VlSSCHERIJ IN SCHEEPVAARTBERICHTEN ONZE LEZERS VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip verm, aankomst Laatste bericht Atreus Batavia 15 Dec. 3 Dec. van Pt. Said Alkmaar Chili 7 Dec. van Valparaiso Aurora Napels 15 Dec. 7 Dec. van Valencia Bennekom Chili 7 Dec. te Hamburg Barneveld Chili 29 Nov. van Curasao Boskoop Chili 4 Dec. van Callao Benwell Tower Buenos Aire.; 22 Dec. 19 Nov. vertrokken Buccari La Plata in lading Consul Hintz Hernosand in lading Colombia West-Indië 10 Dec. 4 Dec. van Flores Crijnssen Hamburg 10 Dec. 9 Dec. vertrokken Cordillera W. Indië. 31 Dec. 9 Dec. van Pto. Barrios Japan 19 Dec. 7 Dec. te Pt. Sudan Den Haag Baytown 12 Dec. 25 Nov. vertrokken Fulda Japan 31 Dec. 4 Dec. van Colombo Farmsum Rosarlo 14 Dec. 2 Dec. van St. Vincent B. Aires 29 Dec. 7 Dec. van Montevideo Gaasterland Santos 12 Dec. 24 Nov. van Bahia Ganymedes Bourgas 25 Dec. 2 Dec. te Limni Hardanger B. Aires 29 Dec. 29 Nov van La Plata Halle Ned. Indië 12 Jan. 6 Dec. van Colombo Heidelberg Ned. Indië 20 Jan. 2 Dec. van Macassar Hermes Bourgas 8 Dec. vertrokken Irene Kopenhagen 12 Dec. 9 Dec. van Stettin Igctz mendi Bona (v. IJmuiden) 5 Dec. vertrokken Joh. v. Oldenbarneveld Batavia 12 Dec. 7 Dec. van Algiers Jason Alexandrië 31 Dec. 7 Dec. van Smyrna Juno Venetië 24 Dec. 7 Dec. van Bari Johan de Witt Ned. Indië 4 Jan. 6 Dec. van Batavia Kreta W. Indië 24 Dec. 5 Dec. van Caracas Kurmark Ned. Indië 21 Jan. 30 Nov. te Batavia Lintburg Ned -Indië 14 Dec. 2 Dec. te Barcelona La Conina Hamburg 12 Dec. 9 Dec. te Emden Maroula B. Aires 10 Dec. 9 Dec. van Havre Meerkerk Japan 6 Dec. van Penang Mars Venetië 12 Dec. 6 Dec. van Gibraltar Manura Curacao 10 Dec. 21 Nov. vertrokken Montferland Buenos Aires 11 Jan. in lading Maxim Gorki Leningrad in lading Maaskerk W. Afrika 18 Dec. 6 Dec. van Freetown Melampus Batavia 11 Jan. in lading Martha Halm Nijhamm 13 Dec. 7 Dec. vertrokken Neumark Ned. Indië 21 Dec. 4 Dec. van Pt. Said Japan 15 Dec. 6 Dec. van Gibraltar O'oeron Rethymo 12 Dec. 6 Dec. van Gibraltar Oidekerk Japan 3 Dec. van Dairen Phrontis Ned. Indië, 7 Dec. van Perim Promotheus Batavia in lading Polglen Swansea heden 6 Dec. van Pt. Talbot Reggestroom W. Afrika 12 Dec. 29 Nov. van Freetown Ravnaas B Aires 2 Dec. van La Plata Rostock Constantza 12 Dec. 7 Dec. te Rouaan Rokos B. Aires in lading Solsten Pt. Arthur 12 Dec. 22 Nov. vertrokken Stuyvesant W. Indië 25 Dec. 7 Dec. van Parimaribo Taxiarchis Santé Fé in lading Taunus Bahia Blanc 21 Dec. 5 Dec. van Fern. Noronh Tajandoen Batavia 29 Nov. van Padang Tabian 4 Dec. van Sabang Tiberius Genua 21 Dec. 27 Nov. te Castellon Troilus Batavia 4 Jan. 5 Dec. van Singapore Titus 4 Dec. van Tripoli Telamon Hamburg 10 Dec. 9 Dec. vertrokken Ulysses Bourgas 15 Dec. 4 Dec. van Gibraltar Venus (Du.) Danzig heden 5 Dec. vertrokken Zrinski 3. Aires 2 Jan. 30 Nov. vertrokken Buitenhaven VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMU1DEN AANGEKOMEN SCHEPEN Deen m-s. Christensen II Kolding paling IN COMBINATIEDIENST Het Duitsche stoomschip La Coruna wordt hier a.s. Maandag van Hamburg via Emden binnen verwacht teneinde in Amsterdam te laden voor Zuid-Afrika in den combinatie- dienst met den