Jhkoi getwesimi tmfmad dejtmd M 'I ;X PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Gymnastiek- en Atklfitiek-Verseiriging „Oiympia". Gisteravond gaf bovengenoemde vereeniging haar eerste uitvoering na de oprichting op 8 Ja nuari 1925, onder leiding van haar directeur den heer C. F. Smit, voor een geheel gevulde zaal van het Thalïa-gebouw. Onder de aanwezigen merk- ten we op vele leden van haar zustervereeniging T. Vr. IJ, te IJmuiden en van de dames-vereeni- ging Gratia te Velseroord. Na de opmarsch van alle afdeelingen der ver eeniging, sprak de heer J, H. Kroonsbcrg door ontstentenis van den voorzitter den heer P. Simt hartelijke woorden van waardeering tot haar di recteur voor de prettige en aangename leiding en hoopte dal de aanwezigen, hoewel de vereeniging nog geen jaar beslaat, zich aan hetgeen wal op cU-ze uitvoering door Oiympia zal worden gegeven, zal amuseeren. Hierop volgde de afwerking van bel programma, hetwelk door de korte tusscheu- poozen van dc verschillende nummers het idee weergaf van datgene wat gymnastiek in de eerste plaats behoort te zijn, orde, regelmaat en vlug heid. De dames-afdeeling liet ons een keurige serie brugoefeningen zien, die hoewel sommigen wel eens de fout maakten door het niet strekken van het linker- of rechterbeen bij buitendwarszit, krachtig werden uitgevoerd. Een aardig nummer was het bokspringen door adspiranten A, dal vlot van stapel liep. De heeren-afdeelingen ga ven beiden een serie vrije oefeningen, die gezien mogen worden, hoewel er nog wel het een en an der op valt aantemerken, bv. het zooveel moge lijk aan elkander gericht blijven, na elke oefe ning, maar daar deze oefeningen zeer moeilijk waren is zulks niet gemakkelijk en in de meeste gevallen laat dat iels te wenschen. Verder zagen wij de adspiranten C aan de brug werken, en men kon het aanzien dat er pit in die jongens begint te komen, hetwelk niet minder gezegd kan worden van de jongens die halter oefeningen le zien gaven (de halters zullen we er wel bij denken) en hoe flink kwamen de jongens elk op zijn beurt naar voren om een oefening voor le doen, daar zullen ze in hun kringetje met elkaar nog wel eens over babbelen. Een van de succesnummers van den avond waren de hup peloefeningen-dans, onder leiding #<m Mej. Dam mers, en naar wij vernamen zijn deze in een zeer kort tijdsbestek geleerd, hetgeen niet van invloed is geweest, daar zij keurig werden uitgevoerd, alsmede de vrije oefeningen en scher-mdans; na afloop hiervan boodt mej. Jongejan namens de vereeniging onder een hartelijk toespraakje mej. Dammers bloemen aan, waarop een welverdiend applaus volgde. Vermelden we nog dat de meisjes adspiranten het nummer voortbewegen en evenwichts-oefe- ningen met succes uitvoerden, de heeren eenige pittige hoogreknummers gaven, waarbij het num mer over de schutting (rek-lijnspringen), zeer in den smaak viel en als slot eenige keurige mar- mergroepen, dan zeggen we niet te veel dat deze eerste uitvoering van Oiympia geslaagd mag hee- -ten, en deze zeer veel heeft bijgedragen aan de propaganda voor de gymnastiek en lichamelijke oefeningen waaraan in ons land in verhouding tot het buitenland nog veel te weinig wordt gedaan. Wij kunnen het Ned. Gym.-Verbond in de eerste plaats feliciteeren dat een vereeniging als Oiympia tot haar is toegetreden en onze plaats IJmuiden dat de gymnastiek naast andere lakken van sport ook meer naar voren treedt. 