firma L ds Beurs 8 Zoon Aanbesteding. Umsiirl II nette Meisjes De laatste Klap ¥oor net uitgevoerd Drukwerk 18 HET ADRES N.¥, Drukkerij SinjsweS, Umu'deii. Door Zon Verbrande Huid 5 faste van stenncomité's voor hnlp pedaal aan het zwakke Drentsche all veenkind. 3. 3. yan Sïootenl een Motorfiets, Te koop Thalla-Thcafcp - Umufden Import en Export van Vleesch en Vet Serste kwaliteit verseh geslacht Rnndvleesch gillen, Slukloopen, Schrijnen en Smetten Huid verzacht en geneest men met PUROL 'Wei lp. teri ,V, loor den opbouw van de veenstreken er, u prenthe is meer noodig dan mede- dat foel «n toewijding. Het gevoel mag re]ten in het spontaan aanbieden van L Het nuchter verstand, ervaring vakkennis moeten de uitvoering lei der steunactie. y^r alles moet eenheid van leiding rsiijjjen in den chaos van steuncomité's, .(]ke niet meer zijn te controleeren '"e® jjr overheid en publiek. pneinde op het geheele gebied der (loeide steunactie eenheid te verkrij- j is door den Commissaris der Ko- «iSgin in de Provincie Drenthe de on- i rijn voorzitterschap staande Cen- ,je Commissie voor den cultureelen, inischen en economischen op- °0i van Drenthe in het leven geroe- tfhbs, welke Commissie door de Regee- i «lig bij haar streven wordt gesteund en "tljlke hare zorgen ook over het zwakke ikind uitstrekt. Zij bedoelt niet al- ituifei zelve waar noodig rechtstreeks te 'a, leunen, maar zij beoogt ook de door !l'! (staande organisaties ondernomen po- jagen tot hulp te centraliseeren en mar noodig to leiden en te ondersteu- i.Zoo ook op het gebied van de ge- ïrfieid van het kind. ju deze lijn is door afgevaardigden uiivereenigingen op gebied van onder is en verpleging van kinderen een Landelijk Comité samengesteld, dat etv ach voorstelt met de meergenoemde Centrale Commissie samen te werken p en dat met instemming van den Com- missaris der Koningin in Drenthe, voor litter dier Centrale Commissie, beoogt tie zijn „het officieele comité voor het »h Irentscihe veenkind". Krachtens zijn penstelling toch bezit het Comité let' oowel de kennis en de connecties, als ie hulpmiddelen voor vakkundige uit- H yerkiezing en verpleging van verzwak- ^e' te kinderen. De besteding der gelden zal worden geregelcL door een Sub-Commissie van {personen, van wie twee lid zijn van de eri' Commissie voor de hygiëne van Moe- Ier en Kind (deel uitmakende van meergenoemde Centrale Commissie den opbouw van Drenthe) en twee ran ons Landelijk Comité. Landelijk Comité hoopt en ver touwt, dat geen nieuwe comité's tot JJ hulp van het veenkind meer zullen «orden gevormd dan alleen plaatselij ke inzaimelings-comité's onder toe- richt en als deel van het Landelijk Co- en dat bestaande Comité's hun ingezamelde gelden aan de pen- ningmeesteresse zullen afdragen. aldus is gezorgd voor eenheid en vakkundige leiding wendt het Lande lijk Comité zich vol vertrouwen tot het Merlandsche volk om het.eigen lands kind te helpen, zooals zoo mooi en gul indertijd het Duitsche en het Oosten- rijkscke zwakke kind is gesteund. Het Landelijk Comité wil hier niet treden in de beoordeeling van de waar van eiken maatstaf welke hier en daar is aangelegd om den ernst van den toestand te peilen, maar het weet door dagelijkscthe en critische aanschou- wing, dat een goed deel van het op groeiend geslacht in de Drentsche veen- streken dreigt weg te zinken in een poel van moreele en lichamelijke el dia lende. Er zal veel geld noodig zijn, Het geld zal voorzichtig besteed moeten wor