Kon. Hollandschen Lloyd. BERICHT AAN ZEEVARENDEN NEDERLAND. Zeegat van Terschelling. Lichtboei ontstoken. Vorig B. a. Z.: No. 257/2761—1933 vervalt. Op pl.m. 53 gr. 18',4 Nb en 4 gr. 56' El is de R. W. H. S. lichtbrulboei V. S. M. voor den in gang van het Stortemelk weer ontstoken. (Zie Ned. krt. Nos. 205, 226). (Loodswezen) PALINGINVOER De Deensche motorkotter P. C. Christensen II kwam hier binnen met een lading levende paling van Kolding. Omdat de binnenkanalen bijna alle door de vorst ontoegankelijk zijn, wacht het schip in de Buitenhaven alhier op nadere orders van de reederij. DE LAATSTE REIS Het stoomschip Delfland van den Konink lijken Hollandschen Lloyd, dat voor afbraak naar Hendrik-Ido-Ambacht verkocht werd, is thans in balast van Hamburg naar laatst genoemde plaats vertrokken om daar de zee vaart te beëindigen. Het schip heeft de laat ste maanden in dienst van de Holland-West- Af rika Lijn gevaren. NAAR ZEE. Tegen het groote aantal booten dat wordt opgelegd, staat een klein aantal dat weer voor de visscherij wordt klaargemaakt. Tot deze laatste behoort de Nellie IJm, 68. IJMUIDEN OUDERAVOND SCHOOL J. Het behoort tot de goede gewoonten van het personeel en de oudercommissie van school J., om telkenjare na het St.-Nicolaas- feest der kinderen een ouderavond te beleg gen, waarop in hoofdzaak hetzelfde pro gramma wordt afgewerkt, dat op den eigen lijken St.-Nicolaasdag voor de kinderen werd vertoond. Voor deze ouder-avonden bestond tot dus ver steeds groote belangstelling en de laatste oudervond maakte op dezen regel geen uit zondering. Tot in de uiterste hoeken was de gymnastiekzaal bezet. Toen hij daar aankwam, was Allen nog sheriff van Union County, in plaats van W. Watkins, die ontslagen is. Laat de rechter dit bekrachtigen." „Er is zeker iets aan de hand", merkte de stationchef op. „Wat is er met Bill Maar Hollis had het telegram uit zijn hand gerukt, was in een oogwenk op straat en snelde naar het kantoor van den sheriff Toen henij daar aankwam, was Allen nog aan het woord. Hij «verhandigde hem het te legram, waarop de laatste opstond, glim lachend Watkins aankeek en het telegram on der zijn neus duwde. „J"e kunt het lezen", zei hij. „Dan kun je naar huis gaan en je baantje als sheriff er aan gevennadat ik met je afgerekend heb. Je bent naar het gerechtsgebouw geroepen Ik zal je er heen brengen, je beschuldigen van medeplichtigheid aan het feit of zooiets. Het doet er niet toe, wat het is, jij gaat mee". Zijn stem klonk scherp en koud: „Sta op!" Rechter Graney was gekleed toen het drie tal aan het gerechtsgebouw kwam en Wat kins werd ruw de kamer ingeduwd, die be stemd was voor gevangenis. Toen ging de rechter Hollis en Allen voor naar de rechts zaal, waar hij Allen's aanstelling bekrach tigde. „Nu zal het ons geen moeite kosten om de soldaten te krijgen grinnikte hij. „Deze sheriff zal handelend optreden!" HOOFDSTUK XXX. Vriendschap. Om drie uur in den middag sloot Hollis zijn schrijftafel en zei tegen Potter, dat hij naar de Circle Bar ging. Potter keek hem met een zachten glimlach na, toen hij de deur uitstapte, het zadel op zijn pony legde, op steeg en in den middag-zonneschijn weg reed. De aanwezigheid van