GEMEENTERAAD. Vergadering van 27 Juli 1928. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de heeren Schuitenmaker (wegens on gesteldheid) en Landeweert. De Voorzitter zegt eenige mededeelingen te heb ben te doen. De Voorzitter zegt, dat een brief is ingekomen van' den heer C. W. Janssen, meldend, dat hij i 1000 beschikbaar stelt voor behoeftige ingeze tenen. Spr. stelt voor deze onder dankzegging aan den schenker te aanvaarden. Goedgekeurd. Vervolgens wijst de Voorzitter op de officiëelc mededeeling, waarbij de gemeente Velsen klaard is tot le kantoor, voor den invoer van vleesch, wat voor onze gemeente zeker een ver blijdend verschijnsel is. De heer Dunnebier deelt mede, dat de directie der Ned. Spoorwegen het plan heeft bij het sta tion Velsen een uitgang te maken naar den kant van hel Haneland, wat voor Velseroord van groot belang is. De Voorzitter zegt dat het aangenaam is zulke mededeelingen te kunnen doen. Spr. zegt dat de heer Tusenius een heele collectie duiven voor het park Velserbeek heeft geschonken. De Voorzitter doet mededeeling van de ingeko men stukken. Een schrijven van Gedeputeerde Staten, dat het bedrag, hetwelk naar aanleiding van art. 1 der wet van 24 Mei 1897 aan de gemeente Velsen be hoort te worden uitgekeerd, is vastgesteld op f 49.654.75. B. en \V. stellen voor geen beroep in te stellen. Goedgekeurd. Een verzoek van H. Reehorst, verloihouder te IJmuiden, om zijn perceel na 11 uur des avonds open te mogen houden of hem een verlof te ver- leenen voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank. De beslissing, voor zoover betreft het eerste ge deelte van het verzoek, behoort aan den Burge meester en die aangaande het tweede gedeelte, aan B. en W. B. en W. stellen daarom voor, het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Mededeeling. In verband met de door den heer Vermeulen in de vergadering van 29 Juni j.l. gemaakte opmer king hetrefiende dc controle op het gewicht en de samenstelling van brood, is bij de stukken gevoe; de terzake met den directeur van den keurings dienst van waren voor het gebied riaarlem ge voerde correspondentie. De heer Vermeulen zegt met belangstelling hier van kennis te hebben genomen en dankt B. en W. voor hunne voortvarendheid. Spr. zegt gehoord te hebben, dat men meent dat spr. een aanval op de bakkers in 't algemeen heeft gedaan. Spr. zegt dat dit onjuist is, daar spr. juist de namen van de overtreders wil bekend maxen, waarmede de goede bakkers zich toch moeten kunnen vereenigen. Ingekomen zijn nog de volgende stukken. Berichten van de leden W. Landeweert en B. G. Schuitenmaker, dat zij verhinderd zijn de verga dering bij te wonen. Een adres van het Centraal Drankweercomite in de gemeente Velsen, waarbij verzocht wordt, voor 1927 een subsidie van f 300.— te willen ver- leenen (te behandelen bij de begrooting voor 1927) Als voren van den Ned. R.K. Bond van Handels- Kantoor- cn Winkelbedienden „St. Franciscus van Assisië". waarbij verzocht wordt om vaststel ling van een gemeentelijke verordening, waardoor de winkels op de gewone werkdagen des avonds om 8 uur en des Zaterdags om 10 uur gesloten moeten zijn. (Adressant verkeert blijkbaar in de veronder stelling, dat in deze gemeente geen verordening op de winkelsluiting bestaat. Het is volgens B. en W. niet noodig in de sluitingsuren wijziging te brengen. Zij stellen voor, aan den verzoeker hier van mededeeling te doen); goedgekeurd. Een bericht van W. H. van der Meer te IJmui- den, dat hij ontslag neemt, als lid der commissie van toezicht op het lager-onderwijs. Een adres van W. van Heijst te Driehuis waar bij hij verzoekt de wegen over zijn bouwterrein in Velseroord, bedoeld in gemeenteblad no. 131 1926, „lanen"' te noemen in plaats van „straten". Wij hebben tegen inwilliging van het verzoek geen