ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN Reikt uw hand No. 37 Zaterdag1 12 Maart 1927 Verschuilt Woensdags Zaterdags Officieel Van den Wachttoren Plaatselijk Nieuws. Ij muiden Velsen. Santpoort 12e Jaargang IJMUIDER COURANT hoon*isentspri}«: Pér maanden, franco per post f 1,35. Abonnemen- worden aangenomen aan het bureau en bij de Agenten, d rtentiën 2 maal achtereenvolgend opgegeven op het gewone tarief, irden koatelooa nog een derde keer opgenomen in het eerstvolgend gpQidH^ounnner j durtentién voor de Adrealijat 6 plaatsingen van dezelfde tekat (onveran- I f 13 plaatsingen (dua 3 maanden achtereen) f 8, 'drarteatiln uiterlijk R1JDAGS tot 4 uur n.m in te zenden WOENSDAG tot 9 uur v.m 11 olaataen van zdvertentiën van Buiten de gemeente VELSEN in dit blad aitalnitend gerechtigd het Advertentie-bureau P. F. C. Roelae, IJmuiden.^ UitfaTe van de N.V. UITGEVERS-MIJ, „IJMUIDEN" Adres voor Redaetla en Administratie N.V, DRUKKERIJ SIN JEWEL WILLEMSPLEIN 11 - TELEFOON 153 IJMUIDEN Ingezonden mededeelingen 40 cta. per regel Advertenties van 1 tot en met 5 regels f 1,iedere regel meer 20 ets. Compact gezette adverten ties van 1 t. en m, 5 regels f 1.25, iedere regel meer 25 ets. Kleine advertenties en familieberichten zoomede vereenigings-advertenties uit de gemeente, uitsluitend bij vooruitbetaling, van 1 tot en met 5 regels f 0.75 iedere regel meer 15 ets. Bij niet contante betaling worden de gewone prijzen berekend. Advertenties adres bureau van dit blad" 10 ets. extra; voor bezorging van op advertenties ingekomen brieven wordt 10 ets. in rekening gebracht. Bovenstaande regelprijzen worden met 5 cent verhoogd voor advertenties van buiten de gemeente Velsen, ni nummer bestaat uit twee |]ypEN. EERSTE BLAD» KENNISGEVING. Ter kennis van belanghebbenden wordt ge- racht,' dat de vergadering der SCÓOONHËIDS- 0MMISSIE zal worden gehouden op DONDER- AG 17 MAART 1927, des voormiddags 9,30 u,, kantore van 'het bedrijf Openbare Werken te "■Tijdens deze vergadering zullen belanghebben- van 11 tot 11.30 uur in de gelegenheid wor- en gesteld de commissie te spreken. Schetsont werpen, die zij aan haar oordeel wenschen te on- erwerpen, worden uiterlijk tot Dinsdag 15 Maart, iiddags 12 uur, bij den secretaris der commissie igewacht. Velsen, 12 Maart 1927, De secretaris der commissie, J. ARENDS. Mars nog niet onttroond De oorlogsgod Mars heeft vele vijanden ,n toch gaat hij voort zijn harde heerschap- jij over de wereld uit 'te oefenen. Hij heeft igenlijk geen vrienden en toch dient men ïem. Van een vroolijken, frisschen krijg niemand meer. Als de ex-kroon- >rins nog eens dat woord durfde gebrui- en, zou hij een storm van verontwaardi- ing bij het Duitsche volk verwekken. Toch hebben we na den wereldoorlog ehalvé enkele conflicten, die zich tot chermutselingen bepaalden, alweer vier orlogen gehad, die mogen meetellen. Po- won het van Rusland dank zij de aan- ring door Fransche officieren. De Tur- joegen de Grieken uit Klein-Azië, joor de hulp der Franschen versloegen de panjaarden eindelijk Abd-el-krim in Ma rokko. Thans hebben we den Chineeschen burgeroorlog, die licht nog een oorlog van Dhina tegen meerdere buïtenlandsc'he sta len kan worden. Men zal zich. herinneren, dat de geallieerden streden tegen het Prui sische militarisme. De Duitschers hebben den oorlog verloren, maar het militarisme is nog steeds een groote en gevaarlijke macht. g De ontwapeningsgedachte, die in enkele staten Denemarken, Zwitserland en 'Nederland aanklopte, vond de deur geslo pen, Men zou haar wel willen toelaten, maar eerst als ze aller gast zal zijn, 't Doet (denken aan den jongen, die wel over de jfJjreede sloot heenspringen wil, maar dan imoeten de anderen ook en allen tegelijk. Zoo'n geweldige sprong heeft men echter l(lvan de geheele wereld