ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN Zaterdag II Juni 1927 Verselifiit Woeasdigg Zaterdags Officieel Plaatselijk Nieuws. IJmuiden. Gemeenteraad M.&05KAMR.ZN iiimü 0verveen, Tel. 10956 Geschikt voor alle - Bouwdoeleinden - Steenfabriek fl. Bntzer, Hoogovens Umniden. „mMWafiprifr. P«" 3 maanden, franco par post f 1.35. Abonnamen- y/ordea aangenomen aan hat bureau en bi) da Agenten. JjUlentiïn 2 maal achtereenvolgend opgegeven op het gewone tarief, Ird® kostelooa nog een darde kaar opgenomen in het eeratvolgend ïififtmti'Q .voor da Adreslijst 6 plaatsingen ran dezelfde tekst (onveren. j' ji j 4—, 13 plaatsingen (dus 3 maanden achtereen) f 8. Lrtffltifia uiterlijk la te aendan WOENSDAG tot 9 ear r.m. en ijjjDAGS tot 4 ear n.m. centrale COMMISSIE GEORGANISEERD li OVERLEG RIJKSAMBTENAREN, DEN HAAG. Het Gemeentebestuur van Velsen, vernomen ide, dat het plan bestaat om de afdeeling bij herclassificeering te brengen van Ofite naar tweede klasse, wijst er met nadruk dat levensstandaard aldaar, in verband met prijzen van eerste levensbehoeften, zich naar (gelijke normen richt. Op dit gebied trouwens Jcrden aan alle bewoners der gemeente Velsen Santpoort) dezelfde hooge eischen opge- jj, (en onrechte worden, aangaande de kosten ns levensonderhoud, het plattelandsch karakter m enkele afdeelingen verondersteld. Voorgestelde wijziging in bijzonder zou onbil- werken, daar Rijkspersoneel bij het Noord- lijkanaal in dezelfde gemeente zonder deugde- fon grond verschillend zou worden bezoldigd. geographische ligging maakt eenheid «Jiriêering noodzakelijk. Dringend wordt verzocht, de bestaande rege- bg althans te handhaven. Gemeentebestuur van Velsen, ie Secretaris. de Voorzitter, jostelijk. handgraaf. No 6* 12e Jaargang IJ MU ID ER COURANT Tjigatsan xan advertentifn xan Baltec da gemeente VELSEN In dit blad iullilliiwd gerechtigd hal Adxartantia-b»raan P. Ft C. Roelaa, IJmaiden. Uitf«Te v«n de N.V. UITGEVERS-MIJ. „IJMUIDEN'' Adres Toor IMutli en AdmJmUtfstU N,V« DRUKKERIJ SIN JEWEL WILLKMSPLEIH 11 TELEFOON 153 IJMUIDEN legceonden mededeelingen 40 cti. per regel Advertentie, van 1 tot en met 5 regcle f 1.—, iedere regel meer 20 cte. Compact gezette adverten tie. ven 1 t. en m. 5 regel» 1 1.25, iedere regel meer 25 cis. Kleine advertentie» en familieberichten zoomede vereenigings-advertentie» uit de gemeente, uitsluitend bij vooruitbetaling, van 1 tot en met 5 regels f 0.75 iedere regel meer 15 cta. Bij niet contante betaling worden de gewone prijien berekend. Advertentie» f,adre» bureau van dit blad" 10 cti. extra; voor beiorging van op advertentie» ingekomen brieven wordt 10 ct», in rekening gabraebt. Bovenstaande regelprijzen worden met 5 cent verhoogd voor advertentiea van bui tan da gemeente Velsen. g nummer bestaat uit twee i^dbn. eerste blad. 6000 - Het Clir. Fanfarecorps Wilhelmina, aecteur de heer D. Klut, was er wel vlug om een concert te geven voor de van de stormramp in den Aoh- strooibiljet „De groote Pers zwijgt" ex. te verspreiden in onze gemeente. De secretaris deed uitvoerig verslag van de Blauwe Week-actie, welke schitterend geslaagd mag heeten. De verkoop der blauwe bloempjes bracht f 427.30 op, waarvan te IJmuiden f 135.88, IJmuiden Oost f 93,65, Velsen f 131.80, Driehuis f 19.35 en Santpoort f 46.61. Er is uitgegeven f 355, zoodat er een batig saldo van f 72 was. Besloten werd van dit batig saldo f 25 af te dragen aan het plaatselijk comité voor de stormramp in den Achterhoek, Een nieuwe colportagetocht zal worden voorbereid, welke ditmaal zal gaan naar Santpoort, Driehuis, Velsen en Velsen- Noord. geschiedde vorige week Zaterdag- in de tent op het Willemsplein, na jat een rondgang door de plaats was ge makt. Tijdens het