AANBESTEDI Dr. Th. KOOT Chirnrg t nette Dienstbod an redden. Als ook deze vrije trap wordt weg- awerkt, zet Haak Oldenburg aan het werk. Er olgt een geweldig gepingel voor het Enschedé- - oei, daar de Enschedé-verdediging met den bal een raad weet. De Wit „zwemt" ergens op den rond, maar tot opluchting van het Enschedé- ubliek rolt de bal langs het leege doel. Enschedé onderneemt nu een paar gevaarlijke anvallen. Nagels zet, hoewel hij nog lang niet p dreef is, mooi voor, waarna Wevers hard over e lat knalt. Een tweede gevaarlijk moment ont laat, als Bakker even buiten het strafschop jebied een free-kick veroorzaakt, die evenwel tiets oplevert. Als er ongeveer een half uur gespeeld is, wordt le bal over Koster heen geplaatst. De Boer loopt oe en geeft met een kalm, welgericht schot En- '-chedé de leiding (10). Van de aftrap af neemt Stormvogels den bal nee. Blinkhoff geeft Boekelaar den bal vrij, die ïen zuiveren voorzet geeft. Weer schiet Olden burg naar binnen, maar nu mist hij niet. Evenmin staal de paal in den weg, zoodat 't Enscbedé-doel gelukkig ontsnapt. Nogmaals krijgt Stormvogels een mooie kans tot doelpunten, als Struys een vrije trap mag nemen. Het doel biijkt echter een paar meter te laag. Boekelaar is in deze periode uiterst actief. Vlak voor rust valt Enschedé weer aan. Van der Velde wordt in 't nauw gebracht, zoodat hij bijna in eigen doel werkt, wat Thyssen op het laatste moment voorkomt. Dan is het spoedig rusten. In de tweede helft blijkt hel al direct, dat En schedé met den 10 voorsprong nog niet tevre den is, althans zij pakt onmiddellijk de zaken flink aan. De linkerwing brengt snel op, waarna Grob- ben een hard, laag schot lost, waarmee Thyssen vrij veel moeite heeft. Ook Stormvogels laat zich niet onbetuigd, Oldenburg speelt in z'n eentje klaar, wat de Boer en Grobben samen deden. Ook hij komt tot op een schot-afstand van 't doel, maar zijn schot is minder juist gericht. Toch krijgt hij een applausje voor zijn keurig opbrengen. Er wordt thans vrij vlug gespeeld. De aanval len der Stormvogels worden steeds geleid door de vleugelspelers, terwijl ze bij Enschedé meest uit gaan van het binnentrio, hoewel nu ook Nagels wal meer op dreef is. Grooten indruk maakt hij echter niet, daar Bakkerv. d. Velde steeds op het juiste moment aanvallen. Over het geheel wordl er echter weinig geschoten, zoodat de kee pers hun werk wel af kunnen. De Wit wordt slechts even verontrust, als Houtkamp aan Blink hoff een zuiveren through-pass geeft, zoodat hij snel moet uitloopen. Ook Thyssen schijnt even in actie te moeten komen, als Nagels onberispelijk voor 't doel plaatst. Koster zal hem ook dit werk uil handen nemen, maar hij kopt jammerlijk in eigen doel (20). In plaats van op te geven, trachten de Storm vogels de eer te redden, zoodat er geen sprake is van een Enschedé-overwicht. Ondanks het feit, dat Veldkamp Sr. en Stuve groote struikelblokken zijn, geven de beide wingspelers tal van voorzet ten. Het blijft echter sukkelen met het binnentrio, zelfs Houtkamp kan het doel niet vinden. Dan zal Oldenburg het nog eens probeeren, maar ook nu behoeft de Enschedé-keeper niet in te grijpen, daar de bal tegen een achterspeler aan komt. Enschedé is gelukkiger. Eea voorzet van rechts komt bij de Boer, die een betrekkelijk tam schot inzendt, vrij recht op Thyssen af, hetwelk deze tot ieders verwondering laat gaan (30). Enschedé