VlSSCHERIJ EN SCHEEPVAARTBERKHTEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Een dikke reep chocolade Schip van verm, aankomst Alkmaar Chili Arraiz Rosario 30 Jan. Alliena B.-Aires 8 Febr. Aludra B.-Aires 10 Febr. Ariadne Triest 25 Jan. 15 Febr. Assunta de Grogori B. Aires Amstelkerk W. Afrika Arethusa Buenos Aires 8 Febr. Algenïb Villa Constitucion 6 Februari Ajax Oporto 22 Jan. Almelo Vancouver Agamemnon Hamburg 22 Jan. Chili 21 Jan. Buccari La Plata 29 Jan. Berenice Alexanctrië 23 Jan. Ba am Chili 20 Jan. British Freedom A bad an Brielle Chili Bodegraven Chili 15 Febr. Beursplein Concepcion Bacchus (Ned.) Valencia Clytoneus Batavia 5 Febr. Ceres Bourgas 28 Jan. Caribia Pto Barrios 28 Jan. Coblenz Japan 25 Februari Costa Rica Hamborg 21 Jan. C!io Constanza 25 Febr. Chr. Huygens Ned.-Indië Carl Rehder Swansea 20 Jan. Cottica Hamburg 24 Jan. Eurymedon Batavia 17 Februari Freiburg Ned.-Indië 12 Febr. Fauna Venetië 5 Febr. Farmsum Buenos Aires Gralgwen La Plrta 30 Jan. Galgewater Santa Fé Harmattan Rosario 18 Febr. Jurko Topic Follonica Kyma La Plata 7 Febr. Kennemerland B.-Aires 13 Febr. Kurmark Ned. Indië 23 Jan. Kyphissia Mexico 9 Febr. Lüna Civita Vecchia M. v. St. Aldegonde Batavia 23 Jan. Ned.-Indië 17 Febr. Meandros Buenos Aires 7 Febr. Main Japan 7 Februari Maasland Buenos Aires Meropë Kopenhagen 23 Jan. Mcntferland Hamburg 21 Jan. Mongolia Huelva Niobe Danzig 22 Jan. Jaoan Orania Buenos Aires 10 Febr. Orion Genua 10 Febr. Prometheus Ned. Indië 22 Jan. Poseidon Smyrna 25 Jan. Poelau Roebiah Ned.-Indië Rokos Buenos Aires 17 Jan. Saarbrücken Batavia 25 Jan. Saleier Ned. Indië 25 Jan. Samn anger Moermansk Stentor Batavia 8 Febr. Sitrab B.-Aires 14 Febr. Saturnus Bourgas 12 Febr. Stoniest West-Afrika Svoider Constantsa Simon Bolivar West-Indië 23 Jan. Stella (Deen) Sfax 21 Jan. Sfella (Ned.) Napels 31 Jan. Sunray Messina 27 Jan. Selene Curacao Troutpool Rosario Triton W. Indië Trajanus West-Indië 22 Jan. Trompenberg- Hon fie ui* Van Rensselaer West-Indië 4 Febr. Vulcanus Palermo 30 Jan. Willemsplein Rosario 22 Jan. Waterland Buenos Aires 23 Febr. Zeelandia B Aires 21 Jan. Zaanland Vancouver Laatste bericht 12 Jan. van Curacao 28 Dec. vertrokken. 14 Jan. vertrokken in lading. 18 Jan. te Lissabon 18 Jan. te Buenos Aires 10 Jan. te Rosario 20 Jan. te Dakar. 18 Jan. van Yokohama 6 Jan. vertrokken 5 Jan. vertrokken 18 Jan. van Vigo in lading Vertrekt 21 Jan. 18 Jan. 27 Dec. 15 Jan. 16 Jan. 15 Jan. 16 Jan. 15 Jan. 15 Jan. 16 Jan. van Liverpool vertrokken van Gibraltar van Callao van Gibraltar v van Toeopilla van Valparaiso van Buenos Aires te Rotterdam 18 Jan. van Perim 14 Jan. van Patras 17 Jan. van Barbados 18 Jan. te Manilla 20 Jan. vertrokken 17 Jan. te B our gas 17 Jan. van Batavia 17 Jan. vertrokken Vertrekt 23 Jan. 19 Jan. te Penang 14 Jan. van Perim 17 Jan. van Fiume 14 Jan. te Villa Constitucion 27 Dec. vertrokken, in ladi g 17 Jan. van Buenos Aires 8 Jan. vertrokken 6 Jan. vertrokken 14 Jan. van Montevideo 18 Jan. van Gibraltar 20 Jan. van Livingston 13 Jan. vertrokken 18 Jan. van Algiers 16 Jan. van Padang 6 Jan. vertrokken 16 Jan. van Oobmbo in lading 18 Jan. te Stettin 20 Jan. vertrokken 16 Jan. vertrokken 17 Jan. vertrokken 16 Jan. van "°erim 18 Jan. vertrokken 18 Jan. te Tarragona 17 Jan. van Gibraltar 17 Jan. van Gibraltar 18 Jan. van Colombo 11 Jan. van Madeira 17 Jan. te Barcelona 12 Jan. van Port Said 15 Jan. te Bergen 9 Jan. van Padang 14 Jan. van Santa Fé 14 Jan. te Izmir 12 Jan. van Adda in lading 17 Jan. van Flores 15 Jan. van Gibraltar 17 Jan. te Castellon in lading 6 Jan. vertrokken in lading. 