OFFICIEEL. BEKENDMAKING intake tijdelijke afsluiting van wegen. Burgemeester en wethouders van Velsen bren gen ter openbare kennis, dat, wegens het bestra ten van den hoek van den Zeeweg en den Velser- duinerbuuriweg, te Velseroord, genoemde wegen ter plaatse voor het verkeer met rij- en voertui. gen zullen zijn afgesloten, van Maandag, 12 April 1926, des voormiddags 7 uur, af, tot en met Za terdag, 17 April 1926, des namiddags 1 uur. Het lichte rij-verkeer zal geleid kunnen wor den door de Beukenstraat en de Lindenstraat, al daar. Velsen, 7 April 1926, Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. KOSTELIJK. RIJKENS. INZENDING VAN REKENINGEN. Burgemeester en wethouders der gemeente Vel sen verzoeken hun, die iets van de gemeente heb ben te vorderen voor gedane leverantiën en werkzaamheden in het jaar 1925, de betrekkelij ke rekeningen spoedig in te zenden. Velsen, 7 April 1926. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. KOSTELIJK. RIJKENS. PLAATSELIJK NIEUWS. Huisvesting kinderen uit de Veenstrek en. De raad der gemeente Velsen heeft besloten om de barak, die staat in de duinen te IJmuiden, af te staan voor de huisvesting van eenige kinderen uit de Veensireken, en heeft voor het onderhoud van die kinderen een bedrag va!n f 2500,be schikbaar gesteld. Het is de bedoeling, dat er twee groepen van 16 kinderen zullen komen, tel kens met twee verpleegsters en voor den tijd van twee maanden. Het zullen zijn zwakke, ondervoe de, niet-zieke kinderen uit arme gezinnen. Ten einde deze zaak verder te organiseer en, is het noodig, dat er een commissie wordt gevormd van eenige dames en heeren. Deze commissie zal o.a, in overleg moeten treden met leveranciers van levensmiddelen, zij zal de inventaris van d< barak voor zoover noodig, moeten aanvullen, zij zal de dames-verzorgsters van voorlichting moe ien dienen, zij zal haar aandacht moeten schenken aan de geestelijke verzorging der kinderen Zij, die lust gevoelen voor dat werk, worden be leefd verzocht -dal te berichten aan ondergetee kende. Op Donderdag 15 April a s. des avonds om 8 uur zal dan in het Raadhuis een vergadering worden gehouden, waar de zaak verder zal wor den besproken. De Gemeentelijke Geneeskundige, L. B. LIMBORGH MEIJER. PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG A.S. IJMUIDEN. NED. HERV. KERK. 10 uur: Ds. van Leeuwen, van Velsen. 3 uur: Ds. Erdman. Bediening van den H Doop. JEUGDKERK (Koning Willemshnis). 10 uur: De heer van Basten, v. Heemstede. Doopsgez. Gem. Aid. Prot. Bond. 10 30 uur: Ds. W. Luikinga. EVANGELISATIE HOOGEBERG. Zondagmorgen 10 uur: Samenkomst. Zondagmiddag 12 uur: Zondagsschool. Zondagavond 7.30 uur Samenkomst. SprekerB. jenninga. Woensdagavond 7 30 uurMeisjeskrans, voor meisjes vanaf 12 jaar. Donderdagavond 8 uur: Bijbelbespreking. Alien welkom. Toegang vrij. GEREF. KERK. 10 uur: Ds. S. van Leeuwen, van Franeker. 5 uurDezelfde. CHR, GEREF. KERK. 10 uur: Ds. T. A. Bakker. 5 uurDezelfde. VELSEROORD. NED. HERV. KERK. 10 uur: Ds. W. Kroese. GEREF. KERK. 10 uur: Dr. J. Brinkman, van Haarlem. 5 uur: Dezelfde. VELSEN. NED. HERV. KERK. sO uur: Zendeling A, van Dijk, van Heemstede. WIJKEROOG. GEREF. KERK. 0 uurGodsdienstoefening. 5 uur: Hetzelfde. SANTPOORT. LOKAAL BETHEL. 9 43 uurDs. B. van Schelven, v. Overveen. 5 30 uur Dezelfde. NED. HERV. KERK. 10 uur: Ds. D. Haars, Dpg. pfred uit Nieuwe Niedorp. EVANGELISATIE SANTPOORT. 10 uur: Erdman, te IJmuiden. BEVERWIJK. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. 10 uur: Ds. van Calcar. IJMUIDEN. Concert O.