ORGAAN VOOR DE Ql Sport. No. 10S Woensdag 28 October 1925 10e Jaargang IJ MU ID FR COURANT OFFICIEEL. KEURING DIENSTPLICHTIGEN. De burgemeester -van Velsen brengt ter kennis „m belanghebbenden, dat in November en Decem- j#r 1925 de herkeuringsraad in een of meer ge- ieenten zitting zal houden. Van de gelegenheid om in die zitting een ge- -eeskundig onderzoek te ondergaan, kan wordc-n [ebruik gemaakt door ingeschrevenen voor den dienstplicht, die nog niet bij de land- of zeemacht «ijn ingelijfd, alsmede door gewone en buitengewo- je dienstplichtigen, die nog niet in werkelijker, dienst zijn geweest. Tot dit onderzoek worden ju het algemeen niet toegelaten personen, die als nijwilliger behooren tot de landmacht -- de vrij willige landstorm hieronder begrepen tot de leemacht of riot de overzeesche weermacht, en jvenmin zij, die in 1925 tijdelijk ongeschikt wer den verklaard. De Minister van Oorlog kan even wel machtiging verleenen om ook deze personen tot het onderzoek toe te laten. Om deze keuring te ondergaan, behoort een a__ vraag te worden ingediend, in velke aanvraag aannemelijk wordt gemaakt, dat zich ten aanzien van den belanghebbende een der volgende geval- I len voordoet: ~a. dat hij vroeger door een der keuringsraden voor den dienst geschikt werd verklaard, doch. na de uitspraak van dien raad ziekten of gebreken heeft gekregen, waardoor hij vermoedelijk onge schikt voor den dienst is geworden; b, dat hij vroeger bij het onderzoek voor een der keuringsraden behept was met ziekten of ge breken, welke toen niet tot zijn ongeschiktver- klaring hebben geleid, doch welke na de uitspraak van dien raad in zulk een mate zijn verergerd, dat hij vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is ge worden; c, dat hij vroeger verhinderd was om voor een der keuringsraden te verschijnen op den daarvoor vastgestelden tijd, ook geen der keuringsraden uitspraak omtrent hem heeft gedaan cn hij ver moedelijk ongeschikt voor 'den dienst is. De aanvraag moet voorts vermelden den ge slachtsnaam, de voornamen en het nauwkeurig adres van den dienstplichtige, datum en jaar van geboorte, de lichting en de gemeente, voor welke hij voor den dienstplicht is ingeschreven, alsmede - voor zoover hem bekend het korps, het korpsonderdeel of het dienstvlak, waartoe hij be hoort of waaraan hij is toegewezen. De aanvraag behoeft niet gezegeld te zijn, doch moet zoo spoedig mogelijk gefrankeerd worden toegezonden aan het volgende adres: kan den Voorzitter van den Herkeuringsraad, gjbouw van het Departement van Oorlog. Plein 5, 'jGravenhagè. Velsen, 27 October 1925. De burgemeester,' RIJKENS. VAN DEN WACHTTOREN. De val van het rijk van Stinnes. Maar zelden blijven families lang rijk. Vat de vaderen wonnen, verliezen vaak kinderen van. het derde of vierde ge-, Maar vooral door de onzekere toestanden na den oorlog is fortuin als een kaartenhuis in elkander gevallen. Ilugo Stinnes is een poos lang de rijkste <-n le machtigste man in het Duitschland Ier inflatie geweest. Zelfs in de inter- ïajtionale politiek van Duitschland liad lij meer invloed dan de minister van zaken. In den tijd, toen geld voortdurend in waarde achter- kocht Stinnes los en vast. Als maar een paar dagen na den koop net betalen wachtte, had hij al winst pmaakt, want de Mark van lieden was iltijd minder waard dan de Mark van lister en eergister. Dit heeft Stinnes ot den gelukkigen kooper gemaakt kreeg hij mijnen, fabrieken, sche hotels, kranten en wat al niet meer. nauwelijks is de man dood of .an de Mark wordt een vaste waarde [egeven en het rijk van Stinnes stort aeen. Het Duitsche spotblad Ulk teekent lien val in dit beeld. Stinnes zit in zijn en rangschikt op een tafel bij open raam als speelgoed fabrieken, schepen, hotels enz. Alles staat keurig netjes en ordelijk. Op den aimr is geschilderd: Een