DE BILT Gezinsontleding. Inbraak in Belastingkantoor. HET NIEUWE DAGBLAD DINSDAG 10 NOVEMBER 1931 IJ M U I D E N „VAN WANTOESTANDEN NIETS GEBLEKEN". Twee Rijksveldwachters bij de Visschershaven gedetacheerd. BEVORDERING VAN REORGANISATIE BIJ DE POLITIE. In de memorie van antwoord op het voor loopig verslag der Tweede Kamer over het hoofdstuk Justitie der Rijksbegrooting deelt minister Donner mee, dat hem van ernstige wantoestanden, welke in de haven van IJmuideri zouden heerschen, niet gebleken is. Niet ontkend kan worden, dat een betere- politie-voorziening in de gemeente Velsen eisch is; daarom wordt van de zijde der Re geering het noodige verricht om te beverde ren, dat de gemeentepolitie wordt gereorga niseerd en uitgebreid. In afwachting daarvan zijn twee Rijksveldwachters ter plaatse ge detacheerd. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1,20—f 0.75. Griet per 50 K.G. f 53—f 26.50. Tongen per K.G. f 1.90f 1.15. Groote schol per 50 K.G. f 40f 35. Middelschot per 50 K.G. f 36f 31.50. Zetschol per 50 K.G. f 35—f 31. Kleine schol Der 50 K.G. f 28—f 9. Schar per 50 K.G. f 28—f 5.40. Rog per 20 stuks f 29f 14. Vleet per stuk f 4—f 1.80. Pieterman en poon per 50 K.G. f 10f 8.50. Groote schelvisch per 50 K.G. f 45. Middelschelvisch per 50 K.G. f 45f 27. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 20— f 12.50. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 14.50f 5.90 Kabeljauw per 125 K.G. f 66f 57. Gullen per 50 K.G. f 28—f 6.40. Leng per stuk f 1.38. Heilbot per K.G. f 0.35. Wijtinig per 50 K.G. f 8.50—f 2.40. Koolvïsch per stuk f 1.85f 0.60. Makreel per 50 K.G. f 11—f 7. Versche haring f 11.50f 9. BESOMMINGEN Manden: Trawlers: 285 Wilhelmina 1800.— 250 Pieter Cornelis 2000.— 315 Ommering 3200.— 245 Duyvis 2000.— 350 Derika 14 3100.— 170 Plutos 2300.— 85 Johanna Marie 1800.— 525 Bergen 5100.— 70 Alcmaria 1900.— 155 Frans 1000.— 235 Rijnmond 2000.— 200 Ita 2000.— 75 Amstelstroom 2100.— 400 Timmers 2800.— 60 Dordrecht 180.— 75 Pelikaan 1800.— 60 Maria Elisabeth 2100.— 85 Condor 2300.— Versche haring: U.H. 69 f 4086. Logger: K.W. 112 f 640. BOND VAN SIGARENWINKELIERS. Maandagavond belegde de afd. IJmuiden van bovengenoemden bond een vergadering in de bovenzaal van Hotel „Kennemerhof" onder leiding van den heer v. d. Stelt. Als spreker trad op de heer Rummenie, voorzitter van de afd. Amsterdam van bo venga cernden bond. De heer Rummenie drukte zijn spijt uit over de geringe opkomst. De Bond van sigarenwinkeliers, zoo ging spr. voort, wordt nooit door de regeering ge raadpleegd. Dit zou echter wèl het geval zijn, wanneer de sigarenwinkeliers voor 90 pet. aangesloten waren. De belangen der sigarenwinkeliers kunnen over liet- algemeen niet plaatselijk worden geregeld, doch moeten door den Nederland- schen bond, waarin alle afdeelingen zijn ver tegenwoordigd, worden behartigd. Nu de sigarenwinkeliers aan banden zijn gelegd door de Tabakswet hebbsn zij bijna geen vakkennis meer noodig. Men koopt van den leverancier en de wet zeet dat men niet hooger mag verkoopen dan den vastgestel- den prijs, doch wel daaronder. Laat men nu ook een wet maken dat men niet beneden den prijs mag verkoopen. Om dit te berei ken is een flinke organisatie noodig. Men make dus de organisatie groot! (Applaus). SCHEEPVAARTBERICIITEN. Binnengekomen schepen 8 November: Duitsch, Gerda Ferdinand, Leningrad. 9 November: Ned. motor, Rhea, Hamburg. Ned., Rijnstroom. Hamburg. Duitsch, Rhein, Hamburg. Ned., Maasstroom, Leith. Ned., Hebe, Oporto. Noorsch, Ek, Oslo. Engelsch, Saint Brandon, Swansea Ned. motor. Gier, Londen. Ned. torpedobooten, Z 7 en Z 8, Noordzee. Duitsch. Vesta, Leningrad. Ned., Jaarstroom, Liverpool. Ned., Texelstroom, Bristol, Ned., Nero, Gothenburg. 