-K. Zangverecniging. Gisterenavond heeft de Oud-Katholie ke Zangvereniging „Eensgezindheid" onder directie van den heer Joh. Tol een concert gegeven in de Schouwburg zaal Thalia. De saamhoorigheid der Oud-Katholieken hlijkt óók hij deze uit voeringen. Of deze worden gegeven in het fraaie, eigen kerkgebouw, dan wel in het wereldsche bioscooptheater in beide gevallen is de opkomst altijd' zeer groot. En toch is er groot onderscheid, en dan herinneren we ons het voorlaat ste concert in de wijdingsvolle kerk aan de Wilhelminakade waar we zoo innig hebben genoten. Ook van dit concert zijn'we niet on voldaan teruggekeerd. Het koor heeft uitstekend gezongen, waarbij we bij zonderlijk het goed op toon blijven mochten constateeren. „De Vesper'' van L. van Beethoven en „Zondagmorgen" van F. Abt, goede, oude bekenden wer den zeer verdienstelijk gezongen, even als de meer luchtige liederen na de pauze. De heer C. v. Vrede, viool, heeft ons ongemeen bekoord, door zijn gevoeli ge warme voordracht en zijn technisch heheerschen van zijn mooie viool. Zijn doublures konden nog iets zuiverder zijn, en de heer J. Schouten, die hem zeer verdienstelijk op de piano bege leidde, moge wat meer ingetogenheid betrachten, waardoor hun voordracht in muzikale waarde zal stijgen. Bij het koor zou versterking van de tenoren en een meer juist begrip van zingen der bassen het geheel nog ten goede kunnen komen. Als hij zeer veel gemengde koren overstemmen sopra nen en alten de betrekkelijk weinige mannenstemmen. Toch konden we groote vooruitgang in beschaving van zingen, dictie en uit spraak waarnemen, zoodat onder deze directie dit koor in korten spanne tijds zeer is vooruitgegaan en is uitgegroeid tot een ensemble, dat onze vroeger niet zoo hoog gespannen verwachting zeer heeft overtroffen. Tijdens de pauze had een verloting plaats, waarvan de baten dienen tot stichting van een eigen verenigings gebouw en ging een aardig blijspelletj. vooraf aan „het bal", dat voor velen de niet geringste attractie van een gezel li gen avond is. Des avonds moei men voor het verkrijgen en behouden van een zachte en fraaie huid, de handen en het gelaat inwrijven met een weinig Doos 30 ct. PUROL „Looft den Heer'". De Ghr. Gem. Zangvereniging „Looft den Heer", dir. de heer J. de Nobel, geeft a.s. Vrijdag 16 April etn voor jaarsconcert, in het gebouw v. Christ. Belangen. Hoewel dit gebouw voor het koor van meer dan 100 leden, benevens al de donateurs, enz., feitelijk reeds te klein is, denkt men, door de zangers op het podium te laten zitten, toch nog plaats te hebben voor eenig publiek. Het programma, dat onder leiding van den tegenwoordigen directeur, tel ken jaré iets bijzonders brengt, waar door een goede zangvereeniging groote! beteekenis krijgt voor het volksleven, bevat thans 28 nummers, zoowel van solisten als van het koor, uitsluitend: oud-Hollandsche liederen, met geeste lijke of historische strekking. Wij zien dan ook met groote 'belangstelling deze uitvoering tegemoet. Rijkstelefoomnet IJmuiden. Nifeuwe aansluitingen. 2041 Heijst Pzn. van, C. J., Timmer man en Aannemer, Kruisstraat L 28, Wijkeroog. 177 Heijst van, W„ Bouwkundige, Zeeweg 135, Velseroord. 2231 Hille, G„ Sparcielaan 45 B, Be verwijk. 399 Kruijt, Th., accountant, Tromp straat 76, Velseroord. 342 Krijger, A., caféhouder en winke lier, Pr. Hendrikstraat 23, IJmui den. De afd. Velseroord en IJmuiden van de Ned. Ver. tot afschaffing van alcoholische dranken, onlangs ontstaan door de samenvoeging van de beide be staande, zwakke afdeelingen, wil thans de propaganda met' kracht ter hand nemen. Zij begint daarmede door het geven van een openbare propaganda-avond, Dinsdag 13 April a.s. in Tivoli. Door een afwisselend programma hoopt zij velen te winnen voor den strijd tegen het alcoholisme en anderen aan te vu ren, met meer enthousiasme dan tot heden, aan dien strijd deel te nemen. Zooals wij reeds meldden, is eeni geti tijd geleden een 30-tons laadbrug van de Hoogovens gebroken en ver nield. Ter vervanging hiervan is naar Hl. Dbl. meldt, thans met het s.s. „Ca- bourg" van Nantes een stoomkraan ge arriveerd, welke zoo spoedig mogelijk zal worden opgesteld. VELSEN. Op