den, de steunactie zal zoolang moeten duren als aan den algemeenen opbouw van Drenthe moet worden gewerkt en de kinderen zullen verpleegd dienen te worden in overeenstemming met de ge voelens en de confessie der ouders. A. WESTERHOF, Meppel, Voorzitter (Neder- landsch Onderwijzers Genootschap), J. LEEK, hoofd der Katholieke School, Erica, Vice-Voorzitter. H MINK, Holsloot (Sleen), Secretaris, (Neder- landsch Onderwijzers Genootschap). Mej. G. A. GROEN, Nieuw-Amsterdam, Pen- ningmeesteresse, giro no. 84290, (Bond van Nederlandsche Onderwijzers). K. BOOY, Nieuw-Amsterdam, Vice-Penning- meester, (Vereeniging van Christelijke On derwijzers en Onderwijzeressen in Nederland en Overzeesche Bezittingen). E. VEGTER, Amsterdamsche Veld, (Bond van Hoofden van Scholen). C, ANDRINGA, Nieuw-Amsterdam, (Bond van Nederlandsche Onderwijzers). «L A, VELSINK, Nieuw-Amsterdam, (Vereeni ging van Christelijke Onderwijzers en Onder wijzeressen in Nederland en Overzeesche Be zittingen). TH. M. KETELAAR, Amsterdam, Penningmees ter, giro nr. 16038, (Centraal Genootschap v. Kinderherstellings- en Vacantiekolonies). Ds. H, C. HOGERZEIL, Naardeu, (Vereeniging voor Christelijke Gezondheids- en Vacantie- koloniën in Nederland). Mr. A. J. M. LEESBERG, Alkmaar, (R. K. Ver eeniging voor Kindervacantie- en Herstellings oorden te Egmond aan Zee). A. C. BOS, Egmond aan Zee, (Centraal Genoot schap voor Kinderherstellings- en Vacantie kolonies). GEMENGD NIEUWS. De arrestatie van een verdachte van den roof in de Boaz Bank te Bussum. Maandagavond om half tien is te Amsterdam in het bekende woonwagenkamp aan den Spaarn- dammerdijk gearresteerd de 32-jarige Frederik Brummer, van beroep koopman ln kleedjes, ver dacht van den inval en den roof in de Boazbank te Bussum te hebben gepleegd. Van verschillende zijden was de aandacht van de politie te Bussum reeds op dezen Brummer ge vestigd. Het signalement is namelijk oorzaak ge weest, dat een aantal personen oogenblikkelijk Brummer als den vermoedelijken dader aanwees. De man kwam veel met kleedjes in de buurt ven ten en liet dan zijn fiets te Naarden staan. Het schijnt, dat hij ook te voren poolshoogte van de situtatie in de Boazbank heeft genomen. In verband hiermede besloot de Bussumsche po litie Maandag tot de arrestatie over te gaan. Hier mede werd belast de inspecteur Vos, die zich Zon dagmiddag in gezelschap van den directeur der bank, den heer Joosten, naar Amsterdam begaf. Na besprekingen met den chef der Centrale Re cherche hier ter stede werd vastgesteld, dat de arrestatie te halftien zou plaats vinden in het be doelde woonwagenkamp. Het gezelschap begaf zich tegen het vallen van den avond derwaarts. Brummer was er toen nog niet; hij was met zijn paard en wagen vertrok ken. Intusschen wachtte het gezelschap, politie en getuigen, buiten. De jongen Hansen werd reeds terstond door een bewoonster van het kamp her kend, dank zij het portret, dat in de dagbladen had gestaan. Bijna op hetzelfde oogenblik kwam Brummer met zijn karretje het kamp binnenrijden. Met één oogopslag herkenden de heer Joosten en Hansen hem. De vertegenwoordigers der politie gaven zich uit voor beambten van den gezondheidsdienst, ten einde in de nabijheid van den woonwagen van Brummer geen argwaan te wekken. Deze kwam spoedig naar buiten, waarop onmiddellijk de arres tatie volgde. Toen de inspecteur Van Slobbe zei- de, dat hij zich als arrestant moest beschouwen, vloekte hij en vroeg waaraan hij die eer te dan ken