteld: Scheepspraat; waarna hij twee moderne gedichten liet volgen van Jan Prins, n.l. De Bruid en Het Landjuweel, Een luid applaus was het loon voor de schoone voordracht van den Declamator. Hierna volgde de bekende schoone toespraak van Havelaar tot de Hoofden van Lebak. De heer Vogel liet een kleine inleiding vooraf gaan, waarin hij meedeelde, dat Havelaar deze toespraak, volgens Javaansch gebruik, zittende hield. De hoogte van den zetel is daar een belangrijke quaestie, hoe hooger' rang in de maatschappij hoe hooger zetel. De Soesoehoenan of vorst van Soerakarta, zei- de spr,, wilde bij zekere gelegenheid ten opzich te dezer quaestie eens smokkelen en liet onder zijn zetel, die juist even hoog moest zijn als die van den Nederlandschen gezaghebber, een paar geldstukken leggen, om de voldoening te smaken, dat hij het hoogst zat. De Nederlander had het echter gezien en onder de opmerking, dat de Vorst zeker geld had laten vallen, liet hij de geldstukken wegnemen. Met deze voordracht oogstte de heer Vogel ook groot applaus. Vervolgens werd voorgedragen het gedicht Hannibal en Scipio, Hierbij gaf spreker eerst een toelichting, als inleiding, om te vertellen wie Hannibal en Scipio waren. Hannibal was een Car- thaagsch en de ander een Romeinsch veldheer, die in den tweeden Punischen oorlog met clkciar streden, Hannibal trok met- een talrijk en uitge zocht leger uit Spanje door Gallië en over de Alpen naar Opper-Italië, waar hij den Romeinen bij Trebia en het Thrasimeenscha meer slag le verde en later nog eens bij Cannaea, Ondanks de ze overwinningen geraakte hij in eene benarde positie door muiterij zijner afgematte huurbenden en geweigerden onderstand uit zijn vaderstad. De beide legers lagen bij Zama en nu noodigde Hannibal zijn tegenstander tot een mondgesprek uit, ten einde verder bloedvergieten te voorko men. 't Is dit mondgesprek, dat de dichter heeft bezongen en welk gedicht door den heer Vogel zoo schoon werd voorgedragen. Hierna volgde een humoristisch gedicht „Het Wonderkind", dat blijkens het daverend applaus ook zeer in den smaak viel. Tot slot declameerde de heer Vogel het ge dicht, Danton, eigenlijk een tooneelstuk, van Büchner, door den spreker vertaald. Het is den schrijver, zegt spr, in dit stuk vol komen gelukt de mentaliteit uit te drukken van de daarin voorkomende personen, zooals Danton, Robespièrre, Saint Yuste enz. Het behandelt het laatste tijdperk van de heerschappij van Danton, den lieveling van liet volk, en stelt de pogingen in het licht, door zijne tegenstanders aangewend, om hem op het schavot te doen ombrengen, We wonen dan eene vergadering bij van de Nationale Conventie en eene, waarin Danton als gevangene voor zijne rechters staat en veroor deeld wordt. De heer Vcgel spreekt, zooals naar zijne mee ning die personen gesproken hebben en vlechl daartusschen ook de uitroepen van het volk op do publieketribune. Hij weet dit laatste zoo mees terlijk te doen, dat het lijkt of men al die kijven de stemmen tegelijk hoort. Een daverend applaus had spreker in ontvangst te nemen en het was zeker, dat de heer Schuyt aller tolk was, toen hij den heer Vogel hartelijk dankte voor het groote genot, dat hij door zijne schoone voordrachten had doen smaken en toen hij den wensch uitdrukte hem hier later nog eer.s te mogen hooren, Wegens verdwenen belangstelling in en lief de voor de kegelsport is de Dames-Kegelclub te Veisen opgeheven. Kindervreugd. In het gebouw „Concordia", hield de