HET NIEUWE AVONDBLAD BERICHT. A. A. M J«e 'JAARGANG No. 116 VRIJDAG 17 MAART 1933 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents plus 2Yz cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaari 42 - IJmuiden - Telefoon 521 Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: f2000.—bij algeheele invaliditeit; ƒ600.— bij overlijden; 400.—bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.bij verlies van IJMUIDEN een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen, enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 200u.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Poüs is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. ZWEMMEND REDDEN. STICHTING VAN EEN REDDINGSBRIGADE VOOR DRENKELINGEN. Men schrijft ons: De zwemsport staat op het oogenblik in onze gemeente in het teeken der belangstel ling. Er wordt hard gewerkt om zoo spoedig mogelijk te kunnen komen tot het openen van een goede zweminrichting. IJmuiden telt een groot aantal echte waterratten en we bezitten in de Velser Zwemvereeniging een bloeiende organisatie, die de zwemsport pro pageert. Sport-zwemmers tellen we in ons midden in groote getale. Hoeveel van deze menschen kunnen echter zwemmend redden, d.w.z. zijn in staat een drenkeling uit het water te ha len zonder zelf al te veel levensgevaar te loo- pen? Talrijk toch zijn de gevallen, waarbij èn redder èn drenkeling jammerlijk verdron ken, omdat de man, die zijn leven waagde, wel goed kon zwemmen, doch helaas de kunst van zwemmend redden niet verstond. Een goed zwemmer is nog geen zwemmend redder De vaardigheid hierin kan alleen door een speciale opleiding worden verkregen. De mogelijkheid om zich deze vaardigheid eigen te maken, bestaat tot dusverre in deze gemeente niet. Een reddingsbrigade voor drenkelingen, zooals die in tal van andere plaatsen in den lande werden opgericht, zoekt men tevergeefs in onze zee- en havenplaats. Gemeenten, zooals b.v. Castricum en Wijk- aan-Zee bezitten een goed functionneerende reddingsbrigade, Velsen boekt ook in dit op zicht een achterstand en mist daardoor een nuttige, noodige en menschlievende instel ling. Reeds eerder werden pogingen in het werk gesteld om een brigade van zwemmende red ders op te richten. Deze pogingen leden in hoofdzaak schipbreuk op het gemis van een oefengelegenheid. De oefengelegenheid zal er weldra zijn en daarom werd door enkele ingezetenen het initiatief genomen om nogmaals een poging te' wagen.- Het al of niet slagen van deze poging hangt in hoofdzaak af van de belangstelling der ingezetenen-zwemmers. De Velsenaren hebben getoond, dat zij de zwemsport een warm hart toe dragen, waar om zouden zij nu achterblijven nu het er op aan komt hun kunst in dienst der mensch- heid te stellen? Dezer dagen vond iii „Augusta" de eerste bijeenkomst plaats der Commissie van voor bereiding. Als voorzitter fungeerde de heer A. P. Bakker, terwijl voorts aanwezig waren de heeren. A. J. Meijerink van den Ned. Bond tot het redden van drenkelingen; L. Dijksen namens 'de afd. IJmuiden van het Ned. Roo de Kruis; J. W. Raadman als vertegenwoor diger der Velser Zwemvereeniging en M. W. Hellemons, die voorloopig als secretaris fun geerde. De heer Meijerink zette in een helder en deskundig betoog de bedoeling van het zwem mend redden uiteen, ontvouwde zijn denk beelden omtrent de op te richten brigade en gaf tal van aanwijzingen en inlichtingen, die van groot nut kunnen zijn. Besloten werd een propaganda-oprichtings avond te organiseeren, waarop de heer Meije rink een lezing met lichtbeelden zal houden. Deze propaganda-vergadering zal worden gehouden op Donderdag, 30 Maart a.s. des