HET NIEUWE AVONDBLAD Prijs van den roem. 19e JAARGANG No. 70 DONDERDAG 25 JAN. 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie; P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; f 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over- lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HJLV.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN IJMUIDEN EN DE ZEESLEEP BOOTEN. ONMISBARE HULPMIDDELEN VOOR EEN ZEEHAVEN. De misthoornwerpt zijn eentonig geloei uit over de zee en over de havens. Hier en daar doemt vaag uit den dikken nevel de romp van een vaartuig op, dat langzaam voortstuwt door hét grijze gordijn. Van alle kanten „klinkt hoorngeschal" zooals in het bekende jagers liedje wordt gezongen. Maar de misthoorns op de pieren of de schepen schallen niet blij-uit, zooals de jachthoorns in het woud. Zij waar schuwen elkander, zij zeggen elkander „hier ben ik, kijk uit!" Wie goed luistert, hoort het sombere geluid ook buiten, op de wijde zee. Geheimzinnig, wat angstig komt het naar ons toe. Er is een sa menzang, een vragen en een antwoorden tus- schen den misthoorn op de pier en dien van het schip, dat plotseling, in het gezicht van de haven terecht kwam midden in de mistbank. En dat nu tracht den havenmond te vinden door af te gaan op het geluid van den mist hoorn. Mistde grootste vijand van den zee man, de verraderlijke niets ontziende vijand, veroorzaker van zoovele scheepsongelukken, van zoovele strandingen. Een vijand, die zich vooral dezen winter zoo dikwijls vertoonde. En dan is er een andere vijand van den zee man, doch een vijand die strijdt met open vizier; de storm, vooral de Noordwester, die de golven striemt, die de schepen doet slingeren en ze ook dikwijls, evenals de mist dikwijls doet stranden. Dan komt er leven aan den havenkant. Het is alsof plotseling de sleepbooten van bureau Wijsmuller, de Hector, Nestor en Stentor be zield worden door den wil, de eersten te zijn bij het schip dat in nood verkeert. Sport? Ja, ook sport. Want men weet dat ook elders de sleepbooten gereed liggen om hun hulp te ko men aanbieden De fluiten gillen, dikke rook wolken komen uit de schoofsteenen. En of het mist, of dat de stormwind giert door de touwen, er uit gaan ze, het onzekere tegemoetop hoop van zegen. Een sleepdienst is geen philantropische in stelling. Een sleepdienst is als een dokter die wanneer er een ongeluk is geschied, zich ook niet eerst afvraagt; wat kan ik er aan verdie nen! Er is een ongeluk geschied, dus moet er geholpen worden. Maar van den wind alleen kan de onderneming niet blijven voortbestaan. Uit dit licht bezien, is dit deel van de taak der sleepbooten het mooiste. Niet zoozeer voor de reederij, want hoevele malen wordt er uit gevaren voor niets. Er is nog ander werk voor onze trekkers. En dat is maar gelukkig ook. Denk eens aan, steeds liggen er aan de steigers drie booten gereed. Drie volledige bemanningen mpeten gereed worden gehouden, opdat ze elk oogen- blik van den dag en van den nacht kunnen bijspringen. Er is meer werk dan redden bij storm of mist. En dat is maar goed ook. De dagelijksche scheepvaart eischt ook haar deel. Een boot naar de Hoogovens brengen of daar vandaan halen is dagelijksch werk. De groote zeestoo- mers verlangen assistentie, zoodra er wat veel wind staat. Hoe licht kan er niet de een of andere schade gevaren worden. Een bescha diging van een kunstwerk in het water is een kostbare geschiedenis. Daar telt men niet met honderden guldens maar met duizenden. Het zijn moeilijke tijden voor den sleepboot- dienst. Dank zij de moderne middelen, die den kapitein van een zeeschip in staat stellen te allen tijde zijn positie