18 Jan. van Terceira 14 Jan. van Pt. Barrios 18 Jan. vertrokken 17 Jan. van Parimaribo 18 Jan. vertrokken 14 Jan. van Dakar in lading 16 Jan. van Funchal 16 Jan. van Taooma. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Ned. s.s. Iris Amsterdam bijladen ANSJOV1SBERICHT. (Medegedeeld door de Coöp. Ansjovisver koop Vereeniging). Ansjovis: Verhandeld werden 1933er a f 9.50.1912 a f 10.50, 1930er a f 10. Aanbod beperkt. HET FRANSCHE VISSC1IERIJBEDRIJF. De Fransche visseliersvloot, die in 1913 be stond uit 356 stoom- en 433 motorvisschers- vaartuigen met een totalen inhoud van resp. 54.237 en 1877 ton, bestond in 1932 uit 544 stoom- en 9414 motorvisschersvaartuigen met een totalen inhoud van resp. 119157 en 62484 ton. De geheele vloot telde dus in 1913: 28.296 vaartuigen met een totalen inhoud van 271.228 ton en in 1932: 25018 vaartuige met een totalen inhoud van 271.228 ton en in 1932: 25.018 vaartuigen met een inhoud van 280024 ton. De opbrengst der visscherij was in 1913: 217.100.000 K.G. en in 1932: 208.033.200 K.G. IJzerver scheping. Het Nederlandsche stoomschip Iris is, van Amsterdam komend, naar de Hoogovens ge varen om daar een hoeveelheid ijzer bij te laden voor Gothenburg. vast besloten smokkelaar te worden?" „Zoo goed als zeker", antwoordde Gaddy ernstig. ..Maar ik heb over één ding nage dacht. 't Zou niet prettig zijn, weet u, als u en meneer Kirwin mij zouden moeten inrekenen". „Neen, dat zou zeker niet plezierig zijn, maar we zouden onzen plicht moeten doen, 't zou je dus niets helpen". „Nu", klonk het minachtend, „als ik bij de politie was en een van mijn vrienden wilde smokkelen, dan zou ik net doen of ik niks wist". „Je gevoelens doen je eer aan; beste jongen!" „Och, u houdt me voor den gek", ant woordde Gaddy boos. ,.U zoudt niet lachen, als ik 'n smokkelaar was!" „Neen, daar heb je gelijk in, 't zou heele- maal niet om te lachen zijn", bracht Vanbrugh in 't midden. Ze brachten den middag door met beuze larijen en toen ze ten laatste huiswaarts keer den, werd 't al donker, want 't was pas April. Op de een of andere manier waren Christian en Warwick een beetje van de anderen afge raakt. Een poos reden ze stil naast elkaar voort, terwijl de late lenteschemering lang zaam over 't landschap kwam, als met de tee- dere zorg, waarmee een moeder haar slapend kind toedekt. „Alle menschen, wat is 't warm hè." riep Warwick eindelijk, terwijl hij zijn muts ach terover schoof. „Ja ik geloof 't ook", antwoordde ze eenigs- gins verstrooid. - ..Waar denk je aan?" vroeg hij onverwacht, na 'n oogenblik haar afgewend gezicht bespied te hebben. „Ik? O, ik dacht juist aan Edna Mornington en David Vanbrugh." „Och, die beste David, ik hoop toch zoo, dat 't hem goed mag gaan", zei hij. „Ik hoop 't ook", was 't onverschillige ant woord. „Je bent zeker vermoeid", ging hij voort, zijn hand even op Betsy's teugels leggend. „Ben je erg moe?'' „Ni'et bepaald moe", antwoordde ze maar.." „Maar wat?" verbolgde hij, toen ze op hield. „Heimwee?" „Och, ik weet 't