Van de Gemeenteraad BANKETBAKKERIJ Yoor de aj. St. MC0LA1S x>. «ar. BAis Agenda WOENSDAG. Thalia. Bioscoop. 8 uur. Gebouw voor Chr. Belangen. Lichtbeel denavond voor de leden der Jeugdkerk, 8 uur. School C. Nutsbibliotheek. 8—9.30 uur. DONDERDAG. Dienstgebouw Willemsplein. Zitting bureau voor beroepskeuze, 78 uur. Thalia. Voordrachtavond Mij. tot Nut van 't Algemeen, 8 uur. VRIJDAG u Gebouw voor Chr. Belangen. Liturgische lichtbeeldenavond, 8, uur. Geen wijziging in de gem. opcenten d. Pers. belasting Aanleg v. asfaltwegen door Velserbeek Grondaan koop voor ev. nieuwe openbare bewaarschool in IJmuiden zoo goed op dreef was geweest, en Veuger hem niet zoo flink had bijgestaan. Boven dien maakte Thyssen eens op buitenge wone wijze een schot van Adam onscha delijk. Toen kwam hèt moment. Van Pel bleef in een duel met Aberdanon de meerdere en zette goed voor. Houtkamp en Blink- hoff snelden op den hoogen voorzet toe eo eerstgenoemde werkte den bal langs Ma- rang (1—0). Dit was het keerpunt van den strijd. Stormvogels, ziende, dat winnen zeer wel mogelijk was, kwam enthusiast opzetten. Vooral de Jonge kreeg er zin in. Vla mi nuut na het eerste doelpunt snelde hij langs het lijntje, om dan snel naar binnen te loopen. Even richten en ten tweede ma le snorde het leder in 't Haagsche doel (2-0). Het spel van H. V. V. werd er niet be ter op. Van de middenlinie ging weinig steunende kracht voor de voorhoede uit en deze linie was onmachtig om alleen iets te kunnen uitvoeren, v. d. Loo had te gen Veuger en Visman, wiens enthousias me weer prettig aandeed, weinig te vertel len, Max Jansen was niet op schot, Pasteur bleek absoluut geen midvoor en de rechterwing, die anders zoo goed kan wezen, kon niet tegen Koster op. En kwam er al eens een voorzet van Snoucks voet, dan accepteerde het binnentrio de gebo- .c'len kans niet. Kort voor de rust gebeurden er in de H. V. V.-defensie weer rare dingen. Na eenig heen en weer getrap kwam de bal bij Houtkamp, die met een zeer hard schot doelpuntte (30). Evenals op het le doelpunt direct het 2de volgde, kwam direct na het 3de doel punt de 4de goal ter wereld, doordat Mul ler op fraaie wijze een hoogen voorzet van Van Pel benutte. De rust ging dus in met 40, welke voorsprong nog grooter had kunnen zijn, als de Jonge na het scoren van het 2de doelpunt had kunnen beslui ten in een tweetal dergelijke gevallen het verschil zat 'm alleen in het uitloopen van Marang niet te schieten, maar kalm aan Houtkamp of Blinkhoff af te geven. Nu hij wel schoot, schoot hij legen den Haagschen keeper aan. Na de rust kreeg Van Pel een soortge lijke kans. Ook hij schoot, doch al even min met succes. Een klein tikje naar bin nen had ook hier een zeker doelpunt op geleverd. De thee had de Haagsche verdediging geen kwaad gedaan. Abendanon stelde zich beter op dan voor rust, wat tot gevolg had, dat Van Pel bijna steeds het leder tegen hem aanplaatste, hoe mooi hij ook vaak den bal van Visman kreeg aangege ven. Op den linlcerwing bleef de Jonge op zich zelf aangewezen, daar Muller zich nog niet genoeg aanpaste. En waar Houtkamp nog al eens van zijn plaats dwaalde en Blinkhoff te veel zijn heil zocht in kort spel, was dat alles te zamen oorzaak, dat slechts één doelpunt werd gescoord door Van Pel, nadat de Jonge individueel het werk had gedaan (50). Het H. V. V.