VlSSCHERlJ IN SCHEEPVAARTBERKHTIN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip Term, aankomst Alkmaar Arraiz Alhena Aludra Ariadne Algorab Assunta de Grogori Amstelkerk Arendskerk Arethusa Algenib Boskoop Buccari Berenice Baarn British Freedom Brielle Bodegraven Beursplein Bacchus (Ned.) Beijerland Clyt-oneus Ceres Caribia Coblenz Costa Rica Clio Chr. Huygens Eurymedon Ettore Euterpe Freiburg Fauna Friesland Farmsum Graigwen Gaasterland Galgewater Harmattan Isar Kyma Kemiemeriand Kurmark Kyphissia Kingswood Lovland M. v. St. Aldegonde Menes Me an d ros Main Maasland Mangan Merope Oldekerk Orania Ostrevent Orion Prcmotheus Poseidon Poelau Roebiah Rokos Saarbriicken Saleier Samnanger Stentor Si' rab Saturnus Sfornest SV older. Simon Bolivar Stella (Deen) Stella (Ned.) Salland Taxiarchis Troutpool Triton Trajanus Willemsplein Waterland Zeelandia Zaanland Chili Rosario B.-Aires B.-Aires Tides t Rosario B. Aires W. Afrika Japan Buenos Aires Villa Constitucion Chili La Plata Alexandrië Chili Abadan Chili Chili Conception Valencia Methil Batavia Bourgas Pto Barrios Japan Hamborg Constanza Ned.-Indië Batavia Sfax Bordeaux Ned.-Indië Venetië Newcastle Buenos Aires La PI~ta Hamburg Santa Fé Japan La Plata B.-Aires Ned. Indië Mexico Buenos Aires Leningrad Batavia Ned.-Indië Buenos Aires Japan Buenos Aires Danzig Kopenhagen Japan Buenos Aires Dielette (v. IJmuiden) Genua Ned. Indië Smyrna Ned.-Indië Buenos Aires Batavia Ned. Indië Moermansk Batavia B.-Aires Bourgas West-Afrika Constantza West-Indië Sfax Napels Hamburg- Santa Fé Rosario W. Indië West-Indië Rosario Buenos Aires W. Afrika B. Aires Vancouver 30 Jan. 8 Febr. 10 Febr. 20 Jan. 15 Febr. 8 Febr. 6 Februari Laatste bericht 29 Jan. 23 Jan. 15 Febr. 19 Januari 19 Jan. 5 Febr. 28 Jan. 28 Jan. 25 Februari 21 Jan. 17 Februari 20 Jan. 17 Jan. 12 Febr. 5 Febr. 19 Jan. 30 Jan. 18 Jan. 18 Jan. 7 Febr. 13 Febr. 23 Jan. 9 Febr. heden 25 Jan. 17 Febr. 7 Febr. 7 Februari heden 23 Jan. 20 Jan. 25 Jan. 23 Jan. 25 Jan. 8 Febr. 14 Febr. 12 Febr. 23 Jan. 21 Jan. 31 Jan. 18 Jan. 17 Jan. 22 Jan. 23 Febr. 12 Jan. van Curacao 28 Dec. vertrokken. 14 Jan. vertrokken in lading. 15 Jan. van Huelva 15 Jan. vertrokken 10 Jan. te Rosario 15 Jan. te Monrovia 13 Jan. van Dairen 6 Jan. vertrokken 5 Jan. vertrokken 13 Jan. te Liverpool 27 Dec. vertrokken 15 J an. van Gibraltar 8 Jan. van Aiitafogasta 7 Jan. van Port Said 16 Jan. van Tocopilla 15 Jan. van Valparaiso 15 Jan. van Buenos Aires 16 Jan. te Rotterdam 17 Jan. vertrokken 11 Jan. van Colombo 14 Jan. van Patras 15 Jan. van La Guayra 15 Jan. van Hongkong Vertrekt 20 Jan. 17 Jan. te Bourgas 17 Jan. van Batavia 17 Jan. van Singapore. 16 Jan. te Brest 13 Jan. vertrokken 14 Jan. van Perim 13 Jan. te Fiume 8 Jan. vertrokken 14 Jan. te Villa Constitucion 27 Dec. vertrokken. IT Jan. te Bremen in ladi g 5 Jan. te Buenos Aires 16 Jan. te Londen 6 Jan. vertrokken 14 Jan. van Montevideo 12 Jan. van Port Said 9 Jan. vertrokken in lading 14 Jan. vertrokken 16 Jan. van Genua 16 Jan. van Padang 6 Jan. vertrokken 15 Jan. te Colombo in lading 16 Jan. van Brunsbuttel 18 Jan. te Stettin 16 Jan. van Perim in lading in ladm- 16 Jan. vertrokken 10 Jan. van Pt. Said 15 Jan. van Algiers 14 Jan. van Sabang 11 Jan. van Madeira 15 Jan. te Genua 12 Jan. van Port Said 15 Jan. te Bergen 9 Jan. van Padang 14 Jan. van Santa Fé 14 Jan. te Izmir 12 Jan. van Adda in lading 10 Jan. van Barbados 15 Jan. van Gibraltar 17 Jan. te Castellon 17 Jan. te Bremen 9 Jan. van Madeira in lading. 