soldaten in de stad had opzien gewekt en de meeste inwoners der stad hadden zich verzameld om het ge rechtsgebouw, nieuwsgierig kijkende naar Dunlavey en verscheidene van zijn mannen, die in de vroege morgenuren in hechtenis waren genomen. Noch Hollis, noch Norton hadden deel mogen nemen aan de slot-scène, de kleine kapitein had hun kortaf gezegd, dat de aanwezigheid van burgers bij iets, wat een laatsten strijd beloofde te zijn, strikt verbo den was. Daarom was Norton teruggekeerd naar de Circle Bar, terwijl Hollis naar Dry Bottom was gegaan om een artikel voor de volgende editie van de Kicker af te ma ken. Het was dat sombere grauwe tijdstip ge weest tusschen duisternis en dageraad, toen Ben Allen en Hollis, die naast den dapperen kleinen kapitein aan het hoofd van het détachement soldaten reden, aankwamen bij den rotsrand, waar Hollis Norton had ach tergelaten, om op zijn terugkomst te wachten. (Wordt vervolgd.) Het programma vermeldde „elck wat wils": zang, voordrachten en een zangspelletje. Na tuurlijk was het een mooier dan het ander, maar wanneer we den korten tijd van voor bereiding in aanmerking nemen, dan kon vrijwel alles de toets der kritiek door staan. Buitengewoon in den smaak viel het tooneelspel „Sinterklaas in Holland" èn dooi de wijze, waarop de hoofdpersonen goede en slechte fee en „kleine Jan" hun rol ver vulden èn door den inhoud. Vooral het ver haal, „dat de goede fee aan „kleinen Jan" deed, was mooi van inhoud. Van het overige deel van het promgramma noemen we nog de liedjes, gezongen door de meisjes der hoogere klassen. Ook het optre den der kabouters was niet onaardig. Tenslotte zij nog vermeld, dat een mannen- kwartet onder leiding van den heer Grin z'n gewaardeerde medewerking verleende. BEVERWIJK STIJGING DER WERKLOOSHEID DE INVLOED VAN DEN WINTER Het was wel te voorzien, dat het invallen van de vorst zich bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en ar beidsbemiddeling zou uiten in een stijging van het aantal ingeschreven werkloozen. In het bijzonder de grondwerkers en de losse arbeiders worden door de vorst direct in de uitvoering van hun werkzaamheden belem merd. Bij den dienst stonden ingeschreven 946 werkzoekenden tegen 825 in de vorige week. Bovendien moet dit aantal nog worden veimeerderd met 92 arbeiders, die door de vorst het werk in de gemeentelijke werkver schaffing moesten staken, zoodat het aantal werkloozen 1038 was. Dank zij het feit, dat de N.V. Sigarenfabriek v. h. Gebr. Majoor een aantal sigarenmakers in dienst nam, daalde het aantal ingeschrevenen van deze vakgroep voor Beverwijk van 62 tot 31 en voor Wijk aan Duin van 16 tot 10. De cijfers voor de drie bij den 'dienst aan gesloten gemeenten luiden als volgt: Bever wijk 463 en 92 van de werkverschaffing (vo rige week 427), Wijk aan Duin 322 (275) en Heemskerk 161 (123). De werkloosheid komt voor in onderstaan de vakgroepen: Beverwijk: drukkers 5, behangers 2, beton- vlechters 4, betonwerkers 8, marmerbewer kers 2, marmerpolijsters 1, grondwerkers 62, metselaars 19, opperlieden 19, schilders 14. spoorleggers 1. steenhouwers 1, stucadoors 12 timmerlieden 21, houtbewerkers 1, stoffeer ders 1, kleermakers 1, kapper 1, schoenma