bezwaar en wijzigen dus in onze voordracht de be namingen „Lijsterstraat, Nachtegaalstraat, Kievit- straat, Leeuwerikstraat en Merelstraat in „Lijs terlaan, Nachtegaallaan, Kievitlaan, Leeuwerik- laan en Merellaan", Uitstel van de beslissing omtrent doortrekking van den weg over het zeeduin. Naar aanleiding van een vraag van den heer Roelse, of op het voorstel der soc-dem. fractie, om den weg langs de Semaphore, bestraat op 2 M. breedte, door te trekken tot de Zuidpier te IJmui- den, spoedig een prae-advies kan worden tege moet gezien, schrijven B. en W. dat zij het ge- wenscht achten, bedoeld voorstel tegelijk te be handelen met het vraagstuk betreffende den aanleg van een verbindingsweg tusschen de haringbaven en de Zuidpier, dat aan de orde zal komen wan neer antwoord op het dienaangaande aan den mi nister van waterstaat gerichte verzoek is ontvan gen. De heer Roelse zegt niet te weten hoever men met het andere plan gevorderd is, maar het lijkt spr. verkeerd dit voorstel aan het andere plan te koppelen, Spr. meent dat de IJmuidenaren vooral belang hebbèn bij het doortrekken van dezen weg De heer ten Broeke zegt dit ook zoo te zien, maar gelooft dat als deze weg wordt doorgetrok ken, wij een argument minder zullen hebben tegen over het Rijk, om den nieuwen weg aan te leggen. De heer Maas zegt dat deze doortrekking zeer noodig is, zulks met het oog op het verkeer, want nu moeten de menschen martelen, om aan het strand te komen. De heer Vermeulen mpent dat deze weg zeer ur gent is en niet aan de andere plannen moei gekop peld worden. Tai van leden voeren nog het woord. De Voorzitter zegt dat hij ook liefst beide wegen ziet komen, maar acht het beter le v. achten, daar we anders wellicht den nieuwen weg niet krij- gen. De heer Dunnebier pleit ook voor aanhouding. Spr. zegt dat men toch ook rekening moet houden met auto's, motoren enz. en die zullen langs dezen weg toch niet kunnen gaan. De heer v. d. Steen zegt dat men in dit seizoen toch niets meer aan de doortrekking heeft, waar om wij beter kunnen wachten. De heer Tusenius zegt dat deze discussie kan dienen voor de bespreking met den minister, waaruit deze kan concludeeren, dat we toch iets willen hebben. Maar zonder den breeden nieuwen weg zal IJmuiden geen badplaats worden. De Voorzitter gelooft dat ITmuiden zeker een badplaats zal worden. Men moet nu maar eens zien het drukke verkeer van Amsterdam. Mis schien wordt het een badplaats voor minder ge situeerden, maar die zijn ook noodig. Wil men er later ook een luxe-badplaats van maken, dan zal dit afhangen van wat men bieden kan. De heer Schilling zegt dat oo!c deze weg moet worden aangevraagd en dat het klaarmaken in den zomer moet geschieden, daarom is de zaak nu urgent. De Voorzitter zegt, dat als de breede weg op de duinen er niet zou Komen, deze weg breeder moet gemaakt worden dan 2 Meter, De heer Schilling: Dat kan altijd nog. De heer" Vermeulen acht de zaak ook zeer ur gent en meent dat het doortrekken van den weg nu aangepakt moei worden. De heer Bosman zegt dat beneden aan 't strand nooit een breede weg kan gemaakt worden. De heer Roelse stelt een motie voor, waarbij B. en W. uitgenoodigd worden onverwijld stappen te doen tot het doortrekken van een 2 Alelcr breede weg van de Semaphore naar de zuidpier. De heer Vermeulen stelt voor niet te spreken van een 2 Meter breede weg. De heer Tusenius raadt den heer Roelse in de motie ook te spreken van het andere plan. De lieer Roelse stelt dan voor B. en W. uit te noodigen onverwijld stappen te doen, onafhanke lijk van het andere plan tot den aanleg van een weg, tot het doortrekken van een pad van de Se maphore naar de zuidpier. Dit voorstel wordt aangenomen. Verkoop van grond te Velseroord. B. en W. berichten den raad, dat van den heer J. L. Min te Driehuis een verzoek