te kunnen bepalen, dank zij de ruimere toegangswegen naar het Kanaal, waardoor veel beter dan voorheen op eigen kracht kan worden gevaren, wordt veel minder dan vroeger de liulp van een sleepboot verlangd. Maar de sleepbooten zijn onmisbaar in een haven als IJmuiden met haar druk scheepvaartverkeer. Wat zou IJmuiden zijn zonder sleepbooten? Zooiets is eenvoudig' niet denkbaar. Zeker, sleepboothulp is duur. Maar dit komt alleen omdat er zoo weinig gebruik van wordt gemaakt. De reederijen welke contracten heb ben voor het verrichten van sleepdiensten hebben een aanzienlijke reductie. Die reede rijen, die alleen in noodgevallen gebruik ma ken van een sleepboot moeten natuurlijk duur betalen. Dat kan niet anders. IJmuiden zonder sleepbooten? IJmuiden zonder Hector, Nestor en Stentor? Inderdaad, het is ondenkbaar. En toch zijn er autoriteiten in Amsterdam, die meenen, dat de waterweg', die Amsterdam met de Noordzee verbindt, het zonder sleep boot kan stellen. Maar de groote reederijen bewijzen met de contracten die zij met Bureau Wijsmuller heb ben aangegaan, dat zij er anders over denken. En zoo denkt een ieder er over, die, de toestan den kennende, onbevooroordeeld zich een oor deel vormt. Bij mist en bij storm, als er stranding dreigt of reeds is geschied, als zware dwarswinden de schepen in de haven naar den wal dreigen te duwen, steeds is de hulp van een sleepboot onmisbaar. IJmuiden zonder sleepbooten? Het is een voudig ondenkbaar. Wanneer het zoover eens mocht komen, zou de regeering een Rijks- sleepbootdienst in het leven moeten roepen. Ten koste van enorme verliezen. Of zou de Scheepvaartvereeniging Noord het sleepbedrijf ter hand moeten nemen. Vooral in de laatste dagen is duidelijk be wezen, dat het belang der scheepvaart eischt HET VERWIJDEREN VAN PLAKBILJETTEN. HET P. A. S. PROTESTEERT. Zooals wij eenigen tijd geleden reeds heb ben medegedeeld, heeft het gemeentebestuur een aantal werkl-ooze arbeiders aangenomen om van verschillende gevels en muren de daarop voorkomende opschriften of geplakte biljetten te verwijderen Hiervoor werd 50 cents per uur vergoed. Het verdiende loon werd geheel van de steunuitkeering afge trokken. Naar aanleiding van het een en ander heeft het bestuur van het P.A.S. thans het volgen de adres tot den Raad der gemeente Velsen gericht: Ondergeteekenden voorzitter en secretaris van het Plaatselijk Arbeids Secretariaat, Vel- sen-IJmuiden; domicilie kiezende ten huize van tweeden ondergeteekende, brengen in op dracht hunner ledenvergadering onder uwe aandacht; ten 1ste, dat in opdracht van den Burge meester van Velsen, werkloozen door den heer directeur der Arbeidsbeurs worden op geroepen, tot het verwijderen van plak- en kalkmateriaal, ook van huizen van particu liere bezitters; ten 2de, dat dezen werkloozen. daarvoor wordt uitgekeerd 50 cent per uur, hetwelk ten volle in mindering van het steunbedrag wordt, gebracht; ten 3de, zoodat dus deze werkloozen, wijl weigering uitsluiting van het volle steunbe drag beteekent, gedwongen worden gratis arbeid te verrichten. De bovengenoemde or ganisatie protesteert met klem tegen deze immoreele methode van tewerkstelling', en noodigt uwen raad uit, dit besluit ongedaan te maken. HET JODENVRAAGSTUK. Men schrijft ons: Het Jodenvraagstuk is het actueele onderwerp van de lezing van Dr. K. H. Miskotte morgenavond in de Ned. H-erv. Kerk a. d. Kalverstraat. Wie sprak en spreekt er al niet mee over de „Jodenvervolging" in Duitschland bijv.? Van genoemden spreker mogen we deskundige voorlichting verwachten. We herinneren er slechts aan, dat Dr. Miskotte „cum laude" promoveerde op het werk „Het wezen der Joodsche Religie, bijdrage