den Beverwijken straatweg werd bij den heer Van O. door met een' bal spelende jongens een ruit ingewor pen. Door den vader van den dader werd aangeboden de 'helft der schade te dra gen, met welk aanbod de lieer van O. genoegen nam,. Van den Rijksweg zijn bij het voormalige „Tivoli" twee toegangswe gen tot den Koningsweg aangebracht, opdat de eene gebruikt zal worden voor 'de been-, de andere voor de terugreis. i Wie een kijkje gaat nemen in ons gemeentepark, verzuime niet even stil te staan bij de boerderij van de Wedu we Van Weelderen nabij den noord oostelijken ingang van het park gele gen. Daar staat op het oogenblik een magnolia in vollen bloei. Vroeger stond er ook een in het park, maar die is in don loop der tijden verdwenen. Aan den noordkant van de lindelaan even voorbij den weg naar de tennis baan staat op het oogenblik op het grasveld een boom, die ook nog al de aandacht trekt, door dat hij met een schat van groengele bloemen prijkt, die gelijk met de bladeren verschenen zijn. Het is de Zweedsche Eschcloorn (Acer platanoides). Merkwaardig is ook „de vroege eik" in het park. Hij is te vinden bij bet her bergje en heeft zeker alle recht op dien naam, daar hij nu reeds bladeren en bloemen vertoont, terwijl het eikenhout over het geheel er nog als midden in den winter uitziet. De beuken van ons park vertoonen al heel iets bijzonders, daar de meeste1 zoo goed als geen vruchtknoppen dra gen, zoodat we daarop afgaande, reeds een slecht beukenoten-jaar meenden te moeten voorspellen. Een wandeling in de heerduinen evenwel voerde ons langs beuken, die vol zaten, zoodat we tot een tegenovergestelde conclusie kwamen. Daarom gingen we alle beu ken in ons park inspecteeren en vonden er toen, die ook goed beloven, bijv. die op de hoogte bij de hermitage, maar wat er nog van de beukelaan is over gebleven, zal niet veel nootjes opleve ren. Tot onze blijdschap hebben we de Listera ovata, kever Orchis of Twee blad ook weer zien opkomen, zoo dat deze plant gelukkig verleden jaar niet door de wandelaars is uitgetrokken, 't Zou jammer zijn, omdat deze plant bui ten de duinen in geen der buitenplaat sen voorkomt en in Velserbeek slechts op één plaats en dan nog maar in drie a vier exemplaren. Wie haar dus vindt, bekijke de groen gele bloemtros van deze orchidee goed, maar plukke of beschadige haai* niet. Eén der mooie planten die we daar sedert een paar jaren missen is de Gas peldoorn (Ulex europaéus), die vroeger groeide achter den wal aan het eind der Lindelaan. Ze bloeide in Apil, Mei en Juni en leek veel op de goote gele Brem. Aanbesteding,, Gistermiddag werd door B. en W. aanbesteed het aanleggen en rioleeren van verschillende weigen op het Hanen land te Velseroord, met bijkomende werken. Ingeschreven werd als volgt: J. W. Bolt je, Heerenveen, f 77849; P. Dekinga, Amsterdam, f 69882; W. v. d. Mey, Wijk aan Zee en Duin, f 69000; W. A. Sanders, Velseroord, f 68000; D. van Stuivenberg, f 68200; G. den Adel, Vel sen f 65800; W. Aafjes, Assendelft, f 65000; J. Dienaar, Helder, 58790. De gunning werd aangehouden. Schong en W, Hartog; M, Fyth en W. E. Witte- man; A. Koene en P. J. W, Gomes; H. J, Smole- naars en L, M. J. Schellevis; A. P. N. de Groot P. A. Veldman; N. Wempe en A. A. Witteman; L. A. T. Evers en S. Kentie. Gehuwden: K. L, Maussen en J. M. Nijman; K. Vastenhouw en C. M, Warnaar; P. Eriks en G. G. Ruijsenaars; R. K. Timmer en G. E. Joern; J. Vermeulen en T. Veldheer; H, A, Graaman en J, J Koks. Overleden: Leonardus Roelof v, d. Heu vel, 2 dagen. WIJKEROOG. Bij de bestratingswerken der Cor- verslaan te Wijkeroog, is men volgens Renn., Dinsdagavond wel wat erg on verantwoordelijk te werk gegaan. Ter wijl de electrische lantaarn op den hoek bij den Wijkerstraatweg defect was, had men een groote partij stee- nen over de geheele breedte van den weg gelegd en als enkele waarschu