•si ieuwjaarswenschen Agenda Vervolg Plaatselijk Nieuws IJmuiden. Velsen Burgerlijke Stand. Politierapport Sport. Visscherij. Santpoort Scheepvaart Nieuwe Uitgaven joK^^ro^öBoü^OTaororororoöD In ons nummer van Zaterdag 31 De- 'ember a.s. kunnen NieuwjaarswerCschen mïhplaatst worden tegen den prijs van i' 0.40. De annonces worden aangenomen: 'an ons Bureau, Willemsplein 11, 1'linjewel's Boekhandel, hoek Frogerstraat, ■loekh. P. F. C. Roelse, Kanaalstraat, ïoekh. Arends, Oranjestraat, 3oekh. J. Ramp, de Rijpstraat. Te IJ muiden-Oost: 3oekh. J. W. Raadman, Trompstraat, .3oekh. Gelderman, hk. Lagersstraat en Ratelsstraat, fioekh. F. v. d. Grijn, Kalverstraat. Te Santpoort: Boekh. P. v. Meurs, Rijksstraatweg Te Velsen-Noord: 1 bij den heer W. Laufer, Rijksstr.weg 279 L, \en bij onze loopers. 88B80B81888B0888080BB8888BB80888 WOENSDAG. Thalia. Bioscoop, 8 uur. DONDERDAG. Thalia. Bioscoop, 8 uur. Dienstgebouw, Willemsplein. Zitting Bu reau voor Beroepskeuze, 78 uur. School B. Nutsbibliotheek. 89.30 uur. VRIJDAG. Thalia. Bioscoop, 8 uur. IJzel en sneeuw. De ijzel en sneeuw hebben met de Kerstdagen de telefoon- en andere lijnen zoodanig bevracht, dat vele bezweken zijn, waardoor het personeel van den telefoon dienst en het Prov. Electrisch bedrijf bei de dagen druk in de weer waren, om de lijnen te herstellen en de storingen tegen te gaan. Gisteren waren echter nog ver scheidene verbindingen gestoord, zoo b.v. alle drie lijnen van het gemeentehuis te Velsen, wat veel last veroorzaakte. Ook Je boomen rondom de Herv. Kerk alhier waren door den ijzel overbelast, zoodat de takken zóó laag hingen, dat men er onderdoor moest kruipen. Na het zware pak van sneeuw van Maandag is het gaan vriezen, zoodat het gistermiddag in vele straten zeer gevaar lijk was. vooral omdat er niets geen zand was gestrooid. Merkwaardig is ook hoe slecht de bewoners het gebod van zand en asch strooien op de trottoirs opvolgen. Bijna niemand doet het. Hl. Dbl. vertelt nog het volgende van de moeilijkheden. Op den eersten Kerstdag was het in ver schillende deelen van de gemeente af en toe zeer slecht. In den Hofgeest, waar de leiding nog bovengronds is, heeft men langen tijd in het donker gezeten. De treinverbinding HaarlemIJmuiden heeft zich vrij goed gehouden, alhoewel de meeste treinen vertraging hadden. Het was een bijzonder interessant gezicht, de trei nen de stations te zien in- en uitrijden. Ook de pas aangelegde lijnen der radio centrales werden voor een groot deel ver nield. Op den Tweeden Kerstdag waren het vooral de autobussen die het moesten ontgelden. Op den Driehuizer Kerkweg slipte een Brockwaybus van den heer S. H. De bus reed met een flink gangetje te gen een boom en werd ernstig beschadigd. Op den Rijksstraatweg gebeurde hetzelfde met een Brockwaybus van den heer K, Ook deze liep tamelijk veel schade op. Een ernstiger ongeval overkwam een bus op den Duin- en Kruidbergerweg. Deze werd getroffen door een zeer zwaren tak, die door den ijzel was afgebroken. De tak kwam terecht op den kap van den motor, welke in elkaar werd gedrukt; bovendien werden de hoorn, de lampen en eenige ruiten stukgeslagen. Tengevolge van den hevigen sneeuwval is het verkeer langs' den Duin- en Kruid bergerweg een tijdlang geheel onmogelijk geweest; dientengevolge moest de auto busdienst IJmuiden-Bloemendaal worden omgelegd. De sneeuw lag op sommige plaatsen, waar zich .,waaigaten'' hadden gevormd eenige voeten hoog. Een auto bus die in zulk een sneeuwhoop terecht kwam moest worden uitgegraven. Een aanrijding die goed afliep. Zondagmorgen, lsten