HET NIEUWE AVONDBLAD Bericht Voor de bewaarschool Pres. Krugerstraat. Sneischeren. JAARGANG NO. 272 WOENSDAG 20 SEPT. 1933: IJMUIDE8 COUPANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2j4 cents Incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V, Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties vair Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Aije abcmnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers Tiin ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd pn ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de ^volgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: f2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 10d.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. De Eenige Weg. Er staat een z-ki in. de Troonrede, gisteren floor H.M. de Koningin uitgesproken, die Den Eenigen Weg .aanduidt. Het is deze: Hoewel het huidige tijdsgewricht niet bevorderlijk is aan de ontplooiing der internationale samenwerking en het uit groeien van den Volkenbond, blijf ik hopen, dat de ontwikkeling van de orga nisatie der Staten-gemeenschap zich eer lang weer in opgaande lijn zal gaan be wegen". Het is niet meer dan natuurlijk dat de Koningin en de Nederlandsche regeering. hoop koesteren, want het is de eenige weo- waarlangs ook het Nederlandsche volk verlossing uit den nood der tijden zal kunnen bereiken. Velen, zich blind starend op de con flicten en tegenstellingen van het oogenblik, zijn eraan gaan wanhopen. Ten onrechte. Men moet verder kijken dan zijn neus lang s verder dan de feiten van den dag. Men '0et beseffen wat er in de wereld groeiende is en groeiende blijft, ondanks allen tegen slag Het meeste lawaai en de grootste woor den'"even dat gemeenlijk niet weer. Het onafwijsbare feit blijft dat wij in Ne derland ons niet op eigen houtje uit d.e crisis kannen redden, evenmin als eenig ander volk dat kan. Wij zijn voor herstel van onze wel vaart afhankelijk van hetgeen in het buiten land gebeurt en van de samenwerking met dat buitenland. Willen wij en dat is dan toch de algemeene wensch ooit een toe stand bereiken, waarin een permanente wel vaart gewaarborgd is inplaats van een voort durende afwisseling van perioden van hoog conjunctuur en van crisis, waarin de laatste onveranderlijk weer vernietigen, wat in de ferste (schijnbaar) tot stand gebracht is, dan moet de janboel van de elkaar doodcon- arreerende staten door een stelsel ver ben worden. Er moet internationale orde solen uit internationale chaos. Dat bedoe- Iloie Koningin en de Nederlandsche regee- •y als zij spreken van de ontwikkeling van ,i organisatie der Staten-gemeenschap. Het „tijdsgewricht" ziet er op dit oogen ic waarlijk allesbehalve plezierig uit. Het enge nationalisme in Duitschland is tot een kookpunt gestegen, dat alle andere volken in ongerustheid-heeft-gebracht en de haat van 1914 heeft doen herleven. Maar de historie leert dat men een volk niet ad infinitum op liet kookpunt kan houden. Zij leert ook, dat haat een slechte leidsman is en niet opbouwt. En de laatste jaren hebben wel zeer kenmer kend aangetoond, hoe snel de stemmingen en de algemeene vooruitzichten zich in korten tijd totaal kunnen wijzigen. Er is in den loop der wereldgebeurtenissen geen vaste, gelei delijke ontwikkeling geweest, maar een reeks hevige schokken. Die reeks is nog steeds niet beëindigd. Duitschland, Frankrijk, Italië, Engeland, Amerika, Japan, de zes machtigste mogendheden dus, kunnen zich evenmin elk voor zich herstellen en van den crisisnood bevrijd raken als wij. Zij hebben elkaar en de anderen, ook ons, noodig. Dit besef zal ook in Duitschland spoedig genoeg moeten terug- keerendoor de harde