10 November: Engelsch, Malakhite, Cardiff Duitsche sleepboot. Johannes Schupp met lichter Matthias. Leningrad. Duitsche sleepboot, Louise Schupp, 'met lichter Peter. Brusbuttel. Ned. motor, Johan van Oldenbarnevelt. Batavia. Engelsch, Greenown, Zeebrugge. Vertrokken schepen: 9 November: Gouvernementsvaartuig, Rigel, Helder. Engelsch, Klunapark, Shields. Engelsch, Arube. Antwerpen. Zweedsch, Ask, Rotterdam. Ned., Mars, Harlingen. SYMPHONIE-ORKEST „EUPHONIE". Het symphonie-orkest „Euphonie" onder leiding van den heer Mar. Adam zal op Woensdag 18 November in de groote zaal van het patronaatsgebouw een concert geven. Op dit concert wordt tevens het feit her dacht dat de dirigent, de heer Mar. Adam. 10 jaar den dirigeersok zwaait bij „Euphonie", •CHR. DEMOCRATISCHE UNIE. De afdeeling IJmuiden der Chr. Democra tische Unie houdt Woensdagavond a.s. een ledenvergadering, o.a. ter bespreking vian de wintercampagne en ter verkiezing van be stuursleden SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Zweedsche s.s. „Wallonia" is Zondag morgen na aan het Hoogovenbedrijf te IJmuiden een partij ruwijzer te hebben bij geladen, naar Zweden vertrokken Het Engeische s.s. ,,Nidd" is Zondagmorgen na aan het Hoogovenbedrijf te IJmuiden een partij ruwijzer te hebben bijgeladen, naar Engeland vertrokken. Het Engeische s.s. „Afon Gwili" is Zon dagmiddag met een volie lading ruwijzer van het Hoogovenbedrijf te IJmuiden naar Enge land vertrokken. Het Nederlandsche motorpassagiersschip „Johan van OJdenbarneveld" van de S. M. S. is hedenmorgen met passagiers en stukgoe deren van Ned. Oost-Indici te IJmuiden aan gekomen en opgevaren naar Amsterdam. Het Duitsche passagiersschip „Teutonïa" van de H. A. I. met passagiers en stukgoede ren van West-Indië wordt Dinsdagavond te IJmuiden verwacht. Het Nederl. motorvrachtschip „Poelau Roebiah" van de S. M. N. is Zaterdagavond met restant lading stukgoederen van Amster dam naar Hamburg vertrokken en passeerde de sluizen te IJmuiden. VELSEN HINDERWET. B. en W. der gemeente Velsen brengen ter kennis, dat het verzoek van W. C. C. Duller, te Wijk aan Zee om in het perceel Huygens- straat No. 71 te IJmuiden zijn stoom - wasscherij te mogen uitbreiden door bij plaatsing van een stoommangel met electro motor van 2 P.K. door hen is toegestaan onder voorwaarden. BEVERWIJK MARKTBERICHTEN Noteering van 9 November 1 Spinazie per kist f 0.40—1.25 Andijvie per kist f 0.200.65 Raapstelen 100 bos f 3—4 Radijs, 100 bos f 34 Koolrapen per zak f 1.10 Wortelen, per K.G. f 0.03— 1931. CJ<. Wortelen, per K.v Bieten, per 100 f 2—3 Aardappe'en. klei, per K.G. Idem zand f 0.07 Spruitjes per K.G- f 0.03—0.12 Boerenkool per bak f 0.15—0.30 Roode kool per 100 f 46. Bloemkool p. 100 f 312 Uien, per K.G. f 0.05 Prei per bos f 0 060.15 Sla, per 100 krop f 0.60—0.80 Pieterselie per bos f 0.03—0.n Selderie, per bos f 0.02—0.05 Appelen per K.G. f 0.10—C Peren, per K.G. f 0.10—0.16 Druiven per K.G. f 0.36—0.40 -0.08 f 0.04—0.06 -0.06 i.Oo -0.18 f 169.000 BEZUINIGD OP DE JUSTITIEBEGROOTING. VERSCHEIDENE WETSONTWERPEN IN VOORBEREIDING. Verschenen is de memorie van antwoord op het voorloopig verslag over hoofdstuk Jus titie van de Rijksbegrooting 1932. De minister heeft met teleurstelling kennis genomen van het arrest inzake „De Zwarte Kat". Hij heeft met het parket bij het Haag- sche Gerechtshof uitvoerige correspondentie gevoerd over de vraag, waarom niet het ad vies van de Commissie van advies voor de pornografie was