-aanvalsquintet bleef ook in de 2de helft tam. Max Jansen kreeg een paar maal den bal voor zijn beroemd lin kerbeen, doch zocht het doel steeds waar het niet stond. Slechts van Adam kreeg Thyssen een paar schoten te stoppen. De rest was voor Koster en Veuger, die Haak op alleszins behoorlijke wijze heeft ver vangen. In de laatste minuut kreeg Oldenburg seoringsplannen. Hij lapte heef H. V. V. aan zijn laars, duwde zelfs Houtkamp op zij wat deze welwillend toestond en gaf toen een fermen schuiver, welken Ma- rang echter netjes stopte. Toen was spoe dig het einde daar. De elftallen waren: Thyssen (d,); Veu ger en Koster (a)Visman, Oldenburg en v. d. Velde (in.)Van Pel, Blinkhoff, Houtkamp, Muller, de Jonge (v). H. V. V.: Marang (a.)de Granada en Abendanon (a)Roelfsema, Vis en v. Heel fm.); Snouck Hurgronje, Adam, Pasteur, Jansen en v. d. Loo (v.). Ij V. Stormvogels Officieële mededeelingen. Uitslagen van 27 Nov. j.l. Stormvogels IH V.V. 5—0. Stormvogels 3Hoofddorp 44. Stormvogels 4T.O.G. 1 4—3. Vastgesteld voor Zondag 4 Dec. a.s. Sparta—Stormvogels 2 uur. Stormvogels 2—Ajax 3 2 uur Stormvogels 3H.F.C. 4 12 uur. Vertrek eerste elftal uit IJmuiden 11.04 v.m. per trein. Supporters welke eventueel Na een besloten zitting, waarin o.m. eenige belastingzaken werden behandeld, opende de Voorzitter ten 8 uur de vergadering. Voorzitter: Wethouder J. P. Nijssen, wegens ziekte van den Burgemeester, verder was afwe zig wethouder Dunnebier en de heer Krijger. Ingekomen stukken. De heer Visser verdedigt een adres van den Alg, Ned. Bouwarbeidersbond, waarin een toe slag wordt verzocht, voor arbeiders die buiten de gemeente werken. Eenige arbeiders zijn in Eindhoven gaan wer ken, en als deze nu om de 2 weken naar huis willen schiet er voor het gezin niet veel over. De heer Roelse vestigt de aandacht op de exorbitant hooge huurschuld bij de Woningbouw- vereeniging Velsen. Spr, vraagt wat B. en W. van plan zijn hiertegen te doen. De heer Vermeulen meent dat de zaak, door den heer Visser naar voren gebracht, niet maar direct in behandeling kan worden genomen. Spr. wenscht een goed onderzoek en besluit de ge meenteraad in dezen geest, den toeslag van te rugwerkende kracht te doen zijn. De heer Maas spreekt in den zelfden geest. De heer Sluiters is van oordeel, dat, als de be trokken arbeiders daar werk kunnen houden, het beter is dat de gemeente bijdraagt in de ver huiskosten, ^Wethouder Schilling zegt, dat deze kwesti door hem in de commissie voor steunverleening is besproken. Hier meende men niet verder moeten gaan dan tot het geven van reisgeld en één week kostgeld. Er kan geen onderscheid worden gemaakt tus- schen de leden der verschillende organisaties. Spr. vestigt de aandacht op het verschijnsel dat hel grootste aantal werkloozen komt uit hen' die hier nog maar kort wonen en hier gekomen zijn met een of ander groot werk. Vele bouwvak arbeiders werken buiten de gemeente en het gaat niet op aan allen foeslag te geven. Waar men werkt moet men wonen, maar daar Eindhoven geen woningen bouwt, is dit wel een moeilijkheid. Spr. is overtuigd, dat deze zeer belangrijke zaak, grondig moet worden onderzocht. De Voorzitter verzoekt aanhouding tot de Bur gemeester terug is. Na repliek van den heer Visser, wordt hiertoe besloten, waarbij de Voorzitter toezegt, dat er spoed zal worden betracht. Op de vraag van den heer Roelse zegt de Voor zitter, dat alles in het werk zal worden gesteld om de huurschuld zoo spoedig mogelijk terug te brengen. De heer Roelse vraagt wat B. en W. van plan zijn