543 Bouwvergunningen. - Door Burgemeester en Wethouders van Vel- sen zijn de navolgende bouwvergunningen i leend: aan H. Keuris te Velseroord, tot het bouwen van 25 woningen aan de Trompstraat, de Korte- naerstraat, de Ruiterstraat en den Wijk aan Zeeërweg te Velseroord; aan H. H. Meijer te Wijkeroog, tot het overdek ken van een poort te Wijkeroog, L Wijkerstraat weg no. 11; aan J, Koster te IJmuiden, tot het verbouwen van twee woonhuizen te IJmuiden, Keizer Wil helmstraat 11 en 13; aan Joh J. Ruis te Velseroord, tot het verbou wen van_een pakhuis te IJmuiden, C Bik- en Ar- noldkade no. 25, tot garage; aan W. J. Hooggreef te Driehuis, tot het bou wen van een bergplaats op een terrein nabij den Zeeweg te Driehuis. Burgerlijke Stand Velsen. Geboorten: J. C. Zwartvan Laar, d.; S, H. ZeeuwMijzen, d.; M. J. NederlofSchipper, d,; G. OudakkerPost, z.; M. Zeeuwv. d. Vij ver, d.; B. JongejanVisser, z.; J. M. Vosv. d. Mast, z.; J. L. J, BrijsO verdorp, d. ernstig te overleggen wat terzake kan worden gedaan om definitief een einde te maken aan een toestand in wier bestendiging' wij nu eenmaal niet "blijvend zullen kunnen berusten. Met dank voor plaatsing, De Directie der Vereenigdg Exploitatie Maatschappij. IJmuiden, 14 December 1925, SANTPOORT. In ons blad heeft men indertijd kunnen le zen, hoe groot de belangstelling was geweest voor den bazar, georganiseerd door de zuster- krans „Lydia". Een en ander blijkt ook afdoende uit de netto opbrengst: Deze bedroeg f 851.34, Een mooi succes voor de dames en heeren, die zich voor dezen bazar zoo hebben ingespannen. - Maandagmorgen werd onder geleide van den Rijksveldwachter uit Santpoort naar Haarlem op transport gesteld de 63-jarige arrestante C. Taal- Veenstra van Santpoort. Genoemde vrouw was door den kantonrechter te Haarlem bij vonnis van 30 Sept. veroordeeld tot een hechtenisstraf van dagen of 3 gulden boete, wegens opzettelijk verzuim om op 1 Juli j.l. aan haar kiesplicht te voldoen. Aangezien het gemoedsbezwaarde mensch ook weigerde de boete le betalen, bleef niets anders over dan een spoorreisje onder ge leide van de gewapende macht, gevolgd door een tochtje per celwagen, om daarna 3 maal 24 uur niet" in het huis van bewaring te worden opgesloten. Kenn. Ed. INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redactie! Van af eenige dagen na den storm is er in ver schillende bladen een oproep gedaan om de na bestaanden van den verongelukten Loodsschoener naast hun pensioen nog steun te geven, om ook de kinderen in de gelegenheid te stellen hun studie door te zetten. Er is een commissie ge- ormd, die nu bereid is die steunbeweging te or- ganiseeren en die heeft reeds geld mogen ontvan gen. Het klonk mij dan- ook niet vreemd, dat eenige trawlervaarders de opmerking maakten, toen ze dat hadden gelezen „Je kan wel zien dat de Vis- scherman weinig in tel is, want voor onze makkers ees je in de bladen drie of vier regels: die en die is over boord geslagen en verder is het af. Het is dan ook wel een bewijs dat men met het eten van de visch alleen maar denkt: ik lust nog wel een portie van dat zee-banket, maar nimmer denkt over de omstandigheden, waaronder ze ge vangen worden. Welnu, de laatste storm heeft ook weer aan eenige visscherlieden het leven gekost. Een er Egmonder, laat een weduwe met zeven kinderen achter en verkeert tevens nog in blijde verwachting, als men het zoo noemen mag. Zijn zoontje, dat bij hem aan boord voer, bracht de boodschap thuis bij zijn broertjes en zusjes: ,,ik kom alleen, vader is niet meer". Dit gebeuren heeft den jongen zoo getroffen, dat hij zich voor- Ioopig onder behandeling van een dokter moest stellen. Naar aanleiding van de mededeeling van Zee- risico, dat de weduwe en weezen niet onverzorgd achterblijven, is het ook noodig om te weten wat de uitkeering is en bepaal ik mij tot dat gezin van b.gn. visscher. De uitkeering zal zijn f 16.50 per week, dat zulks veel le kort is