ingewonnen. Een misver stand bleek in liet spel te zijn. De minister meent, dat het wenschelijk is, dat de pers zich matige bij het publiceeren van bijzon derheden betreffende moordaanslagen, ze dendelicten enz. Dat ernstige misdrijven, door middel van de drukpers gepleegd onver volgbaar zouden blijven is niet de overtuiging van den minister. Een voorziening betreffen de gijzeling zal bij een wetsontwerp worden voorgesteld. De Commissie-Van der Heyden denkt een dezer dagen gereed te komen met de eerste lezing van een voor-ontwerp van wet op den koop en verkoop op afbetaling. Nadere wijziging van de Loterijwet 1905 is overwogen. De minister meent niet, dat scherpe maatregelen tegen verkeersovertre- ders uitsluitend gezocht moeten worden op strafrechtelijk gebied, preventieve admini stratieve maatregelen zijn van niet minder beteekenis. Ook afhankelijk van de vraag of eenig ongeluk is gebeurd, kan het rijbewijs ontnomen worden, wanneer een bestuurden onder den invloed van sterken drank. De opleiding van den toekomstigen straf rechter heeft de aandacht van den minister. Een voorontwerp, tot invoering van de mo gelijkheid van herziening van door den mili tairen rechter gewezen sententies en vonnis sen, is onlangs gereed gekomen. Maatregelen ter bestrijding van de crimi naliteit ten plattelande, o.m. door verster king van de Rijkspolitie ter betrokken plaat se, hebben de voortdurende aandacht van den minister. Het psychopathen-asyl te Leiden is te klein gebleken; tijdelijk is als asyl in gebruik ge nomen een paviljoen op het terrein van het Rijkskrankzinnigengesticht te Eindhoven. Verschillende posten der begrooting zijn bij nota van wijziging verminderd, in totaal met 169.000, waardoor het eindcijfer wordt 29.105.985. BLOEMENDAAL INBRAAK. Vrijdagnacht is alhier ingebroken in de villa van baron van H. aan de oKepeliaan. Daar de bewoners zich in het buitenland be vinden kan nog niet worden vastgesteld, wat vermist is. Door de politie is een voorloopig onderzoek ingesteld, dat voortgezet wordt. Statistici hebben becijferd dat in Europa het gezin gemiddeld uit 4,1 personen bestaat.) Statistici zijn toch wonderknap En statistiek is een wetenschap, Die zouden we niet graag missen; Wanneer men u nu eens lezer, vroeg, Hoeveel het gemiddeld gezin bedroeg Hoe zoudt ge u licht vergissen. Maar als u zoo iets nou weten wil, Statistici is het een peuleschil, Ze weten het zoo te zeggen; Nauwkeurig en niet globaal alleen, 't Gemiddeld gezin is vier komma één, Als cijfer niet te weerleggen. En gaan we dit nu eens nader na, Dan krijgen we nummer een, da's ma, Er valt niet met haar te mallen; Zij regelt in alles en allerlei, Ze legt de ruzies der anderen bij, De leidster en steun van allen. Dan komt de dochter als nummer twee, Zij telt geducht in de sterkte mee, Zij heeft moderne ideeën; Zij is studente en doet aan sport, Terwijl het gezag belichaamd wordt In moeder en haar, getweeën. Vervolgens de zoon als nummer drie, Een lid van 't gezin in theorie, Want meestal is ie afwezig; Het huis is zijn slaapgelegenheid En restaurant, maar den andren tijd Houdt hij er zich niet mee bezig. En nummer vier is de keukenmeid. Haar taak is voorwaar geen kleinigheid, Haar functie is zeer belangrijk; Het heele gezin hangt van haar af, Van 's ochtends tot 's avonds is zij in draf, Haar invloed is zeer omvangrijk. Zoo is het gemiddeld gezin ontleed. Pardon! u zegt dat ik iets vergeet? Bezien wij het cijfer nader; Ach, u hebt nul komma één gemist, Ik meende, dat iedereen dat wel wist, De nul komma één is vader. P. GASUS HAARLEMMERMEER EEN LASTIG HEERSCHAP. Op "den