kan zich thans in veilige haven wa nen, hoewel dient erkend, dat Stormvogels ook du den moed nog niet opgeeft. Koster wijzigt de opstelling. Hij zelf gaat in de voorhoede spelen, Visser komt op zijn plaats en ook Blinkhoff en Oldenburg verwisselen van plaats. Deze verande ring blijkt al spoedig een verbetering en drie mi nuten na het Enschedé-doelpunt benut Oldenburg een through-pass van Houtkamp op prachtige wijze. De Sportclub wordt hierdoor een weinig wak ker geschud en de verdediging, gesteund door en kele voorhoedespelers, is dubbel op haar qui-vive, De Stormvogels-backs staan tot op de helft van 't veld. De Enschedé-uitvallen zijn daardoor zeer ge vaarlijk. De Boer wringt zich langs Visser, om weer alleen voor Thyssen te komen. Thans schiet hij evenwel eenige meters naast. Niettegenstaande het enthusiasme, waarmee de Stormvogels-voorhoede aanvalt, valt als voor naamste resultaat een corner te noteeren. Deze wordt door Koster hard en laag ingeschoten, maar de Wit stompt met één vuist het leder weg. Het heeft er voorts allen schijn van, dat Stormvogel! éen penalty krijgt te nemen, maar een tiende se conde eerder heeft Koster een free-kick veroor zaakt, zoodat ook dit gelukje Stormvogels niet ten deel valt. Spoedig klinkt dan het eindsignaal en zijn de Stormvogels voor het kampioenschap uit geschakeld. STORMVOGELS—FEIJENOORD. Aanvang 2.30 uur. Stormvogels verschijnt in dezen wedstrijd met het volgend elftal: Thyssen Koster v. d. Velde Struys Haak Bakker Oldenburg, Blinkhoff, Houtkamp, v. d. Velde, Boekelaar. Zooals hieruit blijkt, heeft de voorhoede weder om een wijziging ondergaan. Visser is dezen keer op non-activiteit gezet en vervangen door v. d. Velde. Bovendien staan Houtkamp en Blinkhoff weer op hun oude plaatsen. Zooals te verwachten was, heeft de verdediging geen wijziging onder gaan, We zijn nieuwsgierig, of dit binnentrio pro ductiever zal zijn. 122 uur STORMVOGELS II tegen ROTTERDAMSCHE COMBINATIE. Huldigings-Comité. Voor den wedstrijd op Donderdag a.s. zullen door eenige jongedames bloempjes ten verkoop worden aangeboden, ten voordeele van de Huldi gt- Waar één dame-supportster deze bloempjes ge heel belangloos aan ons Comité heeft afgestaan en er waarlijk iets moois van heeft gemaakt, wordt er op vertrouwd dat de bezoekers van Donderdag dit werk naar waarde zullen weten te schatten. Daar de verkoop bij den vorigen wedstrijd door omstandigheden is achterwege gebleven, verwacht het Comité thans een extra opbrengst en ver trouwt er op dat de vele te verwachten bezoekers de dames niet teleur zullen stellen en ieder (zoo lang de voorraad strekt) zich zal tooien mei dit aardige blauw-wilte bloempje. GEMEENTERAAD. Vergadering van 11 Mei 1926. Voorzitter de burgemeester. Afwezig de heer Schilling. De Voorzitter doet mededeeling van de ingeko men stukken. Een schrijven van den Commissaris der Konin gin, waarbij wordt bericht, dat bij Kon. besluit van 21 April j.I. met ingang van 1 Mei opnieuw tot burgemeester dezer gemeente is benoemd de heer R. G. Rijkens. De heer Handgraaf spreekt als volgt: Al heb ik geen enkel bezwaar tegen het prae- advies van B. en W., om dit stuk voor kennisge ving aan te nemen, toch geeft het mij aanleiding, bij dezen mijlpaal enkele woorden tot u te richten. Gedurende 5 jaar van de thans afgesloten perio de had ik het genoegen met u deel uit te maken van het dagelijksch