zal niemand betwij felen en dat het hier ook noodig is, dat nog wal extra gedaan wordt, ook niet. Welnu, geachte burgerij, laat de commissie die hel op zich heeft genomen voor de nabestaanden van de veronge lukte opvarenden van den loodsschoener wat te doen, de weduwen en weezen van de verongelukte vergeten. En verder de boodschap aan de groote ma: met alle macht aan het werk om de pensioenen van de verongelukten zoo hoog op te voeren, dat het nette gebedel niet meer noodig is. U dankend voor de ruimte, G. B. IJmuiden, 14 Dec. 1925 Godsdienstige samenkomsten. VELSEROORD. De afd. Velseroord der Ned. Ver. „Hoop der Toekomst" had, ter gelegenheid van het St. Ni- colaasfeest, voor de leden j.l. Maandag een feestavond georganiseerd in de consistorie der Ned. Herv. Kerk. Daar werden met de projectielantaarn eenige series lichtbeelden vertoond, waarbij de leidster, Mej. B. Vijlbrief, de geschiedenis van „Hans in Hessenland" en „Te laat op school" vertelde, op boeiende wijze. Ook de heer G Kooraen deed eenige verhalen. Tusschen de bedrijven werden versnaperingen aangeboden en aan hel slot ging elk nog met een presentje naar huis. Het was een aardige samen komst, waarmee de kinderen de vacantie tót 11 Januari ingaan. Schaken S. A. S. Bovengenoemde Schaakclub hield Dinsdagavond j.l een ledenvergadering. Na opening door den voorzitter, den heer Baljet, waarin hij allen wel kom heette, en zijn hartelijken dank uitbracht voor het geschenk, hem door de leden onderling aangeboden, deelde hij mede, dat er een adspi- ranten-afdeeling was opgericht met aanvankelijk 12 leden, die tusschentijds is aangegroeid tot bij- i-.n 30 leden, zoodat de schaakclub momenteel be slaat uil 54 leden, dus een vooruitgang van 34 leden in een paar weken tijds. Hiervan heeft de heer M. A. Post het leeuwenaandeel en daar hij levens instructeur is, zullen er nog zeer vele goe de schakers uit geboren worden. Toen de voorzitter de vraag stelde of er over gegaan moest worden, om onderlinge wedstrij den te spelen, waren alle leden hier tegen, maar stemden voor om onderling tegen elkaar te spe len, om zoodoende de minder sterke, de gelegen heid te geven hun spelkennis meer uit te breiden, wat werd aangenomen. Tevens werd besloten om zich aan te sluiten bij den Nederlandschen Schaakbond. Vrijdagavond j.l. had de tweede les voor de Adspiranten plaats onder leiding van de heeren Ringers, Kaam en Eynthoven. Toen zij met d loop der stukken allen eenigszins op de hoogte '.varen, ging men over tot spelen. Hel was een lust om dat jonge volkje te zien, natuurlijk werden de grootste dorume zetten ge daan, maar dan even vragen aan den instructeur en het beging hem niet voor de tweede maal. Heeren, die nog lid wenschen te worden, kun nen zich des Dinsdags op den clubavond in Lunchroom Eynthoven opgeven. Voor Adspiranten is de speelavond voorloopig op Vrijdagavond 8 uur gesteld, waar men zich ook kan opgeven. Zooals men in de advertentie-rubriek heeft kunnen lezen, zal de tweede godsdienstige samen komst morgen-, Donderdagavond plaats hebben in de Herv. Kerk. Dezen avond komt een zeer belangrijk onderwerp aan de orde, n.l. de Her- eenigingsbeweging. Prof. Slotemaker de Bruyne heeft hier de vorige week reeds verteld van het Wereldcongres der kerken te Stockholm in Aug. j.l. Maar behalve op dit congres is er nog sprake van een andere hereenigingsbeweging, waarvan de Belgische kardinaal Mercier het middelpunt is. Men weef hoe Rome ijvert om de Anglikaansche er. de Grieksch-Oostersche kerken onder hare vleugelen te krijgen. Het zal dus belangwekkend zijn de oud-katholieke professor C, Wijker over Roomsche en Christelijk-Katholieke Hereeni gingsbeweging te