wing, een roode lantaarn opgehangen, waarvan het licht nog geen meter be scheen. Wij zijn er getuige van geweest dat. verschillende menschen over de op gestapelde steenen vielen; ongelukken hebben niet plaats gehad, doch dit is wel een toeval, want als er wielrijders in de laan hadden moeten zijn, waren de gevolgen ernstiger geweest. Een weinig meer verantwoordelijk heidsgevoel is den stratenmakers wel aanbevolen. Burgerlijke Stand Velsen. Geboorten: G. J. M. BotmanBlom, z,; J. PostBruijn, z,; A. van Honkvan Bruchem, d.j C. M, van den HeuvelBroeze, z.; W. van den BoogaardPannekoek, - z,; A. Beenhakker -v. Noordenne, d; A. Dijkshoornde Boorder, d.; J. H. ArendsHilgersman, d. Ondertrouwd: A. J, v. Osnabrugge en C. Dekker; C, Roodzant en M, Schaap; A. W. INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Wie schaft er raad? Aan den zoom. van onze gemeente ligt een duinterrein, up zich zelf zonder eenige bekoring, maar als zoodanig een heerlijk en ongeëvenaard speelterrein voor kinderen. Nu was steeds dit duin een vrije speel- en verblijfplaats voor jong en oud. Wel was het verder gele gen schoone duinterrein een verboden paradijs, waartoe alleen enkele bevoor rechten toegang hadden, maar hoe wei nig bekoorlijk ook toch waren wij voor onze kinderen al rijk met den Moerberg en omgeving- Tijdens de oorlogsjaren is het gedeel telijk ontoegankelijk geweest daar het voor militaire doeleinden werd ge bruikt, maar overigens liet men toch al de jaren, groot en klein, daar onge stoord vertoeven. En wie in voorjaar- eri zomermaanden, vooral in de vacan- tieweken, de tallooze groepen kinderen en vele moeders met hunne kleinen daar zon en frissche lucht en vermaak zag zoeken, die weet welke beteekenis' dit stukje duingrond. voor velen had. Nu is aan dat alles weer een eind geko men. Onbarmhartig wijzen vele bordjes u toe: Verboden toegang, zóó dat ge zelfs niet verder dan op de daaraan ge legen straa'tsteenen uw voet ;moogt zet ten. Zelfs werden reeds enkele argeloo- ze wandelaars nog gedachtig aan de vrijheid van vroeger geverbaliseerd. Waarom? zoo vragen wij! Wie kan nu eens in dit blad de reden daarvan op geven? Wie sluit 'dit terrein af? Want dit alles is bedroevend en er gerlijk! Wij Hebben hier veel natuurschoon om ons heen, maar alles wordt afgeslo ten en verboden, niemand mag er van genieten. En aan de kinderen wordt het eene speelterrein na het andere ontnomen. Op de [rijksgronden bij en rondom de visschershaven, waar vroeger ook tal rijke kinderen speelden zijn omraste ringen aangebracht en prijkt het bord strenfg verboden toegang; de Breesaap is door Sluisbouw en Hoogovens ver loren gegaan, het prachtige duinterrein tusschen onze gemeente en Bloemen- daal wordt als particulier bezit en jachtterrein zorgvuldig gesloten gehou den en nu is ook het laatste stukje duingrond aan de kinderen ontnomen. En nog eens wij vragen waarom? Wij hebhen onze Vereeniging voor kinderherstellingsoorden en vacantie- kolonies, wij hebben onze Vereeniging „Naai' Buiten" om kinderen aan stof- en stadslucht te onttrekken en ze in bosch en veld gezond te houden of te maken. Zelfs heeft onze gemeenteraad een paar duizend gulden beschikbaar gesteld om Drentsche kinderen hier aan zee te verzorgen en te versterken en - wij zullen hier zelf te midden van een heerlijke gezonde omgeving vol zon en licht en duin gedoemd zijn onze kinderen op de straten te laten spelen, die wegens het toenemend auto verkeer met dien dag onveiliger worden. De Vereeniging „IJmuidens Bloei" wil onze gemeente voor vreemdelingen aantrekkelijker maken, maar voor de inwoners zelve en hunne kinderen gaat al meer alle aantrekkelijkheid verlo ren. Wij hebben nog het strand en de zee (hoe lang zóu dat nog vrij blijven?). Maar niet altijd is het weer daarvoor geschikt en over het algemeen te ver verwijderd om de kinderen daarh6etl laten gaan na den schooltijd of alle Daarom is onze 2de vraag-' Is aaai? nu niets te idoen? Kunnen wij iiuvoJ en ouders nu geen poging doen om v! ons zelf en onze kinderen een stults? duin te mogen hebben waar wij heid. het natuurgenot kunnen sum en naar hartelust kunnen spelen. 