bestuur. Inderdaad werd door de aangename wijze, waarop u met ons de gemeen tezaken bestuurde, een goede geest bevorderd, die stellig ook aan de belangen der gemeenschap ten goede kwam. Was er verschil van opinie, dan leidde dit nimmer tot verwijdering en gevoegelijk kon u zich indenken, dat anderen het niet met u eens waren. Voor deze eerbiediging van overtui ging breng ik u, ook namens de andere wethou ders, onzen welgemeenden dank. In het zes-jarig tijdvak, dat nu achter ons ligt heeft de gemeente zich snel ontwikkeld. Talrijk waren de vraagstukken, die zich voordeden en nauwelijks was het eene opgelost, of nieuwe rie pen om overweging of beoordeeling. Zoo stapelt zich de arbeid in een groeiende gemeente op en dit maakt het burgemeesterschap tot een ambt, aan welks bekleeding steeds hoogere eischen worden gesteld. Gelukkig daarom de gemeente Velsen, wier dignitaris zijn plaats met eere inneemt en als onpartijdige, boven de partijen, slechts oog heeft voor het welzijn van het algemeen. De heer Vermeulen zeide het een vereerende taak te achten den burgemeester geluk te wen- schen met zijn herbenoeming en ook den raad, dat de burgemeester, dat deze opnieuw bereid was, zijn tijd en krachten aan de gemeente te ge ven. Spr, zegt dat er zeker geen partij in den raad is, waarvan iemand zal zeggen, te willen dat de burgemeester wat meer aan zijn kant staat. Dit bewijst hoe de burgemeester steeds boven de par tijen staat. In 6 jaar is de burgemeester Velsenaar geworden, die Velschensch doet en Velsensch denkt. Spr. zegt dankbaar te zijn, dat de burge meester een krachtig leider van den raad is ge weest, waardoor de toon in de vergaderingen is vooruit gegaan. Spr. uit den wensch, dat God den burgemeester kracht en genade geve ook voor de volgende 6 jaren, opdat hij blijve een goed burgemeester en zijn naa'm later genaamd mag worden als een der beste burgemeesters van Velsen. (Instemming bij den raad). De Voorzitter zegt niet gedacht te hebben te worden toegesproken, waarom spr. niet wil ant woorden met een rede in grooten stijl, maar har telijk dank brengt aan de sprekers voor de har telijke woorden. Spr. zegt dat er in 6 jaar veel is gebeurd. Bij zijn benoeming werd spr. gewaarschuwd, dat in Velsen een financiëelen noodtoestand heerschte. Gelukkig bleek dat dit niet waar was en nooit waar was geweest. Toch is Velsen geen gemakkelijke gemeente, zegt spr., wat komt door de heterogene deelen. Voorts omdat onze gemeente, m 4vergelijking met gemeenten van dezelfde grootte, zeer gehandy- capt is door de rijksuitkeering, die, nu de ge meente 33000 inwoners telt, dezelfde is, als toen Velsen een dorpje was met 2000 inwoners. oorts. omdat dj gemmnle geen baas is in eigen hu's, daar er veel rijksgrond in de gemeente is, waardoor veel zaken stroef gaan. Wanneer niettegenstaande al deze tegenheden, Velsen toch zoo vooruitgaat, bewijst dit, dat zij bronnen heeft, die leiden tot haar welvaart. Het is dan ook een genot hier te leven. Men heeft veel aan spr. toegewezen, maar spr. zegt dat één persoon dit niet meer kan. Wat tot stand gebracht is, is mede te danken aan den ge meenteraad en aan de wethouders, waarmede spr. zoo prettig kan samenwerken. Spr. dankt aller daarvoor, ook den secretaris en de ambtenaren en hoopt dat het hem nog gegeven mag zijn, eenige jaren met allen samen te werken. Een adres van Chr. P. J. Kuster, lunchroomhou der te