tot de kennis van het Joodsche geestesleven van dezen tijd". SPE'ELTUINVER. „DE MOERBERG". De Speeltuinvereniging „De Moerberg" be legt Woesndag 31 Januari a.s. een feestelijke jaarvergadering in de Witte Bioscoop, Ma- hustraat. „ALGEMEEN BELANG". De St. Nicolaasvereeniging „Algemeen Be lang" en haar onderafdeeling de tooneelver- eeniging Het Masker geeft Zaterdag 27 Jan. a.s. een propaganda-uitvoering in „Het Wa pen van Velsen". Opgevoerd zullen worden: „Hij is onschuldig", klucht in één bedrijf van P. Gerdas en „De truc van Tienus", klucht in 2 bedrijven van Gerard Niel-en. De Toscani Band onder leiding van den heer R. F. Brouwer zorgt voor de muziek en na afloop is er bal. MEISJESKOOR NIEUW HOSANNA. Men schrijft, ons: Gezien de vele verzoeken, tot het bestuur der Chr. zangvereniging Nieuw Hosanna ge richt, om te komen tot de oprichting van een meisjeskoor, heeft het bestuur in overleg met den directeur besloten, aan deze verzoeken gehoor te geven. De eerste repetitie zal plaats vinden a.s. Maandag in de consistorie der Ned. Hervorm de kerk aan de Kalverstraat. Zangeressen in den leeftijd van 1417 jarn zijn hartelijk welkom. (De -filmster Willy Fritseh is Zaterdag te Stockholm begroet door 2500 menschen, in hoofdzaak dames. Toen hij, met behulp van de politie zijn auto bereikt had, miste hij drie knoopen van zijn overjas en de helft van een mouw) Arme Willy, tja, wat wil ie, Daarvoor is hij populair, 't Leven is niet louter vreugde Voor zoo'n schitterende ster. Vrouwen werden tot hyenas, Toen zijn trein 't station in reed, Willy, letterlijk een trilbee'ld, Voelde zich geducht be-Zweed. Dikwijls mocht men naar hem kijken, Aankomen tot dan toe nooit, Maar nu was hij aangekomen, En nu was 't geluk voltooid. Willy Fritseh, er is een spreekwoord, In het Hollandseh, dat beweert, Dat wie wind zaait, storm zal oogsten. En dat heb je nou geleerd. Ik heb heusch geen medelijden, Dit is eenmaal 't risico, Als j' een slippertje wilt maken, Uit je klankfilmstudio. Maar met katjes die zoo „mouw"den, Heb je daar wel nooit gekweeld. Zoo'n drievoudige ont„knoop"ing In een film nog nooit gespeeld., P. GASUS. VEREENÏGING VAN VRIJZ.- HERVORMDEN. LEZING MR. J. BIERENS DE HAAN. Voor de Vereeniging van Vrijz. Hervormden hield Woensdagavond in het Vereenigings- gebouw aan den Groeneweg Mr. J. Bierens de Haan, secretaris van de Mij. voor Nijver heid en Handel een lezing over het onderwerp „Vrijheid en Gebondenheid in het maat schappelijk leven". Spreker haalde als inleiding aan een zin uit een werk van Rousseau: „De mensch is vrij geboren, maar is gebonden met boeien" Hij bracht deze woorden in verband met de crisis, waaruit zou kunnen worden afgeleid, •dat het menschdom dom is. De crisis be- sehouiwt spreker eerder als een historischen crisis dan als een economische. Er is een overgang van den eenen vorm in den ande ren. Als algemeenheid moet men de woorden van Rousseau met een korreltje zout gebrui ken, De mënsch wordt niet vrij geboren, mara zonder vormen. Deze worden hem door de opvoeding opgelegd. In de eerste plaats door de taal, waarin is neergelegd het denken van geslachten. Door deze taal komt er een band tusschen de menschen. Ook de denkvorm groeit door de ontwikkeling der logica. Deze vormen geven ook de maat schappij haar vorm. De Individu is een product van de massa, de continuïteit der geslachten. Onze vrijheid is dus beperkt, door de vor men die het voorgeslacht geschapen heeft. Maar ook de samenleving vormt bindende krachten. Van al het leven, van de overeen komsten, groeit de maatschappij. De ar- arbeidsdeeling is ook een vorm van de maat schappij. Het werk van den enkeling is