werkelijkheid der feiten. Men raakt tenslotte uitgespeecht en uitgevlagd en moet met koelen hoofde de realiteit bezien. Die realiteit zegt, koud en nuchter, dat zonder een bloeiende export naar het buitenland, dewelke alleen mogelijk is in goede verstandhouding met dat buitenland en alleen te ontwikkelen door hetgeen men noemt „de politiek van de open deur" en het scheppen van nieuwe internationale samen werking, welvaart kan weerkeeren. Er is na tuurlijk een alternatief. Ik heb het laatst kun nen weergeven in de woorden van prof. Ewald Banse, die het Duitsche volk ten snelste tot' den oorlog wil opvoeden. Dit alternatief beteekent: Trap den heeien boel in elkaar. Jaag volken, die reeds tengevolge van een vorigen oorlog in nood verkeeren, nu nog maar weer eens tegen elkaar op en vernietig ze definitief in den volgende. Dit is wartaal. Opgewonden wartaal, in welker succes wij niet gelooven moeten, want dan kunnen we het gansche geloof in -de menschheid wel opgeven. Ook is Duitschland, hoe naburig ook, niet de wereld. Het is er slechts een zeer klein deel van. Daar werken andere stroomingen in de menschheid en ook in Duitschland, dan die van prof. Banse en van degenen, die even erg op hol geslagen zijn als hij. En die stroomingen zijn in dezen modernen tijd krachtig genoeg geworden om niet meer aan de tegenslagen van één kort „tijdsge wricht" ten onder te gaan. Er is maar één weg. Een voorrecht mag het heeten voor ons Ne derlanders, dat de Koningin ons door haar woord daar telkens weer aan herinnert. R. P. IJMUIDEN DE VISCHEXPORT NAAR ENGELAND. ïia de maand Augustus werden uit ons land naar Engeland uitgevoerd 3536 cwts. zeevisch ter waarde van 4043 p.ts., tegen verleden jaar in dezelfde maand 2166 cwts. ter waarde van 3845 p.st. Gedurende de eerste 8 maanden werden uit ons land naar Engeland uitge voerd 30.927 cwts. visch ter waarde van 74.512 P-st., tegen verleden jaar 39.992 cwts. ter Waarde van 98.441 p.st. REIS VOORTGEZET. Het Nederlandsche motorschip Nieuwen- nam heeft de motorschade hersteld en de ïeis naar Hamburg voortgezet. Burgemeester Rambonnet opent den bazar. de vischauto's stimuleerde de binnenlandsche consumptie en het is thans nog de geringe koopkracht, die een verdere ontwikkeling' van den binnenlandschen handel in den weg staat. Inmiddels vond de oprichting plaats van een propagandacommissie, die zich tot taak stelt, den vischafzet in het binnenland te vergroo- ten. Slaagt deze commissie, krijgt zij van de zijde van de autoriteiten de onmisbare mede werking, dan lijkt het ons geenszins onmoge lijk, dat in hel gunstigste geval, d.w.z. wan neer de nog bestaande uitvoer-mogelij kheden niet worden belemmerd door opgebruikte con tingenten,. per week de vangsten van een 70-tal trawlers tegen redelijke prijzen onderge bracht kunnen worden, voor het verkrijgen van welk aantal een vloot van ca. 120 trawlers noodig zal zijn. Dit aantal komt ongeveer overeen met het maximum-aantal, dat de vloot in de vaart kan brengen en met de gemiddelde sterkte van de trawlervloot in de jaren 1926, I 1927 en 1928. dus vóór den grooten uitbouw. In het ongunstigste geval, d.w.z. in de zo mermaanden. speciaal bij een uitgeput contin gent zullen er periodiek trawlers moeten wor den opgelegd en wel meer dan in vroegere jaren te doen gebruikelijk was. Het bovenstaande is een logische beschou wing der feiten, waarbij geen rekening is ge houden met hulp van derden, i.e. van de Com missie-Rij kens. VISCHCONTINGENTEN VOOR HET SAARGEBIED. Het voorbereidend lager onderwijs, anders genoemd bewaarschool-onderwijs was een der eerste slachtoffers van de door de crisis nood zakelijk geworden bezuiniging. En dus ver dween