3 Jan. van Pto Barrios. 14 Jan. van Pt. Barrios 14 Jan. van Dakar in lading 16 Jan. te Rotterdam 16 Jan. van Funchal 12 Jan. te Everett 17 Januari: Bomma. AANGEKOMEN. Oslo Hercules, ss., Georgetown. Heidelberg, ms.. Macassar. Mary Slessor, ms, West Afrika. Marne, ms., Parijs. Mangan, ms., Danzig. VERTROKKEN. 17 Januari: Talisse, ms., Macassar. Johan de Witt, ss.. Batavia. Utrecht, sib. Nieuwediep. Gestrand en vlotgebracht. De Deensche niotorkotter E 202 Kirstine is op Helgoland gestrand doch later weer vlotge bracht met verlies van roer en zware lekkage. De bergingsboot Vesterhavet is uit Esbjerg vertrokken om het schip naar die haven te sleepen. Opbrengst loodsgelden. In December van het afgeloopen jaar be droeg de opbrengst der loodsgelden 347.451 gulden (raming 291.666) tegen 381.165 gulden in dezelfde maand van 1932. Over het geheele jaar 1933 bedroeg die opbrengst 3,61 mill, gulden tegen 3,48 mill, gulden in het jaar 1932, dus een vooruitgang van 130.000 gulden. Vlootvermindering Het stoomschip Texel uit Rotterdam is on derhands naar Griekenland verkocht. Een buitenkansje. De Fransche stoomtrawler Marguerite Rose heeft te Aberdeen binnengesleept het Deen sche stoomschip Polly, dat machineschade had en reeds veertien uur in den storm ronddreef. Tweemaal was de sleepverbinding met den trawler door de zware zeeën verbroken. Verbouw s.s. Mapia. Het tot motorschip verbouwde stoomschip Mapia van de Stoomvaart Mij. ..Nederland" te aanstelde, maar die wetenschap alleen al, maakte haar weerspannig en onredelijk. „Ik denk niet, dat dat uw reden is", viel hij uit. „Ik denk. dat je 't heel kwalijk neemt, dat ik je zelf niet vroeg een van mijn gasten - te zijn, maar ik ben de andere zoo vlug ik kon gevolgd, omdat ik wel vermoedde, dat ik in ongenade zou zijn, Dus, wil je komen? Als jij niet gaat, ga ik ook niet". „Onzin", zei ze, haar voorhoofd fronsend, zoo iets ongerijmds zoudt u niet doen. „Zou ik niet? Je kent me nog niet", ant woordde hij. Ze zweeg even en vervolgde toen: „Als ik ga, zal 't alleen zijn, omdat ik uw uitstapje niet bederven wil en omdat ik toch geloof, dat u zoudt weigeren van de partij te zijn en alles in de war zoudt sturen. „Als je maar meegaat, dan kan 't me niet schelen wat je reden is", sprak hij kalm. „We moesten nu weer naar de anderen gaan", opperde ze. „Waarom zoo'n haast?" was zijn antwoord. „Ze zullen 't vreemd vinaen als ik hen zoo lang alleen laat", zei ze naar 't raam loo pend. „Integendeel, ik vermoed, dat ze heelemaal niet aan ons denken. Vawbrugh en juffrouw Mornington wandelen samen naar den kruis weg, Kirwin is bezig Mornington de werking van den zaagmolen uit te leggen en mevrouw Kirwin is 't middelpunt van Gaddy en alle honden. Als de veranda vrij is, zouden we daar kunnen gaan zitten", waarop ze zich op de kleine wankele bank buiten voor het venster zetten. „We hebben elkaar sinds ons slede-avontuur weinig gesproken", ging hij voort. „Ben ik weer in ongenade gevallen?" Niettegenstaande hij kalm en langzaam sprak, klopten zijn polsen onrustig. Had hij Christian vóór het sledeavontuur al lief ge had, zijn liefde voor haar, was sedert dien sterk toegenomen maar hij hield zich hals starrig bij zijn besluit om haar ondanks de heftigheid van zijn gevoelens niet van liefde te spreken, vóór zij hem 't overtuigend be wijs van haar wederliefde had gegeven. Aan den anderen kant had zij zich vast voorgenomen liever te sterven, dan hem te toonen, dat ze meer dan gewone vriendschap voor hem voelde. „Hel je den laatsten tijd nog van je trou wen briefschrijver gehoord?" vroeg hij piot- Amsterdam, zal, na eerst een technischen proeftocht te hebben gemaakt, op 8 Februari a.s. den officieelen proeftocht maken. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.20—1.15. Tongen per K.G.. f 0.95—0.61. Groote schol per 50 K.G. f 2522.50. Middelschol per 50 .G. f 26.5024. Zetschol per 50 K.G. f 2825. Kleine schol per 50 K.G. f 30—16.10. Schar per 50 K.G. f 22—18. Vleet per stuk f 1.12. Kleine poon per 50 K.G. f 17. Middelschelvisch per 50 K.G. f 5046. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 38- f 31. Klein schelvisch per 50 K.G. f 2713. Kabeljauw per 125 K.G. f 98—68. Gullen, per 50 K.G. (groote) f 27.5025. Idem (kleine) f 22.5010.50. Leng per stuk f 3.751.80. Heilbot per K.G. f 1.15—0.75. Wijting per 50 K.G. f 15.—9.50. Koolvisch per stuk f 1.500.75. Radioverbinding met schepen. De navolgende schepen zijn Donderdag. 18 Januari 1934, radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen-Radio. Baloeran, Chr. Huygens Dempo, Flandria. Gelria, Joh. de Witt, Joh. v. Oldenbarnevelt, Kota Nopan, Kota Pinang, Kota Tjandi, Marn. v. St. Aldegonde, Simon Bolivar, Ve nezuela, Zeelandia. BESOMMINGEN. Trawlers: Rotterdam IJm. 112 300 manden f 4110. Vios II IJm. 134 55 m f 1990. Leentje IJm. 155 65 an. f 1390. Koentoeng IJm. 131 90 m. f 1910. Loggers: K.W. 127 f 1090. K.W. 78 f 1050= „Ja", antwoordde ze. „Hij is een van mijn weinige schakels met mijn Londenschen tijd" „Verlang je er naar?" „Waar naar?" „Naar het Londensche leven!" „Soms wel". (Wordt vervolgd). IJMUIDEN CONCERT „HALLELUJAH". Door het bijwonen van een ander concert, hetwelk tegelijkertijd in onze gemeente ge geven werd, hoorde ik van de door de Christ, Gem. Zangvereeniging Hallelujah gegeven uitvoering in de Gereformeerde kerk slechts het laatste gedeelte. Directeur Theo van Zutphen had zijn koor geen moeilijkheden gespaard en een program ma samengesteld, dat er qua keuze als uit voering zijn mocht. Het instudeeren van een Super Flumina, De Wilgen, Psalm 33 en Mendelssohn's Loreley- compositie is zeker geen sinecure. Het koor heeft naar de wijze van uitvoeren te oor- deelen, dan ook wel begrepen, dat het haar eminenten leider geen oneer mocht aan doen. De ten gehoor e gebrachte nummers ge tuigden van een hard werken zoowel van di rigent als leden. En al viel hier en daar nog wel eens een heel enkel vlekje te bespeuren, de toehoorder wordt immer weer bij het voor het voetlicht treden van Hallelujah gepakt door het intens muzikaal zingen en de groote zuiverheid. Zoowel het mannen als vrouwen koor weet, daarin voorgegaan door van Zutphen, met recht steeds den juisten toon te treffen. Van de nummers frappeerde mij de knap- gezongen Wilgen-compositie van Wierts, ge heel a-capella en de monumentale Loreley- ballade van Mendelssohn-Bartholdy. Aan dit kerkconcert verleenden de dames Riek Gouda (piano), Annie Stijger (sopraan) en Piet- Artler (tenor) medewerking. De tenor zong, begeleid door den dirigent Lenz, van Hildach en Ons Lied van Spoei, welk laatste