dollar is .200000000000 Mark. Zoo was 'net in '23 )aaronder ziet men dezelfde kamer. De onge Stinnes staat wanhopig bij de afel. De deur is open en er waait een door de kamer, die al het speel omwaait. Op den muur staat: Een is 4,20 Mark. Zoo was liet in Sommigen meenen, dat oneenigheid tus schen de beide zonen Edmund en Hugo de oorzaak zijn van den val van het rijk Stinnes. Maar eerder is het omgekeerde waar: omdat de zaken slecht gingen fregen de broers ruzie en daardoor werd de val verhaast. Het rijk was op inflatie gebouwd en niet alleen Stinnes heeft ondervonden, dat dit een slecht en onvertrouwbaar fundament is. De zoons zullen nu weer het kleed van hun grootvader moeten aantrekken, de kan toorjas of de werkkiel van den midden stand. De' banken weigerden hun ver der crediet en zonder die olie gaan de zaken horten en stooten cn komen al spoedig tot stilstand. Als al de zaken afgewikkeld zijn, zal er voor de familie Stinnes misschien nog zooveel overblij ven, dat zij bescheiden kunnen leven én werken moeten, om niet geheel te verarmen. Zullen zij er minder geluk kig om zijn? Het portret van den ouden Stinnes geeft het antwoord. Een zeldzaam zwart en somber ge zicht; een kop van een zelfmoordenaar! LandverhuizingnaarAmerika, De wet op de landverhuizing in de Ver, Staten laat daar slechts per jaar 2 toe van het aantal vreemdelingen, die in 1890 in Amerika waren. Bovendien is de deur voor Aziaten geheel gesloten. Amerika was bang voor een stroom van arme en lastige elementen uit Europa en heeft daarom het aantal landverhuizers sterk beperkt. De vakorganisaties hebben daar op aangedron gen, omdat vreemde werkkrachten allicht tegen slechtere arbeidsvoorwaarden zouden willen werken en het gevaar van werkloos heid meebrachten. Menigeen, die anders zijn geluk in de nieuwe wereld zou beproe ven, ziet er thans van af, omdat hij toch ja renlang op een pas moet wachten. Het ge volg is, dat het aantal landverhuizers uit sommige landen ver onder het wettelijk maximum is gebleven. Er zijn het laatste jaar aanmerkelijk meer Italianen uit Ame rika naar hun vaderland teruggekeerd dan er als landverhuizers gekomen. En vooral uit de Zuidelijke en Oostelijke staten van Europa zouden er meer landverhuizers kun nen worden toegelaten, dan er zijn binnen gekomen. Men verwondert zich daarover aan gene zijde der groote zee en vraagt, of Amerika misschien inpopulair geworden is in de oude wereld, of dat de economische toe stand in Europa zooveel beter is geworden en men daarom blijft, waar men is. Groote werkgevers klagen, dat er te wei nig landverhuizers komen en dringen ei op aan, dat Amerika de deur weer wat wijder zal openzetten. Op een spotprent ziet men oom Jonathan aan het strand van den Atl. Oceaan met een grooten mond schreeu wend: Wij hebben werk noodig voor onze 'millioenen werkeloozen! Hoe krijgt men puntje bij paaltje? De vakorganisaties hebben een ander be lang dan de werkgevers? Zij zullen van een verruiming der Emigratie-wet niet willen weten. Vooral uit Mexico komen vele land verhuizers binnen, die weinig eischen heb ben en onder het loon willen werken. De economische bloei in Amerika is ook slechts tijdelijk en er kan plotseling een groote werkeloosheid komen. Daarom roept de Amerikaansche arbeider naar Europa; Blijft, waar gij zijt, want gij zijt vooral in de toekomst een gevaar voor onze welvaart. Merkwaardig blijft het verschijnsel, dat uit verschillende Europeesche landen min der landverhuizers ërijn gekomen, dan de wet toelaat. Voor ons land geldt dit niet. De lange duur van wachten, voordat men ein delijk d. pas krijgt, de strenge maatregelen, die men bij aankomst moet ondergaan, het gevaar zelfs, dat men teruggestuurd zal wor den, dit alles werkt zeker mee, om den lust, den grooten eendenvijver over le steken, te verzwakken. Zonder de strenge