vereeni- ging „Kindervreugd" Vrijdagavond een zeer goed bezochte vergadering. De voorzitter, de heer P. van Willigen heette de aanwezigen welkom en zei, dat, nu de speeltuin der vereeniging acht we ken heeft gewerkt, het bestuur ongeveer weet wat de exploitatie kost. De tuin wordt druk be zocht, er kan worden gerekend dat er eiken dag 120 kinderen komen, dit is wel heel mooi, maar de spelen lijden hierdoor veel. De financiën zijn evenwel nu uitgeput en het is hierom, en ook mede met het oog op het minder aangename weer, hoog tijd dat nu de tuin wordt gesloten. Uitvoerig zet spr. de verdere plannen der ver eeniging uiteen, dit is de stichting van een club gebouw, opdat de kinderen ook in den winter kunnen worden bezig gehouden. Zeer wordt hel betreurd dat de onderwijzers zoo weinig voor het werk der vereeniging gevoelen, zij hadden hier een mooie taak. De opzichter van den tuin vervuld met grooten ijver zijn lang niet gemakke lijke werk, waarvoor spr. hem dankt, Van Mevr. Welsinkv. Kralingen en den heer ten Wolde :s bericht ingekomen dat zij bedanken als bestuurs lid, laatstgenoemde om gezondheidsredenen, Spr, hoopt dat ten Wolde, die altijd veel voor „Kin dervreugd" heeft gedaan, spoedig moge herstel len, Hierna bracht de secretaris, de heer L, v. d. Wal verslag uit van de drie laatste vereenigings- jaren. Dit kon niet eerder, daar in den afgeloopen tijd „Kindervreugd" schijndood is geweest. Uit dit met zorg saamgestelde verslag blijkt, dat het een wonder is dat de vereeniging nog leeft. Veel is men verschuldigt aan de medewerking van B. en W., die gezorgd hebben dat het ideaal der ver eeniging, een eigen speeltuin, in vervulling kon komen. Uitvoerig memoreert de secretaris de opening van den tuin op 22 Augustus. Met een ernstige opwekking de vereeniging te steunen, eindigt de secretaris oijder luid applaus. De penningmeester, de heer W, van Citters deelde mede, dat ontvangen was f 913,01 en uit gegeven f 844.385, zoodat er thans een saldo is van f 68,625, Aan contributies waren ingekomen f 352.75, collecten f 38.40, concert f 60.47 en steun van Pa pierfabriek en Hoogovens f 300. Uitgegeven: aan werktuigen f 417,86, arbeids loon f 195 en exploitatie f 62. Na uitvoerige discussie werd besloten de con tributie te bepalen op 15 cent per maand, ver hoogd met 2 cent voor de inning. Daar het be stuur in zijn geheel aftrad, werden hierin geko zen de heeren P, van Willigen, voorzitter, L. v. d. Wal, J. Kostelijk, P. v. d. Bos en W. van Citters aftr., de dames v. d. Werf en Timmerman en de heeren C. C. J, Bakker en W. Geerlofs. Hierna sloot de voorzitter, met een woord van dank aan de firma van Gelder voor het gratis afstaan der zaal, deze goed geslaagde vergade ring. Door het Geneeskundig Gezelschap „Ken- nemerland" is het volgende adres aan den Raad der gemeente Velsen gericht: Ondergeteekenden, C, I, de Vries Robles cn Dr. Y. Hanneraan, Artsen, respectievelijk Voorz. en Secretaris van het Geneeskundig gezelschap „Kennemerland", handelende in opdracht van dit gezelschap nemen de vrijheid beleefd het volgen de onder Uwe aandacht te brengen: dat het verkeer aan het strand te IJmuiden den laatsten tijd zeer is toegenomen, zoo zelfs dat er op één dag in den afgeloopen zomer ruim 15000 menschen aan het strand vertoefden; dat het zeer vaak is voorgekomen, dat voor ongevallen etc, hunne hulp is ingeroepen gewor den; dat de verbinding met het strand van uit IJmuiden zeer gebrekkig is, zoodat de hulp, die zij