te doen met de bezoldiging der onderwijs krachten voor het onderwijs aan de rijpere jeugd. Wethouder Tusenius is overtuigd dat om dit onderwijs te doen slagen, de bezoldiging goed moet zijn. De vastgestelde van f 1.50 per uur, is volgens spr. thans voldoende. Spr. gelooft niet, dat de onderwijzers hun voornemen om niet te solliciteeren, ten uitvoer zullen brengen. De heeren Roelse c.s. stellen voor, de voor waarden voor het onderwijs aan de rijpere jeugd, gelijk te doen zijn voor het openbaar en bijzonder onderwijs. Wethouder Tusenius merkt op, dat gezien de groote vlucht van de aanmelding voor dit onder wijs, er zeer waarschijnlijk geen enkel bezwaar zal zijn hieraan te voldoen. Mevr. van Veen zegt, dat het minimum van 15 leerlingen per klas, in geen geval hooger mag worden, daar dit al hoog genoeg is. B. en W. stellen voor, dit punt te stellen in hunne handen om prae-advies. Aldus wordt besloten. Mededeelingen. De heer Vermeulen dankt B. en W. voor het antwoord inzake de rioleering in den Engelmun- dusweg en Zeeweg, Spr, hoopt dat B. en W. op gezette tijden de rioolputten nazien. Verder wijst de heer Vermeulen op 't werk der schoonheidscommissie die geen vaste lijn volgt en aan den een toestaat wat het den ander wei gert en later soms weer omdraait. Het frappeert spr. dat deze commissie maar uit één persoon bestaat, dit is een zeer ongezonde toestand. De ze commissie moet hoe eer hoe beter, tot drie leden uitgebreid en anders opgeheven worden. De heer ten Broeke protesteert tegen de uit latingen van den heer Vermeulen, daar bedoelde persoon alles voor niemendal doet. De heer Bosman zegt, dat het rapport der schoonheidscommissie met enkele dagen kan wor den tegemoet gezien. Wethouder Schilling de sprekers beantwoor dende, zegt, dat alle rioleeringen terdege moeten worden nagezien. Vele zijn slecht, doch het gaat niet aan, alle schuld op den wethouder van Openbare Werken te schuiven. Spr. is overtuigd, dat het rapport der schoonheidscommissie allen bevredigen zal. Verordening tot het heffen van opcenten op de personeele belasting. De heer Roelse meent dat B. en W. met dit voorstel niet gelukkig zijn geweest, gezien de vele bezwaren welke uit den raad naar voren kwamen. Bij de uitwerking van het voorstel is duidelijk gebleken, dat het bedrag van f 105.000 hetgeen uit deze belasting moest komen, belang rijk werd overschreden. Het was noodig geweest den aanslag voor elke huurklasse, afzonderlijk vast te stellen. Vol gens de door spr. gemaakte berekening, hebben B. en W. meer gevraagd dan zij noodig hebben, n.l, f 26.000. De Voorzitter heeft herhaalde malen gezegd, dat de opcenten niet omhoog mochten. Wil men echter verhooging, dan moet dit over dezelfde schaal gebeuren en niet de woningen met de la gere huurwaarde met 40 en de hoogere met 20 le verhoogen. Met het door spr. fractie ingedien de voorstel, is deze onbillijkheid weggenomen, en B. en W. hebben geen enkele poging gedaan om deze becijfering ongedaan te maken, alleen maken zij zich er af met eenige groote woorden. De becijfering van B. en W. raakt kant noch wal, Spr. meent voldoende te hebben aangetoond, dat zijn voorstel kan worden aanvaard, zonder gevaar voor de gemeente. De heer Dalmeijer wijst op de ongelijke ver deeling der gemeente in klassen. Op het voorstel van B. en W. is critiek geko men en hoewel er eenige verbetering is gekomen, mèenl spr. dat aanvaarding van het voorstel, een sprong in het