u BIJ Cxsmcos gö Openbaar Optreden b 1(1 fl 11J IJMUIDEN'S BLOEI. Afd. Vreemdelingenverkeer. Nu met het prachtweer der laatste dagen de 1 aanvrage om pension, doch vooral gemeubileerde kamers met gebruik van keuken druk binnenko men, zou het Bureau Vreemdelingen Verkeer 't zeer op prijs stellen van de verhuurders, direct na verhuur, bericht te ontvangen welke datums men bezet is. Het bespaard den gasten die hun keuze komen doen veel tijd en ons veel last. Wij maken het den verhuurders gemakkelijk door gedrukte briefkaarten beschikbaar te stellen, die ingevuld desnoods in de brievenbus gedaan kunnen worden, 't Bureau heeft alsdan overzicht wat voor ruimte er disponibel is. 't Bureau Vreemdelingen Verkeer is gevestigd Kanaalstraat C 46/48. PLAATSELIJK NIEUWS. blijft men kalm en helder door het gebruik van Mljnhardt's Zenuwtabletten. Glazen buisje 75 ct. IJMUIDEN. De vischlosregeling. Gisteravond vergaderde de Chr. Bond van Ha ven- en Transportarbeiders, met het oog op het aangekondigde, naderende einde van de arbeids regeling aan den kant, aangezien de bonden het niet eens konden worden over een te stellen can- didaat voor de functie van ambtenaar der rege ling. Teneinde nu, indien mogelijk, de regeling te kunnen behouden was een compromisvoorstel ge daan: de bonden zouden aan de commissie, belast met het toezicht op de regeling, opdragen een persoon voor ambtenaar te benoemen. De Chr. bond verklaarde zich bereid deze opdracht aan de commissie te geven, terwijl zij zich verder bereid verklaarde elke candidaat te aanvaarden, die vol doet aan den door de reeders gestelden eisch, dat hij het volle vertrouwen heeft van het meerendeel der werknemers. Afscheid Ds. S. van Leeuwen. Zondag nam Ds. van Leeuwen afscheid van de Geref. Kerk van Franeker, wegens vertrek naar IJmuiden. Een half uur voor den dienst was de kerk reeds vol. Vooral van buiten waren ook velen opgekomen. De scheidende leeraar preekte naar aanleiding van Rom. 16 20b en ontvouwde daar bij drie gedachten n.I. Ie. wat die genade is; 2e. voor wie ze is en 3e. welke gevolgen zij heeft. Daarna volgden toespraken tot Kerkeraad, ge meente enz. Aan 't eind van den dienst sprak Ds. Mr. de Vries, van Tzum, als afgevaardigde der classis, van de Kerk van Tzum en als vriend. De gemeen te zong Ps. 20 1. Ouderling Mobach sprak na mens Kerkeraad en gemeente. Gezongen werd Ps, 121 4. Ds. Baan, van Winsum, sprak namens die Kerk, en een ouderling uit Cubaard namens de Kerk aldaar. Allen getuigden van de werkkracht, werklust en welwillendheid van Ds. van Leeuwen. In een samenkomst van de gemeente op Donder dagavond in de kerk was hartelijk afscheid geno men van den predikant en zijn gezin. DeStandaard. De plannen van de Brockway. De Brockway-Maatschappij heeft zich in Haar. lem en omstreken reeds ingewerkt. Er zijn evenwel nog grooter plannen. Reeds is een lijn op IJmuiden bezet. De maat schappij heeft evenwel met eenige autobushou ders die ook op IJmuiden rijden, onderhandeld om die diensten over te nemen. Dez* onderhandelin gen Hebben evenwel geen resultaat gehad. Nu heeft de Brockway aan het gemeentebestuur van Velsen toestemming gevraagd om toch het aantal wagens op de lijn HaarlemIJmuiden te mogen vermeerderen. Op dat verzoek zal, volgens Hl. Dbl. dezer dagen een beslissing worden geno men. Ingewijden