de steun der gemeente, maarde bewaarscholen bleven. De bijzondere werden met behulp van particulieren steun door de verèenigingen voortgezet, de openbare kwa men in handen van de Vereenigïng voor Volksonderwijs. Het spreekt van zelf, dat nu de bewaar scholen op eigen wieken moesten drijven naar middelen gezocht moest worden om aan de contanten te komen... iten de«r beproefdste mid delen is nog altijd het organiseeren van een bazar en dit in id del lieëf tarnen aangewend om de kas van de bewaarschool in de Pres. Krugerstraat te stijven. Er werd een bazar- commissie gevormd, waarvan mej. Vijlbrief en de heer J. Groen de ziel waren. En het resultaat van den ijver dezer commissie werd gistermiddag officieel door burgemeester Rambonnet in tegenwoordigheid van een aantal genoodigden geopend. Nadat mej. Vijlbrief de aanwezigen had welkom geheeten en den burgemeester dank had gezegd voor zijn bereidwilligheid, den bazar te openen, hield deze een toespraak, waarin hij allereerst zeide, dat hij met groot genoegen gevolg had gegeven aan de uitnoo- diging, dezen eersten bazar voor de bewaar school te openen. De burgemeester erkende, dat toen het initiatief door een commissie werd genomen het bewaarschoolwerk op par ticulieren voet voort te zetten, hij sceptisch daartegenover stond omdat hij eenigszins twijfelde aan het welslagen. Nu er een jaar overheen is gegaan en door de commissie en het onderwijzend personeel met ijver is ge werkt, zijn de resultaten beter dan we heb ben durven verwachten. Vooral het werk van mej. Vijlbrief. aldus de burgemeester heeft veel bijgedragen tot het volbrengen van de gestelde taak. Ook deze bazar is gr.ootendeels haar werk, ondanks dat zij niet-meef aan het bewaarschoolohderwijs verbonden is. De bur gemeester hoopte, dat de bazar ondanks de ongunstige tijden een succes mag worden en dat de ouders zooveel belangstelling voor het werk van het comité mogen toonen, dat de bazar mag slagen. Het is voor het gemeente bestuur niet altijd prettig, met leege handen te moeten komen. Als er vroeger een school geopend moest worden, was het veelal de ge meente die het werk op zieh nam. Nu de overheid die taak moest overlaten aan parti culieren, stemt het tot genoegen dat er men- schen zijn die deze taak hebben overgeno men. Als een der eerste slachtoffers van de crisis is in deze gemeente het bewaarschool- onderwijs gevallen. Mogen sommigen denken, dat het bewaarschoolonderwijs wel kan. ver vallen, dit is zeker niet het geval in de nieuwe steden, waar de woningen dikwijls klein zijn, met het gevolg, dat de kinderen de straat opzoeken, wat met het oog op het drukke verkeer niet gewensebt is. Juist daarom is een bewaarschool nuttig'. Spreker geloofde, dat de commissie goed gezien had, het werk voort te zetten. Na de beste wenschen te hebben uitge sproken voor het welslagen van den bazar knipte de burgemeester het lint, de traditie - neele beletselen, door en verklaarde den ba zar voor geopend. De aanwezigen hebben daarna den bazar bezichtigd, waarna in de theeschenkerij een kopje thee werd gedronken en onze fotograaf het gezelschap op de gevoelige plaats ver eeuwigde. Er is heel veel werk van den bazar ge maakt. Alle lokalen zijn in beslag genomen, zoodat het bezoek heel druk moet zijn voor en aleer er gedrongen wordt. Allerlei voor werpen zijn er verkrijgbaar en natuurlijk ontbreken ook de bij een bazar onmisbare attracties niet. De commissie verdient, dat haar werk het verlangde succes brengt. HERLEVING DER VISSCHERIJ. Naar de honderdtwintig? OOK IJMUIDEN MOET ZICH AANPASSEN. In ons blad van gisteren wezen wij er reeds op, dat er in den visehhandel een gunstiger tendens schijnt te komen, getuige