bepalingen der wet zou de stroom van landverhuizers zeker bijzonder groot zijn, want ondanks eenig begin van herstel in Europa is het in Amerika voor den arbeider veel beter dan het vaderland. En al is de gehechtheid aan het eigen land ook sterk, velen zijn het met de oude Romeinen eens: Waar ik het goed heb, daar is mijn vaderland! Een schedel van meer dan 150 eeuwen oud. De wetenschap kan het niet altijd stellen zonder fantasie. Uit enkele feitelijke gege vens moet zij door de scheppende verbeel ding in het verleden of in de toekomst we ten te zien. Natuurgeleerden zijn vaak te vens dichters. Een Bölsche( die zeer nauw gezet studie heeft gemaakt van de natuur en al haar verschijnselen, schrijft daarover romantische boeken. De dichter speelt wel licht den geleerde wel eens parten. Dat merken we ook bij een Flammarion met zijn groote kennis maar ook met zijn schitteren de visies van den sterrenhemel. Ook met het maken van onderstellingen is een geleerde vaak niet voorzichtig genoeg. Uit een scherf, in de aarde gevonden, maakt hij het beeld van den geheelen urn en uit een enkel beentje formeert hij het geraamte van een voorwereldlijk monster. Gewoonlijk kan men niet bewijzen, dat de onderstelling verkeerd is, maar wel krijgt men soms den indruk, dat de onderstelling al te gewaagd is en op te zwakke gronden rust. Bij het grondwerk voor den bouw van een oud huis in Londen is een menschel ij ke schedel gevonden, die volgens den oudheid kundige Prof. Eliot Smith tusschen de 15 en 20 duizend jaar oud is. Een nuchterden- kend mensch zal de opmerking maken, dat er toch geen geboorteacte bij gevonden is en dat de hoogleeraar er maar met de muts naar gooit. Deze grondt zijn onderstellingen echter op het feit, dat de schedel in vergevorder den staat van versteening was, diep in den grond werd gevonden en een ongewonenj vorm heeft. De schedel moet daarom ouder zijn dan het steentijdperk. Uit die gegevens kan men echter niet meer dan een zwakke en vage onderstelling maken, zoo iets als heel oud. Maar bij het noemen van-het aan tal eeuwen vergist men zich allicht Hocwo! aan den schedel het voorste gedeelte en het aangezicht ontbreekt, heeft Prof. Elliot Smithook nog geconstateerd, dat hij van een vrouw van vijftig jaar ongeveer is en dat deze vrouw behoort tot het zwarte ras en dat zij linksch was! Straks deelt deze onderzoeker misschien nog mee, dat deze voorwereldlijke dame bijzonder kwaadaardig was, last had van galsteenlen en een blouse droeg van beren vel. De zucht, om onderstellingen te doen, heeft den geleerde hier parten gespeeld. Bij een onderstelling mag niet te weinig weten schap en niet te veel fantasie zijn, anders wordt zij tot een dol bedenksel, waarom men lacht en dat niemand wijzer maakt. Ook den schedelkundige past bescheiden heid en voorzichtigheid, vooral als hij zich uitspreekt over zulk een, ver verleden. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. - Onder leiding van het Concert- en Theater- Bureau Max van Gelder, maakt het gezelschap Louis Davids een tournée, per auto door Neder land. Daarbij doet het IJmuiden aan en komt in Thalia, een avond van dollen lach en vroolijkheid geven. Daarbij is in de eerste plaats de heer Da vids zelve, wiens naam als conferencier, dichter- zanger, componist en regisseur reeds voldoende waarborg voor het geheel is. Daarbij brengt hij mede Vera Tamarofska en Leonid Stroganoff, van het staatsballet te Petro- grad. Jan Verhoeven, de pianist van het Tuschin- ski-Cabaret te Amsterdam en dan Larette, de on verklaarbare fantast. Wie van elk dezer virtuozen meer wil weten leze de recensies in de groote dagbladen, terwijl over de uitvoering a.s. Vrijdag in Thalia, een adverten tie in dit nummer de noodige inlichtingen geeft. winst is te beschouwen. Deze autobus, een ,.Daag" trekt door haar slanken