is ingekomen, van de gemeente le mogen lcoopen perceelen grond aan de Frans Naereboutstraat, het Velser- duinerbuurtplein, den Wijk aan Zeeërweg en de De Ruylerslraat le Velseroord, ten einde daarop 41 woningen te kunnen bouwen. Adressant heeit daarbij als voorwaarde gesteld, dat hem van ge meentewege, in afwachting van de verleening van een voorschot onder waarborg van tweede hypo theek, een bouwcrediet onder eerste hypothecair verband wordt verstrekt tot een bedrag, gelijk aan den overeengekomen koopprijs, en een som van 600 per woning, tegen een rente van 5 pet. 's jaars, B. en W, schrijven, dezen verkoop in het belang van de gemeente te achten, en dat bij hen tegen de gestelde voorwaarde geen bezwaar bestaat. Zij stellen daarom voor, aan adressant te verkoopen 1359 en 3127 M2. grond, tegen een prijs van onder scheidenlijk f 8 en f 7,50 per M2, Goedgekeurd. Grondovername voor wegverbreeding. B. en W, stellen den Raad voor van verschillen de personen om niet grondstrooken over te nemen, ter verbreeding van den Willemsbeekweg en Zee weg te Velseroord en den Wijkerstraatweg te Wij keroog, alsmede ter verruiming van den hoek De Ruyterstraat-Luraeystraat en den hoek Zeeweg en Tolsduinerweg te Velseroord. Goedgekeurd. Verleenen van voorschotten, onder waarborg van tweede hypotheek, voor den bouw van ar beiderswoningen. B, en W. stellen den raad voor, voorschotten, onder waarborg van tweede hypotheek voor den bouw van arbeiderswoningen te verleenen eb wel aan J. L. Min te Driehuis f 24.600 voor 41 wonin gen aan de Frans Naereboutstraat, den Wijk aan Zeeërweg en De Ruyterstraat te Velseroord; aan A. A. van Pel te IJmuiden f 4200 voor 7 wonin gen aan de Snelliusstraat aldaar en aan P. Gjalte- ma te Velseroord f 600 voor een woning aan de Lindenstraat aldaar. De heer Visser zeide tegen de tweede aanvrage te stemmen, omdat deze woningen niet op ge meentegrond worden gebouwd. De heer Vermeulen zeide tegen de heele voor dracht te stemmen. De voordracht wordt goedgekeuid. Opheffing van onbewoonbaar verklaring van de woningen Hofgeesterweg 17 en 18. Van R. Rutte te Santpoort is het verzoek inge komen, dat bij raadsbesluit van 2 Maart j.l. uitge sproken onbewoonbaarverklaring van de woningen Hofgeesterweg 17 en 18 op te heffen. Aangezien B, en W. is gebleken, dat de bedoelde woningen door het aanbrengen van verbeteringen alsnog in bewoonbaren staat zijn gebracht, bestaat er bij het college geen bezwaar tegen inwilliging van het verzoek en stellen zij voor de onbewoon baarverklaring op te heffen. Goedgekeurd. Aanwijzing voor gesloten bebouwiug van een ge deelte bouwblok langs de Evertsenstraat. B. en W. deelen den raad mee, dat zij aan de N.V. Amsterdamsche Ballast Mij. te Amsterdam verzocht hebben, in het belang van het verkeer enkele straten in de buurt van den watertoren aan te leggen. Genoemde maatschappij" heeft zich daartoe bereid verklaard, doch zou r-i verband daarmee gaarne zien, dat de aanwijzing vqor half open bebouwing van een gedeelte van het bouw blok langs de Evertsenstraat werd opgeheven. B. en W. zeggen hiertegen geen bezwaar te heb ben en stellen voor, bedoeld gedeelte aan te wij zen voor gesloten bebouwing. Goedgekeurd. Wijziging en vaststelling van straatnamen. B. en W. stellen voor den naam Achterbuurtweg te Santpoort te veranderen in Burgemeester En- schedélaan. Voorts stellen zij voor den naam „Verlengde Willemsbeekweg" te Velseroord, voor het weg gedeelte, loopende van den Zeeweg tot „School straat", te veranderen in „Willemsbeekweg'.