ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN Uw Lippen Verschijnt Woensdags Zaterdags Geschikt voor slle Bouwdoeleinden Steenfabriek H. Bntzer, Hoogovens lJmuiden. No. 31 Zaterdag 20 Februari 1926 lie Jaargang IJMUIDER COURANT Abonnementsprijs: I 1.— per 3 maanden, franco per poat f 1.35. Abonnemen ten worden aangenomen aan het bureau en bij de Agenten. Adrertentiên 2 maal achtereenvolgend opgegeven op het gewone tariei, worden koatelooa nog een derde keer opgenomen in het eerstvolgend Woenadagnummer. AdvertentiSn voor de Adreslijst 6 plaatsingen van dezelfde tekst (onveran derd) f 4.13 plaatsingen (dus 3 maanden achtereen) f 8. AdvertentiSn uiterlijk in te zenden WOENSDAG tot 9 uur v.m. en VRIJDAGS tot 4 uur n.ns. fot plaatsen van advertentiën van Buiten de gemeente VELSEN in dit blad -a uitsluitend gerechtigd het Advertentie-bureau F. F. C. Soslte, lJmuiden. Uitfave van de N.V. UITGEVERS-MIJ. „IJMUIDEN" Adres voor Redactie «a Admimfotretle N.V, DRUKKERIJ SINJRWEIi WILLEMSPLEIN 11 TELEFOON 153 IJMUIDÊN Ingezonden mededeelingen 40 ets. per regel Advertenties van 1 tot en met 5 regels f 1.—, iedere regel meer 20 ets. Compact gezette adverten ties van t, en m. 5 regels f 1.25, iedere regel meer 25 ets. Kleine advertenties en familieberichten zoomede vereenigings-advertenties uit de gemeente, uitsluitend bij vooruitbetaling, van 1 tot en met 5 regels f 0.75 iedere regel meer 15 ets. Bij niet contante betaling worden de gewone prijzen berekend. Advertenties „adres bureau van dit blad" 10 ets. extra; voor bezorging van op advertenties ingekomen brieven wordt 10 ct», in rekening gebracht. Bovenstaande regelprijzen worden met 5 cent verhoogd voor advertenties van bul t e n de gemeente Velsen. HINDERWET. Burgemeester en wethouders der gemeente Vel len brengen ter openbare kennis, dat Jhr. G. Bo- *eel van Westerhout, F. Pleging, J. Waagmeester, van der Aar, L. Albers, B. Hilbers, J. Pleging Dzn,, H. Korsman, Gebrs. Slotemaker, G. van Son, J. v, d. Mast, P. Scholten, A. Wagenaar, Wed, schols, N.V, Koster's Bloemkweekerij en Handel, 3. Schols, allen wonende te Velsen en te Wijk aan Zee en Duin, krachtens art. 15, eerste lid der iinderwet, HOOGER BEROEP hebben ingesteld :egen hun besluit van den 2 Februari 1926, fnge- /olge art. 8 van voormelde Wet genomen, waarbij lan de Vereenigde Koninklijke Papierfabrieken Ier firma Van Gelder Zonen, te Velsen, vergun ning is verleend voor een proeftijd van één jaar, ,ot het plaatsen van drie diepwaterpompen, welke nompen elk zullen worden aangedreven door een slectromotor van 10 P.K., op het perceel, kada straal bekend gemeente Velsen, sectie B nos, 2151, 1715 en 1906, plaatselijk bekend, terreinen ten Noordoosten van den Groote Hout- of Konings weg. Burgemeester en wethouders der gemeente Vel sen, brengen ter openbare kennis dat ter gemeen te-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bij lagen van C. Bosman te Velseroord, om vergun ning tot het oprichten van een bakkerij, waarin ieplaatst zal worden een gasoven in het perceel cadastraal bekend gemeente Velsen, afdeeling lJmuiden, Sectie M, No. 3547, plaatselijk bekend ÖCillemsbeekweg, wijk E no. 17. Op Vrijdag, den 26 Februari 1926, des voormid- lags te elf uren, zal ten gemeentehuize gelegen- ïeid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te nrengen en deze mondeling en schriftelijk toe te ichten. Burgemeester en wethouders der gemeente Vel len, brengen ter openbare kennis dat ter gemeen- :e-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bij- agen van P. Keers te Santpoort, om vergunning tot het uitbreiden van zijn werkplaats, waarin o.a. gebezigd zullen worden twee electromotoren, resp. van 2 en 3/4 P.K., tot het aandrijven ^an di verse werktuigen, in het perceel kadastraal be kend gemeente Velsen, Sectie F, No. 1824, plaat selijk bekend, Rijksstraatweg, wijk G, no. 43. Óp Vrijdag, den 26 Februari 