verwachten nu een tarieven- oorlog op deze autobuslijn. Schip gezonken. Gistermiddag werd, in de haven van het hoog- ovenbedrijf een scheepje, een z.g. Westlander, ge laden met slakken. Het was gisteravond gereed en het vaartuig lag zoo diep mogelijk. Toen vannacht het water rees, kwam het knel onder de remming en kapsijsde. De schipper, R., afkomstig uit Lei den, en zijn metgezel, wisten zich nog tijdig te redden. Kampeeren aan het Zeestrand. Door B en W. is bepaald, dat op het gedeelte van het zeestrand, vanaf 10 Meter van de zuid- pier tot 600 Meter zuidelijk daarvan, welk gedeel te is verpacht aan den heer E. G. Beukman, het kampeeren is toegestaan, zulks onder aanwijzin gen, die de heer Beukman geeft. Dit zal wel beteekenen, dat alle kampeerders, die liever op het strand zijn met hun tent dan bij het Zwarte Pad, nu naar dit strandgedeelte zul len gaan. VELSEN. Heden was de heer E. Bierenbroodspot 40 jaar in dienst bij de Ver. Kon. Papierfabrieken der fa. van Gelder Zonen, waarvan 10 jaar te Wormer en 30 jaar alhier. Hij werd hedenmorgen op het kantoor ontvan gen en toegesproken door den directeur, den heer J. H. A. Kruimel, die hem een getuigschrift van de Mij, voor Nijverheid overhandigde, benevens een gouden horlogeketting met penning en de ge bruikelijke envelloppe met inhoutf. Door zijn collega's werd de jubilaris met -een paar gouden mancheiknoopen vereerd. Verder was het een feestdag voor den jubilaris. In de gisteren te Amsterdam gehouden alge meen e vergadering der N.V. Plaatwellerij alhier werden de winst- en verliesrekening en de versla gen over het boekjaar 1 April 192531 Maart 1926 goedgekeurd. De heer C. Dejardin te Brussel Is als commissa ris afgetreden. Jhr. Mr. L. IJ. van Lennep werd als commissaris herkozen. Over het bericht van het onder de spoor brug doorgaan van een vliegtuig schrijft de N. Haarl. Ct. het volgende: Woensdag bereikten ons berichten, als zou een watervliegtuig onder de spoorbrug bij Velsen doorgevlogen zijn. Ons kwam dit bericht wel wat onaannemelijk voor, daar het gelijk zou staan aan het vliegen van een gewoon vliegtuig onder den Eiffeltoren te Parijs. Bij onze infor matie te IJmuiden vernamen we van de autori teiten, dat hun van een dergelijk geval niets be kend was, waaruit zij veilig meenden te mogen concludeeren, dat het niet juist was. In een Haarlemsch blad van Donderdagavond stond echter een dergelijk bericht vermeld en daarin vonden we aanleiding, eens te informee. ren bij het vliegveld de Mok op Den Burg (Texel), waarvan het vliegtuig afkomstig moest zijn. Deze deelde ons mede, dat het onmogelijk is, dat een watervliegtuig onder een spoorbrug e.d, doorvliegt. Daarvoor is de bouw van zoo'n vlieg tuig veel te gevaarlijk. Het is niet in staat, acro batisch toeren te verrichten. Wat er echter wel gebeurd is, is het volgende: Woensdagmorgen begaf het watervliegtuig W. A. 67 zich van „De Mok" naar de Hembrug. Na bij de spoorbrug van Velsen dacht de bestuurder reeds op de plaats van bestemming te zijn en daalde op het water. Hij bemerkte echter zijn ver gissing en is toen eenvoudig onder de brug „ge taxied'', zooals dat in vakterm heet. Als een wa tervliegtuig daalt, kan het als een stoomschip va ren, terwijl de luchtschroef boven water blijft. Dat noemt men „taxiën". Zoo iels gebeurt veel