^ver der om den naatn „Zijtak Biezenweg", te Sant poort, voor het weggedeelte, loopende van den Hagelingerweg tot den Biezenweg, te wijzigen in „Kweekerslaan" en eindelijk om den naam „Zij tak Brederoodscheweg", te Santpoort, voor het weggedeelte, loopende van den Brederoodscheweg tot den Achterbuurt, te veranderen in „Pastorie- Ten slotte stellen zij voor, de door het bouw terrein W. van Heyst, aan den Zeeweg te Velser oord, aan te leggen straten de namen te geven van Lijsterstraat, Nachtegaalstraat, Kievitstraat, Leeu werikstraat en Merelstraat. Van den heer W. van Heyst is een verzoek in gekomen, om deze wegen laan te noemen, waar tegen B. en W. geen bezwaar hebben. De heer Roelse vraagt of Uievitten en leeuwe rikken daar wel voorkomen en of het niet beter is te spreken van Meezenlaan en Vinkenlaan. De heer Handgraaf vraagt of de heer Roelse op het land van Grapendaal nooit een kievit heeft gezien. Het voorstel wordt goedgekeurd. Exploitatie van de 295 gemeentewoningen. B, en W. stellen den gemeenteraad voor, in be ginsel te besluiten, de exploitatie van de 295 door de gemeente gestichte woningen, met uitzonde ring van de 14 te Jan Gijsenvaart, op te dragen aan de Woningbouwvereeniging Velsen, nadat haar statuten de door B. en W. noodig geoordeelde wij zigingen hebben ondergaan, en de exploitatie van de 14 woningen te Jan Gijsenvaart op le dragen aan de r.-k. woningbouwvereeniging, nadat om trent de wijze van administrateeren een oplossing zal zijn gevonden. Dit voorstel wordt aangehouden tot de volgen de vergadering. De heer Dalmeijer vraagt of het voorstel dan nog eens in een gecombineerde vergadering van de commissies van openbare werken en financiën kan worden besproken. De heer Dunnebier zegt dat hiertegen geen be zwaar is. Salarisregeling voor den directeur van- en het onderwijzend personeel aan de Handelsavond school. B. en W. schrijven aan den Raad, dat door den minister van Onderwijs is verzocht, de salarisrege ling voor het onderwijzend personeel van de Han delsavondschool in overeenstemming te doen brengen met de bepalingen van den van Rijkswe ge vastgestelden leidraad voor de bezoldiging van directeuren van en onderwijzend en bedienend personeel aan van Rijkswege gesubsidieerde in richtingen voor handelsonderwijs 1926. Met betrekking tot deze aangelegenheid mer ken B. en W, op, dat als voorwaarde voor het verkrijgen van Rijkssubsidie in de kosten van in standhouding van een inrichting voor handelson derwijs is gesteld, dat de salarissen van het per soneel in overeenstemming moeten zijn met den hierboven genoemden leidraad. Als gevolg van de ze voorwaarde vonden B. en W, het niet noodig een gemeentelijke salarisregeling te doen vaststel len. B. en W, zeggen evenwel geen bezwaar le heb ben, om aan het verlangen van den minister te gemoet te komen en bieden den Raad een con cept-besluit aan ter vaststelling. Goedgekeurd. Vaststelling van een gemeenschappelijke rege ling mei Beverwijk. Ter vaststelling van een gemeenschappelijke re geling met de gemeente Beverwijk, omtrent de toelating van leerlingen uil de gemeente Velsen op enkele lagere scholen aldaar, bieden B, en W. den Raad een door het gemeentebestuur van Be verwijk ontworpen overeenkomst aan, waarmede B. en W, zich kunnen vereenigen. Goedgekeurd. Daarna gaat de raad in besloten zitting, die bij kans drie uur duurde en om 11 uur werd her opend. In behandeling komen twee punten, die aan de agenda worden toegevoegd en wel Punt 11a. Aanbeveling ter benoeming van le den van het college van zetters. De benoeming zal geschieden door den Commis saris der Koningin, ter vervulling van dc plaatsen, openvallende wegens periodieke aftreding. B. en W. stellen voor de aanbevelingen als volgt te doen luiden: Vacature P. Heere: 1. P. Heere; 2. J. Wichmann. Vacature N, C. Hin: 1. N. C. Hin; 2. J, P. Klaassen. Vacature K. Boon: 1. K. Boon; 2. P. Keers. Aldus worden de aanbevelingen opgemaakt. Punt 11b. Wijziging van het Raadsbesluit van 11 Mei 1926, No. 911, betreüende verkoop van grond te Velseroord. M. P. Gottmer te Bloemendaal, heeft al zijn rechten