kers 2, bankwerkers 5, carosseriemakers 2, electriciens 3, handlangers 2, koper- en blik- _;ers 3, loodgieters 2, machinisten 5, ma- chinedrijvers 1, metaalbewerkers 6, mon teurs 3, smeden 1, stokers 8, voorslaanders 1, vuurwerkers 1, bakkers 1, sigarenmakers 31, sorteerders 10. landarbeiders 39, agenturen 1, reizigers 2, teekenaars 2, chauffeurs 10, ex pediteurs 1, kellners 1, winkelbedienden 4, schippers 1. voerlieden 1. incasseerders 4. kantoorbedienden 2, losse arbeiders 121, dienstboden 5, werksters 5, voegers 1, glas-in- lood-zetters 1, totaal 463 (vorige week 427). Wijk aan Duin: Behangers 1. betonvlech- ters 2. betonwerkers 3, grondwerkers 59. met selaars 13, opperlieden 16. schilders 5. steen houwers 1, stucadoors 2, timmerlieden 11, stoffeerders 1, kappers 1, bankwerkers 10, carosseriemakers 1. electriciens 3, handlan gers 5, klinkers 2, koper- en blikslagers 6, lasschers 1, loodgieters 2. machinisten 7, ma chinedrijvers 1, metaalbewerkers 4, monteurs 4, plaatwerkers 2, smeden 1, stokers 5, bak kers 2, sigarenmakers 10. sorteerders 2, land arbeiders 44, reizigers 1, teekenaars 3. chauf feurs 6, kellners 1. lijnwerkers 1, winkelbe dienden 3, voerlieden 1, incasseerders 2, kan toorbedienden 6, onderwijzers 1, losse arbei ders 61, dienstboden 2, werksters 5, voegers 1, straatmakers 2, totaal 322 (275). Heemskerk: betonwerkers 4, betonvlech- ters 3, grondwerkers 18, metselaars 1, opper lieden 7, schilders 2, timmerlieden 4, las schers 1, landarbeiders 69, chauffeurs 1, kan toorbedienden 1. losse arbeiders 49, dienst boden 1, totaal 161 (123). In de overeenkomende week van 1932 was de werkloosheid minder omvangrijk Toen stonden ingeschreven voor Beverwijk 450, Wijk aan Duin 247 en Heemskerk 106, in to taal 803 werkzoekenden. VOOR HET CONCERT In verband met het a.s. Dinsdag te geven concert zal het Beverwijksch Gemengd koor Zondagmiddag te half twee een generale re petitie houden in het Vereenigingsgebouw aan de Verlengde Groenelaan. Het bestuur rekent natuurlijk op de tegenwoordigheid van alle leden. VERGADERING BLOEMBOLLEN-CULTUUR De afdeeling Beverwijk van Bloembollencul- tuur houdt Woensdagavond een ledenvergade ring in Hotel ter Burg. De agenda vermeldt o.m. de benoeming van twee afgevaardigden naar de op 18 Dec. te houden algemeene ver gadering. In verband daarmede zal een be spreking over de candidaatstelling voor de verkiezing van leden van het hoofdbestuur worden gevoerd. EEN BOEKEN-HALF-UURTJE. De plaatselijke afdeeling van de Ned. Ver- eeniging van Huisvrouwen zal Dinsdag 19 Dec. in gebouw de Harmonie een theemiddag houden. Bij die gelegenheid zal Mevr. H. W. Bakker- Diferée een bespreking houden over „Achter grond" van C. M. van HilleGaerthé. Tevens ligt het in de bedoeling een demonstratie te doen houden van boelitbanden en hand werken.. DE VERSTREKKING VAN SOEP De soepverstrekking aan steuntrekkenden en armlastigen van Beverwijk, Wijk aan Zee en Duin en Heemskerk heeft zooals de vo rige week werd aangekondigd, heden, Zater dagmorgen een aanvang genomen. De rege ling is in handen gesteld van een commissie, gevormd uit de dames-crisiscomité's. In deze commissie hebben zitting genomen voor Be verwijk