hooren spreken. Het Comité verwacht ook nu weer een volle kerk, die goed verwarmd is. Het Comité uit de kerkeraden der Ned. Herv. en Doopsgez. Gemeenten en de be sturen der Oud-Kath. Kerk, Ned. Prote stantenbond en Evangelische Maatschappij. GEMEENTERAAD. Vergadering van 15 December 1925. inge- VELSEN. De uilvoering, die de gemengde zangvereenï- ging „Zang Veredelt" zich voorgenomen had, te geven op Woensdag 16 Dec. in Hotel „De Prins" te Wijkeroog, gaat niet door. De burgemeester heeft de vergunning daartoe ingetrokken. Alle pogingen, die het bestuur der Vereeniging aan wendde om Z.E.A. op zijn besluit te doen terug- l-.i-nien, mochten niet baten, daar deze, als we goed ingelicht zijn, meent, dat de Vereeniging de belasting op de publieke vermakelijkheid wil ont duiken. De oorzaak schijnt gelegen te zijn in het feit, dal de Vereeniging heeft besloten de contributie der kunstlievende leden in 4 termijnen te laten betalen. Onrustige morgen. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoeken wij opname van het volger, de in uw blad: Onder bovenstaand opschrift lazen wij in het Visscherijblad der Nieuwe Vlaardingsche Courant van Vrijdag 11 December eene beschouwing, die wij niet stilzwijgend mogen laten passeeren. Daarin wordt n.l. niet meer of minder beweerd, dan dat de directie der V.E.M. van divers'e le veranciers te IJmuiden zou eischen, dat zij, met voorbijzien der belangen van andere reederijen en zulks opdat de schepen dezer Maatschappij om elf uur 's morgens zouden kunnen uitvaren, voor taan met de aflevering der voor de zeelieden be stemde waren aan de N.W.-zijde der haven zullen beginnen, waardoor dan alle andere reederijen op hun beurt zouden worden gedupeerd. Nu zouden wij op de beschouwing kunnen zwijgen waar deze eerstens erkent dat tengevolge van het thans in gebruik zijnde afleveringssy steem de booten der V.E.M. steeds een paar uren oponthoud hebben en ten tweede, dat door gevolg te geven aan den z.g.n. eisch van de V.E. M. alle andere reederijen op hun beurt zouden zijn gedupeerd, waaruit volgt dat tot dusverre de V.E.M. stelselmatig dupe is, ware het niet dat wij verkeerde gevolgtrekkingen, tengevolge van onjuiste berichten, wenschen te voorkomen, nu het met dien z.g.n. eisch der V.E.M. een weinig anders is gesteld,. Immers, rekening houdende zoowel met de be langen van anderen, als met dfe onzer eigen Maatschappij, hebben wij in afwachting eener be tere regeling, die nu juist niet zoo heel gemakke lijk te ontwerpen is, den leveranciers doen voor stellen, voorloopig om den andereu dag, hetzij van de Z.O.-zijde, óf van de N.W.-zijde der haven de aflevering te beginnen. Zie, Mijnheer de Redac teur, dit klinkt een weinig anders nietwaar? en dit voorstel deden wij indachtig het bekende Gelijke monniken, gelijke kappen" voor klein en groot. Dat wij pogingen doen om met onze toch waar lijk niet geringe belangen verandering te brengen in het feit, dat „wij en wij alleen" thans geregeld het slachtoffer zijn van sommige toestanden aan de Z.W.-zijde der haven, mag niemand ons kwa lijk nemen en zeker niet, zoo wij daarbij trachten loyaal de belangen van anderen in het oog te hou den. Wij vertrouwen lan ook dat de IJmuider leve ranciers bij de uit\oering dezer tijdelijke maatre gel met ons zullen medewerken en intusschen bereid zullen worden gevonden met onze directie Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig alle leden. De Voorzitter doet mededeeling van d komen stukken. Brieven van Gedeputeerde Staten omtrent ter goedkeuring ingezonden raadsbesluiten (k.g.). Een schrijven van' den Voorzitter van dit col lege, waarbij namens Gedeputeerde Staten in overweging wordt gegeven, te