en verplichtingen, voortvloeiende uit de met deze gemeente aangegane koopovereenkomst, betreffende een gedeelte van het perceel, kada straal bekend gemeente Velsen, afdeeling IJmui den, sectie M, no. 2746, overgedragen op zijn va der, J. H. Gottmer, te Bloemendaal. In verband daarmede stellen wij B. en W. voor, Uw besluit van 11 Mei 1926, No 911, te wijzigen in dien zin, dat daarin, voor M. P. Gottmer wordt gelezen J. H. Gottmer. Goedgekeurd. Benamingen der afdeelïngen. De Voorzitter zegt dat B_. en W. het voorstel doen om met ingang van 1 Noveïnber a.s de be namingen Velseroord, Jan Gijsenvaart en Wijker- oog te doen vervallen en om het gedeelte ten wes ten van de spoorlijn Velsen-IJmuiden (dus met Velseroord) te noemen IJmuiden; de afdeeling Wijkeroog voortaan te noemen Velsen en de af deeling Jan Gijsenvaart te noemen Santpoort. Dit voorstel wordt aangenomen met de stem van den heer Vermeulen tegen. Behandeld worden verder nog een voorstel tot het aangaan van een geldleening, groot f 525.000 en voorstellen inzake de verbetering der straat verlichting, waarvan wij Zaterdag verslag zullen doen. PLAATSELIJK NIEUWS. IJMUIDEN. Aan de Da Costakweekschool te Haarlem is geslaagd voor het onderwij zersexamen de heer A. de Jong alhier. Toerlsterijvaart. Hedenmorgen, omstreeks half tien. kwam hier binnen het Engelsche- stoomschip Carinthia, van de Cunard Line, met een groot aantal toeristen aan boord, die een rondreis door Europa maken. De meeste daarvan zijn, om 11 uur, per extra-trein naar Amsterdam ver trokken. Zij zullen in den namiddag weer terug komen, omdat de boot, om streeks 7 uur weer moet vertrekken. De Carinthia is een groote oceaan- steamer van de Cunard, metende 20240 ton. Zij is gemeerd aan den toeristen steiger. Arbeidsregeling bij de kolen. Zooals we reeds eenige keeren opge merkt hebben, is, tengevolge der mijn werkersstaking in Engeland, tegen woordig zeer veel drukte \oor de kolen- werkers, in de visschershaven. Engel- sche schepen, 4050 per week, komen hier kolen halen. Daarentegen brengen vele hier thuisbehoorende trawlers hunne vangsten in Engeland, terWijl ze natuurlijk hier ook om kolen komen. Dus, drukte voor de kolenwerkers en weinig werk voor de vischlossers. Na tuurlijk gevolg daarvan is dat velen, die geregeld bij de hal aan den kant zijn, nu trachten een broodje te verdienen in de kolen. Daarop zijn echter de kolen- werkers uiteraard niet gebrand, vooral niet omdat een wisseling andersom door de arbeidsregeling in de meeste gevallen buitengesloten is. Natuurlijk, er zijn soms voor hulp meerdere arbei ders noodig, dan er steeds aan het werk zijn, dus moet er steeds reserve blijven. Met deze grenspunten voor oogen heeft de organisatie van kolenwerkers thans een regeling ontworpen en inge voerd weten te krijgen waarin groeps gewijze ingedeeld zijn: a. De vaste kolenwerkers. Dit zijn de arbeiders die vast in de kolen hun brood verdienen. Zoolang die niet allen aan het werk zijn, worden geen andere krachten aangenomen. b. De mannen die steeds als reser ve dienst doen en verder met los werk aan de zuidzijde dagwerk hebben. Zij vormen de eerste reserve, die werk moeten hebben, aleer de beurt komt aan: c. een beperkt aantal mannen, die in den regel vischlosser zijn, doch in ge val van nood in dc kolen kan werken. Wie niet bij een dezer groepen is in gedeeld, heeft in geen geval kans op werk. Het is dus een rêgeling die ook van liet kolenladen een gesloten bedrijf maakt, die in veel opzichten gelijkvor mig is aan wat de vischlossers aan de Noordzijde ingevoerd hebben, doch die juist ontevredenheid wekt bij de felste voorstanders van die afsluiting daar omdat zij daarbij binnengesloten wer den ien omdat de leiding bij de kolen werkers uitgaat van principiëele tegen standers dergenen, die leiding geven bij het