Mevr. Scholtens-Regout en Mevr. De Veth-van Dijk, voor Wijk aan Zee en Duin Jkvr. Boreel en Mej. v. d. Bergh en voor Heemskerk Mej. De Wit en Mej. Tromp. DE IJSPRET HERVAT. Het opnieuw invallen van de vorst betee- kende voor de exploitanten van de ijsbaan achter het Gemeentelijk Sportpark een bui tenkansje. Nadat Woensdagavond de tijde lijke dooi was ingevallen werd de baan on middellijk onder water gezet, omdat op vele plaatsen het ijs door den feilen wind tijdens de eerste vorstperiode zeer hobbelig was. Reeds Donderdagmiddag bleek, dat deze maatregel op het juiste tijdstip was geno men, want toen de vorst in den nacht van Donderdag op Vrijdag aanhield, bleek de ijs baan aanmerkelijk te zijn verbeterd. De lief hebbers van de ijssport haalden ijlings hun schaatsen weer te voorschijn en Vrijdagmid dag zwierden de rijders en rijdsters weer over de baan alsof er niets gebeurd was. Ook de Roode Kruis Transportcolonne was vertegen woordigd. De baan trok druk bezoek en het was zeer duidelijk merkbaar, dat de baan voor Velser- beek gemist wordt. Velen uit Velsen en IJmui- den hadden op de Beverwijksche ijsbaan de .gladde ijzers onder gebonden. Ook des avonds werd deze baan druk bereden. Zooals de toestand zich Vrijdagavond liet aanzien, zal zeker ook Zaterdag en Zondas van de pret kunnen worden geprofiteerd. Heden Zaterdag zou ook de baan van den heer Henneman, gelegen aan de Adrichem- straat, voor het publiek worden opengesteld. WIJK AAN ZEE EN DUIN BOUWEN. Door Burgemeester en Wethouders zijn de navolgende vergunningen tot het bouwen verleend: aan P. J. en S. P. Schellevis, te Wijk aan Zee en Duin, tot het bouwen van zeven woon huizen aan de Creutzberglaan; aan J. N. Langendijk, te Beverwijk, tot het bouwen van zes woonhuizen aan den Groene- weg. BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornelis Johannes, zoon van H. Kruishoop en G. C. Boot; Ariane, dochter van E. Belinfante en H. Koord; Franciscus, zoon van E. de Haan en J. A. van der Pennen. Ondertrouwd: A. Radius, 31 j., en B. Lub bers 28 j.; W. K. Jansma, 32 j., en J. J. Eijkei boom, 25 j. VELSEN FEESTAVOND WINKELIERS- VEREENIGING „WIJKEROOG". EEN SUCCESVOLLE AVOND. MARKTNIEUWS Beverwijk, 8 December. Andijvie per kist 34—52 ct. Koolrapen, per zak 70 ct. Wortelen per K.G. 16 ct. Bieten, per K.G. 2 ct. Aardappelen, klei, per K.G. 46 ct. Spruitjes, per K.G. 1524 ct. Boerenkool per bak 2848 ct. Roode kool per 100 f 5.50. Savoije kool per 100 f 3.50—f 5.50. Uien, per K.G. 3 ct. Prei, per bos 12—15 ct. Selderieper bos 68 ct. Appelen, per K.G. 8—20 ct. Peren, per K.G. 9—22 ct. Brusselsch lof 1824 ct. R.K. COÖP. TUINDERSVEREENIGING „KENNEMERLAND" Boerekool per kist f 0.10—0.25. Kas-spinazie per kist f 1—1,15. Sla per kist f 0.55—0.60. Breekpeen per kist f 0.450.70. Andijvie per kist f 0.250.65. Wortelen per bos f 0.10—0.15. Raapstelen per bos f 0.03—0.04. Pieterselie per bos f 0.03—0.04. Selderie per bos f 0.03—0.07. Prei per bos f 0.060.18. Bloemkool I per stuk f 0.06—0.07. Bloemkool II per stuk f 0.02—0.0? Tomaten per K.G. f 0.060.18. Uien per K.G. f 0.02 1/2—0.03. Knollen per stuk f 0.020.07. Roode kool per stuk f 0.030.05 Gele kool per stuk f 0.020.04. Spruiten per K.G. f 