bevorderen, dat het raadsbesluit van 1 September j.l. houdende verlenging van den ontruimingstermijp van een aantal onbewoonbaar verklaarde woningen, als nog in dier voege wordt gewijzigd, dat de aandui ding van de woning L Doodweg no. 20 daaruit )comt te vervallen (aangezien ontruiming van de ze woning moet plaats hebben, omdat die na het aanbrengen van bet kenteeken, bedoeld in art. 21, alinea 7 der woningwet, opnieuw is betrok- .ken, stellen B. en W. voor, aan den wenk gevolg te geven). Rapporten van den verificateur der gemeente- ünanciën over de maanden Juli, Augustus en September 1925. Mededeelingen: B. en W. deelen mede: Dat door hun college is aangewezen als voor zitter der commissie van bijstand voor onderwijs zaken, de heer K, H. Tuseuius. Ter voldoening aan artikel 11 der verordening, regelende de pensionneering van wethouders na hunne aftreding en van hunne weduwen en wee zen, dat bij besluit van 11 November 1925 aau. den heer W. Landeweert met ingang van 4 Nov. 1925 een pensioen is verleend van f 1112.--- per jaar. Ingekomen zijn nog de volgende stukken. Een schrijven van J. J. van Wort, waarbij hij eervol ontslag verzoekt als lid van de algemeen burgerlijke instelling van maatschappelijk hulpbe toon (voorgesteld wordt, het gevraagde eervol j met ingang van heden te verleenen); goedgekeurd. Een verzoek van H. Zeilmaker te Velseroord om een stukje gemeentegrond voor het houden en teelen van varkens, zoo mogelijk in de omgeving van den Engelmundtisweg (aangezien de gemeente bedoelde omgeving geen grond beschikb; heeft en overigens het doel der aanvrage ons college niet wenschelijk voorkomt, stellen B. W. voor, op het verzoek afwijzend te beschik ken); goedgekeurd. Een verzoek van de afdeejing Velsen-IJmuiden van de Centrale van Arbeiders-Jeugdvereenigin gen om restitutie te willen verleenen van de He taalde belasting bij het vertoonen van een film op November j.l. (in handen van de financieele commissie om advies). Een schrijven van B. G. Schuitenmaker, waar bij hij bedankt als lid van de commissie van ad vies voor de werkloosheidsverzekering (B. en W. bevelen ter vervulling van deze vacature aan den heer C. van der Steen. Een adres van den Besturenbond „Eensgezind heid" te Santpoort, waarbij verzocht wordt het daarheen te leiden, dat bona-fide-vereenigingen welke uitvoeringen geven, uitsluitend voor dona teurs en kunstlievende leden, vrijgesteld worden van belasting (in handen van de financieele com missie om advies). Mededeeling. B. en W. deelen mede, dat de bouw van 113 woningen, te IJmuiden, is gegund aan den laag- sten inschrijver, M. Fokkens, te Groningen, en dat die gunning is aanvaard. De aannemingssom voor perceel A is, in ver band met enkele in het plan aangebrachte ver beteringen, nader vastgesteld op f 239,334. De Voorzitter deelt mede dat in de verordening voor de heffing van een straatbelasting dient te worden ingevoegd bij de vrijgestelde inrichtingen de inrichtingen voor hooger onderwijs. Nog is ingekomen een adres van het bestuur van het Gemehgd koor Zang Veredelt te Velsen, naar aanleiding van een uitvoering. Daar dit stuk bij den Burgemeester behoort, stelt spr. voor dit in zijn handen te stellen ter afdoening. Goedgekeurd. Vaststelling van plan II tot herziening van het oorspronkelijk, bij raadsbesluit van 15 Ju li 1924 vastgestelde uitbreidingsplan en wijziging van de bij raadsbesluit van 27 Januari 1925 aan de N.V. Binnenlandsche Exploitatie Maatschappij van onroerende goederen, te Bloemendaal, verleende ver gunning tot het in exploitatie brengen van de haar toebehoorende gronden. De heer Vermeulen wijst er op dat de Gezond heidscommissie een ongunstig advies