niet, misschien wel." Hij streek nadenkend over zijn snor. „De vriend, de briefschrijver?" mompelde hij in zijn baard. „Vervloekte kerel!" Maar luider zei hij: „arm kind! Zou je niet eens een tijdje naar Engeland gaan en mij 't beheer van de Carolay mijn overlaten?" „Zeker niet", sprak ze haastig. „Waarom niet? Vertrouw je het niet?" vroeg hij, zijn hand van Betsy's teugels weg nemend. (Wordt vervolgd). Aangekomen schepen: 19 Januari: Maria Toft ss Danzig. Gaasterland ss Hamburg. Salland ss Hamburg. Isar ss Japan. Mavis ss Londen. Vechtstroom ss Huil. Beyerland ss Mehtil. Ettore ss Sfax. 'v Nieuwendam ms Hamburg. Elgö ss Westervik. Venus (Ned.) ss Hamburg. Lovland ss Leningrad. Queenworth ss Sunderland. Wellam de Besche ss Oscarshamn. Vertrkken schepen: 19 Januari: Texelstroom ss Liverpool. Maasstroom ss Bristol. Borgsten ss Oslo. Rhenania ss Rotterdam. Titus ss Rotterdam. E. H. Stinnes XI ss Stockholm. Theseus (Ned.) ss Kopenhagen. Atlas (Ned.) ms Londen. Agamemnon (Ned.) ss Hamburg. Theano ss Rotterdam. Vendia ss KjÖge. Paul Emile Javary ms Antwerpen. Maret ss Antwerpen. Skoger ms Bergen. Isar ss Rotterdam. Juno (Ned.) ss Rotterdam. Tabak uit Belawan. Het Duitsche stoomschip Isar is als eerste schip van den Norddeutschen Lloyd in dit seizoen met tabak van Belawan (Deli) in de Amsterdamsche haven aangekomen. Zeelandia komt Zondag. Het stoomschip Zeelandia van den Kon. Hol-' landschen Lloyd kan eerst Zondagnamiddag van Buenos Aires alhier worden bin nen verwacht. De vloot vertrokken. De wegens den storm in de Binnenhaven opgehouden vloot kon gisteren bij het opklaren de haven verlaten naar diverse bestemmingen. Duikwerk uitgevoerd. De bergingsdienst van Bureau Wijsmuller heeft te Amsterdam duikwerk verricht bij het losgebroken Prinses Julianadok teneinde het afgebroken anker met de ketting weer boven water te brengen. IJMUIDEN THEOSOFISCHE VEREENIGING. De Loge „Kennemerland" der Theosofische Vereeniging belegt Dinsdag 23 Januari a.s. een openbare lezing in Café Royal aan den Wijk aan Zeeërwega Als spreker treedt op de heer Ir. B. Wouters van Rotterdam met het onderwerp: „Is van onze beschaving nog iets te wachten?" KERKELIJK JUBILEUM IN IJMUIDEN-OOST. Morgen, Zondag, za lhet 25 jaar geleden zijn, dat de Paters Capucijnen zich in IJmuiden- Oost vestigden. Dit gedenkwaardige jubileum zal feestelijk herdacht worden. De feestelijk heden worden Zaterdagavond geopend met een plechtig Lof, na afloop waarvan het nieuwe kerkorgel, het jubileumsgeschenk der paro chianen zal worden ingewijd. Zondagmorgen half elf vindt een plechtige H. Mis plaats en om half drie des middags een plechtig Lof, waarna er receptie wordt ge houden. Deze receptie begint des middags 3 uur voor de organisaties. Des avonds 8 uur vindt in het Patronaats gebouw een groote feestavond plaats voor de parochianen, welke feestavond des Maandags zal worden herhaald. VERKEERSONGEVAL. LUXE AUTO GERAMD DOOR VRACHTAUTO Vrijdagmiddag omstreeks 3 uur vond op den hoek van de Kanaalstraat en de Kerk straat een hevige botsing plaats tusschen een zwaar beladen vrachtauto van den stalhouder B. en een luxe auto bestuurd door een handels reiziger, wonende in den Haag. Laatstge noemde auto rijdende in de richting van de electrische centrale werd in de zijde aan gereden door den van de Kanaalkade komen