0.12—0.23. Groene kool per stuk f 0.02—0.04 De feestavond, door de Vereeniging van Winkeliers- en Neringdoenden „Wijkeroog" aangeboden en die Donderdagavond Bloemoord werd gehouden, is in alle opzich ten geslaagd. Zooals men weet, werden tijdens de St. Nicolaascampagne door de win keliers aan hun klanten bonnen verstrekt, rechtgevende op een toegangsbewijs voor een der feestavonden in Bloemoord of Hotel de Prins. Aan den eersten feestavond werkte mede het gezelschap René van Duynen, acrobatiek en jongleurs en de Washington Girls met haar levensliedjes. Ook de muzikale mede werking berustte bij dit gezelschap. Het werd een recht gezellige avond en voor al de wonderbaarlijke kunsten van het gezel schap van Duynen bracht het publiek in extase. De Washington Girls wisten met haar leutige liedjes de lachspieren der aanwezigen min of meer te forceeren. Na afloop van den feestavond sprak de heer Bruinzeels een slotwoord. LOOP DER BEVOLKING IN DE MAAND NOVEMBER 1933, Vestiging 116 139 255 Geboorten 35 35 70 Vermeerdering 151 174 325 Vertrek 107 139 246 Overleden 15 13 28 Vermidering 122 152 274 VOETBAL NEDERLAND—OOSTENRIJK. DE EERSTE ONTMOETING. Geheele vermeerdering In de maand Novmeber 51 Totale bevolking op 1 December 1933 43561. DRIEHUIS OPDRACHT. Het verbouwen van een perceel aan den Driehuizerkerkweg tot winkelhuis en slagerij, voor rekening van den heer H. P. Schaaper te Beverwijk, is opgedragen aan de fa. M. J. Rolvink en Zn., te IJmuiden voor f 2998. HEEMSKERK Het is maar goed dat de directeur van het Amsterdamsche Stadion, de heer J. j. Van den Berg, van de week bijtijds maatregelen heeft getroffen en het zekere voor het on zekere heeft genomen. Hij liet namelijk bij de eerste symptomen van den vorst het speel terrein met stroo en zeildoek afdekken en dat dit gced gezien is blijkt wel uit het feit dat Donderdagavond de vorst weer teruggekomen is. Er kan dus morgen, wat er ook gebeurt, ge voetbald worden. Zoo mogelijk bestaat er voor dezen wed strijd tegen de Oostenrijkers een nog grooter belangstelling, dan voor dien tegen de Belgen, omdat er zooveel verbalen over de geweldige kracht van de discipelen van Hugo Meisl de ronde doen en omdat algemeen eenne derlaag voor de Oranjemannen verwacht wordt. Van dit laatste zijn we echter nog zoo zeker niet. In techniek zullen ze misschien bij de bezoekers te kort schieten, maar er be staat ook nog zoo iets als enthousiasme, dat altijd bij de Hollanders weer opnieuw op laait als ze tegen onoverwinnelijk geachte te genstanders in het strijdperk moeten treden. Intusschen zal de ijsvreugde wel oorzaak zijn dat ditmaal niet alle plaatsen in het stadion bezet zullen zijn. Onze medewerker Groothoff heeft al uitvoe rig over dezen wedstrijd, die door den Engel- schen scheidsrechter Rudd geleid wordC in ons blad geschreven. We kunnen dus nog met enkele mededeelingen volstaan. Vrijdag zijn de Oostenrijkers reeds te Am sterdam gearriveerd; zij kunnen zich dus rus tig op den strijd voorbereiden. De wedstrijd begint reeds te twee uur. De heer Hollander geeft er weer een radio-ver slag van. De elftallen komen als volgt tegenover el kaar te staan: Nederland. Van der Meulen Van Diepenbeek, Van Run. Pellikaan, Aiideriesen, Van Heel. Wels, Vente, Lagendaal, Schoemaker, Mulders. Oostenrijk. Schall, Binder, Sindelar, Bican. Zischek, Nausch, Smistik, Wagner Seszta, Janda, Platzer. We herinneren er aan, dat dit de laatste wedstrijd van Van der Meulen is. Reserves zijn: Van Male, Lelyveld, Breitner. Graafland en Slot.