heeft uitge bracht over het voorstel, om het verkeerspleintje te doen verdwijnen bij den watertoren. Spr. kan met het voorstel van B. en W. wel meegaan, als enkele verbeteringen worden aangebracht bij de hoeken_van de straten. De heer Dunnebier zegt met de opmerkingen rekening te zullen houden. Het voorstel wordt goedgekeurd. Zandstrooimachines. B. en W. stellen den raad voor hen een crediet te verleenen van f 1920 voor de aanschaffing van nog vier zandstrooimachines. Goedgekeurd. Wegverbetering. B. en W, merken op, dat in de, raadsvergade ring van 1 September j.l. de wenschelijkheid werd uitgesproken, om behalve den hoek Zee wegDriehuizerkerkweg ook den hoek Zeeweg Velserduinerbuurtweg te doen bestraten. Zij hebben daarom een plan voor bedoelde be straling doen opmaken. De kosten daarvan wor den geraamd op f 2100. B. en W. stellen voor hen dit bedrag ter beschikking te stellen. Goedgekeurd. Verlenging van den termijn van beslissing, als bedoeld in artikel 121, alinea 4, der bouw en woningverordening op eene aanvrage van Tiersen en H. Weernekers te Velsen. B. en W. stellen voor, overeenkomstig bet be paalde in artikel 121, alinea 4, der bouw- en woningverordening, goed te keuren, dal de ter mijn van beslissing op het verzoek van I. Tiersen en H, Weernekers, te Velsen, om vergunning lot het bouwen van zes dubbele woonhuizen aan den Rijksstraatweg Haarlem-Alkmaar, c-p het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, door hen voor onbepaalden tijd wordt verlengd, aangezien bedoeld bouwplan in strijd is met net bij besluit van 1 December 1925 vastgestelde plan I tot her ziening van het oorspronkelijk, bij raadsbesluit van 15 Juli 1924, vastgestelde uitbreidingsplan voor de gemeente Velsen, Goedgekeurd. Grondovername voor wegverbetering. B. en W. stellen den raad voor een nadere overeenkomst te treffen met J. P. Nijssen en de firma A. en P. Nijssen te Santpoort inzake het overnemen van grond voor wegverbreeding aan den Kerkweg aldaar en vragen hiervoor ten be-, hoeve van aan te brengen bestrating een crediet van f 1675. Goedgekeurd. Wijziging der verordeningen op de heffing en in vordering van belasting op tooneelvertoo- uingen en andere vermakelijkheden. Hierbij wordt ook behandeld het amendement van de heeren Dalmeijer c.s., luidende: „Nieuw artikel 5, Burgemeester en wethouders kunnen erkende vereenigingen, werkzaam op maatschappelijk ge bied, die krachtens de bepalingen dezer verorde ning belastingplichtig zouden zijn, ontheffing ver leenen, hetzij blijvend, hetzij voor een bepaald voor lichtbeeldenvertooningen van cultu- reelen aardster beoordeeling' van burgemeester en wethouders". Artikel 6 blijft artikel 6. Artikel 7 blijft artikel 7." De bovenaangegeven redactie komt "R. en W. minder gewenscht voor, omdat bet moeilijk zal allen, een juiste scheidingslijn te trekken tus schen wat wél en wat niet „van cultureelen aard" is. Met handhaving overigens van hun voordracht, stellen B. en W. alsnog voor, op het voetspoor der Amsterdamsche verordening, artikel 5 der heffingsverordening te doen luiden als volgt: „Burgemeester en wethouders zijn bevoegd, in bijzondere gevallen, op gronden van billijkheid of gemeentebelang, vermindering of kwijtschelding van de belasting te verleenen". Artikel 6 blijft 6 en artikel 7 blijft 7. Wordt aangehouden. Jaarwedden Burgemeester en Secretaris. •Volgens de nieuwe door Ged. Staten ontworpen regeling zullen de jaarwedden fan den burge meester en secretaris dezer gemeente, die thans resp. bedingen f 55006500 en f 45005500, ge bracht moeten worden op resp. f 60007000 en f 4900—5900. dat competent is om te óordeelen hier' dat van Gedep. Staten. Spr, wil dan