niet te verwachten. JTe meer niet, omdat de sloot voor allen jiniet even breed en gevaarlijk is. Het is voor Nederland lang zulk een waag niet, zich te ontwapenen, als voor eiEngeland en Frankrijk. Maar ook de pogingen, om de bewape ning te beperken, hebben nog niet veel suc gehad. Wij krijgen dit jaar een confe rentie daartoe van den Volkenbond, maar Awat al een haken en oogen bij de voorbe Eenig succes heeft de conferentie te Washington gehad, waar de vijf groote sefflogendheden Engeland, Amerika, Frank rijk, Japan en Italië voor ieder een zekere Jgrens gesteld hebben aan het zware mate riaal voor de vloot. Coolidge wil een der- ii olijke poging doen voor de kleinere sche- pen. Maar alleen Japan en Engeland heb- I ben zijn uitnoodiging daartoe aangenomen en daarbij 'bovendien nog hun voorwaarden éesteld. Frankrijk wil een internationale vermindering der bewapening te land en r0r ,.?ee teéelijk en wacht dus op Genève, Italië wil zijn zeemacht op volle sterkte handhaven, om in de Middellandsche zee een woordje en liefst een groot woord mee te kunnen spreken. Daarbij komt, dat men On de internationale politiek elkander ver trouwt, zoover men elkander ziet en zelfs zoover niet. Engeland zou alle duikbooten tvel willen verbieden. Maar voor Engeland ian alle kanten door de zee omspoeld, is tie duikboot een allergevaarlijkst wapen. Anierika wil thans vermindering der kleine khepen. Maar Amerika komt in dezen bij Engeland en Japan wat achteraan. Niet uit liefde voor den vrede maar voor de dol lar, zoo zegt of denkt men, is Coolidge met zijn voorstel gekomen. Zoo staat de troon van Mars nog vast. Hij heeft van Volkenbond en conferenties niets of weinig te vreezen. De internatio nale politiek is een politiek met de oor logsgedachte op den achtergrond en hoe makkèlijk kan deze niet op den voorgrond komen! Gelukkig is er bij de volksmassa in de meeste landen een sterke beweging voor den vrede. Deze moet bewaard worden voor moedeloosheid en ongeduld; zij moet langzamerhand aan kracht winnen. Zij kan bovenal het jongere geslacht van Mars af- keerig maken. En ten slotte hangt ook de macht van Mars af niet van hen, die in hoogheid gezeten zijn maar van de menigte gewone menschen. Uit de donkere diepte der aarde verrijst over eenige weken de pracht en rijkdom van het lenteleven en zoo zal ook uit de volksziel de schoone bloem van den wereldvrede ontspruiten en opgroeien. Men onderscheide, wat meü ziet en wat men niet ziet. Nog ziet men de kale, doode aarde, maar daar binnen roert zich het jonge leven al. Zoo ziet men nog de geweldige oorlogstoerustingen maar in het ihart der menschheid dringt de vre- .desgedachte almeer naar boven. Er is daarom geen reden voor moedeloosheid, maar wel voor ijver en trouw en volhar ding voor de goede zaak. Akte M. O. In de Staatscourant zijn verslagen ver schenen (van verschillende commissies, die examens voor „middelbare akten" hebben afgenomen. Of de examinatoren zijn zeer barre, strenge heeren en dames of de ex aminandi beschouwen een examen als ©en loterij, waarbij zij eens een kansje willen wagen. De verslagen zijn toch een lange jeremiade over de gebrekkige kennis der „slachtoffers". Een enkel gunstig woord is erin als een sterretje aan den donkeren hemel. De examencommissies mogen wel een fabriek in korven oprichten, zooveel moeten zij er uitdeelen. Voor de middel bare akte Nederlandsch gaven zich 88 can- didaten op; slechts 21 slaagden ervan, In totaal gaven zich voor de vakken Neder landsch, aardrijkskunde, geschiedenis, staathuishoudkunde en staatsinrichting 383 candidaten op, waarvan er 142 de akte haalden. De commissie voor het Nederlandsch klaagt, dat het schriftelijk werk niet zelden in hooge mate slordig was van schrift, taal en stijl. Bij geschiedenis daalt het peil ieder jaar. B4j