alleen bestaanbaar in verband met het werk van anderen. Zoo is iedere enkeling economisch afhankelijk van anderen. De binding der arbeidsdeeling heeft de ingewikkelde ontwikkeling der economische verhoudingen veroorzaakt, die in den loop der jaren op de maatschappij een overwe genden invloed hebben gekregen. Daarom moest de Staat zich hoe. langer hoe meer bezig houden met deze economische ver houdingen. Het spreekt vanzelf, dat de eco nomische ontwikkeling nauw samenhangt met de technische ontwikkeling. De techniek kreeg een economische macht. Door de groote toeneming der bevolking kwam een massa naar voren, die- levensmogelijkheid eischte. De elite van vroeger had niet meer alleen jm\ 'WÊ\ KUL KOLONEL HERRERA, de bekende Spaansche vlieger gaat een stratosfeertocht on .unemen met een ballon van 24.000 c.M3. inhoud, waarmede hij tot boven de 20.000 M. hoopt te dat in onze haven sleepbooten steeds beschik- stijgen. Merkwaardig is wél, dat gebruik wordt gemaakt van een open gondel, zoodat baar zijn. de luchtreiziger zich van een speciale „stratosfeerkleeding" dient te voorzien. het recht, de richting der ontwikkeling aan te duiden. Het beginsel der individueele vrij heid verdween met de, eerste bindingen, de kartells, de organisatievorming enz. Organisaties van arbeiders, organisaties van ondernemingen/ en organisaties van kapitaal zijn alle vormen die de individueele vrijheid aantasten. Er ontstaat een machts concentratie en daardoor een strijd om de macht. Het is onjuist dat vrijheid daar is, waar de wet vrijheid toelaat. Alleen door economische omstandigheden kan een werke lijke vrijheid ontstaan. Maar niet de econo mische vrijheid is het belangrijkste. Veel belangrijker is de vrijheid van den geest. Door verschillende oorzaken gingen de grenzen van de vrijheid verloren. Het pro bleem van dezen tijd is: wat is het doel de vorm van onze vrijheid. Absolute vrijheid bestaat niet, aldus spreker. Langzamerhand kwam het eigenbelang naar voren en dit leidde tot strijd. Maar dit leidde weer tot het zoeken naar nieuwe vormen: de groep, het volk, de natie. Van de binding tot natie zien we een duidelijk voorbeeld in Italië. Dit geeft weer aanleiding tot een overspannen gezagsuitoefening. Maar achter deze tijdelijke gebondenheid van een volk staat de gebondenheid van den mensch, die veel hooger staat en niet voorbijgaat. De sterkste binding is de bewustheid, dat we samen menschen zijn. Na deze lezing, die door de talrijke be zoekers met aandacht werd gevolgd, volgde nog een korte gedachtenwisseling. OUD-KATHOLIEKE BESTURENBOND. REDE PROF. DR. C. G. v. RIEL. In het kerkgebouw aan de Kon. Wilhelmi- nakade hield de Oud-Kath. Besturenbond een openbare bijeenkomst, welke zeer goed bezocht was. Als spreker trad dezen avond de O. K. pastoor en hoogleeraar aan het S-eminari te Amersfoort Prof. Dr. C. C. van Riel op met als onderwerp: Weest op Uw hoede; een sein aan alle zeelieden welbekend. Alvorens prof. v. Riel het woord nam, speelde de organist de heer K. Gouda op knappe wijze Rachmaninoff's Prélude in Cis- klein, waarna het O. K. Zangkoor „Crescendo" onder leiding van zijn directeur, den heer Joh. Tol, door een viertal liederen mede wij ding aan dezen avond gaf, De heeren C. Tol en K. Gouda deden zich met Chant Triomphale van Grey en Stra- della's Kirchenaria wederom als dilettant musici van den eersten rang kennen. De heer Tol, welke ook in Bach's Aria en Schubert's Ave Maria, liet hooren hoe hij naast een bekoorlijk cantilène over een vlotte techniek beschikt, werd door den organist bescheiden begeleid. Prof v. Riel ving zijn referaat aan met een inleidend woord over het aan allen die met de zee te