1926, des voormid dags te elf yren, zal ten gepieentehuize gelegen heid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Burgemeester en wethouders der gemeente Vel sen, brengen ter openbare kennis dat ter gemeen te-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bij lagen van Th. P. Beulink, bakker te Santpoort, pin vergunning tot het uitbreiden van zijn bakke rij, door het plaatsen van een heetenluchtoven, in welke bakkerij gebezigd zal worden een electro motor van 2 P.K., tot het aandrijven van diverse Vyerktuigen, ir. het perceel kadastraal bekend ge meente Velsen, Sectie F, no. 2662, plaatselijk be kend, Rijksstraatweg, wijk G, no. 81. Op Zaterdag, den 27 Februari 1926, des voor- middags te elf uren, zal ten gemeentehuize gele genheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe R.te lichten. Velsen, 12 Februari 1926. Burgemeester en wethouders voornoemd, eU de secretaris, de burgemeester, J, KOSTELIJK, RIJKENS. tl IJMUIDEN. d.a De Staatsvisschershaven te lJmuiden lr" in 1925. ■hf vie Vervolg. da Motorkotters kwamen ten getale van 68, waar- ke'onder 34 Deensche en 3 Duitsche bir.nen, tegen 37 •QOin 1924. Het aantal binnengekomen motorloggers be droeg 38 tegen 130 in het vorige jaar en vermin derde dus met 92, De oorzaak hiervan was, dat zijlmindpr. schepen v^n deze soort aan de treilvis- deelnamen. De resultaten van dezen tak van visscherij kwamen overeen met die, door de zeilvaartuigen behaald. Het verkeer van de kustvisscners was, vergeleken zjibij het vorige jaar, eenigszins verminderd. Het 'aantal binnenkomsten van deze vaartuigen be droeg 4736 tegen 5216 in 1924. Deze vermindering 3 '•was het gevolg van het vaak in de winterniaan- OOlden ongunstige weder voor deze kleine vaartuigen, het vorige jaar werd door de kustvis- ,-jschers in de voor. en najaarsmaanden van bet verslagjaar, zeer druk gevischt op sardijn- en waarvan groote scholen op- onze kust latvoorkwamen. [(,]j De kustvisscherij gaf weder slechts een sober bestaan. Een groot deel van de verdiensten voor 'de kuatvisschers bestond, evenals de vorige jaren, h(uit de onbrengst van ondermaatsche visch. ai Het aantal binnengekomen stoombeugers vet- rt|iminderde van 195 in 1924 tot 162 in 1925, 'V Deze vermindering was toe te schrijven aan de ^omstandigheid, dat de stoombeugvisscherij in het .verslagjaar over korteren termijn werd uitge oefend dan gewoonlijk. De schepen vertrokken toch in verband met een loonconflict tusschen d, bemanningen en reeders eerst op 9 Januari ter visscherij, terwijl zij wegens onbevredigende re sultaten vroeger met beugen eindigden, dan in vorige jaren. De stoombeugers markten deels te lJmuiden, deels te Vlaardingen, in welke plaats zij thuis behooren. De resultaten waren over het alge meen onbevredigend door schrale vangsten. Het aantal binnengekomen zeilbeugers vermin derde van 131 in 1924 tot 17 in 1925. Slechts drie zeilbeugers van Maassluis oefenden in de maan den Januari en Februari de beugvisscherij uit, maar moesten toen deze visscherij staken, daar de vangsten slecht en de verdiensten zoo gering waren, dat geen bemanningen meer waren te krij gen. Door een zeilbeuger werd nog gedurende Maart, April en Mei en door een anderen gedu rende November en December de visscherij uit geoefend, echter met zeer ongunstig resultaat. Aan de haringvisscherij namen van lJmuiden 4 stoom-, 3 motor- en 18 zeilloggers deel. Daar de vooruitzichten voor deze visscherij zich gunstig lieten aanzien, was het aantal grooter, dan het vorige jaar. De schepen, welke niet aan de vis scherij deelnamen, behoorden tot reederijen, welke door de zeer ernstige crisis, die de haringvissche rij in de voorlaatste jaren heeft moeten doorma ken, in verval geraakt waren. De Katwijksche haringvloot, welke bier sedert het vorige jaar om de in 1924 vermelde reden de vangsten in deze haven aanbrengt, nam weder op de oude sterkte aan de haringvisscherij