de hoogere prijzen, die voor de visch werden besteed. Ook de trawler, die Dinsdag aan de markt waren, maakten mooie reizen. De Jacqueline Clasina stond met een besomming van bijna f 4000 gevangen in 12 dagen aan den top. Deze verbetering, die voorloopig wel van blij - venden aard zal zijn, heeft haar uitwerking' op de overzijde van de Visschershaven niet ge mist. Na een korte stagnatie in het in de vaart brengen van opgelegde trawlers, worden er weer tal van booten voor de visscherij klaarge maakt. Behalve de reeds door ons gemelde trawlers, gaan deze week ook de Perseus IJm. 45 en de Donald IJm. 117 naar zee, zoodat, aan het eind dezer week ongeveer 80 trawlers in de vaart zullen zijn. Waar uit de resultaten der laatste dagen blijkt, dat de markt de vangsten der thans in de vaart zijnde schepen, vooral nu deze niet meer zoo buitengewoon hoog zijn, kan opne men. mag worden verwacht, dat wanneer binnenkort, n.l. 11 October, de Fransche grens voor onze grove visch geopend wordt, de vraag van dien aard is, dat deze met den aanvoer van een 80-tal booten niet te dekken is. Het contingent grove visch bedraagt zooals men weet voor de laatste drie maanden van dit jaar 450.000 K.G. voor elke maand. Van dit kwantum zal zeker 400.000 K.G. door IJmui den worden verbruikt. Ongeveer tien trawlers zullen noodig zijn om dit kwantum aan te voeren, zoodat de volgende maand op onze markt de vangsten van 90 trawlers onder nor male verhoudingen geplaatst zullen kunnen worden. Hetgeen practisch beteekent, dat wanneer het herfstseizoen in vollen gang is, zeker een honderdtal booten in de vaart zal zijn. Want met het dalen van de thermometer stijgt aan alle kanten de vraag naar visch. Wat onzen uitvoer naar België betreft, dien aangaande kan worden opgemerkt, dat het veel van de prijzen zal afhangen of er eenige uitvoer van beteekenis naar dit land zal kun nen geschieden. Wij hebben er reeds eerder op gewezen, dat de Hollandsche visch in België door de concurrentie van Deensche zijde veel terrein heeft verloren. Alleen wanneer onze exporteurs goedkoope visch op de Belgische markt kunnen brengen hebben zij kans op succes. Het Belgische contingent voor het laatste kwartaal is bepaald op 2.823.600 K.G., verder verdeeld als volgt: October 1.065.800 K.G., No vember 857.000 K.G. en December 900.500 K.G. Dat lijkt heel wat, maar deze cijfers zeggen heel weinig, immers bestaat altijd nog de be zwarende bepaling, dat visch beneden 40 c.M. niet in België mag worden ingevoerd. Hier door is het niet mogelijk, bovengenoemd kwan tum ook maar in de verste verte te benaderen. Wij moeten ons aanpassen aan de verander de omstandigheden is het wachtwoord van den tegenwoordigen tijd. Welnu, IJmuiden is bezig, zich aan te passen, zij het ook ten koste van zijn positie als eerste visschershaven van het vasteland en ten koste van een groot deel van het in het bedrijf belegde kapitaal. Dit is op een eenvoudige wijze aan te toonen. Vóór de crisis was de toestand van onzen handel ongeveer zoo, dat de helft van den aan voer op de binnenlandsche markt kon worden geplaatst, 1/4 werd door België opgenomen en de rest door de andere landen (Duitschland, Frankrijk, Engeland en Zwitserland). Sindsdien hebben de verhoudingen zich ra dicaal gewijzigd. Duitschland en Engeland, in de laatste jaren vóór de crisis afnemers van totaal 10 a 12 millioen K.G., nemen zoo goed als niets meer af. Frankrijk en België, voor de crisis tezamen goed voor 15 a 16 millioen K.G., komen door de contingenteering vermoedelijk nauwelijks over de helft van dit kwantum, zoo dat rond 20 millioen K.G. aan onzen uitvoer werd ontnomen. Wat bleef er anders over voor de vele expor