lurgerwooiihois met Garage den Gemeenteraad I 5$mJÈk i N ieu wjaarskaarten Boekh. C. M. Arends N.V. Centrale Bakkerij IJmuiden Vischstraat 6 - Telefoon 17. Specialiteit in eerste kwaliteit Appelbollen, Saucijsenbrocdjes, Appelbeignets etc. Bovenwoning, Bets Jongejans-Schatborn TE SOOP OF TE HIER dea Wijk aan Zeeëirweg Te bevr bij j. KES, Wijk aan Zeeërweg 133. Banket- en Broodbakkerij N. WILDSCHUT Kennemerplein 5 c Telefoon 439. Voor OUDEJAARSAVOND verkrijgbaar: 3 De«mbet '^one, choener en schepen en Vergadering van 27 December 1927. eer Groot- ïden mede geland. Na ;n over de haar „spe- lt hij over ^voetballer e van den ie Burgemeester. ^evr. van Veen-Gerbrands en de lier. een besloten zitting gehouden. Om ji^dt de vergadering geopend. ■lukken en mededeelingeru zijn de volgende stukken: van Gedeputeerde Staten, om- Jdkeuring ingezonden Raadsbesluiten. Rijven van Mevr. C. F. Sinjewel iJöiuiden, waarbij zij haar ontslag in- (sluurslid van de Algemeen Burgerlij- van maatschappelijk hulpbetoon in Velsen. (B. en W. stellen voor het vul, onder dankbetuiging, te verlee- >enkomstig het advies van het Be noemde instelling, in deze vacature ü»a); goedgekeurd. "^richt omtrent aanneming eener be- ;e» waren tevreden, clubs van laris f 6o 'erhooginj imum oden rijn ook hun veelt ver- Iers heb- n een in- ifiet. Dal leid doch a de spe en zelfde 'enen op '00, wellr It indien den laat- j [lerzoek van J. H. de Groot, onder- Beroeni- school A1 te IJmuiden, om hem als rvol ontslag te willénj verleenfen, met 1 Februari 1928. (B. en W. stellen ontslag eervol te verleenen, onder /j0g voor de langdurig bewezen dien- van een door ons te bepalen 'sdres van de vereeniging tot instand- jjer Maria-Bewaarschool, gevestigd te een subsidie voor 1928 van f 1317.25 jstandhouden en exploiteeren van ge- jewaarschool (in handen van B, en W. uni advies): adres van het Bestuur der vereeniging zinkrijk Kome", te Velsen, om een sub- j-1928 van f 2000.voor de exploita- icto'ol voor voorbereidend lager onder- (jlbe van deze vereeniging uitgaat (in i B> en W. te stellen om advies); adres van het Bestuur der „Velser •ifeeniging" om een bepaling vast te (piat het publiek kan zien in welke za- -a en in welke bevrore vleesch wordt (in handen van B. en W. te stellen om 1 LIs proces-verbaal van OP 5 December nebben jjae opname der boeken en kas van den ie.ontvanger. {ken bleken tot op den dag te zijn bij- ierwijl het bedrag, dat in de kas e, aanwezig was; adres van A. J. M. Minderhoud e.a, verzoek tot betegeling van een ge- een trottoir langs den Hagelingerweg ;.jea van B. en W. te stellen om advies); s adres van T. van Popta e.a. allen leer- 5 aij het bijzonder onderwijs in de ge- Velsen, om de belooning per lesuur, voor jdtrwijs aan de rijpere jeugd en volwasse- slellen op f 2.(alsvoren); bericht van Mej. J. Backers te dat zij de benoeming tot onder- school A1 te IJmuiden, niet kan dal haar 1 premie f 12 per de be- eldelijte zal men |ing van nog zoo jiifl-herhaald verzoek van P. J, Hilvers on- j.feer aan de openbare lagere school B te dingen om overplaatsing naar school J al- off mei (De thans door adressant aangevoerde iven zijn volgens B. en W. niet van voldoen- ie/jDg om aan den betrokken Minister te p de noodige machtiging voor de over- as [e verleenen. Zij stellen' dan ook voor rizoek af te wijzen), Üeelingen, Eij raadsbesluit van 11 Juli 1927, werd het gemachtigd, aan