en is onlangs nog geschied onder de Amstelbrug te Amsterdam, toen een vliegtuig naar het Am- stelhotel ging. Dat taxiën is dus iets heel gewoons. Toen het vliegtuig de brug gepasseerd was, is het weer opgestegen en naar de Hembrug gevlo gen. Vandaar heeft het des middags door de open Hembrug gestart en is naar Texel vertrokken. Met grooten 'nadruk verzekerde de commandant ons, dat vliegen van een watervliegtuig onder een brug iets onmogelijks is en hij begreep niet, dat men dergelijke geruchten lanceerde en publiceer de. Men ziet dus, dat onze meening omtrent dit „vliegstuk" de juiste was, Aan de Rijkskweekschool te Haarlem slaagde voor de acte L. O. Mej. G. P. Janssen, alhier. Het park had Zondagmorgen reeds vroeg be zoek. Met den trein arriveerden 750 kinderen uit Rotterdam, die na een bezoek aan het park naar Wijk aan Zee wandelden. Ratten zijn voor de teelt van gevogelte ge vaarlijke dieren. Ondanks alle voorzorgen van den pluimgraaf van ons park heeft een brutale rat zich weten meester te maken van een eendekuiken. Met sprenkels worden er zoo nu en dan wel van die roovers gevangen maar uitroeien schijnt voor- loopig onmogelijk. Aan den opbouw der muziektent wordt da gelijks flink gewerkt en de voltooiing begint hard te naderen. Reeds nu is te zien, dat het een mooi stuk werk zal worden, Zondagavond is de afsluitboom aan den zuid- wal van de stoompont „Velsen" afgeknapt en heeft in zijn val den heer L. van Velseroord, die juist per rijwiel passeerde, bloedend verwond. De harde hoed heeft het hoofd nog eenigszins beschermd. Aan rijwiel, bril en kleeding werd groote schade toegebracht. De stoker, P., die zooals we reeds meldden, sinds Vrijdag 2 Juli verdwenen was, is Vrijdag avond 9 Juli weer in zijn woning teruggekeerd en heeft ontslag als stoker bij de stoompont aange vraagd. Bij het Zondag te Zaandam gehouden Natio naal Concours van Harmonie- en Fanfaregezel schappen behaalde de R.K. Harmonie „Sint Cae- cilia te Wijkeroog, Directeur de heer P. N. Joo_ sen, in de 2de afd. den tweeden prijs met 89 pun ten. Onze plaatsgenoot, de heer F. J. ten Brink, is benoemd tot onderwijzer aan de Daniël Stoo- pendaalschool te Amsterdam. Zondagmiddag is een wielrijder door eigen onvoorzichtigheid bij de stoompont zoodanig door een auto aangereden, dat zijn stalen ros zeer be langrijke schade opliep. Sinds eenige dagen is in de gemeente Velsen een nieuwe verkeersregeling ingesteld, waarbij is bepaald dat verschillende wegen en straten slechts van één kant mogen worden bereden, rijwielen zijn hiervan uitgesloten. Ook voor Wijkeroog geldt deze bepaling schrijft Kenn., en was deze nu goed ingericht, dan zou in derdaad van een verbetering kunnen worden ge sproken, doch dit laat nogal een en ander te wen. schen over. Zoo mag de groote Hout- of Koningsweg, voor zoover deze ligt in de gemeente Velsen, slechts van één kant worden bereden, terwijl de borden welke dit gekend moeten maken, niet geplaatst zijn bij de grens der gemeente, doch bij „Roos- wijck". Komen nu rijtuigen, 'auto's enz. van Wijk aan Zee, dan staan zij op die plaats voor de vraag: „waar nu heen?" Bovendien is deze nieuwe regeling, wordt zij goed uitgevoerd, een bron van narigheid voor die menschen welke dagelijks hunne waren bij de be woners dezer wegen moeten bezorgen. Ook zij mo gen slechts van één kant deze wegen berijden, dus zijn genoodzaakt, om als zij aan het eind zijn, groote stukken om te rijden. Een regeling van het drukke verkeer, is uitste kend, maar laat men deze dan goed maken, maar hieruit blijkt, dat met de samenstelling hiervan, heel weinig is rekening gehouden met de belangen van hen die er dagelijks moeten zijn en ook met hen, die geroepen zijn de nieuwe verordening te handhaven. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, is zelfs de Commissaris van Politie in de samenstel ling der verordening niet gekend. Het Noordzeekanaal begint de laatste dagen weer ontzettend te stinken, het water is geheel zwart en het wordt zelfs voor aal en paling, die toch in den regel niet zoo heel bang zijn voor stank, onhoudbaar, zoodat zij een heenkomen zoe ken tusschen de steenen der glooiing en dan ten prooi vallen aan jongens, die met een vork gewa pend, ze hier tusschen uit halen. Of deze stank nu weer ontstaat door afvalwa ter der Papierfabriek, of veroorzaakt wordt door het loslaten van oud vuil van den bodem van het kanaal, is ons niet bekend, maar het is weer alles behalve aanlokkelijk om in de nabijheid te ver toeven- Kenn. Arbeidsbemiddeling Velsen. Als werkloos ingeschreven 10 Juli 1926: 1 wagenmaker, 1 timmerman, 2 metselaars, 3 mandenmakers, 1 instrumentmaker, 3 sigarenma kers, 2 kantoorbedienden, 23 los arbeiders. Bouwvergunningen. Door burgemeester en wethouders van Velsen zijn de navolgende bouwvergunningen verleend: aan M. P. Goltmer, te Bloemendaal, tot het bouwen van 19 woon- en 2 woon-winkelhuizen aan den Zeeweg, te Velseroord; aan de N.V. Expl. Mij, „IJmuiden_Oost" te IJmuiden, tot het verbouwen van een woonhui: tol woon-winkelhuis, aan de vKennemerlaan, al daar; aan de N.V. Vereenigde Koninklijke •Papierfa brieken der firma Van Gelder Zonen, te Velsen, tot het bouwen van een bergschuurtje aan de Cor- verslaan, aldaar; aan F. H. Fortuin, te Velseroord, tot het ver bouwen van een woonhuis tot woon.winkelhuis, aan de Casembrootstraat, aldaar; aan J. Bleeker, te Velseroord, tot het verbou wen van een woon-winkelhuis aan de Kortenaer- dwarsstraat, aldaar; Burgerlijke Stand Velsen. Geboorten: N. BoxsSlik, z,, H Hagèlin gerweg 69, Santpoort; M. P. Boer--Gleijsteen, d,, E Kanaalwon. 3; C. M. van AmersfoortRoze- meijer, z., C Corverslaan 90. Overleden Pietje Zwart, 48 j., echtgen. P. Blinkhoff; Franciscus van Waard, 58 j., echtg< v. J, de Graaff. SANTPOORT. Zondag werd door de handboogschutterij „Vooruitgang zij ons streven" het koningschap der vereeniging verschoten. Deze eeretitel werd be haald door den heer F. J. Verhappen met 120 pun ten. De prijzen der aardbeien zijn gelukkig voor de tuinders weer wat omhoog gegaan. Als een bewijs hoeveel van deze vrucht geteeld wordt, moge dienen, dat, terwijl de opbrengst maar zeer middelmatig is dit jaar, gemiddeld per dag onge veer nog 200.000 K.G. te Beverwijk verveild wordt. SANTPOORT. Aan de Middelbare Technische School te Haarlem zijn bevorderd: afd. Bouwkunde, van het tweede studiejaar naar het practische leerjaar W. H, J. Hoosemans; afd. Werktuigbouwkunde, van het eerste naar het tweede studiejaar B. W. F. R. Jonker; afd. Eleclrotechniek, van het eerste naar het tweede studiejaar C. L. van Berkel, allen al hier. lijk reglement in mijn handen kreeg, waar