avonds te 7.45 uur in „Kennemerhof" aan het Kennemerplein. De Commissie roept allen, die iets voor het bovenomschreven werk voelen, op aanwezig te willen zijn. Alle zwemmers en adspirant- zwemmers worden dien avend verwacht en laten vooral de dames niet denken, dat zij gemist kunnen worden; ook op hunne me dewerking doet de Commissie een warm be roep. Toont door een flinke opkomst, dat het werk der voorloopige Commissie u sympa thiek is. Zij, die zich met ingang van 1 April per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Maart nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. DE STAKING IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. EEN RESUMé VAN DEN HEER J. v. d. STEEN Het laatste nummer van „Toenadering" bevat een resumé over de plaats gehad heb bende onderhandelingen en besprekingen inzake de staking in het visscherijbedrijf van de hand van S-n. (J. v. d. Steen j, waar aan wij het volgende ontleenen: De onderhandelingen, onder leiding van den burgemeester, zijn Vrijdagavond 3 Maart beëindigd zonder resultaat. Beter doen we door te schrijven: zonder het gewenschte resultaat. Resultaatloos is het niet geweest. De Centrale Bond, die in December wei gerde om over concessies te spreken, voor en aleer het oude contract was gecontinueerd, en dan nog wel onder nader gestelde voor waarden, heeft na negen weken den boel op den kop te zetten, dan toch wel onderhan deld en 't moet gezegd, ze zijn zoover ge gaan als 't voor de buitenwereld maar kon. We willen het verloop nog even relevee- ren Door het standpunt dat het bestuur van den Centralen Bond innam, nl. om niet aan de onderhandelingen deel te nemen voor en aleer aan de hierboven genoemde voorwaar den werd voldaan, kregen wij de positie de onderhandelingen alleen te voeren. Deze werden zeer zeker bemoeilijkt, door dat de Centrale Bond reeds direct de opva renden per extra-nummer van zijn orgaan opriep zich tegen 2 Januari op èen staking voor te bereiden en door daarna den reeders een ultimatum te stellen om op zijn voor waarden in te gaan, daar anders tot staking geadviseerd zou worden. Dit ultimatum, dat aan verschillende vooraanstaande personen ter kennisneming was toegezonden, gaf den burgemeester aanleiding, den rijksbemidde laar daarvan in kennis te stellen. Nog op denzelfden dag had reeds de eerste bespre king met den rijksbemiddelaar plaats. We schreven toen 29 December 1932. De besprekingen werden op dien dag ge schorst tot Vrijdag 30 December. Ook deze bespreking leidde niet tot nader vergelijk, waarop de rijksbemiddelaar zich terugtrok en met goedkeuring van alle par ttien den burgemeester als bij zonderen be middelaar aanwees. Inmiddels waren de onderhandelingen aan gevangen op Woensdag 7 December en voort gezet op Vrijdag 16 December. Woensdag 21 December, Donderdagavond 29 December, Vrijdagavond 30 December, Zaterdag 31 De cember en Dinsdag 3 Januari. Onze vergaderingen met de leden haven arbeiders vonden plaats op Maandag i2 De cember, Woensdag 28 December, 2 Januari en 3 Januari. Met de leden zeelieden vergaderden wij Maandag 12 December, Dinsdag 27 Decem ber en Maandag 2 Januari. Bovendien wer den nog vergaderingen gehouden met leden trawlvisschers, op Zaterdag 31 December te Noordwijk en Maandag 2 Januari te Scheve- ningen en te Katwijk. Voorts werden de noo dige bestuursvergaderingen gehouden na elke bespreking met de werkgevers. We hebben dit verloop nog eens even wil len releveeren, omdat nog steeds door den Centralen Bond getracht wordt de gedachte ingang te doen vinden dat door ons over haast het contract is aangegaan. Niets is minder waar, alhoewel wij toege ven dat een