moesten verleenen niet spoedig genoeg ter plaatse kon zijn, hetgeen' niet in het belang was van hen, die deze hulp noodig hadden; dat aan het strand niet aanwezig is een ver- bandkist, geen zuurstofapparaat (voor het op wekken der levensgeesten van drenkelingen), geen brancard; dat er ook niet bestaat een doorloopende te- lephonische verbinding tussehen het strand en het politiebureau; dat wij tot nu toe gelukkig gespaard zijn geble ven voor rampen, zooals indertijd met de Berlin voor den Hoek van Holland, maar dat het leed niet zal zijn te overzien, wanneer wij door groote stormrampen getroffen zouden worden; dat IJmuiden als eerste klasse wereldhaven vergeleken met andere wereldhavens niet ge outilleerd is om de noodige hulp spoedig en af doend te kunnen verleenen. Redenen waarom zij Uwen Raad beleefd in overweging geven zoo spoedig mogelijk verande ring in den bestaanden toestand te willen doen brengen door: le. te zorgen dat aan het strand aanwezig is een volledige verbandlost, een zuurstofapparaat en een brahcard, 2e. dat een goede verbinding tot stand komt van uit IJmuiden met het strand, 3e, een doorloopende teleohoniséhe verbin ding tussehen het strand en het politiebureau te IJmuiden, w.g. C. I, de Vries Robles, Voorzitter, Dr. Y. Hanneman, Secretaris. Arbeidsbemiddeling Velsen. Als werkloos ingeschreven 17 Oct. 1925: 6 timmerlieden, 1 schilder, 4 metselaars, 1 mach. houtbewerker, 1 mandenmaker, 1 letterze'ler, 3 bankwerkers, 1 machinist, 1 loodgieter, 1 chauf feur, 23 diversen. DRIEHUIS. We meldden eenigen tijd geleden, dat een goede verbetering tot stand zou kom.'n op den hoek van den Zeeweg én den Driehuizerkerkwegr De Zeeweg, immers is ter plaatse drie meter ver breed, waardoor de uiterst gevaarlijke hoek is verdwenen en men van den Zeeweg komende een beter uitzicht heeft. Op den ouden hoek van den weg, d. i. dus nu na de verbetering ongeveer op 113 van den weg, staat een telephoonpaal. Nu schijnt men van ge meentewege wel doordrongen - te zijn van de noodzakelijkheid der verbetering, maar, nu dat ze gedeed is, blijft de telephoonpaal staan, 't Spreekt natuurlijk vanzelf, dat hierdoor een onmogelijke toestand is ontstaan. Op een hoek, die gevaarlijk blijf, staat .midden op den weg een paal. Wie duift vraagt de N. Hl. Ct, de verantwoording dra gen van de ongelukken, die hieruit voort moeten komen? SANTPOORT. Dinsdag j.l. hield de vereeniging Koningin nedag haar jaarvergadering. Na de opening en het voorlezen der notulen deed de penningmees ter verslag van zijn beheer, waarbij bleek, dat er momenteel een klein batig saldo is. In de com missie, welke de boeken zal nazien, werden ge kozen de heeren De Vries, Enzerink en Hazevoet. De bestuursleden, de heeren Van Leeuwen, Ruigvoorn en Böhm, die periodiek aftraden, wer den herkozen. De contributie-inning werd in zooverre gewij zigd, dat zulks in den vervolge maandelijks zal geschieden. Evenals vorige jaren worden in onze ge meente ook thans weer naai- en verstelcursussen georganiseerd. Tot het geven van onderricht hier in zijn o.a, aangewezen onze plaatsgenooten, de dames Handgraaf en Bremerkamp. Waar de behoefte hieraan zich reeds spoe dig deed gevoelen is het bestuur van den Be- sl.uurdersbond met twee leden uitgebreid. Naast de heeren Krom, Jansen, Heereraans, de Vries Jr. en Lammers hebben nog zitting genomen de hee ren A, A. Cornegge en C. de Vries Sr., resp. voorzitters van het gemengde koor „Vox Humana en het symphonie-orkest „Caecilia". Naar we uit goeden bron vernemen, heeft de heer J. Post, de bekende leider van kinderko ren, als direct, van onze kinderzang- en operet- te-vereeniging „Kindervreugd" bedankt. De heer Post heeft vrijwel van de oprichting af de leiding van het koor gehad. Het rook Vrijdag in „Zomerlust" allerheer lijkst. En niet alleen het reuk-, maar ook het smaakorgaan werd aangenaam aangedaan. Wat was het geval? De bekende Maggi-fabriek de monstreerde hier, welk een smakelijke soepen, bouillon enz. er met haar producten zijn te be reiden. De aanwezigen konden desgewenscht een proefje nemen en „het dient gezegd" dat menig een zich een en ander goed liet smaken. Voorts werd er nog een film vertoond, waaruit men met het bedrijf kon kennis maken. ber en verloor, even verdiend als het indertijd won, met 30. De R. C. H.-voorhoede heelt dezen middag al bijzonder weinig uitgevoerd. De anders zoo ge vaarlijke Koning kon tegen Koster- -Bakker al bijzonder weinig uitrichten. Übk het binnentrio is vrijwel geen oogenblik gevaarlijk geweest en Brugman slechts een paar maal voor de rust. De Stormvogels-verdediging was dezen middag ab soluut te sterk voor den R.C.H.-nanval, Koster cn Haak stonden bij eiken aanval als een rots en Struys herinnerde aan zijn besten ':ïjd. Bakker had zich speciaal tot taak gesteld Koning te bewa ken en dat is hem uitstekend gelukt. Hieronder had natuurlijk het steunen van de voorhoede tc lijden. Trouwens, dit was een onderdeel van hel spel, dat niet zoo best verzorgd was, als tegen Unitas, evenmin als het samenspel der voorhoede. Nu wéten we wel, dat de tegenstand zwaarder was, maar dit neemt niet weg, dat zelfs bij vrije" ballen Snoeks die overigens solide verdedig de de vleugels te veel vergat en zoowel Vis ser als Blinkhoff minder veelvuldig hun partners een bal toespeelden als in Gorinchein. Oldenburg was dan ook lang niet zoo op dreef en Boekelaar maakte de fout den bal te lang bij zich te houden. Visser was dezen middag bijzonder ongelukkig met schieten. Twee doelpunten waren hem zeker toegekomen. Houtkamp maakte twee goals, waar van de tweede, uit een lastige positie gescoord, bijzonder fraai was. Het derde doelpunt nam Blinkhoff voor zijn rekening. Het is den Stormvogels-aanvallers dezen mid dag niet gemakkelijk gemaakt. De R. C. H.-ver- dediging met uitzondering van Nieuwenhuis was goed op dreef. Krom en Nachtegeller wat stel de deze zich steeds tactisch op waren wel de uitblinkers. Erdsieck heeft zijn doel slechts kort verdedigd, daar hij zijn heiligdom na een botsing moest verlaten. De invaller-doelman Takken heeft hem echter op waardige wijze vervangen. De leiding was in handen van den heer Boek man. Feit is, dat hij den wedstrijd in handen had, maar zijn beslissingen leken ons niet altijd even onaanvechtbaar. De wedstrijd. Het is reeds 2.15 uur als de volgende elftallen zich opstellen; Thyssen Haak Koster Struys Snoeks Bakker Oldenburg, Blinkhoff, Houtkamp, Visser, Boeke laar SPORT. VOETBAL. STORMVOGELS—R. C. H. 3—0. Ruim een maand geleden stonden blauw-wit en blauw-zwart tegenover elkaar aan den Mid denweg. Blauw-zwart speelde over alle linies be ter en won verdiend met 41, Zondag j.l. trok een op papier sterker R. C, H.-team naar IJmui den, speelde stukken minder dan «op 13 .Septem Brugman, Hanse, Roelfseraa, Van Dam, Koning Nachtegeller, Nieuwenhuis Geutskcns Krom Kuyt Erdsieck Koster heeft den toss gewonnen en Jaat R. C, H. met den wind in den rug aftrappen. Ver brengt de R. C. H.