duister is. Spr. zou belastingverla ging toejuichen, doch wij moeten rekening hou den met de begrooting voor 1928. Spr, zal gaarne zijn stem geven aan verlaging van den gasprijs, maar kan niet meegaan tot verlaging van andere inkomsten, daar in de toekomst de steunverlee- n'Qg groote offers zal vragen. De heer de Nobel meent dat het de bedoeling van den wethouder is geweest, voor de lagere huurwaarde compensatie te verleenen, daar door de huurwaardebelasting, direct de groote gezin nen worden getroffen, in welk verband spr. her innert aan de uitspraak van verschillende R.K. financiëele specialiteiten. Ook deze spr. staat niet sympathiek tegenover het voorstel van B. en W., die de kleineren veel meer last dan de grooten. Spr. zou echter het voorstel voor een jaar willen aanvaarden en dan zien hoe het werkt. De heer ten Broeke is van oordeel, dat B. en W, bij de verdediging al bijzonder eigenaardig zijn tewerk gegaan en daarmee niet gelukkig. Volgens de raming van B. en W. was de op brengst der personeele belasting voor 1927 f 136.000 en deze zal voor 1928 f 28.000 hooger zijn. B. en W. hebben noodig f 105.000, wat kan worden verkregen bij een heffing van 85 opcen ten, Het voorstel Roelse c.s, is volgens spr, te laag, maar dat van B. en W. te hoog. Spr. dient een amendement in, waarbij de ge middelde opcenten-heffing wordt gebracht op 85. De heer de Vries zegt dat B. en W. geen reke ning hebben gehouden met de verhoogde huur waarde per 1 Januari a,s. De heer Vermeulen meent, dat bij geen der beide voorstellen, juist kan worden vastgesteld, wat zij opbrengen. Er mag echter niet meer uit de belasting worden gehaald dan noodig is en ook niet met het voorstel Roelse en evenmin met spr. kan niet met den heer Dalmeijer meegaan,, dat van B. en W., temeer daar de regeering een herclassificatie der gemeente heeft toegezegd. De heer Sluiters respecteert het werk van' den heer Roelse, dat ver uitsteekt boven dat van B. en W., die uiterst vaag zijn gebleven. Het ver wondert spr.: dat er voor deze belangrijke zaak, geen rapport is uitgebracht door de financiëele commissie. De heer Maas vindt het de beste weg, het voor stel van B. en W. te aanvaarden, daar er voor spr. ondanks alle discussies, nog weinig licht is gekomen. De Voorzitter zegt dat de wetswijziging eenige verlichting heeft gebracht aan de ingezetenen, cioch daar het Rijk minder heft, moet, om hetzelf de bedrag te krijgen, de opcenten verhoogd. Het gelijkstellen in de vijfde klas zal o.a. de ge meente f SöQO kosten.' Hierbij is geen rekening gehouden met de herschatting, die wel f 20.000 meer kan opbrengen, waartegenover staat, dat er weer andere bedragen zullen afgaan. Als de op brengst te hoog is, zullen B. en W. zeker op nieuw met een wijziging der verordening komen. Spr. raadt de uiterste voorzichtigheid aan Bij Boodschappen doen, geen PUROL vergeten het voorstel van B. en W. aan te nemen. Wethouder Schilling merkt op, dat als wij iets voor sociale voorzieningen willen doen, er geld moet zijn, hoewel spr. nog altijd op het standpunt staat, dat er niet meer uit de bedrijven moet worden gehaald dan noodig is. Bij de repliek van den heer Roelse protesteert deze legen de leiding van den Voorzitter, die zich niet onpartijdig houdt, terwijl hij nogmaals zijn voorstel verdedigt, opmerkende, dat het niet in de bedoeling ligt, de begrooling in ge vaar te brengen. Verder voeren nog het woord de heeren Ver meulen, ten Broeke, de Nobel en de Vries. Het voorstel Roelse wordt verworpen met 16 legen 7 stemmen, het voorstel ten Broeke ver worpen met 15 tegen 8 stemmen en het voorstel van B. en W. verworpen mei 13 tegen 10 stem men, zoodat de verordening blijft zooals deze momenteel is. De heer Visser zegt, dat dit belangrijke voor stel, door B. en W. zeer slecht is voorbereid, daar bij de stukken geen enkel cijfer was t.e vin den. 4. Crediet brandweerpost te Driehuis, Aangehouden tot de begrooting. 