bouw aller aandacht. De carrosserie ligt laag op de wielen, waardoor het instappen zeer gemakkelijk is. De zitplaats van den chauffeur is gescheiden van de ruimte voor de pas sagiers bestemd, zoodat het hinderlijke en ge vaarlijke buurpraatje niet meer mogelijk is. Er is ruimte voor 35 personen. De zitplaatsen zijn ge makkelijk en ruim en de hoogte Iaat toe, dat men gemakkelijk overeind kan staan, zonder met het dak in aanraking te komen. De bus is ondanks haar kolossale lengte (8 M.) gemakkelijk bestuurbaar. Dank zij haar vier rem men kan zij zeer snel stoppen zonder dat de pas sagiers op de tot nu toe steeds gebruikelijke wijze heen en weer worden geschud. Inderdaad moet worden gezegd, dat het materi aal, dat op.dit traject wordt gebezigd, sleeds wordt verbeterd. Over eenige weken worden naar Hl. Dbl. meldt, wederom twee nieuwe wagens verwacht n.l. één voor den heer Hartman en één voor den heer Hoée land. Nieuwe autobuslijn. Eenige weken geleden werd den exploitant der autobussen IJmuidenHaarlem via Bloemendaal, zijn standplaatsvergunning ingetrokken, wegens ongeregelde dienst. Thans heeft echter een andere ondernemer deze lijn overgenomen. In onderscheiding der bussen die over SantpoortSchoten rijden en van het Willemsplein vertrekken, blijft het rustpunt der auto te IJmuiden voor het station. Gevaarlijk spel. Reeds meermalen is gewaar schuwd tegen het bedrijf der koningen van den straat, bij het binnenkomen der trawlers. De jon gens springen dan, zonder af te wachten tot de booten goed liggen aan boord en maken het de bemanning lastig. Zoo geschiedde ook Zondag, bij het binnenkomen der „Concordia", IJM. 62, vanaf de naastliggende boot. Deze keer liep het slecht af want een der knapen, zekere K., stapte mis en raakte bekneld tusschen de beide schepen met zijn beenen. Nadat hij uit zijn netelige positie ver lost was, constateerde Dr. R. dat een der beenen gebroken was en verleende de eerste hulp. Daarop werd de jongen naar de ouderlijke woning aan de Bik- en Arnoldkade vervoerd. f Zooals wij indertijd reeds meldden, hebben de autobusondernemers tot B, en W. van Velsen het verzoek gericht, weer over de betonbrug aan de Wilhelminakade te mogen rijden, teneinde het lange wachten aan den spoorwegovergang bij de Centrale te vermijden. Naar ons wordt medege deeld, heeft het gemeentebestuur dit verzoek niet ingewilligd, aangezien bedoelde betonbrug niet i voor zwaar vervoer berekend is. Hl. Dbl. VELSEROORD. Alhier is een Evangelisatie-commissie opge richt, voor het organiseeren van Evangelisatie samenkomsten. De commissie bestaat uit de heeren D. Jongens, A. J. de Kan, J, Wolterman, G. Ver- hey en L. H. Erenst. lederen laatsten Zondag der maand zal des avonds een evangelisatiesamenkomst gehouden worden in de Herv, Kerk of de consistorie. De Zon dagavond gehouden samenkomst was door 200 per sonen bezocht, zoodat deze in de kerk moest worden gehouden. Als sprekers traden op de hee ren J. G. Hofmann van Haarlem en J. E. Sluiters van Santpoort. VELSEN. De onlangs gehouden bazar in het gebouw Concordia heeft een batig saldo van f 2000 opge leverd, Daarvan is de helft geschonken aan de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente, terwijl de andere helft komt aan het comité voor kerkver- fraaiïng. Door dit comité zullen weer twee nieuwe lichtkronen in de kerk geplaatst worden. Arbeidsbemiddeling Velsen. Als werkloos ingeschreven 24 October 1925: 7 timmerlieden, 3 metselaars, 1 mach. houtbe werker, 2 bankwerkers, 1 chauffeur, 24 diversen. De spoorverbinding IJmuiden-Haarlcin. Naar we vernemen is het dagelijksch bestuur van IJmuidens Bloei naar Utrecht geweest en heeft het daar een conferentie gehad met de directie der Ned. Spoorwegen. Het bestuur bepleitte doortrek king van de spoorlijn naar het zeestrand, opdat er zoo mogelijk reeds den volgenden