het bestuur der Neu- Schoolvereeniging „IJmuiden en omstre- agaande op een tijdstip in de maand Sep- Kf 1927, vergunning te verleenen tot koste- gebruik van de benoodigde lokalen enz. en kosteloos medegebruik van het gymnastiek- met toestellen, een en ander van het ge- der A-scholen', met bepaling, dat het ge- respectievelijk medegebruik, voor geen duur wordt vergund dan tot drie maan den datum van de Koninklijke beslissing, het verzoek om voorziening tegen het hbesluit van 28 December 1926, no. 3 kan verwacht. ar aanleiding van dit besluit was door Ds. Luikinga e.a. te IJmuiden bij Gedeputeerde !:n een adres ingediend, houdende verzoek besluit niet goed te keuren, respectievelijk wegens strijd met de wet en met het alge aar ees /oor de spelen, dkamer ette de t daar- rna iijj n eeni e. club, en van le h eer G. nuni- a! van ar een re y irband lijeed enkele w belang aan Hare Majesteit de Koningin ter -ietiging te willen voordragen. Sij beschikking van 23 November j.l., no. 64 Sea Gedeputeerde Staten beslist, aan adres- sten te kennen te geven, dat geen termen zijn 'üaden om aan hun verzoek te voldoen, daar- liemoverwegende, dat het hier betreft een maat- vaR zeer tijdelijken aard, waartegen niet die waren gelden!, die tegen het Raadsbesluit van i December 1926, no. 3, bestonden, zoodat er - »r hun College geen aanleiding bestaat het streden Raadsbesluit wegens strijd met de wet (of) met het algemeen belang, aan de Kroon vernietiging voor te dragen, terwijl van het iouden van goedkeuring aan dit besluit geen te kan zijn aangezien het in dezen vorm aan de goedkeuring van hun college is on- i'orpen. 2' In antwoord op de vragen, gesteld door H heer A. ten Broeke, bij de rondvraag, in re vergadering van 29 November j.l., kunnen en W. het volgende mededeelen. De oorzaak, dat de Wijk aan Zeeërweg, van de De Ruijterstraat af tot het kantoor der be drijven voor gas en water, nog niet gerioleerd en verhard is, ligt hierin, dat volgens het riolee- ringsplan, in bedoeld weggedeelte, een riool moet gelegd worden, dat dieper komt te liggen dan aangegeven is in het exploitatieplan van de Amsterdainsche Ballast Maatschappij. De onder handelingen tusschenl de gemeente en de Maat schappij betreffende de betaling der meerdere kosten zijn nog gaande. b. Door den raad werd den 7 Juni 1927 het benoodigde crediet toegestaan voor het aanleg gen en rioleeren van een gedeelte van den Oos terduinweg. Op 30 Juni 1927 zijn de werken openbaar aanbesteed en bij besluit van B. en W. van 6 Juli d.a.v, gegund aan den laagsten in schrijver. Erkend moet worden, dat het werk niet in die mate vorderde gelijk men mocht verwachten. Hoofdoorzaak hiervan was, dat de steen, aange voerd op het werk, niet voldeed aan de voor schriften en afgekeurd moest worden. Daarbij kwam, dat de groeven in Duitschland, door den velen regenval onder water staande, niet op tijd afleverden en veel tijd verloren moest gaan met het wachten op de granieten banden. c. Hieronder volgt een opgave van die wer ken, waarvan de opleveringstermijnen in 1926 en 1927 werden overschreden, c.q. verlengd, met vermelding van de oorzaak daarvan. Bestek no. 92. Aanleg en rïoleering van eeni- ge wegen te Velseroord. (thans IJmuiden). Opleveringstermijn met 27 dagen overschreden. Oorzaak: door overstrooming en vorst waren de materialen niet tijdig op het werk. Bestek No. 97. Rioleering en bestraten van