staathuishoudkunde luidt het oordeel: nog ongunstiger dan de laatste jaren. Slechts 25 slaagden dit vak en zelfs hun examen was slechts zelden boven het middelmatige. Voor staatsinrichting voldoen steeds minder can didaten aan de mmimum-eischen. Voor middelbaar wiskunde meldden zich 159 candidaten aan; er slaagden slechts 35. Voor de akte wiskunde L, O. kwamen 327 candidaten op; ruim 28 slaagden. Iets gunstiger dan het vorige jaar, schrijft de commissie. Voor Engelsch: de uitslag even ongun stig als het vorige jaar. Voor Russisch een candidaat, die werd afgewezen wegens ge heel onvoldoende grammatische kennis en inzicht. Wij zullen ons er niet aan wagen met beslistheid een oordeel uit te spreken over de redenen van de vele afwijzingen bij al deze examens. Toch komt de gedachte on willekeurig boven: Worden ook hier de eisc'hen wellicht te hoog gesteld? Er is overvloed van leeraren. Onwillekeurig zal zelfs bij een examen de wet van vraag en aanbod zich doen gelden. Men hoort ook telkens klachten över het mindere peil der leerlingen van gymnasium en hooger- burgerscholen. De aansluiting van lager bij middelbaar onderwijs krijgt daarvan de schuld. Die deugt niet. Maar hoevele j leerlingen komen er van het zesde leer- jaar L, O. op gymnasium of hoogerburger- school? Het zijn uitzonderingen en het zijn dan gewoonlijk de vlugste leerlingen. Het ligt voor de hand, dat men ook hier aan hoogere eischen gaat denken, daar de Ned. Vereen, tot Bescherming van Dieren. Wordt, lid A f 1.25 per jaar. Oeeftiji op bij Mej. Kerbert 4 STATIONSWEG VELSEN. vloed van leerlingen naar het middelbaar onderwijs, al begint hij te verminderen, ook abnormaal hoog is. Er is immers ook werkeloosheid onder de hoofdwerkers en men klaagt over een intellektueel proleta riaat, Het kan zijn, dat dit verschijnsel ook invloed heeft op de eischen en dus op den slechten uitslag van vele examens. Op verzoek verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer, van Evangelisatie-Samenkomsten, die in het Vergaderlokaal Oranjestraat 10 ge houden worden. Deze diensten staan in geeri verband met eenige bijzondere bepaalde kerk ol zending, maar het doel is om Jezus en Hem alleen te verhoogen als de Weg, de Waarheid en het Leven. Een der sprekers, de heer Coetzee, is in Zuid-Afrika geboren en heeft de laatste jaren in dat land geëvangeliseerd. Zijn mede-arbeider, de heer Smeenk, heeft ook in verschillende landen ondervindingen in den Evangelie-arbeid opgedaan. De volgende week zullen er twee samenkomsten zijn en belangwekkende onderwerpen zullen uit den Bijbel besproken /.vorden. De diensten zijn openbaar en toegankelijk voor iedereen RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het postkantoor IJmuidea. in de maand Februari 1927. Aan bovengenoemd kantoor werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd f 27,109, 13, en terugbetaald f 17.496,76; derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 9,612.37, Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 26. Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter directie op staatsschuldboekjes ingeschreven no minaal f 1000,en afgeschreven nominaal nihil; derhalve meer in- dan afgeschreven f 1000. De laatste jaren is het ontelbaar vele malen voorgekomen, dat in verband met belastingschuld, beslag werd gelegd op het loon van arbeiders der papierfabriek. Dit euvel nam schrijft Hl. Dbl., zulke groote af metingen aan, dat een der ambtenaren van de loonadministratie, minstens 2 dagen per week werk had om dit alles te regelen. Het is zelfs voorgekomen, dat f 1000 per week moest worden ingehouden, wat dus een enorme hoeveelheid werk veroorzaakte. Het is dus te begrijpen, dat de Directie naar middelen omzag om dit kwaad uit de wereld te helpen. In de fabriek werden biljetten opgehangen mei