- Zooals gewoonlijk zullen we den rust- en eindstand zoo spoedig mogelijk na afloop op onze nieuwsborden en aan de andere bekende adressen publiceeren. aan het woord. Voor den Inhoud dezer rubriek stélt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken geplaatst of niet ge-plaatst wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. IJmuiden, 8 December 1933. Mijnheer de Redacteur, In antwoord op het ingezonden schrijven van den heer K. Tusenius, Kringleider der N.S.B., zag ik gaarne het volgende opge nomen. Betere kennis van eigen organisatie zou genoemde heer het dwaas en belachelijk stukje in de pen hebben doen houden. Het is weer een bevestiging van het bekende woord „Eigen zonde veroordeelt men het meest in een ander". Men is bij de Chr.-Historischen nu nog te nuchter dan dat men zonder reden een dergelijke motie aanneemt. Met dank voor de plaatsing, J. C. DUNNEBIER. Voorzitter C.-H. U., afd. IJmuiden. DOOR HET IJS GEZAKT. Vrijdagmiddag is de heer J. Groot nabij het kasteel Margerette, terwijl hij op de schaats was, door het ijs gezakt. Hij ging eerst geheel onder, doch wist daarna geluk kig spoedig op den kant te komen, zoodat. hij met den schrik en een nat pak er af kwam. AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 9 DECEMBER Luxor Theater: „20000 jaar in Sing-Sing" en „De Blauwe Donau". 8 uur. Kennemer Theater: „Tropenstormen" en „Geen geld, toch liefde". 8 uur. ZONDAG 10 DECEMBER Luxor Theater: „Het geheim van de Hoeve" 2.30 uur; „20000 jaar in Sing-Sing" 5 uur; „20000 jaar in Sing-Sing" en „De Blauwe Do nau", 8 uur. Kennemer Theater: „Geen geld, toch Lief de", 2.30 en 5 uur. „Tropenstormen" en „Geen geld, toch Liefde", 8 uur. MAANDAG 11 DECEMBER Luxor Theater: „20000 jaar in Sing-Sing" en „De Blauwe Donau". 8 uur. Kennemer Theater: „Tropenstormen" en Geen geld, toch liefde". 8 uur. Gem. Concertzaal: H. O. V. Avondconcert. Opera- en Folklore-avond. Nancy Vallaz. 8.15 uur. AGENDA TE HAARLEM ZATERDAG 9 DECEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein„Op Hoop van Zegen" door het Gezelschap Jan Nooy. 8.15 uur. Palace: „Vrouwennoodlot". Op het tooneel: Fred Ronner, Weensch speelkaarten-genie. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De witte non". Op het tooneel: 5 Svetnaloffs, het beroemde zang-quintet. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Vrije opvoeding." 2.30, 7 en 9.15 uur. Cabaret La Gaité, Raaks 13: Optreden van Ellen Rakte, solo-danseres, en Margare- the Dania, Vortragkünstlerin. ZONDAG 10 DECEMBER Stadsschouwburg: Tooneelgroep „Het Mas ker": „Elias weet het beter". 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: „Hoera! een drie ling!" 8.15 uur Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Rembrandt Theater: Cultuurfilm: „Enge land". 11.30 uur. MAANDAG 11 DECEMBER Bioscoopvoorstellingen.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6