Kerstdag, had al hier op het kruispunt van den Zee-weg en den Stationsweg een aanrijding plaats, doordat een negenjarige knaap J. S. ge- heeten al voetballende met een aardappel plotseling midden voor de melkauto van den eigenaar Stoop liep, juist op het kruis punt, zoodat de chauffeur den knaap niet eerder had gezien. De jongen werd tegen den grond gegooid, doch iusschen de wielen, en toen de auto stilstond was deze over hem heen gereden, zonder hem te raken. Op dit vroege uur (even over acht) trok dit on geval de aandacht van de kerkgangers. Door een agent van politie werd de jongen binnengebracht in de politiepost, alwaar Dr. Oosterwijk, die inmiddels was gewaar schuwd, den knaap onderzocht, maar bij hem niets kon bespeuren. De politie heeft den jongen naar de ouderlijke woning ge bracht. Prijzen gewonnen. Op de 13e Groote Internationale Jubi leum Tentoonstelling van de pluimvee en konijnen-vereeniging Nut en Sport te Haarlem gehouden op 242526 Decem ber in het gebouw Bloemhof te Haarlem, behaalde de heer J. Verzijlbergh met 10 inzendingen hoenders 5 eerste prijzen. 1 tweeden prijs, 2 derde prijzen, tevens 3 eereprijzen en den wisselbeker voor den mooisten haan, uitgeloofd door de Ken- nemer Pluimvee-Vereeniging. Vrijdag j.l. vierde de heer J. Bak ker, eerste bediende ten kantore van no taris Dolleman, alhier, zijn 121/--jarig ju bileum. Het ontbrak den jubilaris niet aan blijken van belangstelling. Door het personeel werd hem bloemen en cadeaux aangeboden, terwijl hij bij monde van den boekhouder warm werd toegesproken. De heer Dolleman overhan digde den heer Bakker een luxekist siga ren met enveloppe, na een gehouden toe spraak, waarin hij de verdiensten van den jubilaris huldigde, waardoor hij zich had opgewerkt tot een persoonlijkheid in de gemeente Velsen. Den geheelen dag was er veel belangstelling, - Weldoen per postzegel. De weldadigheidsbriefkaarten, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan den arbeid voor de bescherming en hulpbehoe vende jeugd zijn o.a. verkrijgbaar bij den heer Y. Reitsma, Willebrordstraat 5, IJ muiden-Oost. Deze kinderbriefkaarten zijn ook deze maal weer bijzonder mooi, alle afbeeldin gen, ontleend aan schilderijen van oude Nederlandsche meesters, in lichtdruk uit gevoerd. De prijs hiervan is per serie slechts 35 cent. Ned. Herv. Kerk. Het Kiescollege der Ned. Herv. Ge meente heeft, wegens uitbreiding van den Kerkeraad tot ouderling gekozen den heer P. Jongens en tot diaken den heer J. Combé. Jubileum. Wij hebben voor eenigen tijd melding gemaakt van het jubileum van zuster M. E. v. d. Hoek, die op 1 Januari 25 jaar als wijkzuster van het Witte Kruis werk zaam zal zijn. Voor dit doel is een huldi gingscomité gevormd, waarvan de heer J. Smit voorzitter en de heer J. Melgerd se.cretaris is. De huldiging zal plaats heb ben Dinsdag 3 Januari des avonds half acht in het Gebouw Concordia. Dinsdagavond hield de afd. „Velsen- Noord" der S.D.A.P. in Hotel De Prins hare Kerstvergadering. Doordat de voorz., de heer Visser, een Raadsvergadering moest bijwonen en de secretaris, de heer Jukke wegens onge steldheid afwezig was, werd de vergade ring geopend en geleid door den heer Oostveen. Mej. Dora Bartels uit Haarlem kreeg het eerst het woord en declameerde ,.De eerste Mei", een gedicht van Mar got Vos, „Zonnestraal" van Adama van Scheltema en „De Stal" van denzelfden dichter, wel ke luid applaus verwierven. Hierna trad Beverwijks dubbel-mannen- kwartet .,De vereenigde Zangers" op, directeur de heer Van Dijk. Op verdien stelijke wijze werd ten gehoore gebracht „Schafer's