de aanbeveling, zich aan te sluiten bij den ge- meentelijken ophaal- en stortingsdienst, waaraan dan ook door velen werd voldaan. Doch er ble ven toch ook nog verscheidene bij het kwaad volhouden, waarom de directie, teneinde raad, bekend maakte, dat hij, op wiens loon weer be- slag werd gelegd, onherroepelijk zou worden t ontslagen, 1 Dit is evenwel ook nog weer als een bangma- j kerijtje beschouwd, tot nu het eerste slachtoffer j is gevallen, met wie echter heel veel consideratie is gebruikt doch daar niets hielp, is ontslag ge- volgd. Wij kunnen hier nog aan toevoegen, dat bij de |Amst. Ballast Mij, even streng wordt opgetreden tegen belastingschuld. Ook daar wordt vooruit aangezegd, dat ontslag volgt, wanneer loonbeslag moet plaats hebben, Door de Ver. Kon, Papierfabrieken der fir ma van Gelder Zonen, is het aanleggen van een straat, bij de door haar te bouwen 51 woningen, opgedragen aan den heer J, P, Schelvis, aanne mer te Beverwijk. Met ingang van 1 Mei a.s. wordt de heer J. L. M. Boot overgeplaatst naar het postkantoor te Haarlem, Dit kan niet anders dan voor Haar lem een aanwinst zijn, daar het voor Velsen een groot verlies is. Ieder die nog al eens ten post kantore met den vriendelijken hulpvaardigen man te maken had zal dit oordeel onderschrijven. De kantoorhouder J. Plugboer van Stompe- toren, gemeente Oterbeek, wordt met ingang van 1 Mei in gelijke functie naar hier overgeplaatst. -=■- Nabij de stoompont is over den Wijker- straatweg heen een doek gespannen ter aanbeve ling van een bezoek in het gebouw „Concordia", waar de Tooneelvereeniging „Varia" van IJmui- den op Zaterdagavond 12 Maart een opvoering zal geven van een tooneelstuk. Op dit doek staat vermeld, dat de uitvoering zal geschieden ten bate der T.B.C, i De raambiljetten zullen zeker wel diccter bij de waarheid zijn, als ze vermelden ten bate der Vereeniging, die den strijd tegen de T.B.C, voert. 't Is te wenschen, dat een zeer groot aantal menschen door hun komst toonen, dat ze de zaak uit het goede oogpunt bezien. WAÏERSTAATSPERSONEEL. Door bijzondere omstandigheden zijn we in de gelegenheid een beknopt verslag te geven van de vergadering der Bijzondere Commissie voor ge organiseerd overleg in zaken, rakende het perso neel van den Rijkswaterstaat en van den Dienst der Zuiderzeewerken. De Commissie heeft in ha re vergadering van 2 Maart j.l. besloten, den Minister van Waterstaat te adviseeren, om in het belang van den dienst en het personeel te be vorderen, dat, ingeval van een aanvraag bij het Bemiddelingsbureau, vervulling van een vacatu re door een geschikten wachtgelder niet moge lijk blijkt, vrijheid zal worden verkregen, om tot aanstelling van een niet-wachtgelder over te gaan. De commissie was voorts van oordeel, dat het billijk is, om aan personeel, dat door diensloefe- ning verhinderd is, den middagmaaltijd met het gezin te gebruiken, een matige vergoeding te ge ven, terwijl het haar, zoowel in het belang van den Dienst, als van het personeel, hoogst ge- wenscht voorkwam, dat vergoeding voor ver plaatsingskosten verleend zou worden in alle als normaal te beschouwen gevallen, welke zich b. de vervulling van vacatures geregeld voordoen, ook derhalve bij verplaatsing ingevolge rond vraag, I Zij besloot in dezen zin aan den Minister ad- vies uit te brengen. Een zeer spoedige invoering van de in het rapport dienst-, arbeids- en rust tijden voorgestelde regelen achtte de commissie van groot belang. Omtrenl een voorstel, om daarbij de restrictie te stellen, dat niemand van het personeel dien tengevolge, wat den diensttijd betreft, in slech tere condüie zal komen, staakten de stemmen. De commissie was de meening toegedaan, dat de salarissen van het Rijkswaterstaatspersoneel, enz, over het algemeen te laag zijn en besloot, den Minister mede