het Hanenland. Opleveringstermijn met 7 weken overschreden. Oorzaak: stagnatie in de drainage door verhooging van den grondwaterstand. Bestek No. 100. Aanleg gedeelte Hagelingerweg te Santpoort, Opleveringstermijn met 17 dagen verlengd. Ooorzaak: veel stagnatie door late le vering der straatklinkers, tengevolge van lagen waterstand der rivieren. Ook de levering van de grind werd hierdoor vertraagd. Bestek No. 104. Aanleggen van wegen in „De Ratels". Opleveringstermijn met 8 weken ver lengd. Reden: stagnatie in den aanvoer der gra nieten banden, door het onder water staan der groeven, alsmede het niet voorradig zijn van de voorgeschreven le soort vlamovensteen. Bestek No. 106. Aanleg en rioleering Engel- mundusweg. Opleveringstermijn met 6 weken verlengd. Oorzaak: stagnatie in den aanvoer der granietenbanden wegens te late aflevering door de groeven, tengevolge van sterken regenval. Bestek No, 110. Aanleg bestrating en riolee ring Oosterduinweg. Opleveringstermijn met 2 maanden verlengd. Ook hier werden de banden te laat door de groeven afgeleverd, die in 't al gemeen, wegens het onder water staan door sterken regenval, niet aan hare verplichtingen konden voldoen. Het spreekt vanzelf, dat van al deze werken, waarop de banden te laat aankwamen, ook de uitvoering van andere onderdeelen noodzakelij kerwijze werd vertraagd. Ingekomen zijn nog de volgende stukken: Een schrijven van de Commissie van bijstand voor de financiën, houdende gunstig advies op de voordracht aan den Raad, inzake het verleenen van een crediet van f 500.voor bijdragen in de zeepassage kosten van emigranten naar Canada, (te voegen bij punt 10 der agenda). Een schrijven van het Bestuur der Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose te Velsen, hou dende dankbetuiging voor het toegekende sub sidie voor 1928. Een schrijven van Mevr. B. de Vries Robles Minkenhoff, waarbij zij mededeelt, dat zij be dankt als lid der Commissie van Toezicht op het lager onderwijs in de gemeente Velsen. Een adres van H. Keuris ie Velsen, waarbij hij verzoekt een stuk bouwgrond, gelegen aan den Zeeweg, hoek Lijsterlaan, te mogen koopen. (in handen van B. en W, te stellen om advies). De heer de Nobel vraagt hoe het mogelijk is, dat Mej. Backers te 's Gravenhage bedankt voor haar benoeming, terwijl zij nog niet in Den Haag benoemd is. De heer Tusenius zegt dat het met de wacht geldersgeschiedenis een eigenaardige kwestie is Spr, zegt dat de groote gemeenten blijkbaar de besten uit de wachtgelderslijst hebben uitgepikt, zoo zelfs, dat ze sommige krachten wellicht voor later in petto hebben gehouden, waarom diege nen, als ze elders benoemd worden, bedanken en zeggen, dat ze een andere benoeming ver wachten. De heer de Ncbel zegt niet te kunnen begrij pen, dat B. en \V. dit zoo maar laten passeeren. De Voorzitter zegt dat B. en W. dit niet zullen doen, maar om te kunnen protesteeren moeten ze eerst vasten grond onder de voeten, hebben. De heer Tusenius zegt het vreemd te vinden, dat er in de Kamer heel geen protest tegen de ze wachtgeldersgeschiedenis wordt gehoord. Er is geen enkel Kamerlid, dat tegen onverkwikke lijke regeling nu eens krachtdadig opkomt. B. en W. hebben nu weer een nieuwe lijst van wacht gelders gekregen, maar men kan op de menschen niet den minsten staat maken. De heer de Nobel vraagt of aan de billijke verlangens van den heer Hilvers om overplaat sing