ooi!"' voorstel van Gedep. Staten meegaan m"15' der niet. We hebben gezien, dat als vl ren geldt, de salarissen worden gedrukt 'S1 hooger dan Ged. Staten wil gaan, is SD' 11 voor, pr' Het voorstel van B. en W. wordt met 15 men aangenomen. Tegen de heeren ViSSg se, Schilling, Dalmeyer, Schaar en Lan/'' Intrekking van eene bepaling der vero^ op het beheer van het gemeentóv bedrijf en de gemeentelijke wate-' Het tweede lid van artikel 16 dezer ning bepaalt, dat de boekhouder vóór 0jCt° vijftienden van elke maand aan burgeon wethouders en de commissie voor gas J rekening doet over de afgeloopen maan'' aan dit voorschrift te voldoen, word/ maand zoogenaamde kasstaten ingezonden op vermeld worden alle ontvangsten en Ji. Aan de samenstelling dier staten wordt v& besteed, terwijl zij weinig nut hebben e„ bodig moeten worden geacht, omdat de v, teur regelmatig controle houdt. B. en dan ook voor, de bovenbedoelde bepalhjtf trekken. Goedgekeurd. 8 De straatverlichting. Aan de orde is het voorstel inzake t neming met gas-straatverlichting. De heer ten Broeke acht het .voorstel en W, sympathiek, Spr, zou dan ook het ,y« willen aanvullen met deze verlichting ook brengen in nieuwe straten en nog aan iel straten. De Voorzitter zegt dat B. en W. dit overnemen. Het aldus gewijzigde voorstel wordt keurd. Postbestelling op Zondag. In behandeling komt het prae-advies van W. op het schrijven van den inspecteur de- ei terijen en telegrafie te Amsterdam,. inzj] postbestelling op Zondag. De heer Schuitenmaker zegt zich hier n« te kunnen vereenigen. Er zijn altijd wel i rijke berichten voor menschen, die nooit het postkantoor zullen gaan, om stukken halen. Roelse zou ook wel één besl maar dan voor de geheele gen I kf D Daar met het oog op de snelle toeneming der bevolking van deze gemeente de voorgestelde sa larissen toch binnenkort verhooging zouden moe ten ondergaan, stellen B. en W. den Raad voor aan Ged. Staten te berichten, dat het wensche lijk is, de bedragen in bovenstaande tabel II ge noemd, voor zooveel de gemeente Velsen be treft, met f 500 te verhoog'en. De aandacht zij er op gevestigd, dat Velsen in zielenaantal de 4e ge meente van Noord-Holland is en naar rangorde als zoodanig op Hilversum volgt. In de op 9 dezer gehouden vergadering der commissie van bijstand voor de financiën be stond omtrent deze zaak geen eenstemmigheid. Eén lid kon zich met deze voordracht vereeni gen, een ander lid verklaarde zich vóór de door Ged. Staten voorgestelde regeling, terwijl twee leden hun stem nog wenschten voor te behouden. De heer Schuitenmaker zegt dat het hem spijt, dat Gedeputeerde Staten hier het eerst mee ge komen zijn, als dit niet het geval zou geweest zijn, zou er wellicht een ander voorstel zijn geko men. De heer Vermeulen zegt dat bij zulk een voor stel altijd zich de moeilijkheid voordoet, dat men het niet los kan maken van de personen, waarom het gaat. Spr zegt dat dit echter toch noodig is, omdat het .van belang is, ook voor volgende functionarissen. Spr, zegt dat onze gemeente snel groeiende is en dat de eerste zeven jaar deze groei zeker zal aanhouden. Om hare belangrijk heid is spr. er dan ook voor dat deze salarissen op peil zijn en spr. is daarom verheugd over het voorstel van B, en W. De heer Bosman zegt dat Gedep. Staten toch wel rekening gehouden zullen hebben met wat onze gemeente is en worden zal. De heer Roelse zeide dat de honoreering dezer functies verband moet houden met de belangrijk heid der gemeente. Maar als er een college is, De heer wenschen, dus niet enkel voor IJmuiden. Spr. hel uur van de gelegenheid tot afhalen wenschen, De heer Dalmeijer is ook voor een bei 01 over de geheele gemeente. Maar