teurs, die den weg naar het buitenland voor hun handel zagen afgesneden, dan zich op het binnenland te orienteeren? Dit, alsmede CIJFERS VOOR HET LAATSTE KWARTAAL. De afd. Visscherij en van het ministerie van Economische Zaken deelt het volgende mede over vischinvoer in het Saargebied. Fijne versche zeevisch: Ingaande 1 October 1933 wordt tot 31 December 1933 een maande- lijksche hoeveelheid van 950 quintalen toege laten. Grove versche zeevisch: Ingaande 11 October 1933 wordt gedurende de maand October toe gelaten 3120 quintalen, gedurende de maand November 4500 quintalen en gedurende de maand December 5000 quintalen. Ingaande 1 October gedurende de maand October 4206 quintalen gedurende de maand November 3200 quintalen en gedurende de maand December 3200 quintalen. Gedroogde, gezouten of gerookte visch: (an dere dan kabeljauw, klipvisch, stokvisch, schel- visch, heilbot of haring): Ingaande 11 Novem ber, 30 quintalen en gedurende de maand De cember 40 quintalen. BAZAR BEWAARSCHOOL CASEMBROOT- STRAAT. Men schrijft ons: Op 12, 13 en 14 October zal een bazar ge houden worden in de Bewaarschool Casem- brootstraat IJmuiden-Oost van de Vereeni- ging „Volksonderwijs", waarvan de opbrengst bestemd is voor de instandhouding van deze school. Hoewel het misschien overbodig is, meent de Bazarcommissie er toch op te moeten wij zen, dat deze zoo goed bekend staande school door het ophouden der gemeentelijke be moeienis met het voorbereidend onderwijs, aangewezen is op particulieren steun, óf an ders gedoemd is te verdwijnen. Dat willen wij, en naar wij meenen, U ook, trachten te voorkomen. Vooral, nu door het verhoogen van de leeftijdsgrens voor toelating tot de lagere school, het bestaansrecht der be waarschool nog meer naar voren treedt. Wij vragen daarom aan de ingezetenen van IJmuiden-Oost: steunt ons in dit werk. Dat kunt U doen op verschillende manieren. Eén manier is deze: sta wat af, geschikt voor den bazar. Wat U daartoe bestemt, wordt dankbaar in ontvangst genomen aan de school of bij mej. de Jong, Albert Cuypstraat 46. Of: koopt één of meer loten! En ten laatste: bezoekt den bazar! Wij zullen trachten het U naar den zin te maken, maakt U het ons ook naar den zin. Dan blijft de bewaarschool voor IJmuiden- Oost behouden. NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Tot besluit van de gedurende afgeloópen zomermaanden gehouden buitenoefeningen, zal op Donderdag 21 September nog een avondoefening worden gehouden in het duin terrein nabij het Stormvogelsveld. De oefe ning zal om 8 uur een aanvang nemen. GESTOLEN SCHRIJFMACHINES TERUGGEVONDEN. Naar wij vernemen zijn de twee schrijf machines, die onlangs uit het kantoor van de zeepfabriek Hollandïa door inbrekers werden gestolen in een café hier ter plaatse terug gevonden. OM HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN NOORD HOLLAND. De uitslagen van de gisteravond gespeelde partijen waren als volgt: Groep I K. de JongBerkemieye-r 1*1. Groep II: DukelZitman 20; C. Suyk van Wamel afgebroken in remisestelling. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Woensdag 20 September 1933 radioteiegrafisch te bereiken via liet kuststati'On Scheveningen Radia. BaQoeran, Chr. Huygens, Costa Rica, Dem- po, Flandria, Indrapoera, Kota Ago eng, Kota Baroe, Kota Pinang, Mam, v. St. Aldegonde,. Orania, Oranje Nassau, Poelau Bras, Poelau Roebiah, Poelau Tello, Rotterdam, Spring fontein, Statendam, Sibajak, Stuyvesant. Bij verzending van een radiotelegram via Scheveningenradio bedragen de totale kosten 44 ets per woord. (Het wereldrecord sneischeren is verbeterd door een kapper, die zijn slachtoffer in IS seconden geschoren had). Heeft u ooit van