niet tegemoet kan worden gekomen. De re geering heeft toch niet het recht om een over plaatsing tegen te houden. De Voorzitter zegt dat B. en W. niet overtuigd zijn, dat de verlangens billijk zijn. De heer Roelse zegt dat deze onderwijzer 9 jaar lang aan één school tot tevredenheid is werkzaam geweest. Waar deze nu gaarne aan de nieuwe school werkzaam wil zijn, die dicht bij zijn woning is gelegen, vraagt spr. wat daartegen is. De heer Tusenius zegt dat bezwaar tegen over plaatsing bestaat, omdat dan in zijn plaats een wachtgelder zou moeten worden benoemd, ten zij de overplaatsing noodzakelijk is. Spr. zegt gaarne medewerking te willen verleenen, dat la ter deze onderwijzer overgeplaatst zal worden. De heer ten Broeke zegt dat deze onderwijzer gehoord heeft, dat school B mogelijk zal worden opgeheven en dat hij dan zal worden overgehe veld. Nu is hem niet kwalijk te nemen, dat hij dan gaarne een school wil hebben, die hem aan staat. De heer Tusenius zegt dat niet hij over moge lijke opheffing van school B gesproken heeft. En als dit gebeurt, is voor allen de overplaatsing aan de orde. De heer ten Broeke dankt voor de inlichtingen op zijn vragen, opgenomen onder de mededeelin- gen, maar dringt nog eens ernstig op spoed aan inzake de rioleering van den Wijk aan Zeeërweg. Wat bet oponthoud inzake het opleveren van werken betreft, vraagt spr. of het bedrijf Open bare Werken niet een opgave kan verstrekken van de fabrieken, waar de voor de werken be noodigde materialen verkrijgbaar zijn. De heer Schilling zegt dat aan de rioleering van den Wijk aan Zeeërweg hard wordt gewerkt. De heer Bosman vraagt hoe het gaat met de boetebepalingen. Wordt daar wel streng de hand aan gehouden. De -Voorzitter zegt dat B. en W. maar niet zoo ontheffing verleenen. De heer Bosman zegt, dat als uitstel zoo veel vuldig voorkomt, men toch gaat twijfelen. De heer Vermeulen meent dat het kwaad el ders ligt, n.l. dat de aannemers te veel probee- ren inferieure kwaliteiten steen aan le voeren, in de hoop, dat deze niet afgekeurd worden. Spr. zegt dat de fabrieken ook wel goede stee- nen hebben staan. De heer Schilling zegt niet te weten of aanne mers en fabrikanten hierin samenwerken. De Voorzitter zegt dat afkeuren van steen geen reden is om uitstel der oplevering van het werk te verleenen.-. Regeling van de rijwieltoelagen voor 1928. Bij dit punt komen tevens in behandeling de adressen van G. J. Wagenaar e.a., en van K Hollander en N. Molenaar (met desbetreffend schrijven van den Keuringsveearts, hoofd van dienst) inzake rijwieltoelage. De heer Homburg zegt dat ook politie-agenten surveillancediensten per rijwiel verrichten en wel drie uur per dag. Spr. zou daarom de toelagen willen verhoogen en stelt voor de zaak te renvoyeeren naar B. en W., om deze opnieuw onder de oogen te zien en advies te vragen aan de bedrijfshoofden. De heer Visser zegt meer te voelen om deze zaak te regelen! bij bet loon der betrokken personen en wil dat deze dus hun eigen rijwielen gebrui ken, Spr. vraagt voorts onderzoek door het ge organiseerd overleg. De heer de Nobel zegt daartegen te zijn; als de loonen te laag zijn, moet men deze verhoogen. De beer Vermeulen vraagt den heer Visser het onderzoek door'bet georganiseerd overleg te lak ten vervallen. De heer Schilling zou den toestand voor het volgend jaar zoo willen laten en dan een onder zoek instellen als door den heer