had. Dit heeft men hem echter niet terstond gezegd. In zijn tegenwoordigheid werd de woonwagen aan een onderzoek onderworpen. Alles werd van zijn plaats gehaald, doch er werd geen geld, al thans geen noemenswaardig bedrag, gevonden. Wel ontdekte men een revolver van het Buil dog-model met draaibare kamer. Zij was ledig, doch heeft vermoedelijk bij den aanslag dienst gedaan. Ook de echtgenoote van Brummer, zeide niet te begrijpen, wat het doel van de arrestatie was. In opdracht en gevolgd door een aantal nieuws gierigen begaf de stoet zich naar het bureau Spaarndammerstraat, waar een zeer voorloopig verhoor plaats vond. Brummer ontkende met na druk, dat hij den overval had gepleegd. Hem ge vraagd omtrent den overval op het station te Bussum, waarvan men hem nu ook verdenkt, ant woordde hij, dat hij ook hier aan onschuldig was en van niets afwist. Ook bij het licht herkenden de heer Joosten en de jongen hem pertinent, niettegenstaande de zeer ongeschoren toestand, waarin de arrestant verkeerde. Na eenigen tijd waarin de politie hem toestond een sigaar op te steken, kwam een auto van de politie voor en hierin werd hij overgebracht naar het Centraal station, waar het gezelschap met den laatsten trein naar Bussum vertrok. Bij zijn instap pen in den auto die voor het bureau Spaarndam merstraat stond lachte hij en praatte druk met de beide inspecteurs van politie. Juist toen de auto zou wegrijden verscheen Brummers echtgenoote in de vestibule van het bu reau en zei, dat haar man zich geen misdaad be wust was. Hierop antwoordde een der inspec teurs, dat indien dit zoo was, haar man spoedig op vrije voeten gesteld zou worden. De pet en de kleeding beantwoordden even eens aan het signalement, dat de politie te Bus sum verspreid heeft. De te Amsterdam gearresteerde verdachte van den brutalen bankroof te Bussum, F. Brummer, kwam te halfeen Maandagnacht, begeleid door Bussumsche en Amsterdamsche politie, aan het station te Bussum aan. In die plaats had zich reeds het gerucht der ar restatie verspreid en de komst van den arresstant met de politie werd met gejuich begroet. De burgemeester, de heer H. de Bordes, was op het perron aanwezig. In den loop van den nacht is de verdacht^ nog aan een langdurig verhoor onderworpen. Hij bleef hardnekkig ontkennen. Toen de bankdirecteur Joosten hem positief als den dader bleef aanwijzen, zeide hij op drama- tischen toon: „Bedenk, dat er een God in den he mel is, en dat ik een negenjarig kind heb." Gevraagd, waar hij Donderdagmiddag geweest was, zeide hij, op de paardenmarkt te Zaandam. Jammer voor hem was deze markt juist een week eerder gehouden. Geconfronteerd met een der spoorwegambtena ren, die bij den roofoverval op het station in de wachtkamer aanwezig was, verklaarde deze amb tenaar niet aanstonds te kunnen zeggen, of deze man dezelfde was, die dezen roof op het station pleegde, B. is vroeger acrobaat geweest. Hij is een gpe- de bekende der justitie. Betrekkelijk kort geleden is hij uit de gevangenis ontslagen, waar hij een straf van vier jaar, wegens inbraak had uitgezeten. Bij een gisterochtend in de Majellashchting ge houden nader onderzoek is vastgesteld, dat ae hoeken van de bij den verdachte aangetrofien re volver precies tot op een millimeter, passen in de hoofdwonden, die aan den bankdirecteur Joosten zijn toegebracht. Tegen twaalf uur is de verdachte, onder groote belangstelling per auto naar de Boaz Bank over gebracht, waar men hem een overval heeft doen