ons meer bekoren kon dan het Lentelied, waarini voordracht en tekst lijn recht met elkander in tegenspraak waren. Wij lazen een vreugdelied en hoorden een treurzang. Het aangename stemgeluid van den tenor kwam in het Hollandsche lied meer tot zijn recht. Mej. Annie Stijger solieerde. met Handel's Sieg der Zeit und Wahrheit, waarmede zij be wees over een geschoold orgaan te beschik- ke, dat vooral in het midden- en lage register goed aansprak.Aan de medewerksters werden onder applaus bloemen aangeboden. Lest best, zouden we haast zeggen wanneer we komende tot onze plaats gen-oote de pia niste mej. Riek Gouda, haar spel zouden mo gen beoordeelen. Vergissen wij ons niet, dan was dit optreden voor haar een debuut. Een gewichtige avond dus. De vleugel-solo. welke zij zich had geko zen en die tot een der meest voorname wer ken van den koning der pianisten, Chopm, gerekend mag worden, was uit de „Variations Brilliantes" en getiteld „Je vends des Scapu- laires. In dit werk. zoowel als in de begeleiding der koorwerken deed mej, Gouda zich kennen- als een pianiste van groote begaafdheid en natuurlijken muzikalen aanleg. Aan de hooge eischen, welke haar gesteld werden, voldeed zij ten volle; eenvoudig, doch niettemin diep doorvoeld, bracht zij Chopin's meesterwerk op ons over. De verdiensten van haar subliem spel, de parelende techniek en de artistieke aanslag, het bescheide begeleiden deden haar terecht een welverdiend succes oogsten. Het sluitstuk van den avond, de monumen tale Loreley-legende van Mendelssohn- Bartholdy, was voor de uitvoerenden een pres tatie, aan de instudeering waarvan wij slechts met schroom kunnen denken. De knappe dirigent heeft hierin wel het zwaartepunt van het concert gelegd; hij werd door de uitvoering ervan naar waarde be loond. Eigenaardig -was in de uitvoering de goede uitspraak van de Duitsche sch-klank van 't mannenkoor tegenover een slechte van sopra nen en alten. Zoowel koor, sopraan als begeleiding ga ven veel schoons te genieten in deze com- postie, die rijkelijk voorzien van onverwachte moeilijkheden in tempo zoowel als in modula tie, tot de meest interessante der koorwerken van dezen meester gerekend mag worden. Summa summarum een concert met cachet, een waarop geen smakelooze tooneelstukjes de attractie voor het publiek moesten vor men een zich zeer langzaam inburgerende gewoonte in óns concertleven, waartegen de criticus niet genoeg stelling nemen kan. Op gebruikelijke wijze werd door den voor zitter, den heer v. d. Pijl, dit concert geslo ten. W. r VERBODEN IN TE RIJDEN. In verband met het berichtje in ons blad van j.l. Maandag merkte men ons van be langhebbende zijde op, dat het besluit van Burgemeester en Wethouders inzake het ge sloten verklaren van het gedeelte van den Zeeweg, liggende ten Westen van den vlucht heuvel in dien weg voor alle motorrijwielen rijwielen, rij- en voertuigen, feitelijk overbo dig is, aangezien hierin reeds wordt voorzien bij het motor- en rijwielreglement. a. Het is een bestuurder van motorrijtui gen en rijwielen of een ander rij- of voertuig, alsmede een bestuurder of geleider van ri.i- of trekdieren of vee verboden, de linkerzijde van den weg te houden voor zoover dit niet noodzakelijk is voor het uitwijken bij het inhalen van motorrijtuigen, rijwielen, andere rij- of voertuigen, rij- of trekdieren of vee. 2. In bochten