Kruisweg in Hoofddorp had gister middag een relletje plaats, waarbij het nog al heftig naar toe ging. Aldaar bevond zich de j scharenslijper H. met- zijn met ingrediënten opgetuigd karretje in den vorm van een kruiwagentje. De man, die onder den invloed van sterken drank "verkeerde, begon kinderen over te halen om voor een paar centen het karretje voor hem te rijden. Toen ouderen zich daarmede bemoeiden, ontstak hij in woede en kwam de vechtlust bij hem boven. Hij had 't weldra met een 5-tal mannen zoodanig aan den stok, dat menige gevoelige klap werd toegediend. Tenslotte bleek het noodzakelijk de hulp in te roepen van de politie, die er, na een worsteling, in slaagde den woesteling te over meesteren en in het arrestantenlokaal op te sluiten. VIJF TEGELIJK OVERREDEN. Te Hoofddorp was gen 5-tal honden op den Kruisweg met elkaar aan 't stoeien. De bestuurder van een met een flinke vaart- naderende vrachtauto zag geen kans meer om de dieren te ontwijken, met 't gevolg dat 't heele span overreden werd. Twee honden bleken op slag gedood te zijn, terwijl de an deren min of meer ernstige verwondingen hadden bekomen AANRANDING. Op den Sloterweg in Haarlemmermeer werd een 14-jarig meisje 's avonds door een man met blijkbaar minder goede bedoelingen aan gerand. De politie stelde een onderzoek in en beschikt over aan wijzigingen, die wel spoe dig tot opsporing van den dader zullen leiden. SANTPOORT LICHTING BRIEVENBUS. Zooals we onlangs reeds mededeelden, is op verzoek van Santpoort's Bloei, op den hoek HagelingerwegBiezenweg, een brieven bus geplaatst. Bij onderzoek is ons echter gebleken, dat deze bus niet zoo vaak gelicht wordt als de overige. Zoo vindt o.a. de lichting van 5 uur voormiddags niet plaats. Wie dus 's avonds na half acht een brief etc. post, zal onder vinden, dat deze later bezorgd wordt dan hij verwacht. Teneinde velen voor een teleur stelling te behoeden, lijkt het ons gew-enscht dat spoedig de lichtingsuren op de bus wor den bekend gemaakt. „SOLI DEO GLORIA". Bovengenoemd harmonie-gezelschap gaf in ..Zomerlust" een concert voor donateurs en begunstigers onder leiding van den heer Oudendijk. Over het geheel hebben de aanwezigen van goede muziek kunnen genieten, hoewel het korps het zich niet altijd even gemakke lijk had gemaakt, waar o.a. „Madchen van der Spule" van Suppé en „Grande Ouverture de Poéte 'et Paysan" eveneens van Suppé, op het programma prijkten. De anusici sloegen er zich echter kranig doorheen. Ook Rachel, Garnde Valse van Langlois werd mooi ge speeld. Met den bekenden marsch „Sons of the Brave" werd het concert besloten. Er was voor een zeer merkwaardige afwis seling zorg gedragen en al paste ze nu niet direct in het kader van den avond, het op treden van professor Antonini, prestidigita- teur-illusionist, viel buitengewoon in den smaak. Zeer terecht wekten zijn sterke staal tjes op het gebied der geheime kunsten de bewondering op. En ook met zijn buikspreek kunst oogstte hij een 'buitengewoon succes. ..De strijd voor de vrouw voor haar zelf standigheid". Over bovengenoemd onderwerp komt mevr. M. WibautBerdenis van Berle- kom hedenavond in de Toorts spreken. ZAND VOORT HUURVERLAGING GEMEENTEWONINGEN. B. en W. stellen voor de- huren voor de twee gemeentewoningen in die van Speykstr. no. 19 en 19a te verlagen respectievelijk van f 660 op f 600 per jaar en van f 552 op f 500. B. en W. komen tot dit voorstel omdat de twee woningen reeds geruimen tijd leeg staan, hoogst waarschijnlijk door den hoogen huurprijs. meldt Hoogste barometerstand 775.0 m.M. te Haparanda. Laagste barometerstand 722.8 m.M. te