-voorhoede het niet, want de aan voerder stuit reeds voor het penalty-gebied den aanval, die nu door Stormvogels wordt overge nomen. Via Houtkamp en Blinkhoff komt de bal bij Visser, die snel op Erdsieck afrent, maar juist, als hij schieten wil, Krom op zijn weg vindt. On danks het nadeel van den wind blijft Stormvogels sterker. Na een gevaarlijken aanval maakt Visser hands. Direct hierop wordt een corner geforceerd, die niets ooplevert. Van de R.C.H.-voorhoede gaat weinig kracht uit, vooral het binnentrio speelt laks. Kosier en Haak slaan dan ook eiken aanval met vrij veel gemak af. Het R. C. H,-doel beleeft benauwde momenten. Na een fout van Geutskens schiet Vis ser in, maar Erdsieck stopt den bal, volgens de Stormvogels-grensrechter en anderen over de lijn. Na een corner volgt een hevige doelworste- ling, maar een doelpunt blijft uit. Even leeft R. C, H, op. Als links heeft opge bracht, schiet „Nek" plotseling naar binnen en komt alleen vóór Thyssen. Hij schiet in, doch de Stormvogels-doelwachter redt schitterend. Ach teraf bekeken had Boekman reeds voor buiten spel gefloten. Kort hierna zet Geutskens fraai voor het doel, maar Haaks harde hoofd doet het leder in tegenovergestelde richting verdwijnen. Struys transporteert het bruine monster verder. Bij den nu volgenden St,-aanval raakt Erdsieck geblesseerd. Aanvankelijk gaat Krom in den goal, maar wordt spoedig vervangen door Tak ken. Geruimen tijd gaat nu het spel gelijk op en neer. Brugman doet een paar mooie uitvallen, be sloten met fraaie voorzetten. Een dezer vangt Thyssen prachtig uit de lucht op, juist voor den 'toesnellenden Koning. Dan zal Brugman het zelf probeeren. Wel ko gelt hij hard in, maar Thijssen toont zich abso luut betrouwbaar. Dan krijgt Stormvogels de kans van den dag, Na een voorzet van Oldenburg komt Visser al leen voor Takken, doch hij werkt den bal naast de paal. Hoe meer de rust nadert, oe beter het ver toonde spel wordt. Takken krijgt van Oldenburg en Boekelaar een paar vinnige schuivers te stop pen, wat hij met succes doet. Een handsgeval van Krom in het penalty-gebied ontgaat Boekman Vlak voor rust zet Koster Koning fair, doch iet wat hardhandig op zij, wat met een vrije trap bestraft wordt. Deze kopt Haak weg. Dan is het rusten. Met den wind in den rug vallen de Stormvo gels na de thee onmiddellijk vurig aan. Visser brengt het in combinatie met Houtkamp en Blinkhoff een heel eind, maar stuit tenslotte op Kuyt, die het spel naar de andere helft verplaatst. Hier krijgt Brugman een mooie kans echter in buitenspelpositie. Dan tracht Koning zijn eersten voorzet te. geven, maar het wordt een „achter zet", dank zij groote activiteit van Bakker. Visser begint nu aan zijn serie pechschoten Wanneer hij den bal prachtig heeft vrij ge maakt, schiet hij keihard tegen de lat. Houtkamp kogelt vervolgens tegen Krom en Blinkhoff trapt een vrijen bal naast. Als Thyssen dan door uit- loopen redding heeft gebracht, krijgt Stormvo gels een penalty te nemen. Doodstil is het, als Houtkamp z'n aanloop neemt en dan den bal nog eens goed legt. Een paar seconden later ligt de bal achter Takken (10), Dit doelpunt geeft den burger moed. Zelfs Snoeks waagt nu een kansje, wat Takken bijzon der op prijs stelt. Houtkamp trekt een bal netjes achterover, waardoor Visser een dot van een kans krijgt. Thans faalt hij met schieten. Plolse- .ling breekt Koning door. Hij staat echter buiten-

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 1