Visser voorge- steld. De heer Nijssen zegt geen bezwaar te hebben tegen een nieuw onderzoek, maar spr. voorspelt dat men nooit tot overeenstemming zal komen m deze zaak, want iedereen meent dat hij onbillijk behandeld wordt. Het voorstel-Homburg wordt met 13 tegen 10 stemmen verworpen. Vóór de heeren Vermeulen, Handgraaf, Groeneveld, Langendijk, de Nobel, Waterlander, Krijger, Bosman, Homburg en Maas. Het voorstel-Visser wordt met 16 tegen 7 stem men verworpen. Vóór de heeren Roelse, Dal- meijer, Baarda, Schaar, Visser, Schilling en de Vries. De heer Waterlander pleit voor verhooging der vergoeding aan de politie-agenten en zegt, dat er van hen zijn, die 800 uren per jaar surveillee- ren moeten. Dit is dienst, die hun wordt opge legd en die ze moeten uitvoeren. De heer Visser acht de rijwielvergoeding in het belang der gemeente en licht dit uitvoerig toe. Spr. kan zich met de cijfers van B. en W. in hun voorstel niet vereenigen. De heer de Vries vraagt de zaak voor een vol gend jaar in de commissie voor georganiseerd overleg te overzien. De heer Dalmeijer zegt dat deze kwestie nu al 10 jaar aan de orde is en het volgend jaar zal dit wel weer zoo zijn. Spr. zegt dat in de bur germaatschappij iemand, wanneer hij zijn werk Der fiets moet doen, hij deze zelf moet aanschaf fen. De heer Homburg acht de voorgestelde vergoe ding een onding en stelt voor de voorgestelde vergoedingen op f 40 en f 30 te brengen. De heer Maas acht de rijwielvergoeding een onding en zou willen, dat aan nieuwe ambtena ren bij de sollicitatie reeds wordt meegedeeld, dat geen rijwielvergoeding meer wordt gegeven. Maar om tegen te £aan, dat straks een paar nieuwe geldophalers noodig zijn, wil spr. de oude vergoeding handhaven. De heer Schaar kan zich met het voorstel van den heer Maas vereeniigen. Spr. vraagt of niet on derzocht kan worden wat de tegenwoordige dienstrijwielen kosten. De heeren ten Broeke en de Nobel voeren noö het woord. De Voorzitter zegt dat B. en W. het voorstel. Maas overnemen. De raad keurt dit goed. Adres van het Bestuur der Winkelicrsvereeni- ging „Wijkeroog" te Velsen, waarbij wordt verzocht een bedrag f 350.— te willen toestaan voor het aanbrengen van een uurwerk in den toren van de R.K. Kerk, aldaar. De heer de Vries zegt dat de klok wel beter mag worden als die in den watertoren. De heer Homburg meent dal het bestuur der Winkeliers vereeniging Wijkeroog hulde verdient voor zijn initiatief. De Voorzitter: Nu maait u mij hel gras voor de voeten weg. De heer Bosman klaagt ook over de klok in den waiertoren. De Voorzitter zegt dat de gezichtskring voor Velsen-Noord niet zoo ver is. Het voorstel van B. en W. om het gevraagde bedrag toe te staan wordt aangenomen. Wijziging van de verordening op de heffing van gelden ter tegemoetkoming in de kosten van het van gemeentewege ontsmetten of reinigen van goederen en voorwerpen. De heer Baarda brengt hulde aan B. en W. voor dit voorstel. De heer Vermeulen is er tegen om maar weer een aanslag op de gemeentekas te doen. Spr. vindt de bedragen van f 2000 en f 4000 voldoen de. De heer Groeneveld brengt hulde aan het so ciaal gevoel van B. en W. De heer de Nobel is ook voor het voorstel, maar vraagt of niet voorkomen kan worden, dat .goederen ontsmet worden, waarvan de waardp minder is dan de kosten. Spr. wijst op een geval van iemand, die een bedje best in zijn rookerij had kunnen verbranden. De