ik mij een zeer genoeglijk uurtje mee verschaft heb. Daar staat nu nog eens heel wat in, dat op papier zeer logisch is, doch in werkelijkheid nog nooit gedaan is. Het zou daarom maar wenschelijk zijn, wanneer wij spoedig de Alg. Jaarlijkscne leden vergadering kregen, dan kon daar tenminste wij ziging in gebracht worden. Zaterdag a.s. speelt G. S. D. II tegen Advendo III voor de zomercompetitie. Vorige keer op het Advendo-terrein bleef de uitslag 00, ondanks daj wij sterker waren. Daarom G. S. D,-ers, dit keer wat beter. s L. VOETBAL. Jaarverslag Haarl. V. B. Wij ontvingen het Jaarverslag van den H, V. B. waaruit we het volgende aanstippen: Verdeeld over 14 afdeelingen kwamen voor de gewone competitie 103 elftallen uit, voor de Za terdagmiddag-competitie 11 elftallen en voor de adspirant-afdeeling 5. In totaal werden 2456 voet ballers ter inschrijving opgegeven. Wat het bestuur betréft, dit bleef als volgt sa mengesteld: P.. Dankelman, voorz.; A. Cassee, 2de voorz.; A. v. d. Aart, secr._penn.; K, Hollander, D. H. Pigg'e, H. Scheen en J. v. Gemerden, commis sarissen. Zeer onaangenaam was het voor 't bestuur te moeten ervaren, dat bij een tweetal vereenigingen op groote schaal geknoeid werd met de invul ling van formulieren. Langdurige schorsingen werden dan ,ook opgelegd. 37 gevallen van ongepast optreden tegenover de. tegenpartij of den scheidsrechter bereikten de commissie. Vooral bij de wedstrijden van de lage re elftallen aldus de commissie kan alles niet aan dikwerf zeer jeugdige aanvoerders wor den overgelaten. Een toezicht houdend bestuur der der vereeniging doet wonderen. Over onze scheidsrechters kunnen we tevreden zijn. Wegblijven kwam door actief ingrijpen der scheidsrechters-commissie weinig voor, voor ern stige klachten over onvoldoende leiding bleven we gespaard. Het H. V. B.-elftal verloor op het H. F. C.-ter- rein met 72 van het Haagsche Voetbalbond- Elftal, doch bereikte in de wedstrijden om de Ouds.beker den eindstrijd. Deze werd echter met 21 van Amsterdam verloren. Het Haarl. Elftal waarin ook Oldenburg speelde won met stevige cijfers van Amster dam. Het kampioenschap van den H. V. B. werd be haald door Haarlem III, dat op onzijdig terrein Kinheim met 32 klopte. Dat een terrein-commissie onontbeerlijk is, mo ge blijken uit het volgende. Van 17 vereenigingen waren de doelen te laag soms zelfs 10 c.M., te kort soms 12 c.M. of te lang. Het straf- schoppunt was bij een vereeniging in plaats van 11 M. op 17.70 M. uitgemeten, terwijl weer een andere vereeniging naar willekeur de doelen had opgesteld, zoodat, als men in een doel ging staan het andere doel wel 20 M. uit de hartlijn van het veld stond. De protest-commissie kreeg 9 protesten te be handelen. Hiervan werden er 3 toe- en 6 afgewe zen. Onder de laatste groep komt o.m, voor Storm- veld IStormvogels III. ..i* 'ïcoirt inde I<fl SP 0ver (3- Pensi k--Rii »fï: ?otyh koor tot jverte: 1 lisrdi jihari liotj' kiring fhep SPORT. Gymn.