vlugge afwikkeling van zaken de laatste jaren wel niet doenlijk scheen. Doch thans is wel gebleken aan wien de schuld hiervan moet toegekend worden Laat ons echter thans even zien hoever het gebracht is door den Centralen Bond, na negen weken van staking. Allereerst stellen wij vast, dat de Centrale Bond zijn voorwaarde tot onderhandelen prijs heeft moeten geven. In de tweede plaats had hij geen bespre kingen te voeren over het contract van de havenarbeiders. De voorgestelde verslechteringen waren reeds door ons teruggedrongen en hij vond reeds het bedje gespreid. In de derde plaats was de 5 pet. verlaging op de gage van de zeelieden ook reeds weg gewerkt. En ten slotte was ook de extra vrije dag voor Kerstmis of Nieuwjaar en Paschen of Pinksteren ook reeds door ons veilig gesteld. Zeer zeker waren hierdoor de belangrijk ste verslechteringen, die door de werkgevers waren voorgesteld, door ons weggewerkt en begonnen de onderhandelingen, onder aan merkelijk gunstiger omstandigheden. Vervolgens verklaarde de Centrale Bond, tijdens de onderhandelingen, ermede ac- coord te gaan: le. dat het loon van den schipper, bij te werkstelling tijdens opleggen van het schip, van f 35 op f 30 per week zal worden vastge steld; 2e. dat afstand gedaan zal worden van af- stappersgeld voor schippers en machinisten; 3e. dat het na 9 uur binnenkomen bij rei zen langer dan tien etmaal, geen recht geeft op een extra vrijen dag; 4e. dat een schipper, op proef aangesteld, geen recht heeft op garantieloon. Vervolgens waren de voorstellen van de reeders: de schadeloosstelling van 7 dagen gage als er geteekend was te doen vervallen en daarvoor te lezen dat 3 dagen gage zou worden uitbetaald, indien er voor een vol gende reis geteekend was. Door ons is dit aanvaard omdat het niet uitbetalen practisch reeds was doorgevoerd, doordat de menschen er zelf afstand van hadden gedaan. In de voorstellen van den Centralen Bond aan den burgemeester, blijkt, dat die bond respectievelijk 5 en 3 dagen schadeloosstel ling eischt. Het lever- en kuitgeld, dat voorheen voor de bemanning was, had men van reeders- zijde voorgesteld tot f 150 per reis aan de bemanning' te laten komen en het meerdere bij de besomming te rekenen. Wij hebben het zoover weten te krijgen, dat het meerdere bedrag voor de helft aan de reeders en voor de helft aan de beman ning komt. De Centrale Bond heeft ook deze voor waarde aanvaard tegenover den burge meester, voor zoover het Noordzeebooten be trof. Hierbij dient opgemerkt, dat medegedeeld was, door de reeders, dat de IJslandbooten hier buiten vielen. Voor zoodvisch hadden wij aanvaard f 2 per reis. Dit heeft bij ons als ruilobject dienst ge daan bij de bespreking van de voorgestelde gageverlaging. De Centrale Bond. aanvaardde nu de voor stellen van de reeders, om de kwaliteit van het zootje te verminderen, alhoewel zij de soorten van de visch iets ruimer wenschten opgegeven te zien. Betrekkelijk een kleinig heid, die niets ter zake doet. Verder hadden de reeders voorgesteld, de bemanning op de kustbooten met één man te verminderen. Door ons is dat voor meer dan 50 procent teruggebracht, door hiervoor een lichtma troos tusschen te schuiven. De Centrale Bond bleef hier den vollen matroos vorderen. Ten slotte hadden de ree ders deze voorwaarde gesteld, dat de bij drage aan het Fonds voor Sociale Voorzie ningen zou vervallen en dat zij daarvoor de ziekenhuisbehandeling weer voor hun re kening zou nemen. Met andere woorden wil dit zeggen, het fonds in stand houden voor niets anders, dan voor de ziekenhuisbehan deling. De onkosten van het fonds zouden hierdoor voor rekening van de opvarenden