Valencia. (Waarnemingen verricht in den morgen van 10 November, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt) en voorspelt Meest matigen tot krachtigen Zuidelijken met tijdelijke opklaring, af en toe regenbuien, tot Zuid-Westelijken wind, zwaar bewolkt Zelfde temperatuur. Uit het buitenland De diepe depressie in het westen kwam naderbij, vertoont bij Ierland een kern onder 720 m.M. en beheerscht het weer in geheel Europa. De westerstormen tot ver op den Atlantischen Oceaan houden nog niet op verder ruimen van den wind en afkoeling, zoodat in de volgende dagen de temperatu ren boven normaal, vooral in het zuiden en osten zullen aanhouden. Plaatselijke verster kingen van de luchtdrukverschillend brengen storm in het Kanaal en de Golf van Biscaye en in het noorden van de Noordzee. Regen drong door in geheel Frankrijk, ons land, west Duitschland en Scandinavië, maar was alleen om het Kanaal zwaar. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 9 November. Bevallen 6 November: A. A. C. SteDbrink Copraij, d.; 7 November: C. P. Cnopiusvan IJsendijk, d.; G. J. SwartZwart, d. Overleden 6 November: J. G. Snaar 78 j„ M. van Heemskerkstraat; M. S. v. d. Tholl Ziegeler, 64 j„ Hazepaterslaan. JAPANSCH ULTIMATUM AAN CHINEESCH GENERAAL AFGEWEZEN. AANVAL OP TSITS1KAR? LONDEN, 10 November (V. D.) De Ja pansche generaal Monjo te Moekden heeft een ..ultimatum gericht tot den Mandsjoerij- schen generaal Matsjangsjan, die de Nan- kingregeering vertegenwoordigt, o.a. in de provincie Heiloeng Kiang, waarin van hem wordt geëischt, dat hij de stad Tsitschar en het bewind over de geheele provincie zal overgeven aan den Chineeschen generaal Tsjang Hai Poëng, leider van een Japansch- gezinden Chineesche legerbende. Generaal Matsjangsjan heeft dit ultimatum afgewezen met de motiveering, dat hij als vertegen woordiger van Nanking een dergelijke stap niet kan doen zonder overleg met of order van de Nankingregeering. Men verwacht, dat de Japansche troepen nu het ultimatum is afgewezen, een aanval op Tsitsikar zullen ondernemen. STAAT VAN OORLOG IN GEDEELTEN VAN CHINA? NEW YORK, 10 Nov. (V.D.) Volgens Ame- rikaansche berichten zou generaal Matsjang sjan na afwijzing van het Japansche ulti matum een proclamatie hebben uitgevaar digd, waarin hij, namens de Nankingregee ring, in de provincie Heiloen Kiang den oor logstoestand tegen Japan afkondigd. Wij teekenen hierbij aan, dat de „staat van oorlog", ook in de oorlogsjaren, in Ne- der'and bestond, en niet beteekent, dat er daadwerkelijk oorlog gevoerd wordt Niets gestolen. Geweldige chaos aangericht. Vanmorgen zes uur werd aan de politie kennis gegeven, dat er een ruit kapot was aan de voorzijde van het Belastingkantoor aan het Klein Heiligland. Onmiddellijk stelde de politie een onder zoek in. Toen zij het bewuste lokaal binnen trad, vond zij daar een geweldigen chaos. Haar eerste indruk was, dat er een wervel storm had plaats gehad. Alle kasten waren, leeggehaald en de inhouo was over den grond gesmeten. Duizenden strooken papier, waar op de bedragen der gestorte gelden vermeld stonden, lagen in een dikke laag en in de grootste wanorde op den grond. Daarover heen had de ongewenschte bezoeker alle voorwerpen gegooid, die maar binnen zijn bereik lagen. Prullemanden en stempels wa ren er doorheen gegooid, alsmede een groot aantal intkokers met inhoud, zoodat vele pa pieren niet meer te lezen waren. Ook de stoe len van de ambtenaren hebben het moeten ontgelden, die waren door het gansche lokaal geschopt. De papieren lagen ook op straat voor het gebouw. De motieven tot deze daad liggen vooralsnog in het