5 Laat men zich daarover nu eensi spreken in dit blad of zend b.v, sympathiebetuiging onder motto tuurgenot" op aan dit blad. Wij Kunï dan eens zien wat er te bereiken v'alt langs welke wegen. Maar laat ieder het doen, die het met bovenst^ de regelen eens is, alleen een groote weging kan hier iets bereiken, g, adres of naamkaartje is reeds voldot de, een vergadering volgt dan we] i dan liefst spoedig! De zomer staat,, de deur! Als wij ons beklagen zonder helpt niet. Dooi* een gemeenschap^ ke daad is er iets te bereiken. jQ zelf dus het woord. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART, VISSCHERIJ. Donderdagavond half zes kwam de sloo; trawler Zeemeeuw IJ.M, 23, wegens machine^ de uit zee terug. Onmiddellijk begon raenj 'bij werkplaats Mij. Hera met de reparatie, waarin de machine ten deele gedemonteerd moest den. Het werk schoot echter in de fabriek op, zoodat 2 uur er na alles weer in orde het schip de reis kon vervolgen. Om hall jt) waren de touwen weer los. Zeker een maxiniuii snelheid voor dat karwei, Gisteren kwam de stoomtrawler Greuvti IJ.M. 290, binnen met een keteldefect. De ontzettend lage vischprijzen, de (aali dagen, zijn oorzaak dat de reederijen den aanv« verminderen. Dat gebeurt in de eerste plaats do in steeds toenemend aantal in Engeland te ten. Verder door de trawlers, waarvoor reparali noodig zijn, juist nu te laten stilliggen, of enkel ook wel door gewoon opleggen, tot betere tijd Tenslotte zijn een aantal loggers, die ter trawlv scherij voeren, reeds nu met het winterv.erli geëindigd. SCHEEPVAART. Het s.s. „Grotius" van de Mij. Nederlas: wordt morgenochtend om 5 uur alhier verwacht IJmuiden. Aangekomen 7 April: Rozenk-j st., Onton, ijzererts, Hoogovens; .8 Aprils HonDy raise, st,, Caen, ijzererts, id. Vertrokken 8 April: Cabourg, st:, Rotterk ledig. SPORT. »J. Y. Y. STOBMVOGKli Officieel© mededeelingeh. Wedstrijden op Zondag 11 April. Stormvogels IIT. O. G. te 2.15: op het terrein van V.S.Y'. Te 12 uur wordt op ons terrein speeld de promotie-wedstrijd Storm- veldKemaemeors II. Training en oefenen. Dinsdags en Vrijdags voor de elftal len I en II. Woensdags en Zaterdag voor de overigen. Aanvang telkens on 3 uur. IJ. F. C. Oificieele mededeeliugsn. Uitslag 2d en Paaschdag wedstrijden. Hillegom—IJ. F. C. I Hillegom II—IJ. F. C. II Zaterdag 10 April wordt IJ. F. C.Roode Duivels 3 DDT. Gymn.- en Athletiekver. „Olynip^ Den 2den Paaschdag hield bovengenoemd ïe'* eeniging een fietstocht naar de bloemenvelden-"1 Hillegom en Lisse, voor de leden en genoodi|JdM' Ondanks het feit, dat het weder zich des mor. gens minder mooi liet aanzien, werd de tocht om ca. 9.15 uur met een flink aantal deelnemers(sters| aangevangen. Over Bloemendaal, Overveen, Aer* denhout, Bennebroek, Vogelenzang werd naaf Hillegom gefietst, waar gepauseerd werd in "8', Restaurant „de Nachtegaal". Intusschen was het weder aardig opgeknapt- Na den inwendigen mensch wat versterkt e hebben en nadat van de geheele groep een k'° was genomen, werd de tocht voortgezet en pW' delden wij lustig over Lisse, Sassenheiin, KeukM' hof, Hillegom, Groenendaal naar Heemstede, v/aM voor de 2de maal werd afgestapt om wat rustW genieten en onzen dorst te lesschen. Hierna a"n' vaardden wij den terugtocht naar IJmuiden, VflY wij ca. 6,15- uur arriveerden. Het geheel was een aangename lit, waarop W1l ten volle van de prachtige bloemenvelden konden genieten. De wegblijvers worden dan ook aangeraden eefl volgende gelegenheid voor een gezamenlijk ke's' tochtje niet te verzuimen.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 2