komen, terwijl dit bij het voorstel van de reeders niet het geval is. De beteekenis is dus nog mindere voor waarden dan dat de reeders hadden voorge-' steld. Zoo waren de voorstellen op Donderdag 2 Maart. Toen de reeders hierop niet in wilden gaan stelde men voor. om op Vrijdag 3 Maart na der bericht te willen hebben van de reeders. of, indien zij op het punt van het ..fonds- de reeders tegemoet wilden treden, zij dan genegen waren, om dan hun andere voor waarden te aanvaarden. Het resumé vermeldt dan het onzen lezers bekende afwijzend antwoord der reeders en besluit aldus: Ten slotte wees men de voorstellen van den Centralen Bond van de hand en waren dus deze onderhandelingen, al had men van den Centralen Bond reeds negen-tiende van ons contract aanvaard, op niets uitgeloopen. Wij wachten dus, nu we dit schrijven, maar weer even rustig af. HUISVLIJT-TENTOONSTELLING OPENING DOOR DEN BURGEMEESTER. Blik op de "bekende zeewering „Die alte Liebc" bij Cuxhafen, die binnenkort 200 jaar bestaat De op 27. 28 en 29 Maart te houden huis- vlij ttentoonstelling in de houten hulpschool aan de Heidestraat, wordt 27 Maart 's mid dags half drie door den burgemeester ge opend. Naar wij vernemen is de inzending dezen keer zeer groot, zoodat er verschillende af deelingen zullen zijn, nl. tarra werk, zaag- en snijwerk en, een borduur- en handwerk afdeeling. Voorts worden er nog eenige stands ngericht, zooals van Van der Kleij's ijzer handel met een stand gereedschappen voor zaag- en snijwerk, evenzoo een stand van de chemische fabriek A. K. A. met was, beits en lijmproducten, terwijl het geheel gestoffeerd en versierd wordt door den heer Tijsen, ma gazijn de Zon, Snelliusstraat. II HET SLACHTHUIS. De raad onzer gemeenLe krijgt a.s. Dins dagavond een belangrijke zaak te behande len: het voorstel van Burgemeester en Wet houders tot den bouw van een openbaar slachthuis. Veronderstellen we, dat het voor stel wordt aangenomen, ook dan nog kan gezegd worden, dat het plan niet bijzonder vlot van stapel is geloopen. Feitelijk is het ook dan nog niet aan den stapelloop toe, want alvorens tot den bouw wordt overge gaan, of beter gezegd, de bouw wordt voort gezet, moet de leening geplaatst worden en moeten Gedeputeerde Staten de financieele regeling hebben goedgekeurd. Er is over dit plan heel wat te doen ge weest, vooral omdat velen het te duur von den. Het kon niet ontkend worden, dat het plan een handvol geld kost. meer dan een half millïoen en dat andere gemeenten, waar de laatste jaren een dergelijke inriehting is gebouwd, in den regel goedkooper zijn uit gekomen. Maar het is nu eenmaal een wet van Meden en Perzen, dat we in Velsen met alles duurder zijn dan elders. Dus ook met het slachthuis. Veel goedkooper is het nieuwe plan niet geworden. Zeker, er is het een en ander weg gelaten en ook de materialen zijn veel goed kooper geworden. Maar we moeten niet ver geten, dat er thans ook in is opgenomen een zuiveringsinstallatie voor het afvalwater, welke installatie, ook al was de bouw vol gens het eerste plan uitgevoerd er had moe ten komen. Is een slachthuis in onze gemeente noo dig? Ongetwijfeld en wel om meer dan één reden. In de eerste plaats, omdat de wet het voorschrijft. Maar ook om andere redenen, die trouwens nauw verband houden met de wettelijke voorschriften. Onze gemeente telt een 40-tal slachtplaat sen. Van al deze slachtplaatsen voldoet nage noeg geen enkele aan de voorschriften. Onze vleeschwinkels zijn over het algemeen tip-top in orde. Ze hebben koelkasten, keurige toon banken en zijn rijk voorzien van tegels. Maai de slachtplaatsen zijn niet,alleen wat de in richting betreft