- en Athletiek-Vereen. „Olympia" De klasse-indeeling en nieuweling en- regeling. Bij de nieuwelingen-regeling bestaan vier on- derdeelen: loopen, wandelen, springen en wer pen. Zij, die vóór 15 Februari 1926 een eerste, twee de of derde prijs bij een nationalen wedstrijd of nieuwelingen-wedstrijd hebben gewonnen bij één der eerstgenoemde onderdeelen, mogen niet meer aan een nieuwelingen-nummer van net zelfde on derdeel deelnemen. Bij de vroegere nieuwelingen regeling waren de onderdeelen: loopen, wandelen, springen en werpen, elk nog afzonderlijk in groe pen verdeeld en kon men b.v. op den korten af- stand-loopen nieuweling zijn en op den langen af stand niet. Bij de nieuwe klasse-indeeling 1926 zijn d< groepen vervallen en bestaan alleen de onderdee len: loopen, wandelen, springen en werpen. Zij, die bij een nieuwelingen-wedstrijd van één dezer onderdeelen een eersten prijs winnen (let wel al leen eersten) zijn nieuweling af, ongeacht den af stand bij loopen en wandelen en ongeacht welk spring- of werpnummer. Deze prijswinnaars komen in de klasse C. Nieuwelingen af zijn dus zij die volgens de vroe gere bepalingen, dus vóór 15 Februari 1926 eersten, tweeden of derden prijs wonnen bij eenig nationaal wedstrijd- of nieuwelingen-nummer en zij, die na 15 Februari 1926 bij eenig wedstrijd- of nieuwelingen-nummer alleen een eersten prijs be- haalden. Klasse indeeliftg-Athleten, a. (Cracks) Open nummer voor ieder K.N.A.U. lid. b. zijn zij, die nog geen eersten prijs behaal den in deze afdeeling of hoogere klasse. c. zijn zij, die nog geen eersten prijs behaalden in deze afdeeling of hoogere klasse. d. nieuwelingen. Elke klasse is verdeeld in vier groepen nl.: 1. Loopen, waafonder vallen alle afstanden loopen, hordenloopen en veldloopen. 2. Wandelen, alle afstanden. 3. Springen. 4. Werpen. De klasse-indeeling zal gelden voor alle K N.A, U- en Bondenwedstrijden. Toelichting; Zoodra een deelnemer een lsten prijs wint, mag hij niet meer in die afdeeling uit komen en gaat over naar een hoogere klasse. Deelnemers van klasse D, C en B, mogen in hoo gere klassen uitkomen, doch athleten klasseA, B en C mogen niet in een lagere afdeeling uitkomen. OVERTREDING DEZER BEPALINGEN ZAL DOOR HET K.N.A.U..BESTUUR WORDEN GE STRAFT, zoodat H.H. athleten gelieven mede te werken. Was verleden week geschreven dat de wed strijden te Wormerveer a.s. Zondag plaats zouden vinden, nu kan met zekerheid gezegd worden dat .deze uitgesteld zijn tot 1 Aug. Een goede gelegen heid .om nog eens flink te trainen, L. KORFBAL. Onbegrijpelijk is het toch, wat een rare men schen je in een vereeniging kan hebben. Zeg je ze een onbeduidend iets, dan zijn zij beleedigd, en ben je een keer erg sarcastisch dan glimlachen ze. Nogmaals onbegrijpelijk, maar ook tamelijk lastig, vooral als zoo'n iemand een persoon is, die in het vereenigingsleven iets in de melk te brok kelen heeft. Maar enfin, ook zijn oogen zullen ter elfder ure geopend worden. Het was juist deze week, dat ik een huishoude- INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie, Electriciteits-iarieven. Geachte Redachtie, Naar aanleiding van Uw artikel in de IJmitider Courant van 7 Juli, verzoek ik U beleefd onder staande in Uw blad te willen opnemen. Bij voor baat mijn dank. Na het artikel Woensdag te hebben gelezen, komt het mij niet vreemd meer voor dat wij zoo duur uit zijn, nadat ik het volgende heb gezien. Woensdagnacht is op den hoek WetstraatEn- schedéstraal een lantaarn omver gereden, wat niets vreemd is, daar die paal al meer een stoot- blok is geweest, aangezien zij volgens verschillen de menschen een sta_in-den-weg is, doch wel erg is, dat van Donderdagmorgen, van