deel. Het aantal binnengekomen haringschepen, wat j zeilloggers betreft, verminderde van 467 in het vorige jaar, tot 434 in 1925, welke vermindering hoofdzakelijk verband hield.met de langere rei- zen. De vermeerdering van de binnenkomsten der motorloggers van 59 in 1924 tot 73 in 1925, hield verband met de omstandigheid, dat meerdere schepen van dit type aan de haringvisscherij deel namen. De uitkomsten van de haringvisscherij waren tengevolge van voortdurende wanvangsten over het afgeloopen jaar zeer ongunstig. Het aantal stoomloggers verminderde van 479 tot 305. Dit aantal bestond hoofdzakelijk uit Britse he stoomloggers- of drifters. De vermindering van de komst van Britsche stoomdrifters was bet gevolg van de schaarschte aan haring in 1925 op de Noordzee. De prijzen voor versche haring waren, in verband met den geringen aanvoer zeer hoog, waarom voor de Britsche haringvisschers weinig aanleiding be stond om deze markt te bezoeken. Hiertoe wor den zij alleen verlokt, wanneer zij kans hebben op deze markt hoogere prijzen te maken, wat in het afgeloopen jaar, alleen bij zeer geringe aan voeren het geval was. Bij ruimere aanvoeren kwa men de prijzen al spoedig op hetzelfde peil als op de Engelsche markten, zoodat dan hier geen voor deel voor bedoelde visschers viel te behalen. De totale inhoud van de binnengekomen sche pen was 3.421.483 M3 tegen 3.307.334 M* in het jaar te voren. De opbrengst van de in de Rijksvischhat alge- slagen visch bedroeg in de jaren: 1911 f 5.379.029.065 1912 6.974.393.825 1913 6.995.785.095 1914 7.134.465.77 1915 17.887.709.225 1916 36.602.555.535 1917 13.763.678.285 1918 18.497.098.71 1919 24.034.479.45 1920 15.006.253.79 1921 11.294.435.58"' 1922 11.012.351.605 1923 10.837.732.20 1924 13.410.807.79 1925 12.835.600.02 De visschersvloot te lJmuiden telde op 31 De cember 1925: 160 stoom- en motorvaartuigen, 63 zeilvaartuigen, tegen aan het einde van het jaar 1924: 162 stoom- en motorvaartuigen 65 zeilvaartuigen. In den loop van het verslagjaar is zij derhalve verminderd met 4 vaartuigen. De Staatscourant bevat de statuten van de N.V. Motorbootdienst en Expeditiebedrijf „Dilo alhier. Jubileum. Naar wij vernemen zal het op 5 Maart a.s. 12'/., jaar geleden zijn dat de WelEd. Gestr Heer W. A. Dolleman, werd benoemd als notaris te lJmuiden, VELSEROORD. Lichamelijke oefening voor Heeren en Jongens. Ten einde ook voor de mannelijke bevolking te Velseroord het turnen en in 't algemeen de licha melijke oefening te bevorderen, wil de heer P. Dijkstra, leeraar Gymnastiek M, O., trachten, naast de door hem geleide Damesgymnasliek- vereeniging „Gratia*' een Heerengymnasaek- vereeniging op te richten, waarvoor wij verwijzen naar de in dit nummer voorkomende advertentie. Openbare pianoles. Op Maandagavond jl, gaf de heer W, v. Tilburg, pianoleraar alhier, in de concertzaal van het café „De Griffioen" een openbare les met een gedeelte zijner leerlingen. De zaal was geheel gevuld met genoodigden en belangstellenden, toen de heer v. Tilburg om 8 uur de les opende. Zoowel jonge en eerslbegin- nenden als ouderen en verdergevorderden deden zich hooren. waarbij wij bij enkelen, die wij ook springen bij guur weer vaekstukof worden ruw en schraal. Dit is spoedig te verzachten en Ie genezen door Doos 30 ct. op voorgaande lessen gehoord hadden, de vor deringen zeer goed konden merken. Na de pauze kregen wij enkele 4 handige- en 6 handige nummers te genieten, terwijl weer ande ren zich lieten begeleiden door cello, viool ol fluit. Het was een mooie avond, die voor den hoer v. Tilburg niet zonder succes zal zijn, in den vorm van nog meer leerlingen. Dat zijn onderwijs op prijs wordt gesteld, zoowel door leerlingen als de ouders, bewees de fraaie kamerplant en de bloemen die hem in de pauze werden aangeboden. Voor afwisseling zongen eenige meisjes en jon gens het door den heer v Tilburg gemaakte en op toon gezette ,,Velserlieclje", dat veel applaus verwekte. VELSEN. Zooals bekend is, werden tot nu toe elk jaar door de Ringrijderijvereeniging „de Prins'', ringrijderijen georganiseerd welke zich steeds in een groote deelname en belangstelling mochten verheugen. In naam was dit wel een vereeniging, doch in werkelijkheid niets anders dan een com binatie van enkele heeren welke zich voor deze gelegenheid bijzonder veel moeite en opofferingen getroosten. In een Maandagavond in hotel „de Prins" gehouden, zeer druk bezochte vergadering is naar Kenn. meldt, definitief een ringrijderij vereeniging opgericht, waarbij in het bestuur werden gekozen de heeren J. F. Hannema, voorz., A. v. Zadel, penningm., I. 3. Hagen, secr., H, H. Meijer, G. Schoo, H. Luyting, J. v. Gameren, J. Nol, J. Kuiper en K. de Boer, commissarissen. WIJKEROQG, Door het Bestuur der Schoolvereeniging „Uw Koninkrijk kome" alhier is besloten met 1 April a.s. voorloopig in zijn schoolgebouw aan de Cor- verslaan in een leegstaand lokaal een bewaar school te openen. De jl. Woensdagavond gehouden ledenvergade ring heeft met algemeene stemmen besloten hare goedkeuring daaraan te hechten, zoodat met 1 April a.s. het voorbereidend onderwijs aldaar met één klas zal aanvangen. Aangifte van kinderen kan nu reeds geschieden bij het Hoofd der Sehool, den heer J_ Deinum. De vereis.chte leeftijd is van 41 51/„ jaar. „VOORJAAR". De sneeuw was nog niet weggedooid, en lag nog plekkend hier en daar, waar Voorjaarszon nog schaarschjes maar, te treffen wist, wat ingeplooid, wat donker en in schaduw lag, zoodat de zon het niet en zag. Toch is er in de ijle lucht, bij heldere Februaridag al zoo een klein en têer gerucht, zooiets wat denkt aan blijden lach van kinders, die ter meifeesi gaan, langs groenend veld en bloeiend graan. F.n in het perk, in 't jonge gras, daar komt zoowaar de paarsche snuit, van Crocus reeds de aarde uit, alsof het nu al Lente was. Wel is het kleurtje nog wat téér, doch 't zonnegloeien is nog kort maar als de zon wat ouder wordt dan kleurt haar snuitje wel wat mécr. Dan heft ze 't fijne kelkje blij, ter zonnekus en minnend spel, de kleine Crocus we£t het wel, hoe lief ze is, met haar gevlei. En aan den zoom van 't Eikenbosch, daar hoor ik reeds een zacht gefluit, zoo éven maar, zoo kleintjes luid, laat vogeltje een tóóntje los. Ja 't is waarempel aardig al, te dwalen, als de zonne schijnt. 't Is of een wéémoedstemming eint, en levensblijheid kómen zal. Te zingen wil ik, 't schóónste lied, nu alles wêer zoo blij herleeft, en "k voel dat mij het harte beeft van wéélde, dal mij 't Voorjaar biedt. GEORGE HAAK. Deze goederen zijn waarschijnlijk Zaterdag bij aankomst van den trawler door jongens, die dan aan boord komen, ontvreemd. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. - Door E. K. alhier werd aangifte gedaan dat van zijn rijwiel liet belastingplaatje is gestolen, terwijl het 10 minuten in het pakhuis van de V. E. M. stond. Door P. Z. werd aangifte gedaan, dat hij door K. V. uit Velseroord mishandeld was. Deze had hem met een hamer geslagen, waardoor hij een wond aan het achterhoofd bekwam en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Kort daarop deed K. V. aangifte dat hij door P. Z. mis handeld was. De politie zal het onderzoeken. POLITIERAPPORT. IJMUIDEN. Dinsdag werd door E, S., matroos op den stoomtrawler Eduarda IJm. 6, wonende te Zand- voort, aangifte gedaan van de vermissing van een zwarte oliezak, waarin een nieuwe manchester- broek, een paar schoenen en een paar fantasie- sokkea I INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Aan den Raadsoverzichter van de IJmuider Courant. Geachte Heer, In uw Raadsoverzicht van de zitting van 9 Fe bruari j.l, schrijft u o.m. „De voeding zal bestaan uit melk (afgeroomd of niet) te geven" enz. en verderKunnen verstoken worden van schoolvoeding. (lees melk met of zonder room in het speelkwartiertje)" U