zeer primitief; vele bezorgen aan de omwonenden veel overlast. Zou de gemeente thans haar slachthuis niet krijgen, dan zouden alle of bijna alle slagers genood zaakt zijn, hunne slachtplaatsen te verbete ren en de overlast zou blijven bestaan, Er wordt in onze gemeente heel'wat vleesch gegeten, getuige het aantal jaarlijksche slach tingen: ongeveer 1500 runderen, 250 paarden, 6000 varkens benevens circa 400 a 500 stuks, klein vee. Dit alles, tot nu toe verdeeld over de veertig slachtplaatsen, zal als het abat toir gereed is, aldaar geslacht worden, zoo dat men per week kan rekenen op een 150- tal slachtingen. Maar bovendien zijn er nog zooveel andere redenen, die de stichting van een openbaar slachthuis gewenscht maken. B. en W. hebben een exploitatierekening opgemaakt. Deze wijst een batig saldo aan van f 917. Het is dus een winstgevend object, trouwens een noodzakelijke voorwaarde voor den bouw. En de bouw verschaft werk aan vele handen. Een buitengewone verdienste voor den tegenwoordigen tijd. DOMANI ALE Anthraciet en Eierkolen ein Zeeweg"! I (Adv. lngez. Med.) BEVERWIJK VERKOOPING VAN TUINGROND. Ten overstaan van notaris J. H. Bremmers werd Donderdagmiddag in de bovenzaal van „Oud-Meerenstein" in het openbaar verkocht I. Het woonhuis met bloembollenschuur en erf aan de Gladiolenlaan no. 15, groot 600 c.A. Hoogste bieder Joh. Henneman te Heemskerk voor 5000. Op f 1 gemijnd door P. Liefting te Castricum. Opbrengst 5001. II. Tuin, ter grootte van 1 H.A. 27 A. en 18 c.A. Hoogste bieder Joh. Henneman te Heemskerk voor 6950. Op 1 gemijnd door P. Liefting te Castricum. Opbrengst 6951. III. Een perceel grond aan de Gladiolen- laan, gelegen ten Noorden van perceel I, groot 800 c.A. Hoogste bieder H. J. Holt te Beverwijk voor 2060. Bij afslag niet ge mijnd. De combinatie der perceelen IIII, te zamen vormende een tuindersbedrijf werd op 800 gemijnd door A. Goemans te Wijk aan Zee en Duin. Totale opbrengst 14.812. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 17 MAART Thalia Bioscoop: „Die Fledermaus" 8.15 u. Vereenigingsgebouw Groene Weg: Voor drachtavond Kommer Kleijn. 3.15 uur. ZATERDAG 18 MAART Thalia Bioscoop: „Die Fledermaus" 8.15 u. Wapen van Velsen: Manrtoivi"~iub Excel sior. 8 uur. WEDSTRIJDEN-AVOND T. V. „OLYMPIA". Donderdagavond werd in de kleine zaal van het Thalia Theater de tweede serie wedstrij den voor de lagere afdeelingen van de Turn- Vereeniging „Olympia" gehouden. Een en ander onder groote belangstelling van de aanwezige familie-leden der gymnasten. De kleinere meisjes gaven mooie vrije oefe ningen en toestel-werken te zien (ladder en bok), terwijl de jongens proeven van vaar digheid aflegden aan brug en tremplin- paard. Vooral bij het laatste nummer werd vlot en accuraat gewerkt en bewees de goede afwerking der uitgevoerde sprongen, dat de leider, de heer Chr. Smit, zijn jeugdige leer lingen flinke vorderingen heeft doen maken. De uitslagen van dezen avond worden aan het einde der serie bekend gemaakt. Ter meerdere afwisseling gaf de heeren- afdeeling enkele staaltjes van meer-gecom- pliceerd brug- en hoogrekwerken, welke menig applausje ontlokten. Een dameskoortje zong met een besliste kans op 'n bekroning in een eerste afdeeling de „Symphonie der Neuzen", welke gecoscu- meérde voordracht danig op de lachspieren der luisterenden werkte. Voegen wij er nog toe, dat de „Olympia- Boys" voor aangename en aanvullende mu ziek zorgdroegen en dat de loterij en een dansje velen na afloop nog bijeenhielden, dan gelooven wij wel, dat deze avond met de andere wedstrijdavonden een goede pro pagandistische voorbereiding is geweest voor de komende groote