maken hebben, zoo welbekende sein: Weest op Uw hoede! In onzen tijd zien wij alle teekenen die er wijzen, dat storm op til is: de verruwing van den mensch. de losgebroken oerinstincten, welke mensch tegen mensch en volk tegen volk ophitsen. Politieke hartstochten zijn hier ook aan schuldig en brutale dreigingen van sommige bewegingen zijn door het pogen naar de greep om de macht, mede teekenen van den nade renden storm. Een dreigend gevaar is ook de geweldige omvang der werkloosheid, welke thans ongeveer 40 millioen menschen in haar ijzeren greep poogt te wurgen. De misluk king van de Economische Conferentie te Londen en de Ontwapeningsconferentie te Genève doet het vertrouwen der volkeren zeker niet stijgen. Immers overal in de we reld wordt tegenwoordig koortsachtig ge werkt aan opvoering der wapen- en gifgas productie gepaard met een waanzinnig hoog tij vierend nationalisme, dat den oorlog alleen meent te kunnen bezweren door een zware land sb ewapen ing De wereld verkeert thans In een crisis. En dan voornamelijk een innerlijke crisis: n.l. die van -den Godsdienst. Hoonend werd spr. wel eens gevraagd: Waar blijft nu jullie Christendom? Als jullie een God had, zou hij deze onrechtvaardigheden toch niet willen dulden? En dan moeten wij met schaamte beken nen. dat de crisis van dezen tijd, zich open barende in haat en wantrouwen, oorlog en misdaad, tevens een crisis is van den gods dienst, van het Christendom. Wij zijn als Christenen gewogen en te licht bevonden. En daarom speelt deze crisis zich af in een Christelijke maatschappij en jegens Christenen onderling, welke hun gods dienst verloochend hebben. Ontrouw is de Christen geworden jegens het Rijk Gods. Men is thans niet meer in de eerste plaats Christen, dooii Staatsburger of rasgenoot! Gaat echter roept spr. uit, niet boven alles het Godsrijk in stede dat de mensch slaaf wordt van den Mammon, de machine, den staat? In het tweede deel van zijn rede behandelde het Marxisme en het Communisme aan. die logisch opgegroeid zijn uit dien voedings bodem, welke de zich Christenen noemende dwalenden geschapen had. Met nadruk wenscht spr te wijzen op de allereerste Chris tenplicht: „Hebt God lief boven alles en Uw naaste gelijk U zelf"; Zooals het politieke partijen mogelijk is geestdrift voor een of anderen leider wakker te 'roepen, zoo moesten wij ook te hoop loo- nen om onze kerk, ons geloof te steunen. Waar zijn onze stormtroepen om voor onzen leider, Jezus Christus, te strijden? vraagt Prof. v. Riel. In het tweede deel van zijn rede behandeld spr. een tweede gevaar van dezen tijd, n.l. de onkerkelijkheid in het gezin mede door het ontbreken van een. krachtig geloofsleven. Het fundament voor een krachtig volksle ven noemt spr. het godvruchtig gezin. Met kracht keerde hij zich tegen de ontwijding van het huwelijk. Waartoe de godsdienstloos heid in een huisgezin leidt, haalde spr. met voorbeelden uit Rusland aan. ONZE VISCHUITVOER NAAR ENGELAND. VERGELEKEN MET DIE VAN ANDERE LANDEN. Men schrijft ons: Wij hebben reeds gegeven de cijfers van onzen uitvoer van zeevisch naar Engeland in het vorige jaar. Ofschoon deze uitvoer sedert de heffing van de 10 procent invoerrechten reeds zeer belangrijk was verminderd in 1932, is deze in 1933 nog weer belangrijk terugge- loopen. Vooral December gaf een groote terug gang te zien, n.l. naar de hoeveelheid minder dan de helft van dezelfde maand in 1932 en naar de waarde nog geen 14.000 p.st. tegen 31.000 p.st. Onze totale uitvoer in 1933 bedroeg slechts 74.190 cwts., of nog weer 17.779 cwts. minder dan het vorige jaar. Naar de waarde in Hol landseh geld bedroeg de opbrengst o.g. f 1.075.000 of o.g. een