concert werd gecollec- en de opbrengst was schitterend, vant Wilhelmina kon f 134.95 afdragen. Heden, Zaterdagavond, geeft het Symphonie-orkest Euphonie, directeur de ar M Adam, in het Patronaatsgebouw concert ten bate van de slachtoffers 8 de stormramp. -De Harmonie Kunst na Arbeid, direc- heer H. Amse, trok den tweeden ;dag naar Blaricum, om daar deel •j nemen aan het Nat. Muziekconcours. ïet corps kwam uit in de tweede afdee- harmonie en behaalde daarin een hten prijs, terwijl het voorts een zilveren i (daiÖe verwierf in dei? marschwedstrijd. In de Woensdagavond in de Lunch en Eynthoven gehouden vergadering 'in het Centraal Drankweer-Comité in de jei imeente Velsen werd de afdeeling van i&N. B. A. S. (Ned. Bond van Absti- Kt Studeerenden) als nieuwe organisa- i itoegelaten en door den voorzitter har- aijs Wijk welkom geheeten. h gesloten werd eenmaal per drie maan- circulaire uit te geven, bevattende bet afgeloopen kwartaal verrichte ftken mededeelingen over de komende Kiizaamheden. Deze circulaires zullen ie'leden van alle aangesloten organi- I1 worden uitgereikt, buil Opnieuw werd besproken, wat er te I °en is tegen den verkoop van wijn en bier i winkels. Meegedeeld werd, dat in Pur erend deze verkoop door dezen gemeen- raad pas is verboden. Voor deze zaak w een studiecommissie benoemd, be tonde uit de heeren H, A. Blok, A. Lind- A. Rolloos, welke met eventueele d ^tellen zal komen. Verder werd de propaganda besproken, ponder de jeugd. Medegedeeld werd, y oprichting van een afdeeling van ^bond voor Onthouding zoo goed v er xs» terwijl tegen den winter po- zullen worden gedaan, om weder *'1 j van ^en Jongelieden Geheel- anders Bond op te richten. Getracht worden meerdere vereenigingen op te terwijl contact zal worden gezocht not onderwijzend personeel, zoowel no openbare als de bijzondere scho- Voor al dit propagandawerk werd benoemd, bestaande uit de in.' Eournier, J. A. Vermaat en jA Keitsma. 0X1 werd van het pas uitgegeven (Vervolg). Overplaatsing van onderwijzend personeel. B. en W. stellen voor, den heer K. Faber, thans hoofd van school AI, te benoemen tot hoofd der met September te openen openbare lagere school aan de Hadleydwarsstraat en voorts aan deze school te benoemen als onderwijzers en onder wijzeressen G. J. Bremerkamp, F. de Vries, J, Prakken, mej. K. E. Scholts, mej. T. A. Romijn en mej. S. Veldman. De heer de Nobel vraagt waarom de heer Fa ber naar school J overgeplaatst moet worden. Spr. weet, dat de ouders der leerlingen van school AI den heer Faber graag houden en dat deze uit belang van het onderwijs wel wil blij ven, al zal hij voor zichzelf liever naar school J willen. De heer Roelse bespreekt het voornemen om het hoofdschap van de scholen A en A I te com bineeren. De heer Tusenius: Dit gaat niet door. De heer Roelse: Het gaat niet door, maar dit voorstel had toch wel in de commissie voor on derwijszaken behandeld mogen worden. De heer Tusenius zegt dat het voorstel om het hoofd van school A ook tot hoofd van school A I te benoemen, uitvoerig besproken is met de hee ren Jansen en Faber en deze gingen er volkomen mee accoord. De bedoeling was, den heer Jansen dan ambu lant hoofd van school AI te maken. Dit voorstel gaat echter niet door. Wanneer de heer de Nobel echter den heer Faber aan school AI wil houden, zal spr. zich daartegen niet verzetten. De heer Vermeulen zegt dat de heer de Nobel nog l'enfant is in den raad, maar deze moet op passen, dat hieraan niet meer behoeft te worden toegevoegd. Spr. wil in het belang van het open baar onderwijs den heer Faber overplaatsen naar school J, omdat deze uitnemend geschikt is voor deze school met een opleidingsklasse. De heer Tusenius zegt, den heeren hun zin te willen