IJmuiden, Oranjestraat 24, waarbij hij ver zoekt, hem dispensatie te verleenen van de arti kelen 2 en 3 der verordening, houdende eischen, waaraan een localiteit moet voldoen om voor' „vergunning" of „verlof" in aanmerking te komen, opdat aan hem alsnog een verlof voor den ver koop van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank kan worden verleend. (Op de gron den, aangegeven in gemeenteblad no. 55 van 1925 werd door den raad den 28 April 1925 een ver zoek om vermindering der normen afgewezen. B. en W. stellen voor, op dezelfde motieven, ook dit adres af te wijzen). Een staat van verleende vrijstellingen en afwij kingen der bouw- en woningverordening, over het jaar 1925. Een bericht van den Minister van Arbeid, Han del en Nijverheid, dat zijn Ambtgenoot van Finan ciën en hij bereid zijn, over te gaan tot verlaging van den rentevoet der voorschotten, verleend voor den bouw van 295 woningen, zulks in verband met een daartoe dezerzijds gedaan verzoek. Een verzoek van W, F. J. Meijer te Wijkeroog om eervol ontslag als lid van de schattingscom missie voor de rijksinkomstenbelasting (kantoor Beverwijk). B. en W. stellen voor, het gevraagde eervol ontslag te verleenen, gerekend van 1 Mei 1.1. af.) Mededeelingen. B. en W. deelen mede, dat, ter vervanging van het onlangs gestorven paard van de reinigings dienst, een paard is aangekocht voor f 765. De heer Nijssen pleit voor inwilliging van het verzoek van Chr. P. J. Kuster, daar dit een nette inrichting is. Tal van sprekers voeren hierover het woord. De heer Vermeulen wil de verordening zoo laten De heer ten Broeke eveneens, maar om de mo gelijkheid te scheppen afwijking le verleenen. De heer Sluiters waarschuwt hiervoor, want dan krijgen we alleen oude gebouwen, waarvoor men dan afwijking vragen zal. De heer Maas zegt dat er nu al telkens afwij kingen zijn verleend. Spr. noemt verschillende ge vallen en meent dat het nu welletjes moet zijn. Spr. stelt voor de verordening te handhaven. De heer Schaar is ook tegen inwilliging. Spr. zegt dat de lunchrooms voor de jeugd de voor portalen zijn voor de herberg en dat hier nog veel gedronken wordt, hebben we kunnen zien uit het courantenbericht, dat een meisje van 19 jaar smoordronken per kar moest worden weggebracht. Spr. zegt dat de nieuwe wijken zijn drooggelegd, maar dat we daarom niet alles in oud-IJmuiden moeten toelaten. De Voorzitter zegt dat het niet aangaat, zooals de heer Schaar doet, om een parallel te trekken lusschen deze gelegenheid en de ergste kroeg van IJmuiden, die voor het genoemde geval gestraft is. Het voorstel van B. en W. om afwijzend le be schikken, werd met 119 stemmen verworpen. Tegen de heeren Sluiters, Schuitenmaker, Nijssen, Bosman, Zwanenburg, Handgraaf, Tusenius en Langendijk, Ingekomen zijn nog de volgende stukken. Een schrijven van den heer D. F. G. Schilling, dd. 6 Mei j.I., van den volgenden inhoud: „Ondergeteekende verzoekt beleefd in de open bare zitting van Uwen Raad op Dinsdag a.s. de volgende vragen aan het College van Burgemees ter en Wethouders te mogen stellen: le. Is Uw College met ondergeteekende van meening dat de huurprijzen van de woningen in de gemeente Velsen in het algemeeiv abnormaal hoog genoemd mogen worden? 2e. Is het Uw College bekend dat voor de per- soneele belasting meer en meer het eens ingeno men standpunt wordt verlaten om te schatten naar de werkelijke huurwaarde maar eenvoudig de tegenwoordige huurprijzen als huurwaarde aan te nemen? 