half millioen gulden minder dan het vorige jaar. Vergelijkt men dit weinige met den uitvoer van andere landen, dan valt dit zeer sterk in ons nadeel uit. Noorwegen voerde in 1933 naar Engeland uit 818.874 cwts. visch of nog 15.000 cwts. meer dan het jaar te voren. De waarde daarvan bedroeg 708.550 p.st. of in Hollandsche waarde ruim 5 1/2 millioen gulden, wat 41.000 p. st. minder was dan in 1932. Denemarken voerde 394.963 cwts. visch uit, ruim 13.000 cwts. meer dan in 1932 en ontving' hiervoor 558.748 p.st. of 4 1/2 millioen gulden, wat 90.000 p. st. minder was dan in 1932. Alleen de uitvoer van Ierland liep nog veel sterker terug dan die van ons land, een gevolg' echter van de politieke verhoudingen. Opmerkelijk is, dat Ierland voor 61.967 cwts. visch 264.210 p. st. maakté, tegen ons land voor 74.190 cwts. 136.757 p. st.' Uit andere landen werden in Engeland'in gevoerd 346.623 cwts. visch of 76.000 cwts. meer, met een waarde van 591.132 p. st. of 108.000 p. st. meer. Bij deze cijfers dient vooral in oogerischouw genomen te worden het feit, dat ons land verleden jaar in Engeland geen visch aanvoer de direct van de gronden, dus met visschers-, schepen. Vroeger marktten heel wat IJmuider' stoomtrawlers in Engeland. Toch werden in 1933 door buitenlandsche schepen in Engeland 756.098 cwts. visch aangebracht, ter waarde van 532.478 p. st. of ruim 5 millioen gulden. Zoowel de aanvoer als de waarde waren ech ter minder dan in 1932, n.l. 198.000 cwts. en 163.000 p.st. In totaal werden in 1933 door buitenlandsche schepen en door invoer in Engeland aangebracht 2.452.706 cwts. visch ter waarde van 2.791.875 p. st. of o. g. 22 millioen gulden, tegen in 1932 2.606.322 cwts. ter waarde van 3.116.596 p. st. of o. g. 25 millioen gulden. DAMMEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. TWEE IJMUIDEN AREN ONDER DE DEE-LNEMERS? De wedstrijd om het damkampioenschap van Nederland zal in Maart a.s. aanvangen. De inschrijving is reeds opengesteld en spelers die den titel van Mee-ster voeren kunnen in schrijven, tot 15 Februari a.s., waarna onher roepelijk -de inschrijving sluit. Naast meester B. Dukel van IJmuiden. heeft de secretaris van D. C. IJ., de heer K. de Jong, doen in schrijven voor A. Ligthart op aandrang van de Damclub IJmuiden en andere instanties, gezien dieais meesterlijke spel in de laatste ja ren. Ligthart won reeds van de volgende meesters: P. J. van Dartelen, B. Dukel, N. Go- hen en A, K. W. Da-mme. Of Ligthart echter zal worden toegelaten, staat te betwijfelen, daar de deelneming dit jaar bijzonder groot zal zijn. SIMULTAANSEANCE KAMPIOEN VAN NEDERLAND. In aansluiting op ons verslag van Woens dag j.l. laten wij hieronder vol-gen de naanen van de deelnemers, die gewonnen hebben: J. Kramer. Sie teling, beiden D. C. IJ. en P. Sanit, R.K. Gezellig Samenzijn, De remisespelers wa ren: J. Beurs, A. Schagen, Outenaar, K. Ou tenaar. Meijer. Diederiks. L. Koetsier,. P. v. d. Velde, C. Suvk, v. d. Heijde, A. Kraai, allen D. C. IJ.: J. J. Haver G Haver Niekerken, Wil- lems allen R.K Gezellig Samenzijn en vervol gens R. Binkhorst, Huisman, J. v, Oos, Laros en v. d. End-e, die niet bij een club zijn aan gesloten. EINDSTAND 3e KLAS D. C. IJ. De beslissing is thans gevallen, De begin- stand der A.- en B.-groep die nu op zichzelf een competitie zullen spelen. luidt: Spelers. gesp. gew. rem. v-erl. pt. W. Kaan 9 5 4 0 14 J. Vrijhof 9 4 5 0 13 F. Postma 9 4 3 2 11 J. de Wilde 9 5 1 3 11 F. Dukel 9 3 4 "2 10 De stand der B-groep luidt; Ou ten aa r 9 3 2 7 8 v. d. Heiide 9 3 15 7 Meiier Jr, 9 2 2 5 6 v. Straten 9 2 2 5 6 A. Schager 9 2 16 5

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1