geven, maar waarschuwt er voor, dat dit niet in 't belang is van het openbaar onderwijs. De heer Dunnebier: Dan moet u er niet voor zijn. De heer de Nobel zegt dat beide scholen gelijk zijn en de kinderen uit de 6e klasse van school AI zullen toch naar de u.l.o,-school of de oplei dingsklasse van school J moeten gaan. Waar de ouders van school AI den heer Faber gaarne willen behouden, acht spr. dit in 't belang van het openbaar onderwijs. De heer Roelse pleit eveneens voor behoud van den heer Faber aan school A I. De heer Tusenius zegt dat er straks toch schei-' ding komt. De helft der kinderen komt op school ^=DLf1ANöü!f WERKEN VOLGENS EIGEN- EN GEGEVEN ONTWERPEN een nieuwen gashouder, groot De Voorzitter: Die is overleden. De heer Vermeulen dankt voor het toegezon den rapport, zoodat de raadsleden zich a tête reposé hebben kunnen voorbereiden. B, en W. hebben zich door deskundigen laten voorlichten, maar spr. heeft betreurd, dat de raad hierin niet is gekend, want vroeger was het steeds gewoonte, dat hierin eerst de raad werd gekend. Spr. gaat de zaak na en memoreert, hoe er strijd was tusschen het Rijksbureau voor drink watervoorziening en "den heer Drost, waarin de heer Drost een volkomen overwinning behaalde. Spr. zegt, dat het rapport-Drost geheel logisch is en aan den opzet heeft beantwoord. Nu is de gemeente toch weer naar het Rijksbureau ge gaan en heeft advies gevraagd. En spr. ziet nu al weer het gevaar dreigen, want het wil onze ge- meente drijven in de armen van de Provinciale f waterleiding. Spr, zegt dat we aan het Prov. Electrisch Bedrijf toch voldoende kennis hebben, om te verlangen, dat .we met ons water vrijblij- ven. We krijgen de electriciteit nu bij gratie voor 35 cent. Gelukkig dat we met ons gas vrij zijn. Laten we onze eenige waterleiding in Nederland in stand houden. Dit rapport was niet noodig geweest, het geeft ons alleen oude dingen. Wij kunnen op den weg, door den heer Drost aangewezen, doorgaan. Spr. is niet tegen het maken van een proefput, maar laten we deze dan in de rij van de andere put' ten zetten. Spr. kan zijn stem echter aan dit voorstel niet geven. De heer Bosman is het grootendeels met den heer Vermeulen eens. Spr. wijst er op, dat de sluisbouw enorm veel water aan den grond heeft onttrokken. Nu de sluisput gevuld is, is d terstand al weer beduidend hooger. Er zijn echter andere gegevens noodig, n.l, hoeveel water door de Papierfabriek en andere bedrijven aan den bodem wordt onttrokken. De heer Tusenius zegt, dat in het betoog van den heer Vermeulen dit ontbreekt, of de water- toename volgens het rapport-Drost onbeperkt is. Spr. zegt dat sindsdien de wateronttrekking aan den bodem buiten de gemeente-waterleiding ver tienvoudigd is. Een waterverbruik van 220 a 250 M3 per uur is eigenlijk belachelijk klein. Het wa terverbruik zal binnenkort sterk toenemen. Er komt een groot ziekenhuis, een abattoir, dat enorm veel water zal verbruiken, er komen indus trieën bij, zoodat spr. zich over de capaciteit on zer waterleiding ernstig ongerust maakte. Spr. weet bij ervaring, dat de waterwinning thans moeilijker is. Vroeger kreeg men met een pomp gemakkelijk water op 3.50 M„ nu in Augustus heel moeilijk op 10 M. B. en W. konden moeilijk het Rijksbureau voor J, Nu is de heer Faber uitnemend geschikt voor drinkwatervoorziening voorbij loo-pen. Daar gaat de opleidingsklasse, waarin hij reeds uitnemende iedere gemeente heen en er zijn andere ingenieurs resultaten heeft bereikt. Daarom willen B. en W. hem overplaatsen naar school J. Maar als de heeren van de oppositie zeggen in 't belang van het openbaar onderwijs te handelen, wil spr. ze laten gaan. De heer de Nobel zegt reeds 25 jaar in 't be lang van het openbaar