3e. Meent Uw College niet dat onze gemeente over alle deelen in te lage klassen is ingedeeld? Wanneer al deze vragen door Uw College be vestigend worden beantwoord, zoodat de huren over het algemeen niet lager zijn als in gemeenten welke in de eerste klasse zijn aangeslagen, is het dan niet zeer gewenscht dat er door Uw College die stappen bij de regeering worden gedaan welke noodzakelijk zijn om elk gedeelte onzer gemeente in die klasse onder te brengen waar het volgens de huurprijzen in behoort? w.g. Schilling." (Voorgesteld wordt, aan interpellanl het noodige verlof te verleenen en aan het college gelegenheid te geven, daarop in eene volgende vergadering te antwoorden.) Goedgekeurd. Een tweetal voorstellen van de heeren P. F. C. Roelse, W, F. Visser en P. Schaar, dd, 10 Mei j.I., luidende: „Ondergeteekenden, leden van Uwen Raad, heb ben de eer U voor te stellen, in afwachting van de tot standkoming van een openbare school, voor voorbereidend lager onderwijs in de afdeeling Wij keroog, bij wijze van voorloopige voorziening in de in die afdeeling bestaande dringende behoefte aan dat onderwijs, over te gaan tot de stichting van een voorbereidende klas, te verbinden aan de openbare lagere school G aldaar en B. en W. te verzoeken zoodanige maatregelen te nemen, dat de kinderen uiterlijk tegen 1 Juli a.s. tot het vol gen van dit onderwijs zouden kunnen worden toe gelaten." En het tweede: „Ondergeteekenden stellen U voor niet langer voort te gaan met het verleenen van tweede hy potheek op inkomende aanvragen van particulie ren voor te stichten arbeiderswoningen als tot dusver, maar in afwachting van nader door den gemeentelijken woningdienst te verstrekken gege vens omtrent den beschikbaren woningvoorraad in de verschillende typen en voor de onderschei dene deelen der gemeente, en in verband daar mede de mate van behoefte, die er voor die ver schillende woningtypen en in de verschillende af- deelingen onzer gemeente nog zou blijken te be staan, voorloopig dergelijke aanvragen slechts in overweging te nemen voor die woningen, welke op thans aan de gemeente in eigendom behoorende gronden zouden worden gebouwd. (In overweging wordt gegeven, de beide voor stellen in onze handen te stellen om prae-advies.) Eene dankbetuiging van het bestuur der afdee ling Emmen en omstreken van het Nederlandsche Roode Kruis voor de wijze waarop de raad ge toond heeft mede te voelen met de ellende der kinderen uit de veenstreken. Aan de agenda wordt toegevoegd: Punt 10a. Ruiling en overname van grondstroo- ken. (Zie gemeenteblad no, 81 van 1926). Punt 16b. Mej. G. J. Kerbert, te Velsen heeft bericht, dat zij niet wenscht voor te ko men op eene aanbeveling voor de benoe ming van lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs, In verband hiermede wordt door ons na der bevolen* als no. 2 Mevr, N. Riemers- Smids, wijk M, Sluisweg no. 7a, te IJmui den. De heer ten Broeke geeft B. en W. in overwe ging, om nu de gemeente 295 woningen laat bou wen, over te gaan tot instelling van een Centraal Woningbeheer, zooals in andere plaatsen reeds is geschied. De Voorzitter zegt overweging toe. De heer Roelse vraagt het tweede dóór hem en de heeren Visser en Schaar ingediende voorstel te behandelen bij punt 10. De heer Dunnebier wil hierover toch eerst de commissie hooren. De