den vrachtauto. De botsing was zeer hevig. De luxe-auto werd aan de linkerzijde geheel ingedeukt, terwijl van de vrachtauto de ra- diateur en de motor ernstig werden bescha digd. Het mag een wonder heeten dat de handelsreiziger ongedeerd uit z'n auto te voorschijn kwam. Ook de bestuurder van den vrachtauto bleef ongedeerd, zoodat er geen persoonlijke ongevallen voorkwamen. MOET ER IN VELSEN EEN GYMNASIUM KOMEN? In het gebouw aan den Groeneweg vond Vrijdagavond een bijeenkomst plaats, welke was belegd door eenige ingezetenen tot het houden van een bespreking over de wensche- lijkheid en de mogelijkheid te komen tot op richting van een gymnasium. Onder de aanwezigen merkten wij o.a, op mevrouw Rambonnet en de heer J. C. Dunne bier, wethouder van Openbare Werken en P. Bosman, wethouder van Soc. Zaken. De heer L. van Haselen sprak een opening; woord en zette daarna de bedoeling van de bijeenkomst nader uiteen. De bedoeling voornamelijk om te toetsen of er in de ge meente voldoende belangstelling is voor het stichten van een gymnasium. De commissie heeft zich het eerst gewend tot den burge meester, welk bezoek de aanleiding is ge weest tot het rondzenden der uitnoodigingen. Spreker weer op het persoonlijk belang voor hem en andere ingezetenen en op het ge meentebelang. Er is ook een cultureele zijde aan het vraagstuk en natuurlijk ook een fi- nanciëele. Spreker weet, dat de financieele toestand der gemeente ongunstig is. maar mag dit een reden zijn, om voor de toekomst geen plannen te maken? Er zijn tal van be wijzen, dat het particulier initiatief ook thans nog wel iets tot stand kan brengen, Spreker zou niet met een verzoek 'bij de ge meente willen komen, zoolang de mogelijk heid. wat de financieele zijde van het vraag stuk betreft, niet is aangetoond. Spreker zou gaarne de meening van de aanwezigen wil len hooren. De commissie heeft een schema ontworpen. De bedoeling is, niet direct een volledig' gymnasium te bouwen, doch met een of twee klassen in een bestaand gebouw te beginnen. Verder zal deze commissie heb ben te onderzoeken of er voldoende leerlingen zouden komen om te beginnen. De vraag zal overwogen moeten worden, of er een gemeentelijk of een particuliere inrichting zou moeten komen, Spreker heeft reeds opgemerkt, dat er principieele bezwa ren zijn, met name van confessioneele zijde. De heer Van Haselen wees er nog op, dat de wet de gemeente verplicht een gymnasium te hebgen. Van deze verplichting wordt perio diek ontheffing verleend. De heer Bosman zeide, niet te gelooven, dat er iemand is, die de wen schel ij kb« i d van .het plan zal bestrijden. Hij zou het niet willen tegenwerken door principieele bezwaren want dan komt het er nooit. De heer Kooi wees er op. dat er met het oog op den financieelen toestand veel be zwaren bestaan, Bovendien is in Haarlem een uitstekende inrichting en spreker heeft on dervonden, dat het bezoeken van het Haar- lemsche gymnasium geen bezwaar oplevert. Spreker zou zijn eigen kinderen niet gaarne naar een klein gymnasium zooals er hier zou komen, willen zenden. Het financieele bezwaar is niet groot. Het gaat alleen om de reiskosten. De heer Van Haselen was het niet in alle opzichten met den heer Kooi eens. Hij voelde het als een bezwaar, de kinderen naar Haarlem te zenden. De heer Dunnebier zeide, dat