zal gedacht hebben: „een goeie verstaander, heeft maar een half woord noodig". Wij begrijpen heel goed, wat u bedoelt met die afgeroomde melk. Het zal uw bedoeling zijn ons uit de tent te lokken, om gewaar te worden, in hoeverre de bedekte beschuldiging van den heer Schilling op waarheid berust. Ik kan me voorstellen, dat u het vreemd vindt, dat het onderwijzend personeel in deze gemeente niet in 't publiek heeft gerea geerd op de uitlating van den heer Schilling. Toch hebben we die bedekte beschuldiging van den heer S. niet zonder meer over onzen kant laten gaan. Ik zal u vertellen, op welke wijze is getracht achter de waarheid te komen. Als voorz. van de Afd. Kennemerland v. d. Bond van Ned. Onder wijzers heeft ondergeteekende een bezoek bij den heer S. gebracht. De heer S. had weinig tijd om mij te woord te staan, maar wist toch bij die ge legenheid z'n algemeene beschuldiging te beper ken, door de school te noemen, waar de melk- en roomsnoeperij moet hebben plaats gehad. 't Is gebeurd op school C, zegt de heer Schil ling, door dames en heeren. En wanneer de be trokken personen, dit mochten ontkennen, dan zal ik ze bij name noemen. Ik wist voorloopig genoeg en stelde mij in ver binding met het hoofd en personeel van school C Algemeene verontwaardiging! U begrijpt, natuurlijk, dat die zaak verder moest uitgezocht worden. Er werd besloten, dat de heer S. v, d. Werf, hoofd van school C en de heer I. Poldervaart, onderwijzer aan die school en tevens bestuurslid van de afd. K„ bij den heer Schilling nader zouden informeeren naar de namen der schuldigen. Er was n.l. niemand onder het perso neel, die zich aan een onrechtmatige melk of roomdrinkerij schuldig wist. Bij den heer Sch. gekomen, betuigde deze zn spijt, dat hij aan mij had verklaard, dat de schul digen op school C te vinden waren, daar hij zich zeer stellig had voorgenomen geen namen te noe men, om dat de schuldigen toch wel' zouden ont kennen en vorderde men van hem z n beschuldi ging te bewijzen, dan zou hij genoodzaakt zij", z n „zegsman" te noemen en daarvoor „paste" hij, daar deze er maar door in onaangenaamheden zou ko men. Maar herhaalde Schilling, het feit is ge beurd en door m'n uitlatïng heb ik bewerkt, dat het voortaan niet meer zal plaats hebben; daar was 't me om te doen niet om in t algemeen de onderwijzers te beschuldigen Hoe de heeren Van der Werf en Poldervaart ook pleitten, met hoe klemmende argumenten ze het onredelijke en onbillijke in de houding van den heer S. gingen aantoonen, niets mocht baten, ue heer S. hield hardnekkig vol: t is gebeurd maar ik zeg niet wie 't gedaan heeft, ze heeten het toch liegen, en dan m'n zegsman, enz. Daarmede konden de heeren naar huis gaan. Toen heelt het hoofd van school, de heer v. d. Werf zich ge wend tot den weth. van Onderwijs, met het ver zoek een ambtelijk onderzoek te willen insJ®,le"- Deze was daarvoor niet te vinden en evenmin het C°Deghee?enBachtt^'het de moeite niet waard op die woorden van den heer S. in te gaan. Ze vonden de Kool de sop niet waard. Wij, het Bestuur van de Afdeeling Kennemer- land v. d. Bond v. N. O., en ook het Personeel van school C, dachten daar anders over. Vandaar dat genoemd Bestuur zich nogmaals met den heer Sch. in verbinding stelde, om hem te bewegen na. men te noemen; de zaak volledig te onderzoeken Ook dit heeft niet gebaat. De heer Sch. vertikt het in alle toonaarden, ons ook maar de geringste aanwijzing te geven, waar op z'n beschuldiging berust. Ieder lid van t perso neel van school C kan zich er zooveel van aan- trekken als hij wil - dat laat de heer S. volko. men koud. - „Jelui maken daar veel te veel hei- bel over; niemand denkt er meer aan; laat dat nu maar rusten; roer er maar niet verder in; ik heD m'n doel bereikt en doe maar geen pogingen iets meer van mij gewaar te worden, dat lukt jullie toch niet. Voor mij is de zaak afgedaan. Je mag hoog springen