Voorzitter zegt dat. beide voorstellen eerst naar B,- en W. moeten. De heer Roelse hoopt dat het prae-advies inzake het voorbereidend onderwijs te Wijkeroog reeds in de volgende vergadering behandeld kan wor den. Dit voorstel is ingediend, omdat met de on derwijszaken voor het openbaar onderwijs altijd wordt getraineerd. De heer Bosman zegt dat dit voorstel hem eerst bevreemdde, daar spr. wist dat deze zaak bij de onderwijs-commissie aanhangig was. Maar naar 't geen spr, gehoord heeft, kan hij die indiening nu verklaren. De heer Groeneveld; Nu wordt 't mij duist voor de oogen. De heer Tusenius zegt dat de heer Roelse ook heel goed weet, dat de onderwijs-commissie hard werkt en dat ze vaak tweemaal per week verga dert. De voorstellen worden in handen van B. en W. gesteld. Vaststelling van plan III tot herziening van het oorspronkelijk, bij raadsbesluit van 15 Juli 1924 vastgestelde uitbreidingsplan voor de gemeente Velsen en wijziging van de verleende vergunnin gen tot straataanleg. Goedgekeurd. Prae-advies op een verzoek van het bestuur der R.-K. Woningbouwvereeniging, inzake den bouw van woningen, geschikt voor tuberculose lijders. De heer ten Broeke zegt dat de gemeentelijke geneeskundige eigenlijk wil, wat de gemeente vraagt. Spr. dringt zeer ernstig aan op uitvoering van dit verzoek. De heer Schuitenmaker zou hierover een meer uitgebreid rapport van den gemeentelijken genees kundige willen. De heer Sluiters zegt dat er ook een financiëele kant aan de zaak is en de gemeente wellicht zal moeten bijspringen. Daarom is spr. ook voor een rapport en wil daarin ook financiëele gegevens. De heer Vermeulen vraagt waarom B. en W. het advies van den gemeentelijken geneeskundige heb ben gevraagd en niet van de Gezondheids-com missie, dat hiervoor het door de wet aangewezen lichaam is. Spr. is niet voor inwilliging van het verzoek, daar dan op bepaalde huizen het stempel van tuberculose wordt gedrukt, wat spr. ook nadeelig acht voor de patiënten. Spr. zegt dat de Vereeni- ging tot bestrijding der Tuberculose voldoende aandacht hieraan wijdt en dat met geringe kosten een kamertje in een woning is in te richten. De heer ten Broeke vraagt of er nu nog iets daan wordt. De heer Dunnebier zegt dat de gemeente 295 woningen bouwt en dat de gemeentelijke genees kundige in de woningen een onderzoek kan in stellen, wat er zoo mogelijk voor t.b.c.-patienten gedaan kan worden. Het afwijzend prae-advies wordt aangenomen. (Wordt vervolgd.) LAATSTE BERICHTEN. IJMUIDEN. Afsluiting van de waterleiding in de afdeeling IJmuiden. Burgemeester en wethouders van Velsen bren gen ter openbare kennis, dat in verband met de uitvoering van vernieuwingswerken, de waterlei ding in de afdeeling IJmuiden zal zijn afgesloten, van Woensdagavond a.s. 10 uur tot Donderdag morgen d.a.v. 6 uur. Concert Concordia. Vrijdag a.s. zal Concordia een concert geven m de Muziektent op het Willemsplein. Het neutraal Velser mannenkoor „Zanglust", dir. de heer H. Pielage, nam Zondag deel aan het nationaal concours le Westzaan, in de 3e afdeeling In deze afdeeling zongen, naar verhouding, bui tengewoon sterke koren mee. Toch wist Zanglust, dat slechts een jaar bestaat 5 mededingsters te passeeren en legde met 41 stemmen, beslag op den 4den prijs B, een verguld zilveren medaille. Het begin is er. Volhouden Zanglust, tot den len prijs in de hoogste afdeeling! VELSEROORD. De