Sonntagslied" van Kreutzer en een Kerstlied. Vervolgens hield de heer Reinalda uit Haarlem 'n rede over „De Kerstgedachte". In dezen tijd van Kerstmisviering, zegt spr. denken wij aan datgene, wat jong is en groeit, wij sociaal-democraten, zoowel als zij. die dat feest in de kerken vieren. Wij, arbeiders, staande in het volle le ven en gewoon om ons ook met iets an ders bezig te houden dan met onze dage- lijksche taak, kijken naar den grooten strijd, die door onze voorgangers begon nen, door ons voortgezet en pas door on ze nakomelingen beëindigd zal worden. Wij voelen, dat we niet op een rustigen aardbodem, maar op een vulkaan staan. Kijken wij naar onze broeders in andere landen, dan zien we, dat die den strijd minder kalm voeren dan wij, dat ze daar met moeilijkheden te kampen hebben, die wij hier nog niét kennen. Wij kunnen nog denken, spreken en schrijven, zoo we willen tot op zekere hoogte, doch in Italië bijv. is dat niet meer veroorloofd sedert de opperheerschappij van het fascistisch regime. Wie der arbei ders zich vrijwillig laten inlijven bij het fascistisch leger, zijn verzekerd van werk, maar wie dat niet doen. komen op de keien. In andere landen is dat nog veel erger, daar komt men al heel gauw achter slot en grendel, als men voor de belangen dei- arbeiders opkomt. Onze tijd begint weer veel te gelijken op dien van vóór 1914 en ook nu weer zijn er tal van lauwen, die maar in een kleine gedachtensfeer blijven rondploeteren. Nog zijn we in ons land niet zoo ver terug ge gleden, als in het buitenland, bij ons tre den de machthebbers nog niet zoo bruiaal tegen de democratie op. als in Littauen, Albanië, Spanje, Italië enz. maar dat is minder uit vrees, dan wel omdat ze het nog niet zoo noodig achten. Hier im mers verscheuren de arbeiders elkaar wel door hunne verdeeldheid in allerlei kleine elkaar vijandige naar hunne Godsdiensten ingedeelde groepjes. Toch zien we ook in ons land het fas cistisch regime naderen, de regeering durft reeds herhaaldelijk maatregelen in dien geest te treffen, waarvan spr. enkele voor beelden geeft. In buiten- en binnenland, overal zien we minder of meer brutale pogingen om de democratie te nekken, dat moet ons verdrietig stemmen, maar er is gelukkig ook een lichtpunt en dat ziet spr. in de Jeugdbeweging. De jeugd gaat zich ontworstelen aan den druk op de schou ders der ouderen gelegd en ook haar be dreigende in de toekomst. Een verheu gend feit is het, dat de jeugdbeweging een kroeg- en alcoholvijandige is en lichame lijke en geestelijke verheffing beoogt. Spr. vertelt, dat hij onlangs op een groote vergadering geweest is in een mijn- district in Noord-Frankrijk en daar diep onder den indruk kwam van een daar zeer sterk groeiende beweging voor ont wapening. Wij sociaal-democraten zullen daarvoor strijden met alle kracht, wij willen alleen vrede en nooit meer oorlog. Luid applaus. Hierna declameerde Mej. Bartels „Je zus gedachte" en ,.Het nieuwe Heden", waarvoor zij daverend applaus ontving. De tijdelijke voorzitter bedankte de de- clamatrice voor hare schoone voordrach ten. De zangers gaven nu nog een drietal ongevallen óf met schadeberokkening zou gepaard gegaan zijn. Door steunpalen en stevige touwen tracht men een en ander te voorkomen. Van een Jubileum. De A(utobus) D(ienst) O(verveen) Sant poort) bestond dezer dagen 5 jaar, ter ge legenheid van welk feit de directie tal van sympathiebetuigingen in ontvangst te nemen had. In den loop van haar bestaan heeft de A. D. O. S. haar traject uitgebreid tot Haarlem. Geboorten: C. ZwartKerstens, d.; A. van