of laag, namen noem ik niet en m n .zegsman" evenmin." Geachte Overzichter, dal is het standpunt van den heer Sch. Houdt de heer Sch. zich aan z n woorden en daaraan twijfel ik niet, dan is het moeilijk achter de waarheid te komen. Dit begrepen we heel goed PRIMA Hoogovensteen Direct leverbaar in groote en kleine party en Forsche, lichte en spijkerbire Steen OOEDE VASTHEID CONCURREERENDE PRIJZEN Vertegenwoordiger voor Kennemerland J. v. Tiggelen, Trompstraat, Velseroord en daarom bleef voorloopig de zaak hangende, Dat er evenwel geen toespelingen op gemaakt zouden worden, daarvan waren we zoo zeker niet. De eerste symptomen hebben we kunnen vinden in uw jongste Raadsoverzicht. We nemen u dit niet kwalijk, maar na m'n bo venstaande uiteenzetting, zal u begrijpen, dat we wel eenigszins met de zaak verlegen zitten. We schuwen het licht niet, integendeel. Maar hoe de zaak tot klaarheid te brengen, wanneer de heer Schilling, zich in een mantel van geheimzin nigheid hult en bij voortduring blijft weigeren ook maar de minste aanwijzing te geven, waarop z'n beschuldiging berust? Toch is het noodig, na uw Raadsoverzicht, na neemt u mij die uitdrukking niet kwalijk uw steken onder water, aan het publiek duidelijk te maken, welke pogingen wij hebben gedaan, het personeel van school C van de blaam te zuiveren er door den heer S. opgeworpen. Wij hebben de heer S, uitgenoodigd, de namen wel te noemen en z'n „zegsman" te verzwijgen We hebben mogelijkheden opgeworpen, waardoor de schijn kon gewekt worden dat een lid van 't personeel melk gebruikte van de kinderen. Derge lijke mogelijkheden verwerpt de heer S.; hij blijft bij z'n pertinente bewering. In z'n algemeenheid is die beschuldiging door en door onrechtvaardig. Het geheele personeel van school' C tart den heer S. namen te noemen, dan kunnen we onderzoeken en de schuldige personen kunnen zich verantwoorden. De heer Schilling wil geen verantwoording. „Ze heeten het toch liegen en dan moet ik met m'n bewijzen voor den dag komen, en dat verd ik'\ Hoofd en personeel van school C hebben ver klaard, dat Jbovenstaande uiteenzetting van feiten de juiste is. Namens het Bestuur v. d. Afd. K, v. d. B. v. N. O. Jgf? G. KLIMP. Bovenstaand uitvoerig requisitoir bevestigt onze persoonlijke meening, dat in een onbewaakt oogen- blik een berg is vooruitgeschoven, die vermoede lijk niets dan een zeer klein muizenstaartje zou gebaard hebben. En, ofschoon de heer Klimp zich zeer sterk vergist, dat we steken onder water heb ben willen geven de gedachte daaraan is ons zelfs vreemd gebleven juichen we het toch ten zeerste toe, dat onze toespelingen tot gevolg heb ben gehad hetgeen boven is geschreven en waar uit ieder wel zal kunnen lezen, dat deze heele be schuldiging „en bagatelle" is te beschouwen en een zekere loslippigheid in den raad gevolgen kan hebben,waarvan de uitlater de portée dikwijls niet besèft. Voor zoover ons bekend wordt op de scholen geen thee of koffie door het personeel gebruikt. Afroomen van melk zal dus geen nut hebben. Stel eens, dat een onderwijzer(es) die de melk distri bueert dorst zou hebben en een weinig van de melk zou gebruiken toch geen doodzonde daarom behoeft het nooddruftige kind toch niet tekort te komen of gaat het met lepeltjesmaat dan is 't voor een klikachtig aangelegd kind gemakkelijk thuis te zeggen: „En de juffrou of de meester dronk onze melk op". Maar 't spijt ons wel, dat aan den heer Klimp onze weemoed is ontgaan over de „schoolvoeding" aan „ondoorvoede" kinderen, die juist in de bc- waarschool(jaren) tuchtscholen voor thuis niet te verzorgen kinderen, uit welker hoofde dan ook aan degelijke voeding het meest behoefte heb ben. 't Is niet onze bedoeling geweest te grieven en 't lijkt ons goed gezien van B. en W. niet dieper op de zaak in te gaan. Men weet, door wien en hoe t gezegd is. 0£ OVERZICHTER.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 1