onderwijs te hebben ge werkt. De heer Tusenius: Was er dan bij gebleven. De heer de Nobel stelt voor deze zaak straks in besloten zitting verder te behandelen. Dit wordt goedgevonden. Vaststelling van pensioensgrondslagen. B. en W. stellen voor, het terzake bij de stuk ken gevoegd concept-besluit vast te stellen. Goedgekeurd. Vervroeging van de najaarskoemarkt te Velsen. gekomen. Dat men op de Prov. waterleiding wees, was met het oog op oogenblikkelijken nood. Spr. acht een proefput, als B. en W. voorstel len, noodig. Het kan straks zeer tegenvallen in zake de waterwinning. De heer de Nobel zegt dat hel rapport-Drost nog meer bevestigd wordt door het betoog van den Wethouder, als deze opmerkt, dat de water onttrekking zooveel grooter is geworden, De heer Vermeulen onderstreept dit. De heer Tusenius: Wat het verbruik betreft, maar niet betreffende de productie. De heer Vermeulen zegt dat wij de productie regelen naar het verbruik, Spr. is dan ook niet tegen voorzieningen inzake de waterwinning. Dit zijn we verplicht. Als de Wethouder wees op ons meterstelsel, Het voorstel, om de najaarskoemarkt te ver- zegt spr. dat dit ex-pres gedaan is, opdat we een vroegen en vast te stellen op den Zaterdag, voor- economisch waterverbruik zouden hebben. En dat afgaande aan den laatsten Dinsdag in October. is zeer gelukkig gebleken, want in plaatsen zon- Goedgekeurd, der meters, als den Haag enz. is er met water Uitbreiding van de prise d'eau en de filter- en gemorst. pomp-installatie der waterleiding. Spr. is voor uitbreiding van de prise d eau, De heer de Nobel zegt het rapport van den maar wil dan de bestaande tunnel uitbreiden, heer Drost van 1912 nogeens te hebben nagezien. Tegen een proefboring heeft spr. geen -bezwaar. Dit rapport is gebleken uitstekend te zijn en kan De heer Dunnebier acht het nu niet de nj ook nu nog dienen, Spr. citeert hieruit en vraagt om het voorstel-Vermeulen aan te nemen. Er is zich af, waarom men nu van dit rapport moet meer water noodig en daarvoor moet een nieu- afwijken. Voor de eerste 5 jaar kunnen wij ons we put gemaakt worden. aan dit rapport houden en als wij dan den water- t De heer Tusenius zegt dat de nieuwe put kom vang uitbreiden in de richting Wijk aan Zeeër- in de rij der bestaande putten, alleen is de rij weg, is er nog wat te doen voor de werkloozen, putten in een kruis geprojecteerd. Spr. acht e door de gelijkmaking van het terrein. niet gelukkig voor onze gemeente, Z1J e De heer ten Broeke acht het rapport van den laagste waterverbruik heeft van ons land heer Drost ook zeer uitnemend en wil bij de uit- Spr. zegt dat B. en W. reeds hebben uitgezien breiding zich ook hieraan houden, Spr. vraagt of naar een nieuwe waterwinning, maar het onder deze ingenieur niet opnieuw kan worden geraad-zoek daarvoor zal nog jaren duren, pleegd, k Het voorstel wordt goedgekeurd. Bouw van 20.000 M3. De heer Vermeulen vraagt of het de bedoeling is, de gasberging geheel aan de zuidzijde van het kanaal te doen geschieden. De heer Tusenius zegt dat gasberging van de noordzijde van het kanaal overbodig is. De gas houder daar dient meer als pomp. De heer Vermeulen vraagt hoe deze zaak ge financierd zal worden. De heer Tusenius zegt dat den raad daarover nadere voorstellen zullen bereiken. Het voorstel wordt goedgekeurd. Vaststelling van het vennenigvuldigingscijier voor de plaatselijke inkomstenbelasting, dienst 1927/1928. Het voorstel van B. en W., om dit weer op 1.5 te bepalen, wordt goedgekeurd. Hierna wordt gepauzeerd en gaat de raad in besloten zitting. Te ruim 12 uur wordt de zitting heropend. Op nieuw aan de orde komt het voorstel inzake de overplaatsing van onderwijzend personeel. Het voorstel wordt gesplitst. Eerst wordt ge