ongeveer 7 tot 9 uur, geweest zijn, drie man personeel en drie opzichters, ergo 1 baas op 1 knecht en de lan taarn staat nog niet, C.M. POLITIERAPPORT. IJMUIDEN. Door F. K. K„ verblijvende in een tent aan bet zeestrand, werd aangifte gedaan dat uit zijn tent wordt vermist een zilveren horloge, een zil veren schakelketting en een zilveren ketting met aanhanger. Door F. N. W. uit Helder werd aangifte ge daan, dat uit een door hem gebruikte badkoets, terwijl hij in zee een bad nam, een zilveren arm bandhorloge is gestolen. Door J. B., korporaal bij de Marine, werd aangifte gedaan, dat hij in het café van Mej. S. aan de Neptunusstraal door eenige burgers was mishandeld. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. VELSEROORD. Zondag is op de Beurs een jongetje, D. v. d L. genaamd, die uit de Zondagsschool kwam, aan gereden door een auto. De knaap kreeg een voor wiel van de auto over een der beenen, maar heeft zich niet ernstig bezeerd. Maandag is het gezin van v, d. Z. door den deurwaarder uit de woning gezet, zijnde een der gemeentelijke woningen op het Hanenland. De man is werkzaam bij de Amst. Ballast Mij., maar had reeds in geruimen tijd geen huur betaald. Des avonds huisde het gezin met 7 kinderen op het Hanenland, waar de tafel en stoelen en ook de kachel was geplaatst*. WIJKEROOG. Wegens overtreding der Arbeidswet werd bekeurd de bouwondernemer N. de G., alhier. Zaterdagmiddag werden twee autobestuur ders bekeurd wegens overtreding der maximum snelheid. De broodbezorger A. H. te Beverwijk werd bekeurd wegens overtreding van het broodbe- sluit. Wegens het loopen op verboden grond wer den bekeurd E. P. D. alhier en A. Sch. te Am sterdam, Zondag zijn door de politie 5 personen be keurd, wegens het met een autobus standplaats innemen bij het bootstation, zonder dat zij daar voor vergunning hadden. Twee personen werden bekeurd wegens het rijden met een rijwiel zonder licht. LANGS DE STRAAT. ,,'n haring Als condensorwater onder, zoo by. den de stoombooten in vasten en tijf,. lijken dienst de passagiers bij hort,' en stooten op de aanlegsteigers uitg> gulpt en wriemelden ze als duizel kleurige libellen langs het talud n#( de- aanlegplaatsen der veelsoortjj vaartuigen die ze naar het beloof, land zouden voeren. 't Is merkbaar de eerste warme Zoi>, dag in het gezegende jaar 1926. Onder de vele familiegroepjes trel, ditmaal onze bijzondere aandacht )L gezin bestaande uit zes personen. Vet. moedelijk vader, moeder, een c ten zoon en dito dochter, teekenend ai. uit een eerste huwelijk van de moed,, en twee kleinere meisjes nagekoitiei Hij draagt een jacquetje met streq broek, een hel gekleurd stroppie wot, stelt zich boven de uitzakkende kraag uit, een strooien hoed, die mis schien eenmaal, doch dan lang voor d, zen, maagdelijk blank is geweest a J'r scheef getrapte rijgbottines voltooi# jde z'n Zondagsche plunje. Zij eenigszins hoog en rondgerujj ziet er mondainer uit. Een korte mas tel, die het midden houdt tusschen lev# l";t' en beige; daaronder een rood metgu gestreepte rok, die reikt tot de uitga, rekte elastieken .van een paar bottin# met knubbels aan de teenen. Het kroojJ na venant. De loodrechte zonnestralen persen hu het zweet uit de warme lijven. Op hun weg doet zich een hindernij k voor, die ze nemen moeten. Recht