voetbalvereeniging V. S. V. gaf Zondag avond in Tivoli, een feest voor de leden, suppor ters enz., ter gelegenheid van het einde harer se- riewedstrijden. Deze zijn sportief en finantiëel uit stekend geslaagd, alleen den laatsten dag gooide Amstel roet in het eten, door ondanks de toezeg ging, niet op te komen in den medaillewedstrijd. Op dien feestavond werden woorden van dank gesproken door den voorzitter der supportersver- eeniging Rood-Wit en door den secretaris van V. S. V. aan allen die in seriewedstrijden en compe titie zich hebben onderscheiden. Aan een drietal, die bijzonder veel geholpen hebben, werd een sou venir uitgereikt. Verder was het een vroolijke avond, waar het gezelschap Willy Pardou voor zorgde, met nieuwe moppen op bobbed-haar enz. Geholpen door zijn confrater, Leo Peelen, wist de heer Pardou uitstekend stemming te houden. Voorts kon men naar hartelust dansen tot des nachts 2 uur. VELSEN. De verbouwing en uitbreiding van het ge meentehuis is opgedragen aan de laagste inschrijf- ster, de N.V. Rolland te Haarlem, voor f 37580. De Tooneelvereeniging „Concordia'' zal op Zaterdag 15 Mei a.s, met medewerking van het Concordia-strijkje in het gebouw Concor dia ten tooneele opvoeren het blijspel in drie be drijven van Oscar Walter en Leo Stein „De Hof- slaehter". De regie berust bij den heer L. Holtslag, lid van Varia le IJmuiden, welke tevens de rol van den hofslaehter zal vervullen, welke hij op een der voorlaatste uitvoeringen van Varia zoo schit terend tot zijn recht wist te brengen en hem dus zeker wel toevertrouwd is. Inst. voor Arb .Ontw. afd. Velsen, De secretaris van deze vereeniginrf f Drieh. Kerkweg 53, schrijft ons: 8 Het ledental van onze vereeniging neeng fl QE toe. Opgericht in Nov. van het vorige jaar SfiirV aanvankelijk ruim 60 leden, telt ze thans leden en donateurs. p De cursussen en bijeenkomsten, waarvan w" sinds de oprichting een 10-tal belegden, begi'' j zich langzamerhand in veler belangstelling te heugen. Voor de zomermaanden staan een aantal ev «a sies en gemeenschappelijke wandelingenen tochten, benevens bezoeken aan musea, 0p l programma. e Zoo brengen wij Zaterdag 15 Mei a.s, een bemi aan de Hoogovens, waarvoor de directie bere'rf willig hare toestemming gaf en leiders beschikt^ |?ng Uit een en ander is wel duidelijk dat wij 0tr, 1^5' taak van arbeidersontwikkeling ruim opvatten. S Wij hopen en verwachten dan ook dat nogvj'. jcfr arbeiders zich bij onze vereeniging zullen aans|t t"d ten, waarvoor contributie en donatie ten bedraT van 10 cent per maand zeker geen beletsel men. (jii SANTPOORT. Gisteravond gaf Santpoort's Zangkoor Humana" voor een zeer goed bezette zaal eenV eert, dat voor het eerst onder leiding stond tJ den heer Joh, Brands, Het koor genoot de k, II willende medewerking van Mej. Nel Goetn»! (zang) en de heeren de Graaf (viool) en Vink |1 geleiding). In ons volgend nummer komen we op een en( Lei der nader terug. Zoo juist wordt de offi, ciëele tijding by de Ces. trale Bond ontvangen dal te' de .