duister. Diefstal kan niet de dTijfveer geweest zijn, want er wordt niets van waar de vermist. De brandkast was ook onaange roerd gelaten. Vermoedelijk moet hier aan een wraakne ming gedacht worden, maar wie daardoor ge troffen moest worden, is eveneens een raad sel. De poiltie stelde natuurlijk een uitgebreid onderzoek in, waartoe het belastingkantoor vanmorgen vroeg eenigen tijd voor het pu bliek gesloten bleef. Eenig resultaat heeft dit onderzoek niet opgeleverd. De werksters, die de lokalen in ditgebouw moeten schoonhouden, hadden geruimen tijd noodig ee r de chaos opgeruimd was. Natuurlijk werd het geval voor het belas tingkantoor in het Klein Heiligland druk door het publiek besproken. De gebroken ruit was te elf uur vanmorgen nog niet door een an dere vervangen en de glasscherven lagen over de straat verspreid. De man, die door het gat in de ruit gekropen is, moet niet groot ge weest zijn; ook moet hij voorzichtig te werk zijn gegaan om zich niet aan de uitstekende punten glas te kwetsen. Eén der omwonenden heeft te half twee vannacht wel glasgerinkel gehoord, maar daaraan werd verder geen aandacht geschon- De politie zet haar onderzoek voort, ken. Corsicaansche Bandieten. lets over Joseph Bartoli, den trotschen berenleider We hebben in deze kolommen al a eens iets medegedeeld omtrent 't Map bandietenwezen op Corsica. Op ikf1 het oogenblik is een gewapende '^y^\ macht bezig het eiland stel selmatig van die „outlaws" te bevrijden. Een verwoede strijd wordt gestreden, waarbij aan beide zijden offers worden gemaakt. Zoo vielen dezer dagen de bendeleiders Caviglioli, Bar toli en Santoni. Maar Spada en Borena zijn er nog. Een verslag gever van Le Journal vertelt over Bartoli het volgende: Joseph Bartoli kleedde zich goed, had een scherp verstand en ging door voor „aristo craat" der bandieten. Zijn trots kende geen grenzen. Geen heerscher der bergen durfde zulke belangrijke personen aanpakken als hij. Hij wendde zich eens persoonlijk tot den prefect van Corsica om hem te zeggen, dat, als hij zijn vrienden lastig bleef vallen, hij Bartoli den prefect en zijn familie zou verhinderen hun zomerverblijf te betrekken. Hij eindigde met de trotsche woorden: „Gij zijt prefect in Ajaccio, ik ben de gebieder over het kanton van Zicavo en Sainte, Marie-Sicchée". Bartoli was rijk, gemiddeld streek hij 4 a 500.000 francs per jaar op! Maar hij had het ook noodig om zijn mannen te betalen. De eerste maal, dat iemand zich tegen hem durfde verzetten en de politie te hulp roe pen, was eenige weken geleden toen een hotelhouder, van wien hij 20.000 francs eischte, onder bedreiging van het huis in brand te steken, niet bezweek en een klacht indiende. Vrijdag is hij gedood op 29 jarigen leeftijd. Niet door een der honderd gendarmes, die op zijn spoor gezet waren, ook niet door een particulier, aangelokt door den prijs van 100.000 francs op zijn hoofd gezet. Maar door een hout-exporteur, die door Bartoli in al zijn plannen werd gedwarsboomd en afge perst. Deze, Simonetti zocht hem op en zeide hem, geen cent meer te zullen betalen. Bar toli wilde hem met het geweer antwoorden, doch Simonetti's revolver sprak het eerst. Om 11 uur werd het lijk gevonden en her kend aan de tatoueering op den rechterpols en de regelmatige en zelfs schoone gelaats trekken. Het was tijd! Want hij had groote plannen om op bloedige wijze den dood van zijn broer te wreken, waarbij hij alle telefoon- en telegraafverbindingen verbreken wilde en een bloedbad in de kazerne aanrichten. Iedere pagina van dit blad is interessant En zoo blijft het!

IJmuider Courant | 1931 | | pagina 2