stemd over de overplaatsing van het hoofd. Dit wordt aangenomen met 13 tegen 7 stemmen. Te gen de heeren Dalmeyer, Visser, Schaar, Bosman, Roelse, Groeneveld en Schilling. Het voorstel tot overplaatsing van het onder wijzend personeel wordt goedgekeurd. Instelling der betrekking van adjunct-directeur voor gas en water en wijziging der betrekkelijke verordeningen. De heer Schilling zegt zich niet te willen bin den, dat deze functie blijvend zou zijn. Als de benoemde heengaat, moet de functie niet vervuld kunnen worden. Het voorstel wordt goedgekeurd. Wijziging van de gemeentebegrooting voor den dienst 1927. Gedeputeerde Staten dezer provincie hebben enkele opmerkingen gemaakt ten aanzien van de gemeentebegrooting voor 1927. Zij verzoeken, het onder volgnummer 425 ge noemde bedrag aan kwade posten terzake van plaatselijke inkomstenbelasting te ramen onder volgnummer 421. B. en W. stellen voor, aan het verlangen te voldoen en deswege volgnummer 425 uit te trek ken „pro memorie" en volgnummer 421 te ver- hoogen met f 100.000 en te brengen op f 102.500. Terzake van de overige opmerkingen is eene toelichting te geven volgens een concept-schrij ven, dat bij de stukken is gevoegd. Goedgekeurd. Naamsverandering van den Oud-Romerweg» De grensscheiding tusschen Velsen en Bever wijk loopt o.a. over het hart van den weg, gaan de van de Scheijbeek in zuidelijke richting tot den Schulpweg. De Velsensche helft van dezen weg heet „Oud-Romerweg", terwijl het Bever- wijksche deel is genaamd: „Beecksanghlaan", al dus een .verlengstuk vormende van de laan onder dien naam in de gemeente Beverwijk. Deze dub bele benaming van den in geographischen zin zelfden weg geeft aanleiding tot misverstand. Daarom stellen B. en W. voor, den Oud-Romer weg voortaan te noemen „Beecksanghlaan Goedgekeurd. Uitbreiding van het aantal geldophalers bij de bedrijven voor gas en water. Bij besluit van 24 Februari 1916, gewijzigd bij besluiten van 12 Octpber 1916, 23 Juli 1918, en 6 Mei 1919, werd bepaald, dat bij genoemde be drijven vier geldophalers werkzaam zijn. Door de zeer belangrijke toename van het aantal afne mers is het noodzakelijk, het aantal geldophalers met één uit te breiden. In overeenstemming met het advies der com missie voor gas en water, stellen B. en W. voor, daartoe te besluiten. De heer Dalmeijer vraagt of de geldophalers niet gecombineerd kunnen worden bij den op haal- en stortingsdienst. Wellicht kan er dan een man bezuinigd worden, Spr. vraagt of B. en W. zich herinneren de toezegging, om den oud-con- cierge van school A aan een andere gemeente betrekking fe helpen. De heer Visser doet dezelfde vraag. De heer Vermeulen is tegen het denkbeeld van den heer Dalmeijer, om de twee genoemde dien sten aan elkaar te koppelen. Spr. wil de voor ziening in de functie aan B. en W. overlaten. De beer Roelse is het daar niet mee eens. De ze raad draagt verantwoordelijkheid voor den ontslagen concierge. De heer Groeneveld zegt vernomen te hebben, dat aan het bedrijf openbare werken een nieuwe functie voor genoemden concierge wordt gescha- pen. De heer Tusenius zegt dat B. en W. zich de aansporing van den raad ter harte zullen nemen, zonder zich te binden, om den concierge in deze functie te benoemen. De heer Visser is met dit antwoord niet te vreden. Er komt straks een nieuwe raad. Spr. gelooft, dat als de raad een uitspraak doet, B. en W. zich daaraan zullen houden. De heer Nijssen zegt dat de heer Visser op deze wijze zijn eigen mannetje vermoordt. De heer Schilling acht het verkeerd nu een stemming uit te lokken. Dan wordt de concierge afgemaakt en spr. zal niet meestemmen. De heer Visser zegt te vertrouwen, dat B. en W. met de gedane toezegging voor den concierge rekening