5. Crediet voor aanplant in Velserbeek. Toegestaan tot een bedrag van f 400; het an dere gedeelte van het voorstel wordt behandeld bij de begrooting. b. Machtiging tot het rooien van hoornen. Goedgekeurd. 7, Verstrekken van gelden aan het grond bedrijf. De heer ten Broeke dringt aan op taxatie van alle gronden; wat wordt toegezegd. Gelden toegestaan tot een bedrag van f 276.988.15. 9. Rekeningen over 1926. Goedgekeurd, 10. Aankoop van grondstrooken voor weg- verbreeding. Goedgekeurd. 11. Wegen in Velserbeek. De heer Bosman is wat huiverig voor het aan leggen van asfaltwegen, daar deze bijzonder gevaarlijk zijn. Er is een onderzoek gaande naar een nieuwe wegbedekking en daarom stelt spr. aanhouding voor. De heer ten Broeke dringt er bij het college op aan, toch vooral niet anders dan asfaltwegen in „Velserbeek" aan te leggen. Daar de werk loosheid dreigt groote vormen aan te nemen, stelt spr, voor, ten spoedigste tot uitvoering over te gaan. De heer Dalmeijer sluit zich bij den heer ten Broeke aan, temeer daar in deze wegen geen leidingen behoeven te worden gelegd. De heer Visser c}eelt njet het bezwaar van d enheer Bosman, omdat het verkeer in Velser beek niet zoo belangrijk is, dat er gevaar is, te wachten, terwijl de exploitatie van Velserbeek noodig maakt dat er goéde wegen komen. De heer Vermeulen vraagt of tegelijkertijd de trottoirs moeten worden verhard, terwijl hij van oordeel is, dat deze wegen niet zoo heel druk zullen worden gebruikt voor snelverkeer, zoodat volgens hem, voorloopig met een klinker bestrating kan worden volstaan. j De heer Dalmeijer meent, dat als de gemeente haar terreien wil verkoopen, er zoo spoedig mogelijk wegen moeten worden aangelegd. Wethouder Schilling is van oordeel, dat er maar direct goede wegen moeten komen, en niet eerst primitieve, daar dit nog weer zwaarder de exploitatie zal drukken. Ook U kunt het bekomen bij Apoth. en Drogist» in doozen v. 30 en 60 ct. en in tuben v f INSTITUUT VOOR ARBEIDERS- ONTWIKKELING. Zaterdagavond jl. trad in Tivoli voor het slituut op de heer Paul F. Sanders, muziek-criK cus van het dagblad „Het Volk" te AmsterdJ Na een kort openingswoord, gesproken door fa heer P. F. C. Roelse, iverkreeg de heer Sai het woord, die begon met er op te wijzen, ffl men het onderwerp „Hoe luisteren we 'naj Muziek" op vele wijzen kan behandelen ]j grootste moeilijkheid daarbij is wel, dat dé leider niet weet tegenover welk gehoor hij a sleld is. Spr. zal bij zijn beschouwing uitgaan vdHj de gedachte, dat de gemiddelde aanwezige -jij weet hoe hij naar muziek te luisteren heeft. O» dit laatste goed te kunnen, is 't noodig, dat weet wat muziek is. Muziek, aldus spr., i5 zonder meer: klank. Immers 't geluid van claxon is wél klank maar niet muziek. De e|e menten van de muziek zijn: rythme, melodie harmonie. Er waren en er zijn nog volkeren, wier mat slechts een enkel element is, n.l. rythme; oajj. gerstammen in Afrika. Spreker toont dan