de voorzitter alleen heeft gesproken over de ouders en de gemeente, maar er is nog een derde en dat is de regeering. Heeft men al geïnfor meerd hoe de regeering tegenover de stich ting van een gymnasium bestaat? Het gemeentebestuur acht een gymnasium natuurlijk van belang. De heer Van Haselen antwoordde den heer Dunnebier, dat de commissie eerst wil onder zoeken. of er belangstelling bij de oudersis. Wanneer, mocht blijken, dat die belangstel ling niet aanwezig is, dan behoeft men niet verder te gaan. De heer Harder achtte het een gemeente belang, want als sprekers kinderen naar een gymnasium zouden gaan, dan zou hij de gemeente moeten verlaten, waarop de heer Van Haselen antwoordde, dat niet iedereen z'n matje op kan rollen, zooals de hger Harden. De heer Paerl achtte het reizen voor de kinderen een bezwaar, ook wegens het tijd verlies. Is het niet mogelijk, te komen tot de omwerking van de R.H.B.S. tot een lyceum? Dit denkbeeld werdt nader besproken. De voorzitter meende, dat dit denkbeeld alleen in overweging genomen kan worden, wanneer zeker is, dat er geen gymnasium komt. Er werd nog op gewezen, dat Haarlem het lyceum gaat opheffen. De heer Van Geelen zou de mogelijkheid met Beverwijk willen onderzoeken. De heer Van Haselen zeide, steun te ver wachten van Beverwijk. De heer Dunnebier wees er nog op, dat Haarlem binnenkort de rijksregeling gaat in voeren. De retributieregeling komt dan te vervallen. Ten slotte werd besloten, een com missie, bestaande uit 9 leden te benoemen, welke het vraagstuk nader zal bestudeeren. De bijeenkomst was zeer matig bezocht. WEER ONGEKEURD VLEESCH IN BESLAG GENOMEN. Thans is door den Keuringsdiens een partij ongekeurd spek en varkensvleesch in beslag genomen bij den slager D. H. alhier. Tegen den slager werd proces verbaal opgemaakt en het vleesch werd vernietigd. voor UW KINDEREN! Hoeveel schoenmakers komen er aan Uw deur VOORKOMT DIT!! Bij brengen van een paar zolen en hakken geven wij aan Uw kinderen een heerlijken REEP CHOCOLADE Eiectr. Schoenmakerij „De Econoom" Kalverstr. 14 IJra. (O.) (Adv. Liigez Med.) „HET JODENVRAAGSTUK". Vrijdag 26 Januari a.s. zal vanwege het Co mité voor Winterlezingen Dr. H. Miskotte van Haarlem een lezing houden in de Ned. Her vormde Kerk, Kalverstraat over „Het Joden vraagstuk". BURGERLIJKE STAND VELSEN Geboorten: A. Th. van den HoutBeentjes, d„ Ger. Doustraat 42, IJmuiden (O.). C. J. A. 't HartWeinberg, z., Stephensonstr. 52, IJmuiden. J. van HentenBroek, z„ Engel- mundusweg 64, IJmuiden (O.) M. K. van Kam penWarmenhoven, z„ de Ruijterstr. 136, IJmuiden (O.) N. BornDekker, d„ Berken straat 24, IJmuiden (O.). J. M. A. van Lies hout—Zomer, z„ Kalverstr. 168, IJmuiden (O.), H. P. Kooimanvan Santvoort, d„ Kanaalstr. 115, IJmuiden. M. van Oevelenvan Tiggelen, d„ Willemsbeekweg 38, IJmuiden (O.).'P. H. Hogenbirk—Rost, z„ Tusschenbeeksweg 19, IJmuiden (O.). Overleden: Nicolaas Hendrik Edcius, 55 jaren, echtgen. v. R. Garritsen. Abraham Schroder, 62 jaren, echtgen. v. A. Dijkstra. Trijntje Schoon, 41 jaren, echtgen. v. F. Beun. Antonius Meesters, 1 j. zoon v. A. Meesters. Gehuwden; A. Goossen en J. Scheffer, Zee weg' 82 rd., IJmuiden (O.). L. C. van der Vlis en W. H. Jansen, de Wetstr. 