-staking in EngelavdisZ OPGEHEVEN! Burgerlijke Stand Velsen. Ondertrouwd: van der Pol E. H. H. KokC. Kuiper en T. Kieen- P. Zalm en O. RetzA. Ras en E. Bikkt W. F. van Tilburg en J. A. de Liefi H. van Vonderen en M. Schol; W, Slikkerveer en B. O. W. Visser. Geboren: E. VuilPrins, z.; H.vt Opbergen—Balsing, z.; S. van Dijk—Elt: baas, zM. van StrienDekker, z.; Oroenendijkv. d. Linden, z,; C. A. v« der Kolk—Slijkerman, z.; P. M. Tervoort- Koelman, z,; O. Bakker—Klein, z.; 1' Markerink—Amersfoort, d Overleden: Johannes de Oraaf, 25; ongehuwd; jannefjeHecre, 82j., wed,vr W. Rietvink; JohannaVoogl, 7 w., d.vr P. Voogl en A. PuntM, Oouda, 60; wed. van S. Oroen. PREDIKBEURTEN HEMEL VAARTSDAO. IJMUIDEN. NED. HERV. KERK. 10 uur; Ds Warners (Vloot predikant). JEUGDKERK (Koning Willemshuls) 10 uur: De heer Arends. Doopsgez. Gem. Aid. Prot. Bond. 10.30 uur: Qeen Dienst GEREF. KERK. 10 uur: de heer de Oroot, cand teZandve CHR, GEREF. KERK. 10 uur: Ds. T. A. Bakker. EVANGELISATIE HOOGEBERB, Donderdagavond 8 uur; Bijbelbespreliinj, Allen Welkom. Toegang wij. VELSEROORD. NED. HERV. KERK. 10 uu- Ds. W. Kroese. GEREF. KERK. 10 uur: Godsdienstoefening. VELSEN. NED. HERV. KERK. 10 uur: Ds W. S. van Leeuwen. WIJKEROOG. GEREF. KERK, 10 uur: Ds J. D. Boerkoel. SANTPOORT. NED. HERV. KERK. 10 uur: Ds. A. Trouw van Heemstede LOKAAL BETHEL. 9.45 uurDs J. C. Brussaard, v. Bl'mtndnl EVANGELISATIE SANTPOORT. 10 uur: Ds. Postma van Haarlem. BEVERWIJK. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. 10 uur: Oeen dienst. De Heer en Mevrouw VAN LEEUWEN—VAN DIJK geven met blijdschap kennis van de geboorte van hunne Dochter ALIDA ADRIANA. Velsen, 10 Mei 1026. Ned. Herv. Pastorie. Den 25en Mei hopen onze geliefde Ouders, Behuwd-, Groot- en Overgrootouders CHRISTIAAN VISMAN en DIEUWERTJE VISSER hunne 50-Jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Hunne liefhebbende kinderen, behuwd- en kleinkinderen en achter-kleinkind. IJmuiden, 12 Mei 1026. Receptie 16 Mei a.s., va 4—7 uur. jjj Den 23sten Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders J. F. KONKELAAR en J. LFMBURG hunne 25-jarige echtvereeni- ging te herdenken. Dat God hen nog vele jaren in gezond heid moge sparen is de wensch van hun liefhebbende kinderen. E. J. KONKELAAR en Verloofde. P. M. KONKELAAR J. KONKELAAR. Velseroord, 0 Mei 1926. Rijksstraatweg 10. is tot en met 30 MEI Den 15en Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders C. BRAAM en M. VAN DER KOLK hunne 25-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hun liefheb bende kinderen Johannes Cornelis en Verloofde Helena en Verloofde Bernardus Hendrikus. IJmuiden, 11 Mei 1926. Kanaalstraat 210. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd W. F. VAN TILBURO en J. A. DE LIEFDE. Velsaroord, 11 Mei 1026. Willem Blazlus Slikkerveer en Berendlna Oeertrulda Wllhelmlna Visser hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Donderdag 3 Juni a.s, IJmuiden, 11 Mei 1026. Rotterdam, Kreekweg 85 II. IJmuiden, Kanaalstraat 218 r. Ontvangdag: Zondag 16 Mei van 3—5 uur, Kanaalstraat 218. Huwelijksbevestiging in de Ned. Herv. Kerk te IJmuiden, des na middags 3 30 uur. Mevr. Dólleman, „Spaarnheuvel", Santpoort, vraagt 2 dagen per week EEN ZEER NETTE Werkster Zich in persoon aan te melden Donderdag a.s. na 7.30 uur. Maandag 17 Mei 1926, middag, aanbesteding vir, ring van Kandvleescb, en Pekelspek aan de menage te fort IJ"- over het tijdvak 1 Juli lol1S' 31 December 1926. Voorwaarden verkrijgbasrK, fort IJmuiden. .Ij De Kapitein-Commi# KALKMAN. Flinke Diensth gevraagd bij P.J.Lubbers,,' Breesaap. 1 Wegens ziekte der tegenwotf"! wordt gevraagd een i voor dag en nacht, zalMW®| nende werken. Adres te bureau van dit blad.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 2