binnen bebouwde kommen en verder in die bochten buiten bebouwde kommen, waar het uitzicht niet vrij is, is genoemde bestuurder of geleide verplicht, met hetgeen door hem wordt bestuurd of geleid, de rechterzijde van den weg te hou den. De bestuurder, die dus van den Zeeweg- naar de Kalverstraat rijdende, links langs den vluchtheuvel reed, was dus op grond van bovenstaand artikel strafbaar en menig be stuurder heeft reeds een proces-verbaal op- ;eloopen, waarop een veroordeeling volgde. De bedoelde besluiten kunnen echter oor zaak zijn van een misverstand. Wij wezen er j.l. Maandag reeds op, dat het volgens deze besluiten niet verboden is, het gedeelte ten Oosten van den vluchtheuvel in tegenover gestelde richting, d.w.z. van Noord naar Zuid te berijden. Het hierboven aangehaalde arti kel van het motor- en rijwielreglement ver biedt echter het nemen van den linksehen bocht. Bestuurders van motorrijtuigen enz. moeten dus evengoed rechts langs den vlucht heuvel passeeren. De ligging, vooral de vorm van den vluchtheuvel is echter van dien aard, dat men eerder geneigd is, links te passeeren. H«t zou- voor een veilig verkeer gewenscht zijn den vluchtheuvel smaller te maken. Autobestuurders enz. zullen eerst dan bij intuïtie gevoelen, dat zij rechts langs den vluchtheuvel moeten rijden. Mr. Van der Flier kan dus ook thans nog niet „ruhig' zijn. CHR. BEWAARSCHOOLVEREENIGING. Op de dezer dagen gehouden bestuursverga dering van de Christ. Bewaarschoolvereeni- ging is wegens het bedanken van den voor zitter Ds. Chr. J. W. Teeuwen dit naar aan leiding van zijn vertrek naar Heerde geko zen de heer K. van Gelder. In deze vergadering waarin Ds. Teeuwen tevens zijn afscheid nam heeft hij in het bij zonder een woord van dank gericht tot me juffrouw van der DuinSchouten voor de prettige samenwerking die hij van haar als hoofd der school had mogen ondervinden. De heer J. Kool secretaris der vereeniging sprak namens de vereeniging den scheidenden voorzitter toe, hem dank brengende voor al het goede werk dat Ds. Teeuwen voor de vereeni ging heeft verricht. AANBESTEDING. Bij de door den architect A. Mulder J. Kzn. te 's Gravenhage gehouden aanbesteding voor het bouwen van een landhuis met garage in het park Zorgvliet aldaar, was laagste in schrijver de heer J. Kes alhier, met f 18487. C. KLAP t Woensdagmiddag is te Soest overleden de heer Klap, oud-hoofd van een openbare" school alhier. Meester Klap, die meer dan 40 jaar het openbaar onderwijs heeft gediend, was een zeer bekende en geziene persoonlijk heid. Hij was laatst hoofd van de school in de Krugerstraat en woonde In het huis naast de school. Oo.k was hij indertijd commandant van de Burgerwacht. De verassc'h'ing van het stoffelijk overschot zal plaats hebben a.s. Zaterdagmiddag na aankomst van trein 13.14 uur. IJMUIDEN'S BLOEI, In de deze week gehouden bestuursverga dering der vereeniging IJmuiden's Bloei werd behandeld een verzoek van het bestuur der Vereeniging Parkwijk Zeeweg, om adhaes'ie te betuigen aan een adres aan het gemeente bestuur, om de lasten veroorzaakt door de talrijke venters 'langs de huizen, tegen te willen gaan. Besloten werd genoemd bestuur er op te wijzen, dat de venters vergunningen moeten hebben, maar B. en W. te verzoeken strenger tegen de velen, die geen vergunning hebben, op te treden. Het 'bes-tuur van den Nederl. Trekkersbond