heer Tusenius: Zeker om besmette poonen te kriigen. De heer Maas bestrijdt den heer Vermeulen. De heer Schilling verdedigt het voorstel. Spr. zou de ontsmetting geheel vrijwillig willen doen zijn. De heer Nijssen verdedigt het voorstel even eens. Er worden zeer veel ontheffingen ge vraagd. De heer v, d. Steen noemt het geval van iemand die voor de kosten van drie ontsmettingen uit stel moest vragen. Het voorstel van B. en W. wordt goedgekeurd. Tegen de heeren Vermeulen en Homburg. Verleenen van een bijdrage aan de Commissie voor de economische en cultureele propaganda ter gelegenheid van de Olympische Spelen in 1928. Het voorstel van B. en W. om f 50 toe te slaan, wordt goedgekeurd. Tegen de heer Vermeulen. Vaststelling van de vierde en vijlde suppletoire begrooting der gemeente, dienst 1927, zoome de wijziging van de eerste suppletoire begroo ting, dienst 1927 en vaststelling van de eerste suppletoire begrooting voor het grondbedrijf, dienst 1927. B. en W. stellen voor, de bij de stukken ge voegde vierde en vijfde suppletoire begrooting van het grondbedrijf dienst 1927, vast te steller.. In verband met een door Gedeputeerde Staten legen de goedkeuring der eerste suppletoire be grooting, dienst 1927, naar voren gebracht be zwaar, stellen zij voor, deze te wijzigen, zooals met rooden inkt in het bij de stukken gevoegd exemplaar is aangegeven. De commissie van bijstand voor de financiën adviseert gunstig. Hierbij komt in behandeling het voorstel van B. en W. om hen le machtigen om over te gaan tot het uitvoeren der plannen voor het bouwen van een openbare lagere school met 7 klassen cn een gymnastieklokaal in de Ratels te IJmui den en daarvoor het benoodigde crediet toe te staan. De heer Vermeulen vraagt waarom de plannen voor deze school van Openbare Werken zoo laat zijn ingekomen. Spr. vraagt of rekening is gehouden met de re sultaten van den bouw van school J en of deze school dus niet duurder zal zijn. De heer de Nobel vraagt of de resultaten der gasverwarming in school J niet aanleiding zijn om de gasverwarming voor deze school te doen vervallen. Spr. meent dat de kinderen, in school J al eens naar huis zijn gezonden. De heer Tusenius zegt op de vraag van den heer Vermeulen, dat rekening is gehouden met de resultaten van den bouw der school aan de Hadleystraat. Naar verhouding zal deze school nog goedkooper worden. Aan den heer de Nobel zegt spr. dat door den bouw van school J de gasverwarming eerst niet goed functionneerde, maar thans is deze uitste kend in orde en wordt een hoogere temperatuur verkregen dan met centrale verwarming. De heer Schilling zegt dat openbare werken vlug hebben gewerkt, al had het misschien een paar weken vlugger gekund. De heer Vermeulen: Om die paar weken gaat het juist, dan zou de financiëele commissie de zaak hebben kunnen bekijken. De Voorzitter zegt dat openbare werken vlug heeft gewerkt, men is daar vaak overkropt met werk. Dan is bekend, waarom men de zaak niet in de Financiëele Commissie wilde behandelen. De heer Roelse brengt hulde aan B. en W. dat deze groote zaak, bij afwezigheid van den wet houder van openbare werken, zulken voortgang heeft gevonden. EVEN L-ACSEN. DAT WAS UITGESLOTEN. Agent: „Naam en ad ree, alsjeblieft". 'i Automobilist: „Waarvoor, ter wereld? Ik; heb den heclen dag niet harder dan 30 K.M. per uur gereden". Agent: ,..