der SchaekZwanenburg, d.; W. M. de Jongv. d. Steeg, z.; E. M. J. J. v. d. MaalLedoux, z.; E. Jonge jan Krab. d. Overleden: Klaas Egner, 76 jaar, wed, van J. Toepoel; Adrianus J. W. van Riet, 45 jaar, echtgen. van S. C. Binkhorst; Jacobus de Boer, 5 jaar, z, van K. de Boer. In de week van 19 tot 26 Decembe, zijn te IJmuiden uit zee binnengekomen 70 stoomschepen en 1 motorschoener e naar zee vertrokken 67 stoomschepen c° 1 zandzuiger. Velsen. Door N. W. F, uit Wijk aan Duin werd Zondagmiddag aangifte ge daan. dat hij op den Wijkerstraatweg al hier aangereden was door een auto, be stuurd door J. W. J. R. te Haarlem, waar door zijn jas en zijn fiets beschadigd wer den. De autobestuurder verklaarde zich be reid de schade te vergoeden. J. K. van IJmuiden deed aangifte dat hij op een werk alhier mishandeld was door W. J. van IJmuiden. Een on derzoek wordt door de politie ingesteld. Maandagavond onstond brand in de huiskamer van M. aan den Wijkerstraat weg. Buren schoten te hulp en wisten den „t brand met emmers water te blusschen. prachtnummers, n.l. een „Serenade en De brandweer rukte ook nog aan, doch i,Zondagswijding van Abt en .Vesper" behoefde geen hulp te verleenen. van Beethoven, welke blijkens het luid ap- plaus zeer in den smaak vielen. Daar de heer Visser niet verscheen, sprak de heer Reinalda op verzoek van j den waarnemenden voorzitter, een slot- woord. j Van de IJmuider haringvloot kwam Hij bedankte de heeren zangers en hun sedert de vorige opgave binnen de stoom- directeur voor hun zeer gewaardeerde logger Petrus Paulus, IJM. 266, met 22 medewerking en verzocht Mej. Bartels neg één voordracht, n.l. .,De Daad" van Van Scheltema. last pekelharing. De besommingen der aan den rijksvisch afslag te IJmuiden aangekomen yisschersvaar- Lerst noodigde hij echter de vergade- j tuigen waren; I i i(fje jpi» pch a Pd ring uit tot het verrichten van een daad, n.l. zich te abonneeren op „Het Volk" en zich aan te sluiten bij de S.D.A.P, Mej. Bartels voldeed aan het verzoek en de matig bezochte Kerstvergadering was geëindigd. Zang. Ons gemengd dubbel kwartet, directeur de heer H. J. Arisz, heeft zich, na z'n succes te Broek in Waterland, een bekendheid ruimeren kring verworven. Dit moge ook hieruit blijken, dat de Zangvereeniging „Kunst na Arbeid" van Uitgeest het kwartet de vorige week uitgenoodigd had om haar concert op te luisteren door zijn medewerking. De Uitgeesters zullen zeer zeker geen spijt van een en ander gehad hebben, want het talrijke publiek in Hötel „De Ooievaar" heeft ten zeerste genoten van den mooien zang van ons plaatselijk kwartet. Na elk nummer klaterde het applaus door de zaal en na „Middernacht" van Wierts scheen er schier geen einde aan te komen. Zonder toegift kwam men er dan ook niet af. Het was een succesvolle avond voor den heer H. J. Arisz en zijn dames en heeren R. K- Harmonie ,,Soli Deo Gloria Door bovengenoemde muziekvereeniging was op 2den Kerstdag een soiree georgani seerd in „Zomerlust" voor eereleden donateurs, zulks in afwijking van de gewoonte om na een concert „bal na" te geven. De leiding was in handen van den balletmeester P. Th. Koning, die met den pianist, den heer Ramakers, er de stemming best wist in te houden. We zijn er dan ook vrijwel van overtuigd, dat de genomen proef „Soli Deo Gloria" zeer naar genoegen zal geweest zijn. Haar concerten toch worden op deze wijze door een rustiger publiek bezocht en de dans- lustigen kunnen op een specialen dansavond nóg meer genieten. Kerstleed. De zoon van den heer D., in betrekking te Bloemendaal, had 2den Kerstdag het