vroeg medewerking bij de organisatie van binnenlandsche t-or.hten. Besloten werd alle mogelijke medewerking te ve-rleenen. Besproken werd de beschrijvingsbrief voor de oprichtingsvergadering van de Federatie van vereenigïngeii voor Vreemdelingenver keer boven het IJ op 20 Januari te Alkmaar. Bevorderd zal worden dat van IJmuiden's Bloei een lid in het dagelijks bestuur der Federatie zal worden opgenomen. Tot af gevaardigden naar die vergadering werden benoemd de heeren B. G Schuitenmaker en G. Voet. De jaarvergadering werd vastgesteld op Vrijdag 26 Januari in Hotel Nummer Eén Van het bestuur zijn aan de beurt van af treding de heeren W. A. Dolleman, voor zitter. E. Brader, H. Lastdrager, G. Voet en Zwanenburg. De heeren E. Brader, direc teur van openbare werken en J. Zwanenburg lid van den gemeenteraad, stellen zich niet herkiesbaar. Besloten werd in deze plaatsen aan te be velen de heeren G. Heykoop, lid van den ge meenteraad en G. Fennell. DE „UTRECHT" NAAR DEN HELDER. De sleepboot „Utr-echt" van Bureau Wijs muller die alhier in station lag is voer marinediensten naar den Helder vertrokken. BEVERWIJK OVERZICHT VAN DE GROENTENMARKT. VRIJ GUNSTIGE HANDEL. SANTPOORT AUTO IN BRAND. Gisteravond wilde de eigenaar van een auto, die gestald stond in een perceel in de Noorderdorpstraat, benzine uit de tank tap pen, waarbij hij ter verlichting gebruik maak te van een kaars. Plotseling raakte daardoor de benzine in brand. In den tijd van een oogenblik stond de auto in lichte laaie en vatte zelfs het per ceel vlam. Gelukkig echter was spoedig wa ter bij de hand en was de brandweer met be kwamen spoed ter plaatse. Deze legde de laat ste hand aan het blusschingswerk. Naar we vernemen was de auto niet. het perceel wel verzekerd. De onfortuinlijke en onvoorzichtige ben- zine-aftapper kwam met den schrik vrij. Het verloop van den handel was de afge loopen week over het algemeen genomen niet ongunstig te noemen. Wel gaven de omzetten nu juist niet zulke belangrijke bedragen te boeken, omdat de aanvoeren zich uitsluitend bepalen tot alles wat op dezen tijd betrek king heeft, productie, die bij verreweg de meester tuinders afweer geruimd zijn. op enkele uitzonderingen na en hieronder viel natuurlijk ook weer het product boerekool, was alles geregeld behoorlijk te verkoopen. Voor boerekool bleven de prijzen op het peil van 1025 ct. per kist. Voor grovere soort was in het geheel geen belangstelling. Deze was dan ook waardeloos. Spruiten bleken een meer gevraagd artikel te zijn en ondervonden steeds een zeer wil lige kooplust. Voor goede kwaliteit werden naar soort prijzen besteed, wisselend van 1623 ct. De mindere soorten, die eveneens goed te plaatsen waren, schommelden naar verhouding van 812 ct. per K.G. Roode kool ging ook iets naar boven en kwam voor de beste soort tot 8 ct., ofschoon de afwijkende soorten hier steeds ver be neden bleven. Voor de gele soorten was het vooral de Bloemendaalsche, die thans veel aandacht heeft en voor behoorlijke prijzen was te verkoopen. Groene kool gaat in kwaliteit sterk achteruit, zoodat de noteeringen nog al uiteen liepen naar soort van 25 ct. per stuk. Andijvie was geregeld nog ruimschoots ver tegenwoordigd en ofschoon nog zeldzaam mooie partijen werden aangeboden, toch wijzen ook de vele afwijkende soorten op het naderend einde van het seizoen. Het groote