demonstreeren. Ook nu werd hij positief herkend. Brummer zal heden ter beschikking van de Justitie worden ge steld en in het Huis van Bewaring te Amsterdam worden ingesloten. De gisternacht met den verdachte geconfron teerde spoorwegambtenaar heeft den man gister ochtend opnieuw gezien, doch hij kon niet tot de verklaring komen in hem den bedrijver van den roofoverval op het station te herkennen. Tel, 1 Augustus. Lloycl George prees dezer dagen de tussclienkomst der Engelsclie geeste lijken in het mijnwerkersgescliil en voegde er aan toe: Ik wou, dat zij in 1914 zoo 'begonnen waren. Men weet, dat 1 Aug. '14 de wereldoorlog begon, een vloed van booze krachten zich uitstort te over een groot deel der wereld rin dat christendom noch socialisme, be schaving noch menschelijkheid in staat waren als dam dien vloed te keeren. Waar de oorlog heerscht, zwijgen de wetten, zegt een Romeiiisch spreek woord: de stem der wet van rechtvaar digheid, humaniteit en redelijkheid werd toen overschreeuwd door het •vreesêlijke geluid der kanonnen en gra naten. „Gedane zaken nemen geen keer", is een woord, dat men in een der beken de jongensboeken van Marryat, Jacob Eerlijk telkens vindt. Een wijs woord. Aan de gedane zaken kan men niets veranderen, maai' men kan zich in zijn streven en werken richten op de toe komst en alle krachten concentreeren, om een nieuwen oorlog te voorkomen. Die roeping wordt in de Christelijke kerk tegenwoordig sterker gevoeld dan voor '14 en de Wereldbond tot bevorde ring van een goede verstandhouding tusschen de volken door de kerken wijst iederen 1 Aug. met klacht en klem op die roeping. In het tijdschrift: Internationaal Christendom schrijft Prof. Dr. J. A. Cramer o.a.: 1 Aug. is het wederom Vredeszondag. Dan wordt in de verschillende ker ken van ons vaderland gesproken over de roeping der christelijke kerk om den vrede te helpen bevorderen tus schen de verschillende volkeren. Wij gedenken dan, hoe voor 12 jaar de vree- selijke wereldoorlog uitvjrak, met al zijn gruwelen en wreedheden, onge rechtigheden en ellenden. Daarna wijst Prof. Cramer de kerk op haar taak in deze woorden: De kerk moet weer gaan medeloven met de groote vraagstukken, die onzen tijd bewegen. En een van die groote vraagstukken is zeker wel dit: Hoe kunnen wij voorkomen, dat er weder zulk een hel over de beschaafde we reld losbreekt met al haar stoffelijke ellende en zedelijke verwoesting. Of lie ver, om niet in het negatieve te blijven vastzitten, maar positief onze taak op te vatten: wat kunnen wij doen om de sfeer van onderling vertrouwen, van waarheid en liefde in 't leven te roepen, die eiken oorlog in zijn kiem verstikt? Vele wateren vormen de zee; van. allo kanten komen de rivieren en monden in haai* uit. Zoo moeten ook de ver schillende vredesbewegingen en krach ten in de wereld, ieder gaande haar eigen weg, zich ten slotte vereenigen, om tesamen te vormen den vrede. Wat beteekent nu zoo'n Vredeszondag? Im mers niets. Wat beteekent een golf, een drup? Even weinig. Toch vormen zij samen den grooten, wijden oceaan. Dit geldt ook in het rijk des geestes. VISSCHERIJ. IJrauiden. De Zondag in ballast van Bremer haven hier aangekomen Duitsche stoom'reil<;r P. G. 99 (Fro), in 1920 te Kiel gebouwd en behoo- rende aan de Kohlenberg Putz Seefir.cherij A. G. te Geestemunde, is aangekocht voor Nederland sche rekening. Engelsche stoomtreilers te IJmuidar. Gedurende de week van 19 tot 25 Juli zijn te IJmuidcn om kolen te laden binnengekomen 46 Engelsche stoomtreilers. Namelijk 23 van Grimsby,. 