dat voor een geoefend oor in 't rythme te oi., kennen is welke melodie bij dit rythme pasi9 wijst er op, dat in de moderne muziek-paedaj. giek steeds meer gebruik gemaakt wordt van dï. ze mogelijkheid. Door eenige korte stukjes op de piano te sp,. len maakt de heer Sanders dan duidelijk, dij door wijziging van rythme met behoud van dt zelfde melodie er als 't ware een geheel aod-j karakter aan een bepaald muziekstuk gegjv?i kan worden. Op buitengewoon boeiende wijze vertelt dan van de ontwikkeling van den zang en dö invloed hierop van het volkslied 't ontsla van meer-stemmige zang, o.a, doordat oorspros. kelijk in 't kerkkoor geen vrouwen mochten dezingen en jongens in 't koor werden opge- men. De invloed ook van de trekkende clov^ minnezangers enz. Ja wat niet al! Uit alles b!«j dat iemand aan 't woord was, die zijn oade werp geheel beheerschte en gewend is zelfii^ dig een oordeel uit te spreken. Waarschijnlijk zullen velen verwacht hel^ dat de heer Sanders meer pianospel ten gel^ had gebracht, 't wil ons echter voorkomen,^ dit niet in overeenstemming ware geweest de bedoeling van den avond, n.l, te zijn «q paedagogische muziekavond. Zooals de spr. £j« te werk ging heeft hij zeker een, zij 't dan pervlakkig, inzicht gegeven in 't wezen van muziek. Meer mocht men dezen avond niet tg wachten en door meer te spelen zou dit zeker niets bere kt. Wij kunnen het Instituut zeer zeker dankbaar dat het een dergelijken avond in haar serie-ontwilii lingsavonden heeft opgenomen. Moge de heer Saitè nog eens weer voor het Instituut optreden en dan w een wat talrijker gehoor. P.< Ui Scheepvaart In de week van 21 tot 28 November zijn te IJmuiden uit zee binnen ge 75 stoomschepen en naar zee vertroLb 86 stoomschepen en 2 zeelichters. IJmuiden. Aangekomen 27 Nov. P i wood, st., Newcastle, steenkolen. Hoogoven het* belang I Velaug, st., Folkestone, Hoogovens, ontt der werkloosheidbestrijding is het noodig spoe- laden, 28 Nov.: Dirk Job, zeilvrachtlogjja dig tot aanleg over le gaan. j Yarmouth, haring, VisschershavenHomle- Over deze zaak ontstaat weer een ellenlange daje st Bilbao, ijzererts, Hoogovens" discussie, waarbij als voornaamste argument tn geldt, de duur en kosten aan verschillende soor ten verharding. Crediet toegestaan tot een be drag van f 147.800. 12. Aankoop van grond te IJmuiden, Goedgekeurd, 13. Verhuring van een woning en van per- ceelen tuingrond. Goedgekeurd, 14. Vaststelling voorschot der Neutrale Schoolvereeniging. Goedgekeurd, - 15. Suppletoire begrooting Algemeen Burger- castle, ledig 30 Nov.Baltriger, st.. Lond? lijke instelling van Maatschappelijk Hulpbetoon. Velsen. Vertrokken 26 Nov. Louis Goedgekeurd, 16. Benoemingen. Tot lijdelijke leeraren aan de Visscherijschool worden benoemd de heeren P. J. Verwayen en G W, van Driesten, Tot onderwijzer aan school B wordt benoemd de heer M. Arpad. het elftal wenschen te vergezellen, kunnen zich tot uiterlijk Vrijdagavond a.s. opgeven bij den heer Jac. Tellier of de fa. P. Boeree, Kanaalstraat. Het Bestuur. IJ. F. C. Officieele Mededeelingen. Voor de Competitie. Voor a.s. Zaterdag is vastgesteld: IJ. F. C.—ULYSSES. De wedstrijd vangt aan om half drie. V. s. V. Officieele Mededeelingen. Wedstrijden voor Zondag a.s. V. S. V. IAlcmaria Victrix I 2 uur. BennebroekV. S. V. II 2 uur. V.O.G.