zulk een tempo In het scheerproces gehoord? Deze scheerbaas is een scheerbaas In den waren zin van 't woord. Als je gauw een trein wilt halen Zonder ruigen stoppelbaard, En de kapsalon wat vol is, Is zoo'n man een daalder waard. Achttien luttele seconden, Uitgerekend op een haar, Acht om het je in te zeepen, Nogeens tien en je bent klaar. Zoo kort bij den neus genomen Door den kapper, lijkt me wel, Maar uit andre overweging, Is 't misschien wat al te snel. Want om onder 't mes te zitten Is voor velen al een kruis. Maar wanneer men 't mes erin zet, Ben je eens zoover van huis. Om het anders uit te drukken: In de zeep lokt weinig aan, Maar dat is nog heel wat beter, Vind ik, dan o m zeep te gaan. Ik ga liever nog een tijdje Met wat trager tempo door, Bij een schering die zoo snel is, Komt te licht een inslag voor. 'k Heb ontzag voor de prestatie, Die die man ten beste gaf, Voor den man, die zat geschoren Neem ik diep mijn hoedje af Zij, die zich met ingang van 1 October per kwartaal abonneeren, ontvangen de in September nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE, DRIEHUIS RIOLEERING HAGELINGERWEG. Toen indertijd het gedeelte van den Hage- lingerweg, hetwelk ligt tusschen ,,'t Huis te Velsen" en de halte D rieh u is - West er vel d op nieuw bestraat zou worden, kwamen enkelen der aan wonenden, het gemis van een riolee- ring daar ter plaatse geducht gevoelende, op de gedachte nog eens de aandacht op dat ge mis te vestigen De Ver. van Bewoners in de Buurtschap Driehuis nam tenslotte in dezen de leiding. O.a. werd geïnformeerd naar de financieele medewerking, welke aan wonenden en eigenaars van perceelen eventueel zouden willen verleenen. In totaal ontving' het be stuur echter slechts 3 mededeelingen, dat men zich hiervoor een geldelijk offer wilde getroosten. Waar met bedoeld object echter f 50.000 gemoeid zal zijn, zal de totstandko ming der rioleering voorloopig wel tot de vrome wenschen blijven behooren. LEZINGEN. Voor de Ver. van Bewoners in de Buurt schap Driehuis zullen in het komende win terseizoen lezingen gehouden worden over het Hoogovenbedrijf en de Papierfabriek. Eerstgenoemde lezing zal voor belangstel lenden gevolgd kunnen worden door een be zoek aan het bedrijf. BURGERLIJKE STAND VELSEN. Geboorten: M. C. BraamSlatman, d., de Rijpstraat 5, IJmuiden. M. Willemsde Witte, d., Annastraat 4, IJmuiden. G. Schoonhoven Engel, d., Fultonstraat 15, LJmuiden. P. M. Pi- mentelJanssen, z.. Terburgstraat 30. Sant poort. A. Dijkshoornde Boorder, d,, Wijk aan Zeeërweg 122, IJmuiden (O.) S. van den Boschvan Hemert, z„ v. Speijkstraat 7, IJmuiden. C. M. M. van Campende Boer, z„ v. Wassenaerstraat 17, IJmuiden O. G. J. van ReeuwijkBoorsma, z.. Groeneweg 13, IJmui den O. M. van DijkSchipper, d„ Torrieelli- straat 12, IJmuiden. Overleden; Cornelia .Maria Hijpers, 54 jaren, echtgen. v. D. T. Gans. Gerardus Paardekam, 10 m„ z. v. P. J. C. Paardekam. Gehuwd: L. J. Liezenberg en C. M. A. de Groot. HAARLEM, 19 September. Bevallen 15 September: P. A. IJ. van Dijk— Bonte, z.: H. C. M. Baltesv. d. Hij den, d.; A. L. A. P. J. Meijervan Item, z.; A. Kroon de Groot, d.; A. S. L. M. van Brummelen Rokahr, z.; E. DerrBalk, d.; E. Stalsv. d. Pieterman, d.; M. MeirmansPieters, z.; A. L. de KlerkScheen, z.; J. Scholtz—Jong, z.; A. M. Schotmande Meer, d.; L. de Koster- de Waal, z.; 17 September: S. ErkensBlume, d.; W. A. v. d. HorstLenterman, z.; 18 Sep tember: G. KoekHendriks, d. Overleden 16 September: E. Schlegel—de Waal Malefijt, 75 j., Zijlweg; A. J„ 18 mnd., z. v. A. J. van Wijk, Gasthuisvest; 17 Sep tember: J. N. dé Jong, 72 j„ Spaanschevaart- straat. v

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1