zullen houden. Het voorstel van B. en W. wordt goedgekeurd. Refereeren aan het oordeel van het Gerechts hof in de zaak: firma Morren, Ommering en Co., P. van der Laan c.s. (firma Stals en Co.) en de N.V. Algemeene Centrale bankvereeniging voor den Middenstand, Goedgekeurd. PRIMA Direct leverbaar in groote en kleine partijen Forsche, lichte en spijkerbare Steen GOEDE VASTHEID CONCURREERENDE PRIJZEN Inlichtingen en prijzen bij den be drijfsleider F. HöVIG, Trompstraat 122, IJmuiden-Oost en bij den vertegen woordiger J. EIJKING, Alkmaarsche- v/eg 74, Beverwijk. Benoeming van: a. een lid der commissie van toezicht op de Rijks Hoogere Burgerschool te Velsen (vacature- Ir. J. A. Ringers). B. en W. bevelen aan: 1. Dr. IJ, Hanneman te Velsen; 2. A. de Groot Lz., te Santpoort. Benoemd wordt Dr. Hanneman. b. een lid en een plaatsvervangend lid van den raad van beroep voor de ambtenaren. Op 1 Juli a.s. treden periodiek af: de heeren Mr. J. H. Thiel en P. H. van Rummelen, door den raad benoemd, respectievelijk tot lid en tot plaatsvervangend lid van den raad van beroep voor de ambtenaren. Beide heeren zijn bereid eene eventuëele her benoeming te aanvaarden. Benoemd worden Mr. Thiel en de heer van Rummelen. Aan de orde zijn de vragen van den heer Schilling inzake de steunregeling. De heer Schilling zegt zich door deze steunre geling niet bevredigd te achten. Spr. zegt, dat hier een progressieve inkomstenbelasting is en spr. had ook gaarne gezien, dat de uitkeeringen wat meer progressief waren. Als iemand zonder kinderen f 13 krijgt, krijgt een gezin met 7 kin deren en geen gezinsinkomstën ook f 13. Als er twee kinderen f 5 per week verdienen, wordt daar twee derde van af getrokken. Spr. vraagt of er nu niet een andere regeling ware te tref fen, die billijker is. De heer ten Broeke zegt dat de commissie het zelf als een leemte heeft gevoeld, wat de heer Schilling zegt. Er zijn toen aan de organisaties twee voorstellen gedaan, een in den geest van den heer Schilling en een om van de gezinsinkom sten één derde af te trekken, maar de organisa ties hebben het laatste gekozen. De heer Dunnebier zegt dat de organisaties het voorstel verkeerd begrepen hebben. Later heb ben zij gevraagd het progressievoorstel in te voe ren, maar de commissie wilde nu eerst de wer king van het andere voorstel nagaan. Verschillende leden voeren hierover nog het woord. Thans komt in behandeling de interpellatie van den heer Roelse. De heer Roelse zegt niet te kunnen begrijpen, waarom Velserbeek voor een verkiezingsmeeting geweigerd is. De raad heeft toch uitgesproken, dat Velserbeek voor meetings zal gegeven wor den. Het is toch wel van belang, waar het er om gaat, hoe de gemeente de eerstvolgende vier jaar geregeerd zal worden. Spr. heeft gehoord, dat men bang was, dat er- meerdere partijen zouden komen, maar dan geldt het; wie het eerst komt, wie het eerst maalt. De heer Vermeulen is blij, dat B. en W. dit standpunt hebben ingenomen, want spr. is er van het begin af aan tegen geweest. Velserbeek is andelpark voor ons allemaal en deze dingen moeten wij er buiten houden. De Voorzitter zegt dat B. en W, unaniem van meening waren, dat Velserbeek buiten de ge meentepolitiek moet worden gehouden. Men kan dan 26 Juni nog drie dagen reclame maken en muziek maken. De heer Vermeulen: Ook radio? De heer Roelse zegt door het antwoord niet bevredigd te zijn. De meeting zal gehouden wor den niet in het park, maar op een stuk bouw terrein. Spr. dient een motie in, waarin uitgesproken wordt dat de houding van B, en W, wordt be treurd en zij alsnog worden verzocht de ge vraagde vergunning te verleenen. Deze motie wordt met 14 tegen 6 stemmen

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 1