zomer een snelverbinding AmsterdamIJmuiden "Bad tot stand zou kunnen komen. De directie zeide het verzoek in overweging te zullen nemen, maar nog geenerlei toezegging te kunnen doen. Wel deelde de directie aan het be stuur mede, dat zij ten opzichte van de verbete ring van de lijn HaarlemIJmuiden diligent blijft en dat, na de gereedkoming der electrificatie van de lijn AmsterdamRotterdam in 1927 de lijn HaarlemIJmuiden geheel zal worden geëlectrifi- ceerd. Dan zullen er aan deze lijn ook meer hallen komen. Men had wel overwogen reeds nu meer dere stopplaatsen tusschen Haarlem en IJmuiden aan te brengen, maar dan zou de rijtijd der treinen weer zooveel langer worden. Ten einde met meer succes de concurrentie met het spoor'het hoofd te kunnen bieden, beslo ten de vier autobus-ondernemers ieder een nieu wen wagen aan te schaffen, die zou moeten vol doen aan de hoogste eischen. Zaterdagmiddag kon de eerste dezer bussen in dienst worden gesteld. De firma Gebroeders Roodt nl. laat thans een wagen rijden, die voor hel tra ject IJmuidenHaarlem zeer zeker als een aan Zaterdag heeft in de smederij der papierfa briek te Velsen een ongeval plaats gehad, dat bij zonder goed is afgeloopen, doch zeer ernstige ge volgen had kunnen hebben. De metaalbewerker S. werd namelijk gegrepen door een op een draai bank geplaatste en snel ronddraaiende pijp, met het gevolg, dat hij eenige malen is rondgeslingerd. Door de tegenwoordigheid van geest van eenige zijner kameraden, die door den rfem af te gooien de machine tot stilstand brachten, is voorkomen dat S. dit ongeval wellicht met den dood had moe ten bekoopen. Nu is hij er met een inwendige kneu zing van den rug en verscheurde kleeren afgeko- men. Na aan de fabriek voorloopig te zijn onderzocht is hij per rijtuig naar zijn woning aan de Burge meester Weertstraat te Wijkeroog, gebracht. SANTPOORT. Onder groote belangstelling, vooral van de zijde van het personeel der Hoogovens, had ^Vrij dagmiddag, op de begraafplaats „De Biezen de teraardebestelling plaats van het stoffelijk over schot van R. Baden, een der slachtoffers van het ongeluk dat Maandagnacht aan de Hoogoven gebeurd. Nadat de kist, die met een schat van bloemen was gedekt, waaronder een groote krans van de directie der' Hoogovens, in de groeve was neerge laten, trad de heer Is. Teyinck naar voren, om na mens de directie der Hoogovens een laatste groet te brengen aan den man, die in den bloei van zijn leven, door een noodlottig ongeval uit 't leven was weggerukt. Spr. die zeer aangedaan was, prees den werk lust en blijmoedig karakter van liet slachtoffer en dankte hem voor alles wat hij voor het Hoogoven- bedrijf had gedaan. Uw nagedachtenis zal bij de directie in eere blijven en uwe weduwe zal door ons niet worden vergeten. Namens zijn kameraden sprak de voorzitter der personeelvereeniging, de heer G. Kelder, die o.m. zei, dat het medelijden in den regel niet lang duurt, doch er van overtuigd te zijn, dat dit hier wel het geval zou zijn en dat de nagelaten betrekkingen niet aan hun lot overgelaten zullen worden. „Beste Vriend, rust in vrede". Nadat een zwager van den overledene had be dankt voor de betoonde belangstelling, verliet de menigte, zeer onder den indruk, den doodenakker. 's Morgens om 11 uur was- le Wijk aan Zee naar Hl. Dbl. meldt, het andere slachtoffer P. Offenberg, eveneens onder groote belangstelling begraven. Hierbij was voor de directie der Hoogovens aan wezig de heer Ir. Ingen Housz en vele leden v;-n het personeel. VOOR DEN RAAD. Schriftelijke vragen van leden van den gemeente raad op grond van artikel 17 van het reglement van orde. De heer H. Groeneveld heeft de volgende vragen gesteld: 1. Kan van de Comm. voor Onderwijszaken spoedig een rapport tegemoet worden gezien, be treffende de voorziening van het voorbereidend lager-onderwijs in onze gemeente hetwelk in hare handen werd gesteld bij Raadsbesluit van 10 Fe bruari 1925. 