10 van Lowestoft, 4 van Northshields, 3 van Hartlepool. 3 van Yar mouth, 2 van Aberdeen cn 1 van Swansea. De besommingen der aan den rijks- vischafslag te IJmuiden aangekomen vis- «chersvaartuigen waren Zaterdag 24 Juli. Hollatidsche stoomtreilers. KORFBAL. Ij.M. 4 Oelria 191 Albatros 136 Lobelia 238 Joh. Marie - 20 Olga 261 Pan 501 Flora 193 De Hoop Haringloggers. IJ.M. 314 282 Maandag 26 Juli. Hollandsche stoomireilers. IJ.M. 126 Derika X 153 Juliana 58 Amplitudo. 2 Christine 23 Alcmaria 190 Hen. Jacoba 72 Caroline 327 Victoria 1 Swift 32 Zeemeeuw 271 Derika XIV 120 J. T. Cremer 189 Mary 324 Amalia 417 Derika Vil Ondangs voorspelling heeft G. S. D. II toch ver loren met 10. Aangezien ik er niet bij ben ge weest, zal ik maar geen verslag hiervan opma ken, daar je van hooren zeggen veel liegt. Voor Zaterdag a.s. zijn voor beide twaalftallen wedstrijden vastgesteld en wel: G. S. D. IUlysses I, thuis. G. S, D, IIAdvendo III uit, zoodat het wenschelijk zal zijn, dat er zoo weinig mogelijk leden afschrijven. L. IXe Olympiade Amsterdam 1928. He Olympische Winterspelen, St. Moritz 1928. Het uitvoerend Comité der He Olympische Win terspelen, St. Moritz 1928, vergaderde op 3 Juli in Zurich. Kolonel Lardelli uit Coire werd benoemd tot Voorzitter der financiëele commissie, de heer Ju- ilus Wagner uit Zurich tot Voorzitter der Propa- ganda-Commissie en de heer Hans Buchli, Hoofd redacteur van „Der Sport" uit Ziirich tot Voorzit ter der Pers-commissie. Bovendien werd de heer Professor Faes, Voorzitter van de „Club Alpin Suisse" uit Lausanne, tol iid van het Uitvoerend Comité benoemd. De organisatie werd onder de verschillende co'mmissies verdeeld; het werkprogramma van iedere Afdeeling werd uitvoerig behandeld. Alle commissies zijn nu benoemd, met uit-zon- dering van die voor het schaatsenrijden; de „Fé- dération Suisse de Patinage heeft weliswaar haar volle medewerking aan net Zwitsersch Olympisch Comité en aan het Uitvoerend Comité der lit Olympische Winterspelen, zcowel voor de organi satie als voor de uitvoering der Spelen in 1928, toegezegd, maar wenscht daartoe te voren door haar Internationale Federatie gemachtigd te worden, daar deze laatste op haar Congres in 1925, dus vóór de beslissing van het C. J. O., die de Winterspelen in 1928 aan Zwitserland toewees, den Nederlandschen Schaatsenrijdershond met de organisatie der schaatsenrijderswecfstrijden belast te. Er zijn thans onderhandelingen loopende, ten einde deze beslissing op net eerstvolgende Con gres der ,Fédération Internationale de Patinage' in 1927 te wijzigen; het staat echter reeds vast dat alle Nationale Schaatsenrijders-Bonden accoord zullen gaan met het voorstel, om den Zwitserschi a Bond de organisatie der Schaatsenrijderswedstrij den van het programma der He Olympische Win terspelen te St. Moritz ia 1928 op te dragen. iJ.M. ipvv H n u ii S.N. 247 Haringlogger. f 441 1659 2247 1428 1045 1753 1289 1806 f 598 5647 f 1962 1790 3138 - 1804 1426 2998 1437 2029 1878 1864 1806 w 2983 3451 1704 3804 f 5455 Dinsdag 27 Juli. Hollandsche stoomtreilers. 