st( venen ze er op ai, alsof het de oase i. die ze niet voorbij kunnen In felle schittering van wit en g lijst staat daar de voorhof van het eindelijke. Een wagen met mahonit glans, koperen pilaren, die licht trilli in de zengende zonnestralen en verblia dendwitte zeilen en geheimzinnig ten vreemdsoortige potten. Maar des ingewijden kennen dat soort voertui gen en linia recta storten zij er zich op, Q „Va.odèr, krêgen we "n harinkie", Q drenst Miesie de jongste, wier peenhaar aan een cretacrusepop detijp denken. „Hou je kedin", snauwt de giooti stiefbroer. „Eerst de grooten en hangooren". Miessie steekt een fel rootL gekleurd tongetje uit, waar nog de lol jg lystroop langs lekt. Vader, die zeker nog een flauwe ft i terdagavond-smaak heeft, smakt im fjit de tong. Moeder's formidabele hoif pluimt goedkeurend op en neer. De zindelijke handige zuurman lied reeds vaardig een zéstal „harinkjes' gestroopt, geschraapt en gekopt. Nis minder handig heeft Bob, de sproetig! zoon uit het eerste huwelijk het hees bij de staart gegrepen en inet knippei- de oogen zuigt hij het malsche vleest! van de graat, aan een stuk, tot M staartje, dat afgelikt wordt. Miesie Trijnie minder -getraind, gebruik,; evenals moeder d'r tien geboden, druipen en glimmen van hot haringvj „Geel main d'r nog eentje", zegt Hot maar daar flikkeren de kraaloogies te der de pleuj-euse. „Seg, mot jij n medeen de see leeg suipeti", knarst tusschen d'r lippen. Niks hoor, neemf jij maar soun saglioone", dan leit jeht rinkie lekker in 't suur". ,,'t Sou anders lain weese," zegt Trynie „dan vrattei wij al de harin'kies pit de see op.". Vader diept uit z'n pandjesjaszak di Zondagsche zakdoek en veegt. Moedei en kinderen wasschen de eene hani met de ander schoon en als de Rolaui zijn hel geklingel laat hooren voor dei aftocht gaan ze in looppas naar dei steiger. Miesie likt het laatste schubbetje van het „immese harinkie" van haar rechterduim. lol kf x» af S.S23 li« i At jan Een autobusbestuurder werd bekeurd, i hij op den Wijkerstraatweg had gestopt QP '8 plaats, waar geen halte is, Door F. J, K, van Driehuis werd aangifte daan, dat eenige personen hem geld hadden alf* perst. Deze mannen beweerden dat zij, die vroe ger in dienst van K, waren geweest, nog loon vü hem tegoed hadden. Omdat de mannen den hef K. bedreigden, heeft deze toen geld gegeven, maar hij zeide aan de politie dat hij geen meer schuldig was. De politie onderzoekt de zaak, Door G. D., wonende in de Melklaan, aangifte gedaan, dat van hem een transportrijwie! was ontvreemd, die op de plaats achter zijn ning stond. Door de politie wordt een onderzoek ingest«li Kamer van Koophandel en Fainted voor Haarlem en Omstreken. Dienstregeling Spoorwegen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken vooi Haarlem en Omstreken maakt belanghebbenden op attent, dat deze wederom in de gelegenheid gesteld worden om hun eventueele opmerking betreffende de nieuwe spoorwegdienstregelwï vóór 1 Augustus a.s. ter kennis kunnen brengen van den Voorzitter van den Spoorwegraad, L*nfe Voorhout 38, den Haag. Indien men gebruik wenscht te maken van bemiddeling der Kamer van Koophandel, is fl»»! mogelijk, indien men zijn wensch vóór 25 J" a.s. heeft ingezonden aan het adres Kruisweg ft Haarlem.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 2