ongeluk zich met een scherp mes ernstig te verwonden, zoo zelfs, dat hij zich direct onder geneeskundige behandeling moest stel len in één der Haarlemsche ziekenhuizen. De IJzel. Tengevolge van de ijzel en den sneeuwval zijn hier tientallen telefoondraden geknapt. In vele gevallen was dit zelfs nog niet genoeg en begonnen de lange houten palen duidelijk neiging te vertoonen om met moeder Aarde kennis te maken wat ongetwijfeld óf met H.H. 42 Karpfanger f 2789.73 IJM. 501 Flora f 665.35 IJM. 193 de Hoop f 1683.80 IJM. 417 Derika VII t 2812.83 IJM. 101 Gerbrig f 3535.60 IJM. 146 Pieter Cornelis f 2310.74 IJM. 28 Walrus f 2687.53 IJM. 125 Derika XII f 2511.80 IJM. 59 Clasine Luther 1 3155.73 IJM. 26 Witte Zee f 2093.85 IJM. 36 Proef 1 2799.64 IJM. 129 Shamrock 1 2838.25 IJM. 75 Kennemerduin f 2007.30 IJM. 159 Julie Streiff i 2239.65 IJM. 157 Maria van Haltum f 2114.54 IJM. 64 Penelope f 2336.05 IJM. 154 Protinus f 1824.70 IJM. 108 Clara Nico! f 2282.45 IJM. 261 Pan f 1730.05 IJM. 180 Holland IV f 2351.30 IJM. 481 Amsteldijk f 3535.86 IJM. 84 Pallas 1 1924.93 IJM. 189 Mary f 10.50 IJM 267 (StoomharingloggerJ 1 8807.80 27 DECEMBER 1927, IJM. 142 Freia T 2543.35 IJM. 43 Nelly Geyina f 2349.03 IJM. 418 Derika V f 3466.60 IJM. 149 Victor f 3598.28 IJM. 272 Derika XV f 2729.14 TJM. 124 Derika XI f 2603.45 IJM. 104 Annie f 2038.— IJM. 109 John Brown f 3842.60 IJM. 120 J. T. Cremev f 2729.80 IJM. 405 Derfka II r 3434.51 VL. 10 Janne f 1828.65 IJM. 43 Geziena f 1181.30 IJM. 191 Albatros f 3018.03 IJM. 60 Cath. Duyvis f 2625.83 IJM. 323 Walvisch f 1899.30 IJM. 432 Raaf 1 2954.75 IJM. 8 Annie f 2130.— IJM. 19 Patria f 1916.74 IJM. 3 Christine Catharine f 4048.83 IJM. 183 Liesbeth Betty 1 3167.13 IJM. 136 Lobelia f 3026.25 IJM. 1 Swift Ir 1615.30 IJmuiden. Aangekomen 23 Dec.; Merope, st., Amsterdam, om ijzer te laden, Hoogovens; Witte Zee, st., Bona, ijzererts, id.; 25 Dec.: This- be, st., Caen, ijzererts, id.; Dashwood, st., New castle, steenkolen', id.; Noord\yijk, st., MeïïHa, ijzererts, id.; 26 Dec,: Indra, st., Gefl^, ijzererts, id. Vertrokken 25 Dec.: Randwijk, st., Antwerpen, met ijzer; Merope, st., Middell. Zee, met ijzer en stukgoed. IJmuiden. Aangekomen 27 Dec.: Gissie, motorschoener, Plymouth naar Hamburg, wegens gebrek aan kolen. Velsen. Aangekomen 22 Dec.: The Marqui?, st., Portsmouth, ledig Papierfabriek, Vertrokken 24 Dec.: The Marquis, st., Grims by, met cellulose. Het st. Tottenham vertrok 21 dezer van Melilla naar IJmuiden. Het st. Upo Mendi vertrok 19 dezer van Napels naar Almeria, om aldaar voor IJmuiden ie laden. VOETBAL. Beroepsspelers. In Haarl. Dagbl. deelt de heer Groot hof f enkele aardige bijzonderheden mede omtrent beroepsspelers in Engeland. Na eerst iets medegedeeld te hebben over de -- wijze, waarop de .,prof"-clubs haar „spe. lersvoorraad" aanvullen, vertelt hij "over het tractement van den beroepsvoetballer het volgende: Ontegenzeggelijk is de positie van den beroepsspeler er in Engeland in den laat- sten tijd zeer op vooruit gegaan. Beroem de voetballers uit vroeger dagen waren met een weekgeld van f 18 reeds tevreden, Tegenwoordig betalen de meeste clubs van eenige beteekenis als aanvangsalaris f 60 per week met een jaarlijksche verhooging van f 12 per week tot het maximum van f 108 per week is bereikt. Gedurende de drie zomermaanden zijn de spelers vrij doch dan wordt ook hun salaris van f 108 tot f 72 per week ver minderd. Goede beroepsvoetballers heb- derhalve na een paar dienstjaren een in komen van ongeveer f 5000. Daarbij komt nog een benefiet. Dat wordt wel niet contractueel