feestuitvoering der Turn yereeniging „Olympia". LEDENVERGADERING ROODE KRUIS. i In de bovenzaal van Augusta Hotel heeft gisterenavond een goed bezochte ledenver gadering van het Roode Kruis plaats gehad. De vergadering werd geopend door den voor zitter Dr. W. van Haselen. Deze sprak een woord van welkom inzonderheid tot den heel de Kanter, die als gedelegeerd lid van het Hoofdbestuur de vergadering bijwoonde. Vervolgens drukte de voorzitter zijn vreugde uit over de goede opkomst. Het Roode Kruis heeft niet te klagen over werkloosheid en financieele zorgen, ofschoon de financieele toestand, mede door de ma laisé in het af geloopen jaar niet zoo gunstig was als voorgaande 'jaren. Niettegenstaande dit zal het Roode Kruis voortgaan om het mooie werk, n.l. hulp bij ongevallen enz. met dezelfde activiteit te blijven verleenen als in het verleden. Hij sprak dan ook woorden van dank tot de leden voor hun belangelooze medewerking. Aan de andere zijde betreurde de voorzitter het feit, dat eenige leden van de transportcolonne zich, door te bedanken aan het werk hadden onttrokken en hij hoopte dat deze open plaatsen spoedig weer zouden worden aangevuld. Na voorlezing der notulen werden deze onveranderd goedge keurd. Het jaarverslag getuigde van groote activiteit en den goeden geest, die er heerschte onder de Roode Kruis-menschen. In totaal werd in 't afgeloopen jaar 504 maal hulp verleend. Rekening houdende met de slechte economische toestanden, liet het fi nancieel verslag een goed geluid hooren. Vervolgens bracht de kascommissie, die be last was met het nazien der boeken over het financieel beheer van 1932, een woord van dank aan den penningmeester voor het goede beheer der gelden. Wegens het periodiek aftreden van twee bestuursleden, de heeren W. A. Dolleman en B. de Korte moest er een verkiezing voor twee Igden van het bestuur plaats hebben. Beide heeren werden echter bij acclamatie herko zen. Voor de verkiezing van afgevaardigden voor de algemeene vergadering, werd het bestuur opgedragen, ter gelegener tijd drie leden aan te wijzen. De begrooting voor het jaar 1933, die be reids door het hoofdbestuur was goedge keurd, had eveneens de goedkeuring der leden. Bij de rondvraag die geleid werd door den vice-president den heer Dolleman (Dr. van Haselen werd wegens praktij kwerkzaam- heden uit de vergadering geroepen) werd o.m. gevraagd of men ook dezen zomer aan wed strijden dacht deel te nemen. Naar aanlei ding hiervan werd het plan opgevat, indien mogelijk deel te nemen aan den in Juni in Utrecht te houden Roode Kruis-wedstrijd. De vice-voorzitter sloot daarna de vergade ring met een woord van dank tot de aanwe zigen voor hun opkomst. DE MINISTER OVER EEN PUFVERBOD. In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over de begrooting van Eco nomische Zaken en Arbeid, zegt minister Verschuur, dat de in het verslag geuite be zwaren, dat van een verbod tot het aan den wal brengen van puf nadeelen te duchten zijn, zoowel voor de visschers, die in de opbrengst van puf een vaak niet onbe langrijke bijver-dienste vinden, als voor de eendenhouderijen en de vischmeelfabrieken de aandacht verdienen. Van het uitvaardigen van een verbod, internationaal of nationaal, van de vis scherij op „ondermaatsche" visoh, kan geen heil worden verwacht, aangezien het prac tisch niet te bewijzen zal zijn, dat er op zettelijk op „ondermaatsche visch wordt gp vischt. EXAMEN RADIO-TELEFONIE. Bij het te Den Haag gehouden Staats examen voor Radio-telefonie is geslaagd onze plaatsgenoot, de heer R. Groen, leerling van de N.T.M. „Radio-Holland" alhier.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1