te deelen, dat zij eenige vet- betering in den finantieelen toestand van het personeel zeer noodig acht. De Anti-Revolutionaire Kiesvereeniging te Velsen hield Donderdagavond een propaganda- vergadering in de gymnastiekzaal der school met den Bijbel te Velsen-Noord, Sprekers waren de heeren A. Colijn en Chr, van den Heuvel, maar zelfs de naam Colijn was niet voldoende in dezen tijd van lakschheid op het punt van vergaderingbezoek, om meer dan een 25-tal belangstellenden bij elkaar te krijgen. De heer Pot opende met gebed en gezamenlijk werd gezongen psalm 84 vers 3. De heer Pot wees er op, dat de belangstelling de verkiezing der leden van de Provinciale Staten gewoonlijk minder is dan bij de verkie zingen voor de Tweede Kamer en den Raad en hij hoopte, dat het den beiden sprekers gelukken zou het belang der Statenverkiezing zoo duide lijk uiteen te zetten, dat de eerstkomende stem busuitslag daarvan het gunstige gevolg zou aan- toonen. t De heer Colijn zou eerst eens nagaan, wat d« oorzaak van de geringere belangstelling in de Statenverkiezing was. Bij de Raadsverkiezing was men meer bekend met de personen en zaken, die er bij betrokken waren en door de voorlichting der Pers was men ook vrij goed op de hoogte van de zaken met betrekking tot de Kamerverkiezing, maar over die der Staten werd veel minder gesproken en geschreven. Toch is het college der Provinciale Staten en vooral dat der Gedeputeerden van zeer veel be lang en dat wordt in hoe langer hoe meerdere mate het geval, omdat het karakter daarvan be langrijk gewijzigd is en de beteekenis uitgebreid. Spreker lichtte zijn uitspraak met verschillende voorbeelden toe. De samenstelling dezer colleges jis daarom voor de A.-R, partij van veel belang en ligt het op onzen weg onzen invloed daar te (vergrooten. De Prov. Staten verkiezen de Eerste Kamer en dat deze nog voor zeer belangrijke din- gen kan komen te staan/ zien wij dezer dagen bij ;de quaestie van het Belgische tractaat. In onze provincie telt onze partij, zegt spr,, 7 van de 77 leden. Van zeer veel belang is het college der Gede- puteerden, als we maar eens denken aan de op lossing van eventueele geschillen in de gemeen ten, aan het toezicht op de gemeentebesturen, de grensregelingen, de salarieering der gemeente- ambtenaren, enz, !De bemoeiingen der Provinciale Overheid brei den zich steeds uit, getuige het Waterleiding- en Electriciteitsbedrijf en de Krankzinnigengestich- ten, alsmede de kanalen en wegen en niet te ver- geten het onderwijs. Spreker is geen voorstander van die uitbrei- ding der Overheidsbemoeiing, daar er Staats- j' rechtelijk, gevaar uit voortvloeit, dewijl naast het j bezit der controleerende bevoegdheid het optre- J den als koopman meermalen tot verwikkelingen aanleiding geeft. Bewijzen hiervoor zijn de gasquaestie te War- merhuizen en de waterquaestie te Laren, waar de Provinciale Overheid, tegen ons beginsel, het particulier initiatief onderdrukt heeft. De samen werking der rechtsche partijen in onze provincie, WITTE KRUIS CONSULTATIE-BUREAU. Wegens verblijf van Dr. Y. Hanneman in het buitenland zal het Consultatie-Bureau voor zui gelingen tot nader aankondiging gesloten zijn. Voor kraamverzorging, welke ook door boven genoemde Vereeniging wordt uitgeoefend, wende men zich tot het bestuurslid der Vereeniging, Mevrouw Dijkstra, Trompstraat 77 te Velseroord. Tarief naar draagkracht f 5f 15. waar we zonder de communisten even sterk zijn, ontbreekt helaas te veel. Laten we nog een paar zetels er bij zien te winnen, dan hebben we een rechtsche meerder heid en kunnen we nog sterker werken voor be zuiniging. Dank zij onze bezuinigingsvoorstellen zijn de verpleegkosten in onze Provinciale Krankzinni gengestichten reeds met f 400 per persoon per jaar verminderd. Spreker hoopt, dat de