nu dit :val is, wil spr. het personeel tegemoet J- De heer Vermeulen zegt dat hetzelfde u geldt voor tal van andere plaatsen. Spr. er aan verbonden is een mogelijke verlajji de posttarieven. Spr. zegt dat men genoemd hééft de menschen, maar dan wijst hij er op dat di vereenigingen, waarin enkel zakenmenscbi ten, adviseeren het verzoek in te willigen, De heer Sluiters is niet tegeh het maar zou dan gaarne wjllen dat er op dti geest des Zaterdagsavonds nog een b'e plaats heeft. De heer Schuitenmaker zegt dat er niet beambten zijn, maar ook nog burgers. De menschen, door den heer Vermeulen ge hebben allen een postbox en kunnen hue ken afhalen. Maar de burgers kunnen di spr. wijst er op dat vele telegraaflij; des Zondags gesloten zijn en dat velen duiP telegram kunnen afzenden. De heer Nijssen zegt dat er wel proeven men zijn en dat men weinig klachten zal li gehoord. De heer Tusenius vraagt of men wel hoord heeft van klachten bij openbare ditaj Spr. zegt dat het advies van de zajtenracy geen gewicht in de schaal legt, omdat zaken op Zondag liever gesloten heeft. Mu groep burgers, die gedupeerd wordt, dan de enkelen, die de stukken moeten brengen. Het voorstel van B en W. om gunstig viseeren wordt met 174 stemmen aangei Tegen de heeren Bosman, Lahdeweert,. Tu en Schuitenmaker. Benoemingen. Aan de orde zijn de benoemingen en wei a. één lid der commissie van bijstaed bêheer der openbare werken (vacature-K, j senilis); Benoemd wordt de heer ten Broeke. b. twee leden van de Algemeen Burg instelling van maatschappelijk hulpbetoon. Aftreding: W. F. Visser en W. F. J. "Meiji Voordrachten: 1, W. F. Visser. 2. S. Bami 1. \V. F. J. Meijer. 2. G. Sigling Benoemd worden de heeren Visser en Meift c. één lid van de R.K. Burgerlijke ind van maatschappelijk hulpbetoon. Aftreding: G. Uijtendaaï,. Voordracht: 1. G. Uijtendaaï. 2. J, C, Bonn Benoemd wordt de heer Uijtendaaï. d. twee leden der commissie van overlej de ambtenaren. Aftreding: A, ten Broeke en P. F. C. Roti V1 e. twee leden der commissie van overleg1 de werklieden. Aftreding: C. P. J. Maas en W. F. Visset f. twee leden der commissie van overlej de politii ..Aftreding: J. P. Nijssen en D. F. G, Scl B, en W. stellen voor, in de samenstellinl de onder d, e en f genoemde commission fl .rende de loopende zittingsperiode, behouden! IQ voorziene omstandigheden, geen wijziging k MN gen en voor dien tijd de leden in hunne tievelijke functiën te bevestigen. Stilzwijgend is zulks ook aangenomen benoeming van de gedelegeerden fn Het W tl der .vereeniging voor nijverheidsonderwijs Kennemerland, de vertegenwoordigers in kenhuiscommissie en de leden cfer raadscotu sie inzake steunverleening. g. drie leden en twee plaatsvervangende van de reclamecommissie inzake vergunt* Aftreding: Leden: B. G. Schuitenmaker, t 1 Wardenaar en J. Zwanenburg. Plaatsvervangende leden: G. P, W. F. Visser. Teneinde de aftreding der leden en plaat» Ijl vangende leden dezer commissie te doen sat vallen met die der leden van de andere tf raadscommissiën, stellen B. en W, voor, de noeming te doen gelden tot den dag, waaro] eerste vergadering van den raad in S"n,er 1926 wordt gehoüden. h. acht leden der schouwcomraissiën. Aftreding: a, zuidelijk deel der gemeente: j C. Diependaal en J. Goedhart. 1 b. middendeel der gemeente: F. -Heeréman» J. P. Nijssen, D. Meijér en J. E. Sluiters. 1 noordelijk deel der gemeente:; W- P4 If son en G. P. Langendijk. Wij stellen U voor de samenstelling^dezer missiën te continuëeren, met dien Ve»StW«*iJ te allen tijde daarin-verandering kata wöraeüPj» bracht i. één lid der commissie van toezicht op Rijks Hoogere Burgerschool.

IJmuider Courant | 1925 | | pagina 2