2. Indien vraag 1 ontkennend zal luiden, wat denken B. en W. te doen, om v.n.l. voor die dee- len der gemeente, waar het thans niet wel moge lijk is, de kinderen voorbereidend lager onderwijs te doen volgen, de gelegenheid daartoe te openen. Hierop wordt door burgemeester en wethouders het volgende geantwoord. In de raadsvergadering van 10 Februari 1925 werd besloten het voorstel van de heeren Roelse c.s. tot vestiging van een school voor voorberei dend onderwijs in de lokalen van school C, te stellen in handen van de commissie ad hoe voor de reorganisatie van het lager onderwijs, met ver zoek binnen korten tijd te komen met advies om trent dit voorstel en omtrent de verdere verzor ging van het bewaarschool-onderwijs. In de vergadering van bedoelde commissie van 16 Februari 1925 heeft deze aangelegenheid een punt van bespreking uitgemaakt. Het advies van de commissie en onze daarop betrekking hebbende voordracht zijn opgenomen in gemeenteblad no. 49 van 1925. In de vergadering van 7 April 1925 besloot de ge- neenteraad overeenkomstig onze voordracht en werd bij de behandeling van punt 6 „Wijziging der verordening op het openbaar bewaarschoolonder- wijs en de verordening op de subsidieering van het bijzonder bewaarschoolonderwijs" aangenomen een motie van den heer Vermeulen tot aanhou ding van dit punt in verband met de te houden besprekingen over eventueele wijzigingen in de verordening door de commissie ad hoc. Omtrent dit laatste is van bedoelde commissie nog geen omlijnd voorstel ontvangen. Naar wij zijn ingelicht zal deze aangelegenheid binnenkort opnieuw een punt van bespreking in de commissie uitmaken, mede op grond van de des tijds ingekomen adressen van: le. het bestuur der vereeniging ,,Uw Konink rijk Kome" waarbij op subsidieering van het bij zonder bewaarschoolonderwijs in die afdeeling wordt aangedrongen; 2e. de oudercommissie van school G, waarbij verzocht wordt gelegenheid te verschaffen tot het geven van voorbereidend onderwijs in school G. Zoo mogelijk zullen wij bevorderen, dat zoo spoe dig doenlijk een advies terzake van de commissie bij den gemeenteraad inkomt. H, V. V.—STORMVOGELS 1—2. Overzicht. De Stormvogels hebben Zondag in den Haag een zwaar bevochten overwinning behaald. Zeer ze ker was zij verdiend en ongetwijfeld was de z>-ge nog grooter geweest, wanneer Visser zijn harde werken met wat succesvoller schoten had besloten. Ook het benutten van de penalty had mogelijk den uitslag wel eens geheel anders kunnen doen zijn. or i De twee goals werden gefabriceerd door tf lu k- hoff Sr. Vooral het 2de doelpunt werd op meer dan schitterende wijze gemaakt uit een zeer las tige positie. Hulde! Voorts kan de linkerwing op een uitstekenden wedstrijd terugzien. Speciaal voor de rust dreigde van dezen kant groot gevaar voor H. V. V. Jam mer, dat Visser met schieten niet fortuinlijker is Houtkamp hield zich aan zijn opdracht, waardoor hij niet zoo vaak aan schieten toekwam. Olden burg was de minste van het quintet. Vrijwel den geheelen wedstrijd liep hij naar zijn vorm te zoe ken. 't Komt ons voor, dat Oldenburg momenteel gebrek aan zelfvertrouwen heeft. De half-backs hebben stug verdedigd. Bakker was er vóór de rust niet in, waardoor Snouck Hurgonje veel vrij spel had. Na de rust was hij beter op dreef. Struys en Snoeks en naderhand ook Bakker vielen op door hun goede plaat- ^ïiaak en Koster hebben het niet gemakkelijk ge had. Evenals in vorige wedstrijden vormden zij ook nu weer een hecht backstel, dat zeer lastig ie passeeren bleek, waardoor ook nu Thyssen zijn werk wel weer of kon. Haak veroorzaakte echter^ nog al eens een free-kick. In den H. V. V.-aanval moest het van Vis en

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 1