7, IJmuiden. MARKTNIEUWS R.K. COÖP. TUINDERSVEREENIGING KENNEMERLAND. j Beverwijk, 19 Jan. Boerekool per kist 1025 cent. Breekpeen per kist 50—65 cent. Andijvie per kist f 0.60f 2.05 Pieterselie per bos 5—7 1/2 cent. Selderie per kist 78 cent. Prei per bos 416 cent. Witlof per KG. 2232 cent. Uien per KG. 2 1/23 cent. Wortelen per KG. 4 cent. Roode kool per stuk 2 1/28 cent. Gele kool per stuk 36 cent. Spruiten per KG. 1025 cent. Schorseneeren per KG. 2 1/27 1/2 cent. 1 Groene kool per stuk 3—5 cent. Knollen per stuk 27 cent. FAMILIEVEETE BLOEDIG BESLECHT. MAN VOOR ZIJN WONING VERMOORD. HOMMERTS (Friesland), 19 Januari (V. DJ Na afloop van een tooneeluitvoering is al hier in den afgeloopen nacht door een zekeren J. V„ oud 31 jaar, de 26-jarige J. S. ver moord. J. V. heeft S. met een mes de hals ader doorgesneden. Het slachtoffer stond niet gunstig bekend. Hij had nog pas wegens mishandeling twee maanden gevangenisstraf ondergaan. In verband met den moord te Hommerts vernemen wij nog het volgende: De families V. en S. wonen vlak bij elkaar. Tusschen hen bestond een vee te. S. en V. hadden de uitvoering bezocht en nogal veel bier gedronken. Na afloop begaf men zich gezamenlijk naar huis. Er was wel eenig meeningsverschil tusschen de betrok kenen. doch zij gingen rustig naar hun wo ning. Even nadat beiden waren thuisge komen, verliet S. zijn huis weer. Hij ging ruzie maken voor de deur van de familie V., lichtte de deur uit de hengsels, waarop de vader van J. V. zich naar buiten begaf. Hij werd daar evenals de moeder van J. V„ die even later ook buiten kwam, door S. mis handeld. De vrouw raakte hierbij bewuste loos. Hierna kwam ook de zeen J. V„ die zich reeds ter ruste had begeven, naar buiten. Wat zich daarna heeft afgespeeld, weet men niet precies. Gezegd wordt, dat ook S. een scherp voorwerp in de hand had en daarmee V. bedreigde. Vast staat evenwel, dat V. S. vlak voor diens woning met een gewoon zakmes een steek in den hals heeft gegeven, zoodat S. nog juist de woning kon binnenstrompelen, waar hij op zijn bed in- eenzeeg. Na korten tijd is hij overleden. De politie waarschuwde den burgemeester van de gemeente Wymbritseradeel. De dader werd van zijn bed gelicht en naar het ge meentehuis van Wymbritseradeel overge bracht. Een eerste verhoor is hem reeds af genomen. Het parket uit Leeuwarden wordt verwacht. Het lijk is in de verzegelde woning achtergebleven. De dader, die niet ongunstig bekend staat, is ongehuwd. De verslagene, die gehuwd was, laat een vrouw en een kind achter. TER SANEERING VAN DE BLOEMISTERIJ. STABILISATIE VAN DEN TOESTAND IN 1933. Er was geen speld tusschen te krijgen* De voorzitter der voorloopige commissie van advies in zake de saneering der bloemisterij zal zeer spoedig een advies aan den minister van Economische Zaken kunnen voorleggen. Ter informatie van belanghebbenden aangaande de plannen, welke in overleg met de vertegen woordigers der organisatie zijn vastgelegd, kan worden gemeld, dat deze plannen strekken tot stabilisatie van den toestand zooals deze in 1933 was. Het voornemen bestaat om teeltver gunningen te geven aan personen, die het vak beoefenden in den omvang, die door hen in het afgeloopen jaar geschiedde. Er wordt aan 1 de stichting van een crisisorganisatie gedacht naar het voorbeeld van de kweekersorganisatie in het bloemboilenvaks

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6