Chr. Protestantsche partijen meer zullen gaan samenwerken en ein digt met dezen wensch zijn rede. Door een viertal personen werden eenige vra gen gedaan, die door spr, beantwoord werden. Hierna kreeg de heer Chr. van den Heuvel het woord. Deze begon met te spreken over de beteeke nis dezer verkiezingen in verband met den groo- tën staatkundigen strijd, 't Gaat niet alleen over een paar zetels meer, maar steeds moeten we propaganda maken voor onze beginselen. We moeten strijden voor de handhaving van het ag. Het Communisme is het gevaar, het steekt overal het hoofd op en spr. haalt daarvan vele voorbeelden aan in binnen- en buitenland. Maar ook de Sociaal-Democraten doen afbreuk aan het gezag, al doen ze het niet allen in de zelfde mate. En de Liberalen hebben, toen zij nog de macht hadden, ook niet beter gedaan, zij erkennen niet als wij, dat het gezag slechts van God komt. Op het defensievraagstuk komende zegt spr., dat ontwapening ten sterkste afgekeurd moet worden in verband met de geografische ligging van ons land. Bij ontwapening zal ons land des te zekerder een. eventueelen oorlog betrokken worden. Wij zijn nie\ vóór den oorlog, maar voor beper king der bewapening in verband met die in andere landen en dan liefst zoo gauw en zoo sterk mo gelijk. Onze partij strijdt voor het beginsel vrijheid van geweten en van godsdienst. De Liberalen hebben ons vroeger onderdrukt en als de Staatkundig Gereformeerde en de Her vormd Gereformeerde Staatspartij de macht in handen hadden, ging het dienzelfden weg op. Wij zijn tegen vaccinedwang en spr. hoopt, dat het eerstdaags aan de orde komende voorstel zijner partijgenooten in de Tweede Kamer, om dien dwang op te heffen, aangenomen wordt. Onze partij, zegt spr., strijdt voor de handha ving der Christelijke gronden onzer samenleving. Deze worden bedreigd in de huwelijkswetge ving en in de Strafwetgeving en spr. haalt daar van eenige voorbeelden aan. Vóór alles moeten wij trachten eenheid te krij gen en te behouden in de Chr. Protestantsche partij en daarvoor hebben wij strijd te voeren naar alle kanten, naar links en naar rechts. De Sociaal-Democraten beroemen er zich vaak op, dat zij zooveel jongeren uit de Chr. partij tot zich trekken, maar spr, beweert, dat de meesten dezer later tot bezinning komen en terug'keeren. Spreker roept allen op, om op te trekken on der de oude leuze „Tegen de revolutie het evan gelie I Christenen van alle kerken, vereenigt u rondom de a.r. banierl" t Gaat niet om menschen, maar om beginselen, kiest daarom onze mannen, als de dragers daar van. De heer Pot dankt namens de Anti-Rev. Kies vereeniging en de heer Van den Heuvel spreekt een dankgebed uit. De Bazar ten bate van het Witte Kruis te Santpoort gehouden op 18 en 19 Febr. j.l., is een groot succes geworden, dank zij de vele mede werking en steun die het Comité mocht onder vinden. De opbrengst bedraagt ruim f 2600.dat be- teekent dus een mooie versterking der kas. Nogmaals wordt hier aan allen dank gebracht die tot dit groote succes bijgedragen hebben. Verder vermelden wij nog dat de ponoenkamer gewonnen werd door den heer van Kessel te Santpoort, Het juiste aantal erwten werd geraden door den heer J, Wijngaarden en mej, Keers. De verpleegsterspop werd getrokken door den heer Schoorl. De crayonteekening van den heer Wenckebach viel op lot no. 32, eigenaar daarvan was de heer J, Hueuder, De prijzen van de groote loterij werden aan de winnaars per briefkaart bekend" gemaakt. De prijzen met de namen der winnaars werden op de Bazar tentoongesteld. WENKEN VOOR VEILIGHEID EN VOLKSGEZONDHEID. TV. Ondeugdelijk gereedschap, zooals loszit tende hamers, gescheurde hamerstelen, uitge sleten schroefsleutels, veroorzaken ernstige on- gevallen, GEZONDHEIDSRAAD.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 1