vischlossen, een verandering die al licht ook wel merkbaar zal zijn in de meest bevoordeelde groepen personen. Lezing. Maandag a.s. vergadert de ring Ken- nemerland, van het Nederlandsche Jon- gelings Verbond, te IJmuiden, in bet Koning Willemshuis/ Aldaar zal de hr. B. C. Sliggers, uit Goes, een lezing hou den over den, voor eenige jaren overle den Rotterdamschen predikant cn schrijver: Haspels en zijn werk. Deze vergadering, die aanvangt des avond om 8 uur, kan vrij bijgewoond door degenen die belangstelling id dat onderwerp hebben. VELSEROORD. De Staatscourant bevat de statu ten van de N.V. Bouw- en Exploitatie- Maatschappij Heerenduin alhier. De verbouwing van de voormalige tuchtschool alhier tot R.K. Ziekenhuis is, naar dé N. Haarl. Courant verneemt, opgedragen aan de firma Schiphorst en Philips te Haarlem. Met het werk zal de volgende week worden begonnen. VELSEN. Op den hoek KruisstraatBurge meester Weertsstraat te Wijkeroog botsten Dinsdagmiddag de auto's van 'de heeren Middelkoop en Van den Berge tegen elkaar, zoodat het gerinkel van het' brekend glaswerk op vrij grooten afstand gehoord werd. De auto van den heer M. liep nog al schade op. Dinsdagavond ongeveer 7 uur, had een botsing plaats tusschen een van dè stoompont komenden auto en een rij wiel, dat uit den Burgemeester Weerts straat kwam. De berijder van het laatste, de heer B. uit den grooten IJpolder en werkzaam aan den sluisbouw, kwam te vallen en kreeg een paar schrammen aan de han den en een bloedend wondje aan den wenkbrauw, zoodat de te hulp geroe pen dokter niet behoefde op te treden. De rijwieldokter zal echter een zware taak hebben, daar bet mooie karretje zeer zwaar beschadigd werd. Twee juist passeerende marechaus sees maakten proces-verbaal op. - De metaalbewerker A., wonende Wijkerstraatweg te Wijkeroog en werk zaam aan de Papierfabriek, had, bezig zijnde met klinken het ongeluk, een staalsplinter in zijn rechteroog te krij gen. Na aan de fabriek voorloopig te zijn geholpen, is A. naar Haarlem overge bracht, waar de doktoren, na langen tijd met hem bezig te zijn geweest, den splinter uit het oog konden verwijde ren, doch toen tevens tot de ontdekking kwamen, dat dit oog verloren was. De arbeider T., wonende Arends- weg te Wijk aan Zee en Duin en werk zaam aan de Papierfabriek geraakte bij het smeren eener machine, met zijn lin kerbeen bekneld, waardoor dit li chaamsdeel boven de knie ernstig werd gekneusd. Nadat Dr. Barentsen aan de fabriek de eerste hulp had verleend, is T. per auto naar zijn woning gebracht. Kenn. Burgerlijke Stand Velsen. Geboorten: E. J. v. d. Ham—Rie- deman z.J. Koster—v. d. Doel z.W. W. Buis—de Jong z A. v. der Pijl—Ree d. 8. G. van Doorn—Goudkade z.A. Stoele- Smit z.K LangbroekWessel d.F. H. Verzijlbergh van Schooten z.P. Clerx van Aanhout z.N. Otte—Sint d A. J. Lamers—van Beek z. Overleden: Pieternella Straub 34 j. ongehuwdRienus van Egmond 4 w. z. R. v. Egmond en M. BöhmFrancois Leveijn 85 jaar weduwn. v. A. Roggeveen. SANTPOORT. Gisteravond gaven het t korps „Wilhelmina", directeur F. Dekker en het gemengde W Humana", directeur de heer Brands, een concert op het terra het stationskoffiehuis. Aanvankelijk had 't in de Jbedoelin legen op „Velserend" te concert f° doch door omstandigheden kon jtH niet, wat zeker te betreuren val' het terras en de omgeving van v end" zich heel wat beter leenJ een concert in de openlucht a- van het Stationskoffiehuis. Toch waren nog heel wat aanWêl getuigen van de prestaties onzeri plaatselijke vereenigingen en oi feld was hun aantal grooter als het weer niet zoo najaarJ was geweest. Hopen wij, dat W '?t ecnigingen onder gunstiger wew standigheden zich spoedig -1°° doen hooren. POLITIERAPPORT. di IJMUIDEN. De caféhouder P, C. R, deed aBw;i. «„n N. H. Zondag in zijn café een glasruit (iad gen. H., die in staat van dronkenschap sJj kreeg een proces-verbaal wegens vér^J 961 Zekere A. E. heeft Zondagavond in-n dronkenschap een ruit van een autobus heer H. ingeslagen. De man werd in arrests en kreeg een proces-verbaal wegens schap en vernieling. 