geregeld doch bij de meeste groote clubs kunnen de spe lers, wanneer ze vijf jaar voor een zelfde club gespeeld hebben, wel rekenen op een benefiet van ongeveer f 7500, wel!; bedrag nog wel wat hooger wordt indien ze geregeld voor het eerste elftal hebben gespeeld. Wanneer men nu verder bedenkt, vrijwel alle clubs van beteekenis aan haar spelers voor elke overwinning een premie van f 24 en bij een gelijk spel van f 12 per speler geven en dat aan succes in de be kerwedstrijden nog grooter geldt voordeelen verbonden zijn, dan zal men E 5 moeten toegeven, dat de bezoldiging van L Vel de beroepsspelers in Engeland nog zoo kwaad niet is. Men kan wel als vaststaand aannemen, dat met dergelijke salarissen beroepsvoetbal nergens op het vasteland mogelijk zou zijn. Dat er bij dezen handel in blanke voetballers wel eens eigenaardige'dii voorkomen bewijst de heer Groothoff mei de volgende voorbeelden: Een speler trok met zijn elftal naar andere stad om een wedstrijd voor de eerste afdeeling van de league te spelen, Terwijl de spelers reeds in de kleedkamer waren, werd de speler aan de thuisclub overgedaan. In de kleedkamer zette de speler zijn handteekening onder het voor gebruikelijke formulier, waarna hi; een ander gekleurd hemd aantrok en eeni ge minuten later tegen zijn vroegere club genooten in het veld kwam. Dat men dergelijke menschen geen clubliefde h verwachten, ligt voor de hand. Als 2de voorbeeld vermeldt de heer G. het volgende: Toevallig las ik juist in het laatste rner van Athletic News het verhaal van een speler uit vroeger dagen die naar e andere club wilde verhuizen. Valvey zoo heette hij noodigde in verband daarmede de secretarissen van enkels J &e|a groote vereenigingen uit tot een bijeen komst. In deze bijeenkomst heeft hij een q voudig zich zelf, of liever zijn diensten als voetballer, geveild. De meestbiedende kreeg hem- Het was Notts Forest, dat henjj* een weekgeld van f 120 toezegde. -• set :;den (De even WasJ i de <ög t moe' mlii S3jr; Sch inga; kW gabru oste! mei der re d na de op iibeslu fen vi ar as Luikir lïn ee beslui weger Jaarboekje. De Yereepjsgjiïng van persoa in dienst bij den Rijkswaterstaat in Neder!; „Eendracht maakt Macht" zond ons weer is jaarboekje, samengesteld door den heer H. Ge neveld te Velsen, voorzitter van het Hoof# stuur. Dit jaarboekje bevat, behalve de vereeniging, een s.chat van opgaven over watea standen en andere belangrijke zaken. Bouwontwerpen. De Advies-commissie Noordhollandsche gemeenten voor bouwonW pen en uitbreidingsplannen zond ons haar 1^ verslag over 1926. Ons dunkt wel wat laat, w! wij reeds bijkans 1928 schrijven,. Het fraai-uitgevoerde verslag geeft vele Vö01 beelden van gewijzigde plannen en mooi-uw voerde, door Je adviescommissie herziene werpen. Voor onze gemeente wordt echter s'ee; minder van den arbeid der commissie ér gemaakt, getuige de opgenomen statistiek, den b.v. in 1923 en 1924 resp. 36 en 54 plaojj uit onze gemeen/te ingediend, voor 1925 en waren deze cijfers resp. 8 en 6. Of dit een volg is van het werk der eigen plaatse r Schoonheidscommissie? Wij vermoeden van iVe vei Kalenders, De fa. van der Eist en Mailt te Amsterdam zond ons weer haar kalf® voor Weide-, Akker- en Tuinbouw. Deze kal. der bedoelt propaganda te maken voor meef toepassing van goedkoope luchtstikstofmes's" fen en doet dit door fraaie plaatjes. De Stoomververij en/ Chemische De Regenboog te Tilburg zond ons een l.\ fraaien kalender, met een reproductie schilderij „De rust van den wever", van At»- Ostade.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 2