374 Derika VIII 177 Emma 122 Bertha 481 Amsteldijk 8 Annie 23 Alcmaria (rest.) Engelsche sloomtreiler, 187 f 2168 1526 1674 2648 1739 f 872 Van de IJmuider haringvloot kwamen se dert de vorige opgave binnen de loggers: IJ.M. 314 met 12 last; IJ.M. 282 met 18 last; IJ.M. 247 met 18 last pekelharing. SCHEEPVAART. IJmuiden. Aangekomen 24 Juli: Hr. Ms. schoe ner Willemsoord, Noordzee, Buitenhaven; 25 Juli: America, st., Lulea, ijzererts, Hoogovens; 26 Juli: Christina, st., Bilbao, ijzererts, id.; Carinthia, toe ristenboot, toeristensteiger. Vertrokken 23 Juli: Johanne Dybwad, st-, Ar changel, na gebunkerd te hebben; 26 Juli: Hr, Ms. schoener Willemsoord, Noordzee; Edel, motor schoener, Lowestoft, met steenkolen, Het Fransche stoomschip Gallium en het Ned. stoomschip Vreewijk worden deze week van Caen aan de Hoogovens verwacht, Velsen. Aangekomen 23 Juli: Clara Blumen- feld, st., Danzig, papierhout, Papierfabriek. Vertrokken 24 Juli: Torlak Skogland, st., Lar- vik, ledig. Het Maandag alhier van Hungerburg aange komen Duitsche stoomschip Iris, met gezaagd hout voor Amsterdam, heeft op de Noordzee door slecht weer een gedeelte van den deklast verloren. Het Dinsdag hier van Walkom aangekomen Noorsche stoomschip Artensis heeft eveneens door slecht weer een deel van den deklast ver loren. Ook werd een gedeelte van de bakboord- verschansing beschadigd, Het Dinsdag hier binnengekomen Duitsche stoomschip Robert Sauber, met gezaagd hout van Karlshamm naar Amsterdam, heeft op de Noord zee zeer slecht weer doorstaan, waardoor het schip zware slagzijde over stuurboord bekwam. Van den deklast ging echter niets verloren. De Directie der Vereenigde Koninklijke Papierfabrieken der Firma Van Oeider Zonen te Velsen, zal op DONDERDAG 12 AUOUSTUS 1926 trachten aan te besteden Het bouwen van 48 ar beiden- en 3 ambte naarswoningen op een terrein tusschen Wij kerstraatweg en Qroote Hout- of Koningsweg ie Wijkeroog gem. Velsen. Bestek en 4 teekeningen zijn vanaf Vrijdag 30 juli 1926 verkrijgbaar bij den Architect H. de Vries, Wijkcrstraatweg 36 te Wijkeroog, tegen betaling van f 10.—, franco per post tegen toezending v. 110.50. TUBERCU LOSE-ARTS Frans Halsplein 5 Haarlem ts weder te consulteeren. TE KOOP AANOEBODEN „H. D." Te bevragen garage Zwier. een eiken Vogelvluchtkooi f 5 1 ijzer Flesschenrek f 2 50, 1 Rol veger f 1.50,, 2JJalouziën 1.45 M. breed f 6 z.g.a.n Damesfiets 2 remmen f 30.—, 1 Handwagen f 15—1 Kruiwagen f5.1 Hon- dentuig f 1.50. Trompstraat 34. Op DR03TÜ/Ö C aO-vO- EN UH.UOUL&JDEFA fc RIEKEN ts HAARLEM kunnen direct eenige geplaatst worden. Aanmelding bij de Hoofdjuffrouw aan de fabriak. Reiskoeten worden vergoed. Telefoon 136. HEDEN WOENSDAG EN DONDERDAG 8.15 UUR Met OEOROE O'BRIEN in de hoofdrol. Pracht Speel- en Sensatiefilm. berichten hiermede aan hun cliënten dat bij hun verkrijgbaar is vanaf VRIJDAG 30 JULI in al hunne winkels te IJMUIDEN, Bloemilr. C 34, Telefoon 95; Ie VELSEROORD, Zeeweg 31, Telefoon 294; te BEVERWIJK, Begijnesfraat Biefstuk f 1.00 Roastbeef f 0 70 Rollade f 0.70 Oehakt f 0 50 Lappen f 0.60 LAMSVLEESCH Cotelette f 0 50 Stukjes bout f 0.70 Lappen zonder been f 0.60 OEKOELD VLEESCH. Biefstuk f 0 90 Roastbeef, Rollade f 0.60 Oehakt, Lappen f 0.50 Doorr. lappen b. d. 3 p. f 1.25 Oehakt bij de 3 pond f 1.25 VET KALFSVLEESCH. Carbonade f 0 50 Friccandeu of stukjes f 0 80 Lappen en Gehakt f 0.60 Onze koelen, varkens, kalveren en lammeren worden geslacht op het Abbattoir te Alkmaar en ons gekoeld vleesch hangt In de modern ingerichte Vrieshuizen te Alkmaar, waar van daar door ons eigen vleeschvervoer auto's alles naar onze winkels wordi vervoerd. Wij zijn de grootste Importeurs uit Noord-Holland, verkoopen het meeste en zijn daarom de goedkoopste. Aanbevelend, FIRMA L. DE BEURS ZOON,

IJmuider Courant | 1926 | | pagina 3