\Iet zoo'n auto? Maak dat eeni ander wijs?" (London Opinion)..' Het voorstel van B. en W. wordt met aïge- meene stemmen goedgekeurd. Vaststelling der vergoeding aan de Besturen der bijzondere scholen voor boventallige leerkrach ten over 1926. Goedgekeurd. Aanvrage om hernieuwde goedkeuring der ver ordening op de heffing van schoolgeld voor het gewoon lager onderwijs, openbaar vervolgon derwijs, buitengewoon lager onderwijs en uit gebreid lager onderwijs. De bovenbedoelde verordening, vastgesteld den 28 April 1925, afgekondigd in gemeenteblad no. 9 van 1926, is bij Koninklijk" besluit van 4 Fe bruari 1927, no. 9 goedgekeurd tot 1 April 1928. Hoewel door de Regeering een wetsontwerp is ingediend tot wijziging van de bepalingen be treffende de heffing van schoolgeld, is hel, ten einde een regelmatige heffing van schoolgelden voor het volgende jaar te verzekeren, gewenschl, verlenging van goedkeuring op de bestaande verordening te vragen. B. en W. stellen daarom voor, die heffings verordening wederom aan Gedeputeerde Staten in te zenden, met verzoek, bij den Minister va» Binnenlandsche Zaken en Landbouw te bevorde ren, dat zij opnieuw wordt goedgekeurd. Goedgekeurd. Wordt vervolgd. NIEUWE UITGAVEN. Kerstboek Wereldkroniek. Reeds le lang wacht op een bespreking het Kerstboek van de Wereldkroniek, dat Nijgh en van Ditmar's Uitge vers Mij. te Rotterdam ons zond. Het is weer 'n prachtig boek geworden, dat bij dragen geeft van onze bekendste literators, als Mevr. C. M. van HilleGaerthé, Alie Smeding, Elisabeth Zernike, A. M. de Jong, Jac. van Looy, Margot Vos enz. Het boek bevat een aantal houtsneden van onze meest bekende kunstenaars, als J, Franken Pz., A. v. d. Vossen, J. G. Veldheer, Dirk Nij- land erJz. en in een map een serie kleurreproduc- ties van meesters als G. H. Breilner, Isaac Is raels, Jan Sluyters, Floris Verster, Jan Toorop enz. Los ingelegd zijn vier kalenderbladen van P. A, H. Hofman. Dit prachtig-uitgevoerde Kerstboek kost f 2.50, maar werd gratis gezonden aan de abonne's op De Wereldkroniek, terwijl degenen, die zich thans abonneeren, het ook gratis ontvangen. WITTE KRUIS. lederen Donderdagmiddag van 2.30 tot 3 uur stelt de Vereeniging het Witte Kruis, in het consultatiebureau van de T. B. C.-Vereeniging Briniostraat te IJmuiden-Oost Leden, en zij die Lid wenschen te worden, gratis in de gelegen heid raad te vragen omtrent de voeding van hunne zuigelingen. Opgave van Lidmaatschap kan aldaar geschieden. Het advies wordt gege ven door den Consulent Dr. Y, Hanneraan. Voor kraamverzorging, welke ook door boven genoemde Vereeniging wordt uitgeoefend, wende men zich tot het bestuurslid der Vereeniging, Mevrouw Suwerink, Trompstraat 72 te IJmuiden- Oost. Tarief naar draagkracht f 5f 15. BUITENGEWONE SORTEERING waaronder vele nouveauté's ORANJESTRAAT C 25. Bestellingen worden gaarne in onze winkels en depöls aan genomen en kunnen ook aan onze loopers worden opgegeven, VROEGTIJDIG BESTELLEN ZEER GEWENSCHT. TF HUUR In onmiddellijke na bijheid der vischhalien Prins Hendrikstraat C 10, huurprijs f 4.50. Te bevragen Kerkstraat 2. PIANO-LEERARES, kan in Januari weer eenige leer lingen plaatsen. Olivier van Noortstraat gebakjes 8 cent, slagroomwafels, Berlinerbollen, sancijsenbroodjes, sneeuwballen, ongevuld en gevuld met slagroom, appelbeignets, appelbollen, zoute vlinders, zoute krakelingen. Beleefd aanbevelend.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 3