0 nei Maandagavond deed D, de S,, tijdfi een tent aan het zeestrand verblijvend, 1 r- dat hij mishandeld was door T S. uit Vèfe Iff Door de politie werd tegen S. proces opgemaakt. VELSEROORD. Zaterdagavond heeft de politie- alhier i diefstal in arrest gesteld een Noorsch zeem» Cel varende van het'Noorsche stoomschip t Blumer, liggende voor de Papierfabriek. - Deze Noor, die zich in een café alhier k wist een der aanwezige burgers een zilverej loge met ketting te ontrollen. Het werd I gezien en een woord van hulde komt zeh aan J. Br. alhier, die den dief stevig vasthis litie kwam, om hem over te nemen és 00 "«"g viMniei de politie kwam, om hem over te nemen es sluiten. Eenige autobestuurders werden bj omdat zij den IJmuiderstraatweg in richting bereden. WIJKEROOG. Zaterdagmiddag werden door de pog jj autobusbestuurders bekeurd, wegens overt pn der maximum-snelheid. lei De wielrijder J. W. uit Sp'aarndami g bekeurd, omdat zijn rijwiel niet voorziene een belastingmerk. Voorts werd een persoon bekeurd wefci loopen op verboden grond. Zondagavond trof de heer y. R afia dens een zware bui in de Breesaap een oiidn tje aan, dat wat vreemd deed. Dc beert, H, haar aan en vroeg waar ze woonde, waarop vrouwtje antwoordde: „Mariastichting", Door den heer v, H, werd het vrouwtje Et nomen naar de politiepost, waai men 'i eindelijk terecht wist te brengen in haar fa hel Mariagesticht te Beverwijk. Dat 'de buitenlandsche zeelieden zijn van de Hollandsche jenever enz. isaito bekend, er zijn voorbeelden te over oa uil bevestigen en ook is bekend, dat er caféhouders zijn die er misbruik van wk Is dit op zichzelf al een treurig verscVr daar de zoo zuur verdiende penninganvr verknoeid tot schade van lichaam en het nu nog altijd volwassen personen ware. men geneigd zijn te zeggen „ze hebben h stand, dus laat ze wijzer wezen", maar er ook, die zich niet ontzien kinderen drod; voeren. Donderdagavond waren wij er getuigen hoe twee jongens, kinderen nog bijna, dé zal hoogstens 16 jaar zijn geweest, zoo onfe invloed van den alcohol waren, dat zij"' konden loopen. Hoe zij dan ook zonder ongelukken bui dat bij de Papierfabrienk lag, hebben onbegrijpelijk. Donderdagavond is door de politie k keroog, ter ontnuchtering in de cel opge de ongeveer 65-jarige H. v, d. Z,, wonen: Noordwijk. De man, die sterk onder den ip van sterken drank verkeerde, had, door de capriolen die hij maakte, zoo'n grooten kinderen achter zich, dat er groot gevatf het verkeer ontstond. Na in de cel zijn roes te hebben uitges# d. Z. weer in vrijheid gesteld Twee Noorsche zeelieden voor de papierfabriek liggend# schip werden in den nacht van^ op Maandag opgeborgen bare dronkenschap. Voorts werden 2 personen wegens het loopen op verboden BEVERWIJK. Zaterdagvoormiddag kwam de Anist sche sigarenkoopman R. G., welbekend op terdagavondmarkt te IJmuiden, op het sf station te Beverwijk, juist toen de streeks 9 uur in de richting Velsen vertrek weging was. Een marinematroos, die zie- derdeklasse rijtuig bevond, npènde een d?J ren en R. G, sprong in den in bewegwl1 trein. Een juffrouw vond daarin aahieidbL ook te probeeren, met het gevolg dat zij s"® en tusschen den trein en het perron kwaö len. Onmiddellijk werd aan de noodrem ken en werd de trein tot stilstand gebrac»- vereenigde krachten werd de juffrouw ui hachelijke positie bevrijdt, waarna bleek oa met eenige ontvellingen was afgekomen- den sigarenkoopman werd procesverbaal maakt, terzake het zich begeven in een w ging zijnden trein.

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 2