—V.S.V. III 10.30 uur V.S.V. IV—E. H. S. II 12 uur Stormueld aV. S. V. a 2.30 uur. Zondag a.s. ontvangt V. S. V. I Alcmaria Victrix. Hoewel deze club bijna onderaan bengelt, zal het toch zaak zijn om deze tegenstandster niet te onderschatten, om dat Alcmaria nog wel voetballen kan. Dat heeft V. S. V. in Alkmaar aan den lijve ondervonden. Toen werd er toch na een spannenden wedstrijd maar met 32 ge wonnen. De voorverkoop van kaarten zal weder om plaats vinden bij Jac. Tellier, Kanaal straat, W. Postma, Lagersstraat en J. Anepool Tuindersstraat. Gezien de belangstelling, die er voor het adspiranten-elftal bestaat, heeft het be stuur besloten bij genoegzame deelname een adspiranten-elftal B op te richten. Vervolg Plaatselijk Nieuws JJixiiïiden. Frysk Selskip „It Pompeblêd" Great-IJmuiden. Bovengenoemde vereeniging hield gis teravond een tooneelavond in Tivoli. De zaal was goed bezet, toen de voorzitter, de heer W. Wiefda, een kort openings woord sprak. Hij hoopte, dat deze avond niet alleen een genoeglijke avond zou zijn, maar dat ook nieuwe leden uit de aanwezige niet-leden tot de vereeniging zouden toetreden. Vervolgens werd staande het le en 4e vers gezongen van 't Fryske Folksliet. Daarna werden achtereenvolgens twee tooneelstukjes opgevoerd, nl, „Sabeare Dokter" en „Malle Thys''. Beide stukjes oogstten veel bijval en werden zeer goed gespeeld, een heele prestatie van deze jonge vereeniging, aangezien geheel met eigen krachten gewerkt werd. Toen om ruim elf uur de tooneelvoorstelling afge- loopen was, werd een dansje gemaakt, en bleef men nog geruimen tijd gezellig bij een. Tijdens de pauze werden acht nieuwe leden geboekt. Wij wenschen deze vereeniging veel suc ces en gelooven, dat wanneer de Friezen uit Groot-IJmuiden zich hier aansluiten, het Pompeblêd een groote bloeiende ver eeniging zal worden. Voor de nieuwe kerk. De commissie, die is aangewezen voor het verzamelen van gelden ten behoeve van den bouw eener nieuwe Herv. Kerk te IJmuiden-Oost, heeft een dagelijksch be tara, St., Gdynia, met emigranten, toeristet steigerM 134, Duitsche visscherij-poliö kruiser, Noordzee, Buitenhaven 29 Ni Oise, st., Nantes, ijzererts, Hoogovens Nov. Baltriger, St., Gdynia, met emigrantó toeristensteiger. Vertrokken 27 Nov. Alfheim, st., dam, ledig 29 Nov. Baltara, st., Velaug, st., Kopenhagen, met ijzerThisb st., Rotterdam, ledig Portwood, st., Ne? Geer, st, Rotterdam, rest. lading Carlsl! St., Bremen, ledig. stuur gekozen, dat bestaat uit Mevr. Bel- graver en Mevr. de Wed. Heydanusvan Heyst en de heeren Ds. W. Kroese, W. Bouman en A. J. de Kan. Onderwijs aan de rijpere jeugd. Aan de R.K. Jongensschool aan het Tas manplein zullen cursussen worden gehou den voor het onderwijs aan de rijpere jeugd en volwassenen. Liturgische avond. Vrijdag zal in het Gebouw voor Chr, Belangen weder een liturgische lichtbeel denavond worden gehouden. ME DEDEELIN G. De wnd. Commissaris van Politie gemeente Velsen deelt mede, dat, in veria met de afsluiting voor het verkeer van' gedeelte van den Zeeweg vanaf den Di huizerkerkweg tot den spoorwegoverw op Vrijdag 2 December 1927, de routed autobussen zal zijn als volgt NAAR Haarlem Na VelserduinwegZeeweg (linkse Tusschenbeeksweg, Briniostraat, Stations*! Rijksstraatweg, Driehuizerkerkweg en volgens gewone route. VAN Haarlem Bovenstaande route in omgekeerde v< Velsen, 30 Nov. 1921 De wnd. comm. van politie B. F. KIPP- KANAALSTRAAT HOEK AMSTELSTRAAT TELEFOON 67 BANKETLETTERS HARTEN HAMMEN ENZ. Aanbevelend, TELEFOON 67

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 2