soortverschil spreekt duidelijk uit de notee ringen, die deze week wisselden van 501.60 per kist. Witlof blijft nog steeds tot de zeer beperkte aanvoeren behooren. Ondanks dat de prijs een weinig terug liep, was deze toch nog zeer bevredigend. Betaald werd ongeveer van 24— 30 ct. per K.G. Breekpeen gaf de afgeloopen week nog al schommelingen te zien, waaraan echter kwa liteitsverschil niet vreemd was. De prijzen hiervoor liepen uiteen van 4070 ct. per kist. Prei, die vorige week over het algemeen zeer laag genoteerd stond, dreigde weer in de put te raken. Toen kwam er deze week weer plotseling een opleving en ging de prijs sterk naar boven. Goede kwaliteit was zeer gezocht ende noteeringen liepen dan ook thans weer naar soort van 516 et. per bos. Peterselie en selderie ging eveneens weer iets vlotter met prijzen van 610 ct. per bos. Knollen in groote verscheidenheid van sortiment noteerden van 1—6 ct. per stuk Het aanbod van appelen bepaalde zich tot kleine partijen met prijzen naar soort van 12—18 ct. per K.G. Noteering van den 17en Januari 1934. Andijvie per kist f 0.40f 1.10 Koolrapen per zak f 0.80 Wortelen per K.G. f 0.04f 0.06 Bieten per K.G. f 0.03 Aardappelen, klei per K.G. f 0.05f 0.07 <i Spruitjes per K.G. f 0.14f 0.18 Boerenkool per bak f 0.10f 0.22 Roodekool per 100 f 3f 6 Savoyekool per 100 f 3f 7 Bloemkool per 100 f 20f 34 Uien per kilo f 0.03f 0.04 Prei per bos f 0.08f 0.12 Pieterselie per bos f 0.06 Selderie per bos f 0.12-f 0.16 Appelen per Kilo f 0.08f 0.24 Peren per Kilo f 0.04f 0.10 Brusselsch lof per Kilo f 0.32 DAMMEN. RAMAN'S BEZOEK AAN IJMUIDEN, BLINDPARTIJ DUKEL. Dinsdagavond 23 Januari zal Nederlandsch damkampioen de heer F. Raman in Hotel Kennemerhof een simultaan-seance geven voor leden van D.C.IJ. Ook niet-leden kun nen aan deze simultaan-seance deelnemen. Het was de bedoeling dat dezen avond te vens een blindpartij zou worden gespeeld tus- schen de heeren Raman en B. Dukel, doch de heer Raman zag hier liever van af. Thans zal dien avond B. Dukel een blind partij spelen tegen den heer A. Schager, lid van D.C.IJ. De blindpartij zal in de pauze van negen uur tot half tien gespeeld worden. Vele „huisdammers" krijgen thans gelegen heid, tegen den kampioen van Nederland hun krachten te meten en den damavond bij te wonen. De toegang tot het clubgebouw is gratis. EEN BELANGRIJKE ONTMOETING TE HAARLEM. Maandagavond a.s. zal in Hotel Hof van Holland te Haarlem een belangrijke match plaats vinden tusschen de tweede tientallen der Damclub IJmuiden en de Haarlemsche Damclub. Onderstaand*, staatje toont ons aan, dat de Haarlemsche Damclub II de beste papieren heeft, doch als D.C.IJ. II weet te winnen zal zij het kampioenschap ver overen door haar fraaier bordpunten. die voor het kampioenschap van beslissenden in vloed zijn. Clubs gesp.gew.rem.verl. pnt. v.t. Haarl. Damclub II 4 4 0 0 8 49—31 IJmuiden II 5 4 0 1 8 68—32 Beverwijk I 4 2 0 2 4 41—39 Haarlem II 4 2 0 2 4 43—42 Castricum I 5 2 0 3 4 46—54 Zaandam II 5 2 0 3 4 51—49 Helder I 4 1 0 3 2 39—41 Haarl. DamcT. in «5 0 0 5 0 28—72 IJmuiden n komt voor deze belangrijke ontmoeting uit met het volgende tiental: 1 C. Suyk, 2 A. Kraai. 3 L. Koetsier, 4 C. Buis, 5 H. C. Souvereni, 6 D. Ott, 7 P. v. d. Velde. 8 J. de Beurs. 9 G. Postma, 10 Siebe- ling. Res. Vrijhof, F. Dukel.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6